Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα κοριτσάρες μου όμορφες...

Christine1012 δεν έχω λόγια για τους πολιτικούς σας...θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο....Ειμαι όμως συγκρατημένα αισιόδοξη γιατί ως γνωστόν "ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη", το θέμα είναι τι θα κάνουμε και εμείς και οι Πορτογάλοι και οι Ισπανοί και οι Γαλλόι κοκ.Νομίζω ότι θα πρέπει και όλοι οι υπόλοιποι να πουν και αυτοί το ΟΧΙ για να υπάρξη μέλλον και για μας, γιατί οι δικόι μας πάνε από κοντά στην Μέρκελ και στον Σοϊμπλε, πρ'επει λοιπόν και εμείς να ακολουθήσουμε την γραμμή της Κύπρου και να πάνε στα κομμάτια οι Γερμαναράδες και τα φιλαράκια τους...

Zettaki μου είναι δύσκολό το διάστημα που περνάς, υπομονή κοπέλα μου θα περάσει, εγώ πάντως το είχα πει σε όλους τους δικούς μου την δευτερη φορά, απογοητευτηκαν με το αποτέλεσμα και είχα στεναχωρηθεί πολύ και για αυτούς αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που να το θέλει περισσότερο από εμένα για μένα...

Και γενικώς το θέμα εξωσωμτική δεν το κρατάω επτασφράγιστο μυστικό...Θέλω να κάνω ένα παιδάκι και καλός ή κακός υπάρχει δυσκολία να γίνει με τον παραδοσιακό τρόπο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κακό που προχωράω σε εξωσωματική όπως τόσα άλλα ζευγάρια? Το αν δεν το λέω σε όλο τον κοσμο είναι γιατί φοβάμαι την γλωσσοφαγιά,αλλιώς δεν θα είχα κανένα πρόβλημα και αν κάποια στιγμή πετύχω το έχω πει θα το πω σε όλους για να βοηθήσω και όποια άλλη γυναίκα με χρειαστεί.

Κορίτσάκια μου δεν είμαστε άρρωστες, παιδάκι θέλουμε να κάνουμε...

Συμβουλή μου πάρτε το χαλαρά....

Είχε έρθει κάποτε στη δουλειά μου μια και με είχε ρωτήσει οπώς ακριβώς στη Λετα "Γιατί κάθεστε και δεν κάνετε ακόμα ένα παιδί?Περνάνε τα χρόνια τι περιμένεις?"και της απαντάω με πολύ μεγάλη ψυχραιμία "Το έχω ζητήσει από τον πελαργό εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά....Προφανώς δεν βρίσκει το δρόμο...", η γυναίκα ντροπιάστηκε τόσο πολύ γιατί κατάλαβε ότι έχουμε πρόβλημα και μου ζήτησε χίλια συγνώμη. Κάπως έτσι απαντάω από τότε σε όλους τους αδιάκριτους,ανεξαιρέτως, το αποτέλεσμα είναι να νοιώθουν αυτοί πάντα άσχημα και εγώ καθόλου, γιατί πολύ απλά δεν ντρέπομαι για το πρόβλημα μου, ενώ αυτοί ντρέπονται για τη συμπεριφορά τους...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσαρες ομορφες!

Καταρχην ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην Κυπρο Christine1012 γιατι απεδειξε τι σημαινει αντιδραση και υπερασπιση των δικαιωματων της, εγω δεν ανησυχω ειμαι σίγουρη οτι μετα απο αυτο η Ρωσια θα σταθει δίπλα σας θα βοηθήσει και με την τεχνογνωσία της στο φυσικό αεριο και ευρωπη αντιο μακαρι να ξυπναγαν και τα δικα μας πουλημενα κορμια εδω. Τελος παντων τα νινιακια να ειναι καλα και ολα θα γινουν.

Zettap ο πυρετος εως 37,5 ειναι οκ και μαλιστα πολυ θετικο σημαδι, ηρεμησε και μετα την 5η μερα εμβρυομεταφορας μπορεις χαλαρα να πας για καφε καμια ωριτσα εγω εβγαινα στην αυλη μετα την 4η μερα και απο την 6η με το αμαξι για καφεδακι, το οποιο επιτρεπεται ενα τη μερα δεν βλαπτει. ολα καλα θα πανε θα δεις.

louloukita κατσε οσο πιο χαλαρα γινεται να περασει λιγο ο καιρος αφου το εμβρυακι ειναι καλα αξιζει καθε θυσια. Σε ποια εβδομαδα εισαι? εγω εχω κανονισει αυχενικη 2 Απριλη αλλα σκεφτομαι να παω ετσι διερευνητικα στοΕλενα να κανω ενα υπερηχο γιατι εχω αγωνια να δω και τι παιζει στο δημοσιο.

leuta περαστικα σου γλυκεια μου μακαρι να επεσαν τα Νκ να κολλησουν και τα εμβρυακια πολλα φιλια.

Αννιτακι καλημερα!

Αναστασια με το καλο ευχομαι να κατσει μονο του μωρακι σας.

Εμεις χθες παλι πήγαμε παιδιατρο για επανελεγχο της μικρής και η παιδιατρος μας τρομαξε το αυτι του παιδιου ειναι χαλια παροτι πήρε 12 μερες αντιβιωση και μας ειπε οτι δεν πρεπει να ξαναπαει παιδικο για ενα μήνα να συνελθει γιτι ολο και κατι κολλαει και με τρομαξε λεγοντας μου καλα εσυ εγκυος στο πρωτο τριμηνο και δεν ανησυχεις μηπως αρρωστησει με ιο το εμβρυο σου και εσυ δεν το καταλαβεις, γινονται ρε κορίτσια αυτα? ή το ειπε να με φοβίσει? εγω απο χθες ειμαι χαλια θελω να ερθει η αυχενική γρηγορα...

φΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!


image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495398image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495566
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα κοριτσάρες μου όμορφες...

Christine1012 δεν έχω λόγια για τους πολιτικούς σας...θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο....Ειμαι όμως συγκρατημένα αισιόδοξη γιατί ως γνωστόν "ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη", το θέμα είναι τι θα κάνουμε και εμείς και οι Πορτογάλοι και οι Ισπανοί και οι Γαλλόι κοκ.Νομίζω ότι θα πρέπει και όλοι οι υπόλοιποι να πουν και αυτοί το ΟΧΙ για να υπάρξη μέλλον και για μας, γιατί οι δικόι μας πάνε από κοντά στην Μέρκελ και στον Σοϊμπλε, πρ'επει λοιπόν και εμείς να ακολουθήσουμε την γραμμή της Κύπρου και να πάνε στα κομμάτια οι Γερμαναράδες και τα φιλαράκια τους...

Zettaki μου είναι δύσκολό το διάστημα που περνάς, υπομονή κοπέλα μου θα περάσει, εγώ πάντως το είχα πει σε όλους τους δικούς μου την δευτερη φορά, απογοητευτηκαν με το αποτέλεσμα και είχα στεναχωρηθεί πολύ και για αυτούς αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που να το θέλει περισσότερο από εμένα για μένα...

Και γενικώς το θέμα εξωσωμτική δεν το κρατάω επτασφράγιστο μυστικό...Θέλω να κάνω ένα παιδάκι και καλός ή κακός υπάρχει δυσκολία να γίνει με τον παραδοσιακό τρόπο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κακό που προχωράω σε εξωσωματική όπως τόσα άλλα ζευγάρια? Το αν δεν το λέω σε όλο τον κοσμο είναι γιατί φοβάμαι την γλωσσοφαγιά,αλλιώς δεν θα είχα κανένα πρόβλημα και αν κάποια στιγμή πετύχω το έχω πει θα το πω σε όλους για να βοηθήσω και όποια άλλη γυναίκα με χρειαστεί.

Κορίτσάκια μου δεν είμαστε άρρωστες, παιδάκι θέλουμε να κάνουμε...

Συμβουλή μου πάρτε το χαλαρά....

Είχε έρθει κάποτε στη δουλειά μου μια και με είχε ρωτήσει οπώς ακριβώς στη Λετα "Γιατί κάθεστε και δεν κάνετε ακόμα ένα παιδί?Περνάνε τα χρόνια τι περιμένεις?"και της απαντάω με πολύ μεγάλη ψυχραιμία "Το έχω ζητήσει από τον πελαργό εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά....Προφανώς δεν βρίσκει το δρόμο...", η γυναίκα ντροπιάστηκε τόσο πολύ γιατί κατάλαβε ότι έχουμε πρόβλημα και μου ζήτησε χίλια συγνώμη. Κάπως έτσι απαντάω από τότε σε όλους τους αδιάκριτους,ανεξαιρέτως, το αποτέλεσμα είναι να νοιώθουν αυτοί πάντα άσχημα και εγώ καθόλου, γιατί πολύ απλά δεν ντρέπομαι για το πρόβλημα μου, ενώ αυτοί ντρέπονται για τη συμπεριφορά τους...

Συμφωνω...

εμένα το ξέρουν γονεις-πεθερικα-αδέρφια και καποιες κολλητες φίλες...

Δεν εχω πρόβλημα να το λέω...ο αντρας μου εχει γι αυτο και προσεχω σε ποιους το λεω απο φίλους και οικογένεια...

Στη δουλεια που ειναι όλοι ξένοι δε θέλω ουτε εγω να το πω γιατί δε μπορω και γω τη γλωσσοφαγιά και τις πολλές ερωτήσεις..

Η ξαδερφη μου εμεινε απο εξωσωματικη και το λεει η κοπέλα παντου τωρα που ειναι εγκυος οτι εμεινε απο εξωσωματικη. Και καλα κανει νομιζω για να παιρνουν τα πάνω τους ζευγάρια που εχουν πρόβλημα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως είσαι αγαπούλα? Γεμάτη ερωτηματικά ή χαλάρωσες λίγο?

ΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ, ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΙΣΗ....ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ..????

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ....ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ "ΦΑΩ ΠΟΡΤΑ" ΞΑΝΑ....!!!!!:(:(

ΑΝΙΤΑΚΙ, που εξαφανίστηκες πάλι?

Πάλι τον στρίμωξες τον άνθρωπο?

Ανάσα δεν τον αφήνεις να πάρει ;)

ΖΕΤΤΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ....ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΗΞΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ....ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΧΕΙΣ ΕΜΑΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ....!!!!!!

ΝΑΙ, ΤΟΝ ΣΤΡΙΜΩΧΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ;);)

Ανιτακι περαστικά μικρή!! Δεν έχει σημασία αν δεν είμαστε εδω την ώρα που γράφεις, να θυμάσαι ότι αν δεν δούμε κόκκινα κεφάλαια δεν πάει καλα η μέρα μας!

Εγώ είμαι σε κατοικον περιορισμό εδω και μια βδομάδα και μέχρι την Παρασκευή. Ειχα δυο φορές αιμορραγία. Το εμβρυακι ειναι πάντως στη θεση του και μεγαλώνει.

φιλία σε όλες!!!

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ, ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.....ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕΣ ΤΗΝ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ.....ΞΑΠΛΑ, ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ..????:P:p

ANNITAKI ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΛΕΤΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΗΜΕΡΑ..????????

ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙ Η ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ, ΠΕΣ ΤΗΣ:

" ΤΑ ΕΜΑΘΕΣ..???? ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ ΠΑΓΑΝΙΑ....ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ...!!!!!!!!! " :evil::evil::evil:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..!!!!!!!!!!!!!!!

christine1012,

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ "ΟΧΙ".....ΜΑΚΑΡΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΣΟ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ..!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ..??????????:cry::cry:

ΜΙΜΙΤΡΟΥΛΑ....ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕΣ ΒΡΕ..!!!!!!!!:(:(

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ..!!!!!!!!!!!!:P:p


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες ομορφες!

Καταρχην ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην Κυπρο Christine1012 γιατι απεδειξε τι σημαινει αντιδραση και υπερασπιση των δικαιωματων της, εγω δεν ανησυχω ειμαι σίγουρη οτι μετα απο αυτο η Ρωσια θα σταθει δίπλα σας θα βοηθήσει και με την τεχνογνωσία της στο φυσικό αεριο και ευρωπη αντιο μακαρι να ξυπναγαν και τα δικα μας πουλημενα κορμια εδω. Τελος παντων τα νινιακια να ειναι καλα και ολα θα γινουν.

Zettap ο πυρετος εως 37,5 ειναι οκ και μαλιστα πολυ θετικο σημαδι, ηρεμησε και μετα την 5η μερα εμβρυομεταφορας μπορεις χαλαρα να πας για καφε καμια ωριτσα εγω εβγαινα στην αυλη μετα την 4η μερα και απο την 6η με το αμαξι για καφεδακι, το οποιο επιτρεπεται ενα τη μερα δεν βλαπτει. ολα καλα θα πανε θα δεις.

louloukita κατσε οσο πιο χαλαρα γινεται να περασει λιγο ο καιρος αφου το εμβρυακι ειναι καλα αξιζει καθε θυσια. Σε ποια εβδομαδα εισαι? εγω εχω κανονισει αυχενικη 2 Απριλη αλλα σκεφτομαι να παω ετσι διερευνητικα στοΕλενα να κανω ενα υπερηχο γιατι εχω αγωνια να δω και τι παιζει στο δημοσιο.

leuta περαστικα σου γλυκεια μου μακαρι να επεσαν τα Νκ να κολλησουν και τα εμβρυακια πολλα φιλια.

Αννιτακι καλημερα!

Αναστασια με το καλο ευχομαι να κατσει μονο του μωρακι σας.

Εμεις χθες παλι πήγαμε παιδιατρο για επανελεγχο της μικρής και η παιδιατρος μας τρομαξε το αυτι του παιδιου ειναι χαλια παροτι πήρε 12 μερες αντιβιωση και μας ειπε οτι δεν πρεπει να ξαναπαει παιδικο για ενα μήνα να συνελθει γιτι ολο και κατι κολλαει και με τρομαξε λεγοντας μου καλα εσυ εγκυος στο πρωτο τριμηνο και δεν ανησυχεις μηπως αρρωστησει με ιο το εμβρυο σου και εσυ δεν το καταλαβεις, γινονται ρε κορίτσια αυτα? ή το ειπε να με φοβίσει? εγω απο χθες ειμαι χαλια θελω να ερθει η αυχενική γρηγορα...

φΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

ΑΜΑΝ κι αυτοί οι γιατροί! Να πούνε κάτι όμορφα δε μπορούνε. Να σε αγχώσουν!

Καλό θα ήταν αφού κολαει στον παιδικό να μη την στέλνεις όντως για λίγες μερες ώστε και να αναρρώσει τελείως και να περάσει η κρίσιμη περίοδος των ιωσεων να μην κολλήσεις και συ. ;)

Εχει ωραίες μέρες! Κάντε βολτούλες παρεα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΛΕΤΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΗΜΕΡΑ..????????

ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙ Η ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ, ΠΕΣ ΤΗΣ:

" ΤΑ ΕΜΑΘΕΣ..???? ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Ο ΧΑΡΟΣ ΠΑΓΑΝΙΑ....ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ...!!!!!!!!! " :evil::evil::evil:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ..!!!!!!!!!!!!!!!

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλά είμαι!

Απο τη μια θέλω να φτάσουν οι μέρες να κάνω τις εξετάσεις που θέλω και να δω τη γιατρό μου, από την άλλη σκέφτομαι ότι ωραία ηρεμήσαμε ποιος αρχίζει πάλι τα πήγαινε-έλα θεσσαλονικη. Μια να δεις τον γιατρό, μια να δώσεις αίμα, μετα να πάρεις τα αποτελέσματα, μετα να πας να στα δούνε....:|:|:shock::shock:

Η άνοιξη ειναι για βόλτες, καφέδες και ωραίες σκέψεις...οχι γιατρούς!

Πότε θα κάνεις υστεροσκόπηση? Ειχα κάνει πέρυσι...Δεν ειναι τίποτα ;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλά είμαι!

Απο τη μια θέλω να φτάσουν οι μέρες να κάνω τις εξετάσεις που θέλω και να δω τη γιατρό μου, από την άλλη σκέφτομαι ότι ωραία ηρεμήσαμε ποιος αρχίζει πάλι τα πήγαινε-έλα θεσσαλονικη. Μια να δεις τον γιατρό, μια να δώσεις αίμα, μετα να πάρεις τα αποτελέσματα, μετα να πας να στα δούνε....:|:|:shock::shock:

Η άνοιξη ειναι για βόλτες, καφέδες και ωραίες σκέψεις...οχι γιατρούς!

Πότε θα κάνεις υστεροσκόπηση? Ειχα κάνει πέρυσι...Δεν ειναι τίποτα ;)

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ...???????

ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ..?????????


name-graphics-anita-633978.gif

ΟΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ.....ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ...???????

ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ..?????????

Καλημέρα και από μένα.Η υστεροσκόπηση χρειάζεται ελαφριά νάρκωση,βασικά μέθη.Αυτό γίνεται μήπως τυχόν πονέσεις και κάνεις καμία απότομη κίνηση και σε τραυματήσουν.Δεν είναι τίποτα,μην φοβάσαι καθόλου,όλα θα πάνε καλά.

Ρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κανέναν καλό γυναικολόγο στην Αθήνα,όχι εξωσωματικό,απλό γυναικολόγο.Θέλω τον άλλο μήνα να πάω για τεστ παπ και τον δικό μου τον έχω ξεγραμμένο.Όταν έκανα την σαλπιγγογραφία είχε δει το ανατομικό πρόβλημα στην μήτρα,αλλά μου είχε πει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.Εγώ όμως το έψαξα και είδα ότι μπορώ να κάνω υστεροσκόπηση και να το διορθώσω(έτσι μου είχε πει ο Μα....ης).Όταν τον πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τη γνώμη του ούτε λίγο ούτε πολύ μου τα έχωσε που πήγα σε άλλον γιατρό και στο τέλος συμφώνησε να κάνω την υστεροσκόπηση.Με θύμωσε πολύ αυτή η συμπεριφορά και όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω να ξαναπάω.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΜΕ ΝΑΡΚΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ...???????

ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ..?????????

Ναι, γίνεται συγκεριμένες ημέρες του κύκλου....δε θυμάμαι ομως αν γινεται 9η-10η ή 21η :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Νομίζω όμως γινονται πριν την 14η (ωορρηξία) για να μην υπάρχει φόβος εγκυμόσυνης....

Δεν πονάει καθόλου...εμένα μου έδωσαν και dvd με την επέμβαση..

ΑΝΙΤΑΚΙ οπωσδήποτε να ζητήσεις να εχεις γνωμάτευση του γιατρού σου τι βρήκε/ειδε στην υστεροσκόπηση. Ειναι μια επεμβαση που δεν επαναλαμβάνεται ευκολα και αν πας σε αλλο γιατρο στο μέλλον θα πρεπει να ξέρεις και να ξέρει ακριβώς τι ειδε ο γιατρος σου στην υστεροσκόπηση.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.Η υστεροσκόπηση χρειάζεται ελαφριά νάρκωση,βασικά μέθη.Αυτό γίνεται μήπως τυχόν πονέσεις και κάνεις καμία απότομη κίνηση και σε τραυματήσουν.Δεν είναι τίποτα,μην φοβάσαι καθόλου,όλα θα πάνε καλά.

Ρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κανέναν καλό γυναικολόγο στην Αθήνα,όχι εξωσωματικό,απλό γυναικολόγο.Θέλω τον άλλο μήνα να πάω για τεστ παπ και τον δικό μου τον έχω ξεγραμμένο.Όταν έκανα την σαλπιγγογραφία είχε δει το ανατομικό πρόβλημα στην μήτρα,αλλά μου είχε πει ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.Εγώ όμως το έψαξα και είδα ότι μπορώ να κάνω υστεροσκόπηση και να το διορθώσω(έτσι μου είχε πει ο Μα....ης).Όταν τον πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τη γνώμη του ούτε λίγο ούτε πολύ μου τα έχωσε που πήγα σε άλλον γιατρό και στο τέλος συμφώνησε να κάνω την υστεροσκόπηση.Με θύμωσε πολύ αυτή η συμπεριφορά και όπως καταλαβαίνετε δεν θέλω να ξαναπάω.

ΑΧ πως με τσατίζουν αυτοί οι γιατροί!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Να πας σε άλλον...αντε όλοι την ειδανε κάπως......Τα κορίτσια θα εχουν σίγουρα να σου προτείνουν κάποιον!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΧ πως με τσατίζουν αυτοί οι γιατροί!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Να πας σε άλλον...αντε όλοι την ειδανε κάπως......Τα κορίτσια θα εχουν σίγουρα να σου προτείνουν κάποιον!

Να σου πω πιο πολύ με πείραξε ότι μου τα έχωσε που πήγα να πάρω και δεύτερη γνώμη,παρά που μου είπε ότι το ανατομικό μου πρόβλημα δεν διορθώνεται.Μια λάθος διάγνωση πάει στο καλό που λέει ο λόγος,θα μπορούσα να σκεφτώ ότι άνθρωπος είναι και αυτός και έκανε ένα λάθος,αλλά το κράξιμο γιατί πήγα σε άλλον γιατρό ΔΕΝ το συγχωρώ με τίποτα.Είναι δικαίωμά μου να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη και όσες θέλω εγώ.Και μετά από όλα αυτά μου είπε ότι κάνει και αυτός υστεροσκόπηση και να πάω να την κάνω σε αυτόν.Φυσικά και δεν πήγα για την υστεροσκόπηση και ούτε έχω σκοπό να ξαναπάω για ο,τιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τα καλά σας λόγια και τη συμπαράσταση! Μακάρι να τα καταφέρουμε να επιβιώσουμε μέσα από όλο αυτό!

ΑΝΙΤΑΚΙ μου καλό και όμορφο! Έκανα και γω υστεροσκόπιση πέρσυ, είναι κάτω από νάρκωση που σε κάνουν, δεν πονάς καθόλου. Δε θυμάμαι αν ήταν συγκεκριμένη μέρα του κύκλου... Θα σου πει ο γιατρός σου don't worry! Να την κάνεις το συντομότερο και μετά να πας για την επόμενη προσπάθεια!

roubies μου, αμα είχες τέτοιο γιατρό καλά έκανες και τον ξέγραψες!

Ναι ρε leutaki μου! Τέτοιες μέρες είναι για βότλες και εκδρομές! Αλλά εμάς όπως μας έκαναν οι μόνες εκδρομές που κάνουμε είναι στην ΑΤΜ να γεμισουμε τα πορτοφόλια, και στα σουπερμαρκετ να αγορασουμε στοκ φαγια!χαχαχαχαχαχα Και γω που ήθελα να αγοράσω φόρεμα που θα βαφτίσω την ανηψούλα μου! ουουουου φτανειιιιιιιιιιιι υγεια είπαμε! Θα πάμε βόλτα στο πάρκο με το σκυλάκι μου! Να μόνο αυτό χρειάζομαι και να μαστε καλά!χιχιχιχιχι

labrinipo μου! Εντάξει νομίζω λίγο υπερβολική μπορεί να ήταν η γιατρός αλλά better safe than sorry, όσο πιο καλά προφυλάσσεσαι από τις αρρώστιες τόσο καλύτερα. Βέβαια είναι το μωράκι σου που είναι άρρωστο όχι κανένας ξένος δεν μπορείς να την αποφεύγεις κιόλας. Απλά πιο προσεκτική ίσως με μασκούλα κτλ. Ρώτα και τον γιατρό σου να σου πει καμιά συμβουλή ή κανένα φάρμακο να σε δυναμώσει, έτσι προληπτικά. χχχχ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ μου γλυκιά πως είσαι εσύ??? Ο εκτοράκος? Πάντως και γω θα σου σύστηνα να παρακολουθήσει κανένα κύκλο σου ο γιατρός να σαι σίγουρη για την ωορηξία! Συζήτα το μαζί του. χχχ

christine29 μου όμορφη εγκυούλα! Πως τα πας? Αναγούλες εμετούς τπτ???

kisses to ALL


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

τσα!!!!

γύρισα, αν δεν έβγαινα θα έσκαγα θα ακούγατε μέχρι την Κύπρο το μπαμ....

Πήγα (με πήγαν με αυτοκίνητο) μέχρι ΚΕΠ, έκανα εξουσιοδοτήσεις σε μαμα, super market και πήγα και στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντους να ανάψω κεράκι και να προσευχηθώ για όλες μας.

ANITAKI, καλημέρα ζουζούνα,

δεν είναι τίποτα η υστεροσκόπηση με απλή μέθη όπως σου είπαν και τα κορίτσια, την ίδια μέρα βγαίνεις, και δεν νιώθεις τίποτα εκτός απο οτι βγαίνεις λίγο ευτυχισμένη. Οι μέρες είναι συγκεκριμένες 6-10η θέλουν να μην έχεις περίοδο, αλλά και πριν την ωορρηξία. Καλά αποτελέσματα να έχεις όταν την κάνεις.

roubies, καλημέρα,

καλά κάνεις και ψάχνεις για άλλον γυναικολόγο αφού αποδείχθηκε μ@λ@κ@ς

Ο καλός γυναικολόγος μπορεί να σε καθοδηγήσει πιο σωστά και απο έναν εξωσωματικό.

leuta, ANASTASIA,

και εγώ δεν έχω θέμα να λέω οτι έκανα εξωσωματική, έχω όμως θέμα με τον κάθε κακεντρεχή που ασχολείται μαζί μου με την leuta, την kale κλπ, που δεν έχουν με τι άλλο να ασχοληθούν και βγάζουν όλη την κακή τους ενέργεια σε εμας... Anyaway....

labrinipo, καλημέρα αγάπη μου,

προσπάθησε να είσαι ήρεμη, συνήθως οι γιατροί τα φουσκώνουν λίγο για να μας κάνουν να προσέχουμε λίγο παραπάνω, όμως δεν χάνεις τίποτα αν προσέχεις.

christine29, καλημέρα μικρούλα μας,

πως είσαι σήμερα? το ζουζουνάκι σου?

λίγο δύσκολο να παλουκωθώ, μόνο δεμένη.... θα ζητήσω άσπρο πουκαμισάκι που δένει τα χεράκια πίσω απο την πλάτη αν παλουκωθώ....

christine1012, καλημέρα αγαπούλα,

για τους πολιτικούς σας τα είπα νωρίτερα, ξανα μπράβο τους.

Τα μπεμπεδάκια μας τι κάνουν σήμερα? Ξεκίνησαν την μπάλα?

pink hat, alex, rika, kale, dada, kelly,louloukita, καλημέρα τι κάνετε?

mimitroula, ελπίζω όσο περνάνε οι μέρες να είσαι σιγά σιγά και καλύτερα, όσο αυτό είναι δυνατόν. Μας λείπεις και σε περιμένουμε...

Φιλάκια σε όλες


url]
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι μόνη

κι ενώ τριγύρω μου

όλα μοιάζουν μελαγχολικά

κυλάει ο χρόνος

καθώς μια ανάμνηση ξεφεύγει

από τα παλιά

Δυτικές συνοικίες....

Den eisai !!!!! Eimai kai egw edw !!!!

Kalhmera koritsakia mou omorfa !!!!

Na sas rotiso kati, nistevete 40 hmeres;


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...