Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου καλα. ευχαριστω ολες παρα πολυ για την συμπαρασταση, περασαμε δυσκολα αλλα ειναι τα ευχαριστα μπροστα μας, ετσι το βλεπω.

Λια θελω το ρεζουμε απο το σεμιναριοοοοο!!!!

Πολυξενη τέλεια τα φαγητάκια! Ανυπομονώ να εχω 3 παιδάκια και να τους μαγειρεύω τα πιο νόστιμα φαγητά!

Ellie καλύτερα που θα φύγει η σόμπα! Προσωπικά δεν πιστεύω πως θα είχατε πρόβλημα, αλλα τουλάχιστον τωρα θα έχεις ενα λόγο λιγότερο να ανησυχείς!

Αχ εσυ τα έχεις ψωνίσει ολα!!!

Το λικνο της chicco εχει εξαντληθεί σε ολα τα χρώματα απο την εταιρεία, ετσι θα μας το στείλουν τον Οκτώβρη! Ευτυχώς ειναι μια χαρα για μας!

Καλα τόση θραύση έκανε???

μη μου λες τετοια!!! το εψαξες και μεσω ιντερνετ η πηγες μονο σε μαγαζια!! ενα πραγμα ειπα να παραγγειλω αυτη τη βδομαδα και δεν θα το βρω??? (σε γκρι θα το παρω αφου η πραγματικη του αποχρωση ειναι μπεζ γιατι μπεζ καφε και λιγο πρασινο θα εχουμε στο δωματιο)

Καλημέρα. Τι κάνετε; Εγώ δεν ξύπνησα καλά.. Εχω αγχωθει μηπως δεν γυρίσει ο μικρός..

ματακια την προηγουμενη βδομαδα γεννησε μια γνωστη της οποιας επισης δεν ειχε γυρισει το μωρακι και την ειχε βαλει να περπαταει πολυ (2χλμ τη μερα)αλλα της ειχε πει να μην ανησυχει γιατι μεχρι και την 37η εβδομαδα μπορει να κανει κωλοτουμπες επειδη συνηθως εχει χωρο! εγω νιωθω συνεχεια τα ποδαρακια στα πλευρα μου και το κεφαλακι του χαμηλα αλλα μου ειπε ο γιατρος μην το δενω κι ολας γιατι μπορει να του τη δωσει και να γυρισει. μην αγχωνεσαι βρε ακομα γι αυτα!!! ειναι νωρις για εμας!!! βεβαια σε καταλαβαινω, εμμονες κι εγω ολη την ωρα με διαφορα αλλα μην χαλας την ψυχολογια σου. στο λεω απο πειρας επειδη το εζησα χθες και δεν θελω να ξανανιωσω το παιδακι μου τοσο νευρικο...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το θέμα όμως είναι πως εμένα ο μικρός δεν.κάνει τούμπες. Πάντα ετσι τον ένιωθα.. Δεν θυμάστε που έλεγα ότι τον εχω χαμηλά;; Μόνο κατω με κλωτσάει και στα πλευρά ψηλά που πονούσα ήταν γιατί με πιέζει οταν τεντώνεται.. Είμαι πολύ χάλια σημερα αλήθεια..

αγαπη μου, μην αγχωνεσαι... θα γυρισει ο μπομπιρακος σου!!! ... ειναι καλυτερα ετσι παρα να ειναι γυρισμενος προς τα κατω οπως ειναι ο δικος μου και να εχει ανοιξει και ο τραχηλος και να φοβασαι μηπως γεννησεις νωριτερα!! :wink:

ειναι νωρις ακομα... μην ανησυχεις απο τωρα!! Ολα τελεια θα πανε!!:lol::lol:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια παίρνουν θέση από τόσο νωρίς????? εγώ το κεφάλι του πάντως το νιώθω στη κοιλιά μου και τα πόδια του χαμηλά.... αλλά είναι νωρίς ακόμα :-)

Χριστινακι εμενα ειναι γυρισμενος απο την 29η εβδομαδα... με θεση γεννας... δηλαδη με την πλατουλα προς τα εξω!!! Συνηθως ομως γυριζουν μεχρι την 36η εβδομαδα, επομενως δεν υπαρχει λογος να αγχωθεις και εσυ!! :tongue:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Το λικνο προσπάθησα να το παραγγειλω μέσω Ίντερνετ και μου είπαν σε ολες τις σελίδες πως υπάρχει έλλειψη απο την chicco σε ολα τα χρώματα!

Αρα υπομονη!!

Καλεεεε πρεπει να εχει γυρίσει απο τωρα το μπεμπε;;; Νόμιζα ειναι πολυ νωρίς για να το κοιτάμε αυτο!

Αλήθεια φυσιολογικος τοκετος με το παιδί σε ίσχυακή προβολή δε γινεται με τιποτα;;;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Τι κάνετε; Εγώ δεν ξύπνησα καλά.. Εχω αγχωθει μηπως δεν γυρίσει ο μικρός..

Πουλάκι μου καθόλου μην αγχωνεσαι!!και μένα πριν πέντε μέρες ήταν με τα ποδια κάτω και προχτές γύρισε στο πλαι(πολυ άβολο αυτο για μένα) αλλα όπως είπαν οι κοπέλες εχουμε περιθώρια ακόμη ουυυυυυυυ!!!!!

καλημερα κοριτσακια μου καλα. ευχαριστω ολες παρα πολυ για την συμπαρασταση, περασαμε δυσκολα αλλα ειναι τα ευχαριστα μπροστα μας, ετσι το βλεπω.

Λια θελω το ρεζουμε απο το σεμιναριοοοοο!!!!

μη μου λες τετοια!!! το εψαξες και μεσω ιντερνετ η πηγες μονο σε μαγαζια!! ενα πραγμα ειπα να παραγγειλω αυτη τη βδομαδα και δεν θα το βρω??? (σε γκρι θα το παρω αφου η πραγματικη του αποχρωση ειναι μπεζ γιατι μπεζ καφε και λιγο πρασινο θα εχουμε στο δωματιο)

ματακια την προηγουμενη βδομαδα γεννησε μια γνωστη της οποιας επισης δεν ειχε γυρισει το μωρακι και την ειχε βαλει να περπαταει πολυ (2χλμ τη μερα)αλλα της ειχε πει να μην ανησυχει γιατι μεχρι και την 37η εβδομαδα μπορει να κανει κωλοτουμπες επειδη συνηθως εχει χωρο! εγω νιωθω συνεχεια τα ποδαρακια στα πλευρα μου και το κεφαλακι του χαμηλα αλλα μου ειπε ο γιατρος μην το δενω κι ολας γιατι μπορει να του τη δωσει και να γυρισει. μην αγχωνεσαι βρε ακομα γι αυτα!!! ειναι νωρις για εμας!!! βεβαια σε καταλαβαινω, εμμονες κι εγω ολη την ωρα με διαφορα αλλα μην χαλας την ψυχολογια σου. στο λεω απο πειρας επειδη το εζησα χθες και δεν θελω να ξανανιωσω το παιδακι μου τοσο νευρικο...

Το σεμινάριο χλιαρό!!βασικα δεν ήταν ανωδυνος!ειπε βεβαια η Μαια πως μέσω Ίντερνετ δεν μπορεί να κάνει αναπνοες κλπ ειναι επικίνδυνο!γενικα ειχε πληροφορίες για το τι γίνεται στον τοκετο,τι κανεις μετά,τι κανεις πριν!του θηλασμου ήταν πολυ πιο ενδιαφέρον!!οπως και το αλλο με τη φροντίδα του μωρού!

Εμείς το λικνο το παραγγειλαμε αλλα δεν μας είπαν κάτι...λες για αυτο να μην ήρθε ακόμη;;;;


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα και εγω αυτα τα σεμινάρια, αλλα δυστυχώς δεν γινεται να τα παρακολουθήσω μέσω ipad...

Το λίκνο προσπαθήσαμε να το παραγγειλουμε τη Δευτέρα και μας δώσαν αυτή την απάντηση.. Μετα έψαξα και σε άλλες σελίδες και μου είπαν το ίδιο!

Αλλα δεν βιαζόμαστε..

Γενικά απο οτι κατάλαβα ολα τα πράγματα για το μπεμπε, ειδικα οτι εχει σχέση με έπιπλα , θέλει νωρίς παραγγελία. Ειδικα επειδη πολλες εταιρείες κλείνουν τον Ααυγουστο και έρχονται πίσω οι παραγγελίες.

Το καροτσι το εχουμε παραγγείλει απο τέλος Ιουλίου και ακομα να φανεί!

Η κουνια και η σίφινιερα ήρθαν ,αλλα δεν θα μας τα φέρουν ακομα γιατι δεν ηρθε η ντουλάπα και θα κάνει ενα μηνα να έρθει..

Ευτυχώς που φρόντισαμε νωρίς για αυτα τα βασικά!

Πάντως για το θέμα της ισχυακης προβολής. Ειμαι ικανή, αν μου πει ο γιατρός πως δεν εχει γυρίσει το μωρό, να του πω : Ε , και; Γύρισέ το!!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα και εγω αυτα τα σεμινάρια, αλλα δυστυχώς δεν γινεται να τα παρακολουθήσω μέσω ipad...

Το λίκνο προσπαθήσαμε να το παραγγειλουμε τη Δευτέρα και μας δώσαν αυτή την απάντηση.. Μετα έψαξα και σε άλλες σελίδες και μου είπαν το ίδιο!

Αλλα δεν βιαζόμαστε..

Γενικά απο οτι κατάλαβα ολα τα πράγματα για το μπεμπε, ειδικα οτι εχει σχέση με έπιπλα , θέλει νωρίς παραγγελία. Ειδικα επειδη πολλες εταιρείες κλείνουν τον Ααυγουστο και έρχονται πίσω οι παραγγελίες.

Το καροτσι το εχουμε παραγγείλει απο τέλος Ιουλίου και ακομα να φανεί!

Η κουνια και η σίφινιερα ήρθαν ,αλλα δεν θα μας τα φέρουν ακομα γιατι δεν ηρθε η ντουλάπα και θα κάνει ενα μηνα να έρθει..

Ευτυχώς που φρόντισαμε νωρίς για αυτα τα βασικά!

Πάντως για το θέμα της ισχυακης προβολής. Ειμαι ικανή, αν μου πει ο γιατρός πως δεν εχει γυρίσει το μωρό, να του πω : Ε , και; Γύρισέ το!!!

και εμεις εχουμε παραγγειλει ενα ρηλαξ της chicco και ακομα να φανει... αναμονη!!! :D

ο γιατρος πως θα το γυρισει;;; που το πιεζει εννοεις απο τη μια και την αλλη μεχρι να γυρισει;;; αμα γινεται αυτο ειναι σουπερ...

να ρωτησω... τελικα θα παραγγειλεις απο το carter; (δεν κανω λαθος ετσι;;; εσυ το ελεγες)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια τεχνική που λέγεται external cephalic version, με την οποία προσπαθεί ο γιατρός να γυρίσει το μωρο εξωτερικά, κάνοντας κάποιες κινήσεις στην κοιλια.

Αλήθεια σε ολες τις χώρες κάνουν καισαρική αν το μωρο ειναι σε ισχυακη προβολή; Διαβάστε και το άρθρο παρακάτω:

http://www.zougla.gr/gonimotita/article/gonimotita-isxiaki-provoli-girnontas-to-moro-pou-erxete-anapoda

Εντάξει, δεν ξερω αν θα επεμενα πολυ αν το μωρο ειναι σε ισχυακη προβολή και ο γιατρός δεν μπορεί να το γυρίσει, αλλα δεν πιστεύω οτι θα συμβεί κιόλας μωλέ΄΄! Ειναι σπάνιο, μην ανησυχείτε δεν θα συμβει σε καμία μας!

Θα παραγγειλω απο Carter's σίγουρα! Εχει καποια ρουχαλακια που τα εχω ερωτευτει! Πιστεύω πως δεν θα πληρώσω επιπλέον κατι! Απλα θα πάω να κοιτάξω πρώτα στα μαγαζιά αυτή τη βδομάδα, να πάρω οτι βρω ωραίο απο εκεί και τα υπόλοιπα απο Carter's.


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα! Εγω χτες πηρα τα πρωτα δωρα για τις μπεμπες μου! Μια τζιν σαλοπετα φουστα και ενα τζιν σαλοπετα παντελονακι.Το ενα σε ανοιχτο τζιν και το αλλο πιο σκουρο!Ειναι κουκλιστικα!Τα κοιταω και δεν τα χορταινω!Μου τα εφερε μια φιλη μου, τα πηρε σε 6-9 για να τα εχουμε την ανοιξη.Εχω πει και ολους οτι δεν προκειται να τις ντυνουμε ιδιες οποτε να μην μου φερνουν το ιδιο πραγμα εις διπλουν και νομιζω οτι το δωρακι αυτο ειναι τελειο!Εχω ξετρελαθει!Αχ, και αυτο ειναι μονο η αρχη!!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερες!!

πολλες δουλειες σημερα και για να μην ξεχασω σας δινω ενα βιβλιο που μου συστησαν ως πολυ καλο. επανερχομαι το απογευμα αν προλαβω!!!

http://www.biblionet.gr/book/96337/

(απο δευτερα θα βαψουμε το δωματιο!!!)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα. Ελπίζω να μην ισχύει ότι η βδομάδα φαίνεται από τη Δευτέρα γιατί σήμερα βρέχει και εγώ θέλω να ξεκινήσω να πλένω τα μωρουδιακα..

Και μπήκα στην 29η βδομάδα! Γιουπι!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!! πολυ καλη εβδομαδα να εχουμε!!

28η εβδομαδα μεθαυριο και σημερα ξεκιναω ψωνια!!!

δεν εχω κοιμηθει καλα το βραδυ γιατι το μωρακι μου ειχε ορεξουλες βραδιατικα!!! δεν παραπονιεμαι!!! ειμαι τοσο ευτυχισμενη!! ανυπομονω!!!!!

στα h&m εχει πολυ οικονομικα ρουχα εγκυμοσυνης και ουτε το ειχα παρει χαμπαρι!! την πεμπτη θα ειμαι αθηνα και θα κανω μερικα ψωνια!!!

ερωτηση για οποια εχει ψωνισει: τι νουμερο να παρω λετε? μεγαλυτερο απο αυτο που φοραω τωρα??


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...