Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημέρα κοριτσια κ αγορι τι κάνετε;

Ιωαννακι μου τι καλα που συνηλθε το παιδακι, πολυ ταλαιπωρια το καημενο!! Ατιμη γαστρεντεριτιδα!!

Νινακι αφου τελος του χρονου θα τελιωσουν τα ταξιδια τοτε οκ, λιγο εμεινε ακομα!

Φωτεινη να το φτιαξεις το μοσχαρακι ειναι πολυ ωραιο!! Ακομα κ ο γιος μου που δεν τρωει κ πολυ κρεας μου λεει μαμα ωραιο ειναι τελικα το μεθυσμενο κρεας ( επειδη με ειχε δει που εβαζα στην γαστρα την μπυρα το λεει μεθυσμενο!!).Αντε μακαρι να σου εγκρινουν την αδεια βρε κοριτσι!! Εμεις ακομα δεν ξερουμε ποτε θα παρει ο συζυγος, κλασικα θα το μαθει το πολυ μια μερα πριν.

εμεις σημερα τρωμε κεφτεδακια κοκκινιστα με κοφτο μακαρονακι.

Νινακι ο καιρος σημερα ειναι ιδανικος για σουπες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε κάτι υπόλοιπα των προηγούμενων ημερών.

Χτες και σήμερα ξύπνησα με πονοκέφαλο. Χαπακώθηκα και περιμένω να με πιάσει. Σχολάω αργά σήμερα και το τελευταίο που θέλω είναι να έχω ένα κεφάλι καζάνι!

Φωτεινούλα να το φτιάξεις το μεθυσμένο κρέας, που λέει ο γιόκας της Τζένης. Άστους να φέρνουν αντιρρήσεις, μόλις αρχίσει να μοσχοβαλάει να είσαι σίγουρη ότι θα αλλάξουν γνώμη!

Νινάκι ψηφίζω κι εγώ μακαρονάδα.

Ιωάννα ελπίζω το χέρι να μην σε ενοχλήσει και να αποφύγεις το χειρουργείο.

Τζενάκι μου όποτε και να πάρει την άδεια ο αντρούλης σου καλά θα είναι!

Σας φιλώ όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!

Μπήκα στα γρήγορα να σας πω μια καλημέρα! Βροχερή η μέρα σήμερα όπως και χθες αλλά να πω την αλήθεια μου αρέσει.

Μαγειρικά αυτές τις μέρες δεν είμαι καθόλου οργανωμένη, αλλά ευτυχώς βοηθάει ο άντρας μου.

Στο γραφείο έχουμε γίνει μαλλιά κουβάρια και δεν ξέρω τι θα γίνει. Πλέον δεν είναι απλό κίντερ-έκπληξη, είναι το μεγάλο πασχαλινό αυγό της κίντερ! Τις περισσότερες φορές προσπαθώ να το διασκεδάζω, αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα.

Δεν έχω διαβάσει καθόλου τα νέα σας. Ευελπιστώ να το κάνω απόαύριο το απόγευμα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Καλή συνέχεια και φιλιά πολλά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει χταποδάκι με κοφτό μακαρονάκι.

Τον καιρό δεν θα τον σχολιάσω γιατί δεν είναι το καλύτερό μου βροχή στην πόλη. Αν ήμουν στο χωριό θα ήταν αλλιώς...

Smurfita κουράγιο! Και καλά κάνεις που προσπαθείς να μην παίρνεις στα σοβαρά τα όσα σου συμβαίνουν. Ελπίζω να στρώσει η κατάσταση!

Πολλές καλημέρες και φιλάκια σε όλη την υπόλοιπη μαγειροπαρέα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και αγόρι:D

Αγγελική και εδώ βρέχει, αλλά κάνει και πολύ κρύο. Ωραίο το φαγάκι σου... το έχω πεθυμήσει πολύ, αλλά δεν το κάνω... δεν το τρώει ο χαζμπαντ.

Καλώς την smurfita:D... το θέμα με τις δουλειές τελικά είναι γενικό... πολλή γκρίνια και φασαρία... λες και το κάνουν επίτηδες, όσο πλησιάζουν οι γιορτές?;)

ggeny πες στα γρήγορα την συνταγή με το μοσχαράκι, όποτε μπορείς... ίσως να στην έχω ξαναζητήσει, αλλά από μνήμη, δεν το έχω καθόλου!

Τελικά χτες έκανα ντολμαδάκια με φυλλαράκια που είχα στην κατάψυξη... το θέμα είναι ότι μου περίσσεψαν αρκετά φύλλα και η μαμά είπε να τα φτιάξω και να τα φυλάξω στην κατάψυξη, χωρίς να τα ψήσω... τι λέτε? σήμερα κάνω παστίτσιο με το κοτόπουλο που είχε περισσέψει προχτές, ανακατεμένο με μανιτάρια και μπόλικο τυράκι.

Φιλιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι απο μενα! Επιτελους Παρασκευή σήμερα!

Χρονια Πολλά στους εορταζοντες!

Αννια μου φυσικά σε θυμόμαστε! Τι καλά που σε ξαναδιαβαζουμε! Πως εισαι; Τι κανουν τα ζουζουνια σου;

Στρουμφίτα τετοια κατασταση; Πωπω. Καλά κανεις και δεν δινεις σημασια γιατι αλλιως δεν αντεχονται τετοιες καταστασεις. Τι καλά που ο αντρας σου μπορει και ανταπεξέρχεται σε πρακτικά θεματα και σε βοηθα με τετοιο προγραμμα που εχεις.

Αγγελικη το'μαθα οτι εβρεξε και σε σας. Καλή κι η βροχη στην επαρχια αλλά να σταματαει και λιγακι - να στεγνωνουμε βρε παιδι μου. Η υγρασια εχει χτυπησει κοκκινο στο σπιτι και βλεπω οτι μαλλον θα χρειαστουμε αφυγραντηρα. Ωραιο το χταποδακι, εχω παρει να φτιαξω κι εγω αλλα να δω πότε.

Νινα χτες ειχε κρυο κι εδω- διαφορετικο βεβαια απο το δικο σας. Ωραια τα ντολμαδακια. Παστιτσιο με κοτοπουλο ε; Εξυπνη παραλλαγη. Αντε τελειωνουν και τα ταξιδια του συζυγου και θα ηρεμησετε.

Τζενακι δεν πειραζει όποτε και να παρει αδεια ο συζυγος - αρκει να παρει.

Τι κανετε βρε οι υπόλοιπες;

Λοιπον τελικα εκανα το μεθυσμενο κρεας αλλά επειδη εδω δεν εχω γαστρα το εκανα σε σκεπασμένο ταψι. Η μυρωδια οταν ψηνεται ειναι το κάτι άλλο. Αλάτι επρεπε να ειχα βαλει κι αλλο αλλά πιστευω οτι ειναι καταπληκτική συνταγη. Σχολια δεν υπηρξαν ουτε αρνητικά ουτε θετικά -μονο η ερωτηση γιατι ηταν γλυκο το φαγητο. Σημερα κουνουπιδι

βραστο με κανενα μπιφτεκακι, λουκανικάκι κατι τετοιο.

Ανυπομονω να παρω την αδεια να ανεβω λιγο Αθηνα αλλά ολο προκύπτουν θεματα και μαλλον θα ταξιδευω παλι με την ψυχη στο στομα-πφφφ

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Γίναμε Λονδίνο ή μου φαίνεται? Πφφφφ

Σήμερα τρώμε ότι έμεινε από χτες.

Αγγελική και εδώ βρέχει, αλλά κάνει και πολύ κρύο.

Πες μου ένα μέρος που δεν βρέχει! Το κρύο δεν με νοιάζει αλλά η βροχή με εκνευρίζει!

Τελικά χτες έκανα ντολμαδάκια με φυλλαράκια που είχα στην κατάψυξη... το θέμα είναι ότι μου περίσσεψαν αρκετά φύλλα και η μαμά είπε να τα φτιάξω και να τα φυλάξω στην κατάψυξη, χωρίς να τα ψήσω... τι λέτε?

Εννοείς να τα γεμίσεις κανονικά και να τα βάλεις κατάψυξη? Θεωρώ πως δεν θα πάθουν κάτι.

Γκουχ γκουχ καλησπέρα είναι κανείς εδώ? Με θυμάται κανείς άραγε??

Σαν τα χιόνια Ιωάννα! ΄Ετσι εξηγείται γιατί βρέχει τόσο πολύ!:tongue:

Αγγελικη το'μαθα οτι εβρεξε και σε σας. Καλή κι η βροχη στην επαρχια αλλά να σταματαει και λιγακι - να στεγνωνουμε βρε παιδι μου. Η υγρασια εχει χτυπησει κοκκινο στο σπιτι και βλεπω οτι μαλλον θα χρειαστουμε αφυγραντηρα.

Κάτι άκουσα για ανοιξιάτικο Σαββατοκύριακο. Λες????

Λοιπον τελικα εκανα το μεθυσμενο κρεας αλλά επειδη εδω δεν εχω γαστρα το εκανα σε σκεπασμένο ταψι. Η μυρωδια οταν ψηνεται ειναι το κάτι άλλο.

Είδες που σας το έλεγα? Θες να μπεις στο φούρνο και να το φας επί τόπου!

Αλάτι επρεπε να ειχα βαλει κι αλλο αλλά πιστευω οτι ειναι καταπληκτική συνταγη. Σχολια δεν υπηρξαν ουτε αρνητικά ουτε θετικά -μονο η ερωτηση γιατι ηταν γλυκο το φαγητο.

Έπρεπε να απαντήσεις ότι αποφάσισες να το ρίξεις στην κινέζικη κουζίνα!

Ανυπομονω να παρω την αδεια να ανεβω λιγο Αθηνα αλλά ολο προκύπτουν θεματα και μαλλον θα ταξιδευω παλι με την ψυχη στο στομα-πφφφ

Φιλια

Για πότε λες? Άντε να σε δούμε λιγάκι...

Πολλά φιλάκια και στα υπόλοιπα κορίτσια αλλά και στο αγόρι μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Βροχή, βροχή και πάλι βροχή... από χτες το βράδυ δεν λέει να σταματήσει! Όντως Λονδίνο γίναμε Αγγελική!

Έφαγα μία τρελή κίνηση σήμερα... είχα ραντεβού στο κέντρο και λόγω της τρομοκρατικής επίθεσης στην Κηφισίας, είχαν κλείσει δρόμους και έκανα 1 1/2 ώρα να κατέβω:mad: έφριξα!

Τελικά πήρα χτένι και περιμένω την συνταγή, από όποια έχει την καλοσύνη:D

Χρόνια πολλά στους Σπύρους και Σπυριδούλες! Γιορτάζει και η Κέρκυρα σήμερα:)

Από φαί πήρα κουτσομούρες μικρές και θα τις τηγανίσω, με συνοδείας σαλατούλας και ίσως χορτόπιτας... αύριο βάζω μπρος για μελομακάρονα...βρήκα συνταγή με σιμιγδάλι και θα την δοκιμάσω... εσείς έχετε καμία δοκιμασμένη συνταγή με σιμιγδάλι?

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κανετε?

εχουμε χασει την Εβιρι για σηκωστε κανα επιπλο.

Εμεις ειμαστε καλα!

Μας εχει πεθανει η υγρασια βρε κοριτσια!

Η κεφαλονια κουνηθηκε παλι?

Νινα ειχα μια συνταγη με σιμιγδαλι μου φαινεται, αν τη βρω θα στη γραψω. Εγω παλι λεω να παω ν αγορασω ενα κιλο μελομακαρονα κι ενα κιλο κουραμπιεδες και να μην παιδευτω

Αγγελικη πως πας με την αλλεργια?

Στρουμφιτα υπομονη με τη δουλεια μην το παιρνεις κατακαρδα και στεναχωριεσαι

Τζενη αντε να παρεις αδεια να ξεκουραστεις.

Χασαμε και τη ρικολα

Φωτεινη μαγειρευε οτι θες κι ας τους να λενε. Η αληθεια ειναι οτι δεν τη θυμαμαι τη συνταγη οποτε μια και θα την γραψετε για την Νινα θα την γραψω κι εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βροχή, βροχή και πάλι βροχή... από χτες το βράδυ δεν λέει να σταματήσει! Όντως Λονδίνο γίναμε Αγγελική!

Ελπίζω να θυμηθεί ο καιρός ότι εδώ είναι Ελλάδα και κυριαρχεί ο ο ήλιος! Αντε πιά με αυτή την μούχλα...

Έφαγα μία τρελή κίνηση σήμερα... είχα ραντεβού στο κέντρο και λόγω της τρομοκρατικής επίθεσης στην Κηφισίας, είχαν κλείσει δρόμους και έκανα 1 1/2 ώρα να κατέβω:mad: έφριξα!

Αμάν, και σε συνδιασμό με την βροχή που όλα κινούνται δύσκολα ήρθε κι έδεσε το γλυκό!

Τελικά πήρα χτένι και περιμένω την συνταγή, από όποια έχει την καλοσύνη:D

Θα σου γράψω ότι θυμάμαι. Νομίζω την θυμάμαι όλη.

Αλευρώνεις το χτένι και το περνάς από το τηγάνι μέχρι να ροδίσει λιγάκι. Στο λάδι που έχει μέσα το τηγάνι ρίχνεις ένα μεγάλο κρεμμύδι χοντροκομένο και μόλις πάρει χρώμα ρίχνεις και 2-3 καρότα κομένα ροδέλες.

Βάζεις στην γάστρα το χτένι και από πάνω περιχύνεις με τα κρεμμύδια και τα καρότα.

Κόβεις μία ντομάτα σε κύβους και την βάζεις κι αυτή στην γάστρα. Περιχύνεις με ένα κουτάκι μπύρα, ρίχνεις αλάτι, πιπέρι, δάφνη και 2-3 κόκκους μπαχάρι.

Κλείνεις την γάστρα και το ψήνεις. Μετά από κανένα μισάωρο ρίξε μία ματιά μήπως χρειαστεί νεράκι.

Αυτή είναι, Τζενάκι αν ξέχασα κάτι διόρθωσέ με.

αύριο βάζω μπρος για μελομακάρονα...βρήκα συνταγή με σιμιγδάλι και θα την δοκιμάσω... εσείς έχετε καμία δοκιμασμένη συνταγή με σιμιγδάλι?

Δεν έχω φτιάξει ποτέ με σιμιγδάλι οπότε και δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι.

Αγγελικη πως πας με την αλλεργια?

Καλύτερα γιατί ξεκίνησα αντιβίωση τελικά. Δεν παλευόταν αλλιώς...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλαρακια μου τι κανετε;

αμαν πια με αυτη την βροχη μουλιασαμε , ελεος!

Σμουρφιτακι σε καταπαβαινω απολυτε με το θεμα δουλεια,υπομονη δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.Πολυ χαιρουμε που το βλεπεις ετσι μπραβο σου!

Φωτεινη μου ελπιζω να σε ικανοποιησε η συνταγουλα μου!! Ποτε θα ερθεις Αθηνα μπας κ καταφερουμε να βρεθουμε;

Αγγελικη κ εμενα με εκνευριζει απιστευτα η βροχη.Σημερα θα παω να παρω στα παιδια γαλοτσες δεν παλευεται ...

Ιωαννα μου πως ειναι ο μικρος; μωρε αν δεν εχεις χρονο κ ορεξη περνει λιγα λιγα οποτε θες να ειναι κ φρεσκα κ τελειωσε η υποθεση. Το θεμα ειναι να τα φαμε οχι να μας φαει η κουραση κ το αγχος.

Καλως την Αννια!

Νινακι μπορεις ανετα να βαλεις τα ντολμαδακια στην καταψυξη, δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Η πεθερα μου οταν περιμενει τραπεζια κ γιορτες ετσι τα ετοιμαζει.

Η συνταγη για το χτενι.

Κοβεις το κρεας σε κομματια κ το αλευρωνεις απο ολε ςτις πλευρες.Σε ενα αντικολλητικο τηγανι η κατσαρολα βαζεις λιγο λαδι κ περνας το κρεας να ροδισει ελαφρα.Μετα στο ιδιο τηγανι τσιγαιρζεις λιγο ενα μεγαλο κρεμμυδι η δυο, κομμενο κομματακια, κ χοντροκομενα καροτα κ αν τρωτε μανιταρακια κονσερβας ολοκληρα.

μεταφερεις το κρεας σε γαστρα κ απο πανω ριχνεις το κρεμμυδια καροτα.Στο τηγανι ριχνεις λιγη μπυρα κ μαζευεις οτι εχει μεινει κ το ριχνεις κ αυτο στην γαστρα. Μετα αλατοπιπερωνεις , βαζεις δαφνη , 2-3 μπαχαρακια, ενα μικρο κουτακι μπυρα κ αν θες μια ντοματα κοκκινη στα τεσσερα. Εγω πολλες φορες βαζω κ μια πρεζα ζαχαρη, αλλες φορες οχι.Καπακωνεις κ ψηνεις .Κατα διαστηματα γυρνας το κρεας κ αν χρειαστει συμπληρωνεις με νερο. Συνηθως δεν χρειαζεται γιατι λειωνει το κρεατακι.Τα μπαχαρικα ειναι θεμα γουστου αν κατι δεν σου αρεσει δεν το βαζεις καθολου.

Συνοδευεται πολυ ωραια με πουρε, πατατες φουρνου η ρυζακι.

Δεν χρειαζεται να βαλεις πολυ λαδι , λιγακι.

Για το αλευρωμα εγω βαζω σε ενα σακουλακι πολυμπαγκ λιγο αλευρι κ βαζω εκει λιγα λιγα το κομματια κρεατος τα φερνω γυρω γυρω κ ετοιμο.

Χτες δεν δουλευεα ετσι φαγαμε φρεσκο ζεστο κοτοπουλακι με πατατουλες στο φουρνο.

Τα παιδακια μου ηταν πολυ χαρουμενα που πηγα τα πηρα εγω κ μαλιστα νωρις. Ελαμπαν τα προσωπακια τους.Μωλις φαγαμε κατσαμε με τον μεγαλο να γραψει κ εκανε την εργασια του πολυ γρηγορα κ με τελεια κ πεντακαθαρα γραμματακια κ μου ειπε οτι ειχε πολυ ενεργεια γιατι με ειχε διπλα του ενω τις αλλες μερες στο ολοημερο αισθανεται μονος... τυψεις μεχρι εκει που δεν παει .... τι να κανουμε ομως αν δεν δουλεψω απο αυτα θα λειψουν μετα μιας κ με ενα μισθο πλεον ουτε τα απαραιτητα δεν φτανεινα καλυψεις.

Σημερα τρωμε περισευματα, λιγο κοτοπουλο κ σπανακορυζο.

Αυριο θα κατσω κ εγω με τα παιδια να κανουμε μιση δοση μελομακαρονα.Δεν ειχα σκοπο να φτιαξω αλλα αρχισε ο αντρας μου με το γιο κ τα ζητανε ...

Αν προλαβω λεω να προσπαθησω να φτιαξουμε κ σπιτακι απο μπισκοτο να το στολισουν τα μικρα, θα δω ...

Για τα μελομακαρονα που λετε μια φορα δοκιμασα με σιμιγδαλι κ τα πεταξα.παντα τα φτιαχνω με μισο μισο αλευρι ΓΟΧ κ χωριατικο κ γινονται μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι είδες πως μας αποστομώνουν τα παιδιά? Κι εγώ χάλια θα αισθανόμουν αν μου έλεγε κάτι τέτοιο κάποιο από τα παιδιά μου. Αλλά όπως είπες να δεν δουλέψουμε δεν γίνεται.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι... πρωινή και βραδινή σήμερα:tongue:

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την συνταγή.... θα την κάνω αύριο ή την Κυριακή.

Σας βάζω γρήγορα μία φωτογραφία από το τελευταίο δημιούργημα μου, δηλαδή την χορτόπιτα που σας είπα ότι θα φτιάξω... την είδα κάπου στο ίντερνετ.

8XTasf6.jpg

Φιλιά.... θα τα πούμε αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασε η παρεουλα το ΣΚ; Εμεις παντως καλά. Μας εκανε ωραιες μέρες, πηγαμε και τις βολτουλες μας με τα πιτσιρικια...

Νινα τι μας κάνεις με τις φωτογραφιες... Πολύ ωραια η πιτα και το σχεδιο της ακομα ωραιοτερο. Για τα μελομακαρονα κι εγω δεν ξερω, με αλευρι τα κανω.

Τζενακι καταλαβαινω τις ενοχες σου αλλά οπως ειπες κι εσυ αν δεν δουλεψουμε δεν... οπότε μονοδρομος ειναι η κατασταση. Να'ξερες πόσες φορες την ημέρα σκεφτομαι κι εγω αν μας συμφερει ολο αυτο που περναμε αλλά τι να κάνουμε...

Ιωαννα μου συνήλθε ο μικρος; Εμεις κουνιομαστε πλέον μια φορα την εβδομαδα σιγουρα θα ελεγα αλλά αυτα ειναι τα συνηθισμένα μας. Δεν μας κάνει ιδιαιτερη αισθηση.

Αγγελικουλα, Ρικολα, Εβιρι, Νικο κι οποιον αλλον ξεχνάω τι κάνετε;

Το Σαββατο φτιαξαμε κοτοσουπα και την Κυριακή χοιρινο λεμονάτο με πιλάφι. Εχει περισσεψει κι απο τις δυο μερες για σημερα. Αδειαζουμε σιγα σιγα το ψυγειο μας. Εχω ζητησει αδεια απο την επόμενη Δευτερα για τις 2 εβδομαδες των γιορτων. Την εχω ζητησει πανω απο μια εβδομαδα κι ακομα να μου απαντησουν. Τι περιμενουν; Με εκνευριζουν οι ανθρωποι που δεν σεβονται το γεγονος οτι ο αλλος θελει να προγραμματισει τις κινησεις του. Πρεπει να κανονισω και ραντεβου με κατι γιατρους για τους γονεις μου και δεν μπορω να κλεισω τιποτα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...