Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα σας!

Χρόνια πολλά σε όσους έχουν εορτάζοντες σήμερα:D

Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες, γιατί έχει άδεια ο καλός μου, οπότε απολαμβάνουμε ξεκούραση, ψώνια και καφεδάκια:tongue:

Φωτεινούλα χρόνια πολλά, να σε χαιρόμαστε και ότι επιθυμείς... όλο έλεγα ότι θα σου τηλεφωνήσω, αλλά τελικά με πήρε το βράδυ, οπότε σου τα λέω διαδικτυακά:P

Εβίρι τι θέαμα είναι αυτό με τον ανεμοστρόβιλο!! θα το ψάξω μετά στις ειδήσεις... ευχαριστώ για την ενημέρωση! Πέρασαν όμορφα οι μέρες σας με την οικογένεια... πάντα έτσι όμορφα να περνάτε και ευχαριστούμε για τις ευχές σου!:P

Καλημέρα παρεακι και καλή εβδομάδα! Πως μου ειστε; Πως τα πατε με το κρυο;

Πολύ χιόνι εδώ Φωτεινή, οπότε και πάρα πολύ κρύο!... χτες το πρωί είχαν λιώσει και από το απόγευμα ξανάρχισε πιο πυκνό... σήμερα είναι όλα ολάσπρα!!:P θα βάλω φώτο να δείτε!

Νινακι τι ωραια που ακουσες τα καλαντα σπιτι σου! Σιγουρα θα ειναι καλύτερη η χρονια. Και τι ωραια που τα ακουσες κι απο τη βαπτιστηρα σου που εχετε τετοιο δεσιμο! αυτό ήταν και το σημαντικό!

Τελικά η συναντηση σε περιοδο εορτων ειναι πολυ δυσκολη για αντικειμενικους λόγους. Ολοι εχουμε πολύ πιεσμενο προγραμμα. Εγω γυρισα απο χτες στο νησι μου. Επεισοδιακα για μια ακομα φορα αλλά γυρισα. Το Σαββατο το βραδυ πηγαμε τον πατερα μου με πονους στην κοιλια στο νοσοκομειο και του εκαναν για προληπτικους λογους εισαγωγη. Εξηλθε χτες το απογευμα. Τελικά ταξιδεψαμε εμεις χτες και σημερα τους φερνει ο αδελφος μου. Ταλαιπωρια μεγαλη τελευταια στιγμη. τι είχε τελικά ο μπαμπάς? τώρα πώς είναι?

Αγγελικη μου οι παππουδες στην Αθηνα ζουν στο δικο τους σπιτι ενω εδω στο νησι ζουμε ολοι μαζι. Σιγουρα επηρρεαζονται τα ζουζουνια μου.

Για σημερα μαγειρευει ο αντρας μου μακαρονια μια που συμφωνα με την κορη μου εγω δεν τα κανω καλά και γιαυτο δεν τρωει.... χα χα χα, τι άλλο θα ακούσεις!!

Φιλια

καλημερα κ καλη χρονια να εχουμε αγαπημενα μου φιλαρακια! Εχομαι ο καινουριος χρονος να ειναι καλυτερος με αγαπη, υγεια, ευτυχεια κ πολλα πολλα χαμογελα για ολους μας!

Σας ευχαριστω παρα πολυ ολου για τις ευχες σας να ειστε καλα ! Να πω κ εγω χρονια πολλα στο Νικο για το Χριστινακι ,στν Αγγελικη κ στην Ιωαννα για τοους γιους κ σε ολους οσους γιορταζουν κ δεν ξερω!!

Εμεις γυρισαμε το Σαββατο τελικα αντι την Πεμπτη γιατι μας εκλεισαν τα χιονια! Αποκλειστηκαμε κανονικα, ουτε ρευμα κ τηλεφωνο δεν ειχαμε!! χαχαχα... δεν πιστεύω να είσαστε εσείς που μάζεψε το ελικόπτερο από την Δίρφυ:)

Φαγαμε του σκασμου αυτες τις μερες ελεος! εμείς να δεις! και το κακό είναι ότι ακόμα τρώμε τόσο! απόψε είπαμε να το ρίξουμε στην φρουτοσαλάτα, μετά από το μεσημεριανό σκασμό!

Νινακι η βασιλοπιτα σου φαινεται τελεια!!! Εγω εκανα απο τις συνταγες της παρεας για 3η χρονια την βιεννεζικη σουπερ!!

Νικο θελω συνταγη για το γλασο σοκολατας!!!

Κ τι δεν μαγειρεψαμε αυτες τις μερες ,τωρα ας κανουμε λιγο κρατει!! Σημερα απλα κ ταπεινα φασολακια λαδερα!

Ααα δεν σας ειπα εφτιαξα για πρωτη φορα μπακλαβα μμμμμ τελειος εγινε!! δεν αμφέβαλα καθόλου!! στείλε κανένα κομμάτι, αν περίσσεψε!

Παρεούλα Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά!!!

Εύχομαι το νέο έτος να φέρει σε όλους μας μόνο χαρές, υγεία και πολλές πολλές ευτυχισμένες στιγμές!!!

Μπήκα στα γρήγορα να πω τις ευχές μου γιατί λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω ούτε να ανασάνω. Δεν μπόρεσα να πάρω καθόλου άδεια αυτές τις μέρες. Ευτυχώς 25-26 και 1 δεν δούλευα. Τις υπόλοιπες μέρες κανονικά και μέχρι αργά. κουράγιο!! ίσως αργότερα χαλαρώσεις λίγο.

Τις μέρες αυτές τις περάσαμε ήσυχα και χωρίς πολλά παρατράγουδα. Έχουμε φάει πάρα πολύ και είναι ώρα να μαζευόμαστε σιγά σιγά, αλλά τι να κάνουμε που ήταν όλα νόστιμα;;;

Την Παρασκευή είχαμε μακαρόνια με μπέικον και μανιτάρια αλα κρεμ. Σάββατο δούλευα και παραγγείλαμε απ'έξω όταν γύρισα στο σπίτι, χθες δεν πεινούσαμε καθόλου με τον άντρα μου και φάγαμε λαχανοσαλάτα και για σήμερα προβλέπω λουκάνικο με πατάτες στο φούρνο.

Μέχρι στιγμής δεν ξέρω αν δουλεύουμε αύριο. Πάντως αν δεν έχω δουλειά θα κάτσω να μαγειρέψω για τις υπόλοιπες μέρες για να οργανωθούμε.

Η μικρή μου έχει ζοριστεί υπερβολικά πολύ αυτές τις μέρες με τα δοντάκια της που όλο την ταλαιπωρούν και δεν λένε να βγουν. το γλυκούλι μου! δώσε του δύο σβουριχτά φιλιά από μένα!

Πολύ κρύο αυτές τις μέρες! Απαπαπαπα.... βγαίνω έξω από το σπίτι και ξεπαγιάζω. Έρχομαι κι εδώ στο γραφείο και κάνει παγωνιά. Μέχρι να ανάψω το κλιματιστικό και να έρθει ο χώρος να ζεσταθεί τουρτουρίζω!

Επίσης 1 μήνα τώρα έχει βλάβη το Internet στο σπίτι και παίρνουμε από του γείτονα. Έχουμε κάνει αναφορά στον ΟΤΕ, είναι λέει βλάβη στην ευρύτερη περιοχή και σήμερα ήρθε ο λογαριασμό κανονικότατα με ΟΟΟΟΛΟ το ποσό. Τους πήρε ο καλός μου τους τα'πε ένα χεράκι, αλλά ούτως ή άλλως παίρναμε και ξαναπαίρναμε όλες αυτές τις μέρες για να δούμε τι θα γίνει. όταν είχα ΟΤΕ και εγώ, ήμουν εκτός λειτουργίας για αρκετές μέρες, λόγω βλάβης και απαίτησα να μου αφαιρέσουν το ποσό που αναλογούσε σε αυτές τις μέρες... όντως μου το αφαιρέσανε! να το κάνετε και εσείς!

Τέλος πάντων, όλα θα φτιάξουν και όλα θα λυθούν!

Φιλιά πολλά!!!!

Από φαγητά θα σας πω μόνο το σημερινό, γιατί τι να πρωτοθυμηθώ... κοτόπουλο στο γάστρα με πατάτες, κολοκύθα και καρότα... για αύριο σίγουρα κάτι σε όσπριο βλέπω να τρώμε.

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε με υγεια και χαρα!!!

Χρονια πολλα Φωτεινη να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Χρονια πολλα σε οσους ειχαν εορταζοντες.

Σημερα πιασαμε δουλεια μετα απο αρκετες μερες αποχη ειχε και χιονια και ηταν πολυ επικινδυνα!

Περασαμε ηρεμα οικογενειακα αλλα δυστυχως ο καιρος τα χαλασε και κανανε ανακλυση αδειων στην αττικη οδο οποτε ο αντρας μου δουλευε 12ωρα.

Δεν ξερω καν που εχω μεινει, ο μικρος ειπε το ποιημα του αν και αρκετα τρομοκρατημενος, δεν γελασε καθολου στην γιορτη και μετα ξαφνικα εκοψε την πανα οποτε μονο κακακια κανουμε στην πανα. Χαιρομαι πολυ!!!

Φαγαμε πολυ αυτες τις μερες, ειχαμε κατι μικροκρυολογηματα αλλα ολα οκ

Στις 31/12 αργα το απογευμα μας εβαλαν το δωρο οποτε δεν μπορουσαμε να κανονισουμε τιποτα γιατι ουτε τα σουπερ μαρκετ δεν προλαβαιναμε, ευχομαι ν αλλαξει κατι φετος!

Θα τα πουμε παλι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ιωαννα μας χρονια σου πολλά! 'Ο,τι επιθυμεις κι ευχομαι να τελειωσουν τα βασανα σου συντομα με τον καλύτερο δυνατο τροπο! Χρόνια Πολλά σε ολους τους εορτάζοντες σήμερα και λογικά θα ειναι αρκετοι καθώς σπίτι χωρίς Γιάννη προκοπή δεν κάνει.

Ευχαριστώ πολύ ολες για τις ευχές σας! Να γιορτάσουμε με το καλό τα Θεοφάνεια όλοι και ολες και του χρόνου με Υγεία!

Νινα τι καταπληκτική φωτογραφία ειναι αυτή; Καλά έκανες κι εκμεταλλεύτηκες την άδεια του συζύγου.

Στρουμφίτα μου ελπίζω να χαλαρώσεις λιγάκι το επόμενο διάστημα. Υπομονη με τα δοντακια της μικρης- δυστυχως ταλαιπωρουνται τα κακομοιρα. Χαιρομαι που περασατε ηρεμα τις γιορτες. Αλήθεια μια που το ανεφερε η Εβιρι, πως ηταν η παπια; Καλά αυτο με τους λογαριασμους με εκνευριζει κι εμένα. Βασιζονται στο οτι θα βαρεθουμε και δεν θα διεκδικησουμε το δικιο μας.

Εβιράκι χαιρομαι που περασατε ωραια με τη μεγάλη Εβιρίνα σου. Με το καλό να ανταμώσετε ξανά! Δεν ηξερα οτι το Κωνσταντινοπολίτικο τελετουργικό διαρκεί περισσοτερο. Η αλήθεια ειναι οτι δεν ασχολουμαι πολυ με αυτα. Εδω στο νησί φτιαχουν πολυσπόρια ή μπουρμπουρέλια οπως τα λένε εδω στις 21 Νοεμβρίου, στη γιορτη της Παναγίας.

Τζενάκι ειχατε τουλάχιστον θερμανση γιατι με τοσο κρυο δεν παλευεται αλλιως.

Οι παππουδες ηρθαν τελικά τη Δευτέρα, ο άντρας μου έφυγε χτες κι ετσι μπηκαμε κι εμεις στους παλιους ρυθμους μας. Ο παππους ειχε τελικά σαν περισφιξη στην κήλη και τον κρατησαν μηπως χρειαζοταν επειγοντως επέμβαση αλλά τελικά δεν χρειαστηκε. Ετσι εγινε ενα απο τα θεματα με τα οποια πρεπει να ασχοληθει αλλά αναβάλλει φυσικά.

Χτες φαγαμε μπριζολες πανε με τηγανητες πατατες. Σημερα θα δω τι θα μαγειρεψει η γιαγια.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Φωτεινη μου χρονι απολλα για χτες πολυχρονη να εισαι κ ευτυχισμενη με την οικογενια σου! ευχομαι φετος να καταφερεις να παρεις κ την μεταθεση σου κ να ειστε ολοι μαζι σπιτακι σας!

Ιωαννα μου κ εσυ χρονια σου πολλα! ευχομαι ο νεος χρονος να σου φερει μια νεα δουλεια κ να ηρεμησεις απο τα προβληματα αυτα! Μπραβο κ στον μικρο για την πανα!

Εβιρακι πολυ χαιρομαι που περασατε ωραια τις γιορτες!! αντε το Πασχα τωρα πρωτα ο Θεος να μαζευτητε ολοι μαζι εδω!! Ασε απο φαγητο ξεχιλιζουμε ...

Νινακι μου τι ωραια φωτογραφια!!! Να εχεις τζακι κ να πινεις ζεστο καφεδακι με αυτη την θεα ολα τα λεφτα!!

Χτες μαγειρεψα γιδα βραστη σουπα κ κρατησα κ λιγη κ την εκανα με μακαρονια για σημερα.Μου την ειχε δωσει η πεθερα κ λυπηθηκα να την πεταξω. Εμενα δεν μου πολυαρεσει νομιζω μου μυριζει.

Για αυριο ο γιος θελει μπαμιες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Τι κρύο είναι αυτό που κάνει;;; Έχω ξεπαγιάσει! Ήρθα και εδώ στο γραφείο κι έχει χαλάσει το air condition και είμαι ακόμη με παλτό-γάντια-κασκόλ και δεν προβλέπω να τα βγάζω μέχρι το τέλος!

Χρόνια πολλά Φωτεινή για τη γιορτή σου εχθές και Ιωάννα χρόνια πολλά και για εσένα σήμερα! Να χαίρεστε τις οικογένειές σας, να είστε πάντα καλά, γερές, δυνατές και χαρούμενες! Επίσης χρόνια πολλά σε όσους είχαν εορτάζοντες-εορτάζουσες!

Κορίτσια, η πάπια έγινε καταπληκτική! Δεν άφησαν ούτε κοκκαλάκι! Είχε τη γεύση που έχουν συνήθως τα κυνήγια. Δεν μύριζε καθόλου κι έγινε πάρα πολύ γρήγορα.

Χθες είχαν περισσέψει πατάτες με λουκάνικα από τη Δευτέρα και σήμερα τρώμε φασολάδα.

Νίνα τέλεια θέα!!! Μείνε ήσυχη θα της τα δώσω τα φιλιά με μεγάλη μου ευχαρίστηση!!!

Ιωάννα κρίμα που έγινε ανάκληση αδειών και έπρεπε να επιστρέψει ο άντρας σου στη δουλειά. Φαντάζομαι όμως ότι θα πάρει το υπόλοιπο αργότερα. Μακάρι φέτος τα πράγματα να κυλήσουν καλύτερα στη δουλειά σου!

Έβιρι τι όμορφα που περάσατε όλοι μαζί!!! Είδατε κι εσείς λίγο τη μεγάλη Εβιρίνα μετά από καιρό. Ωχ, σήμερα ανοίγουν τα σχολεία; Καλή αρχή και πάλι για τη μικρή! Δεν είναι μόνο οι χαμηλές θερμοκρασίες, αλλά κυρίως η υγρασία που επηρεάζει και μας ενοχλεί. Θυμάμαι στη Σουηδία κάποια από τις φορές που πηγαινοερχόμουν είχε -15 και κρύωνα πολύ λιγότερο απ'όταν εδώ έχει 4.

Παρεούλα μου πάω να συνεχίσω στη δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Χτες μαγειρεψα γιδα βραστη σουπα κ κρατησα κ λιγη κ την εκανα με μακαρονια για σημερα.Μου την ειχε δωσει η πεθερα κ λυπηθηκα να την πεταξω. Εμενα δεν μου πολυαρεσει νομιζω μου μυριζει.

Για αυριο ο γιος θελει μπαμιες

Καλημέρα και σε εσένα!!! Ωραία φαγάκια και τα δύο. Όταν μου δίνουν εμένα κρέας από το χωριό και φοβάμαι μήπως μυρίζει, κατά το βράσιμο βάζω 1 φύλλο δάφνης. Μέχρι στιγμής το έχω βρει αποτελεσματικό ως προληπτικό μέτρο!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρεούλα μας!

Σήμερα το μενού έχει φασολάδα.

Χτες είχαμε πάει τα παιδιά και τα ανήψια μου στα χιόνια. Παίξαμε και το ευχαριστηθήκαμε πολύ! Φτιάξαμε κι έναν χιονάνθρωπο τον οποίο καταφέραμε να φέρουμε μέχρι στον Πειραιά. Το πόσο χάρηκαν τα παιδιά δεν λέγεται...

Παρεούλα Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά!!!

Καλή Χρονιά κοριτσάκι!

Μπήκα στα γρήγορα να πω τις ευχές μου γιατί λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω ούτε να ανασάνω. Δεν μπόρεσα να πάρω καθόλου άδεια αυτές τις μέρες. Ευτυχώς 25-26 και 1 δεν δούλευα. Τις υπόλοιπες μέρες κανονικά και μέχρι αργά.

Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ ζορίστηκα αυτές τις μέρες!

Τις μέρες αυτές τις περάσαμε ήσυχα και χωρίς πολλά παρατράγουδα. Έχουμε φάει πάρα πολύ και είναι ώρα να μαζευόμαστε σιγά σιγά, αλλά τι να κάνουμε που ήταν όλα νόστιμα;;;

Εμ δεν γίνεται να αφήσεις κάποιο πιάτο παραπονεμένο!

Η μικρή μου έχει ζοριστεί υπερβολικά πολύ αυτές τις μέρες με τα δοντάκια της που όλο την ταλαιπωρούν και δεν λένε να βγουν.

Δώσε λίγο ντεπονάκι να την καλμάρει.

Επίσης 1 μήνα τώρα έχει βλάβη το Internet στο σπίτι και παίρνουμε από του γείτονα. Έχουμε κάνει αναφορά στον ΟΤΕ, είναι λέει βλάβη στην ευρύτερη περιοχή και σήμερα ήρθε ο λογαριασμό κανονικότατα με ΟΟΟΟΛΟ το ποσό. Τους πήρε ο καλός μου τους τα'πε ένα χεράκι, αλλά ούτως ή άλλως παίρναμε και ξαναπαίρναμε όλες αυτές τις μέρες για να δούμε τι θα γίνει.

Ελπίζω να βρείτε το δίκιο σας!

Τέλος πάντων, όλα θα φτιάξουν και όλα θα λυθούν!

Φιλιά πολλά!!!!

Καλησπέρα σε όλους.

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά κι από μένα. Ο καινούργιος χρόνος να σας φέρει σε καλά ό,τι δε σας έφεραν τα προηγούμενα χρόνια. Επίσης, εύχομαι φέτος να αποκτήσουμε καινούργια μωράκια από τις αγαπημένες μας φίλες που δεν έχουν γίνει ακόμα μανούλες.

Πολύ όμορφες οι ευχές σου Εβιράκι!

Χρόνια πολλά στη Τζένη για τις 24/12, στο Χρήστο της Αγγελικής,

Ευχαριστώ πολύ!

Τα δικά μου τα νέα είναι ότι ήρθε κι έφυγε κιόλας η μεγάλη μου Εβιρίνα. Περάσαμε πολύ ωραία, ήμασταν όλο βόλτες και πλάκες. Την παραμονή της Πρωτοχρονιάς μαζευτήκαμε 4 οικογένειες σε ελληνική ταβέρνα και το κάψαμε με καλό φαγητό, χορό και γλέντι.

Και του χρόνου να είστε καλά να περάσετε ακόμη καλύτερα!

Δυστυχώς όμως οι μέρες περνάνε πολύ γρήγορα κι έτσι φτάσαμε στο σήμερα που κοντεύει να αρχίσει πάλι η καθημερινότητα. Την Τετάρτη ανοίγουν και τα σχολεία και θα μπούμε ξανά στους ίδιους ρυθμούς.

Σε εμάς ανοίγουν αύριο αλλά ο σταθμός του μικρού λειτουργεί παό σήμερα.

Όσο για τον καιρό δεν ξέρω αν η Ελλάδα έγινε Γερμανία ή η Γερμανία έγινε Ελλάδα. Μια βδομάδα νωρίτερα μπήκαμε στην κατάψυξη με -11 και χιόνια. Η θερμοκρασία ανεβοκατέβαινε σε διάφορους αριθμούς κάτω από το μηδέν. Προχτές έβρεξε επειδή ανέβηκε λίγο και έλιωσε τα τελευταία χιόνια. Τώρα ανεβήκαμε λίγο κι έχουμε γύρω στους +3. Σήμερα είχαμε και ήλιο σε γαλάζιο ουρανό αλλά κρύο.

Στα ίδια είμαστε!!!

Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες, γιατί έχει άδεια ο καλός μου, οπότε απολαμβάνουμε ξεκούραση, ψώνια και καφεδάκια:tongue:

Και πολύ καλά έκανες!

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!

Η εικόνα το πρωί από την βεράντα:D

wqM01Vtl.jpg

Εβίρι, η παροιμία που είπες είναι όλα τα λεφτά!

Τι ωραίο θέαμα που αντικρίζεις!!!!

Καλημερα και χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε με υγεια και χαρα!!!

Επίσης Ιωαννάκι! Πολύχρονη για την γιορτούλα σου!

Δεν ξερω καν που εχω μεινει, ο μικρος ειπε το ποιημα του αν και αρκετα τρομοκρατημενος, δεν γελασε καθολου στην γιορτη και μετα ξαφνικα εκοψε την πανα οποτε μονο κακακια κανουμε στην πανα. Χαιρομαι πολυ!!!

Τα Χριστούγεννα λοιπόν είχατε προόδους βλέπω! Μπράβο!

Στις 31/12 αργα το απογευμα μας εβαλαν το δωρο οποτε δεν μπορουσαμε να κανονισουμε τιποτα γιατι ουτε τα σουπερ μαρκετ δεν προλαβαιναμε, ευχομαι ν αλλαξει κατι φετος!

Θα τα πουμε παλι!

Καλά είναι ανεκδιήγητοι οι άνθρωποι! Τι να πεις.... Τουλάχιστον σας έβαλαν τα χρήματά σας!

Καλημέρα!

Καλημέρα Φωτεινούλα! Πολύχρονη για χτες! Προσπάθησα να σου τηλεφώνησω αλλά δεν απάντησες. Θα κάνω μία προσπάθεια και σήμερα!

Οι παππουδες ηρθαν τελικά τη Δευτέρα, ο άντρας μου έφυγε χτες κι ετσι μπηκαμε κι εμεις στους παλιους ρυθμους μας. Ο παππους ειχε τελικά σαν περισφιξη στην κήλη και τον κρατησαν μηπως χρειαζοταν επειγοντως επέμβαση αλλά τελικά δεν χρειαστηκε. Ετσι εγινε ενα απο τα θεματα με τα οποια πρεπει να ασχοληθει αλλά αναβάλλει φυσικά.

Ελπίζω να μην χρειαστεί να νοσηλευτεί όσο είστε στο νησι.

Φιλιά

καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε;

Καλημέρα Τζενάκι!

Χτες μαγειρεψα γιδα βραστη σουπα κ κρατησα κ λιγη κ την εκανα με μακαρονια για σημερα.Μου την ειχε δωσει η πεθερα κ λυπηθηκα να την πεταξω. Εμενα δεν μου πολυαρεσει νομιζω μου μυριζει.

Εγώ ούτε να την πλησιάσω δεν θέλω!

Καλημέρα!!!!

Τι κρύο είναι αυτό που κάνει;;; Έχω ξεπαγιάσει! Ήρθα και εδώ στο γραφείο κι έχει χαλάσει το air condition και είμαι ακόμη με παλτό-γάντια-κασκόλ και δεν προβλέπω να τα βγάζω μέχρι το τέλος!

Βρε κοριτσάκι χωρίς θέρμανση πως τα καταφέρνεις? Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δουλέψετε σήμερα?

Χθες είχαν περισσέψει πατάτες με λουκάνικα από τη Δευτέρα και σήμερα τρώμε φασολάδα.

Ίδιο φαγητό έχουμε! Το καλεί η μέρα νομίζω...

Παρεούλα μου πάω να συνεχίσω στη δουλειά και τα ξαναλέμε! Φιλιά!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρεούλα μας!

Σήμερα το μενού έχει φασολάδα.

Χτες είχαμε πάει τα παιδιά και τα ανήψια μου στα χιόνια. Παίξαμε και το ευχαριστηθήκαμε πολύ! Φτιάξαμε κι έναν χιονάνθρωπο τον οποίο καταφέραμε να φέρουμε μέχρι στον Πειραιά. Το πόσο χάρηκαν τα παιδιά δεν λέγεται...

Στα ίδια είμαστε!!!

Τι ωραίο θέαμα που αντικρίζεις!!!!

Καλά είναι ανεκδιήγητοι οι άνθρωποι! Τι να πεις.... Τουλάχιστον σας έβαλαν τα χρήματά σας!

Τι καλά που πήγατε στα χιόνια!!!! Φαντάζομαι πόσο θα το ευχαριστήθηκαν τα μικρά!!!

Αγγελική μου τη φασολάδα τη ζητάει η μέρα!

Όσο για τη δουλειά, δυστυχώς δε γίνεται...:(

Τουλάχιστον πριν 5 λεπτά ανοίξαμε το air condition από άλλο γραφείο και έχουμε όλες τις πόρτες ανοιχτές για να έρθει η ζέστη και από εδώ :rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι καλά που πήγατε στα χιόνια!!!! Φαντάζομαι πόσο θα το ευχαριστήθηκαν τα μικρά!!!

Και όχι μόνο τα μικρά αλλά και τα μεγάλα παιδιά!

Αγγελική μου τη φασολάδα τη ζητάει η μέρα!

Την ζητάει αλλά εγώ δεν την τρώω!

Όσο για τη δουλειά, δυστυχώς δε γίνεται...:(

Τουλάχιστον πριν 5 λεπτά ανοίξαμε το air condition από άλλο γραφείο και έχουμε όλες τις πόρτες ανοιχτές για να έρθει η ζέστη και από εδώ :rolleyes:

Ε καλά, μέχρι να σχολάσετε θα έρθει και η ζέστη!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά! Ακομα ειμαστε λιιγο πιο χαλαρα γιατι δεν πλακωνει ο κοσμος.

Αγγελικη μου ειδα την κληση αλλά δεν κατορθωσα να σε παρω πισω. Εκεινη την ωρα μιλουσα και αυτο συνεχιστηκε μεχρι τις 11 περιπου. Τι ωραια που πηγατε στα χιονια. Καλά εγω θα τρελαινομουν περισσοτερο απο τα παιδια.

Στρουμφιτα τι τραβας κι εσυ! Με τετοιον καιρο και χωρις θερμανση στη δουλεια. Το εχω ζησει καποια χρονια σε καποιες εταιριες και πραγματικα σε λυπαμαι.

Βρε Ιωαννα τι τραβας κι εσυ. Ατυχια να ανακαλέσουν την αδεια του αντρα σου. Η γνωμη μου για τους εργοδοτες σου παντως δεν αλλάζει κι ας πηρατε καποια λεφτα. Ελπιζω αυτος ο γολγοθας σου να τελειωσει καποια στιγμη αισιως. Μου φαινεται παντως οτι ο μικρος σου εκανε σημαντικη προοδο μεσα στις γιορτες! Μπραβο!

Κι εγω κατι σε οσπριο θα ηθελα σημερα αλλά επειδη υπαρχει περιπτωση να εχουμε επισκεψεις η γιαγια ηθελε να μαγειρεψει κατι πιο "καλό".


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Α το ξεχασα!

Ευχαριστω ξανα ολες σας για τις ευχες σας! Μακάρι ολοι οι ανθρωποι να εχουμε Υγεια και Ειρηνη!

Τζενακι εμενα μου αρεσει να τρωω τη σουπα απο τη γιδα αλλά οχι την ιδια τη γιδα. Μου φαινεται βαρυ σαν κρεας. Παντως δεν μου πολυμυριζει. Στρουμφιτα ωραιο το κολπακι σου με τη δαφνη θα το εχω υπόψιν


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά! Ακομα ειμαστε λιιγο πιο χαλαρα γιατι δεν πλακωνει ο κοσμος.

Κάνει κρύο και προφανώς δεν βγαίνουν από το σπίτι!

Αγγελικη μου ειδα την κληση αλλά δεν κατορθωσα να σε παρω πισω. Εκεινη την ωρα μιλουσα και αυτο συνεχιστηκε μεχρι τις 11 περιπου. Τι ωραια που πηγατε στα χιονια. Καλά εγω θα τρελαινομουν περισσοτερο απο τα παιδια.

Το φαντάστηκα! Ίσως μπορέσω να σου τηλεφωνήσω αργότερα. Όσο για τα χιόνια σίγουρα το καταχάρηκα!

QUOTE]


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας να ειστε καλα!

Βρε smurfita δεν τραβας κι εσυ λιγα στη δουλεια. Εχω δουλεψει κι εγω με κρυα και σε σημειο τετοιο το χιονι να μπαινει στο γραφειο και θερμανση να μην υπαρχει οποτε μπορω να σε καταλαβω. Μηπως να ειχες μαζι σου ενα αεροθερμο?

Ξεχασα να σας πω οτι σημερα τρωμε νουα με ρυζακι! Το πρωι με πηραν απο το σταθμο να παρω το παιδι γιατι κανει εμετους, εχω αρχισει να αναρωτιεμαι μηπως τον χαλαει το γαλα γιατι οταν τον πιεζω οπως σημερα να το πιει μετα ξεκιναει εμετους και γενικα συχνα πυκνα μου λεει οτι ποναει η κοιλια του. Ενα σωρο γιατροι τον εχουν δει και ολο για ιωση μου λενε αλλα μηπως ειναι πια ευαισθητο το στομαχι του.

Φωτεινη θα εχεις κοσμο αποψε?

Λενε το βραδυ παλι για χιονια, μακρι να ριξει να κατσω σπιτι και σημερα αργησα να ερθω δεν ηταν ευκολο να κυκλοφορησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...