Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Τι κανετε κοριτσια μου?

Εγω ειμαι πολυ πολυ πολυ καλυτερα και εχω αρχισει να κανω δουλιτσες,μη φανταστειτε πολλα πραγματα αλλα με λιγη θετικη διαθεση αρχιζεις και βλεπεις οτι το σπιτι μπαινει σε μια σειρα!!!

Επιτελους ξεκουνηθηκα απο το κρεβατι και απο το καναπε!!!Ακομα και ο γιος μου και ο αντρας μου χαρηκαν!Ο αντρας μου μολις γυρισε απο την δουλεια και ειδε την κουζινα που την ειχα καθαρισει μου λεει:οτι και να κανουμε εμεις αν δεν βαλεις εσυ το χερι σου δεν γινεται τιποτα...!!!:-D

Βεβαια ακομα δεν εχω αποκτησει καλα τις δυναμεις μου και αν το παρακανω αρχιζει και με ποναει λιγο η τομη,οποτε το παω σιγα-σιγα.

Ο μικρουλης μας κανει καψονια...ολη την νυχτα,ξυπναει για να φαει,ποναει κι ολας απο κολικους ο καημενουλης μου ενω την μερα τις περισσοτερες ωρες κοιμαται...τεοια ξενυχτια ειχα να ριξω απο τα νιατα μου που ετρεχα απο μπουζουκια σε μπουζουκια κι απο μπαρακια σε μπαρακια...:roll:

Αυτα τα νεα μου κοριτσια μου!!!

Σας φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:(:(:(:(:(:(:( καλο παραδεισο μεγαλη αγωνιστρια...... Μπιλλακο μου κουραγιο , να ζησετε να την θυμοσαστε, ετσι οπως ηταν, αγωνιστρια, εζησε εντονα κ ζωηρα μεχρι το τελος! ζωη σε εσας
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου ετσι ειναι η ζωη το θεματακι μας ειχε ολο ευχες για τις νεες ζωουλες που ηρθαν στο κοσμο κ αυτη που με εφερε εμενα στον κοσμο εφυγε.

κοριτσια μου μην στεναχωριεστε για εμας η μανουλα μου δεν θα το ηθελε.

ολα τα γιατι μου εχουν πια απαντηθει ο θεος διαλεγει τους πιο δυνατους κ αγαπητους να μας διδαξουν την αξια της ζωης αυτη που εχουμε ξεχασει κ θεωρουμε δεδομενη.

η μαμα μου εφυγε οπως επελεξε με αξιοπρεπεια κ δυναμη. ΕΠΙ 36 ωρες μιλουσε....εφευγε.......... κ ξαναγυρνουσε........... μας εδωσε οδηγιες για ΟΛΑ! ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕ ΟΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ! μας ειπε ΜΕΧΡΙ κ την μερα κ την ωρα που θα εφευγε, ηταν επιλογη της! μας εδινε δυναμη ως τελος. οι γιατροι κ οι νοσηλευτριες μας ειπαν δεν εχουν ξαναδει ποτε τοση δυναμη τετοιον ανθρωπο.τους εκανε ολους να κλαινε με τα λογια της.

αυτο που ζησαμε οσοι ειχαμε την τυχη να την αγαπαμε δεν εχει ξαναγινει.

μαθηματα ζωης με τις τελευταιες ανασες ανθρωπου που φευγει.

εφυγε με πολυ αγαπη γυρω της.

δεν ηθελε να στεναχωριομαστε, ουτε να κλαιμε, ουτε να φορεσουμε μαυρα.

εφυγε ευχαριστημενη απο την ζωη της, εκανε οσα ηθελε, δεν αφηνε τιποτα για αυριο.

οργανωτικη ως τελους μου ζητουσε την αντζεντα της να δει αν εχει ξεχασει κατι........

ηθελε να ζησει, αλλα εφοσον ο Θεος την επελεξε, εφυγε οπως εκεινη ηθελε.

σημερα θα αφησω την μιση μου καρδια μαζι της. χαιρομαι που λυτρωθηκε κ λυτρωσε κ εμας.χαιρομαι που πηγε σε εναν τοπο που δεν θα ποναει.

αλλα ΤΟ ΚΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ax billako μου..... :(:(:(:(.

Να είστε καλά να την θυμόσαστε, το ξέρω πως επαναλαμβάνομαι αλλά τα λόγια μου στερεύουν σε τέτοιες καταστάσεις.......

Πάντα θα την θυμάμαι όταν μνημονεύω τους ανθρώπους που έχω χάσει, αν και είμαι σίγουρη πως πάντα θα βρίσκεται σε ανάταση ψυχής για όλα όσα έκανε και για την αγάπη που έδωσε και πήρε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρω ότι έχω πολύ καιρό να γράψω στο συγκεκριμένο θέμα.. Σας διαβάζω όμως και χαίρομαι με τις χαρές σας και λυπάμαι με τις λύπες σας..

Θέλω να ευχηθώ σε όλα τα κοριτσάκια που έγιναν πρόσφατα ή θα γίνουν πολύ σύντομα μανούλες τα καλύτερα για τα μωράκια τους.. Είναι ένα θαύμα η δημιουργία μιας καινούργιας ζωής και ευλογημένες όλες όσες το ζουν είτε για μια είτε για πολλές φορές..

Αφορμή για το σημερινό μου μήνυμα είναι η είδηση της απώλειας της μαμάς της My Billy.. Κοριτσάκι μου γλυκό σου είχα γράψει και στο παρελθόν.. Έχω ταυτιστεί μαζί σου μιας και η μητέρα μου "έφυγε" πριν 3.5 ακριβώς χρόνια ακριβώς όπως η μητέρα σου.. Παλεύοντας μέχρι το τέλος, αγωνίστρια, με ψηλά το κεφάλι και αξιοπρέπεια και χωρίς να αφήσει καμία εκκρεμότητα.. Ξέρω πάρα πολύ καλά πως νιώθεις.. Κι εγώ την μισή μου καρδιά την έχω αφήσει εκεί που βρίσκεται τώρα και σε πάρα πολλές στιγμές στην καθημερινότητά μου έχω πιάσει τον εαυτό μου όχι μόνο να την σκέφτεται αλλά να εύχεται να ήταν δίπλα μου.. Ο πρώτος καιρός χωρίς αυτήν είναι πραγματικά πολύ δύσκολος.. Όμως να σκέφτεσαι ότι εκεί που είναι δεν πονάει, είναι πολύ καλύτερα από αυτό τον κόσμο και πως είναι πραγματικά περήφανη για σένα και όλα της τα αγαπημένα πρόσωπα..

Σε σκέφτομαι πραγματικά..

Να είστε όλες καλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γιατι ερημωσε ετσι το θεματακι μας?? κατ αρχην ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ Κ ΤΗΝ ΣΥΜΠΟΝΟΙΑ που μου δινετε. μου εχετε στειλει πολλα μυνηματα θα απαντησω σε ολες σας σιγα σιγα. εχω την αισθηση οτι εχετε παγωσει το θεμα εξ αιτιας μου... σας παρακαλω συνεχιστε να κανετε κ να γραφετε οτι κ πριν η ζωη συνεχιζετε για οσους εμειναν πισω.

οι μερες μας περνανε με πολυ αγαπη κ πολλους φιλους λαβαμε μεγαλη εκτιμηση για την μαμα παιρνω θαρρος κραταω την δυναμη της κ συνεχιζω

σημερα λοιπον ανασκουπωθηκα σκεφτηκα τι θα ηθελε η μανουλα μου αν με εβλεπε σε αυτο το χαλι κ το σπιτι μου.....κ πηρα μπρος! σιδερωσα ολα τα ρουχα κ ηταν πολλααα!! ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ! κ εκανα ενα πολυ καλο καθαρισμα στο σπιτακι μου που ειχε γινει χαλια λογω των ημερων...ακομα κ τα μπαλκονια ψιλοκαθαρισα αν κ φυσαει πολυ κ χιονιζει ,μου την εδινε η χωματιλα κ τα φυλλα που ειχαν μαζευτει.

πηρα τον μικρο νωριτερα απο τον σταθμο, μας ειδοποιησαν λογω χιονοπτωσης.

φαγαμε σουτζουκακια απο τα χερακια της πεθερας κ τωρα απολαμβανουμε το χιονισμενο τοπιο.

μην χανετε στιγμες απο την ζωη σας κ τιποτα για αυριο. σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γιατι ερημωσε ετσι το θεματακι μας?? κατ αρχην ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ Κ ΤΗΝ ΣΥΜΠΟΝΟΙΑ που μου δινετε. μου εχετε στειλει πολλα μυνηματα θα απαντησω σε ολες σας σιγα σιγα. εχω την αισθηση οτι εχετε παγωσει το θεμα εξ αιτιας μου... σας παρακαλω συνεχιστε να κανετε κ να γραφετε οτι κ πριν η ζωη συνεχιζετε για οσους εμειναν πισω.

οι μερες μας περνανε με πολυ αγαπη κ πολλους φιλους λαβαμε μεγαλη εκτιμηση για την μαμα παιρνω θαρρος κραταω την δυναμη της κ συνεχιζω

σημερα λοιπον ανασκουπωθηκα σκεφτηκα τι θα ηθελε η μανουλα μου αν με εβλεπε σε αυτο το χαλι κ το σπιτι μου.....κ πηρα μπρος! σιδερωσα ολα τα ρουχα κ ηταν πολλααα!! ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ! κ εκανα ενα πολυ καλο καθαρισμα στο σπιτακι μου που ειχε γινει χαλια λογω των ημερων...ακομα κ τα μπαλκονια ψιλοκαθαρισα αν κ φυσαει πολυ κ χιονιζει ,μου την εδινε η χωματιλα κ τα φυλλα που ειχαν μαζευτει.

πηρα τον μικρο νωριτερα απο τον σταθμο, μας ειδοποιησαν λογω χιονοπτωσης.

φαγαμε σουτζουκακια απο τα χερακια της πεθερας κ τωρα απολαμβανουμε το χιονισμενο τοπιο.

μην χανετε στιγμες απο την ζωη σας κ τιποτα για αυριο. σας φιλω

γλυκο μου μπιλλακι..... τι δυναμη εχεις κ εσυ! ετσι μπραβο κοριτσακι μου! κανε οτι μπορεις να νιωθεις καλα, εσυ κ η οικογενεια σου, ιδιως ο μικρουλης σου!

σε φιλω κ σε σκεφτομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από εμένα...

Περνάω μια φάση χαλαρότητας με το σπίτι και γενικά επειδή περνάω δύσκολη φάση στην δουλειά..... :( αφήνω τα υπόλοιπα πράγματα σε πιο χαλαρούς ρυθμούς για να μην τρελαθώ.....

Την Παρασκευή λοιπόν βγήκαμε ξανά με τον αγαπημένο μου και γυρίσαμε ξημερώματα.... :tongue::tongue: περάσαμε τέλεια, χορέψαμε, ήπιαμε, γελάσαμε....πολύ ωραία έξοδος.

Το Σάββατο ψώνια, λίγο καθαριότητα και περάσαμε την υπόλοιπη μέρα βλέποντας ταινίες με τα κορίτσια, παίζοντας επιτραπέζια και τρώγοντας πίτσες....

Την Κυριακή είχαμε μασκέ πάρτι και μαγειρέματα για την εβδομάδα.

Σας φιλώ όλες :D.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου ετσι ειναι η ζωη το θεματακι μας ειχε ολο ευχες για τις νεες ζωουλες που ηρθαν στο κοσμο κ αυτη που με εφερε εμενα στον κοσμο εφυγε.

κοριτσια μου μην στεναχωριεστε για εμας η μανουλα μου δεν θα το ηθελε.

ολα τα γιατι μου εχουν πια απαντηθει ο θεος διαλεγει τους πιο δυνατους κ αγαπητους να μας διδαξουν την αξια της ζωης αυτη που εχουμε ξεχασει κ θεωρουμε δεδομενη.

η μαμα μου εφυγε οπως επελεξε με αξιοπρεπεια κ δυναμη. ΕΠΙ 36 ωρες μιλουσε....εφευγε.......... κ ξαναγυρνουσε........... μας εδωσε οδηγιες για ΟΛΑ! ΤΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕ ΟΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ! μας ειπε ΜΕΧΡΙ κ την μερα κ την ωρα που θα εφευγε, ηταν επιλογη της! μας εδινε δυναμη ως τελος. οι γιατροι κ οι νοσηλευτριες μας ειπαν δεν εχουν ξαναδει ποτε τοση δυναμη τετοιον ανθρωπο.τους εκανε ολους να κλαινε με τα λογια της.

αυτο που ζησαμε οσοι ειχαμε την τυχη να την αγαπαμε δεν εχει ξαναγινει.

μαθηματα ζωης με τις τελευταιες ανασες ανθρωπου που φευγει.

εφυγε με πολυ αγαπη γυρω της.

δεν ηθελε να στεναχωριομαστε, ουτε να κλαιμε, ουτε να φορεσουμε μαυρα.

εφυγε ευχαριστημενη απο την ζωη της, εκανε οσα ηθελε, δεν αφηνε τιποτα για αυριο.

οργανωτικη ως τελους μου ζητουσε την αντζεντα της να δει αν εχει ξεχασει κατι........

ηθελε να ζησει, αλλα εφοσον ο Θεος την επελεξε, εφυγε οπως εκεινη ηθελε.

σημερα θα αφησω την μιση μου καρδια μαζι της. χαιρομαι που λυτρωθηκε κ λυτρωσε κ εμας.χαιρομαι που πηγε σε εναν τοπο που δεν θα ποναει.

αλλα ΤΟ ΚΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ.

Χαιρετώ.

Η μαμά σου μπορεί να μην ήθελε να κλαίτε εσείς, η οικογένειά της, αλλά εγώ δεν μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυά μου.

Και δεν μπορώ να μην συγκινούμαι όταν σκέφτομαι τον αγώνα που έδωσε, όπως μας τον μετέφερες εσύ, μέσα από τα γραφόμενά σου.

Με έχει συγκλονίσει βαθιά το μήνυμά σου για αυτές τις στιγμές που μας περιέγραψες. Δεν έχω να γράψω πραγματικά τπτ άλλο. Η ίδια τα έχει πει όλα με τον τρόπο που επέλεξε να ζήσει και με τον τρόπο που έδωσε τις μάχες της. Η στάση της με ξεπερνά.

Θερμά συλλυπητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε? Εμείς πάλι με πυρετό ή μικρή απορω που κόλλησε αφού δεν έχουμε έρθει σε επαφή με κανέναν!!! 3-6 ξύπνιοι μετά κοιμηθήκαμε μέχρι τις 10 κ φυσικά δεν κατέβηκα στο γραφειο . Άντε να δούμε πως θα πάμε. Ειρήνη πως πάτε? Ειχατε κάνα νέο με την δουλειά?

Μπιλλακο μου σου στελνω φιλάκι κ αγκαλιτσα!!!

από δουλειές τιποτα το ιδιαιτερο. Σας φιλω όλες.

Link to comment
Share on other sites

Που δεν ξέρω πως ν αρχίσω... τι να γράψω.. τι να σας πω..

Θέλω να σας πω τόσα και νέα και να σχολιάσω αλλά δεν ξέρω από που να το πιάσω..είναι ακόμα βαρύ το θέμα μας.

Μπιλλάκο μου, πραγματικά πρεπει να πιούμε καφέ.. έχω τόσα να σου πω.. τόσα. Αν και πιστευω πως θα ειναι καφές με δάκρυα... αποκλείεται να βρούμε τόσα χαρτομάντηλα... :|

Σας σκέφτομαι όλες...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...