Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μελλουσα νονα ψαχνει


Recommended Posts

Πολυ καλοι φιλοι μου προτειναν να βαπτισω το κοριτσακι τους που ερχεται σε λιγους μηνες και μου κανουν τη τιμη να διαλεξω το ονομα.Ειναι το πεμπτο παιδακι τους!Θα με βοηθησετε??Εχω υπ οψιν μου καποια ονοματα αγιων που ξεχωρισαν με τον βιο η τα χαρισματα τους οπως Εμμελεια,Βερενικη,Μακρινα,Μαρινα,Ελπιδα,Αικατερινη,Πρισκιλλα.Θα χαιρομουν ομως να ακουσω και τις δικες σας προτασεις:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ καλοι φιλοι μου προτειναν να βαπτισω το κοριτσακι τους που ερχεται σε λιγους μηνες και μου κανουν τη τιμη να διαλεξω το ονομα.Ειναι το πεμπτο παιδακι τους!Θα με βοηθησετε??Εχω υπ οψιν μου καποια ονοματα αγιων που ξεχωρισαν με τον βιο η τα χαρισματα τους οπως Εμμελεια,Βερενικη,Μακρινα,Μαρινα,Ελπιδα,Αικατερινη,Πρισκιλλα.Θα χαιρομουν ομως να ακουσω και τις δικες σας προτασεις:P:p:p

αχ από αυτά που ανέφερες ΛΑΤΡΕΥΩ τα Μαρίνα κ Εμμέλεια....είναι κ στη δική μου λίστα...κ τα Κατερίνα είναι πολύ ωραίο αλλά πολύ συνηθισμένο..τα Μακρίνα κ Πρισκίλλα είναι επίσης πρωτότυπα...άλλες προτάσεις έχω πολλές να σου κάνω...όπως Βεατρίκη...Ειρήνη...Βαλέρια...Δανάη...Νεφέλη...κλπ...σόρρυ αν σε κούρασα...φιλάκια...κ με το καλό..πάντα άξια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Tsenoulini σε ευχαριστω κι εσεις με το καλο!(Γιαννενα βλεπω...ωραια πολη!) Ειρηνη εχουν βγαλει ηδη,αλλα συμφωνω ειναι πανεμορφο ονομα.Βαζω και τα υπολοιπα στη λιστα εκτος απο το Νεφελη που δεν μ αρεσει καθολου,συγνωμηηηηηηηηηηη :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλοι φιλοι μου προτειναν να βαπτισω το κοριτσακι τους που ερχεται σε λιγους μηνες και μου κανουν τη τιμη να διαλεξω το ονομα.Ειναι το πεμπτο παιδακι τους!Θα με βοηθησετε??Εχω υπ οψιν μου καποια ονοματα αγιων που ξεχωρισαν με τον βιο η τα χαρισματα τους οπως Εμμελεια,Βερενικη,Μακρινα,Μαρινα,Ελπιδα,Αικατερινη,Πρισκιλλα.Θα χαιρομουν ομως να ακουσω και τις δικες σας προτασεις:P:p:p

Λατρεύω το ΕΛΠΙΔΑ μου αρέσει πααααααρα πολύ :P:p:p

Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου και συγνώμη κι'ολας ειναι το Πρισκιλλα.

Και πάλι συγνώμη εε:-(:sad:

Ενα όνομα που μου αρέσει πολύ είναι το ΔΑΝΑΗ.


Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

http://www.youtube.com/watch?v=Ftbejbi2qLM&feature=share

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμε΄να. Εγώ θα πρότεινα το Αριάδνη που ήθελα να βγάλω την μικρή μου γιατί μου αρεσει πάρα πολύ αλλά τελικά δεν έκατσε. Επίσης ωραία κατά την γνώμη μου είναι το Λυδία, Κλειώ και Δανάη που προαναφέρθηκε καθώς επίσης και το Λήδα, Μαρίζα(έτσι λέω την μικρή μου), Μαρίσα, Αγάπη, Ναταλία, Μυρτώ.................:P

Link to comment
Share on other sites

Εμμελεια ειναι αγαπημενο γιατι ετσι θα βαφτισω την μικρη μου ανηψια!!!

και το Αγαπη ειναι πολυ ωραιο και το Σαββινα!

Με το καλο και η δικη σας βαπτιση!Η Σαββινα γιορταζει 5/12?

Φραουλιτσα πραγματι το Πρισκιλλα δεν ειναι και πολυ συνηθισμενο για τα ελληνικα δεδομενα,γνωριζουμε περισσοτερο την ξενικη του εκδοση,μαλιστα με τον συζυγο της αγιο Ακυλα ειναι προστατες των ερωτευμενων και παντρεμενων (ωχ...ελπιζω η μικρη να μην μπλεξει μικρη μικρη με τετοια):P:p:p

Glorr το Μαρισα ειναι ονομα η υποκοριστικο?Ποτε γιορταζει?Αρχαιοελληνικα δεν θελουν οι γονεις....παντως το Εμμελεια εχει μεγαλο σουξε στα γκαλοπ μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Tsenoulini σε ευχαριστω κι εσεις με το καλο!(Γιαννενα βλεπω...ωραια πολη!) Ειρηνη εχουν βγαλει ηδη,αλλα συμφωνω ειναι πανεμορφο ονομα.Βαζω και τα υπολοιπα στη λιστα εκτος απο το Νεφελη που δεν μ αρεσει καθολου,συγνωμηηηηηηηηηηη :D:D:D

χαχαχα κατάλαβα μάλλον καμένη από καποια Νεφέλη θα σαι! :P anyway αν θες έχω κ άλλες προτάσεις αν κ θα μπερδευτείς χειρότερα με τόσα γλυκά ονοματάκια που έχουμε!!! :D ΥΓ: ναι ωραία πόλη είναι αλλά δεν είμα από δω...ως φοιτήτρια είμαι έδω!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν...... Κορίνα.... Εβελίνα.... Χριστίνα ή Χριστιάννα..... Αλίκη.... Ηλιάνα.... Ιωάννα.... Αγγελική.... Λουϊζα.... Φοίβη.... Όλγα.... Ολυμπία.... είναι μερικά απ τα αγαπημένα μου... όλα αυτά συν τα όσα σου είχα πει κ χτες γιορτάζουν εκτός απο το Εβελίνα..... α!κ να συμπληρώσω κ το δικό μου αν σ' αρέσει: Πολυξένη! κ με φωνάζουν Ξένια! έχει κ γιορτή!

Link to comment
Share on other sites

Από τη λίστα σου το μόνο που μου αρέσει , όπως είπα και στη jennulini, είναι το Εμέλλεια. Και γενικά είναι πολύ ωραίο όνομα, αν δεν είχα βρεί για τη δίκη μου, ίσως και να τη βάφτιζα έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλο και η δικη σας βαπτιση!Η Σαββινα γιορταζει 5/12?

Φραουλιτσα πραγματι το Πρισκιλλα δεν ειναι και πολυ συνηθισμενο για τα ελληνικα δεδομενα,γνωριζουμε περισσοτερο την ξενικη του εκδοση,μαλιστα με τον συζυγο της αγιο Ακυλα ειναι προστατες των ερωτευμενων και παντρεμενων (ωχ...ελπιζω η μικρη να μην μπλεξει μικρη μικρη με τετοια):P:p:p

Glorr το Μαρισα ειναι ονομα η υποκοριστικο?Ποτε γιορταζει?Αρχαιοελληνικα δεν θελουν οι γονεις....παντως το Εμμελεια εχει μεγαλο σουξε στα γκαλοπ μου!!!

ακριβως

5/12 ειναι το θηλυκό του Σαββα

Σαββα λενε τον αντρα μου

Εμμελεια ειναι υπεροχο ονομα,μου κανει μια ηρεμια βρε παιδι μου!!!


otB5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες πααααρα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας!Ολα ειναι πραγματικα ομορφα και με νοημα,,,,,τωρα που το σκεφτομαι και το Σαββινα...χμ.....;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν αρέσουν τα αρχαιοελληνικά στους γονείς θα πρότεινα κάποιο που έχει ωραία έννοι:

Ζωή

Χαρά

Ελπίδα

Καλομοίρα

Αγάπη

αλλά μου αρέσουν και τα Χλόη, Άννα, Βερενίκη, Δάφνη,


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

ακόμα για να διαλέξεις αναμεσα σε 2 ονοματα να σκεφτεις κάποιο που γιορτάζει μακρια από τα γεννέθλιά του για να παίρνει το παιδι ποιο πολλά δώρα ;), και όχι χριστούγεννα ή Πάσχα.

Τέλος καλό είναι να μην είναι κατακαλοκαιρο η γιορτή για να μπορεί να κάνει καμια γιορτή και να το θυμούντε οι συμμαθητές του.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...