Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Ο γιος σου εσενα ειπες γεννήθηκε Μαρτιο εεε???

Ναι, Μάρτιο! Για Απρίλιο ήταν..δρομολογημένος, αλλά είπαμε, ο διαβήτης δεν ρυθμιζόταν με τίποτα..Είναι καλή εποχή - τουλάχιστον στην Ελλάδα - για να γεννήσεις, γιατί μέχρι να σαραντήσει το μωρό (αν κι εγώ δεν το κράτησα το έθιμο) έχει ανοίξει ο καιρός και βγαίνεις πιο εύκολα έξω..Μετά έρχεται και το καλοκαίρι, το μικρό έχει πάει 3-4 μηνών εν τω μεταξύ, οπότε δεν στερήσε διακοπές ;)

Άσχετο: Πόσες δουλεύετε? Ποιός σας κρατάει το παιδί?

Αχχχ πονεμένο θέμα..Εγώ δούλευα σε μια εταιρεία και με είχαν όλο στο περίμενε για να υπογράψουμε τη σύμβαση. Όταν έμεινα έγκυος, χρειάστηκε να κάτσω στο κρεβάτι για μία εβδομάδα λόγω αποκόλλησης - στην οποία δούλευα από το σπίτι - και μόλις επέστρεψα, μου ανακοίνωσαν και τη λήξη της συνεργασίας..Μέχρι τότε δεν είχα λείψει ποτέ, Σάββατο παντρεύτηκα, τη Δευτέρα πήγα δουλειά να καταλάβεις..

Εν τω μεταξύ όμως άρχιζε μια καινούργια δουλειά ο άντρας μου, οπότε είπαμε να δουλέψουμε μαζί, όσο μπορώ εγώ από το σπίτι..Βοήθεια σε καθημερινή βάση δεν έχω, μόνο τη μαμά μου, που της πηγαίνω τον μικρό όταν θέλουμε να βγούμε..Μένει στην άλλη άκρη της Αθήνας, γι' αυτό δεν μας βολεύει για κάτι περισσότερο..

αχ βρε κορίτσια μου αρεσει η παρεα μας....εχει ποικιλία!!

:tongue: :tongue:

Κι εμένα μου αρέσει βρε κορίτσια το παρεάκι μας, και σκεφτόμουν τι πλάκα θα είχε να μέναμε όλες μαζί έγκυες! :D

Καλέ ποιος είναι αυτός ο Alexander Skarsgård;;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα παρεουλα, τι κάνετε;

εγώ έχω φέρει taekwon-do την μικρή

μου και περιμένω να τελειώσει. .

Εγώ βασικά αυτή τη στιγμή δεν εργάζομαι,

Οποτε χρειαστεί δηλαδή βοήθαω. .

έχουμε μαγαζι με τον άντρα μου αλλά

τώρα τον χειμώνα δυστυχώς δεν έχει

δουλεία. .αλλά το καλοκαρι έχει φουλ

και 18-19 ώρες την ημέρα δουλευουμαι

και τότε φυσικά στέλνω την μικρή στην

Μαμά μου. .πολυ μακρια από δω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλέ ποιος είναι αυτός ο Alexander Skarsgård;;

ιστορίες αγάπης!!!!

ωραίο θεμα!

Pani...η μοναδική εκδοχη αντρα Σουηδού που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Alexander Skarsgård και δεν τον λες κι ασχημο...χιχιχι:tongue: γι αυτό ρωτάω!

αχ βρε κορίτσια μου αρεσει η παρεα μας....εχει ποικιλία!!

αχαχαχαα καποια βλεπει true blood η κάνω λάθος???? Βασικά δεν τον ξερω τον

Alexander Skarsgård αλλά ξερω τον πατέρα του Stellan που επαιζε στο Μαμα μια το μούσικάλ τον τυπο που ειχε το ιστιοφόρο, ο ενας απο τους 3 επιδοξους πατεράδες, και τον άλλο γιο τον Bill Skarsgård!! που μ αρεσει και πολυ σαν φατσουλα...ειναι λιγο και καλα ντροπαλος!!! Μαριλου καντους γκουγκλ...Ο πρωτος γιος Ο αλεξάντερ ειναι οντως ωραααααιο κομματι...αλλά την αλήθεια την λεω..δεν τον ήξερα μολονότι ζω εδω...αρα τον δίνω στην ευη, εγω θα κρατήσω τον μικρότερο γιο!! :tongue::tongue:

Και μένα μ αρεσει η παρέα μας!!!οντως ποικιλία!!!!!! δεν ειμαστε και πολλες και ειναι ευκολο να σας παρακολουθω :P:p:p


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Margioula μου ωραίο το τικερακι σου, αλλά

και τα κιλά μια χαρά μου φαίνονται, αλλά πάει

και σύμφωνα με το υψος αυτό βέβαια. .

Αλλά αν ντρεπεσαι εσύ με τα 65 εγώ με τα 20

πάνω τι ΒΑ κανω;μονιμο φερμουάρ να βάλω;

Σήμερα πήγαμε πρώτη μέρα για περπάτημα,

είχε 0 βαθμούς έξω. .μπρ μπρ. .

Ειμαι 1,60 με το ζορι..:tongue: δεν ειμαι ψηλη και μου φαινονται Τζενακι μου, στην εγκυμοσυνη λογω της κοιλιας δεν εφτανα το νεροχυτη!!!:lol:


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Μάρτιο! Για Απρίλιο ήταν..δρομολογημένος, αλλά είπαμε, ο διαβήτης δεν ρυθμιζόταν με τίποτα..Είναι καλή εποχή - τουλάχιστον στην Ελλάδα - για να γεννήσεις, γιατί μέχρι να σαραντήσει το μωρό (αν κι εγώ δεν το κράτησα το έθιμο) έχει ανοίξει ο καιρός και βγαίνεις πιο εύκολα έξω..Μετά έρχεται και το καλοκαίρι, το μικρό έχει πάει 3-4 μηνών εν τω μεταξύ, οπότε δεν στερήσε διακοπές ;)

Αχχχ πονεμένο θέμα..Εγώ δούλευα σε μια εταιρεία και με είχαν όλο στο περίμενε για να υπογράψουμε τη σύμβαση. Όταν έμεινα έγκυος, χρειάστηκε να κάτσω στο κρεβάτι για μία εβδομάδα λόγω αποκόλλησης - στην οποία δούλευα από το σπίτι - και μόλις επέστρεψα, μου ανακοίνωσαν και τη λήξη της συνεργασίας..Μέχρι τότε δεν είχα λείψει ποτέ, Σάββατο παντρεύτηκα, τη Δευτέρα πήγα δουλειά να καταλάβεις..

Εν τω μεταξύ όμως άρχιζε μια καινούργια δουλειά ο άντρας μου, οπότε είπαμε να δουλέψουμε μαζί, όσο μπορώ εγώ από το σπίτι..Βοήθεια σε καθημερινή βάση δεν έχω, μόνο τη μαμά μου, που της πηγαίνω τον μικρό όταν θέλουμε να βγούμε..Μένει στην άλλη άκρη της Αθήνας, γι' αυτό δεν μας βολεύει για κάτι περισσότερο..

:tongue: :tongue:

Κι εμένα μου αρέσει βρε κορίτσια το παρεάκι μας, και σκεφτόμουν τι πλάκα θα είχε να μέναμε όλες μαζί έγκυες! :D

Καλέ ποιος είναι αυτός ο Alexander Skarsgård;;

Ωραια ιδεα!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν έμεινα έγκυος, χρειάστηκε να κάτσω στο κρεβάτι για μία εβδομάδα λόγω αποκόλλησης - στην οποία δούλευα από το σπίτι - και μόλις επέστρεψα, μου ανακοίνωσαν και τη λήξη της συνεργασίας..Μέχρι τότε δεν είχα λείψει ποτέ, Σάββατο παντρεύτηκα, τη Δευτέρα πήγα δουλειά να καταλάβεις..

Τι γαϊδούρια υπάρχουν :evil:.

Τουλάχιστον τώρα είσαι σπίτι και χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Μακάρι να μείνουμε έγκυες όλες μαζί!!!!Υπέροχο θα είναι!!


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η ωορρηξία μου σε αυτό τον κύκλο με μπέρδεψε τρελά πρώτη φορά....

Συνήθως κάνω την 14η μέρα παρόλο που έχω μικρό κύκλο. Μέχρι και εχθές δεν είχα κανένα σημάδι (συνήθως πονάω, έχω μια ναυτία, πονάω λίγο όταν θηλάζει ο μικρός, κ.ά). Σήμερα είχα θερμοκρασία 36,8 που λογικά σημαίνει ότι έχει ήδη γίνει ή ότι ο κύκλος μου κάνει τα τρελά του (που γενικά δεν τα κάνει). Εχθές πάλι είχα ανεβασμένη θερμοκρασία αλλά φαντάστηκα ότι θα ξανακατέβει,... άρα μάλλον έγινε την 11η μέρα... που σημαίνει λίγες ελπίδες... :(. Ουφ...θα δείξει...


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεουλα, τι κάνετε;

εγώ έχω φέρει taekwon-do την μικρή

μου και περιμένω να τελειώσει. .

Αχ τέλειο το tae kwon do! Η καλύτερη γυμναστική κατά την άποψή μου :)

Τι γαϊδούρια υπάρχουν :evil:.

Τουλάχιστον τώρα είσαι σπίτι και χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Έχει τα καλά του, έχει και τα κακά του..Εγώ είχα μάθει κι αλλιώς και στην αρχή μου κακοφάνηκε που έκατσα σπίτι..

Η ωορρηξία μου σε αυτό τον κύκλο με μπέρδεψε τρελά πρώτη φορά....

Συνήθως κάνω την 14η μέρα παρόλο που έχω μικρό κύκλο. Μέχρι και εχθές δεν είχα κανένα σημάδι (συνήθως πονάω, έχω μια ναυτία, πονάω λίγο όταν θηλάζει ο μικρός, κ.ά). Σήμερα είχα θερμοκρασία 36,8 που λογικά σημαίνει ότι έχει ήδη γίνει ή ότι ο κύκλος μου κάνει τα τρελά του (που γενικά δεν τα κάνει). Εχθές πάλι είχα ανεβασμένη θερμοκρασία αλλά φαντάστηκα ότι θα ξανακατέβει,... άρα μάλλον έγινε την 11η μέρα... που σημαίνει λίγες ελπίδες... :(. Ουφ...θα δείξει...

Τεστάκια δεν έκανες αυτό το μήνα; Τη θερμοκρασία σου τη μετράς πριν σηκωθείς το πρωί ή μέσα στην ημέρα;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαα καποια βλεπει true blood η κάνω λάθος???? Βασικά δεν τον ξερω τον

Alexander Skarsgård αλλά ξερω τον πατέρα του Stellan που επαιζε στο Μαμα μια το μούσικάλ τον τυπο που ειχε το ιστιοφόρο, ο ενας απο τους 3 επιδοξους πατεράδες, και τον άλλο γιο τον Bill Skarsgård!! που μ αρεσει και πολυ σαν φατσουλα...ειναι λιγο και καλα ντροπαλος!!! Μαριλου καντους γκουγκλ...Ο πρωτος γιος Ο αλεξάντερ ειναι οντως ωραααααιο κομματι...αλλά την αλήθεια την λεω..δεν τον ήξερα μολονότι ζω εδω...αρα τον δίνω στην ευη, εγω θα κρατήσω τον μικρότερο γιο!! :tongue::tongue:

Και μένα μ αρεσει η παρέα μας!!!οντως ποικιλία!!!!!! δεν ειμαστε και πολλες και ειναι ευκολο να σας παρακολουθω :P:p:p

χαχαχαχαχαχαεσύ μου τον δίνεις...αυτός έρχεται?ή ακόμα χειρότερα αν έρθει...ο άντρας μου μ αφήνει να τον κρατήσω??

εχει ωραίο κάστινγκ αυτό το σιριαλ...:tongue::oops:

εγω κοριτσια δουλευω με σπαστο ωραριο και κάνω συνολικά 80χλμ την ημέρα:shock:

το μικρό το πρωι στον παιδικό,μεσημερι με εμένα και απογευμα με τον αντρα μου....εξαντλητικό ωραριο αλλά εδω που εχουμε φτασει ...πάλι καλά να λέμε

Τωρα που το σκέφτομαι ..λες ο Alexander Skarsgård να κάνει μπειμπι-σιτινγκ??:confused:.....μπας και βγουμε καμια βόλτα....

Link to comment
Share on other sites

Τεστάκια δεν έκανες αυτό το μήνα; Τη θερμοκρασία σου τη μετράς πριν σηκωθείς το πρωί ή μέσα στην ημέρα;

Δεν μου ήρθαν ακόμα τα τεστάκια!!Τα έχω παραγγείλει εδώ και 10 μέρες και... τίποτα. Και έτσι πάω με βάση θερμοκρασία και υγρά. Ναι, πριν σηκωθώ από το κρεβάτι τη μετράω αλλά με ένα παιδί μαζί δεν νομίζω πως είναι και η πιο αξιόπιστη μέτρηση (μπορεί δηλαδή να έχω σηκωθεί λίγο πριν να του δώσω νερό ή γάλα) συν ότι κάθε μέρα ξυπνάω και διαφορετική ώρα (όχι μεγάλες αποκλίσεις βέβαια).

Εύη, 80 χιλιόμετρα???!!!Τι λες τώρα! Μπράβο στο κουράγιο σου! Βαριέμαι τόσο την οδήγηση που τα 20χλμ την ημέρα που κάνω εγω μου φαίνονται βουνό...

Και μένα σταθμό πάει το γλυκάκι μου και μια φορά την εβδομάδα που γυρίζω αργά τον κρατάει η μαμά μου. Ευτυχώς του αρέσει πολύ ο σταθμός και πάει με μεγάλη χαρά κάθε μέρα.

Όσο για τους άντρες, δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση!! Αν μου κάνει "κλικ" δεν κοιτάω ούτε χρώμα μαλλιών, ούτε ματιών!!


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχει τα καλά του, έχει και τα κακά του..Εγώ είχα μάθει κι αλλιώς και στην αρχή μου κακοφάνηκε που έκατσα σπίτι..

Εγώ αν έρθει το δεύτερο θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να σταματήσω τη δουλειά και να κάτσω σπίτι...:oops:


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ήρθαν ακόμα τα τεστάκια!!Τα έχω παραγγείλει εδώ και 10 μέρες και... τίποτα. Και έτσι πάω με βάση θερμοκρασία και υγρά. Ναι, πριν σηκωθώ από το κρεβάτι τη μετράω αλλά με ένα παιδί μαζί δεν νομίζω πως είναι και η πιο αξιόπιστη μέτρηση (μπορεί δηλαδή να έχω σηκωθεί λίγο πριν να του δώσω νερό ή γάλα) συν ότι κάθε μέρα ξυπνάω και διαφορετική ώρα (όχι μεγάλες αποκλίσεις βέβαια).

Εύη, 80 χιλιόμετρα???!!!Τι λες τώρα! Μπράβο στο κουράγιο σου! Βαριέμαι τόσο την οδήγηση που τα 20χλμ την ημέρα που κάνω εγω μου φαίνονται βουνό...

Και μένα σταθμό πάει το γλυκάκι μου και μια φορά την εβδομάδα που γυρίζω αργά τον κρατάει η μαμά μου. Ευτυχώς του αρέσει πολύ ο σταθμός και πάει με μεγάλη χαρά κάθε μέρα.

Όσο για τους άντρες, δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση!! Αν μου κάνει "κλικ" δεν κοιτάω ούτε χρώμα μαλλιών, ούτε ματιών!!

Και εγω 20χλμ κανω καθε πρωι.... αλλα 80 ειναι οντως πολλα!!! και εμενα η Μαμα την κραταει.... εγω παλι με τους αντρες στα χρωματα προτιμαω καποιον σαν τον Ρουβα, στα χρωματα, μην παρεξηγηθω..... εννοειτε και σε οτιδηποτε αλλο το Ρουβα προτιμαω αλλα ασοψετε.... χαχαχαχαχα

Sinagridaki δηλ εσυ εκανες την προσπαθεια σου και απλα περιμενεις πλεον, αφου εγινε ωορηξια?

Κοριτσια οποια μπορει να καθησει σπιτι καντα στα παιδακια ας το κανει για εμενα..... εγω, αν μπορουσα θα το εκανα με μεγαλη ευχαριστηση πλεον, παλια ελεγα "θελω να δουλευω... μου αρεσει" χθες πηρα το προγραμμα που εβγαλε με εχει σερι σε 3 συνεχομενες νυχτερινες (ανοιχτες) εφημεριες, που σημαινει οτι θα ειμαι ολη νυχτα με το ματι γαριδα....μιλαμε για βλακα ανθρωπο.... πως θα τις βγαλω βρε ηλιθιε που θα γυρισω σπιτι θα ειμαι ξενυχτισμενη και το μωρο δεν θα με αφησει να κοιμηθω, ουτε το πρωι, ουτε το μεσημερι,

θελω να σε παρω τηλεφωνο και σου πω οτι ειμαι εγκυος να δω ποιος θα με καλυψει σε 3 ανοιχτες εφημεριες!!!!!!

φουντωσα παλι συγνωμη κοριτσια, αλλα οταν βγαζεις προγραμμα πρεπει να ξερεις τι σου γινεται....

αλλαζω θεμα μαλλον την Πεμπτη παω στον γυναικολογο για τεστ παπ και μπορει μεχρι τοτε να παρω και τα αποτελεσματα απο τον Ευαγγελισμο.... αυτα απο εμενα την καλημερα μου σε ολες!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

Κρυυυυο!! (συγνώμη Pani αλλά είμαστε καλομαθημένες με τη ζεστούλα ;))

80 το άθροισμα κορίτσια...2 ώρες την ημέρα είμαι στο δρόμο!!!Λες να βγάλω δίπλωμα νταλίκας??Τη μισώ κι εγω την οδήγηση...με το ζόρι με έστειλε τότε η μάνα μου αλλά να που μου είναι απαραίτητη πλέον :( .Ο σύζυγος κάνει 110 σύνολο/μέρα....

Μακάρι να είχα την δυνατότητα να κάτσω σπίτι (ας μη το μελετάω βέβαια)...αν και νομίζω οτι σε βάθος χρόνου θα τρελαινόμουν!!!!οχι οτι τώρα δεν......

Βρε κορίτσια κι εμένα αυτο το μήνα με έχει μπερδέψει η ωορρηξία :(...

Κανονικά πονάει η κοιλιά μου για 1 μέρα και την επομένη ανεβάζω θερμοκρασία Τώρα έχω ενοχλήσεις από την Κυριακή και δεν πρέπει να έγινε ακόμα!!!!Αποτέλεσμα......οχι άλλο σεξ....δεν αντέχω λέμε!!!!χθες παραλίγο να κρυφτώ στην ντουλάπα!!!!έκανα την καρδιά μου πέτρα όμως....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πονάει η κοιλιά μου για 1 μέρα και την επομένη ανεβάζω θερμοκρασία Τώρα έχω ενοχλήσεις από την Κυριακή και δεν πρέπει να έγινε ακόμα!!!!Αποτέλεσμα......οχι άλλο σεξ....δεν αντέχω λέμε!!!!χθες παραλίγο να κρυφτώ στην ντουλάπα!!!!έκανα την καρδιά μου πέτρα όμως....:tongue:

Και εγώ μια από τα ίδια... Επειδή δεν είμαι σίγουρη 100% αν έγινε η ωορρηξία συνεχίζω...Ούτε φρεσκοερωτευμένοι με τέτοια συχνότητα... Σημερινή θερμοκρασία 36,3, άντε βγάλε άκρη. Τελευταία προσπάθεια σήμερα και μετά σταματάω, κουράστηκα η γυναίκα!

Margioula, σε δημόσιο είσαι? Αν δηλαδή μείνεις έγκυος θα έχεις μπόλικους μήνες άδεια? Καλό αυτό... Εμένα ούτε το εξάμηνο δεν με άφησαν να πάρω την πρώτη φορά :evil:. Εδώ και χρόνια λέω ότι θα τα παρατήσω να κάτσω σπίτι ή να δουλεύω από το σπίτι αλλά...σε τέτοιες εποχές δεν τολμάω να το κάνω. Υπάρχουν φορές που εύχομαι να με απολύσουν και μετά το σκέφτομαι καλύτερα και επιστρέφω στην πραγματικότητα :?


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...