Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Den eisai !!!!! Eimai kai egw edw !!!!

Kalhmera koritsakia mou omorfa !!!!

Na sas rotiso kati, nistevete 40 hmeres;

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! Άνθρωπος στον ορίζοντα...

Είχα αρχίσει να κάνω κικιρίκου...

Εγω δεν νηστεύω, παρά μόνο την Μεγάλη Εβδομάδα, πιστεύω οτι είναι να έχουμε την πίστη μέσα μας, δεν νομίζω οτι επειδή δεν νηστεύω οτι είμαι άπιστη.

Βέβαια είναι προσωπική άποψη του καθενός....


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απάντήσεις στα πεταχτά λογώ δουλειάς...

Ανιτάκι σου μιλάω....Μωρό μου εσύ...

Zettaki δεν παθαίνεις τίποτα με μια μικρή βολτίτσα...

Leuta θέλω να ρθω σέρρες για καφέ....

Christine1012 φίλησε μου τα extreme boys σου...

Dadaki η νυστεία προδιαθέτει και αποχή απο το σεξ, ο΄ποτε δεν με κόβω...

Labrinipo να μου προσέχεις το μπεμπέ και με΄νε όσο μπορείς μακριά απο μικρόβια....

Roubies είσαι τσαμπουκάς, δεν σε φοβάμαι καλά κάνεις και τους ξε...εις.

Χαιρετίσματα και φιλάκια από την Mimitra έχετε όλες...δεν είναι ακόμα έτοιμη να μπει ξανά στην παρεούλα μας, αλλά δεν νομίζω να μας αφήσει για πολύ ακόμα μόνες μας γιατί της έχουμε λήψει...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απάντήσεις στα πεταχτά λογώ δουλειάς...

Ανιτάκι σου μιλάω....Μωρό μου εσύ...

Zettaki δεν παθαίνεις τίποτα με μια μικρή βολτίτσα...

Leuta θέλω να ρθω σέρρες για καφέ....

Christine1012 φίλησε μου τα extreme boys σου...

Dadaki η νυστεία προδιαθέτει και αποχή απο το σεξ, ο΄ποτε δεν με κόβω...

Labrinipo να μου προσέχεις το μπεμπέ και με΄νε όσο μπορείς μακριά απο μικρόβια....

Roubies είσαι τσαμπουκάς, δεν σε φοβάμαι καλά κάνεις και τους ξε...εις.

Χαιρετίσματα και φιλάκια από την Mimitra έχετε όλες...δεν είναι ακόμα έτοιμη να μπει ξανά στην παρεούλα μας, αλλά δεν νομίζω να μας αφήσει για πολύ ακόμα μόνες μας γιατί της έχουμε λήψει...

Egw den nisteva pote. Kai pistevo se auto pou lei i zetta. Etsi einai.

Apla mou efere enas filos mou tin Agia-Timia Zoni apo to Agio Oros kai ekei grafei oti atekno zeugari prepi na kanei kai nistia. Egw tin forao kai tha prospathiso. Den lei kati gia sex lei na prospathisoume kai olas ...


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

ANASTASIA να ρθεις οποτε θέλεις!

Κορίτσια δεν νηστεύω γιατι απο τις 7 παρα που φευγω απο το σπιτι γυριζω στις 10 το βράδυ. Η νηστεια προϋποθετει να εχεις καποιον να σου ετοιμάσει 1-2 νηστισιμα φαγητα, μην πέσεις κατω. Εγω ειναι μέρες που τρωω οτι βρω...που χρονος να κανω το νεροβραστο ή το λαδερο...Διαφορετικα θα ηθελα να νηστέψω αν οχι 40 ημέρες τουλάχιστον 10 αλλα δυστυχως το κάνω μονο Μεγάλη Εβδομάδα.

Εδω θελω να χάσω τα 2 κιλά που εβαλα να επιστρεψω στα 57, 1 τον χειμώνα και 1 με την εξωσωματικη και εχω ξεκινησει διατροφη. Οχι διαιτα, διατροφη, μικρά συχνά γεύματα, πολύ νερο και καμια άσκηση στις 10 που γυρίζω σπίτι :shock: και πάλι ειναι δυσκολο να τηρηθει γιατι λειπω όλη μερα. Που να κανω νηστεια....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Egw den nisteva pote. Kai pistevo se auto pou lei i zetta. Etsi einai.

Apla mou efere enas filos mou tin Agia-Timia Zoni apo to Agio Oros kai ekei grafei oti atekno zeugari prepi na kanei kai nistia. Egw tin forao kai tha prospathiso. Den lei kati gia sex lei na prospathisoume kai olas ...

dadaka μου,

και εγώ φοράω την Κορδελίτσα απο την Παναγία την Τσαμπίκα, επίσης είχα φάει το φυτιλάκι της και το μηλαράκι της Αγίας Ειρήνης, είχα νηστέψει τις 3 προηγούμενες μέρες απο όλα, απλά γιατί έτσι ένιωθα εγώ.

Οπότε αν θέλεις νήστεψε για 3 (Αγία Τριάς) μερούλες και λέγε μια προσευχούλα. Πάντως η Παναγίτσα μας, μας κοιτάει απο ψηλά και ξέρει....

Καλά έκανες και την φόρεσες, εφόσον πιστεύεις, σίγουρα θα σε βοηθήσει.

Η πίστη είναι μέσα μας.

Και ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ, προσωπική μου άποψη.


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γνωρίζετε τον κανόνα της Αγίας Άννας?

Εκαναν πολλα ζευγάρια παιδάκι αλλα ειναι πολύ δύσκολος και αυστηρός.

Κάνετε νηστεία και οι 2 για 40 ή 60 ημέρες και κάθε βράδυ τρωτε απο ενα αντίδωρο που σας εχουν δώσει απο τη μονη Αγιας Αννας στο Αγιο Όρος.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

dadaka μου,

και εγώ φοράω την Κορδελίτσα απο την Παναγία την Τσαμπίκα, επίσης είχα φάει το φυτιλάκι της και το μηλαράκι της Αγίας Ειρήνης, είχα νηστέψει τις 3 προηγούμενες μέρες απο όλα, απλά γιατί έτσι ένιωθα εγώ.

Οπότε αν θέλεις νήστεψε για 3 (Αγία Τριάς) μερούλες και λέγε μια προσευχούλα. Πάντως η Παναγίτσα μας, μας κοιτάει απο ψηλά και ξέρει....

Καλά έκανες και την φόρεσες, εφόσον πιστεύεις, σίγουρα θα σε βοηθήσει.

Η πίστη είναι μέσα μας.

Και ξαναλέω για να μην παρεξηγηθώ, προσωπική μου άποψη.

Mou eipe enas iereas oti o kathenas kanei oti mpori kai o theos ta vlepei.

Egw ksekinisa kai tha dw ... Mexri stigmis eimai kala kai den mou paei na fao kreas, den mporo, san kati na me krataei.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mou eipe enas iereas oti o kathenas kanei oti mpori kai o theos ta vlepei.

Egw ksekinisa kai tha dw ... Mexri stigmis eimai kala kai den mou paei na fao kreas, den mporo, san kati na me krataei.

Ξεκίνα και βλέπεις....;)

Το κρέας ειναι εύκολο...το δύσκολο ειναι τα γαλακτομικά και το λάδι...Που να κρατηθείς αν εισαι ολη μερα στο πόδι...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Γράφει μία κοπέλα σε ενα φόρουμ:

Το 1998 έκανα το πρώτο μου παιδάκι, τον Δημήτρη!!! Απο τότε προσπαθούσα να κάνω άλλο ένα παιδάκι…δυστυχώς όμως δεν ερχόταν!!! Έκανα διάφορες εξετάσεις…κι οτι άλλο μπορούσα…αλλα…ΤΙΠΟΤΑ!!

Κάποια στιγμη, το 2006-2007 κάποιος γέροντας απο το Αγιο Όρος, ο γέροντας Ισίδωρος, μου είπε να πάρω τηλέφωνο στην σκήτη Αγ. Αννης και να μιλήσω με τον γέροντα. Για αρκετά χρόνια πήγαινα σ ενα μοναστηρι οπου είναι εκεί ο γέροντας Χριστόφορος, ο οποίος με εχει βοηθήσει σε παρα πολλα πραγματα και χαρη σ αυτον ΖΩ, οπως σας εχω αναφέρει στο άρθρο για την Αγία Ζώνη. Πράγματι, πήρα τηλέφωνο…μίλησα μαζί του κ του είπα οτι θέλω τόσο πολυ να κάνω άλλο ενα παιδάκι και θα ήθελα να μου στείλει την Αγία Ζώνη της Αγίας.

Ο γέροντας τότε μου απάντησε οτι δεν είναι έτσι…δεν μπορώ να βαλω ετσι απλα τη ζώνη και να μείνω έγκυος!!! Ρώτησα τι πρέπει να κάνω…κι αυτός μου απάντησε τα εξής:

“Κόρη μου, θα πρέπει πρώτα απ όλα να κάνεις την νηστεία ΤΕΚΝΟΓΟΝΙΑΣ…” του εξήγησα ότι δεν ξέρω τι είναι κ τι πρέπει να κάνω και τότε μου απάντησε:

“Δεν είναι κ τόσο εύκολο…θα πρέπει να νηστέψεις κι εσύ κι ο άντρας σου 60 (εξήντα) ημέρες ΚΑΙ απο λάδι και να κάνεις κάποια πράγματα που θα σου πω!!!” τον άκουσα πολυ προσεκτικά να μου εξηγεί τι κ πως θα έπρεπε να τα κάνω…δηλαδη:

“Θα σου στείλω αντίδωρο, αγιασμό, λαδάκι απο το ακοίμητο καντήλι της Αγίας Άννης κ ενα βιβλιαράκι με τον Μικρό και Μεγάλο Κανόνα της Παναγίας. Αυτό που θα πρέπει να κάνεις κ εσύ κι ο άντρας σου είναι, κάθε πρωί που θα ξυπνάτε να πίνετε λίγο αγιασμό, να τρώτε ενα αντιδωρο, να σταυρώνεστε στο μέτωπο με το λαδάκι κ καθημερινά να διαβάζεις τον Μεγάλο Κανόνα της Παναγίας κάνοντας 50 (πενήντα) μετάνοιες. Μετά θα πρέπει να εξομολογηθείτε στον πνευματικό σας κ να φερετε εναν ιερέα να κάνετε ενα ευχέλαιο στο σπίτι σας. Να κοινωνήσετε κ μετά απο 3 μέρες να έρθετε σ επαφή με τον άντρα σου, ελπίζοντας πως η Χάρη της θα εισακούσει τις προσευχές μας!!! Εχεις τη δύναμη να τα κάνεις όλα αυτά???” Και τότε απάντησα…”Εννοειται Πατέρα μου οτι θα τα κάνω….θα έκανα τα πάντα για να αποκτησω άλλο ενα παιδακι!!!” Μου είπε επίσης ότι θα μου στείλει ΚΑΙ την ΑΓΙΑ ΖΩΝΗ αλλα θα την φορέσω ΜΟΝΟ όταν μεινω εγκυος για να φυλαει το βρέφος απο κάθε τι κακό. Έτσι κι έγινε….ο Πατέρας μου έστειλε όλα αυτα που είπε κ εμείς νηστεψαμε για 60 μέρες και καναμε όλα όσα μας ειχε πει!!! Σας πληροφορώ ότι πέρασαν πολύ γρήγορα αυτές οι μέρες κ ουτε καν κατάλαβα οτι ετρωγα τα παντα αλάδωτα!!! …ούτε κρέας..ούτε ψάρι…ούτε γαλακτοκομικά…ΤΙΠΟΤΑ. Είχα βρει και διαφορα προιόντα σόγιας…πχ κιμα κλπ κ εφτιαχνα πολύ ωραια φαγητά…έτσι περασαν 60 ολόκληρες μέρες!!!!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ???? ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2008 ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΡΑΦΑΕΛΛΑ-ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) ΤΗΝ ΟΠΟΊΑ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ Κ ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ/ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΟΥ….KAI 11 MHNES META EMΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΤΟΝ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΥΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ…..ΗΤΑΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!

ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ….ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουνε πάει στη Μονη Αγιας Αννας στο Αγιος Ορος λενε ειναι γεμάτο απο χρυσαφικά που κρεμασαν ζευγάρια που μπόρεσαν να κάνουν παιδί ακολουθώντας τον κάνονα/νηστεία της Αγίας Άννας..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γράφει μία κοπέλα σε ενα φόρουμ:

Το 1998 έκανα το πρώτο μου παιδάκι, τον Δημήτρη!!! Απο τότε προσπαθούσα να κάνω άλλο ένα παιδάκι…δυστυχώς όμως δεν ερχόταν!!! Έκανα διάφορες εξετάσεις…κι οτι άλλο μπορούσα…αλλα…ΤΙΠΟΤΑ!!

Κάποια στιγμη, το 2006-2007 κάποιος γέροντας απο το Αγιο Όρος, ο γέροντας Ισίδωρος, μου είπε να πάρω τηλέφωνο στην σκήτη Αγ. Αννης και να μιλήσω με τον γέροντα. Για αρκετά χρόνια πήγαινα σ ενα μοναστηρι οπου είναι εκεί ο γέροντας Χριστόφορος, ο οποίος με εχει βοηθήσει σε παρα πολλα πραγματα και χαρη σ αυτον ΖΩ, οπως σας εχω αναφέρει στο άρθρο για την Αγία Ζώνη. Πράγματι, πήρα τηλέφωνο…μίλησα μαζί του κ του είπα οτι θέλω τόσο πολυ να κάνω άλλο ενα παιδάκι και θα ήθελα να μου στείλει την Αγία Ζώνη της Αγίας.

Ο γέροντας τότε μου απάντησε οτι δεν είναι έτσι…δεν μπορώ να βαλω ετσι απλα τη ζώνη και να μείνω έγκυος!!! Ρώτησα τι πρέπει να κάνω…κι αυτός μου απάντησε τα εξής:

“Κόρη μου, θα πρέπει πρώτα απ όλα να κάνεις την νηστεία ΤΕΚΝΟΓΟΝΙΑΣ…” του εξήγησα ότι δεν ξέρω τι είναι κ τι πρέπει να κάνω και τότε μου απάντησε:

“Δεν είναι κ τόσο εύκολο…θα πρέπει να νηστέψεις κι εσύ κι ο άντρας σου 60 (εξήντα) ημέρες ΚΑΙ απο λάδι και να κάνεις κάποια πράγματα που θα σου πω!!!” τον άκουσα πολυ προσεκτικά να μου εξηγεί τι κ πως θα έπρεπε να τα κάνω…δηλαδη:

“Θα σου στείλω αντίδωρο, αγιασμό, λαδάκι απο το ακοίμητο καντήλι της Αγίας Άννης κ ενα βιβλιαράκι με τον Μικρό και Μεγάλο Κανόνα της Παναγίας. Αυτό που θα πρέπει να κάνεις κ εσύ κι ο άντρας σου είναι, κάθε πρωί που θα ξυπνάτε να πίνετε λίγο αγιασμό, να τρώτε ενα αντιδωρο, να σταυρώνεστε στο μέτωπο με το λαδάκι κ καθημερινά να διαβάζεις τον Μεγάλο Κανόνα της Παναγίας κάνοντας 50 (πενήντα) μετάνοιες. Μετά θα πρέπει να εξομολογηθείτε στον πνευματικό σας κ να φερετε εναν ιερέα να κάνετε ενα ευχέλαιο στο σπίτι σας. Να κοινωνήσετε κ μετά απο 3 μέρες να έρθετε σ επαφή με τον άντρα σου, ελπίζοντας πως η Χάρη της θα εισακούσει τις προσευχές μας!!! Εχεις τη δύναμη να τα κάνεις όλα αυτά???” Και τότε απάντησα…”Εννοειται Πατέρα μου οτι θα τα κάνω….θα έκανα τα πάντα για να αποκτησω άλλο ενα παιδακι!!!” Μου είπε επίσης ότι θα μου στείλει ΚΑΙ την ΑΓΙΑ ΖΩΝΗ αλλα θα την φορέσω ΜΟΝΟ όταν μεινω εγκυος για να φυλαει το βρέφος απο κάθε τι κακό. Έτσι κι έγινε….ο Πατέρας μου έστειλε όλα αυτα που είπε κ εμείς νηστεψαμε για 60 μέρες και καναμε όλα όσα μας ειχε πει!!! Σας πληροφορώ ότι πέρασαν πολύ γρήγορα αυτές οι μέρες κ ουτε καν κατάλαβα οτι ετρωγα τα παντα αλάδωτα!!! …ούτε κρέας..ούτε ψάρι…ούτε γαλακτοκομικά…ΤΙΠΟΤΑ. Είχα βρει και διαφορα προιόντα σόγιας…πχ κιμα κλπ κ εφτιαχνα πολύ ωραια φαγητά…έτσι περασαν 60 ολόκληρες μέρες!!!!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ???? ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2008 ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΡΑΦΑΕΛΛΑ-ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) ΤΗΝ ΟΠΟΊΑ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ Κ ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ/ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΟΥ….KAI 11 MHNES META EMΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΤΟΝ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΥΤΟΝ ΒΑΦΤΙΣΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ…..ΗΤΑΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!

ΑΝ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ….ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?????

Egw nomizo oti mporo na to kano aneta ... O andras mou, me tipota.

Episis emis exoume provlima me salpigges (den iparxoun) kai den mporo na zitiso apo tin Panagia na kanei to thauma tis afou giatrika den ginete. Molis ksekiniso tin triti prospathia eksosomatikis tha zitiso tin voithia tis !!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Egw nomizo oti mporo na to kano aneta ... O andras mou, me tipota.

Episis emis exoume provlima me salpigges (den iparxoun) kai den mporo na zitiso apo tin Panagia na kanei to thauma tis afou giatrika den ginete. Molis ksekiniso tin triti prospathia eksosomatikis tha zitiso tin voithia tis !!!

Kαι γω θα μπορούσα να το κάνω..ο αντρας μου με τίποτα.....

Να προσευχηθεις στην Παναγία και να σε βοηθήσει...

Για όλο αυτο προσπαθω να μη σκεφτομαι "γιατι σε μας?" αλλα "γιατι οχι και σε μας?"

Τοσος κοσμος ειναι που προσπαθει για το ιδιο....Και πάντα σκέφτομαι οτι ειμαστε τοσες πολλες οι κοπέλες που παρακαλάμε για παιδάκι που και ο θεος τα δινει με μια σειρα...γι αυτο δεν εχει γινει ακόμα..


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω θα μπορούσα να το κάνω..ο αντρας μου με τίποτα.....

Να προσευχηθεις στην Παναγία και να σε βοηθήσει...

Για όλο αυτο προσπαθω να μη σκεφτομαι "γιατι σε μας?" αλλα "γιατι οχι και σε μας?"

Τοσος κοσμος ειναι που προσπαθει για το ιδιο....Και πάντα σκέφτομαι οτι ειμαστε τοσες πολλες οι κοπέλες που παρακαλάμε για παιδάκι που και ο θεος τα δινει με μια σειρα...γι αυτο δεν εχει γινει ακόμα..

Tha erthei kai i diki mas seira, den mporiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!

Egw pantos perimenwwwwwww !!!!!!!!!!!!!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα, πηγαμε μια βολτουλα με την μικρή στο βοτανικο κήπο στο Δαφνι που ειναι διπλα μας περασαμε τελεια ταισαμε χελωνιτσες ειδαμε βατραχακια πραγματι ενιωθα λες και ειμαι σε χωριο. Η μικρή διχνει μια χαρα θα προσεχουμε και θα αποφευγουμε τον συνωστισμό και τον παιδικο για τουλαχιστον 10 μέρες.

Christine1012 κι εγω νομιζω οτι πρεπει να προσεχω αλλα οταν αρρωσταινει το παιδι σου δεν θελει κανενα αλλον εκτος απο την μανα του βάζω μάσκα και γελαει και μου την βγαζει το νομίζει παιχνιδι, απλα πιστευω οτι η Παναγια μας θα προστατευει το εμβρυακι μου να βγει γερο.

Roubies τι να πω απο γιατρους εχω χορτασει κι εγω θα σου ελεγα να πας στον Αρκουλή αλλα κανει και εξωσωματικές βεβαια κανει και απλες εξετασεις, εναλλακτικα πήγαινε στο Αττικό ειναι μια κοπελιτσα εκει Θεοδωρου την λενε ειναι 35αρα αλλα σου κανει παπ τεστ και ειναι πολύ συνεργασιμη.

Dada σχετικα με την νηστεια κι εγω προσπαθω αλλα δεν καταφερνω να κρατηθω πολλες μέρες αλλα προσπαθώ να κάνω οσο το δυνατον καλες πράξεις και να βοηθάω οσο μπορω, επίσης να μην κουτσομπολευω ο τροπος που ζουμε νομίζω ειναι η μεγαλήτερη αποδειξη για το πόσο πιστοι ειμαστε, ξερω στη γειτονια γυναικες που νηστευουν 40 μερες και ειναι τοσο χαιρεκακες που νομίζω παει στραφει η νηστεια. Αλλα καλα ειπε ο πνευματικος ο καθενας κανει οτι μπορει αρκει να προσπαθει να γινεται καλήτερος.

Leuta μου πολύ ωραια η ιστορια μακαρι να φυλαει ολους η χαρη της Αγ. Αννης, νομίζω οτι εχει δικιο η ιστορια κι εγω θα νήστευα οσο χρειαζονταν αρκει να εκανα παιδακι, εχουμε απιστευτη δύναμη μεσα μας.

Φιλακια σε ολες!!!

Ζεττα καλα εκανες και βγηκες κανε οτι σε ευχαριστεί αρκει να μην χοροπηδαας!!! στο χαλαρο κανε οτι θελεις .... τα εμβρυακια εχουν βρει το δρομο τους κι ευχομαι να ειναι μεσα στο ενδομητριο αυτος ο δρομος!!!!


image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495398image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495566
Link to comment
Share on other sites

leuta μου γλυκια καλα ειμαι περιμενω αυριο να παω για υπερηχο να δουμε πως παμε και τρεμω. Κατα τα αλλα πολυ βιβλιο και πολυ ταινια!!!!!!!!!

labrinibo μου περαστικα στην μικρη σου, μη φοβασαι οι γιατροι ωρες ωρες μονο να σε τρομαζουν ξερουν. Βεβαια καλο ειναι να προσεχεις!!

christine1012 αγορομανα μου ομορφη καλα ειμαι. Εχω φοβερη δυσπεψια σε οτι φαω και καπου καπου φοβερη αναγουλα. Με τραβαει και ο αφαλος μου που και που δε ξερω τι ειναι!

Να σε ρωτησω τα φαρμακα προγεστερονη,cyclacur (αν επαιρνες) ποτε τα σταματησες? Εσυ ειχες ή εχεις αναγουλες?

zettaki τρελουτσικο κανε υπομονη για το εμβρυακι σου!! Πεθανα στο γελιο με τον ζουρλομανδυα!! Να σαι καλα!

anitaki πως παει το ποδι?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...