Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ!!!

Ζητώ ΣΥΓΓΝΩΜΗ που σας πρήζω και εγώ με τις απορίες μου.

Δεν θέλω να περισπάται η προσοχή σας!!!

Να ξέρετε πως σας σκέφτομαι όλες και προσεύχομαι να γίνουμε όλες μανούλες ρε γάμ..το!!!!!

Min les vlakies !!!!

Pas ton Likoudi kai opos eipame.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ όποια ξέρει.Έχω ένα χαρτί από την επιτροπή για να πάρω φάρμακα για 2 προσπάθειες.Έχω πάρει ήδη τα φάρμακα για την πρώτη.Για να πάρω τα φάρμακα για τη δεύτερη προσπάθεια χρειάζεται κάποια βεβαίωση ή κάποιο χαρτί ότι έχω κάνει ήδη την πρώτη???

το γράφει στο βιβλιάριο σου οτι τα πήρες....και ισχύει αυτό που είπε η ντάντα...τι θα τα κάνεις τόσα φάρμακα γλυκιά μου...φαρμακείο θα ανοίξεις;:lol::lol:

καλημέρα κορίτσια....καλημέρα ντάντα...

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το γράφει στο βιβλιάριο σου οτι τα πήρες....και ισχύει αυτό που είπε η ντάντα...τι θα τα κάνεις τόσα φάρμακα γλυκιά μου...φαρμακείο θα ανοίξεις;:lol::lol:

καλημέρα κορίτσια....καλημέρα ντάντα...

:lol::lol:

Kalhmera Morfaki mou treloooooo !!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue:


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφάκι μου τί κάνεις??

Στη μία ώρα που πίναμε καφέ έγινε και η φακή μου :P:p:p

Για πές τώρα την ερώτηση που λέγαμε να κάνω στη Μόρφω??

Το αλτζχάιμερ είπαμε..

Αναστασάκι μου είσαι καλά??

Oταν παρεις το χαρτι της επιτροπης ποσο περιθωριο εχεις να παρεις τα φαρμακα απο το φαρμακειο του εοπυυ...

Εδώ είμαι διδυμάκι μου!!!!!!Τι κάνεις αγαπούλα μου???Είσαι καλύτερα σήμερα???

Ναι..ναι ειμαι καλυτερα καλο μου!

Κορίτσια λύστε μου μια απορία σας παρακαλώ όποια ξέρει.Έχω ένα χαρτί από την επιτροπή για να πάρω φάρμακα για 2 προσπάθειες.Έχω πάρει ήδη τα φάρμακα για την πρώτη.Για να πάρω τα φάρμακα για τη δεύτερη προσπάθεια χρειάζεται κάποια βεβαίωση ή κάποιο χαρτί ότι έχω κάνει ήδη την πρώτη???

Εγω με το χαρτι θα παω...ετσι ελεγα...τιποτα αλλο...και το χαρτι οπου ειναι τα φαρμακα γραμμενα απο το κεντρο

Εχει ψιλιαστει ότι κάτι γίνεται και ήρθε χθες να με ρωτήσει....

Της λέω γιατί δεν ρώτας τον γιο σου?

Μου λέει τον ρώτησα και μου είπε όχι...ε ωραία και τι περιμένεις να σου πω εγώ την λέω...

Ω ρε φίλε μου άρχισε ένα κήρυγμα... τα νευρα μου..

Και τι περιμένετε και γιατί δεν πας και πότε θα δω εγώ εγγόνι και τα λοιπά....ήρθε ο άντρας μετά και της είπε να φύγει...μου έκανε ένα κεφάλι κουδούνι...

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΠΙΑ!!!!!

Pw pw tha tin eixa kolisei sto toixo !!!!!

Auti mas eleipe tora, den mas ftanoun ta dika mas !!!!!

:tongue::tongue::tongue::P:p:p:p

Ξέρετε τί μου έλεγε χθές η Έφη?

Να μην πάω τώρα στην επιτροπή αλλά να κλείσω ραντεβού για Απρίλιο-Μάιο ας πούμε για να μην χαραμίσω 2 προσπάθειες. Δηλαδή αν δεν τα καταφέρουμε και χρειαστεί να περάσω επιτροπή για εξωσωματική, όχι πρόκληση- να μην έχω ήδη χαλάσει 2 προσπάθειες από τις 3 που μου δικαιολογεί-έκανα μία ήδη πέρσι.

Καταλάβατε????

Εφη βοήθα ρε γιατί δεν το εξηγώ καλά...

Πάντως -τα είπα και στη Ναντια- επειδή φοβάμαι σκέφτομαι να πάω επιτροπή και φάρμακα θα βρούμε ε??

Τη μια φορα που εκανε προκληση την μετρησαμε σαν 1 απο τις 4 που εχει δικαιωμα...αρα ειπαμε οτι εχει αλλες 3 για εξωσωματικη δηλαδη για 5000 μοναδες καθε φορα = 15.000. Αν λοιπον ξαναπαει για προκληση θα παρει λιγοτερες μοναδες (2 επί 3.000) και θα της μεινει μετα μονο μια για 5.000 μοναδες


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

το γράφει στο βιβλιάριο σου οτι τα πήρες....και ισχύει αυτό που είπε η ντάντα...τι θα τα κάνεις τόσα φάρμακα γλυκιά μου...φαρμακείο θα ανοίξεις;:lol::lol:

καλημέρα κορίτσια....καλημέρα ντάντα...

:lol::lol:

Τα περισοοτερα φαρμακα σε ενα φαρμακειο εχουν ημερομηνια ληξης 2-3 χρονια...αυτα ρε μαμωτο της εξωσω...ληγουν μεσα σε ενα χρονο απο τοτε που στα δινουν....:rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τί μου έλεγε χθές η Έφη?

Να μην πάω τώρα στην επιτροπή αλλά να κλείσω ραντεβού για Απρίλιο-Μάιο ας πούμε για να μην χαραμίσω 2 προσπάθειες. Δηλαδή αν δεν τα καταφέρουμε και χρειαστεί να περάσω επιτροπή για εξωσωματική, όχι πρόκληση- να μην έχω ήδη χαλάσει 2 προσπάθειες από τις 3 που μου δικαιολογεί-έκανα μία ήδη πέρσι.

Καταλάβατε????

Εφη βοήθα ρε γιατί δεν το εξηγώ καλά...

Πάντως -τα είπα και στη Ναντια- επειδή φοβάμαι σκέφτομαι να πάω επιτροπή και φάρμακα θα βρούμε ε??

κορίτσι μου δεν τις χαλάς τις προσπάθειες...η δική μου η έγκριση...ήταν απο το 2007....απλά επειδή πέρασε ο καιρός...ξαναπέρασα για ανανέωση...δεν χάνεται τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

το γράφει στο βιβλιάριο σου οτι τα πήρες....και ισχύει αυτό που είπε η ντάντα...τι θα τα κάνεις τόσα φάρμακα γλυκιά μου...φαρμακείο θα ανοίξεις;:lol::lol:

καλημέρα κορίτσια....καλημέρα ντάντα...

:lol::lol:

Όχι μαρή δεν θα ανοίξω φαρμακείο,αλλά αφού τα δικαιούμαι θέλω κάποια στιγμή να τα πάρω και αν όλα πάνε καλά με τη δική μου προσπάθεια να τα δώσω σε όποια κοπέλα τα χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Oταν παρεις το χαρτι της επιτροπης ποσο περιθωριο εχεις να παρεις τα φαρμακα απο το φαρμακειο του εοπυυ...

Ναι..ναι ειμαι καλυτερα καλο μου!

Εγω με το χαρτι θα παω...ετσι ελεγα...τιποτα αλλο...και το χαρτι οπου ειναι τα φαρμακα γραμμενα απο το κεντρο

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΠΙΑ!!!!!

:tongue::tongue::tongue::P:p:p:p

Τη μια φορα που εκανε προκληση την μετρησαμε σαν 1 απο τις 4 που εχει δικαιωμα...αρα ειπαμε οτι εχει αλλες 3 για εξωσωματικη δηλαδη για 5000 μοναδες καθε φορα = 15.000. Αν λοιπον ξαναπαει για προκληση θα παρει λιγοτερες μοναδες (2 επί 3.000) και θα της μεινει μετα μονο μια για 5.000 μοναδες

Nomizo oti ta metrane ksexorista Efh. 4 gia proklisi kai 4 gia eksosomatiki.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσι μου δεν τις χαλάς τις προσπάθειες...η δική μου η έγκριση...ήταν απο το 2007....απλά επειδή πέρασε ο καιρός...ξαναπέρασα για ανανέωση...δεν χάνεται τίποτα....

Αυτο αναρωτιομασταν....για εξηγησε το μας....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Εφη είσαι σίγουρη γι'αυτό που λες???

Εγώ έχω πάρει 3 φορές για πρόκληση και μου δώσαν τώρα άλλες 2 για εξωσω και μου είπαν από την επιτροπή ότι έχω άλλες 2 αν χρειαστεί....τα φάρμακα που μου δώσαν λήγουν το 2016..


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...