Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα Athkos εγω την συχνοουρίά την κοντρολαρω καθώς πανω πάντα πααααααρα πολυ νερό και εχω μάθει να κρατιέμαι.. Οχι πολυ βέβαια δεν κάνει, αλλα δεν θελω να πάω και συνέχεια...

Μια ερώτηση για τα φορμακια και τα κορμακια. Τελικα ποσα θα πάρετε για τους πρώτους τρεις μηνες; Σημείωσα τη λιστα που έβαλε η πολυξενη αλλα νομίζω τα 8 ειναι λίγα.

Αν πάρω όμως από 15 θα μου κοστίσουν μόνο εσώρουχα και φορμακια 350? ...

Τι προϋπολογισμό έχετε κάνει για αυτα τα δυο και ποσα θα πάρετε τελικα;

Εγω στην αρχή έλεγα να πάρω μόνο ένα (για την έξοδο απο το μαιευτήριο) 0-3 και 2-3 για 3-6 μηνών γιατι έχω πολλά απο τα ανήψια μου. Το ξανασκέφτηκα όμως και μάλλον αρχικά θα πάρω 3-4 κορμάκια και βαμβακερά φορμάκια για 0-3 μηνών. Θεωρώ οτι θα φέρουν και δώρα, οπότε θα είμαι γενικά καλυμμένη.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ που είμαι του unisex πήρα αυτόν τον υπνόσακο

http://www.thedreambag.gr/index.php?cPath=0_1_34

Ιωάννα μίλησες με Φαιναρέτη? Εμένα με πήραν τηλέφωνο για την πρώτη συνάντηση απο τις 3 για την Παρασκευή.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι του unisex πήρα αυτόν τον υπνόσακο

http://www.thedreambag.gr/index.php?cPath=0_1_34

Α κ γω του unisex είμαι!!!!μπλε έχω πάρει μια κουβέρτα φλις και δυο εσώρουχακια που ειχε μεσα το σετ!!ολα τ αλλα ειναι λευκα κίτρινα γκρι πορτοκαλί!!ο άντρας μου φωνάζει!!και χτες μου λέει μπλε υπνόσακος κ τελος!χααχχχα!!

Εσεις ανχελιτα μου θα στε μοντελακια!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω μια ερωτηση σχετικα με τα sling, ολες οι φωτο που δειχνει στο site και τροποι να τα φορας κτλ, κανενα δεν δειχνει χειμωνα....δηλαδη εννοω με χειμωνιατατικα ρουχα - μπουφαν κτλ. αρα σκεφτομαι οτι ισως δεν ειναι τοσο για χειμωνα? η ειναι για μονο μεσα στο σπιτι? προσπαθω να καταλαβω εαν αξιζει για την αρχη...το καλοκαιρι ισως ειναι λιγο μεγαλο το μωρακι? δεν ξερω, κανω σκεψεις. γιατι παρε το ενα, παρε το αλλο, αρχιζουμε και βγαινουμε εκτος budget! (εχουμε βγει ηδη δηλαδη!)


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγώ φόρμα εξόδου - ρομποτακι δεν παίρνω κορίτσια. Για φέτος τουλάχιστον.. Θα το ντυθώ καλά με το εσωρουχακι,φορμακι,σκουφάκι και πήρα και χοντρά καλτσοπαπουτσακια και μου έδωσε η μάνα μου μια χοντρη κουβερτουλα αγκαλιάς (με αυτή είχε βγάλει και εμένα και τον αδερφό μου από το μαιευτήριο και εγώ είμαι γεννημένη τέλος Γενάρη και ο αδερφός μου αρχες Φεβρουαρίου). Είναι πολύ ζεστη και πολυ όμορφη. Και Ιωάννα unisex όπως κατάλαβες.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχω μια ερωτηση σχετικα με τα sling, ολες οι φωτο που δειχνει στο site και τροποι να τα φορας κτλ, κανενα δεν δειχνει χειμωνα....δηλαδη εννοω με χειμωνιατατικα ρουχα - μπουφαν κτλ. αρα σκεφτομαι οτι ισως δεν ειναι τοσο για χειμωνα? η ειναι για μονο μεσα στο σπιτι? προσπαθω να καταλαβω εαν αξιζει για την αρχη...το καλοκαιρι ισως ειναι λιγο μεγαλο το μωρακι? δεν ξερω, κανω σκεψεις. γιατι παρε το ενα, παρε το αλλο, αρχιζουμε και βγαινουμε εκτος budget! (εχουμε βγει ηδη δηλαδη!)

Ζαχαρούλα μου εγω παρήγγειλα σεντονακια και μια φλις κουβερτουλα αγκαλιας απο spitishop και μου είπαν τα κοριτσια ότι την ειχες προτείνει τη σελιδα. Η αλήθεια ειναι οτι διστασα λίγο αλλά έκανα την παραγγελία γιατί ειδα πολλα σχεδια και φθηνα τα σετ (σε σχέση με την πολη μου που μου είπαν ότι τα σετ ξεκινανε απο 33 ?). Χαίρομαι που έκανα καλή επιλογή!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρούλα μου εγω παρήγγειλα σεντονακια και μια φλις κουβερτουλα αγκαλιας απο spitishop και μου είπαν τα κοριτσια ότι την ειχες προτείνει τη σελιδα. Η αλήθεια ειναι οτι διστασα λίγο αλλά έκανα την παραγγελία γιατί ειδα πολλα σχεδια και φθηνα τα σετ (σε σχέση με την πολη μου που μου είπαν ότι τα σετ ξεκινανε απο 33 ?). Χαίρομαι που έκανα καλή επιλογή!

ελλη μια απο τα ιδια, οπου και να κοιταζα για σεντονακια, ηταν απο 25-30 ευρω και πανω, και εμεις θελαμε 4 σετ να παρουμε - εβγαιναν πολλα λεφτα. εαν θελεις στα παρακατω λινκ ειναι 2 σετ απο τα 4 που πηρα. ειναι πολυ καλα ποιοτικα, θα σου φανουν λιγο σκληρα στην αρχη αλλα ειναι κολλαρισμένα.

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0988_zps2b9ff408.jpg.html?sort=3&o=3

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0986_zps55ef0443.jpg.html?sort=3&o=4

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0985_zpsc0a75782.jpg.html?sort=3&o=5

το τελειωσαμε το δωματιακι μας, θα σας βαλω το απογευμα φωτο να το δειτε!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλε δεν σας προλαβαινω.... τι ειστε εσεις;;;;

ολοκληρωσα σημερα τις ενεσεις κορτιζονης.... πολυς ο πονος ρε κοριτσια!!!

ΜΑΡΙΜΠΕΛ περαστικουλια.... !! Μην ανησυχεις καθολου!!

γλυκεριτσα υπομονη, λιγο εμεινε...!! Για το μωρακι σου το κανεις!

εγω καουρες δεν εχω... εχω μεγαλη διψα ομως οποτε και συχνοουρια... αλλα το χειροτερο ειναι η δυσπνοια, εχω ενα τρομερο βαρος στο στηθος και δεν μπορω να αναπνευσω ολη μερα.. αλλα κυριως το βραδυ..ξυπναω ανα 15' γιατι δεν μου φτανει ο αερας... το απογευμα μαλλον θα παρω τον γιατρο!!

Κορίτσια εχει αγοράσει κάποια κοπέλα απο το carters.com ?

https://www.carters.com/home?id=carters

Χρειάζομαι βοήθεια!!

δεν εχω ψωνισει αλλα θελω να μαθω και γω τι γινεται με το τελωνειο... εχει πολυ ωραια ρουχαλακια...!!

Maribell Ρωτάς για συμπτώματα; Εγώ εχω ακόμα εμετους. Πίνω σιρόπι πλέον αλλά ακόμα βγάζω. Τρώω επιλεκτικά. Μέχρι την προηγούμενη φορά δεν είχα πάρει κιλά αλλά θα δω και την επόμενη φορά. Το στομάχι με πονάει κανονικά όπως την πρώτη μέρα και σήμερα το μεσημέρι έκανα εμετό το ψάρι που ΔΕΝ με πείραζε. Αυτά! Όσο για τη συχνοουρια ποτε δεν μου σταματησε. Θα σηκωθώ σίγουρα 4 φορές κάθε βράδυ..

αχ βρε Ελλη, εχεις πεσει στην περιπτωση εσυ!! μεγαλη ταλαιπωρια!

Επισης νομίζω κάποια ανέφερε τα τεσκο ή κανω λάθος;

εγω εχω ψωνισει απο τα τεσκο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη, τα εξοδα αποστολης ειναι 10λιρες και τελος... δεν εχει φορους και τελωνεια ειναι απο Αγγλια!

Α και προβληματίζομαι τι θα της φορέσα για να φύγουμε απο το μαιευτήριο...

Πέρυσι τον Δεκέμβριο ήμασταν με κοντομάνικα στη θεσπρωτια...

Εσείς τι θα βάλετε κατα την έξοδο απο μαιευτήριο;

εγω για την εξοδο απο το μαιευτηριο θα του φορεσω αυτα:

1) απο μεσα 1 μπλε εσωρουχο http://www.clothingattesco.com/f+f-5-pack-of-coloured-short-sleeve-bodysuits/invt/kb320054/&bklist=icat,5,shop,catgkids,babywear-0-2-years,newborn

2) απο πανω http://www.clothingattesco.com/f+f-jersey-cheeky-onesie/invt/km321296/&bklist=icat,5,shop,catgkids,babywear-0-2-years,baby-boys

3) ενα ζευγαρι καλτσακια http://www.clothingattesco.com/socks+underwear/f+f-5-pack-of-assorted-socks/invt/km310080/&bklist=icat,5,shop,catgkids,babywear-0-2-years,baby-boys

4) παπουτσακια http://www.clothingattesco.com/all-shoes/f+f-marl-triple-strap-pre-walker-boots/invt/km321313/&bklist=icat,5,shop,catgkids,babywear-0-2-years,baby-boys

5) γαντακια

6) κουβερτουλα φλις

Iazon αυτο ρώτησα και εγω την γλυκεριτσα για τα καρτερσ΄ , τι γινεται με το τελωνείο, αλλα της έστειλα πμ γιατι νόμιζα πως δεν θα ενδιαφερόταν άλλη :-)

Για να δουμε τι θα μας απαντήσει!

Πάντως οταν βάζεις τα πράγματα στο καλάθι σου, σου προσθέτει ενα ποσο για φόρους , ίσως να μην πληρώνουμε κατι αλλο.

οι τιμες λεει ειναι χωρις ΦΠΑ.. και προστιθεται μολις βαλεις το προϊον στο καλαθι...!!

Μια ερώτηση για τα φορμακια και τα κορμακια. Τελικα ποσα θα πάρετε για τους πρώτους τρεις μηνες; Σημείωσα τη λιστα που έβαλε η πολυξενη αλλα νομίζω τα 8 ειναι λίγα.

Αν πάρω όμως από 15 θα μου κοστίσουν μόνο εσώρουχα και φορμακια 350? ...

Τι προϋπολογισμό έχετε κάνει για αυτα τα δυο και ποσα θα πάρετε τελικα;

καλε τα βασικα εβαλα στην λιστα εχω τουλαχιστον 20τμχ!!!

θα ανεβασω αναλυτικη λιστα με οτι πηρα για το μωρο!!

Ζαχαρουλα ευχαριστω πολυ για την απάντηση!

Ασε την είχα πατήσει και εγω απο Αμερική. Είχα πάρει το φόρεμα για τον πολιτικό γάμο απ newyorkdress.com και τελικα πλήρωσα 350 τελωνείο. Οτι έρχετε με DHL χρεώνεται :wink:

Απο Κίνα επειδη τα στέλνουν με ταχυδρομείο απλό δεν εχω πληρώσει ποτε!!

τι ειναι το DHL;;;;

α! ξεχασα εγω για φορμα εξοδου πηρα αυτη http://www.clothingattesco.com/f+f-striped-jersey-pramsuit/invt/km321171/&bklist=icat,5,shop,catgkids,babywear-0-2-years,baby-boys

ειναι αρκετα ζεστη.. αλλα οχι τοσο χοντρη!! και βολικη στο ανοιγμα...!! εχει παντου κουμπια!! και την πηρα 3-6


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ελλη μια απο τα ιδια, οπου και να κοιταζα για σεντονακια, ηταν απο 25-30 ευρω και πανω, και εμεις θελαμε 4 σετ να παρουμε - εβγαιναν πολλα λεφτα. εαν θελεις στα παρακατω λινκ ειναι 2 σετ απο τα 4 που πηρα. ειναι πολυ καλα ποιοτικα, θα σου φανουν λιγο σκληρα στην αρχη αλλα ειναι κολλαρισμένα.

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0988_zps2b9ff408.jpg.html?sort=3&o=3

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0986_zps55ef0443.jpg.html?sort=3&o=4

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0985_zpsc0a75782.jpg.html?sort=3&o=5

το τελειωσαμε το δωματιακι μας, θα σας βαλω το απογευμα φωτο να το δειτε!

να μας βαλεις και εγω θα βαλω μολις στρωσω και το χαλι να το δειτε ολοκληρωμενο.... γιατι τωρα εχει και πολλα αλλα μεσα... οπως το λικνο, το παρκοκρεβατο κτλ.. τα οποια θα μπουν στη θεση τους μολις γεννησουμε!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

να μας βαλεις και εγω θα βαλω μολις στρωσω και το χαλι να το δειτε ολοκληρωμενο.... γιατι τωρα εχει και πολλα αλλα μεσα... οπως το λικνο, το παρκοκρεβατο κτλ.. τα οποια θα μπουν στη θεση τους μολις γεννησουμε!!!

ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με το λικνο, το υφασμα θα το πλυνεις ε? εννοω ολο το υφασματινο κομματι, που φευγει φερμουαρ και μενει μονο ο σκελετος. το μπεζ δηλαδη. και θα το βαλεις πλυντηριο η χερι?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1377]ελλη μια απο τα ιδια, οπου και να κοιταζα για σεντονακια, ηταν απο 25-30 ευρω και πανω, και εμεις θελαμε 4 σετ να παρουμε - εβγαιναν πολλα λεφτα. εαν θελεις στα παρακατω λινκ ειναι 2 σετ απο τα 4 που πηρα. ειναι πολυ καλα ποιοτικα, θα σου φανουν λιγο σκληρα στην αρχη αλλα ειναι κολλαρισμένα.

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0988_zps2b9ff408.jpg.html?sort=3&o=3

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0986_zps55ef0443.jpg.html?sort=3&o=4

http://s1005.photobucket.com/user/zacharoula1982/media/IMG_0985_zpsc0a75782.jpg.html?sort=3&o=5

το τελειωσαμε το δωματιακι μας, θα σας βαλω το απογευμα φωτο να το δειτε!

Εγώ τα παρήγγειλα το Σάββατο. 4 σετ σεντόνια και μια φλις κουβέρτα αγκαλιάς. Περιμένω ποτε θα ερθουν. Τα 3 τα σετ είναι rythmos και με την έκπτωση είχαν 18,60 το ενα και το τεταρτο είναι Ned nef και είχε με την έκπτωση 21 και κάτι ψηλά δεν θυμάμαι ακριβώς. Και η κουβερτουλα 11 ?. Αν δεις κάνα δύο σελίδες πιο πριν σας τα έβαλα να τα δείτε ένα ένα..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Και εγώ δεν έχω θέματα με τα χρώματα. Ακόμα και μπλε κορμάκια που μου έχει δώσει η αδελφή μου, θα τα φορέσει μια χαρά :-). Και τι έγινε!!!

Το πόσα χρειάζονται... νομίζω ότι είναι ανάλογο πόσο συχνά θα μπορείς να πλένεις και να στεγνώνουν. Φανελάκια σίγουρα θα έχω καμιά 20αρια γιατί μπορεί να λερώνονται... ή να τα βρέχω κατα λάθος όταν την πλένω... οπότε να πρέπει να αλλάξει 2-3 την ημέρα... Κορμάκια σίγουρα θα είναι λιγότερα... πιστεύω ότι θα μπορεί να φοράει 2 μέρες το ίδιο, οπότε τα 8 πιστεύω ότι είναι υπεραρκετά.

Υπνόσακο μάλλον θα πάρω και εγώ... αν και τον πρώτο καιρό δεν κουνιέται και δεν ξεσκεπάζεται.

Κατά τα άλλα θεωρώ ότι δεν πρέπει να κάνουμε υπερβολές γιατί θα έρθουν πολλά δώρα και στο τέλος δεν θα προλάβει να τα φορέσει. Ήδη μου έφεραν δώρο ένα κορμάκι βελουτέ και ένα βαμβακερό και μία κουβερτούλα... και δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα τα δώρα.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με το λικνο, το υφασμα θα το πλυνεις ε? εννοω ολο το υφασματινο κομματι, που φευγει φερμουαρ και μενει μονο ο σκελετος. το μπεζ δηλαδη. και θα το βαλεις πλυντηριο η χερι?

στο πλυντηριο το εβαλα... στο κρυο.. αλλα και στους 30 να το εβαζα δεν νομιζω οτι θα παθαινε κατι!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που τα πήρα από τζαμπο πήρα 6 φορμακια το 0-3 και 7 το 3-6. Είναι πιο στενη η γραμμή. Εσώρουχα πηρα 8 το νούμερο 6 και 8 το νούμερο 12. Τώρα εγώ λόγο της ζεστης δεν θα το σκεπαζω το παιδί. Όσο για τα εσωρουχακια επειδή τα πηρα με κοντο μανικακι μπαινουν και το καλοκαιρι (για το 12λεω). Επίσης και λίγο μεγαλο να μας είναι το 6 δεν πειράζει. Κουβερτουλες είναι σύνολο 2 φλις αγκαλιάς (μαζί με αυτή που παρηγγειλα), μια χονρη αγκαλιας, μια πλεκτη μαλλινη (είναι φτιαγμένη στο χερι με την χοντρή την βελον και αυτή την είχε κρατησει η μαμά μου) και πήρα και μια φλις για το κρεβατάκι και μπορει να πάρω άλλη μια.. Εχω πάρει σαλιαρες μια 12καδα (πολλές ο ξερω!) Αντί για λαβετες (που έχουν και το πλαστικό από κάτω) πηρα πετσετακια γύρω στα 6 και αλλα τόσα πιο απλά πετσετακια για τοπικό πλύσιμο και τέτοια. Πήρα 4 πανες αγκαλιάς φανελενιες και ίσως πάρω άλλες 2, τα 4 σετ σεντονια που παρήγγειλα, και θέλω να πάρω και 2-3 σελτεδες για το στρώμα. (αυτούς που το πιάνουν όλο και μπαίνουν κάτω από το σεντονι). Σελτεδες για αλλαγμα πηρα 2 μεγάλους και 4 τεράστιους για να κρατάν μέσα στα όρια τα συντριβανακια μας! Όσο για τα φορμακια από οσο ξέρω πρέπει κάθε μερα να τα αλλάζουμε και τα εσωρουχακια το ίδιο και ας μην εχουν λερωθει. Θεωρώ πως αυτά που πήρα είναι τα βασικά. Από εκεί και περα θα έρθουν και τα δωρα. Ούτε θα ψάχνομαι τελευταία στιγμή ούτε θα εχω παρά πολλα πράγματα. Πλυντηριο υπολογίζω να μπαίνει μερα παρα μέρα.. Τώρα αν χρειαστώ και τίποτα άλλο στέλνω τον αντρουλη μου και μου παίρνει..

Πολυξένη να σου πω για αυτό το βαρος στο στήθος το νιωθω και εγώ και πολλές φορές δεν μπορω να πάρω ανασα. Εμενα ανεβαίνει ψηλά ο μικρός και τεντώνεται με αποτελεσμα να ανασαίνω πολύ βαριά. Καλά τις ζαλαδες που με πιανουν τότε..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μίλησες με Φαιναρέτη? Εμένα με πήραν τηλέφωνο για την πρώτη συνάντηση απο τις 3 για την Παρασκευή.

Θα βρεθούμε την Παρασκευή στις 7 τότε :D

κοριτσια εχω μια ερωτηση σχετικα με τα sling, ολες οι φωτο που δειχνει στο site και τροποι να τα φορας κτλ, κανενα δεν δειχνει χειμωνα....δηλαδη εννοω με χειμωνιατατικα ρουχα - μπουφαν κτλ. αρα σκεφτομαι οτι ισως δεν ειναι τοσο για χειμωνα? η ειναι για μονο μεσα στο σπιτι? προσπαθω να καταλαβω εαν αξιζει για την αρχη...το καλοκαιρι ισως ειναι λιγο μεγαλο το μωρακι? δεν ξερω, κανω σκεψεις. γιατι παρε το ενα, παρε το αλλο, αρχιζουμε και βγαινουμε εκτος budget! (εχουμε βγει ηδη δηλαδη!)

Αν δεις εδώ, λέει πώς φοράς το μωρό τον χειμώνα

Πρώτο link και δεύτερο link

Σίγουρα βολεύει και για μέσα στο σπίτι. Αν σου κάνει μαραθώνιο θηλασμό 3-4 ώρες, είναι πρακτικό να το κρατάει το μωρό στη θέση του το sling.

Αν θες να πας ένα super market, πιο βολικό είναι να το έχεις στο sling, παρά να κουβαλάς όλο το καρότσι μαζί σου.

Εγώ είμαι σίγουρη πως θα το χιλιοφορέσω!

Καλό είναι επίσης να το έχεις από την αρχή που είναι πιο ελαφρύ το μωρό για να συνηθίζει το σώμα σου και το βάρος του.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...