Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Αχα Σεπτέμβριο?

κάτι μου λέει οτι το καλοκαίρι που θα κάνεις διακοπούλες και θα είσαι χαλαρουϊτα θα κάτσει απο μόνο του... και ούτε ενδομήτρια θα σκεφτεί ούτε τίποτα....

Γι αυτό όπως λέει και η πρόεδρος κοίτα να "διασκεδάζεις" μέχρι τότε....;)

I DO!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


ORo1p2.png

2990892kkem1ohdkr.gif

242588bap20kx32l.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζετάκι μου και kale μου μα καλά τι άνθρωπος είναι αυτός που έχετε στις δουλειές σας?Έχετε να ανησυχείτε για όλα,έχετε και αυτό.Αν είναι δυνατόν τι άνθρωποι υπάρχουν.Ήθελα να ήξερα δεν ντρέπονται να λένε σε όλους τους άλλους τα προσωπικά δεδομένα του κάθε εργαζόμενου?

roubies μου άστα... πολύ δράμα η κατάσταση.... πιο ακατάλληλο άνθρωπο δε θα μπορούσαν να έχουν βάλει... η δικιά μας σκέψου δε διαδίδει απλώς.... κάνει και δικά της σενάρια!!!! έχω μπλέξει :(


ORo1p2.png

2990892kkem1ohdkr.gif

242588bap20kx32l.png

Link to comment
Share on other sites

Ζετάκι μου και kale μου μα καλά τι άνθρωπος είναι αυτός που έχετε στις δουλειές σας?Έχετε να ανησυχείτε για όλα,έχετε και αυτό.Αν είναι δυνατόν τι άνθρωποι υπάρχουν.Ήθελα να ήξερα δεν ντρέπονται να λένε σε όλους τους άλλους τα προσωπικά δεδομένα του κάθε εργαζόμενου?

Δυστυχώς, έχω φτάσει να πιστεύω πως δεν έχουν να ασχοληθούν με τίποτα καλύτερο και ασχολούνται με όλους τους υπόλοιπους.....

Δεν πειράζει έμαθα να λέω αυτοί την δουλειά τους και εγώ την δική μου, δεν θα με πτοήσουν "μικροί" άνθρωποι.

Εξάλλου έχω όλες εσάς που με καταλαβαίνετε και δεν με νοιάζει ΠΙΑ !!!!

Σας αγαπώ όλες πολύ.


url]
Link to comment
Share on other sites

roubies μου άστα... πολύ δράμα η κατάσταση.... πιο ακατάλληλο άνθρωπο δε θα μπορούσαν να έχουν βάλει... η δικιά μας σκέψου δε διαδίδει απλώς.... κάνει και δικά της σενάρια!!!! έχω μπλέξει :(

ε δεν υπάρχει σίγουρα δουλεύουμε μαζί.....

Να φανταστείς η δικιά μας κάνει και υποθέσεις πότε θα μείνω έγκυος....

χαχαχχα πολύ πλάκα έχουν αν το σκεφτείς διαφορετικά.....

Μην πτοείσαι πάντως, εγώ πλέον γελάω με τόσο "μικρούς" ανθρώπους.


url]
Link to comment
Share on other sites

Dadaki μου η ώρα η καλή εύχομαι.Και θα έρθει και το μωράκι.Ελπίζω τόσο ο άντρας σου όσο και η οικογένειά του να μην έχουν πρόβλημα με όλο αυτό που έχει ξεσπάσει στην Κύπρο.

Se euxaristw para poli koritsaki mou ...

Ase o pateras tou exei trelathei. Ola ta leuta tou einai ekei. Ase perasame ena trimero me RIK ...


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kale μου, είναι σημαντική η ψυχολογία και τα λεφτά δυστυχώς για να ξαναμπεις στη διαδικασία. Για θύμησε μου, ποια η δική σου εμπειρία??? Πού είναι το πρόβλημα?

καλημέρα! καταρχάς να πω ότι το "οποταν" το χρησιμοποιώ κατά κόρον! οπόταν :tongue: είτε είναι και πελοποννησιακό είτε έχω μακριά καταγωγή από Κύπρο!!!!

εγώ έχω κάνει μια IUI και μια ICSI. Ο καλός μου με ολιγοασθενοσπερμία (την οποία τρατάρουμε με βιταμινούλες καθώς δεν έχει βρεθεί η αιτία της) κι εγώ με πολυκυστικές και κάποιους κυκλους χωρίς ωορρηξία. Μετά τις προσπάθειές μας βρήκαμε και δυο πολυποδάκια που αφαιρέσαμε με υστεροσκόπηση.... αυτά.... τι να πω όταν είμαι έτοιμη θα το κάνω...


ORo1p2.png

2990892kkem1ohdkr.gif

242588bap20kx32l.png

Link to comment
Share on other sites

ε δεν υπάρχει σίγουρα δουλεύουμε μαζί.....

Να φανταστείς η δικιά μας κάνει και υποθέσεις πότε θα μείνω έγκυος....

χαχαχχα πολύ πλάκα έχουν αν το σκεφτείς διαφορετικά.....

Μην πτοείσαι πάντως, εγώ πλέον γελάω με τόσο "μικρούς" ανθρώπους.

όταν με επηρεάζουν κι επηρεάζουν και αποφάσεις μου εκνευρίζομαι.... ειδικά για ένα τέτοιο θέμα που δεν το έχω μοιραστεί ούτε με την οικογένειά μου, πώς ακριβώς να πάρεις την άδεια που δικαιούσαι ή να ζητήσεις μια ειδική μεταχείριση για τις ημέρες της υπερηχογραφικής παρακολούθησης όταν ο άλλος θα σε κάνει βούκινο? εγώ δεν είμαι από τους ανθρώπους που δε θα επηρεαστώ ψυχολογικά από το οικογενειακό κι επαγγελματικό μου περιβάλλον. Εάν λοιπόν γνώριζαν και "περίμεναν" την έκβαση της προσπάθειάς μου, εμένα αυτή η πίεση δε θα μου έκανε καλό..... οπότε στις κατίνες λέμε .... Ο Υ Σ Τ!!!!!!!!!!!!1


ORo1p2.png

2990892kkem1ohdkr.gif

242588bap20kx32l.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! καταρχάς να πω ότι το "οποταν" το χρησιμοποιώ κατά κόρον! οπόταν :tongue: είτε είναι και πελοποννησιακό είτε έχω μακριά καταγωγή από Κύπρο!!!!

εγώ έχω κάνει μια IUI και μια ICSI. Ο καλός μου με ολιγοασθενοσπερμία (την οποία τρατάρουμε με βιταμινούλες καθώς δεν έχει βρεθεί η αιτία της) κι εγώ με πολυκυστικές και κάποιους κυκλους χωρίς ωορρηξία. Μετά τις προσπάθειές μας βρήκαμε και δυο πολυποδάκια που αφαιρέσαμε με υστεροσκόπηση.... αυτά.... τι να πω όταν είμαι έτοιμη θα το κάνω...

xaxaxa μπορεί να είναι λίγο πιο αρχαιϊζουσα το "οποταν", έχουμε διάφορα τέτοια εμείς εδώ και χρησιμοποιούμε! Μπορεί και στην πελ/νησο, κοινές ρίζες one way or the other εχουμε!

Σου έμειναν κατεψυγμένα καθόλου??? Kαι γω icsi έκανα είχαμε ολιγοασθενοτερατοσπερμία (ωραία λέξη βρήκαν να το περιγράψουν..) λόγω κιρσοκήλης. Εγώ αφαίρεσα ένα μικρό πολύποδα με υστεροσκόπηση και κατι συμφήσεις τπτ άλλο. Καλά με IUI πρέπει να κάνεις τουλάχιστον 6 κύκλους για να πεις ότι έκανες θεραπεία iui... Έτσι μου είπαν εδώ, πολύ λίγο αυξάνει τις πιθανότητες. Mε icsi ΄σίγουρα είναι καλύτερες οι πιθανότητες αλλά πιο πολλά λεφτά... Πάντως αν έκανες και πρόσφατα την υστεροσκόπιση σου εγώ θα έλεγα να μην καθηστερήσεις πολύ την επόμενη σου προσπάθεια. Τώρα που είναι καθαρή η μήτρα και όλα είναι καλά. Δεν ξέρεις ποτέ... Αυτά τα πράγματα αλλάζουν.. και πολύποδες μπορεί να ξαναεμφανιστούν κλπ... Ειδικά αν έχεις κατεψυγμένα! χχχχ

dada μου αγχώθηκε και ο αντρούλης σου με όλα αυτά ε??? Πάντως είπαν ότι τα λεφτά που είναι σε υποκαταστήματα στην ελλάδα δεν θα τα πειράξουν.. Τι να πω βρε κορίτσι... Υπομονή.. Να μην καταλήξουμε να λέμε ότι τα λεφτά που μας κούρεψαν ήταν η λιγότερη ζημιά γιατί έτσι όπως τα βλέπω πολύυυυ χλωμά είναι τα πράγματα!!!! Γιαυτό κάνε το γάμο σου όσο πιο ωραίο μπορείς και μη σκέφτεσαι τα λεφτα γιατί σήμερα τα έχουμε και τα φυλάμε και αύριο μας τα τρώνε κάποιοι άλλοι!

όπως λέει και ο μπατίρης ο λουκάς!!!! χαχαχαχαα


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

όταν με επηρεάζουν κι επηρεάζουν και αποφάσεις μου εκνευρίζομαι.... ειδικά για ένα τέτοιο θέμα που δεν το έχω μοιραστεί ούτε με την οικογένειά μου, πώς ακριβώς να πάρεις την άδεια που δικαιούσαι ή να ζητήσεις μια ειδική μεταχείριση για τις ημέρες της υπερηχογραφικής παρακολούθησης όταν ο άλλος θα σε κάνει βούκινο? εγώ δεν είμαι από τους ανθρώπους που δε θα επηρεαστώ ψυχολογικά από το οικογενειακό κι επαγγελματικό μου περιβάλλον. Εάν λοιπόν γνώριζαν και "περίμεναν" την έκβαση της προσπάθειάς μου, εμένα αυτή η πίεση δε θα μου έκανε καλό..... οπότε στις κατίνες λέμε .... Ο Υ Σ Τ!!!!!!!!!!!!1

Καρδιά μου, είσαι πολύ ευαισθητούλα, και θα κοιτάξουν να σε φάνε, (βάλε βασικά και καμιά χάντρα για το μάτι). Και εγώ κάποτε συγχύζουν ακόμα και τώρα πιάνω καμιά φορά τον εαυτό μου να στεναχωριέται απο τέτοια θέματα αλλά αμέσως λέω δεν θα της κάνω την χάρη της κλώσας και της κάθε κλώσας, να πάνε να να να ....... Δεν χαλιέμαι άλλο για ανθρώπους που δεν αξίζουν ούτε την σκέψη μου....

Εσυ να το παίζεις τρελίτσα.

"Τι λες? πάρε το μηδέν γιατί δεν σε ακούω.....

χαχαχαχαχ που είσαι μέσα στο πηγάδι? Ακόμα πιο κάτω είμαι σίγουρη .... "

Αγάπη μου έχεις τόσα άλλα θέματα προσωπικά που σίγουρα σε στεναχωρούν και σε εκνευρίζουν (όπως όλες μας) που πίστεψε με αυτές οι κλώσες δεν αξίζουν ούτε το σάλιο σου (για φτύσιμο).

ΌΛΑ ΕΔΩ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ (DEFACTO)

Σε αγαπώ πολύ, μην την αφήνεις να επηρεάζει την ψυχολογία σου ούτε αυτήν ούτε κανέναν άλλον ...

Αντε γιατί θα έρθω και θα την τσουρομαδήσω, την κλώσα....

εντάξει? ;)


url]
Link to comment
Share on other sites

ΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΧΑΑΑ με έκανες και γέλασα βρε ζεττάκι να είσαι καλά ομορφιά μου!!!!!!! να έρθεις να την τσουρουμαδήσεις την άτιμη αλλά μετά τις 28 που θα έχουμε σιγουρέψει και το τριψήφιο!!! να σκεφτείς ότι κι αυτή με εξωσωματική έκανε την κορούλα της και το κρατούσε κρυφό και την κάρφωσε η βοηθός της! δυναστεία σου λέω παιδάκι μου!!!!

χριστινάκι μου δεν έχω παγωτινάκια διέγερση θα κάνω κι έχεις δίκιο για την υστεροσκόπηση τώρα που την έχω πρόσφατη... ο τολμών νικά κι αυτός που φοβάται.... περνάει έστω ξένοιαστο καλοκαίρι!!!! :)


ORo1p2.png

2990892kkem1ohdkr.gif

242588bap20kx32l.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα για την εξωσωματική το ξέρουν 2-3 στη δουλεια μόνο. Η κοπέλα που δουλεύει στο ιδιο γραφειο με μένα, η κοπελα απο τις άδειες και μια φίλη. Οι υπολοιποι ρωτούσαν συνεχεια που ημουν 15 ημέρες....του ειπα οτι πήγα 2ο μήνα του μέλιτος! :P

Οσο αφορα το ενδομήτριο...οι γιατροι επιμένουν οτι και με 7 και 8 αν ειναι καλής ποιότητας εγκυος μένεις...Εγω δεν ξέρω αν αυτο όντως ισχυει ή απλά τυχαίνει κάποιες λίγες φορές...Τι να πω....

Απλα σκέφτομαι....Οι βιοχημικές ειναι θεμα:

ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ?

ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ?

:rolleyes::shock::confused::confused::confused::confused:

Αντε να βρούμε άκρη.....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για την εξωσωματική το ξέρουν 2-3 στη δουλεια μόνο. Η κοπέλα που δουλεύει στο ιδιο γραφειο με μένα, η κοπελα απο τις άδειες και μια φίλη. Οι υπολοιποι ρωτούσαν συνεχεια που ημουν 15 ημέρες....του ειπα οτι πήγα 2ο μήνα του μέλιτος! :P

Οσο αφορα το ενδομήτριο...οι γιατροι επιμένουν οτι και με 7 και 8 αν ειναι καλής ποιότητας εγκυος μένεις...Εγω δεν ξέρω αν αυτο όντως ισχυει ή απλά τυχαίνει κάποιες λίγες φορές...Τι να πω....

Απλα σκέφτομαι....Οι βιοχημικές ειναι θεμα:

ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ?

ΑΝΟΣΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?

ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ?

:rolleyes::shock::confused::confused::confused::confused:

Αντε να βρούμε άκρη.....

Κοριτσάκι μου 7 και 8 ενδομήτριο δεν είναι καθόλου απογοητευτικό από ότι έχω ακούσει εγώ.Στην θέση σου θα έψαχνα κάποιον άλλο λόγο, και να σου πω και κάτι συνήθως οι γιατροί είναι λίγο παραπλανητικοί ως προς το ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα, εκτός και αν είναι ένας συνδιασμός πραγμάτων που δεν προχωρά έμβρυο, ηγιατρός σου πως αιτιόλογησε την αποτυχία?Τι σου είπε να κάνεις?


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

έχεις ρωτήσει αρκετούς γιατρούς γι αυτό??? σίγουρα δε γίνεται κάτι? πάντως αν είναι κατασκευαστικό θεωρώ πως η φύση σου έχει δώσει ακριβώς αυτό που χρειάζεσαι για να γίνεις μανούλα! Το Σεπτέμβριο ε???? δεν είναι κακός μήνας... να έχεις χαλαρώσει και το καλοκαιράκι και να μην το έχεις περάσει με ενέσεις και άγχη.......

αλήθεια έχει κάνει καμιά πρωτόκολλο μόνο με menopur?

μονο; με κατεψυγμένα εννοεις;


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου 7 και 8 ενδομήτριο δεν είναι καθόλου απογοητευτικό από ότι έχω ακούσει εγώ.Στην θέση σου θα έψαχνα κάποιον άλλο λόγο, και να σου πω και κάτι συνήθως οι γιατροί είναι λίγο παραπλανητικοί ως προς το ποιό είναι ακριβώς το πρόβλημα, εκτός και αν είναι ένας συνδιασμός πραγμάτων που δεν προχωρά έμβρυο, ηγιατρός σου πως αιτιόλογησε την αποτυχία?Τι σου είπε να κάνεις?

Μιλήσαμε στο τηλ αλλα της ειπα οτι θέλω να τα αναλύσουμε απο κοντά...Εχω σκοπό να παω αρχές Απρίλη αφου ξανακανω ΑΜΗ.

Δεν ήθελα να αναλύσω τίποτα απο τηλ...

Τον Δεκεμβρη ειχα δει 4 γιατρους...ολοι ειπαν οτι το ενδομητριο δεν αποτελεί πρόβλημα...εγω όμως νομίζω οτι αυτο ειναι...

Καλα τα ψέματα αλλο ενα 10, 11, 12 και άλλο 7 και 8..Σιγουρα υπάρχουν εγκυμοσύνες με 7 και 8 αλλα δεν ειναι ο κανόνας....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

μονο; με κατεψυγμένα εννοεις;

Εγώ πήρα menopur στην 1η μου προσπάθεια αλλα σε συνδυασμό με elonva και cetrotide...

Τι πρωτόκολλο ήταν αυτο που είχα κάνει? Ανταγωνιστών?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...