Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιανουάριος 2010


CoffeeMaker

Recommended Posts

λορετακι μου ευχομαι ολα να πανε καλα και ειμαι σιγουρη οτι δεν εχει κανενα προβλημα ο αργυρακος μας απλα μπορει να βαριεται να μιλησει οπως οοοολα τ αγορια....παντως καλα κανεις και τα ψαχνεις καλυτερα να ξερεις τι γινεται και να το αντιμετωπισεις οσο ειναι νωρις.....πες μας τα νεα σου οποτε μπορεις....

εμεις κατα τ αλλα ημαστε μια χαρα ημασταν οοοολη μερα θαλασσα οχι δεν καναμε μπανιο, απλα πεταγαμε βοτσαλα στην θαλασσα....


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ELKARAK

    4200

  • ΣΤΕΓΙΑ

    2873

  • Lorreta

    2395

  • keli

    1839

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σε όλες τις όμορφες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι μου κάνετε?

Λορεττάκι θα δεις πως μετά την θεραπεία θα πιάσετε το θαυματάκι....

Είχε μικρόβιο και ο κουμπάρος μας και με το που τελείωσε την θεραπέια τσουπ τον πιάσανε τον γαλανομάτη....Τώρα είναι 4 1/2 μηνών(να τους ζήσει πολύ καλό παιδάκι)

Όσο για τα λόγια καλά θα κάνεις να το ψάξεις αν και για να σου πω την αλήθεια εγώ δεν θα αγχωνόμουν για την ώρα....Και εμείς δε την παίζουμε την γλώσσα στα δάκτυλα αν και μιλάει όποτε θέλει όμως...και ότι θέλει και του αρέσει...και να πεις πως δεν έχει ακούσματα...χαχαχχαχαα

Γλυκούλα και εμείς είμαστε συνέχεια έξω σήμερα πήγαμε σε ένα πάρκο που έχει μεγάλη έκταση και είναι πευκόφυτο...έτρεξε τόσο πολύ που πλέον θα το κάνουμε όποτε μπορούμε για να περπατάω και εγώ...Αν τον βάλω σύμβουλο εγκυμοσύνης μπορεί να γεννήσω εκεί από το πολύ περπάτημα.....

Κάποια με ρώτησε αν θηλάζει ακόμα.Ναι θηλάζει πρωί βράδυ αν και ζητάει και άλλες φορές αλλά του αλλάζω συζήτηση γιατί να το βάλει στο στόμα ξεχνάει να το βγάλει...χαχαχαχαχα

Ειρήνη και ο Μπίλυς ησυχούλης εε?και μένα του αρέσει να παίζει μόνος αλλά τον βλέπω μετά από λίγη ώρα εξοικειώνεται και τρέχει μαζί με τα υπόλοιπα παιδάκια...Αν και εμείς είμαστε φιλόζωοι ακολουθούμε τα δέσποτα σκυλάκια....Σήμερα έτσι περπατήσαμε όπως έγραψα πολύ ώρα(έτρεχε πίσω από ένα σκυλάκι)...

Άννια πάλι καλά που έχεις το απαρχαιωμένο εμένα αν φτου χαλάσει τίποτα θα χαθώ θα χαθώ που λέει και το τραγούδι.....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!!!

Λορετάκι επειδή πέρυσι τέτοιον καιρό, είχα πειστεί ότι και η Μαριαλένα δεν ακούει δοκιμάσαμε με την παιδίατρο να της κάνουμε διάφορα τεστ.πχ έπαιρνε η γιατρός τηλ, από το σταθερό στο κινητό της και παρατηρούσαμε πώς αντιδράει η ζουζούνα. Εγώ επέμενα ότι και πάλι δεν ακούει (καθώς με έγραφε τελείως όταν της έλεγα να κάνει κάτι) και είπα να κάνουμε ειδικές εξετάσεις. Της έγραψε λοιπόν ακουόγραμμα, το οποίο τελικά δεν της κάναμε γιατί άρχισε να ανταποκρίνεται καλύτερα σε ό,τι της λέγαμε, πάντως το ακουόγραμμα, γίνεται με μέθη, και δεν είναι η εξέταση που κάτι ακούει και πατάει κουμπί το παιδί. Είναι λίγο επίπονο αν έχω καταλάβει καλά.

Πάντως νομίζω ότι ούτε λογοθεραπευτή ούτε τπτ άλλο δε χρειάζεται ο Αργύρης, θέλει μόνο το χρόνο του!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑρινάκι μου τι κάνει η νυφούλα μας?

Ο Γώγος?

όλοι καλά?


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαστε Στελλίτσα μου! Η Μαριαλένα άρχισε τα τελευταία βράδυα και ξυπνάει τα βράδυα κλαίγοντας, νομίζω ότι άρχισε να βλέπει εφιάλτες! Κατά τα άλλα καλά κρατάνε οι καυγάδες μεταξύ τους! Χαχαχα!

Η ζουζούνα τι λέει, κλοτσάει? Άντε Γιάννο σε λίγο φτάνει η αδερφούλα σου και μετά αντί να κυνηγάει τα αδέσποτα θα κυνηγάει εκείνη το παιδί!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχχαχαχ

που και πού και εμένα κλαίει στον ύπνο του 2-3 φορές δε σταματάει παρά όταν τον πάρω αγκαλιά...

Τώρα έχουμε και την ετοιμασία του δωματίου του οπότε είδομεν...

Πάντως πιστεύω πως η Σταχτοπούτα θα είναι δυναμικότερη από τον Γιάννο...Είναι πολύ τρυφερός και ευγενικός....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!!

στεγια εγω ρωτησα για τον θηλασμο......αυτο σημαινει οτι δεν θα υπαρχει το πρωτογαλα?πωπω μεγαλο πακετο γενικα ,σε βλεπω να τσακωνονται τα μικρα πιο θα πρωτοφαει.φτου να μην σε ματιασω.αυτο με τις συσπασεις δεν ισχυει εν τελει?

μαρινακι εγω βρηκα αυτο με το κουμπακι σε ενα sait αλλα μαλλον ηταν για μεγαλους.τωρα που το ξαναεψαξα και διαβασα σε παιδακια που το εχουν κανει δεν ειναι τιποτα.βαζουν λεει δυο μανταλακια στα αυτακια και βγαινει ενα χαρτι σαν απο καρδιογραφο.απλα ειναι λιγο δυσκολο λενε σε αυτες τις ηλικιες επειδη δεν γινεται να κατσουν ακινητα.ισως για αυτο και η μεθη.δεν ξερω.......


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε;;

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Ευτυχώς δεν κόλλησε το μικρούλι από όλους τους άρρωστους γύρω του :-) Axx.. μη μου λέτε για εξόδους γιατί έχω σαλτάρει σπίτι!! (και όχι δεν περιμένω το 40ήμερο για να βγω, έχω ήδη βγει αλλά ανυπομονώ να πάω και βόλτα κανονική μετά των τέκνων!)

Λορεττάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά αρχικώς με το δεύτερο νινί...να σας έρθει γρήγορα! Όσο για τον Αργυράκο, αφού λες ότι ακούει και το έχεις τσεκάρει, γιατί πρέπει να γίνει αυτή η εξέταση;


PCqNp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Χριστινάκι μου να μπάινεις να γράφεις να σε νιώθουμε...Πολλά πολλά φιλάκια στα ομορφάκια σου!!!!

Ειρήνη εδώ και μισό μήνα ο Γιάννος πίνει πρωτόγαλα.....μετά θα προηγείται η Σταχτοπούτα αλλά και το γιοκαρίνι μου θα θηλάζει!!! .....


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γράφω από το κινητό. Όλα καλά χθες. Κάναμε την απλή εξέταση

Με το κουμπάκι κ τα ακουστικά. Η άλλη, όπως λεει η μαρίνα θέλει ναρκωση κ δεν υπάρχει λόγος είπε ο γιατρός. Θα σας ταπω κ πιο μετά


jXj1p2.png?DWVm7y7O
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου,

Χριστινακι να σου ζησει!!!!!!!!!!!!!

Ειμαι σιγουρη οτι ειναι θεικο μωρακι και σε λιγο καιρο θα απολαμβανετε τις βολτουλες σας παρεουλα!!

Ειρηνηηηηηηηηηηηη........... , σε ευχαριστω που με θυμασαι ακομα.

Εμεις ολα καλα, δεν εχουμε κοψει πανα ακομα, αλλωστε δουλευω 9 ωρες την μερα,δεν εχω και πολυ ωρα μαζι της για να την εκπαιδευσω.

Λορεττακι σας ευχομαι να εχετε αμεσα τα καλυτερα αποτελεσματα σε ολους τους τομεις.

Δυστυχως εκτος απο τις πολλες ωρες δουλειας ειναι και πολυ απαιτητικη και δεν προλαβαινω καθολου ουτε να σας διαβασω (προσπαθω ομως), σας ζηλευω (με την καλη εννοια)που βολταρετε με τα μωρακια σας, εγω μονο Σ/Κ αλλα και παλι με που προσπαθεια.

Φιλακια πολλα σε ολες!!


dmDAp3.png

m31riaw4td851ovq.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που είναι καλά τα αποτελέσματά σας Λορετάκι!!!

Angel πού χάθηκες εσύ? Τι θα γίνει ρε κορίτσια τώρα που φτιάχνει ο καιρός θα κανονίσουμε να βρεθούμε?

Χριστινάκι, γέννησες πολύ καλή εποχή και σύντομα θα αρχίσετε τις βόλτες! Άντε βρες λίγο χρόνο να μας γράψεις για το μπεμπουλίνι, τον τοκετό κλπ!

Στελλίτσα μπράβο σου, χαρά στο κουράγιο σου!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσοπουλακια μου!!

στεγια χαρας το κουραγιο σου!!εγω δεν θα μπορουσα να το θηλαζω,εδω καμια φορα αλλαζω μπροστα του και τρεχεικαι ερχετε και με χαιδευει πονηρα ,φαινεται απο τον τροπο του.ακουμπαει απαλα απαλα και με κοιταει με πονηρο χαμογελο.θα μου πεις βεβαια ο καθενας οπως το βλεπει.οχι φυσικα οτι ειναι κακο.θελει και κοτσια για να το καταφερεις.

λουλουδι μου χαιρομαι που ολα πηγαν καλα.λογικα για να κανατε αυτο θα εκρινε και ο γιατρος εξ αρχης οτι δεν χρειαζοταν κατι παραπανω.μπραβο μπραβο το γλυκακι μας.απο φαγητο πως παει?γαλα πινει?

ερωτησηηηηηηηηηη

τι γαλα δινεται στα μικρακια σας??????

εγω δινω ακομα aptamil το step 2.και επειδη ειχα ενα ψιλοθεματακι με το γαλα ηρθε εδω ενας ανθρωπος απο την μιλουπα (ιατρικος επισκεπτης) και μιλησαμε και λιγο για τα γαλατα και μου ειπε οτι απο τα χειροτερα γαλατα ειναι το δελτα advance.εκτος απο την γευση που ειναι βανιλια και πολυ γλυκο.το απταμιλ εχει λιγοτερη πρωτεινη απο ολα.του εδινα την σκονη αλλα τωρα βγηκε και σε υγρη μορφη και ειναι μια χαρα

και πινουμε και πολυυυυ.

αγγελικουλα μου γιατι να μην σε θυμηθω..... εννοειται οτι ολες σας σκεφτομαι.αλλα δεν μας ειπες τι κανει η κουκλιτσα σας?πες μας σε τη φαση ειναι?μωρε να κανονισουμε καμια κουνια.κανα σαββατοκυριακο.

μαρινακο ολο κανονιζουμε και ολο τιποτα δεν γινεται.αντε να δουμε ποτε θα ειδοθουμε παλι?

χαρουλα τι κανεις?πως παει ??ολα ενταξει?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

επιτελους κινηση στο καφεεεε!!!!!πολυ χαιρομαι....

χριστινακι να μπαινεις να μας λες τα νεα σου....

στεγια μπραβο σου αφου αντεχεις τοοοοση βολτα!!!!

λορεττακι ειδες?μια χαρα ειναι ο αργυρακος....

ειρηνακο εγω του δινω το δελτα advance και του αρεσει και παρα πολυ!!!!


RdgUp3.png?9bYD0Vuc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και εγω εδω,περιμενω να κοιμηθει η Μ να παω να ξαπλωσω και εγω..Λορετα μια χαρα ολα με τον μικρο ειδες??Ειναι μικρος ακομα θα δεις που θα λυθει η γλωσσα του σε λιγους μηνες και θα τα λεει ολα ροδανι,οσο για την σπερματεγχυση καντε πρωτα την αγωγη και μετα βλεπετε ισως να μην χρειαστει και καθολου!!!Στεγια χαρας στο κουραγιο σου που σε λιγους μηνες θα θηλαζεις 2παιδακια μαζι...Ειρηνη εγω εδω και 4-5μηνες του δινω φρεσκο γαλα ετσι εκανα και στην Μ...Φιλια σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...