Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αλήθεια Ιωάννα μου;;;;;Μα τα προσέχω τόσο πολύ, και νήμα, και βούρτσισμα και listerine.Αυτό μου έλειπε τώρα!Και τους μισώ τους οδοντιάτρους.....:(

Εγώ έχω οδοντίατρο τη νονά μου.

Με προσέχει πολύ. (και δεν πληρώνω κιόλας)

Κάνε ένα τηλέφωνο.... για να γλιτώνουμε τα χειρότερα....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ματώνουν. Αλλά απο όσο ξέρω αυτό δημιουργείται λόγο της αυξημένης ροής αίματος. Όπως και η μύτη μας μπορεί να ματώσει για τον ίδιο λόγο. Τώρα εάν είχες από πριν πρόβλημα ίσως να είναι λόγο ουλιτιδας.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Μόλις γύρισα από την αυχενική διαφάνεια... όλα καλά :-).

Το πρωί το μωράκι κοιμόταν και δεν ξύπναγε με τίποτα. Οπότε με έστειλαν να φάω λίγο σοκολάτα και να επιστρέψω.

Πραγματικά σου φεύγει τόσο άγχος με την αυχενική!!! Νιώθω πολύ χαρούμενη τώρα.

Ααααα... και μάλλον έχουμε άλλο ένα κοριτσάκι στην παρέα. Την επόμενη φορά θα το επιβεβαιώσουμε :-)

Μπραβο σας!!! ΜΕ το καλο το κοριτσακι!!! :D:D

Κοριτσια καλημερα και απο εμενα, σημερα εκλεισα και την 18η εβδομαδα και περιμενω την Παρασκευη να δω το μωρακι στον υπερηχο, αν και τωρα τελευταια το νιωθω καθημερινα!!Για το θεμα θηλασμος, συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με τα οσα εγραψε η κοκκινοτριχα, ειναι πολυ δυσκολα αλλα εχει τοσα θετικα που ουτε τα σκεφτεσαι τα δυσκολα (ενα απο αυτα ειναι οτι εγω ετσι εχασα τα 25 κιλα που εβαλα). Δικη μου γνωμη ειναι οτι θα πρεπει να το θελεις πολυ ωστε να θηλασεις αποκλειστικα, αλλιως οπως ειπατε και οι περισσοτερες απο εσας δεν εγινε και τιποτα να δωσετε ξενο γαλα, σε εκεινες τις ημερες αλλωστε μετραει πολυ η ψυχολογια της λεχωνας.Εγω παντως νιωθω περηφανη που τα καταφερα να θηλασω ενα μιση χρονο και να πω την αληθεια νιωθω ακομη πιο περηφανη που μια φιλη μου γυρισε στις 20 ημερες στη δουλεια και ομως τα καταφερε να θηλασει αποκλειστικα ενα χρονο τον μπεμπη της (να σημειωσω οτι ηταν το δευτερο παιδι της, το πρωτο δεν καταφερε να το θηλασει σχεδον καθολου). Το θηλαστρο ειναι χρησιμο εφοσον θελετε να φτιαξετε τραπεζα, να πατε καπου χωρις το παιδι κλπ κλπ.Διαβαστε οσο μπορειτε, ενημερωθειτε,δειτε videos,συζητηστε το με κοπελες που εχουν ηδη θηλασει και μετα με το συντροφο σας, ενημερωστε και αυτον για ολα τα θετικα ωστε να τον εχετε υποστηρικτη σας σε αυτη την προσπαθεια.

εχεις και εσυ απολυτο δικαιο!!! και ειλικρινα καπως ετσι σκεφτομαι και εγω, ενω θελω παρα πολυ να θηλασω αποκλειστικα λεω δεν θα πεθανω κιολας, αμα μπορω οκ! Αν οχι δεν χαλασε και ο κοσμος!!! :D

Καλημερα κοριτσια!

christina 123 πολλα μπραβο σε σενα και το μωρακι σου! Τωρα χαλαρωση και απολαυση....!

Κοκκινοτριχα πολυ ωραια αυτα που εγραψες! πολυ ενθαρρυντικά! μαλλον θα πρεπει να αρχισω να διαβασω σχετικα παντως...

Να ρωτησω κατι ασχετο: ποσα γραμμαρια ειναι το μωρακι σας?

εμενα στις 19 εβδομαδες ακριβως που πηγαμε ( 19w 0d) ηταν 290 γραμμαρια! νομιζω οτι ειναι λιγο, αλλα δεν μου ειπε κατι ο γιατρος σχετικα - μου ειπε μονο ολα καλα.

καλα μου φαινεται εμενα αλλα θα σου πω αυριο που εχω γιατρο και θα ειμαι 18w6d, μια μερα διαφορα δηλαδη!! παντως 15w3d που ειχα το τελευταιο ραντεβου το μωρο ηταν 120γρ.


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε;;Να ακούμε πάντα τόσο ευχάριστα νέα από τους γιατρούς μας!

Κοκκινότριχα τι ωραίες συμβουλές!Μακάρι να τα καταφέρω κ γω!

Δυστυχώς, Πολυξένη, το σεμινάριο ήθελα και εγώ να το παρακολουθήσω αλλά έκλεισαν οι θέσεις (από προχτές που προσπαθούσα δεν είχε), αλλά μου είπε η Λία ότι επαναλαμβάνονται συχνά.

Επίσης, μήπως ματώνουν τα ούλα σας;;Τα προσέχω πάρα πολύ αλλά, δυστυχώς, ματώνουν συνέχεια.Ο γυναικολόγος μου είπε να μην ανησυχώ απλά αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και σε σας.

Επίσης, βρήκαμε σπιτάκι και είναι τέλειο :-P...Ευτυχία...

Πρωτα απο ολα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για το σπιτακι σας!!!!!! μπραβοοοοοο!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

και εμενα ματωνουν τα ουλα μου πολυ και μου ειπε ο οδοντιατρος οτι ειναι απο την εγκυμοσυνη. Μου αλλαξε οδοντοκρεμα και οδοντοβουρτσα. Οδοντοκρεμα παιρνω για ευαισθητα ουλα ενω οδοντοβουρτσα την πολυ μαλακια!!!! Μεχρι τωρα παμε καλα, αλλα μου ειπε οτι αν συνεχισουν να ματωνουν να παω απο εκει!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας γεια σας!!πολυξενη μου θα σου στείλω σε πμ το λινκ!το παρακολούθησα σήμερα,λεει αρκετά χρήσιμα πραγματάκια για το θηλασμο!

Τα ουλα που ματωνουν ειναι λόγω εγκυμοσύνης!!εγω πήγα σε οδοντίατροι τις πρώτες εβδομάδες και θα ξανά πάω μια βόλτα τον αυγουστο!ευτυχως δεν ματωνουν αλλα χω ευαίσθητα Ουλα κ η πέτρα τα επιβαρύνει!γενικα μην το αφήνετε!

Κι αλλο κοριτσάκι!!τι καλα!!και τέλεια νέα της αυχενικης Χριστινα μου!μπραβο!!

Γλυκεριτσα με το καλο να μπείτε Σπιτακι σας!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πάρα πολύ να θηλάσω,όσο πάει, ελπίζω να τα καταφέρω!Έχω στρωθεί ήδη στο διάβασμα σχετικά με το θηλασμό και έχω ήδη στα πλάνα μου να αγοράσω το βιβλίο της Πατσούρου, η οποία θα είναι και η παιδιάτρος μας (το γραφείο της είναι πολύ κοντά στο σπίτι μας).

Λία μου μπορείς να μου στείλεις με πμ αυτά τα online μαθήματα;

Τυχερή! Άτα έχεις και τον Παιδίατρο Παπαβέντση σχετικά κοντά (επίσης σύμβουλο θηλασμού) ΤΥΧΕΡΗ!!!! :tongue::rolleyes::rolleyes::tongue::P;)

Καλημέρα κορίτσια,

Μόλις γύρισα από την αυχενική διαφάνεια... όλα καλά :-).

Το πρωί το μωράκι κοιμόταν και δεν ξύπναγε με τίποτα. Οπότε με έστειλαν να φάω λίγο σοκολάτα και να επιστρέψω.

Πραγματικά σου φεύγει τόσο άγχος με την αυχενική!!! Νιώθω πολύ χαρούμενη τώρα.

Ααααα... και μάλλον έχουμε άλλο ένα κοριτσάκι στην παρέα. Την επόμενη φορά θα το επιβεβαιώσουμε :-)

Μπράβο βρε Χριστίνα για τις εξετάσεις, και με το καλό η τσούπα!!! :tongue: Τα κορίτσια πήραν προβάδισμα ή μου φαίνεται; Αντε να δω κι εγώ σε μερικές μέρες...:rolleyes:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε;;Να ακούμε πάντα τόσο ευχάριστα νέα από τους γιατρούς μας!

Κοκκινότριχα τι ωραίες συμβουλές!Μακάρι να τα καταφέρω κ γω!

Δυστυχώς, Πολυξένη, το σεμινάριο ήθελα και εγώ να το παρακολουθήσω αλλά έκλεισαν οι θέσεις (από προχτές που προσπαθούσα δεν είχε), αλλά μου είπε η Λία ότι επαναλαμβάνονται συχνά.

Επίσης, μήπως ματώνουν τα ούλα σας;;Τα προσέχω πάρα πολύ αλλά, δυστυχώς, ματώνουν συνέχεια.Ο γυναικολόγος μου είπε να μην ανησυχώ απλά αναρωτιέμαι αν συμβαίνει και σε σας.

Επίσης, βρήκαμε σπιτάκι και είναι τέλειο :-P...Ευτυχία...

μπραβο κοριτσακι μου!!! με το καλο στο σπιτακι σας!!! εχει και τελειο παιδικο δωματιο για το μωρακι σας!!! εμενα τα ουλα μου δεν ματωνουν αλλα φαινονται πολυ ερεθισμενα.

Ελλακι εχω να πω οτι το να μεινω εγκυος ηταν μια παρα πολυ συνειδητοποιημενη αποφαση που πηραμε απο κοινου με τον αντρα μου οπως και ολες οι αλλες στη ζωη μας. το να κανουμε οικογενεια το θελαμε πολυ (αλλωστε γι αυτο παντρευτηκαμε) και ετσι με την πρωτη προσπαθεια ημασταν τυχεροι. το τι περναει τωρα ο κακομοιρης με τις ανησυχιες και τα κλαματα μου καθε βραδυ δε λεγεται. αλλα λογικα σκεπτομενη πιστευω ειναι θετικο οτι μας απασχολει. σημαινει οτι μας ενδιαφερει. και οσο περναει ο καιρος θα φαινεται ολο και πιο δυσκολο γιατι θα γινεται πια πραγματικοτητα.

Αντε να φαω την πρωτη κλωτσιααααααα!!!!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυριο το πρωι εχω γιατροοοοο!!!!!

Προσευχηθειτε μαζι μου να εχει ανεβει ο πλακουντας και επισης να ειναι καλα ο μπομπιρακος μου γιατι εχω να τον νιωσω 2 μερες!!! :?:-?:?


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι,ολα θα πανε καλα! Οταν ειναι μικρα δεν τα ακουμε κημερινα,αλλα μπορεις αν θελεις να πιεις μια πορτοκαλαδα με ζαχαρη(η ζαχαρη τους δινει ενεργεια και τα ξυπναει).Στα μεγαλυτερα εμβρυα πιανει αυτο το κολπο! Στο λεει μια μαμα που στις εγκυμοσυνες της εχει παντα χαμηλο πλακουντα!:P

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωι εχω γιατροοοοο!!!!!

Προσευχηθειτε μαζι μου να εχει ανεβει ο πλακουντας και επισης να ειναι καλα ο μπομπιρακος μου γιατι εχω να τον νιωσω 2 μερες!!! :?:-?:?

Όλα καλά θα πάνε !μην έχεις άγχος ξεκουρασου και ετοιμάσου να δεις πόσο θα έχει μεγαλωσει!

Link to comment
Share on other sites

kellymania ολα καλα? πως εισαι?? ολα ενταξει με το μωρακι ε???

Όλα καλά προς το παρόν, πήρα κ τη γνώμη (τηλεφωνικά) κ ενός άλλου γιατρού κ μου είπε πως αφού δεν ξανάκανα αυχενική, να κάνω όντως το Ατεστ. Άρα αναμένω μέχρι τις 3 του μηνός :rolleyes:. Εύχομαι να'ναι καλύτερα τ'αποτελέσματα αυτή τη φορά... Α κ οι κλοτσίτσες καλά κρατούν... όχι συνέχεια βέβαια, καμιά φορά το βράδυ, ίσα που το καταλαβαίνω! Όντως καλά λένε ότι στο δεύτερο το παίρνεις είδηση νωρίτερα :tongue:

Φιλιά στις κοιλίτσες σας :D


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωι εχω γιατροοοοο!!!!!

Προσευχηθειτε μαζι μου να εχει ανεβει ο πλακουντας και επισης να ειναι καλα ο μπομπιρακος μου γιατι εχω να τον νιωσω 2 μερες!!! :?:-?:?

Θα'σαι στο μυαλό μας! Και θετική σκέψη, είναι νωρίς για να το νοιώθεις κάθε μέρα! POSITIVE VIBES κορίτσια!!!!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...