Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα:P

Τι κρύο είναι αυτό σήμερα?! 2 βαθμούς έδειχνε στις 8:30 το πρωί... πάγωσα!!

Καλώς την smurfita:tongue:... τι κάνει η γλυκιά σου ζουζούνα?:D... πάπια έχεις ξανακάνει? εγώ ποτέ... και γαλοπούλα βασικά έχω κάνει μόνο 2 φορές... δεν είμαστε πολύ του... πουλιού τα Χριστούγεννα:D... το μενού σου πάντως μου φαίνεται μία χαρά... πεθερόπληκτη και εσύ,ε? για συνάντηση μάλλον με την καινούργια χρονιά θα έλεγα, αφού θα λείπουν αρκετά κορίτσια... τι λέτε οι υπόλοιπες?

Ιωάννα άλλη μία περήφανη μάνα!:D να το χαίρεσαι το αντράκι σου! ότι επιθυμείτε!... και εγώ καμία σαλατούλα θα σου πρότεινα μαζί με την πίτσα.

Χτες γιόρταζε η μανούλα και της έκανα έκπληξη... εμφανίστηκα το πρωί ξαφνικά με μία ανθοδέσμη, για να της φτιάξω λίγο το κέφι...μετά την πήρα και πήγαμε για ψώνια και περάσαμε όμορφα.:D

Εγώ θα έχω τραπέζι την δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων... λέω να φτιάξω το χτένι στη γάστρα με καρότα, μανιτάρια, πατάτες τυλιχτές με μπέικον στο φούρνο, πουρέ πατάτας-κολοκύθας και για γλυκό ακόμα το σκέφτομαι... μελομακάρονα έχω αρκετά, αλλά έλεγα να έκανα και ένα γλυκάκι ακόμα... επίσης θα ψήσω ψωμί στη γάστρα... την ημέρα των Χριστουγέννων θα φάμε στους γονείς μου και θα φτιάξω ένα ψωμάκι ακόμα και θα πάρω τα υλικά για μπουγάτσα, να την κάνω μετά το φαί.

Για σήμερα θα κάνω φακές... για αποτοξίνωση από τα κρέατα που θα φάμε τις επόμενες μέρες;):P

Φιλιά στην Αγγελική, Εβίρι, Τζένη, ricola και Νίκο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!!!

Αγγελική με το καλό να πάτε στο χωριό και να περάσετε τέλεια!!!!

Τζένη περαστικά στον μικρούλη! Έχω ακούσει και για άλλα παιδάκια κρυωμένα αυτόν τον καιρό. Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ! Με το καλό να πάτε κι εσείς στο χωριό και να περάσετε όμορφα!!!

Νίνα μου καλά είναι η μικρούλα ζουζουνίζει! Που να τη δεις τώρα πως έχει γίνει! Όταν με το καλό κανονίσουμε συνάντηση θα τη φέρω. Για γλυκάκι θα σου πρότεινα αυτό που θα κάνω κι εγώ https://www.sintagespareas.gr/sintages/elbetikos-kormos-sokolatas.html Σήμερα το απόγευμα θα το φτιάξω και θα σου πω πως έγινε. Πάντως φαίνεται εύκολο και νόστιμο. Πάπια δεν έχω ξανακάνει. Κοτόπουλο συνήθως έκανα γεμιστό με ρύζι και κάστανα. Βρήκα μια συνταγή που άρεσε και στον άντρα μου και είναι εύκολη από το blog του bostanistas και κατα'κει κλίνω. Να χαίρεσαι και τη μαμά σου!!!

Κορίτσια βγήκε και το δεύτερο βιβλίο του Νίκου: "Κερδιστανοί, Χανιστανοί...και μια χαδιάρα φάλαινα"....Ανυπομονώ να το δω!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Νινα να χαιρεσαι τη μανουλα σου, καλα εκανες και της εκανες εκπληξη να νιωσει ομορφα.

Αγγελικη να περασετε ομορφα στο χωριο

Εμεις γιναμε μπαχαλο στη δουλεια, μας ειπαν τραγικα ψεματα και τελικα δεν θα παρουμε ουτε μισθο ουτε δωρο και δεν μαζευομαστε για καταγγελια τοσο ηλιθιοι ειναι ολοι εδω μεσα

Την καλημερα μου σε ολα τα κοριτσια της παρεας και το αγορι μας βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Νινα να χαιρεσαι τη μανουλα σου, καλα εκανες και της εκανες εκπληξη να νιωσει ομορφα.

Αγγελικη να περασετε ομορφα στο χωριο

Εμεις γιναμε μπαχαλο στη δουλεια, μας ειπαν τραγικα ψεματα και τελικα δεν θα παρουμε ουτε μισθο ουτε δωρο και δεν μαζευομαστε για καταγγελια τοσο ηλιθιοι ειναι ολοι εδω μεσα

Την καλημερα μου σε ολα τα κοριτσια της παρεας και το αγορι μας βεβαια

Καλημέρα Ιωάννα!!!

Τι πράγματα είναι αυτά βρε κορίτσι μου στη δουλειά;!;! Μα καλά...γιατί δεν μαζεύεστε για καταγγελία; Φοβούνται οι συνάδελφοι σου 'οτι θα χάσουν τη δουλειά;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ιωάννα!!!

Τι πράγματα είναι αυτά βρε κορίτσι μου στη δουλειά;!;! Μα καλά...γιατί δεν μαζεύεστε για καταγγελία; Φοβούνται οι συνάδελφοι σου 'οτι θα χάσουν τη δουλειά;

πηραμε τελικα και καναμε καταγγελια, αντε να δουμε ποτε θα ερθουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ο μικρος απο χτες με εμετο και διάρροια και ειναι μονο 5 μερες που κόψαμε την αντιβίωση, τον πηγα στο γιατρό γιατι φοβήθηκα μηπως υποτροπιασε ο στρεπτοκοκος αλλα τελικά ειναι αλλη ιωση και αυριο ειναι η γιορτή.

Κυκλοφορεί ευρέως αυτή η ίωση! Ελπίζω να είναι καλά τώρα!

Το φοβερό δωρο και μηνιάτικο ανερχεται στο ποσο των 200 ευρω, μάλλον θα βάλω τα κλάματα. Εκτος απο αυτό το Γενάρη πρέπει να κανει τελικα επέμβαση ο μικρός για την υδροκηλη που εχει. Που θα παει, δεν θ αλλάξει η γκαντεμιά?

Είναι μεγάλος ο πόλεμος που σας κάνουν Ιωάννα στην δουλειά. Έχουν το δικαίωμα να δώσουν τόσο μικρό δώρο? Υποτίθεται ότι είναι ολοκληρος μισθός. Όλα καλά θα πάνε και με την επέμβαση του μικρούλη σου!

αγγελικη μου ωραιο φαγακι, καλα κι εμενα το ρο το λεει λαμδα αλλα ακομα δεν θ αγχωθω γι αυτο ολα στη σειρα τους

Ακριβώς έτσι είναι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

που ειστε βρε καλονοικοκυρες;;; μπειτε μεσα να διαβασω τιποτα να ηρεμησω γιατι τα νευρα μου ειναι...κρόσια να το πω ευγενικα....

Νίκο μου εύχομαι να μπορέσεις να αντιμετωπίσεις με ηρεμία τους ανεπιθύμητους εισβολείς!

κωδικο όνομα: ρουλα

τα νευρααααααααααααααααααα μου

δεν τους θελω κορίτσια...δεν μπορώ να ξεπερασω οτι καποτε βρεθηκα στον δρομο με ενα παιδι στην αγκαλεια και στεκομουν σε μια ακρη και εκλαιγα απλα δεν μπορω...οσο και να τα καταφερνω οσο και να στέκομαι πλέον στα πόδια μου άπλα δεν μπορώ...οι ειρωνίες, τα χτυπήματα, η απαξιωση και η κορύφωση των εκδηλώσεων το ουστ απ εδω...και τώρα κανουνε όλοι τον κινεζο. ξέρετε τι λέμε νερο και αλάτι αλλά τι συμβαίνει όταν θέλεις να πάρεις το νερό και το αλάτι μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιπ μπιιιιιιιιιιιιιπ μπιπ μπιπ τους. Η δουλειά μου συνδέεται 100% με το συναίσθημα μου χωρίς αυτό δεν μπορώ να ζωγραφίσω, και τώρα αυτό είναι στο κόκκινο. Άντε μπειτε να σας διαβάσωωωωωωωωω να ηρεμήσω

Μας πετυχαίνεις και σε ζόρικους καιρούς κι εμάς βρε παιδί μου! Έχεις όμως τα δύο θαυματάκια σου που θα σου δώσουν δύναμη να τους αγνοήσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω βρε νινα μου...και εγω ημουν που πρότεινα να ρθουν γιατί νόμιζα οτι μπορώ να το σηκώσω....δεν θέλω να σας λεω ψέματα...σκέφτηκα οτι ισως ετσι τελειώσει μέσα μου και λυτρωθω μετά από τοσο καιρο...αλλα δεν τα καταφερα...τα θελει ο ποπος μας νινα χαχαχα :o:o:o:D:tongue: αφου δεν τους αντεχουμε γιατι θεν καθομαστε στα αυγα μας;;;

Α! Δεν μας τα είπες νωρίτερα αυτά Νικολάκη!!!! Εμ βέβαια τα θέλει ο απαυτός σου!!!!

Χωρίς πλάκα τώρα καλά το σκέφτηκες μήπως και ξεπερνούσες κάποια πράγματα. Νομίζω πως η σκέψη και μόνο δείχνει πως είσαι σε καλό δρόμο!

εγώ νίνα μου και κορίτσια έχω βρει την δικαιολογία μου. το γραφείο μου δουλεύω! Έχω σκοπό να τους αφήσω με τα παιδιά και την κόρη τους και εγώ θα εξαφανιστώ στις ζωγραφιές μου. Τι μαθαίνουμε λοιπόν σήμερα κούκλες;; δεν καλούμε ανθρώπους που δεν αντέχουμε εκτός και αν ήμαστε σίγουροι 100% ότι μπορούμε να το σηκώσουμε! κοιτάξτε τώρα εμένα :-D Με λίγα λόγια πεθερές, κουνιάδες, κουνιάδοι, εκενυριστικοί φίλοι του/της συζύγου, την εκνευριστική γειτόνισσα με το τέλειο παιδί και τα άλλα πλάσματα από τις "ιστορίες απο την κρύπτη" δεν πρέπει να τα καλούμε αν δεν έχουμε την απαραίτητη ποσότητα ηρεμιστηκών μαζί μας

Αν εξακριβωμένα δεν το αντέχεις τότε ναι, δεν το κάνεις!!! Και ειδικά τέτοιες μέρες!

Υ Π Ο Μ Ο Ν Η νινα μου γλυκιά! Αλλιώς έλα απ εδώ να κάνουμε αντίσταση. ειμαι σίγουρος ότι έχουμε και άλλους πεθεροπληκτους τριγύρω να μας στηρίξουν

Ουουου! Είναι σίγουρα πολλοί!

Διότι είναι γονείς των συντρόφων μας και δεν θα πάψουν να είναι, ότι και να κάνουν... δεν ξέρω πώς το αντιμετωπίζει η γυναίκα σου... εμένα ο σύζυγος είναι χάλια.. δεν μπορεί να το πιστέψει ότι η ίδια η μάνα του, του φέρεται με αυτό τον τρόπο... γιατί βλέπεις η μπάλα έχει πάρει και τους δυό μας! αλλά έχουμε καταλήξει ότι πρέπει να έχει πρόβλημα ψυχολογικό, καθώς είναι και σχετικά πρόσφατος ο χαμός του πεθερού μου... αλλά αυτό της δίνει το δικαίωμα να μας φέρεται σαν τον χειρότερο εχθρό? και πώς να το αντιμετωπίσεις αυτό, ειδικά όταν μένεις πάνω κάτω? εσύ τουλάχιστον την βλέπεις μία, άντε δύο φορές το χρόνο.

Αυτό το πάνω - κάτω Νινάκι είναι όντως πρόβλημα! Δεν σε αφήναι να ηρεμήσεις! Κι εγώ που κατά καιρούς τα έχω τα θεματάκια μου με την Ρούλα αυτή η καθημερινή επαφή δεν με αφήνει να τα αφήσω πίσω γρήγορα. Και τι σύμπτωση, τα θεματάκια μας δημιουργήθηκαν μετά τον θάνατο του πεθερού μου!

Σας αφηνω γλύκες μου παω να καθαρισω το σπιτι

σημερα είμαι λιγο ατακτος σαν τον καλικατζαρο των Χριστουγέννων :-D

Να σου στείλω και τον γιόκα μου που ντύθηκε καλικάντζαρος στην γιορτή του σχολείου?

NE3cDmtbH7gT65_1_4_zps745e8b61.jpg

χαχαχαχα! Νίκο ζωγράφισες!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη βδομαδα να εχουμε!

Επίσης κοριτσάκι!

Καλα ξερω οτι η Φωτεινη ταξιδευε και η Εβιρι θα χαθει λογω κορης, οι υπολοιπες που εισαστε?

Εγώ προσωπικά πάλευα το Σαββατοκύριακο με άπλυτα κι ασιδέρωτα!

Τα Χριστουγεννα γιορταζει το αντρακι μου και την παραμονη θα ερθουν κατι φιλοι μας, ελεγα να εφτιαχνα καμμια πιτσα να φαμε γιατι θα παω σπιτι στις 4.30 και στις 6.30 θα μαζευτουμε οποτε δεν εχω χρονο για ετοιμασιες, τι αλλο να κανω?

Και μία ωραιότατη σαλατούλα με βραστά ζυμαρικά, πχ βίδες, που θα ανακατέψεις με τριμένο καρότο, τόνο και μαγιονέζα.

Εμεις πηγαμε στη γιορτη ηταν καλυτερα το παιδι, ειχε μεινει λιγο στηλη αλατος γιατι ηταν εξω απο τα νερα του αλλα με τη βοηθεια της δασκαλας ειπε το ποιηματακι του, ντυθηκε και ξωτικο και μετα τη γιορτη ξεκινησε να κανει τσισα στο γιογιο του, τι καλα!!!

Μμμμ! Ξεκινήσατε τσισάκια στο γιογιο! Μπράβο!

μακαρι να καταφερετε να μπειτε να πουμε καμμια κουβεντουλα!

Είναι λίγο αργά τώρα ε????

Τσααααα..... ήρθα κι εγώ!!!

Βρε καλώς το κορίτσι!

Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί είχα τρελή δουλειά προκειμένου να παραδώσω εμπρόθεσμα τις μελέτες υπό αντίξοες συνθήκες και ξεκίνησαν και οι κλασικές οικογενειακές φασαρίες-παρεξηγήσεις των Χριστουγέννων, αλλά δεν μας πτοούν! Φέτος έχουμε τη μικρούλα μας και δεν θα αφήσουμε τίποτα να μας το χαλάσει.

Και πάρα πολύ καλά κάνετε!

Αγγελική διάβασα και τα δικά σου καταπληκτικά νέα και για ακόμη μια φορά σου λέω να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου και να σου χαρίσουν πολλές ακόμη συγκινήσεις με τα άξια κατορθώματά τους!

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Και για την μικρούλα σου εύχομαι τα καλύτερα!

Αχ να σας πω τι μου έκανε ο καλός μου ο αντρούλης... Έχει παέι για ψώνια το Σάββατο κι εγώ έχω κάτσει με τη μικρή στο σπίτι. Γυρνάει με όες τις σακούλες και μου λέει "δεν θα πιστέψεις τι σου έφερα! Πήρα πάπια!" Κόκκαλο εγώ του λέω τι εννοείς; Μου λέει πήρα πάπια να φτιάξεις για τα Χριστούγεννα που θα έχουμε τραπέζι! Περιττό να πω ότι έκανα περίπου μισή ώρα για να συνέλθω και από εκείνη τη στιγμή έχω ψάξει σε όλο το ιντερνετ να βρω συνταγή για πάπια που να είναι και εύκολη και γευστική.

Βρήκες τελικά? Δεν έχω φτιάξει ποτέ μου και δεν θα φτιάξω γιατί δεν μου κάθεται καλά να φάω πάπια!

Όπως λοιπόν καταλαβαίνετε, παραμονή Χριστουγέννων θα κάνω τραπέζι στο σπίτι. Το μενού μέχρι στιγμής έχω σκεφτεί να είναι: Πάπια (μάλλον στο φούρνο με πορτοκάλι), κοτόπουλο σιγομαγειρεμένο με κονιάκ, ρύζι με κάστανα και σταφίδες, σαλάτα εορταστική με λάχανο-καρότο-κρεμμυδάκι-καλαμπόκι-ξυνόμηλο-ρόδι. Σκεφτόμουν επιπλέον να κάνω στα γρήγορα μπουγιουρτνί που δεν θέλει και καμία προετοιμασία. Από γλυκά θα έχω κουραμπιέδες-μελομκάρονα-τρουφάκια και κορμό σοκολάτας.

Νομίζω ότι είναι μία χαρά το μενού σου!

Καλησπερα κ απο μενα.

Ξεκινησε η αδεια αλλα εχω το.μικρο με βηχα απο την.Παρασκευη που ειχε γιορτη.το Σκ κ εγω στονκλαμπ νινα κ νικου με αντιοαθητικο συγγενη.θα μπω το βραδυ να τα πουμε :-P εγω φευγω ταταρτη κ.γυρναω 1 του μηνα. Πειτε μου για συναντηση. Φιλακια

Τζενάκι να περάσετε καλά! Ο μικρός πως πάει με τον βήχα?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:P

Τι κρύο είναι αυτό σήμερα?! 2 βαθμούς έδειχνε στις 8:30 το πρωί... πάγωσα!!

Όντως το πρωί έκανε αρκετό κρύο!

για συνάντηση μάλλον με την καινούργια χρονιά θα έλεγα, αφού θα λείπουν αρκετά κορίτσια... τι λέτε οι υπόλοιπες?

Συμφωνώ! Θα μείνει τόσο η Φωτεινή στην Αθήνα?

Χτες γιόρταζε η μανούλα και της έκανα έκπληξη... εμφανίστηκα το πρωί ξαφνικά με μία ανθοδέσμη, για να της φτιάξω λίγο το κέφι...μετά την πήρα και πήγαμε για ψώνια και περάσαμε όμορφα.:D

Να την χαίρεσαι την μανουλίτσα σου! Φαντάζομαι πόσο θα χάρηκε με την έκπληξη που της έκανες!

Φιλιά στην Αγγελική, Εβίρι, Τζένη, ricola και Νίκο.

Φιλάκια κι από μένα!

Καλημέρα!!!

Αγγελική με το καλό να πάτε στο χωριό και να περάσετε τέλεια!!!!

Ευχαριστούμε στρουμφιτάκι μου! Κι εσείς να περάσετε όμορφα εύχομαι!

Κορίτσια βγήκε και το δεύτερο βιβλίο του Νίκου: "Κερδιστανοί, Χανιστανοί...και μια χαδιάρα φάλαινα"....Ανυπομονώ να το δω!

Καλά που είπες! Μπαίνω στο μπλογκ του να το δω.

Αγγελικη να περασετε ομορφα στο χωριο

Ευχαριστώ Ιωαννάκι μου!

Εμεις γιναμε μπαχαλο στη δουλεια, μας ειπαν τραγικα ψεματα και τελικα δεν θα παρουμε ουτε μισθο ουτε δωρο και δεν μαζευομαστε για καταγγελια τοσο ηλιθιοι ειναι ολοι εδω μεσα

Την καλημερα μου σε ολα τα κοριτσια της παρεας και το αγορι μας βεβαια

Αυτό ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγώ! Τι φοβούνται ότι κάνοντας καταγγελί αθα χάσουν την δουλειά που δεν τους πληρώνει????

Καλημέρα Ιωάννα!!!

Τι πράγματα είναι αυτά βρε κορίτσι μου στη δουλειά;!;! Μα καλά...γιατί δεν μαζεύεστε για καταγγελία; Φοβούνται οι συνάδελφοι σου 'οτι θα χάσουν τη δουλειά;

Ακριβώς αυτή ήταν και η απορία η δική μου!

πηραμε τελικα και καναμε καταγγελια, αντε να δουμε ποτε θα ερθουν

Έρχονται άμεσα? Δηλαδή μέσα στην μέρα?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι απο μενα! Την πρωτευουσιανα πλέον-χιχιχι.

Θα σχολιασω οσα θυμαμαι γιατι ειμαι λιγο στο τρεξιμο- προσπαθω να κανω ενα εργενικο σπιτι οικογενειακο και γιορτινο-ευτυχως ειμαι αρκετα αναισθητη και δεν αγχωνομαι ουτε νευριαζω, εμεις να ειμαστε καλά.

Ιωαννα χαιρομαι που ειναι καλύτερα το παιδι. Για τη δουλεια ηταν αναμενομενο κατα τη γνωμη μου απο τους εργοδοτες αλλά μου κανουν εντυπωση οι εργαζομενοι που φοβουνται να αντιδρασουν. Μου φαινεται οτι δεν ερχονται αυθημερον αλλα τρεχει η ημερομηνια για την καταγγελια οσον αφορα το ποινικο κομματι. Τι ωραια που ξεκινησατε το γιογιο.

Νικο το ειδα το βιβλίο στο μπλογκ σου δειχνει πολύ καλό. Τα παιδια σου κι η οικογενεια σου να ειναι καλά κι ολα τα αλλα περνανε.

Νινα, Νικο και λοιπες πεθεροπληκτες. Η περιοδος των γιορτων ειναι ετσι κι αλλιως δυσκολη για πολλους λογους. Οσο μεγαλώνουν οι ανθρωποι κατα τη γνωμη μου μεγαλωνουν και τα προβλήματα συνεννοησης ακομα και χωρις αλτσχαιμερ οπότε τι να λεμε. Καλά κανετε και προσπαθειτε να συμφιλιωνεστε αλλά αν δεν κατσει μην το αφησετε να σας χαλάσει τις γιορτες. Ο χρονος φευγει και δεν ξαναγυρναει. Η μαμα μου συζηταει και αναμασαει τοσα χρονια κατι γεγονοτα που εγιναν πριν πενηντα και σαραντα χρονια και τι εχει καταφερει; Εκεινοι που τη στενοχωρησαν περνανε καλά ενω εκεινη οχι και μαζι της κι εμεις αφου ειναι στενοχωρημενη. Γιαυτο σας λέω δεν αξιζει. Αφηστε που οσο σας βλέπουν ευτυχισμενους σκανε απο το κακο τους (η καλυτερη εκδικηση κατ'εμε). Ευτυχως εγω δεν ειμαι πεθεροπληκτη. Η πεθερα μου δεν ανακατευεται καθολου κι εναι και πολύ ντομπρος άνθρωπος αλλά κι εγω δεν πολυδινω σημασια.

Αγγελικουλα οταν εγραψες στο Νικο "ζωγραφισες" σκεφτηκα μα τι αλλο θα εκανε ο Νικος; Καλά να περασετε στο χωριο και να ευχαριστηθειτε τις μερες αυτες.

Τζενακι περαστικα στον μικρο. Πως ειναι;

Σμουρφιτα δεν εχω φτιαξει παπια ποτε κι ουτε νομιζω οτι θα φτιαξω κιολας. Καλά για γεμιστο κρεας δεν νομιζω αφου θα ακουσω την ατακα οτι χαλάμε το κρεας απο τον κρεατοφαγο της οικογενειας.

Οσον αφορα τη συναντηση εγω θα ειμαι εδω μεχρι 3 ή 4 Ιανουαριου οπότε μεχρι και Παρασκευη 2 Ιανουαριου το κανονιζουμε.

Τι ταξιδι μου εγινε με την ψυχη στο στομα. Η γιαγια χειροτερεψε και Παρασκευη βραδυ νομισα οτι δεν γλιτωνουμε το νοσοκομειο. Ειχα μιλήσει με το γιατρο της και του ειχα εξηγησει την κατασταση και προσπαθουσαμε να βρουμε την καταλληλη θεραπεια που να την καλύψει αφου αρνιοταν να παει να την εξετασει. Τελικα την επιασε λιγακι ακι κατορθωσαμε να ερθουμε. Παει καλύτερα αλλά φυσικά το 15ημερο θα το φαμε μεχρι να επανελθει στην προτερα κατασταση. Παντως για να ειναι τυπικη με τα φαρμακα της πρεπει να ειμαι εγω εκει αλλά αυτο δεν ειναι εφικτο.

Μαγειρικα χτες φαγαμε μοσχαρακι κοκκινιστο και σημερα γιουβαρλάκια. Μιλησα και με το μαστορα για να αλλάξει και την αλλη αντισταση του φουρνου (θυμαστε που υπηρχε προβλημα;) μπας και γλιτωσω την αγορα καινουριας. Ξεκινησα να φτιαχνω και τα ταπερακια που θα αφησω στον αντρα μου ωστε να μην πνιγω τις τελευταιες μερες.

Ο μικρος ειχε πλάκα γιατι δεν θυμοταν το σπιτι και κοιταζε καλά καλά μεχρι να προχωρησει πιο μεσα.

Ευχομαι σε ολους και ολες Καλά Χριστουγεννα! Να χαιρεστε τους/τις εορταζοντες/ουσες! Χρονια Πολλά στους γιους της Ιωαννας και της Αγγελικης που θυμαμαι στα σιγουρα αλλά και σε ολους/ολες οσοι δεν θυμαμαι.

Φιλια πολλά κι αν κανονιστει κατι και δειτε οτι δεν εχω μπει χτυπηστε τηλεφωνο!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδια τι κανετε; φευγουμε κ εμειβς αυριο το πρωι κ το πλυντηριο με το σιδερο εχουν παρει φωτια... εβχω αδεια απο χτες κ δεν εχω κατσει λεπτο.

Φωτεινη εμειναν στο νησι οι δικοι σου; να παιρνεις τηλεφωνα να θυμιζεις στην.μαμα τα φαρμακα. Βρε το μικρο το ξεχασε το σπιτι ε; εν λογικο.

Να την αλλαξεις την.αντισταση φτηνες ειναι νομιζω17 ευρω ειχα δωσει.

Αγγελικη ιδιες δουλειες κανουμε ε;; καλο ταξιδι αυριο. Στεικε ενα σμς εαν κανονισετε τπτ.

Ιωαννα μου απορω με τους συναδελφους.... το αφεντικο θα κρυφτει θα περασουν οι δυο μερες κ.μετα δεν τρεχει μια. Το εχουμε ζησει το εργο. Κοριτσι μου ξεκινα ψαχνε να φυγεις απο εκει κυριολκτικα τσαμπα καθεσαι.

Νινακι ε.λπιζω να πανε ολα καλα με το πεθεριδιο!! Ωραιο το μενου σου!!

Σμουρφιτακι κ εγω δεν ειναι του πουλιου. Καλα μαγειρεματα κ να μας πεις τι εγινε. Εμεις κοντοσουβλι τρωμε τα Χριστουγεννα κ η πεθερα γεμιζει κοκορα αλλα πραγματικα τον χαλαει γιατι στεγνωνει.

Νικο καλη επιτυχια στο βιβλιο κ.μην μασας με τα παρασιτα!

Χτες φαγαμε γεμισταψκ σημερα φακες:-) αρκετα κρεατα θα φαμε τις επομενες μερες!! Αυριο γιορταζω κ εφτιαξα πορτοκαλοπιτα κ κουκις με κομματια σοκολατας μην παω κ.αδεια τα ταπερ στη μαμα. Αυριο το βραδυ θα φτιαξουμε ρολο με πατατες κ σιζαρς κ κοτοπιτα. Με περιμενουν μπαμπας κ.αδερφος πως κ πως να τους φτιαξω:-) αν προλαβω θα παρω κ χτενι να ψησουμε καμια μερα.

Ο μικρος ειναι πολυ καλα ευτυχως. Βηχει λιγο μια δυο φορες την μερα αλλα οχι βαρυ βηχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!

Τζενακι χρονια σου πολλα καλα κι ευτυχισμενα! Καλο ταξιδι να εχετε και να περασετε πανεμορφα

Αγγελικη το λεω προκαταβολικα γιατι δεν θα προλαβω να μπω αυριο, να χαιρεσαι το παλικαρι σου! Καλο ταξιδι και σε σενα

Φωτεινη καλως μας ηρθες. Αν κανονισετε κατι μου λετε.

εμεις για ακομα μια μερα θα ειμαστε στον αγωνα μας, εξω με σταση εργασιας οποτε δεν ξερω αν μεσα στη μερα θα μπορεσω να μπω. Το βραδυ περιμενω λιγο κοσμο να γιορτασουμε το αντρακι μας, αυριο θα φαμε εξω με πεθερικα και γονεις καθως κανεις δεν ειχε το κουραγιο να μαγειρεψει, ειμαστε ολοι πολυ κουρασμενοι.

Ευχομαι σε ολους σας να εχετε χαρουμενα Χριστουγεννα, να ειστε καλα και να περασετε πανεμορφα. Οι πεθεροπληκτοι να κανουν οτι δεν βλεπουν και δεν ακουν για να μην χαλασουν τη μερα τους!

Οσοι εχετε εορταζοντες να τους χαιρεστε!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να τα πούμε??????

Καλήν ημέρα άρχοντες, κι αν είναι ορισμός σας .......

Καλημέρα και χρόνια πολλά στην μαγειροπαρέα!

Τζενάκι να είσαι πολύχρονη και να χαίρεσαι την οικογένειά σου! Καλό ταξίδι να έχετε! Όσο για την συνάντηση αμέσως μόλις καταλήξουμε θα σε ενημερώσω.

Μετράω αντίστροφα τον χρόνο για να σχολάσω και να φύγουμε για το χωριό! Χθες έφαγα όλο μου το απόγευμα για να φτιάξω τα πράγματά μας. Είχαν έρθει και οι δικοί μου για να φέρουν τα δώρα των παιδιών αλλά δεν πρόλαβα να τους δω και πολύ. ¨Ομως θα επανορθώσω μόλις επιστρέψουμε.

Ιωαννάκι να χαίρεσαι τον Χρηστάκο σου! Πολύχρονος να είναι και πάντα ευτυχισμένος! Ελπίζω να είναι τα καλύτερα δυνατά αποτέλεσματα με τον άγώνα που κάνετε στην δουλειά! Και θα σου πω κι εγώ ότι και η Τζένη, ψάχνε για κάτι άλλο όσο αυτό είναι εφικτό βέβαια!

Φωτεινούλα καλώς όρισες! Ελπίζω η μαμά σου να αναρρώσει γρήγορα. Θα τηλεφωνήθούμε μέσα στην εβδομάδα για να κανονίσουμε συνάντηση από Δευτέρα.

Πολλές ευχές και στα υπόλοιπα μέλη της όμορφης παρεούλας μας! Ελπίζω να καταφέρω να ξαναμπώ μέχρι να σχολάσω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!!!

Η μέρα ξεκίνησε πολύ όμορφα με κάλαντα!!! Βέβαια ήρθα στη δουλειά 1 ώρα νωρίτερα γιατί φοβήθηκα ότι θα είχε τρομερή κίνηση όπως χθες, αλλά τελικά ήταν άδειος ο δρόμος. Σήμερα πρέπει να φύγω νωρίτερα, για να δούμε θα τα καταφέρω;;;

Τζένη Χρόνια πολλά!!! Να σε χαιρόμαστε και εμείς και η οικογένειά σου!!!

Φωτεινή καλώς μας ήρθες!!! Τον φαντάζομαι τον μικρό να κοιτάει με απορία. Εμ...τόσο καιρό λείπει το παιδί, λογικό είναι! Μπράβο σου πάντως που δεν αγχώνεσαι για το σπίτι. Μακάρι κι εγώ να μην αγχωνόμουν, αλλά στο σπίτι μου όποιος μπαίνει από γονείς-πεθερικά και αδέλφια μόνο κάτω από το χαλί δεν κοιτάνε! Αφού θα μείνεις τόσες μερούλες, νομίζω ότι θα καταφέρουμε να τα πούμε.

Ιωάννα μου συνεχίστε τον αγώνα σας, όσο μπορείτε. Δε νομίζω βέβαια ότι θα βγάλετε άκρη. Καλά θα κάνετε και θα βγείτε να φάτε έξω αύριο. Καλά να περάσετε!!!

Κορίτσια όσες ταξιδεύετε για τις μέρες αυτές, καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα!!!

Επίσης όσες έχετε εορτάζοντες-εορτάζουσες να τους χαίρεστε!!!

Χθες έκατσα μέχρι αργά για να μαζέψω το σπίτι όσο προλάβαινα (ευτυχώς τα περισσότερα έγιναν!). Έφτιαξα τον κορμό, τους κουραμπιέδες και το κοτόπουλο με κονιάκ, το οποίο μυρίζει υπέροχα! Πριν φύγω το πρωί έβαλα την πάπια στη "μαρινάδα" της οπότε όταν γυρίσω θα πάει για ψήσιμο. Το μόνο που μένει είναι το ρύζι, το μπουγιουρντί και η σαλάτα. Ε εντάξει δεν θέλουν πολύ χρόνο αυτά.

Αύριο γιορτάζει και ο γαμπρός μου και θα κάνουν τραπέζι σε ταβέρνα. Το κακό είναι ότι η ταβέρνα είναι στην άλλη πλευρά της Αθήνας. Είχαμε πάει και πέρυσι γιατί βολεύει περισσότερο τα πεθερικά της αδελφής μου και κάναμε 1 ώρα να πάμε και 1 ώρα να γυρίσουμε. Φέτος της το είπα ότι είναι δύσκολο με τη μικρή, αλλά δεν καταλαβαίνουν.... Να δω τι "χορό" θα μου βγάλουν το βράδυ που θα έρθουν στο σπίτι... Όπως και να έχει, εμείς έχουμε τη μικρούλα μας και θα περάσουμε τέλεια!!! Εκείνοι ας κάνουν και ας πάνε όπου θέλουν.

Λογικά σήμερα θα μπορώ να μπαίνω να τα λέμε. Πολλά φιλιά και καλή συνέχεια σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...