Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ μπράβο στο κορίτσι! Είδες πως μεγαλώνουν...και εγώ το κατάλαβα τις προάλλες που ο γιος μου με βοηθουσε να κάνω κάποιες δουλειές στο σπίτι και σκέφτηκα θεε μου!! μεγάλωσε...

ΙΩΑΝΝΑ άκου την Angelika μας καλά τα λέει. Και μένα ο δικός μου μιλούσε καθαρά μέχρι πέρυσι που ήρθε η μικρή και μετά σταμάτησε και έκτοτε μπεμπεκίζει και συλλαβίζει πάλι. Δυσκολευτήκαμε πολύ με αυτήν την κατάσταση αλλά τελικά την ξεπεράσαμε, αλλά ακόμα δεν μιλάει καθαρά. Και τώρα είναι 3,5. Κάποιες φορές τον καταλαβαίνεις καθαρά κάποιες όχι καλά κάποιες δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέει. Εσύ πόσο μίλησες; είναι και κληρονομικά. Εγώ παιδιά μίλησα στα 4!!!!!!! Απλά μίλα του πολύ και επέμενε με τις κανονικές λέξεις και όχι μπεμπεκίσματα (έτσι κάναμε εμείς και μετά την πατήσαμε)

Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές σας και θα σας ενημερώσω για τις πρώτες εκδηλώσεις στην Αθήνα ώστε αν κάποια μπορέσει να έρθει να την δω από κοντά!

Περιμένω να μου δώσετε κουράγιο γιατί ξεκινά από αύριο κύμα κακοκαιρίας από την Βόρεια Ευρώπη...έρχεται ιδιαίτερα ψυχρό και η πολιτική προστασία έχει κόκκινο συναγερμό! οι σταθερές μου φίλες εδώ θα καταλάβουν! Οι νέες αφήστε το μεγάλη ιστορία :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

μπαινω στα γρήγορα να γραψω γιατι τρέχω.

Νικο συγχαρητήρια για τη δουλειά σου και καλά κουράγια για τα υπόλοιπα.

Κορίτσια ο μικρος απο χτες με εμετο και διάρροια και ειναι μονο 5 μερες που κόψαμε την αντιβίωση, τον πηγα στο γιατρό γιατι φοβήθηκα μηπως υποτροπιασε ο στρεπτοκοκος αλλα τελικά ειναι αλλη ιωση και αυριο ειναι η γιορτή. Το φοβερό δωρο και μηνιάτικο ανερχεται στο ποσο των 200 ευρω, μάλλον θα βάλω τα κλάματα. Εκτος απο αυτό το Γενάρη πρέπει να κανει τελικα επέμβαση ο μικρός για την υδροκηλη που εχει. Που θα παει, δεν θ αλλάξει η γκαντεμιά?

Φωτεινή καλο ταξίδι αν κανονισετε καφε στειλτε μου κι εμενα πρόσκληση

τζενη καλη αδεια να εχεις κι εσυ και να περασετε όμορφα

νινα ελπιζω να εισαι καλύτερα σήμερα

αγγελικη μου ωραιο φαγακι, καλα κι εμενα το ρο το λεει λαμδα αλλα ακομα δεν θ αγχωθω γι αυτο ολα στη σειρα τους

εβιρι αυριο έρχεται το παιδι, με το καλο να ειναι κι ας σε χάσουμε

σας φιλω ολους

Link to comment
Share on other sites

που ειστε βρε καλονοικοκυρες;;; μπειτε μεσα να διαβασω τιποτα να ηρεμησω γιατι τα νευρα μου ειναι...κρόσια να το πω ευγενικα....

κωδικο όνομα: ρουλα

τα νευρααααααααααααααααααα μου

δεν τους θελω κορίτσια...δεν μπορώ να ξεπερασω οτι καποτε βρεθηκα στον δρομο με ενα παιδι στην αγκαλεια και στεκομουν σε μια ακρη και εκλαιγα απλα δεν μπορω...οσο και να τα καταφερνω οσο και να στέκομαι πλέον στα πόδια μου άπλα δεν μπορώ...οι ειρωνίες, τα χτυπήματα, η απαξιωση και η κορύφωση των εκδηλώσεων το ουστ απ εδω...και τώρα κανουνε όλοι τον κινεζο. ξέρετε τι λέμε νερο και αλάτι αλλά τι συμβαίνει όταν θέλεις να πάρεις το νερό και το αλάτι μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιιιιιιιιιιιιιπ μπιπ μπιπ τους. Η δουλειά μου συνδέεται 100% με το συναίσθημα μου χωρίς αυτό δεν μπορώ να ζωγραφίσω, και τώρα αυτό είναι στο κόκκινο. Άντε μπειτε να σας διαβάσωωωωωωωωω να ηρεμήσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεούλα.

Τι υπέροχη μέρα σήμερα:P Δεν σου κάνει καρδιά να κάτσεις μέσα!

Κοφτό μακαρόνι θα κάνω σήμερα με κλασική σάλτσα.

Αγγελική συγχαρητήρια για τα παιδάκια σου! Πόσο περήφανοι θα είσαστε βλέποντας τα! Πάντα τέτοια:tongue:

μπαινω στα γρήγορα να γραψω γιατι τρέχω.

Νικο συγχαρητήρια για τη δουλειά σου και καλά κουράγια για τα υπόλοιπα.

Κορίτσια ο μικρος απο χτες με εμετο και διάρροια και ειναι μονο 5 μερες που κόψαμε την αντιβίωση, τον πηγα στο γιατρό γιατι φοβήθηκα μηπως υποτροπιασε ο στρεπτοκοκος αλλα τελικά ειναι αλλη ιωση και αυριο ειναι η γιορτή. Το φοβερό δωρο και μηνιάτικο ανερχεται στο ποσο των 200 ευρω, μάλλον θα βάλω τα κλάματα. Εκτος απο αυτό το Γενάρη πρέπει να κανει τελικα επέμβαση ο μικρός για την υδροκηλη που εχει. Που θα παει, δεν θ αλλάξει η γκαντεμιά?

Φωτεινή καλο ταξίδι αν κανονισετε καφε στειλτε μου κι εμενα πρόσκληση

τζενη καλη αδεια να εχεις κι εσυ και να περασετε όμορφα

νινα ελπιζω να εισαι καλύτερα σήμερα

αγγελικη μου ωραιο φαγακι, καλα κι εμενα το ρο το λεει λαμδα αλλα ακομα δεν θ αγχωθω γι αυτο ολα στη σειρα τους

εβιρι αυριο έρχεται το παιδι, με το καλο να ειναι κι ας σε χάσουμε

σας φιλω ολους

Πραγματικά γκαντεμία βρε κορίτσι! Δεν κάνεις κανένα αγιασμό, μπας και βελτιωθεί η κατάσταση. Αλλά έτσι είναι συνήθως τα πράγματα... έρχονται απανωτά τα χτυπήματα, ώστε όταν φτιάξουν να τα εκτιμάς πολύ πολύ! και στο λέω εγώ που ξέρεις τι περνάω τελευταία, αλλά ελπίζω ότι θα έρθουν καλύτερες μέρες...;)

Καλημέρα κοριτσάρες!!!

ΦΩΤΕΙΝΗ μπράβο στο κορίτσι! Είδες πως μεγαλώνουν...και εγώ το κατάλαβα τις προάλλες που ο γιος μου με βοηθουσε να κάνω κάποιες δουλειές στο σπίτι και σκέφτηκα θεε μου!! μεγάλωσε...

ΙΩΑΝΝΑ άκου την Angelika μας καλά τα λέει. Και μένα ο δικός μου μιλούσε καθαρά μέχρι πέρυσι που ήρθε η μικρή και μετά σταμάτησε και έκτοτε μπεμπεκίζει και συλλαβίζει πάλι. Δυσκολευτήκαμε πολύ με αυτήν την κατάσταση αλλά τελικά την ξεπεράσαμε, αλλά ακόμα δεν μιλάει καθαρά. Και τώρα είναι 3,5. Κάποιες φορές τον καταλαβαίνεις καθαρά κάποιες όχι καλά κάποιες δεν μπορείς να καταλάβεις τι λέει. Εσύ πόσο μίλησες; είναι και κληρονομικά. Εγώ παιδιά μίλησα στα 4!!!!!!! Απλά μίλα του πολύ και επέμενε με τις κανονικές λέξεις και όχι μπεμπεκίσματα (έτσι κάναμε εμείς και μετά την πατήσαμε)

Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές σας και θα σας ενημερώσω για τις πρώτες εκδηλώσεις στην Αθήνα ώστε αν κάποια μπορέσει να έρθει να την δω από κοντά!

Περιμένω να μου δώσετε κουράγιο γιατί ξεκινά από αύριο κύμα κακοκαιρίας από την Βόρεια Ευρώπη...έρχεται ιδιαίτερα ψυχρό και η πολιτική προστασία έχει κόκκινο συναγερμό! οι σταθερές μου φίλες εδώ θα καταλάβουν! Οι νέες αφήστε το μεγάλη ιστορία :wink:

Αχ βρε Νίκο! τι τραβάς και εσύ! να πως ότι δεν σε καταλαβαίνω, ψέματα θα είναι... και εγώ αναρωτιέμαι πώς θα αντικρύσω την "καλή" μου ...ρούλα, που με βλέπει και αλλάζει δρόμο... και να φανταστείς πρότεινα στον καλό μου να κάνουμε τραπέζι οικογενειακό, μπας και φιλοτιμηθεί και υποχωρήσει χρονιάρες μέρες... αλλά πώς θα την αντικρύσω, όταν ξέρω τι μου έχει αξιώσει τόσο καιρό και συνεχίζει να μου αξιώνει! για πες πώς τα καταφέρνεις?:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω βρε νινα μου...και εγω ημουν που πρότεινα να ρθουν γιατί νόμιζα οτι μπορώ να το σηκώσω....δεν θέλω να σας λεω ψέματα...σκέφτηκα οτι ισως ετσι τελειώσει μέσα μου και λυτρωθω μετά από τοσο καιρο...αλλα δεν τα καταφερα...τα θελει ο ποπος μας νινα χαχαχα :o:o:o:D:tongue: αφου δεν τους αντεχουμε γιατι θεν καθομαστε στα αυγα μας;;;

Link to comment
Share on other sites

εγώ νίνα μου και κορίτσια έχω βρει την δικαιολογία μου. το γραφείο μου δουλεύω! Έχω σκοπό να τους αφήσω με τα παιδιά και την κόρη τους και εγώ θα εξαφανιστώ στις ζωγραφιές μου. Τι μαθαίνουμε λοιπόν σήμερα κούκλες;; δεν καλούμε ανθρώπους που δεν αντέχουμε εκτός και αν ήμαστε σίγουροι 100% ότι μπορούμε να το σηκώσουμε! κοιτάξτε τώρα εμένα :-D Με λίγα λόγια πεθερές, κουνιάδες, κουνιάδοι, εκενυριστικοί φίλοι του/της συζύγου, την εκνευριστική γειτόνισσα με το τέλειο παιδί και τα άλλα πλάσματα από τις "ιστορίες απο την κρύπτη" δεν πρέπει να τα καλούμε αν δεν έχουμε την απαραίτητη ποσότητα ηρεμιστηκών μαζί μας

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩ νινακι ναι καλοτάξιδο!!

υ.γ

Υ Π Ο Μ Ο Ν Η νινα μου γλυκιά! Αλλιώς έλα απ εδώ να κάνουμε αντίσταση. ειμαι σίγουρος ότι έχουμε και άλλους πεθεροπληκτους τριγύρω να μας στηρίξουν

Link to comment
Share on other sites

Διότι είναι γονείς των συντρόφων μας και δεν θα πάψουν να είναι, ότι και να κάνουν... δεν ξέρω πώς το αντιμετωπίζει η γυναίκα σου... εμένα ο σύζυγος είναι χάλια.. δεν μπορεί να το πιστέψει ότι η ίδια η μάνα του, του φέρεται με αυτό τον τρόπο... γιατί βλέπεις η μπάλα έχει πάρει και τους δυό μας! αλλά έχουμε καταλήξει ότι πρέπει να έχει πρόβλημα ψυχολογικό, καθώς είναι και σχετικά πρόσφατος ο χαμός του πεθερού μου... αλλά αυτό της δίνει το δικαίωμα να μας φέρεται σαν τον χειρότερο εχθρό? και πώς να το αντιμετωπίσεις αυτό, ειδικά όταν μένεις πάνω κάτω? εσύ τουλάχιστον την βλέπεις μία, άντε δύο φορές το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο νινα μου...δεν ξερω αν θα αντεχα στην θεση σου..εγω ειμαι τυχερος και τους βλεπω σπανια γιατι ξερεις ε; η ρουλα μου ειναι κακια. ο ρουλης ειναι ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣ. XAXAXA κοριτσια καπως ετσι ειναι οταν ερχεται η δικια μου (νινα δεν ξερω η δικια σου) ΧΙΧΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ

Σας αφηνω γλύκες μου παω να καθαρισω το σπιτι

σημερα είμαι λιγο ατακτος σαν τον καλικατζαρο των Χριστουγέννων :-D

NE3cDmtbH7gT65_1_4_zps745e8b61.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα καλη βδομαδα να εχουμε!

Τι κανετε πεθεροπληκτοι? πως περνατε?

Καλα ξερω οτι η Φωτεινη ταξιδευε και η Εβιρι θα χαθει λογω κορης, οι υπολοιπες που εισαστε?

Εχτες φαγαμε εξοχικο κοτοπουλο με ρυζι και εμεινε για σημερα ευτυχως

Τα Χριστουγεννα γιορταζει το αντρακι μου και την παραμονη θα ερθουν κατι φιλοι μας, ελεγα να εφτιαχνα καμμια πιτσα να φαμε γιατι θα παω σπιτι στις 4.30 και στις 6.30 θα μαζευτουμε οποτε δεν εχω χρονο για ετοιμασιες, τι αλλο να κανω?

Εμεις πηγαμε στη γιορτη ηταν καλυτερα το παιδι, ειχε μεινει λιγο στηλη αλατος γιατι ηταν εξω απο τα νερα του αλλα με τη βοηθεια της δασκαλας ειπε το ποιηματακι του, ντυθηκε και ξωτικο και μετα τη γιορτη ξεκινησε να κανει τσισα στο γιογιο του, τι καλα!!!

μακαρι να καταφερετε να μπειτε να πουμε καμμια κουβεντουλα!

Link to comment
Share on other sites

Τσααααα..... ήρθα κι εγώ!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί είχα τρελή δουλειά προκειμένου να παραδώσω εμπρόθεσμα τις μελέτες υπό αντίξοες συνθήκες και ξεκίνησαν και οι κλασικές οικογενειακές φασαρίες-παρεξηγήσεις των Χριστουγέννων, αλλά δεν μας πτοούν! Φέτος έχουμε τη μικρούλα μας και δεν θα αφήσουμε τίποτα να μας το χαλάσει.

Έβιρι, λογικά έχει έρθει η μεγάλη Εβιρίνα και ελπίσω να περνάτε σούπερ τέλεια όλοι μαζί!!!

Φωτεινή έφτασες;;; Κορίτσια αν κανονίσετε τίποτα πείτε μου κι εμένα.

Ιωάννα πολύ καλά τα νέα του μικρού! Σου λέω προκαταβολικά τα Χρόνια πολλά και να τον χαίρεσαι σε περίπτωση που ξεχαστώ εκείνη την ημέρα. Εύκολη και γρήγορη η πίτσα. Μπορείς επίσης να κάνεις και μια σαλάτα πράσινη, ένα σουφλέ ζυμαρικών ή μια πατατοσαλάτα.

Αγγελική διάβασα και τα δικά σου καταπληκτικά νέα και για ακόμη μια φορά σου λέω να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να σου χαρίσουν πολλές ακόμη συγκινήσεις με τα άξια κατορθώματά τους!

Νίνα πώς πάει το πρόσωπο; Έφυγε ο πόνος; Βάλτε με κι εμένα στο κλαμπ των πεθερόπληκτων! :rolleyes: Καλά κάνεις και το διακωμωδείς γιατί αλλιώς δεν βγαίνει...

Τζένη ξεκίνησε η άδεια;

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Λοιπόν, μαγειρικά αυτές τις μέρες είχαμε πανσέτες στο τηγάνι, πανσέτες στο φούρνο, χυλοπίτες, κοτόπουλο στο φούρνο, σνίτσελ στο φούρνο, μπάμιες κοκκινιστές, φασολάκια μαυρομάτικα με ρύζι, πίτσα και δεν θυμάμαι τι άλλο... α και για σήμερα έχω μπιφτέκια κοτόπουλου.

Από γλυκά πρέπει να ξανακών κουραμπιέδες και μελομακάρονα γιατί τα πρώτα εξαφανίστηκαν και έκανα μια παραλλαγή των κεικ-ποπς, στα οποία αντί για κέικ έβαλα μουστοκούλουρα. Είναι τέλεια, όσοι τα δοκίμασαν με ρωτούσαν από ποιό ζαχαροπλαστείο τα πήρα.

Αχ να σας πω τι μου έκανε ο καλός μου ο αντρούλης... Έχει παέι για ψώνια το Σάββατο κι εγώ έχω κάτσει με τη μικρή στο σπίτι. Γυρνάει με όες τις σακούλες και μου λέει "δεν θα πιστέψεις τι σου έφερα! Πήρα πάπια!" Κόκκαλο εγώ του λέω τι εννοείς; Μου λέει πήρα πάπια να φτιάξεις για τα Χριστούγεννα που θα έχουμε τραπέζι! Περιττό να πω ότι έκανα περίπου μισή ώρα για να συνέλθω και από εκείνη τη στιγμή έχω ψάξει σε όλο το ιντερνετ να βρω συνταγή για πάπια που να είναι και εύκολη και γευστική.

Όπως λοιπόν καταλαβαίνετε, παραμονή Χριστουγέννων θα κάνω τραπέζι στο σπίτι. Το μενού μέχρι στιγμής έχω σκεφτεί να είναι: Πάπια (μάλλον στο φούρνο με πορτοκάλι), κοτόπουλο σιγομαγειρεμένο με κονιάκ, ρύζι με κάστανα και σταφίδες, σαλάτα εορταστική με λάχανο-καρότο-κρεμμυδάκι-καλαμπόκι-ξυνόμηλο-ρόδι. Σκεφτόμουν επιπλέον να κάνω στα γρήγορα μπουγιουρτνί που δεν θέλει και καμία προετοιμασία. Από γλυκά θα έχω κουραμπιέδες-μελομκάρονα-τρουφάκια και κορμό σοκολάτας.

Κορίτσια αν έχετε άλλη πρόταση πείτε την!!! Τη χρειάζομαι!!!

Ελπίζω να τα ξαναπούμε μέσα στη μέρα! Φιλιά πολλά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.

Ξεκινησε η αδεια αλλα εχω το.μικρο με βηχα απο την.Παρασκευη που ειχε γιορτη.το Σκ κ εγω στονκλαμπ νινα κ νικου με αντιοαθητικο συγγενη.θα μπω το βραδυ να τα πουμε :-P εγω φευγω ταταρτη κ.γυρναω 1 του μηνα. Πειτε μου για συναντηση. Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Τα έχω πάιξει στην δουλειά αυτές τις μέρες.... Χθες έφυγα με ένα κεφάλι καζάνι και δεν πρόλαβα να μπω να δω τα νέα σας. Ελπίζω να το κάνω σήμερα που θα σχολάσω αργά και θεωρητικά θα έχω χρόνο αργότερα να σας διαβάσω.

Χθες το μενού μας είχε μοσχαράκι γιουβέτσι το οποίο έμεινε και για σήμερα. Αύριο, πρώτα ο Θεός, φεύγουμε για το χωριό. Θα σχολάσουμε κι εγώ και ο άντρας μου νωρίτερα και θα την κάνουμε... Οπότε όπως καταλαβαίνετε έχω μουρλαθεί στα πλυντήρια και στο σιδέρωμα!

Πάω να τελειώσω με κάτι που κάνω και θα επανέλθω....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...