Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ

ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙΣ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ?

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΟΛΗ ΜΑΖΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΜΕΝΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαιρετώ και δηλώνω παρούσα.

Ο συζυγάτος μου είναι στην Λήμνο εδώ και 2 χρόνια και δυστυχώς πατήσαμε τον 3ο και βλέπουμε. Χοντρό πακέτο. Η Δανάη είναι 3,5 και ο Ερμής 1. Γύρισα και στην δουλειά από Σεπτέμβρη, άστα βράστα.

Κορίτσια, εσείς ακολουθείτε πάντα ? Και με τα παιδιά τι κάνετε ? Δουλεύετε ?

Άλλο καίριο ερώτημα : φέτος θα βγάλουν μεταθέσεις ή πάλι λόγω κρίσης θα παραμείνουν στην παραμεθόριο ?

Σας φιλώ και σας αγαπώ

Γεια σου!

Εγω ηρθα περσυ για πρωτη φορα μεταθεση με τον αντρα μου στην Κω και τα εχω δει ολα...Μιλαμε εχω μισησει τα νησια...Τεσπα επειδη δεν τις αντεχω αυτες τις αλλαγες, ειναι οτι δεν θα βγαινουμε και οικονομικα στο μελλον, δουλευα σε ολη μου τη ζωη και μου κακοφαινεται να ειμαι μεσα ολη μερα...Οποτε το καλοκαιρι την κανω με ελαφρα και επιστρεφω Θεσ/νικη.Κι ο αντρας μου θα πηγαινει μονος του μεταθεσεις.Πιστευω οτι αν υπαρχει αγαπη η οικογενεια δεν κινδυνευει απο την αποσταση...Ειμαι μαζι σου στην θεση σου σε σχεση με το να μην ακολουθεις-πιστευω οτι μελλοντικα δεν θα μετανοιωσεις για αυτη σου την αποφαση ειδικα αν εχεις μια καλη δουλεια στην πολη σου!Τα φιλια μου!

Link to comment
Share on other sites

:-P

ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ

ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙΣ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ

ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ?

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΟΛΗ ΜΑΖΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΜΕΝΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

:-P:-P:-Pναι και εγω συμφωνω μαζι σου !!!!ειναι καλα να ειναι ολοι μαζι,αλλιως τα πραγματα χαλαρωνουν!!!! !!!!εσυ τι κανεις Δεσι μου ολα καλα???
Link to comment
Share on other sites

ναι,και εγω συμφωνω σε αυτο,καλητερα μαζι,αλλα αυτη την κινηση ειναι αναλογα με τις καταστασεις και τα δεδομενα που περνα η καθε οικογενεια και την χρονικη στιγμη που ερχεται μια μεταθεσει...;) καλη υπομονη σε ολες:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας εχω την τελεια λυση να μην περνετε μεταθεση κανετε 3 παιδια και πατε στον τοπο σας αμεταθετοι... βγηκε καινουριος νομος εγω το σκεφτομαι... μου λειπουν ακομη 2 παιδια θεου θελοντος.....

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia ti kanete?Egw sas grafw apo Lamia eimaste edw peripou 4bdamades mazi me ton mpoumpouko mas, diskola se nea poli kai me mwro...Xerete pws einai... Mou leipei polu i Katerini pou eimastan prin, oi filoi mou kai i douleia mou, erxete kai o xeimwnas kai den mporoume na pame kai poythena kai mou fainode ola bouno...Diskolos xeimwnas.....

Η Κατερινη ειναι πολυ ωραια..απο εκει καταγομαι ...ανυπομονω να παμε με μεταθεση...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κ χρονια πολλα!

σας διαβαζω που λετε για τιθς μεταθεσεις.μακαρι και φετος να βγουνε καποιες.εγω πιστευω θα γινει ανταλλαγη βασικα.....

απλα ηθελα να σας πω οσες ειστε στερια να μην παραπονιεστε,γιατι μεταθεση σε νησι με παιδι να δειτε πως ειναι.

μονο τα απαγορευτικα φτανουν!


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia kai xronia polla!

Joannakip perasa teleia stin Katerini kaname polu kales parees, kai eixa kai polu kali douleia.Oson afora to nisi to xerw lazarenia mou asta na pane, katholou den thelw na pame alla distixws den mporoume na to apofigoume, gia auto skeftome na perasoume kala edw Lamia kai meta blepoume pali...Na leme doxa ton Theo pou oi adres mas pernoun ayto to mistho kai an kai tous ta koboune siga siga exw ta pragmata einai polu xeirotera


w0fYp2.png

jdyQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια κ χρονια πολλα!

σας διαβαζω που λετε για τιθς μεταθεσεις.μακαρι και φετος να βγουνε καποιες.εγω πιστευω θα γινει ανταλλαγη βασικα.....

απλα ηθελα να σας πω οσες ειστε στερια να μην παραπονιεστε,γιατι μεταθεση σε νησι με παιδι να δειτε πως ειναι.

μονο τα απαγορευτικα φτανουν!

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!

joannakip ποτε βγηκε αυτος ο νομος για το αμεταθετο με τα τρια παιδια???

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε λοιπόν διάβασα το θέμα που είχατε με τις

μεταθέσεις λοιπόν κ μέχρι σήμερα ισχύουν τα εκάστοτε :

όταν έχεις 3 παιδιά κ το τονίζω αυτό η μεταθέσεις θα είναι ως έξεις

αμετάθετο στον τόπο σου μέχρι 10 χρόνια αλλά μπορεί να καθίσει

κ 8 αυτό δεν είναι στάνταρ αλλά το σίγουρο είναι από 8 έως 10 κ

μετά η εκάστοτε μεταθέσεις δεν θα είναι όπως τον άλλον κάθε 3με 4

χρόνια αλλά λιγάκι πιο αργά κ με μόνοι εξέρεσει ότι δεν μπορούν

να κάνουν τις μεταθέσεις που θα κάνανε σε ένα άλλο ζευγάρι ΠΑΡΆΔΕΙΓΜΑ :

εάν εμένα κ την οικογένεια μου από την Αλεξανδρούπολη μας πάνε σε νησί

έναν 3τεκνό θα τον πάνε κάπου πιο κοντά . ΑΥΤΆ ΜΕ Τ Ους ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ

τώρα όσον αναφορά για τους πολύτεκνους με 4 παιδιά το τονίζω αυτό εδώ ισχύει το ΑΜΕΤΆΘΕΤΟ .ευχαριστώ αυτήν είναι η εκάστοτε νομοθεσία μέχρι και σήμερα

απλά συνέχεια ακούω παραφιλολογίες ευχαριστώ κορίτσια ελπίζω να σας βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

εχετε διαβασει καποιο εγκυρο εγγραφο περι μετθεσεως σε τριτεκνους?

και αν ναι που?

Εγω ξερω οτι ουτε για τριτεκνους αλλα ουτε και για πολυτεκνους ισχυει το αμεταθετο.Και για του λογου το αληθες δειτε εδω:

http://www.army.gr/files/File/merimna/F440.33.pdf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...