Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

τελεια τα νεα απο τα παιδακια σου Αγεγλικη μου!! παντα τετοια να ακους!! ευγε κ στα δυο!!

Αχ βρε Εβιρακι θησαυρος πραγματικος εισαι!!!

Νινακι μπραβο που εισαι καλυτερα σημερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια, σας υπερευχαριστώ για τις τέλειες ιδεες σας. Καταρχήν θα κάνω το χτένι με την μπυρα και μάλλον και χοιρινό με σέλινο. Θα κάνω μάλλον παντζαροσαλάτα, τι λέτε? και μια πράσινη που θα περιλαμβάνει ρόδι η κουκουνάρι όπως μου προτείνατε. Τα υπόλοιπα τα σκέφτομαι, πχ τα παιδιά αποκλείεται να φάνε αυτά τα φαγητά (ειναι και καλομαθημένα), και γλυκό μηπως να έκανα κανενα μωσαικό, αλλά δεν ειναι γιορτινο? Σοκολατόπιτα εχω φτιάξει πολλές φορές και καρυδόπιτα θα εχει η μαμά μου τα Χριστούγεννα.

Πως τα προλαβαίνετε όλα και καθημερινές κάνετε τοσο ωραία φαγητά? Εγω γυρίζω το απόγευμα και δεν προλάβαίνω τίποτα. πχ σουπιες με σπανάκι δεν εχω κάνει ποτε μου. Ούτε ξέρω πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Εβιράκι σε 2 μέρες θα έχεις κοντά σου την κορούλα σου!Τι καλά! Με το καλό!

Αγγελικη πηζεις κι εσυ ε; Τελος του χρονου βλεπεις. Τελικα θα πατε στο χωριο τα Χριστουγεννα;

Από ότι μου είπε ο άντρας μου ο καιρός την περίοδο των Χριστουγέννων θα είναι πολύ κρύος αλλά όχι βροχερός. Οπότε μάλλον θα φύγουμε τελικά!

Αν ηταν στο χερι των καλών μου συναδελφων φετος δε θα επαιρνα καθολου αδεια τις γιορτες, οχι γιατι θελουν εκεινες αλλά γιατι δεν θελουν να παιρνουν οι άλλοι αφου αυτες δεν μπορουν. Τι να πω... Χτες μου ειπαν οτι επειδη η οικογενεια μου ειναι μακρια δε σημαινει οτι πρεπει να παιρνω και αδεια για να γιορταζω μαζι τους!

Είναι λίαν επιεικώς κλώσσες και κάργιες! Θα τις χαρακτήριζα κι αλλιώς αλλά δεν μου επιτρέπεται!!!!!

Φιλακια

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;

Αγγελικη μου κουραγιο με την δουλεια.. πολυ ραιο φαγακι εχεις γιαμι γιαμι

Σήμερα τα πράγματα είναι πιό ήρεμα. Ευτυχώς γιατί σχολάω αργά.

Καλημέρα κορίτσια και καλές γιορτές να έχουμε,

Επίσης Μαριλού!

εμας μας ειχαν πει οτι την Παρασκευη θα παιρναμε το δωρο, μετα ειπαν για τις 15 που εγινε 16 που εγινε 19 και βλεπουμε. Απλως μας δουλευουν

Τι άσχημη συμπεριφορά είναι αυτη! Απαράδεκτοι :twisted:

Την καλημερα μου σε ολους!

Καλημέρα! Εγκριθηκε η αδεια μου κι ετσι Κυριακή ταξιδευω (πρωτα ο Θεος!!!) Ελπιζω να καταφερουμε να τα πουμε κι απο κοντα να σας δω λιγουλακι!

Με το καλό να έρθεις! Και να σκάσουν οι κλώσσες!!!!!

Λοιπον παιδια οι συναδελφοι ειναι απλως κομπλεξικοι γιατι ειναι ανθρωποι με νοοτροπια επαρχιας. Και για να μην παρεξηγηθω τι εννοω: θελουν να νοιωθουν σπουδαιοι και γιαυτο θελουν να παρακαλέσω για να παρω την αδεια. Εγω φυσικα δεν ειχα τετοιο σκοπο κι εκει την πατανε γενικως μαζι μου.

Και πολύ καλά κάνεις και δεν πέφτεις στο επίπεδό τους!

Φιλια

οχ, δεν το είδα, θα το ψαξω εχει πολλές σελίδες. Το χτένι δεν το έχω φτιάξει ποτε. ΕΙναι μαλακό κομμάτι γενικά?εχει λίπος? Ωραία ιδέα πάντως, ευχαριστω

Το χτένι αν μαγειρευτεί με την μπύρα γίνεται λουκούμι! Πολύ καλλή ιδέα για τραπέζι!

μπραβο Φωτεινη μου!!! Χαρηκα τοοσο πολυ λες κ πηρα εγω αδεια!! αντε να κανετε γιορτες ολοι μαζι σπιτακι σας !! μακαρι να καταφερουμε κ να βρεθουμε, τελεια θα ηταν!!

Φωτεινή συμφωνώ κι εγώ με το Τζενάκι! Θα χαρώ πολύ να τα πούμε από κοντά!

Φωτεινη στην προηγουμενη δουλεια ειχε κ ο αντρας μου εναν συναδελφο που αλλαζανε στην ουσια βαρδιες κ ποτε δεν πηγαινε πουθενα , ουτε οικογενια ειχε κλπ κ παντα δημιουργουσε θεμα στις αδειες ετσι για να την σπασει.Τι να πω ειναι θεμα παιδειας , ορισμενοι ανθρωποι δεν παιζονται ...

Άμα είσαι ζαβός θα δημιουργείς προβλήματα! Μην σου τύχουν τέτοια άτομα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι η χριστουγεννιατικη γιορτη στο σχολειο της μικρης. Έφτιαξα μια παστα φλώρα για να παω.

Είμαι σίγουρη ότι θα είναι πανέμορφα! Περιμένουμε εντυπώσεις!

Φιλια

Το απογευμα ειναι Φωτεινη η γιορτη; αχ τι καλα!!! Εμας αυριο το πρωι , τι χαζομαρα κ αυτο καλυτερα να το καναν η αρχη της μερας η το απογευμα .. τελοσπαντων ....

Τζενάκι θα πας φαντάζομαι ε?

Καλημέρα!

καλημέρα Νινάκι!

Σήμερα θα κάνω μακαρονάδα ή πίτσα... θα δείξει η διάθεση:D

Φιλιά!

Και τα 2 έιναι μιαμ μιαμ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Απολαμβάνω ένα καφεδάκι που έχει μια γουλιά ακόμα και σας διαβάζω. Σε λίγο θα ξεκινήσω τις δουλειές μου και σήμερα θα τελειώσω τα Χριστουγεννιάτικα γλυκά, δηλαδή κουραμπιέδες και δίπλες και αν προλάβω θα κάνω και τη δεύτερη δόση μελομακάρονα. Θα αντέξω άραγε;

Και του χρόνου Εβιράκι!

Εντωμεταξύ σας είπα σε προηγούμενα ποστ ότι η σελίδα έχει ξεχειλώσει και μόλις ανακάλυψα ότι φταίω εγώ για αυτό!! είναι από τη φωτογραφία που είχα βάλει με την χορτόπιτα...και δε μπορώ να κάνω τίποτα για αυτό! συγνώμη κορίτσια!!:(

Εσύ φταις ε???? Για να σκεφτούμε πως θα σε τιμωρήσουμε :tongue::tongue::tongue:

τελεια τα νεα απο τα παιδακια σου Αγεγλικη μου!! παντα τετοια να ακους!! ευγε κ στα δυο!!

Ευχαριστώ Τζενάκι! Εύχομαι τα καλύτερα και για τα δικά σου τα ζουζούνια!

Καλημέρα κορίτσια, σας υπερευχαριστώ για τις τέλειες ιδεες σας. Καταρχήν θα κάνω το χτένι με την μπυρα και μάλλον και χοιρινό με σέλινο. Θα κάνω μάλλον παντζαροσαλάτα, τι λέτε? και μια πράσινη που θα περιλαμβάνει ρόδι η κουκουνάρι όπως μου προτείνατε. Τα υπόλοιπα τα σκέφτομαι, πχ τα παιδιά αποκλείεται να φάνε αυτά τα φαγητά (ειναι και καλομαθημένα)

Πιστεύω πως το χτένι με μπύρα θα το φάνε άνετα! Είναι πεντανόστιμο!

, και γλυκό μηπως να έκανα κανενα μωσαικό, αλλά δεν ειναι γιορτινο?

Μπορείς να το πασπαλίσεις με άχνη και να το κάνεις γιορτινό!

Πως τα προλαβαίνετε όλα και καθημερινές κάνετε τοσο ωραία φαγητά? Εγω γυρίζω το απόγευμα και δεν προλάβαίνω τίποτα. πχ σουπιες με σπανάκι δεν εχω κάνει ποτε μου. Ούτε ξέρω πως γίνεται.

Κι εγώ τις καθημερινές δεν έχω πολύ χρόνο για μαγείρεμα γι΄αυτό και την Κυριακή φτιάχνω 2 ίσως και 3 φαγητά για να έχω με΄σα στην εβδομάδα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζα! Να'μαι ξανα! Εχει βγαλει επιτελους ηλιο τωρα! Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι βροχη εχουμε φαει απο την Τριτη.

Αγγελικη μου παντα τετοια να ακους για τα καμαρια σου! Αληθεια τι κανει η Μεταξια; Δωστης πολλά φιλια και να της πεις οτι μας λειπει. Τι καλά που θα ειναι να πατε στο χωριο!

Εβιρι μου να περασεις ωραια με την κορουλα σου και να την ευχαριστηθεις και δεν πειραζει που θα χαθεις απο την παρεουλα μας. Μετα ομως θα μας γραψεις σεντονι ολοκληρο με τα μαγειρικα κατορθωματα της θησαυροοικογενειας- δε γλιτωνεις. Καλά για τη βοηθεια στη Μαριλου δεν το συζητω - ημουν σιγουρη.

Μαριλου αν το μωσαικο το καλυψεις με λιγη σοκολατα και μετα το πασπαλισεις με λιγη αχνη ζαχαρη και το στολισεις αναλογα πιστευω οτι το κανεις γιορτινοτατο. (Αγγελικη τωρα ειδα οτι το ιδιο σκεφτηκαμε-χιχι)

Νινα θελω κι εγω πιτσα- μου εχει λειψει. Χαιρομαι που εισαι καλυτερα (και η γαιδουρα ξεχασα να σε ρωτησω τι κανεις- σορρυ).

Τζενακι ναι απογευμα ειναι η γιορτη. Εσυ θα παρεις αδεια αυριο ε; Εν τω μεταξυ εχει ψιλοαρρωστησει η γιαγια και φοβαμαι μην της το γυρισει σε ακροαστικα (κλασσικα) και σκεφτομουν μηπως την πηγαινα στο γιατρο (αν και αρνειται κατηγορηματικα) αλλά δε γινεται να μην παω στη γιορτη της μικρης τη στιγμη που δεν ειναι κι ο μπαμπας της εδω. Θα σας πω εντυπωσεις αυριο.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Τι καλα νεα ειναι αυτα Αγγελικη? Συγχαρητηρια για ακομα μια φορα και για τα 2 παιδια!

Νινα ευτυχως που εισαι καλυτερα και θα σε συγχωρησουμε για την αναστατωση που εχεις δημιουργησει:tongue:.

Εβιρι ξερουμε οτι θα σε χασουμε κι ελπιζω να τα περασετε πολυ πολυ καλα ολοι σας!

Φωτεινη η μερες φτανουν ετοιμασου για ταξιδι!!

Γεια σου Τζενακι!!!

Εχτες στο σχολειο μας ειπαν οτι το παιδι δεν μιλαει καθαρα και πρεπει να τον πιεσουμε να τα λεει σωστα. Αυτοι αυτες τις μερες τον πιεσαν πολυ με το ποιημα του σε σημειο να το πει καθαρα στο σχολειο αλλα να μην το λεει σε μας, να μην θελει να παει στη γιορτη και να πηγαινει σχολειο γκρινιαζοντας γιατι ολοι μερα κανουν προβα αντι να παιζουν λιγακι. Εχω εκνευριστει λιγακι με αυτο το θεμα. Επειδη αυτοι θελουν να αποδειξουν οτι κατι κανουν πιεζουν τα παιδακια.

Α, το δωρο ουτε αυριο.

Σημερα θα φαμε σνιτσελ γαλοπουλας.

Φιλακια σε ολους τους εξαφανισμενους!

Link to comment
Share on other sites

Τζα! Να'μαι ξανα! Εχει βγαλει επιτελους ηλιο τωρα! Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι βροχη εχουμε φαει απο την Τριτη.

Εμάς εδώ δεν έχει αποφασίσει αν θα βγει ο ήλιος ή όχι! Έτσι κι αλλιώς θα νυχτώσει σε λίγο....

Αγγελικη μου παντα τετοια να ακους για τα καμαρια σου! Αληθεια τι κανει η Μεταξια; Δωστης πολλά φιλια και να της πεις οτι μας λειπει. Τι καλά που θα ειναι να πατε στο χωριο!

Ευχαριστώ Φωτεινή μου! Και για τα δικά σου εύχομαι να ακούσεις τα καλύτερα! Καλά είναι η Μεταξία. Θα την ενημερώσω για την επικείμενη άφιξή σου κι ελπίζω να καταφέρει να είναι μαζί μας.

Τζενακι ναι απογευμα ειναι η γιορτη. Εσυ θα παρεις αδεια αυριο ε; Εν τω μεταξυ εχει ψιλοαρρωστησει η γιαγια και φοβαμαι μην της το γυρισει σε ακροαστικα (κλασσικα) και σκεφτομουν μηπως την πηγαινα στο γιατρο (αν και αρνειται κατηγορηματικα) αλλά δε γινεται να μην παω στη γιορτη της μικρης τη στιγμη που δεν ειναι κι ο μπαμπας της εδω. Θα σας πω εντυπωσεις αυριο.

Ελπίζω να μην χειροτερέψει η γιαγιά κι εσύ να ευχαριστηθείς την γιορτούλα της ζουζούνας σου!

Φιλια

Γεια σας κοριτσια!

Τι καλα νεα ειναι αυτα Αγγελικη? Συγχαρητηρια για ακομα μια φορα και για τα 2 παιδια!

Ευχαριστώ!!!! Και για τον κούκλο σου εύχομαι να ακούς τα καλύτερα!

Εχτες στο σχολειο μας ειπαν οτι το παιδι δεν μιλαει καθαρα και πρεπει να τον πιεσουμε να τα λεει σωστα. Αυτοι αυτες τις μερες τον πιεσαν πολυ με το ποιημα του σε σημειο να το πει καθαρα στο σχολειο αλλα να μην το λεει σε μας, να μην θελει να παει στη γιορτη και να πηγαινει σχολειο γκρινιαζοντας γιατι ολοι μερα κανουν προβα αντι να παιζουν λιγακι. Εχω εκνευριστει λιγακι με αυτο το θεμα. Επειδη αυτοι θελουν να αποδειξουν οτι κατι κανουν πιεζουν τα παιδακια.

Πόσο είναι ο μικρούλης σου Ιωάννα? Κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό με την ανάπτυξη της ομιλίας του. Θεωρώ ότι πολλοί είναι υπερβολικοί!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ναι θα παω κοριτσια. Δυστυχως δεν νπορω να παρω αδεια γιατι πηρα την Τριτη γι ατην γιορτη του μεγαλου, θα φυγω κ θα ξαναερθω αλλα καθολου δεν με αποσχολει σιγα.

Ιωαννακι η πιεση μονο καλο δεν κανει στο παιδι....

Φωτεινη περιμενουμε νεα απο την γιορτη !! περαστικα στην γιαγια!!

Κ εγω σαν την Αγγελικη μαγειρευω Κυριακη τα περισσοτερα γιατι μεσοβδομαδα πολυ δυσκολα ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


DSC_2929_zps4fcfc49c.jpg

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Εγώ σήμερα γιορτάζω την κυκλοφορία του νέου μου βιβλίου που απο αύριο θα βρίσκεται στα ράφια όλων των βιβλιοπωλείων!!! Παιδικό εικονογραφημένο αυτή την φορά από βραβευμένο συγγραφέα, δάσκαλο και παιδοψυχολόγο!

Έκανα κάτι μπισκότα με τζίντζερ! Μουρλια αλλα το γλάσο δεν μου πετυχε καθόλου :-( όμως τα μπισκότα τέλεια!

Πάω να σας διαβάσω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Παρασκευη σήμερα - τι καλά. Βουνο μου φανηκε αυτη η εβδομαδα.

Νικο συγχαρητηρια για το νεο σου βιβλίο! Ευχομαι να εχει τρελλες πωλήσεις και να δεις και στο μελλον πολλά πολλά βιβλία σου στα ραφια των βιβλιοπωλειων. Τη φωτογραφια δεν τη σχολιαζω - κολάζει πρωινιατικα.

Ιωαννα μου οι εργοδοτες σου για μια ακομη φορα αποδεικνυουν ποσο απαράδεκτοι ειναι. Παντως κι ο αντρας μου την επομενη εβδομαδα του ειπαν οτι θα το παρει. Κατα τα αλλα εχουν ανοιξει τα μαγαζια τις προηγουμενες Κυριακες. Με τι λεφτα να ψωνισει ο κοσμος καλέ; Για το παιδι πιστευω οτι ειναι μικρο ακομα. Η πιεση ποτε δεν φερνει καλό αποτελεσμα. Να σου πω την αλήθεια κι εγω σαν τον γιο σου θα αντιδρουσα ακομα και στη δικη μου ηλικια. Αν ομως πραγματικα ανησυχεις για την ομιλία του μετα απ'οσα σου ειπαν ρωτησε τον παιδιατρο σου με την πρωτη ευκαιρια. Ισως αν του μιλουσε κι ο παιδιατρος να του αλλάξει οπτικη του παιδιου γιατι τωρα σιγουρα δεν αισθανεται καλά. Παντως χτες στη γιορτη του νηπιαγωγιου (που ειναι τα παιδια τουλαχιστον 2 χρονια μεγαλυτερα απο το δικο σου) οι δασκάλες αλλο που δεν τονισαν. Δεν συγκρινουμε τα παιδια μεταξυ τους και δεν επικρινουμε τα παιδακια που ντρεπονταν και μιλουσαν χαμηλοφωνα ή οχι τοσο καθαρα οτι δεν εκαναν σωστα το ρολο τους.

Τζενακι εστω κι ετσι θα απολαυσεις τον μικρο σου.

Χτες η γιορτουλα ηταν ομορφη. Η μικρη μου ηταν ενθουσιασμενη και φανηκε να το ευχαριστηθηκε. Ειδα μεγαλη διαφορα σε σχεση με την περσινη της γιορτη. Μεγαλωσε το πουλάκι μου. Ειχα παρει και τον μπομπιρα μαζι μου - Παναγιτσα εκατσε αλλά επειδη ηταν αρκετος ο κοσμος δεν πλησιασε ουτε τον Αγιο Βασιλη. Καταλαβαινετε οτι δεν εχω μαγειρεψει για σημερα. Ο,τι φτιαξει η γιαγια καλοδεχουμενο.

Φιλια. Αν χαθω λιγο μην ανησυχησετε θα ειναι λογω ταξιδιου. Παντως θα χαρω πολυ να συναντηθουμε όποτε μπορειτε.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλαρακια μου τι κανετες;

Εμενα τελευταια μερα σημερα στο γραφειο, απο Δευτερα αδεια!! τεταρτη θα φυγουμε για τας εξοχας κ θα γυρισουμε ανημερα Πρωτοχρονια καλως εχοντων των πραγματων.

Νικο μου συγχαρητηρια γαι το βιβλιο σου! ευχομαι να σπασει ρεκορ πωλήσεων !! Αντε κ στα επομενα!! Εγω τα βλεπω τελεια τα μπισκοτακια σου!!!

Ιωαννακι δωσε χρονο στο παιδι κ ολα καλα θα πανε. Ηδη πιεστηκε με την προσαρμογη στο σταθμο ειναι κ η πρωτη του γιορτη , τον πιεσαν να τα πει κ καλα πως να μην βγαλει αντιδραση !!

Φωτεινη μου μπραβο για την μικρη !!! Καλο ταξιδι κ εσυ κ με το καλο να ερθεις Αθηνα!

Σημερα τρωμε φασολακια που ειχα στην καταψυξη ζεματισμενα απο την μαμα κ το βραδυ θα κανω πιτσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε παιδάκια στον φούρνο λεμονάτα και συνοδευτικό μάλλον ρυζάκι. Θα αποφασιστεί το μεσημέρι. Βασικά ήθελα να κάνω την συνταγή της Εβιρι με την μαρινάδα αλλά δεν είχα τον χρόνο που χρειάζεται να μείνουν σ΄αυτήν πριν μαγειρευτούν κι έτσι τα έκανα με λεμονάκι και μουστάρδα.

Κ εγω σαν την Αγγελικη μαγειρευω Κυριακη τα περισσοτερα γιατι μεσοβδομαδα πολυ δυσκολα ...

Ακριβώς! Δεν παλεύεται διαφορετικά!

Αγγελική κοντεύει τα 3, το Φλεβάρη τα κλεινει

Ιωάννα ο δικός μου που είναι 4,5 κι ακόμη το 'Ρο" δεν το λέει καθαρά. Θέλουν 3 χρονών παιδί να μιλάει καθαρά εντελώς? :confused: Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου και θα δεις πως με τον καιρό θα βελτιώνεται η ομιλία του.

DSC_2929_zps4fcfc49c.jpg

Καλησπέρα κοριτσάρες!

Εγώ σήμερα γιορτάζω την κυκλοφορία του νέου μου βιβλίου που απο αύριο θα βρίσκεται στα ράφια όλων των βιβλιοπωλείων!!! Παιδικό εικονογραφημένο αυτή την φορά από βραβευμένο συγγραφέα, δάσκαλο και παιδοψυχολόγο!

Συγχαρητήρια Νίκο! Είμαι σίγουρη ότι θα σκίσει το βιβλίο σου! Θα μπω και στο μπλογκ σου να δω λεπτομέρειες.

Έκανα κάτι μπισκότα με τζίντζερ! Μουρλια αλλα το γλάσο δεν μου πετυχε καθόλου :-( όμως τα μπισκότα τέλεια!

Πάω να σας διαβάσω!!

Και μόνο η εικόνα τους φτάνει! Πολύχρωμα και λαχταριστά!

Καλημερα! Παρασκευη σήμερα - τι καλά. Βουνο μου φανηκε αυτη η εβδομαδα.

Με τόσα που σου κάνανε στην δουλειά είναι να μην σου φανεί βουνό?

Παντως χτες στη γιορτη του νηπιαγωγιου (που ειναι τα παιδια τουλαχιστον 2 χρονια μεγαλυτερα απο το δικο σου) οι δασκάλες αλλο που δεν τονισαν. Δεν συγκρινουμε τα παιδια μεταξυ τους και δεν επικρινουμε τα παιδακια που ντρεπονταν και μιλουσαν χαμηλοφωνα ή οχι τοσο καθαρα οτι δεν εκαναν σωστα το ρολο τους.

Πολύ σωστα!

Χτες η γιορτουλα ηταν ομορφη. Η μικρη μου ηταν ενθουσιασμενη και φανηκε να το ευχαριστηθηκε. Ειδα μεγαλη διαφορα σε σχεση με την περσινη της γιορτη. Μεγαλωσε το πουλάκι μου. Ειχα παρει και τον μπομπιρα μαζι μου - Παναγιτσα εκατσε αλλά επειδη ηταν αρκετος ο κοσμος δεν πλησιασε ουτε τον Αγιο Βασιλη.

Και του χρόνου να την καμαρώσεις ξανα!

Φιλια. Αν χαθω λιγο μην ανησυχησετε θα ειναι λογω ταξιδιου. Παντως θα χαρω πολυ να συναντηθουμε όποτε μπορειτε.

Πάρε τηλέφωνο να το οργανώσουμε:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλαρακια μου τι κανετες;

Σήμερα που είναι Παρασκευή πετάμε!!!!

Εμενα τελευταια μερα σημερα στο γραφειο, απο Δευτερα αδεια!! τεταρτη θα φυγουμε για τας εξοχας κ θα γυρισουμε ανημερα Πρωτοχρονια καλως εχοντων των πραγματων.

Να περάσετε καλά Τζενάκι!

Σημερα τρωμε φασολακια που ειχα στην καταψυξη ζεματισμενα απο την μαμα κ το βραδυ θα κανω πιτσα.

Στείλε κομμάτι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...