Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Με αισιοδοξία!


Recommended Posts

Μου κάνεις επίσημη πρόσκληση φιλενάδα? ;) Πόσο είναι είπαμε το αγοράκι σου, να δω αν θα φέρω και τον δικό μου?

Εννοείται:-P! 4 και κάτι, λίγο αγρίμι βέβαια αλλά όλα καλά!


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Deutschland.....

Meine liebe Edel....wie viele Jahre wohnen sie dort? Αχ, αυτό το mein Deutsh, με σκοτώνει!!! Έφτασα επίπεδο Mittelstufte αλλά πολλά χρόνια πριν και τώρα τα έχω ξεχάσει!! Αλήθεια, πόσο καιρό είστε εκεί? έχετε συνηθίσει?

Link to comment
Share on other sites

Το χαμηλότερο βαθμό είχα στην έκθεση... Αυτό σου λέω μόνο! Και το είχαμε κάνει και το θέμα φροντιστήριο .. φαντάσου πανηγύρι!!

Μετά το πανεπιστήμιο πάντως δουλειά βρήκα εδώ που είμαι.. ΤΙΠΟΤΑ στην πατρίδα! Με συνοπτικές διαδικασίες τα μαζέψαμε και φύγαμε. Με πονάει όμως,΄αν και περνάμε όμορφα.

Τι ακούω;; Είστε γειτόνισσες με Όλγα;; Τελικά όλοι περάσαμε από τον τόπο σας!

Φιλενάδα δεν ξέρω τι δουλειά κανεις και αν οι αποδοχές σου είναι ικανοποιητικές. Νομίζω όμως ότι κάνατε την καλύτερη επιλογή που φύγατε. Εδώ είναι πολύ δύσκολα. Και εγώ αν ήθελε ο σύζυξ θα είχα ήδη φύγει. Προοπτική μηδέν. Είμαι πολύυυυυυυυ απογοητευμένη..


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Meine liebe Edel....wie viele Jahre wohnen sie dort? Αχ, αυτό το mein Deutsh, με σκοτώνει!!! Έφτασα επίπεδο Mittelstufte αλλά πολλά χρόνια πριν και τώρα τα έχω ξεχάσει!! Αλήθεια, πόσο καιρό είστε εκεί? έχετε συνηθίσει?

Κι εγώ είχα κάνει γερμανικά, αλλά ήθελα την επανάληψη μου για να τα θυμηθώ. Ψιλοφρέσκοι είμαστε εδώ, μη φανταστείς.

Συνηθίσαμε λιγουλάκι. Έχει πολλά πλεονεκτήματα (π.χ. ένσημα, ιατρική περίθαλψη), αλλά είναι όλα αλλιώς. Μπορώ να σας γράψω μια έκθεση ιδεών με πλεονεκτήματα και μεονεκτήματα. Σίγουρα δε θέλουμε να μείνουμε εδώ για πάντα. Είναι αρκετά ζόρικα και θέλω επιτέλους μετά από τόσα χρόνια να είμαι κοντά με τους δικούς μου ανθρώπους. Όμως όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια.. ο Θεός γελά... Θα δείξει!

Σας αφήνω κοριτσάκια, το καθήκον με καλεί!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα κάνει γερμανικά, αλλά ήθελα την επανάληψη μου για να τα θυμηθώ. Ψιλοφρέσκοι είμαστε εδώ, μη φανταστείς.

Συνηθίσαμε λιγουλάκι. Έχει πολλά πλεονεκτήματα (π.χ. ένσημα, ιατρική περίθαλψη), αλλά είναι όλα αλλιώς. Μπορώ να σας γράψω μια έκθεση ιδεών με πλεονεκτήματα και μεονεκτήματα. Σίγουρα δε θέλουμε να μείνουμε εδώ για πάντα. Είναι αρκετά ζόρικα και θέλω επιτέλους μετά από τόσα χρόνια να είμαι κοντά με τους δικούς μου ανθρώπους. Όμως όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια.. ο Θεός γελά... Θα δείξει!

Σας αφήνω κοριτσάκια, το καθήκον με καλεί!

Έγινε κορίτσι!!! Πολλά φιλιά! Χάρηκα πολύ που τα είπαμε!!! Εις το επανειδείν! Δε χανόμαστε!! :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα δεν ξέρω τι δουλειά κανεις και αν οι αποδοχές σου είναι ικανοποιητικές. Νομίζω όμως ότι κάνατε την καλύτερη επιλογή που φύγατε. Εδώ είναι πολύ δύσκολα. Και εγώ αν ήθελε ο σύζυξ θα είχα ήδη φύγει. Προοπτική μηδέν. Είμαι πολύυυυυυυυ απογοητευμένη..

Στην έρευνα δουλεύουμε και οι 2. Όπως καταλαβαίνεις, παντού οι απολαβές είναι στην καλύτερη περίπτωση ικανοποιητικές. Περνάμε όμορφα, είμαστε μαζί, αλλά να σου πω την αλήθεια μου λείπει ο τόπος μου. Σου λέω, έχει πολλα πλεονεκτήματα, αλλά πληρώνεις ένα βαρύ τίμημα..

Την έκανα.. Αν είστε μέσα τα λέμε πιο βράδυ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να μην γύρισε το αφεντικό.. στειλτον για καφέ. :tongue:

Δεν είναι μόνο το αφεντικό Stav mou... μπαινοβγαίνει κόσμος και χτυπάνε τηλεφωνα!!!;) Είμαι stand by!!! Πάντως είμαστε τυχερές που μένουμε στην ίδια πόλη γιατί πιστεύω ότι θα βρεθούμε κάποια στιγμή όποτε το θέλεις κι εσύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είναι μόνο το αφεντικό Stav mou... μπαινοβγαίνει κόσμος και χτυπάνε τηλεφωνα!!!;) Είμαι stand by!!! Πάντως είμαστε τυχερές που μένουμε στην ίδια πόλη γιατί πιστεύω ότι θα βρεθούμε κάποια στιγμή όποτε το θέλεις κι εσύ!!

Όποτε θέλεις από εβδομάδα (γιατί το ΣΚ έχουμε βαφτίσια και γιορτές) πες μου. ¨Εστω και στον κήπο. Φιλούρεςςςςςςςςςςς

Καλή συνέχεια


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας!! Ίσως είναι λίγο καλύτερα που αρρώστησε τώρα παρά μετά που θα 'χει σχολείο.. Φαντάζομαι, δεν ξέρω.

Φαντάζομαι η καθημερινότητά σου να είναι πολύ κουραστική με τέτοια ωράρια!

Αχ, γλυκιά μου Edel, τώρα πρόσεξα αυτό το post!! Η μικρή μου είναι 16 μηνών!! ;) Έχουμε καιρό ακόμα για το σχολείο!! Ο μεγάλος μου του χρόνου θα είναι πρωτάκι και αγχώνομαι από τώρα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ, γλυκιά μου Edel, τώρα πρόσεξα αυτό το post!! Η μικρή μου είναι 16 μηνών!! ;) Έχουμε καιρό ακόμα για το σχολείο!! Ο μεγάλος μου του χρόνου θα είναι πρωτάκι και αγχώνομαι από τώρα!! :D

Tις συμπληρώσαμε τις 2 σελιδούλες! Καλά είναι για 1η μέρα..

Ρε συ τα κοριτσάκια ειναι γλύκα.. Τους βάζεις χρωματακια, φουστίτσες κλπ. Καλά και τα αγοράκια είναι τέλεια, αλλά δεν ξέρω γιατί, ιδίως η δική σου τώρα θα είναι τρέλα!

Σκέφτομαι ότι σε 10 μέρες θα ήταν η ΠΗΤ μου. Μελαγχολώ, αλλά παραδόξως δεν κλαίω.. Δε σας το εγγυώμαι βέβαια για τις 14, αλλά είμαι η Edel και είμαι καλά!

Ακούς Σταβούλι;;;

Τι δουλειά κάνεις; Αν θέλεις για καλύτερα, στείλε μου π.μ.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Edel μου, έχεις π.μ. Σου εύχομαι βασικά στις 14 του μήνα να ξεχαστείς και να μην ξέρεις τί μέρα είναι!!! Είσαι πολύ δυνατή, πολύ αληθινή και πατάς γερά στα πόδια σου, είμαι σίγουρη ότι ακόμα και να θυμηθείς την μέρα -σοβαρά τώρα, εννοείται πως θα την θυμηθείς-, μπορεί να κλάψεις, να στεναχωρεθείς, αλλά την επόμενη μέρα....στις 15....θα αλλάξεις σελίδα....έτσι σου εύχομαι να γίνει, έτσι πρέπει να γίνει, για να προχωρήσεις!!

......ακόμα στη δουλειά!!!!.....σε φιλώ προς το παρόν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...