Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ιωάννα δεν είναι απίθανο να του κάθεται "βαρύ" το γάλα, αν του το δίνεις με πίεση. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν του δίνω γάλα του δικού μου αν τον δω ότι δεν το θέλει. Δεν χάλασε κι ο κόσμος να μην πιεί μία φορά στο τόσο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κι από μένα.

Χρόνια πολλά Ιωάννα μας, χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν ή έχουν κοντινά εορτάζοντα πρόσωπα. Να ευχηθώ χρόνια πολλά και στην Άννια που έγραφε πριν αρκετό καιρό.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν ψάρι τηγανητό και σολομός ψητός με σάλτσα γιαουρτιού μαζί με πατάτες τηγανητές. Ο σολομός ήταν μόνο δύο κομμάτια που τον είχα πάρει έτσι για μεζεδάκι στην κατάψυξη κι αφού είχα την περιέργεια να φτιάξω μια συνταγή είπα να βάλω και το συμπλήρωμα με τα άλλα ψάρια.

Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες, γιατί έχει άδεια ο καλός μου, οπότε απολαμβάνουμε ξεκούραση, ψώνια και καφεδάκια:tongue:

Έκανες την καλύτερη δουλειά.

Εβίρι τι θέαμα είναι αυτό με τον ανεμοστρόβιλο!! θα το ψάξω μετά στις ειδήσεις... ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Ο Έβιρος που έκατσε χτες στην τηλεόραση δεν είδε τίποτα σχετικό. Λες να είναι ψεύτικο βίντεο;

Πέρασαν όμορφα οι μέρες σας με την οικογένεια... πάντα έτσι όμορφα να περνάτε και ευχαριστούμε για τις ευχές σου!:-P

Σ' ευχαριστώ Νίνα μου.

Η εικόνα το πρωί από την βεράντα:-D

Πανέμορφη φωτογραφία έβαλες!!!!!!!!!!!!!!!

Εβίρι, η παροιμία που είπες είναι όλα τα λεφτά!

Μα πραγματικά δεν έχεις τίποτα να ζηλέψει η χιονισμένη Ελλάδα από τα μέρη της Ευρώπης.

Περασαμε ηρεμα οικογενειακα αλλα δυστυχως ο καιρος τα χαλασε και κανανε ανακλυση αδειων στην αττικη οδο οποτε ο αντρας μου δουλευε 12ωρα.

Άσχημο πράγμα αυτό μέσα στις γιορτές.

Δεν ξερω καν που εχω μεινει, ο μικρος ειπε το ποιημα του αν και αρκετα τρομοκρατημενος, δεν γελασε καθολου στην γιορτη και μετα ξαφνικα εκοψε την πανα οποτε μονο κακακια κανουμε στην πανα.

Πολύ θετικά και τα δύο. Και του χρόνου να τον καμαρώσεις ακόμα καλύτερα.

Εβιράκι χαιρομαι που περασατε ωραια με τη μεγάλη Εβιρίνα σου. Με το καλό να ανταμώσετε ξανά!

Σ' ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου.

Δεν ηξερα οτι το Κωνσταντινοπολίτικο τελετουργικό διαρκεί περισσοτερο. Η αλήθεια ειναι οτι δεν ασχολουμαι πολυ με αυτα.

Γιατί μήπως το ήξερα εγώ; Στην πράξη το έμαθα.

Εδω στο νησί φτιαχουν πολυσπόρια ή μπουρμπουρέλια οπως τα λένε εδω στις 21 Νοεμβρίου, στη γιορτη της Παναγίας.

Ναι Φωτεινή μου, όπως και σε άλλα μέρη της Ελλάδας τα φτιάχνουν 21 Νοεμβρίου ή το πολύ πολύ μέχρι της Αγίας Βαρβάρας. Ενώ σε κάποια μέρη της Κρήτης τα φτιάχνουν παραμονή των Φώτων.

Ο παππους ειχε τελικά σαν περισφιξη στην κήλη και τον κρατησαν μηπως χρειαζοταν επειγοντως επέμβαση αλλά τελικά δεν χρειαστηκε. Ετσι εγινε ενα απο τα θεματα με τα οποια πρεπει να ασχοληθει αλλά αναβάλλει φυσικά.

Αχ περαστικά του κι ελπίζω να δώσει τη δέουσα σημασία στο μέλλον.

Εβιρακι πολυ χαιρομαι που περασατε ωραια τις γιορτες!! αντε το Πασχα τωρα πρωτα ο Θεος να μαζευτητε ολοι μαζι εδω!! Ασε απο φαγητο ξεχιλιζουμε ...

Σ' ευχαριστώ πολύ Τζένη μου. Κι εμείς τα ίδια με το φαγητό. Σιχάθηκα το κρέας. Αφού σήμερα που έφτιαξα ψάρι μου φάνηκε ότι είχα να φάω αιώνες. Σε αντίθεση με τον Έβιρο που είναι πολύ κρεατοφάγος.

Νινακι μου τι ωραια φωτογραφια!!! Να εχεις τζακι κ να πινεις ζεστο καφεδακι με αυτη την θεα ολα τα λεφτα!!

Πωπω τι ωραία τζάκι, καφές ή άλλο ζεστό ρόφημα και έξω χιόνι!!!!!!!!!!

Τι κρύο είναι αυτό που κάνει;;; Έχω ξεπαγιάσει! Ήρθα και εδώ στο γραφείο κι έχει χαλάσει το air condition και είμαι ακόμη με παλτό-γάντια-κασκόλ και δεν προβλέπω να τα βγάζω μέχρι το τέλος!

Ωχ, τι άσχημο πράγμα και πόσο σε καταλαβαίνω!!!!!!!!!!! Κάποτε το είχα ζήσει για 3 χρόνια και συγκεκριμένα για 3 χειμώνες, εκ των οποίων τον ένα χιόνιζε και ο εργοδότης είχε ανοιχτή την πόρτα σε ένα γραφειάκι 2Χ3. Εγώ ήμουν με το μπουφάν και με ρωτούσε γιατί δεν το βγάζω. Κι όταν του είπα γιατί κάνει πολύ κρύο, μου απάντησε για κάτσε να βγω έξω να δω αν κάνει κρύο.

Νομίζω ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί η κουβέντα μετά απ' αυτό.

Κορίτσια, η πάπια έγινε καταπληκτική! Δεν άφησαν ούτε κοκκαλάκι! Είχε τη γεύση που έχουν συνήθως τα κυνήγια. Δεν μύριζε καθόλου κι έγινε πάρα πολύ γρήγορα.

Γεια στα χέρια σου Στρουμφίτα μου. Αυτό θα πει ότι δημιούργησες, είσαι μαστόρισσα. Πριν χρόνια είχα φάει πάπια σε κάποια Χριστουγεννιάτικη γιορτή συγγενούς, αλλά δε μου άρεσε γιατί είχε βαριά γεύση και δυστυχώς ούτε τη γέμιση μπόρεσα να απολαύσω επειδή περιείχε συκωτάκια που δεν τα τρώω καθόλου.

Έβιρι τι όμορφα που περάσατε όλοι μαζί!!! Είδατε κι εσείς λίγο τη μεγάλη Εβιρίνα μετά από καιρό.

Ναι Στρουμφίτα μου αλλά ήταν τόσο λίγο!!!

Ωχ, σήμερα ανοίγουν τα σχολεία; Καλή αρχή και πάλι για τη μικρή!

Σ' ευχαριστώ πολύ. Εδώ δε γιορτάζουν σαν αργία του Άι-Γιαννιού και ανοίγουν τα σχολεία την επόμενη μέρα των Φώτων.

Δεν είναι μόνο οι χαμηλές θερμοκρασίες, αλλά κυρίως η υγρασία που επηρεάζει και μας ενοχλεί. Θυμάμαι στη Σουηδία κάποια από τις φορές που πηγαινοερχόμουν είχε -15 και κρύωνα πολύ λιγότερο απ'όταν εδώ έχει 4.

Το ίδιο έχω αισθανθεί κι εγώ εδώ στη Γερμανία σε σύγκριση με την Αθήνα.

Κ

Χτες είχαμε πάει τα παιδιά και τα ανήψια μου στα χιόνια. Παίξαμε και το ευχαριστηθήκαμε πολύ! Φτιάξαμε κι έναν χιονάνθρωπο τον οποίο καταφέραμε να φέρουμε μέχρι στον Πειραιά. Το πόσο χάρηκαν τα παιδιά δεν λέγεται...

Μα τι ωραία νοερή εικόνα μας έδωσες Αγγελική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και του χρόνου να είστε καλά να περάσετε ακόμη καλύτερα!

Σ' ευχαριστώ πολύ Αγγελική μου.

Ε καλά, μέχρι να σχολάσετε θα έρθει και η ζέστη!!!!

Ακόμα στο δρόμο θα είναι (η ζέστη).

Βρε smurfita δεν τραβας κι εσυ λιγα στη δουλεια. Εχω δουλεψει κι εγω με κρυα και σε σημειο τετοιο το χιονι να μπαινει στο γραφειο και θερμανση να μην υπαρχει οποτε μπορω να σε καταλαβω. Μηπως να ειχες μαζι σου ενα αεροθερμο?

Στην ίδια δουλειά με μένα ήσουν;:-D:grin:

Ξεχασα να σας πω οτι σημερα τρωμε νουα με ρυζακι! Το πρωι με πηραν απο το σταθμο να παρω το παιδι γιατι κανει εμετους, εχω αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως τον χαλαει το γαλα γιατι οταν τον πιεζω οπως σημερα να το πιει μετα ξεκιναει εμετους και γενικα συχνα πυκνα μου λεει οτι ποναει η κοιλια του. Ενα σωρο γιατροι τον εχουν δει και ολο για ιωση μου λενε αλλα μηπως ειναι πια ευαισθητο το στομαχι του.

Ίσως θα έπρεπε να το αναφέρεις στον παιδίατρο για να δει μήπως το παιδί έχει κάποια δυσανεξία στο γάλα ή μήπως συμβαίνει κάτι άλλο στο στομάχι του.

Στην ανάγκη δοκίμασε να του αλλάξεις τις ώρες και να το πίνει μόνο το βράδυ ενώ το πρωί να ξεκινάει με ένα χυμό και κάτι να τρώει.

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κορίτσια ο μικρουλης μου ειναι χαλια, οτι κι αν κατεβει στο στομαχι το βγαζει και τωρα κοιμάται διπλα μου. Η γιατρός λεει οτι ειναι ιωση και να δούμε κι αυριο πως θα παει και προφανως εχει ευαισθησια στο στομαχι και τον χτυπανε εκει οι ιωσεις.

εξω το εστρωσε για τα καλα, που και που περνανε τα εκχιονιστικα για αλατι αυριο θα εχει πολύ παγο.

αυτα για σημερα, καληνυχτα σας και παλι ευχαριστώ για τις ευχες σας να ειστε ολες καλα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

Ιωαννακι μου πως ειναι το παιδι;τσιμπησε ιωση το καημενο ε; καλυτερα να μην του δωσεις κ σημερα γαλακτοκομικα μια κ ειναι ευαισθητο το στομαχακι του.Περναει απανοτες γαστρεντεριτιδες ο καημενος κ με το που παει να συνελθει λιγο το στομαχακι αντε ξανα αο την αρχη. τι ταλαιπωρια ....

Εβιρακι κ εγω εχω λαχταρισει το ψαρακι το Σαββατο οπωσδηποτε! Αλλα κ την φασολαδα της Αγγελικης!!

Σμουρφιτακι πως παει η μικρη με τα δοντακια; τελεια η παπια ε; εμ με τετοια μαστορισα που την ανελαβε επομενο ηταν!!!

Φωτεινη μου καλημερα! τι εγινε χτες τελιακ ηρθαν οι επισκεπτες; βρε με τοσα κρεατα λουκουμι θα τους φαινοταν η φασολαδα! εμεις φαγαμε μια μερα στην πεθερα γιγαντες κ μου φανηκα το καλυτερο φαγητο μετα απο τοσο κρεας!

Το μενου μας σημερα εχει μπαμιες κ εβαλα μεσα κ ενα μπουτακι κοτοπουλο για τον συζυγο που ενω του αρεσουν οι μπαμιες δεν της θελει σκετες.Εφτιαξα κ κοτοσουπα για τον μικρο περιεργο.Κοριτσια απο τα Χριστουγεννα που πηγαμε χωριο δεν τρωει ουτε γιαουρτι ... τι θα κανω... ολη μερα στο σταθμο νηστικος με ενα μικρο μπολακι δημητριακα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Χιόνι ακούω και χιόνι δεν βλέπω! Θα ήθελα να έβλεπα λίγο χιονάκι και στον Πειραιά ή έστω στην Αθήνα που δουλεύω. Ευτυχώς που πήγαμε στα χιόνια προχθές και παρηγορήθηκα λιγάκι!

Σήμερα τρώμε αρακά που έμεινε από την Δευτέρα.

Ιωάννα πως είναι ο μικρός σήμερα? Φαντάζομαι δεν πήγες στην δουλειά με τον πάγο που είχατε το πρωί.

Πολλά φιλιά σε όλο το παρεάκι μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζένη στο χωριό έτρωγε ο μικρός? Μήπως στεναχωρήθηκε που επιστρέψατε? Θα ξαναβρεί τους ρυθμούς του νομίζω. Μήπως σου παραπονιέται για πόνο στην κοιλιά ή το στομάχι? Μήπως τον τριγυρίζει καμία ιωσούλα? Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Το κρύο και το χιόνι συνεχίζει... Δεν μπορώ να πω μ'αρέσει και το λατρεύω, αλλά να κάθομαι σπιτάκι μου ή μπροστά από ένα τζάκι με ένα ζεστό ρόφημα και να χουχουλιάζω!

Σήμερα το πρωί πάλι με χιόνι ήρθα στο γραφείο, αλλά τουλάχιστον τώρα λειτουργεί κανονικά το air condition. Βέβαια μη φανταστείτε... τα γάντια και το κασκόλ ακόμη τα φοράω!

Η φασολάδα χθες ήταν πολύ νόστιμη και του καλού μου του άρεσε πάρα πολύ. Για σήμερα έχουμε μακαρόνια με σάλτσα με μανιτάρια.

Μια σημείωση για την πάπια... δεν την έκανα γεμιστή. Την έψησα στη σχάρα με λαχανικά από κάτω τα οποία στη συνέχεια πολτοποιήθηκαν και έδεσαν σε κατσαρολάκι ως σάλτσα.

Ιωάννα δε πιστεύω να πήγες στη δουλειά με πάγο; Κρίμα ο μικρούλης ταλαιπωρείται με τις ιώσεις και προφανώς έχει αποκτήσει ευαισθησία στο στομαχάκι του. Πώς είναι σήμερα;

Τζένη γενικά ο μικρός δεν τρώει; Πεντανόστιμες οι μπάμιες! Θα τις βάλω στο πρόγραμμα!

Αγγελική μη νομίζεις ότι κι εδώ που είμαι εγώ είναι στρωμένο, αλλά τουλάχιστον βλέπουμε τις χιονονυφάδες. Πάντως μην ανησυχείς, ένας συνάδελφος εδώ στο γραφείο έλεγε ότι ήθελε κι εκείνος να δει χιόνι και άλλαζε περιοχές μπας και...αλλά όπου πήγαινε σταματούσε να χιονίζει!

Φωτεινή τι έγινε τελικά με τους καλεσμένους;

Αυτές τις μέρες φαίνεται να έχει χαλαρώσει η δουλειά λίγο, αλλά συνήθως αυτό δεν κρατάει πολύ και επίσης κάτι πιο βαρύ έρχεται! Οπότε είμαι στην αναμονή!

Καλημέρα σε όλες και φιλιά πολλά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!

Καλημέρα Στρουμφίτα!

Το κρύο και το χιόνι συνεχίζει... Δεν μπορώ να πω μ'αρέσει και το λατρεύω, αλλά να κάθομαι σπιτάκι μου ή μπροστά από ένα τζάκι με ένα ζεστό ρόφημα και να χουχουλιάζω!

Θα συμφωνήσω! Αλλά είναι άλλο πράγμα βρε παιδί μου να το βλέπεις!

Σήμερα το πρωί πάλι με χιόνι ήρθα στο γραφείο, αλλά τουλάχιστον τώρα λειτουργεί κανονικά το air condition. Βέβαια μη φανταστείτε... τα γάντια και το κασκόλ ακόμη τα φοράω!

Η αλήθεια είναι ότι τα κλιματιστικά δεν κάνουν και πολλά πράγματα όταν έχει πολύ κρύο. Υπομονή!

Αγγελική μη νομίζεις ότι κι εδώ που είμαι εγώ είναι στρωμένο, αλλά τουλάχιστον βλέπουμε τις χιονονυφάδες. Πάντως μην ανησυχείς, ένας συνάδελφος εδώ στο γραφείο έλεγε ότι ήθελε κι εκείνος να δει χιόνι και άλλαζε περιοχές μπας και...αλλά όπου πήγαινε σταματούσε να χιονίζει!

Μήπως ήρθε και στις περιοχές που είμαι κι εγώ και γι΄αυτό δεν χιονίζει?

Αυτές τις μέρες φαίνεται να έχει χαλαρώσει η δουλειά λίγο, αλλά συνήθως αυτό δεν κρατάει πολύ και επίσης κάτι πιο βαρύ έρχεται! Οπότε είμαι στην αναμονή!

Είπαμε kinder έκπληξη είναι αυτή!

Καλημέρα σε όλες και φιλιά πολλά!!!

Πολλά φιλάκια και σε σένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας! θα με κραξετε το ξερω αλλα μολις ηρθα στη δουλεια, ειμαι συνειδητη υπαλληλος !!!

Ο μικρος μεχρι το πρωι ηταν χαλια, τον ειδε η γιατρος ευτυχως ακομα δεν εχει αφυδατωθει και η κοιλιτσα του δεν δειχνει κατι παθολογικο. Ειναι πολυ κομμενος με το ζορι του δινω χαμομηλι με τη συριγγα.

Εμεις ειχαμε αρκετα χιονακια εχτες αλλα δεν το παγωσε οπως προχτες μαλλον επειδη δεν ξαστερωσε και δεν εβγαλε και ηλιο.

Στρουμφιτα μου σκεψου με το κρυο σφιγγει το δερμα οποτε δες το θετικα! Με τα δοντακι υπομονη μονο θα κανετε, μπορεις με το δαχτυλο να της κανεις μασαζ, να της δινεις κατι να δαγκωνει, να της βαζεις κρεμουλες ειδικες γι αυτη την περιπτωση κι αν δεις τα σκουρα depon

Αγγελικη ελα σε μας που εχει χιονια να τα δεις να χαρεις!

Τζενη ουτε γαλα πινει? εγινε κατι και το πηρε στραβα? αστον λιγες μερες και προσπαθησε παλι μετα μηπως τωρα κατι τον ενοχλει στην κοιλια

Την καλημερα μου σε ολους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι απο μενα!

Ιωαννα μου περαστικά στο παιδι! Μαλλον εχει ευαισθησια στο στομαχακι του. Θα προσεξεις λιγο τη διατροφη του πιστευω. Εισαι πολυ ευσυνειδητη υπαλληλος. Εγω θα τους εγραφα κανονικά. Αφου ετσι κι αλλιως δεν σε πληρωνουν.

Τζενη εγω πιστευω οτι ειναι η ηλικια του που φταιει. Εχω καει οπως καταλαβες απο τη δικια μου. Αν συνεχισει παντως και δεν καταλαβεις οτι κατι φταιει ρωτησε και τον παιδιατρο μηπως μπορει να κανει κατι. Καλα εισαι τοσο χρυσοχερα και αρνειται να φαει τα φαγητακια σου;

Στρουμφιτα αντεχεις βλεπω το κρυο ε; Παντως η Ιωαννα βλεπει και τα θετικα του - κανει καλο στο δερμα. Παντως κι εσυ εισαι χρυσοχέρα βρε κοριτσι. Πως ειναι η μικρουλα σου;

Αγγελικη ακομα δεν ειδες χιονι ε;

Εβιρακι πως ειναι ο καιρος; Κιεγω βαρεθηκα το κρεας.

Λοιπον χτες ηρθαν οι επισκεψεις και ειχαμε τελικά σουτζουκακια με πιλάφι. Ειχαμε ψησει και κατι λουκανικοπιτακια και τυροπιτακια, σαλατουλα, τυρακι ολα ΟΚ. Η μικρη βεβαια ξεμυαλιστηκε και μετα δεν ηθελε να κοιμηθει. Για σημερα εχουμε περισσευματα οπότε ξαναχασαμε το οσπριο. Αν τα καταφερω θα κανω αυριο.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικα βρε Ιωαννα κ παλι!! ταλαιπωρια μωρε το μικρο!!!

Κοριτσια σπιτι τρωει μια χαρα αλεσμενα κ αν του δωσεις κανονικο τραχανα , πατατες τηγανιτες η μπισκοτα μιραντα κ πατατακια. Σπιτι ολο τρωει.Στον σταθμο δεν τρωει τιποτα.Ετρωγε γιαουρτι αλλα απο οταν πηγαμε χωριο το σταματησε κ αυτο. Ετσι εκανε κ με τα φρουτα παλι πηγαμε γι ακαλοκαιρι στο χωριο κ τα σταματησε κ εχει 1,5 χρονο να ξαναφαει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα!

Γειά σου Φωτεινούλα!

Αγγελικη ακομα δεν ειδες χιονι ε;

Εδώ που είμαι όχι! Ευτυχώς που πήγαμε και πάιξαμε στο χιόνι ανήμερα των Φώτων!

Κοριτσια σπιτι τρωει μια χαρα αλεσμενα κ αν του δωσεις κανονικο τραχανα , πατατες τηγανιτες η μπισκοτα μιραντα κ πατατακια. Σπιτι ολο τρωει.Στον σταθμο δεν τρωει τιποτα.Ετρωγε γιαουρτι αλλα απο οταν πηγαμε χωριο το σταματησε κ αυτο. Ετσι εκανε κ με τα φρουτα παλι πηγαμε γι ακαλοκαιρι στο χωριο κ τα σταματησε κ εχει 1,5 χρονο να ξαναφαει...

Χμ! Μάλλον του κακοφάνηκε που επέστρεψε στο σχολείο! Πιστεύω πως σιγά σιγά θα ξαναβρεί τους ρυθμούς του!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρεεεςς!!

Τι κάνετε;

Καλή χρονιά με υγεία για όλους και αγάπη και χαρά!!!

Λοιπόν αυτή την φορά πρώτα σας διάβασα και μετά γράφω

Τζενάκι έτσι κάνει και ο δικός μου. Πιστεύω ότι θα ξαναμπεί σε ρυθμό με το φαγητό του!

Ιωάννα περαστικά στο παιδί...τώρα, σχετικά με την δουλειά...υπομονή και όλα να πάνε καλά :(

Νίνα ωραία η εικόνα σου!! Τι καλά! Έβγαλα και εγώ σήμερα να σας στείλω!

Εβιράκι, Αγγελική μου, ricola, smurfita, γλυκιά μου Φωτεινούλα, όλα τα κορίτσια σας στέλνω τις εικόνες να δείτε (είναι από το χιόνι χτες τα παιδιά βγήκαν λίγο και μετά έμεινα εγώ με τους γάτους μου και μάζευα τα λεμόνια μου γιατί μου τα έκαψε ο πάγος :() και για να τα προλάβω βγηκα με τις πυτζάμες και μάζευα λεμόνια μέχρι που η μύτη μου έγινε κόκκινη και ξαναμπήκα σπίτι

DSCN0793_zps37c1d426.jpg

DSCN0819_zps5ebb3b4d.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...