Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Ζαχαρουλα, πες μου αν θες το κατσστημα, ειτε εδω ειτε με π.μ.γιατι εμεις δεν εχουμε κλεισει ακομα εξοπλισμο.Και τα θελουμε και ολα επι 2 και ειναι και τα πρωτα παιδια σε οικογενεια και φιλους οποτε δεν εχει να μας δωσει κανεις τιποτα.Ειναι πολλλλλλλλα τα λεφτα!!

ειναι το bebemaison, εμεις πηραμε αυτο το πακετο:

http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp?prdId=90-021&extLang=

που εχει αυτα που ανεφερε - οπως θα δεις! επισης, εγω διαλεξα μια πιο οικονομικη προικα, και μου εβγαλε τη διαφορα στα χρηματα ( εκανε γυρω στα 300 ευρω αυτη που δινει μαζι, και αυτη που πηρα εκανε 100 κατι.

η συρταριερα ειναι τελεια, πολυ καλη ποιοτητα, και εχει μπανακι απο κατω. εαν θελεις να το βαλεις στο μπανιο μεμονωμενα μπορεις να το βγαλεις και να παρεις μια βαση η και μονο του στη μπανιερα.

το κρεββατι πολυ καλη ποιοτητα, μας εδωσε και το στρατο για τη κουνουπιερα.

εαν δεις εδω:

http://www.bebemaison.gr/product_search.jsp?qid=&catId=0204&spof=&fprd=&action1=SEARCH&sort=&pperpage=48

εχει πολλα πακετα με τα ιδια πραγματα ( κουνια, συρταριερα αλλαξιερα, στρωμα και προικα) εαν θελεις να τα δεις και live, υπαρχει καταστημα PALI στο περιστερι, εμεις εκει πηγαμε και τα ειδαμε. εχει ολα τα μοντελα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αυτο το βίντεακι έδειξε και στον άντρα μου για να μη φοβάται, γιατι και εκείνος είχε την ίδια φοβία..μήπως χρειαστει να κάνει μπάνιο τη μικρη, αν εγω πχ κανω καισαρκη...

http://m.youtube.com/watch?v=qOACsA3SBdk&feature=fvwrel

Εδω θα το δείτε και απο την ειδικό!

Γιατι να φοβηθούμε; Απλά θέλει τροπο :-)

Εγω και πάλι φοβάμαι :oops: Είναι πολύ λεπτό το χέρι μου και φοβάμαι μήπως δεν το κρατήσω σωστά. Anyway, θα μου δείξουν σίγουρα και μετα τις πρώτες φορές φαντάζομαι θα συνηθίσω.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ουου, απο αγχη και αγωνιες αλλο τιποτα.Εγω πανω απο'ολα τρεμω την πρωοροτητα.Αστα μεγαλο αγχος...

Και εγώ αυτό φοβάμαι πιο πολύ από όλα!!! :shock::shock::shock:

Αλλά όλα τα σκέφτομαι...φυσικά να είναι υγιές... αλλά και την γέννα... και το μετά!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς και εγώ έχω την αδελφή μου και μου έδωσε τα πάντα.

Ρουχαλάκια μου έδωσε πολλά, αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρη ότι θα βολέψουν τα νούμερα... οπότε μπορεί να πάρω μερικά. Αν και έχουν αρχίσει ήδη να μου φέρνουν δώρα :-)

Αλλά και πάλι η λίστα με τα μικροπράγματα είναι μεγάλη...

Θέλω τον κάδο για τις πάνες... βραστήρα... θερμαντήρα για τα μπιμπερό. Το δωμάτιο είναι πάνω και η κουζίνα κάτω... οπότε θα χρειαστούν για να μην κατεβαίνω κάτω (στην αρχή θα θηλάσω... αλλά επιστρέφω σύντομα στο γραφείο οπότε κάποια γεύματα από νωρίς θα είναι με μπιμπερό).


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Νέα στο φόρουμ και μαμά για δεύτερη φορά. Έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 χρονών ;)

Θα σας συμβούλευα πέρα από όλα αυτά που ήδη λέτε, να κοιτάξετε και τους μάρσιππους sling (babywearing.gr). Βολεύουν πάρα πολύ ειδικά στην αρχή και μπορείς να έχεις το μικρό σου αγκαλιά και χέρια ελεύθερα. Αν το συνηθίσουν τους αρέσει πολύ.

Ιοαζόν, σαν να σε θυμάμαι κι από άλλο φόρουμ με άλλη θεματολογία. Απόφοιτος;

Με το καλό σε όλες κι όχι πολύ άγχος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Νέα στο φόρουμ και μαμά για δεύτερη φορά. Έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 χρονών ;)

Θα σας συμβούλευα πέρα από όλα αυτά που ήδη λέτε, να κοιτάξετε και τους μάρσιππους sling (babywearing.gr). Βολεύουν πάρα πολύ ειδικά στην αρχή και μπορείς να έχεις το μικρό σου αγκαλιά και χέρια ελεύθερα. Αν το συνηθίσουν τους αρέσει πολύ.

Ιοαζόν, σαν να σε θυμάμαι κι από άλλο φόρουμ με άλλη θεματολογία. Απόφοιτος;

Με το καλό σε όλες κι όχι πολύ άγχος!

Αμέεεεεεε. Εγώ είμαι! :D


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Νέα στο φόρουμ και μαμά για δεύτερη φορά. Έχω ένα αγοράκι σχεδόν 2 χρονών ;)

Θα σας συμβούλευα πέρα από όλα αυτά που ήδη λέτε, να κοιτάξετε και τους μάρσιππους sling (babywearing.gr). Βολεύουν πάρα πολύ ειδικά στην αρχή και μπορείς να έχεις το μικρό σου αγκαλιά και χέρια ελεύθερα. Αν το συνηθίσουν τους αρέσει πολύ.

Ιοαζόν, σαν να σε θυμάμαι κι από άλλο φόρουμ με άλλη θεματολογία. Απόφοιτος;

Με το καλό σε όλες κι όχι πολύ άγχος!

Kαλως ηρθες και με το καλο το δευτερο μπεμπακι σου! Ειναι του ιδιου φυλου η του αναποδου? σε ποια εβδομαδα εισαι?

Τα εχω δει τα sling, και το σκεφτομαι, τουλαχιστον για μεσα στο σπιτι η σε κανενα mall! θα ειναι χρησιμα!

δικιο εχεις για το αγχος,αλλα δεν ειναι ευκολο! προσπαθουμε παντως :D


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι αυτή τη φορά, με λυπήθηκε η φύση μάλλον και είπε να μην μου στείλει άλλο ένα τερατάκι!

Είμαι στην 27η, αρχές Δεκέμβρη περιμένω. Αναπόφευκτο το άγχος, αλλά σκεφτείτε ότι μετά έρχεται μεγαλύτερο. Μην σας πω στη δεύτερη που έχεις και το πρόσθετο, μην σου πω κύριο, πώς θα το πάρει το πρώτο κι αν θα συνεχίσεις να είσαι σωστή με το πρώτο σου παιδί, γιατί το μωρό, όπως και να έχει πρέπει να ικανοποιηθεί.

Επίσης καρότσια, μην πάρετε πολύ μεγάλα. Εγώ είχα πάρει δλδ και μετά το πούλησα για να πάρω ένα που να πιάνει λίγο χώρο στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εν τω μεταξυ δεν σας προλαβαινω!!! εχετε παρει φωτια σημερα!!! θα προσπαθησω να κανω μια ανακεφαλεωση στα sites που εχετε παραγγειλει και κατα συνεπεια ειναι αξιοπιστα. οποια θελει ας με βοηθησει γιατι οπως ειπα και παλιοτερα το μυαλο μου δεν δουλευει!!

και ενταξει σφηνακι να μην βαζουμε αλλα ανασκελα??? μου κανει μεγαλη εντυπωση βρε κοριτσακια!! ας πει και καμια εμπειρη την γνωμη-εμπειρια της!!! εγω ας πουμε που εχω προβλημα με την παλιδρομηση δεν μπορω να μεινω ξαπλωμενη για πολυ ωρα ανασκελα! θελετε να το συζητησουμε??


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό ολιβ το νέο μέλος!!

Απο άγχος να φαν κ οι κότες!!σλινγκ το σκέφτομαι κ γω!ολες λενε τα καλύτερα!

Καροτσάκι το εχουμε κανει πρόβα και χωράει και στο μικρο αμάξι και στο μεγαλο!

Μαγδα μου εγω αυτο που σκεφτόμουν ειναι πως αν κανει γουλιτσες να σηκωσω λιγο το λίκνο οπως εχουν και τα πυρεξακια στα μαιευτηρια!παντως ολες οι μανούλες που έχω μιλήσει ανάσκελα τα βάζουν τα μωρα!η Μαμα μου στο τσακ ηταν να πάρει σφηνακι κ την πρόλαβα


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ δεν σας προλαβαινω!!! εχετε παρει φωτια σημερα!!! θα προσπαθησω να κανω μια ανακεφαλεωση στα sites που εχετε παραγγειλει και κατα συνεπεια ειναι αξιοπιστα. οποια θελει ας με βοηθησει γιατι οπως ειπα και παλιοτερα το μυαλο μου δεν δουλευει!!

και ενταξει σφηνακι να μην βαζουμε αλλα ανασκελα??? μου κανει μεγαλη εντυπωση βρε κοριτσακια!! ας πει και καμια εμπειρη την γνωμη-εμπειρια της!!! εγω ας πουμε που εχω προβλημα με την παλιδρομηση δεν μπορω να μεινω ξαπλωμενη για πολυ ωρα ανασκελα! θελετε να το συζητησουμε??

η δικη μου η λιστα ειναι η εξης μαδγα!

bebemaison.gr επιπλα και προικα

amazon μπιμερο αποστειρωτες κτλ

spitishop.gr σεντονια πανες σελετεδακια πετσετες

clothingattesco.com ρουχαλακια

nextdirect.com ρουχαλακια

etsy.com αυτοκολλητα για το δωματιο

και τα λοιπα απο μαγαζια διαφορα ( τα κλασσικα, λητω ηρα κτλ)

για εσενα εννοεις πως να κοιμασαι? προφανως οχι για το μωρο. εγω κοιμαμαι στα 2 πλαγια, και οταν πιανομαι, γυρναω ανασκελα, αλλα σε κλιση - δηλαδη δεν οριζοντιονομαι! βαζω περισσοτερα μαξιλαρια και μερικα πιο χαμηλα στη πλατη, για να κοιμαμαι λιγο ορθια, γιατι αλλιως μου κοβεται η ανασα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

η δικη μου η λιστα ειναι η εξης μαδγα!

bebemaison.gr επιπλα και προικα

amazon μπιμερο αποστειρωτες κτλ

spitishop.gr σεντονια πανες σελετεδακια πετσετες

clothingattesco.com ρουχαλακια

nextdirect.com ρουχαλακια

etsy.com αυτοκολλητα για το δωματιο

και τα λοιπα απο μαγαζια διαφορα ( τα κλασσικα, λητω ηρα κτλ)

για εσενα εννοεις πως να κοιμασαι? προφανως οχι για το μωρο. εγω κοιμαμαι στα 2 πλαγια, και οταν πιανομαι, γυρναω ανασκελα, αλλα σε κλιση - δηλαδη δεν οριζοντιονομαι! βαζω περισσοτερα μαξιλαρια και μερικα πιο χαμηλα στη πλατη, για να κοιμαμαι λιγο ορθια, γιατι αλλιως μου κοβεται η ανασα!

το amazon ξεχασα!!

για το μωρακι λεω αφου εγω που εχω ελεγχο του σωματος μου δεν αντεχω το ανασκελο πως θα μπορει εκεινο??? η ξαδερφη μου του ειχε σφηνακι αλλα ειχε και παιδιατρο που της ειπε οτι δεν χρειαζεται να θηλασει!

ξερω κι εγω!!

βεβαια ετσι κι αλλιως ολη την ωρα απο πανω του θα ειμαστε και θα το κοιταμε :-P μετα θα φερνει σβουρες μοναχο του οτι και να κανουμε (εκει κι αν χρειαζεται υπνοσακος!!!)

και πρεπει να οργανωθω!! μονο εγω δεν εχω ψωνισει τιποτα!!!και σας ζηλευω τοσο πολυ!!! οτι εχετε παρει ειναι τοσο ομορφο!!! εγω θα παιξω με μπεζ και λιγο φυστικι στα χρωματα του δωματιου(απο δευτερα το βαφουμε-ουτε αυτο δεν εχω κανει! και με τοσο χαμηλο αιματοκριτη φοβαμαι μην με βαλει για καισαρικη μολις μπω στον 9ο μηπως γλιτωσω την μεταγγιση)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...