Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

το amazon ξεχασα!!

για το μωρακι λεω αφου εγω που εχω ελεγχο του σωματος μου δεν αντεχω το ανασκελο πως θα μπορει εκεινο??? η ξαδερφη μου του ειχε σφηνακι αλλα ειχε και παιδιατρο που της ειπε οτι δεν χρειαζεται να θηλασει!

ξερω κι εγω!!

βεβαια ετσι κι αλλιως ολη την ωρα απο πανω του θα ειμαστε και θα το κοιταμε :-P μετα θα φερνει σβουρες μοναχο του οτι και να κανουμε (εκει κι αν χρειαζεται υπνοσακος!!!)

και πρεπει να οργανωθω!! μονο εγω δεν εχω ψωνισει τιποτα!!!και σας ζηλευω τοσο πολυ!!! οτι εχετε παρει ειναι τοσο ομορφο!!! εγω θα παιξω με μπεζ και λιγο φυστικι στα χρωματα του δωματιου(απο δευτερα το βαφουμε-ουτε αυτο δεν εχω κανει! και με τοσο χαμηλο αιματοκριτη φοβαμαι μην με βαλει για καισαρικη μολις μπω στον 9ο μηπως γλιτωσω την μεταγγιση)

μην αγχωνεσαι! απλα βρες αυτα που θελεις να παρεις. κανε τη λιστα σου και ξεκινα να αγοραζεις. παντως, εγω που τα πηρα σχεδον ολα ιντερνετικα, σιγουρα ηταν πιο οικονομικα. οποτε απο το σπιτακι σου, κανε την ερευνα σου και θα εισαι μια χαρα! για χρωματα στο δωματιο, παρε οικολογικα, κατι πλαστικες βαφες, δεν μυριζουν καθολου. επισης, το πρωτο πραγμα που κατα τη γνωμη μου πρεπει να παραγγειλεις, ειναι τα επιπλακια, γιατι μυριζουν βαφη και βερνικι, πιο πολυ απο οτι το βαψιμο, οποτε θα θελουν λιγο καιρο να ξεμυρισουν! εγω λεω απο την επομενη εβδομαδα να ξεκινησω τα πλυσιματα, μιας και εγω θα γεννησω σχετικα νωρις.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μην αγχωνεσαι! απλα βρες αυτα που θελεις να παρεις. κανε τη λιστα σου και ξεκινα να αγοραζεις. παντως, εγω που τα πηρα σχεδον ολα ιντερνετικα, σιγουρα ηταν πιο οικονομικα. οποτε απο το σπιτακι σου, κανε την ερευνα σου και θα εισαι μια χαρα! για χρωματα στο δωματιο, παρε οικολογικα, κατι πλαστικες βαφες, δεν μυριζουν καθολου. επισης, το πρωτο πραγμα που κατα τη γνωμη μου πρεπει να παραγγειλεις, ειναι τα επιπλακια, γιατι μυριζουν βαφη και βερνικι, πιο πολυ απο οτι το βαψιμο, οποτε θα θελουν λιγο καιρο να ξεμυρισουν! εγω λεω απο την επομενη εβδομαδα να ξεκινησω τα πλυσιματα, μιας και εγω θα γεννησω σχετικα νωρις.

ολο λεω να περιμενω σκεπτομενη λογικα να μου πει ο γιατρος αν θα ειναι μεγαλο το μωρακι για να παραγγειλω μια και καλη. κι εγω απο ιντερνετ τα ρουχαλακια τουλαχιστον και θα δουμε τι αλλο θα χρειαστω γιατι μαμα και γιαγια ολοφτιαχνουν και μου αρεσει που θα εχει το μωρακι κατι απο την γιαγια και την προγιαγια του. αν μου φτιαξουν 2-3 σετ σεντονια δηλαδη και 5-6 πανες γλιτωνω αρκετα χρηματα!!! θα κανω και λιγη υπομονη (κυριως γιατι ο αντρας μου δουλευει απογευματα κυριως τον σεπτεμβρη) και μετα θα ξεχυθω στην αγορα, ιντερνετικη και μη!! ερευνα πιστευω εχω κανει αρκετα καλη χαρη στη βοηθεια σας κυριως, οποτε δεν θα καθυστερησω!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι το bebemaison, εμεις πηραμε αυτο το πακετο:

http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp?prdId=90-021&extLang=

που εχει αυτα που ανεφερε - οπως θα δεις! επισης, εγω διαλεξα μια πιο οικονομικη προικα, και μου εβγαλε τη διαφορα στα χρηματα ( εκανε γυρω στα 300 ευρω αυτη που δινει μαζι, και αυτη που πηρα εκανε 100 κατι.

η συρταριερα ειναι τελεια, πολυ καλη ποιοτητα, και εχει μπανακι απο κατω. εαν θελεις να το βαλεις στο μπανιο μεμονωμενα μπορεις να το βγαλεις και να παρεις μια βαση η και μονο του στη μπανιερα.

το κρεββατι πολυ καλη ποιοτητα, μας εδωσε και το στρατο για τη κουνουπιερα.

εαν δεις εδω:

http://www.bebemaison.gr/product_search.jsp?qid=&catId=0204&spof=&fprd=&action1=SEARCH&sort=&pperpage=48

εχει πολλα πακετα με τα ιδια πραγματα ( κουνια, συρταριερα αλλαξιερα, στρωμα και προικα) εαν θελεις να τα δεις και live, υπαρχει καταστημα PALI στο περιστερι, εμεις εκει πηγαμε και τα ειδαμε. εχει ολα τα μοντελα.

Σε ευχαριστω, το καταστημα αυτο ειναι το πρωτο που θα επισκεφτουμε, μολις ευκαιρεσει ο αντρας μου, μιας κι απο το site μου εχουν αρεσει πολλα πραγματα και θα παμε να τα δουμε απο κοντα.(Θεσσαλονικη είμαι).Το στρωμα το κοκοφοινικα πηρατε?Ειναι καλο απο σκληρότητα?

Το σκεφτομαι και εγω αλλα εχω διαβασει διαφορες γνωμες και προβληματιζομαι.

Οσες πηρατε κοκοφοινικα στρωμα, μυριζει βαρια?


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Sling θα πάρω σίγουρα, πιστεύω εκτός απο τις βόλτες, βοηθάει και τις ωρες που θα πιαστούν πολυ τα χέρια μας απο το θηλασμο, η οταν θΑ κάνουμε δουλιτσες στο σπιτι!!

Στρώμα δεν θα πάρω ούτε κοκοφοίνικα ούτε λατεξ...το έψαξα όσο δε γινεται..ζαλιστηκα χαχα!

Στις άλλες χώρες δεν τα χρησιμοποιούν αυτα τα υλικά για βρεφικα στρώματα.

Θ πάρω ενα απο Γερμανία που εχει περάσει πολλα τεστ και εχει πάρει άριστη βαθμολογία!

Ειναι αυτο εδω και μαζι με τα έξοδα αποστολής κοστίζει περίπου 100? γιατι το εχει σε προσφορά τωρα! http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/At-Home/Bedtime/Mattresses-Mattress-Protectors/-Aro%C2%AE-Sanistar-mattress-30064-46106-12548.htm

Υπάρχει και στο αμαζον http://www.amazon.de/Aro-Artl%C3%A4nder-920900-Sanistar-Matratze/dp/B002N59MFY/ref=sr_1_6/275-4316832-1044253?ie=UTF8&qid=1378927036&sr=8-6&keywords=Julius+Z%C3%B6llner+Dr.+L%C3%BCbbe+Air+Allegro

Βέβαια αν έπρεπε να διαλέξω αναγκαστικά ανάμεσα σε κοκοφοίνικα και λατεξ, θα διάλεξαν λατεξ..

Οχι οτι σε κοκοφοίνικα θα πάθουν κατι τα μπεμπακια, απλα θέλει καλο αερισμο στην αρχή (ανάλογα με την μάρκα μύριζε περισσότερο η λιγότερο) και προσοχή να μη βραχεί απο ατύχημα...

Τα κορίτσια που πήραν το λικνο της κικο να μας δώσουν τα φώτα τους!

Κάνει για συχνή χρήση; Η ειναι οπως το πορτμπεμπέ για 1-2 ύπνους μεσα στη μερα; Σκέφτομαι μήπως το ύφασμα κάνει καμπύλη αν χρησιμοποιηθεί για 6 μηνες παρατεταμένά, τι λέτε εσείς;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Sling θα πάρω σίγουρα, πιστεύω εκτός απο τις βόλτες, βοηθάει και τις ωρες που θα πιαστούν πολυ τα χέρια μας απο το θηλασμο, η οταν θΑ κάνουμε δουλιτσες στο σπιτι!!

Στρώμα δεν θα πάρω ούτε κοκοφοίνικα ούτε λατεξ...το έψαξα όσο δε γινεται..ζαλιστηκα χαχα!

Στις άλλες χώρες δεν τα χρησιμοποιούν αυτα τα υλικά για βρεφικα στρώματα.

Θ πάρω ενα απο Γερμανία που εχει περάσει πολλα τεστ και εχει πάρει άριστη βαθμολογία!

Ειναι αυτο εδω και μαζι με τα έξοδα αποστολής κοστίζει περίπου 100? γιατι το εχει σε προσφορά τωρα! http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/At-Home/Bedtime/Mattresses-Mattress-Protectors/-Aro%C2%AE-Sanistar-mattress-30064-46106-12548.htm

Υπάρχει και στο αμαζον http://www.amazon.de/Aro-Artl%C3%A4nder-920900-Sanistar-Matratze/dp/B002N59MFY/ref=sr_1_6/275-4316832-1044253?ie=UTF8&qid=1378927036&sr=8-6&keywords=Julius+Z%C3%B6llner+Dr.+L%C3%BCbbe+Air+Allegro

Βέβαια αν έπρεπε να διαλέξω αναγκαστικά ανάμεσα σε κοκοφοίνικα και λατεξ, θα διάλεξαν λατεξ..

Οχι οτι σε κοκοφοίνικα θα πάθουν κατι τα μπεμπακια, απλα θέλει καλο αερισμο στην αρχή (ανάλογα με την μάρκα μύριζε περισσότερο η λιγότερο) και προσοχή να μη βραχεί απο ατύχημα...

Τα κορίτσια που πήραν το λικνο της κικο να μας δώσουν τα φώτα τους!

Κάνει για συχνή χρήση; Η ειναι οπως το πορτμπεμπέ για 1-2 ύπνους μεσα στη μερα; Σκέφτομαι μήπως το ύφασμα κάνει καμπύλη αν χρησιμοποιηθεί για 6 μηνες παρατεταμένά, τι λέτε εσείς;

Κι εγώ αυτό το στρώμα λέω να πάρω. Έχουν γίνει εδώ μόδα ο κοκοφοίνικας και το λάτεξ και δεν μπορουμε να το αποφύγουμε με τίποτα....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο το εχει ψαξει καμια σας?Σαν υλικο και σαν συμπεριφορα?Μου φαινεται μια λυση, για να ξεφυγεις απο κοκοφοινικα και λατεξ.

http://www.mommysbaby.gr/%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CE%AC_%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC_%CF%83%CF%84%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1_bebe.el.aspx


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, το καταστημα αυτο ειναι το πρωτο που θα επισκεφτουμε, μολις ευκαιρεσει ο αντρας μου, μιας κι απο το site μου εχουν αρεσει πολλα πραγματα και θα παμε να τα δουμε απο κοντα.(Θεσσαλονικη είμαι).Το στρωμα το κοκοφοινικα πηρατε?Ειναι καλο απο σκληρότητα?

Το σκεφτομαι και εγω αλλα εχω διαβασει διαφορες γνωμες και προβληματιζομαι.

Οσες πηρατε κοκοφοινικα στρωμα, μυριζει βαρια?

Καλημερα, τοτε ακομη καλυτερα, θα τα δειτε και απο κοντα! Ειναι πολυ καλη κοπελα αυτη που το εχει ( χριστινα), αλλα θελει λιγο παζαρεμα στις τιμες της ;)

ναι, κοκοφοινικα πηραμε, ειναι μια χαρα. για το λατεξ μας ειπανε οτι ειναι πολυ μαλακο για νεογεννητα και δεν κανει. Δεν μυριζει καθολου, το εχω στο κρεββατακι απο τοτε που ηρθε, με ανοιχτα παραθυρα. Εχει cotton κάλυμμα, πηραμε και τεραστια σελτεδακια για να το καλυψουμε και μια χαρα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αν έπρεπε να διαλέξω αναγκαστικά ανάμεσα σε κοκοφοίνικα και λατεξ, θα διάλεξαν λατεξ..

Οχι οτι σε κοκοφοίνικα θα πάθουν κατι τα μπεμπακια, απλα θέλει καλο αερισμο στην αρχή (ανάλογα με την μάρκα μύριζε περισσότερο η λιγότερο) και προσοχή να μη βραχεί απο ατύχημα...

Τα κορίτσια που πήραν το λικνο της κικο να μας δώσουν τα φώτα τους!

Κάνει για συχνή χρήση; Η ειναι οπως το πορτμπεμπέ για 1-2 ύπνους μεσα στη μερα; Σκέφτομαι μήπως το ύφασμα κάνει καμπύλη αν χρησιμοποιηθεί για 6 μηνες παρατεταμένά, τι λέτε εσείς;

Καλημερα! Εμεις πηραμε κοκοφοινικα στρωμα ( της Greco) δεν μυριζει καθολου. δεν ξερω για αλλες μαρκες, αλλα το στρωματακι ειναι μια χαρα, οσο σκληρο πρεπει να ειναι και χωρις οσμες.

Οσο αφορα το λικνο της κικο, που το εχω παρει, δεν εχει τετοια προβληματα. Εχει κανονικο στρωμα - οχι οπως το πορτ μπεμπε που εχει μια πιο μαλακη επενδυση απλα, σε καμια περιπτωση δεν ονομαζεται στρωμα - και απο κατω εχει σκληρη επιφανεια για να κραταει το στρωμα ευθεια. αρα δεν υπαρχει περιπτωση να κανει καμπυλη. Οσο αφορα τη χρηση, ειναι λικνο - κρεββατακι για μονιμο υπνο, δεν εχει καμια σχεση με το πορτ μπεμπε, που απο τις προδιαγραφες του, χωρις κανονικο στρωμα, δεν ενδεικνύεται για παρατεταμενη χρηση.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Επιτέλους έν βράδυ που χόρτασα ύπνο!!(Δεν ξέρω το πως κ το γιατί!)

Χαζέυω γενικότερα στο ιντερνετ κ έχω μί απορία η άσχετη...Το καθισματάκι αυτοκινήτου χρειάζεται κ έξτρα βάση για να προσαρμοστεί στο αυτοκίνητο?

Αχ Ζαχαρούλα αλήθεια το είδες από κοντά το ερωτεύσιμο καρότσι?Όταν λες μεγάλο εννοείς ότι δεν χωραέι σε πορτ παγκάζ???


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ωραία ζαχαρουλα! Χαίρομαι που κάνει το λικνο για παρατεταμένη χρήση, γιατι σε κατι σελίδες το αναφέρουν και ως κρεβατάκι ταξιδίου και σκεφτόμουν μήπως ειναι μόνο για κάποιες περιστάσεις να το χρησιμοποιείς αραιά και που...

Τι χρώμα διάλεξες εσυ;

Maribell το καροτσι το είδα και εγω απο κοντά στα Γιάννενα. Ειναι τοοοοσο ξεχωριστό...το είχε σε ολόλευκο και ξεχωρίζει απο χιλιόμετρα.. Παραμυθένιο καροτσι!

Τελικα μας κέρδισε το myo της foppa pedretti για την πρωτοτυπία του!

Δεν ξερω αν ισχύει για ολα τα καρότσια,πάντως για το δικό μας θα χρειαστει επιπλέον βάση για το αυτοκίνητο η οποία κόστισε 30?


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχω αρχισει να αγχωνομαι την ωρα της γεννας... μολις σπασουν τα νερα τι κανω;;; θα προλαβω να φτασω Αθηνα ή θα γεννησω στο αμαξι;; (ειναι 2 ωρες δρομος) θα τα καταφερω να γεννησω φυσιολογικα που το θελω τοσο πολυ;; θα ειναι ο αντρας μου μαζι μου μεσα που επισης το θελω πολυ;; πως θα ειναι το μωρο μου;;; θα ειναι το πιο ομορφο απο ολα;;; θα καταφερω να θηλασω με το rooming in;;

μετα στο σπιτι θα μπορω να το κανω μπανιο;;; θα τα καταφερω με το θηλασμο; θελω το βραδυ να κοιμαται μαζι μου, με το βυζι στο στομα για να τρωει οποτε θελει εκεινος (απο το βιβλιο της πατσουρου), θα τα καταφερω;;; και το σημαντικοτερο θα ειμαι ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ;;;;

κοριτσια ειναι πολλα ακομα αυτα που φοβαμαι και σκεφτομαι καθε μερα αλλα κυριως καθε βραδυ, ομως προσπαθω οσο μπορω να ειμαι χαλαρη και να μην αφηνω τις σκεψεις μου να με επηρεαζουν τοσο!!!

εχω αρχισει και κουραζομαι τωρα πια, και μου βγαινει μια γκρινια αλλο πραγμα!!

πραγματικα ανυπομονω!!

Καλημέρα κορίτσια! Πολυξενη και Ellie ελπίζω να είστε καλύτερα σημερα.

Πολυξενη και εμένα μου είχε συστήσει ο γιατρός να πάω σε καρδιολόγο, γιατι ένιωθα την καρδιά μου να χτυπά πολυ δυνατά και με λίγες δουλειές στο σπιτι έφτανα 150 παλμους, αλλα τελικα υποχώρησε το σύμπτωμα και δεν πήγα.

Ελπίζω να στα βρει ολα καλα ο καρδιολόγος...

τελικα δεν χρειαστηκε να παω πουθενα... ημουν καλυτερα χτες... βεβαια δυσφορια εχω ακομα, αλλα δεν μοιαζει καθολου με εκεινη που ειχα 2 μερες πριν, οποτε μου ειπε ο γιατρος να μην αγχωθω και οτι δεν ειναι κατι σοβαρο... εκλεισα βεβαια ραντεβου στις 25/09 για υπερηχο καρδιας και στις 26/09 για triplex ανω και κατω ακρων για τυπικο ελεγχο!!!

Καλημέρες!!!

Ο ύπνος-ειδικά ο νυχτερινός- έχει καταντήσει φρικιαστικός!Αφού μόλις νυχτώνει λέω "Ωχ...πάλι πρέπει ν προσπαθήσω να κοιμηθώ". Στριφογυρνάω σαν τη σβούρα, ασφαλώς και όχι κ με την ίδια ταχύτητα! Και μαζί με εμένα έχω κάθε τόσο να μετακινώ κ το έξτρα μαξιλάρι που έχω αγκαλιά. Και εκεί που νομίζεις πως κοιμάσαι...σου χτυπάει την πόρτα η ουροδόχος κύστη! Και μετά ξανά από την αρχή...αφού αναρωτιέμαι τι θα γίνει τους επόμενους μήνες που θα φουσκώσει κι άλλο η κοιλίτσα κ θα βαρύνω! Θα πρέπει να ξυπνάω κ τον αντρούλη μου για να με σπρώχνει κ να με τραβάει να σηκωθώ :tongue: :tongue: :tongue:

Αυτό με την ταχυκαρδία με πιάνει κ εμένα κάποιες φορές και μάλιστα χωρίς να κουραστώ. Έχω και χαμηλή πίεση βέβαια γενικά κ ίσως να οφείλεται εκεί. Θα ρωτήσω κ το γιατρό στις 23/9 που έχουμε ραντεβού.

Ζαχαρούλα εμένα την προηγούμενη φορά ο γιατρός μου μου έκανε doppler. Ελέγχει τη θέση του πλακούντα, την ποσότητα του αμνιακού αγρού, το πως μεταφέρονται όλες οι απαραίτητες ουσίες στο μωράκι. Με απλό υπέρηχο γίνεται.

Επίσης έχω να σας πω ότι ερωτεύτηκα ένα καρότσι... http://www.skroutz.gr/s/268864/Cam-Cortina-X3-Tris-Evolution.html το μαύρο με το λευκό φιόγκο...

και για μενα ο υπνος ειναι ενα βασανο πια.. και σε καμια περιπτωση δεν ξεκουραζομαι..! :(

το καροτσι αυτο ειναι πολυ πολυ ομορφο... ! μ΄αρεσουν οι μεγαλες ροδες!!! :tongue:

σε αυτο:

οπως ακριβως ειναι το χρωμα και ο σκελετος. εχω παραλαβει το πορτ μπεμπε και το καθισμα αυτοκινητου μεχρι στιγμης, τελη σεπτεμβριου θα παραλαβω το καροτσι, το καθισμα και τα υπολοιπα εξαρτηματα

ομορφο και το δικο σας... καλες βολτεεεεες!!!!!! ;)

Γεια σας! Νέα στο φόρουμ και μαμά για δεύτερη φορά. Έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 χρονών ;)

Θα σας συμβούλευα πέρα από όλα αυτά που ήδη λέτε, να κοιτάξετε και τους μάρσιππους sling (babywearing.gr). Βολεύουν πάρα πολύ ειδικά στην αρχή και μπορείς να έχεις το μικρό σου αγκαλιά και χέρια ελεύθερα. Αν το συνηθίσουν τους αρέσει πολύ.

Ιοαζόν, σαν να σε θυμάμαι κι από άλλο φόρουμ με άλλη θεματολογία. Απόφοιτος;

Με το καλό σε όλες κι όχι πολύ άγχος!

καλωσορισες, να χαιρεσαι το πρωτο και με το καλο το δευτερο!!!

και εγω θελω να παρω σλινγκ... αλλα επειδη εχουμε ξεπερασει αρκετα τον προϋπολογισμο μας, θα το ζητησω για δωρο απο το σοι... :tongue:

Σε ευχαριστω, το καταστημα αυτο ειναι το πρωτο που θα επισκεφτουμε, μολις ευκαιρεσει ο αντρας μου, μιας κι απο το site μου εχουν αρεσει πολλα πραγματα και θα παμε να τα δουμε απο κοντα.(Θεσσαλονικη είμαι).Το στρωμα το κοκοφοινικα πηρατε?Ειναι καλο απο σκληρότητα?

Το σκεφτομαι και εγω αλλα εχω διαβασει διαφορες γνωμες και προβληματιζομαι.

Οσες πηρατε κοκοφοινικα στρωμα, μυριζει βαρια?

εμεις πηραμε 2σε1 ... απο τη μια πλευρα ειναι κοκοφοινικας και απο την αλλη λατεξ!!! δεν μυριζει.. αλλα η αληθεια ειναι οτι το εχω βγαλει απο το νάιλον απο τοτε που το πηραμε.. και το εχω αφησει να αεριζεται!!! κανε και εσυ το ιδιο αμα φοβασαι!

Sling θα πάρω σίγουρα, πιστεύω εκτός απο τις βόλτες, βοηθάει και τις ωρες που θα πιαστούν πολυ τα χέρια μας απο το θηλασμο, η οταν θΑ κάνουμε δουλιτσες στο σπιτι!!

Τα κορίτσια που πήραν το λικνο της κικο να μας δώσουν τα φώτα τους!

Κάνει για συχνή χρήση; Η ειναι οπως το πορτμπεμπέ για 1-2 ύπνους μεσα στη μερα; Σκέφτομαι μήπως το ύφασμα κάνει καμπύλη αν χρησιμοποιηθεί για 6 μηνες παρατεταμένά, τι λέτε εσείς;

κανει σιγουρα για μονιμη χρηση, ειναι μεγαλο, ανετο και σταθερο! εχει στρωμα σκληρο και ξυλινη επενδυση απο κατω για να το κραταει παντα σε ευθεια... οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να κανει καμπυλη! προσωπικα νομιζω πως ειναι πολυ καλυτερο απο το πορτ-μπεμπε και σιγουρα πιο ασφαλες και ευρυχωρο!:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

Nutimama ..............ΠΗΤ 04/11/13

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Αγορι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 14/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13 Κοριτσι

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13 Αγορι

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13 Κοριτσι

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Αγορι

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13 Κοριτσι & Κοριτσι

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Αγορι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13 Αγορι (μαλλον)

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

christina123 ............ ΠΗΤ 24/12/13 Κοριτσι

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

polixenh ...... 16/09 (υπερηχος γιατρου)

maribell ....... 23/09 (υπερηχος γιατρου)

polixenh ...... 25/09 (καρδιολογο)

polixenh ...... 26/09 (τριπλεξ ανω-κατω ακρων)

οποια αλλη εχει ραντεβου ας μου το πει παρακαλω...

olive22 ποτε εχεις πητ για να σε βαλω στη λιστα;;;


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Επιτέλους έν βράδυ που χόρτασα ύπνο!!(Δεν ξέρω το πως κ το γιατί!)

Χαζέυω γενικότερα στο ιντερνετ κ έχω μί απορία η άσχετη...Το καθισματάκι αυτοκινήτου χρειάζεται κ έξτρα βάση για να προσαρμοστεί στο αυτοκίνητο?

Αχ Ζαχαρούλα αλήθεια το είδες από κοντά το ερωτεύσιμο καρότσι?Όταν λες μεγάλο εννοείς ότι δεν χωραέι σε πορτ παγκάζ???

χαχα!ναι το εχω δει live και στο δρομο και σε μαγαζι! ειναι γενικα ογκωδες, αλλα ειναι και πολυ μακρυ, το μπροστα κομματι εξεχει αρκετα. ειναι οντως παντως πολυ εντυπωσιακο, δεν θελω να σε αποθαρρύνω! απλα εγω ηθελα πιο μικρο καροτσακι! οσο αφορα το αυτοκινητο, ε θα πρεπει να εχεις αρκετα μεγαλο πορτ παγκαζ.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...