Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

να ρωτησω, εσεις εχετε φοβιες - ανασφάλειες? εννοω σχετικα με τη γεννα, το μωρακι, το μετα...εγω το πρωτο πρωτο που αγωνιω ειναι να ειναι υγιες...

Ουου, απο αγχη και αγωνιες αλλο τιποτα.Εγω πανω απο'ολα τρεμω την πρωοροτητα.Αστα μεγαλο αγχος...


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

με το λευκο σκελετο ειχαμε ενα θεμα, ο αντρας μου επεμενε να παρουμε τον σκουρο σκελετο, γιατι οσα ειχαμε δει σε μαγαζια με λευκο σκελετο, τα σημεια που παταγες για το φρενο και τα ροδακια ειχαν γινει λιγο μαυρα...αλλα εγω δεν ηθελα με τιποτα! καφε καροτσι με σκουρο σκελετο, πολυ μουντο! και ετσι του ειπα θα τα καθαριζω εγω! και ετσι πηραμε και εμεις το λευκο σκελετο!

Απο που το πήρατε κ πόσο;;εδω στα λητω το εχουν 800 με δώρο επιταγή 10% για ψώνια!

Τελικα το παρηγγειλα απο φίλο μου με βρεφικα στην Πάτρα και μου το αφήνει 610 χωρις απόδειξη!απλα θα κανει ενα μηνα+ να ερθει αλλα δε με πειράζει!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρουλα μου αν και καθυστερημενα χρονια σου πολλα!! με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου!!

εμενα εχουν να μου δωσουν καροτσι μια φιλη καινουριο γιατι εδω στην επαρχια δεν το πολυχρησιμοποιησε και ο θειος μου που δεν το χρησιμοποιησε στην αθηνα γιατι παντου πηγαινε με το αμαξι και τον μαρσιπο. οποτε θα περιμενω να τα δω και αν ειναι της προκοπης δεν θα αγορασω καροτσακι. η αληθεια ειναι οτι ηθελα να τα αγορασω ολα σαν καινουρια μανουλα αλλα οτι μπορει να γλιτωσει κανεις καλο ειναι... οχι οτι εμειναν λιγα να αγορασουμε αλλα αφου γλιτωσαμε κουνια και καροτσι... δεν ειναι και ασχημα...

Εμάς αυτα που μας έδωσαν ειναι θηλαστρο αποστειρωτη και ενα καθισματακι!ολα τ αλλα καινουρια!!πολλα τα έξοδα!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουου, απο αγχη και αγωνιες αλλο τιποτα.Εγω πανω απο'ολα τρεμω την πρωοροτητα.Αστα μεγαλο αγχος...

Ολα καλα θα πανε!!!πλεον να μην φοβάσαι τίποτε!! :))


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρατε κ πόσο;;εδω στα λητω το εχουν 800 με δώρο επιταγή 10% για ψώνια!

Τελικα το παρηγγειλα απο φίλο μου με βρεφικα στην Πάτρα και μου το αφήνει 610 χωρις απόδειξη!απλα θα κανει ενα μηνα+ να ερθει αλλα δε με πειράζει!

εμεις παραγγειλαμε το καροτσι - 3 σε 1- κουνια αλλαξιερα συρταριερα μπανακι και προικα, απο ενα καταστημα στη θεσσαλονικη, και μας ηρθε το καροτσι 650 ευρω απο 800. στην αρχη μας το εδινε 720 και εκανε παζαρια ο αντρας μου και το πηγε 650 το καροτσακι! και ενα χιλιαρικο περιπου ολα τα υπολοιπα. 1650 συνολο. νομιζω οτι ειναι καλα


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις παραγγειλαμε το καροτσι - 3 σε 1- κουνια αλλαξιερα συρταριερα μπανακι και προικα, απο ενα καταστημα στη θεσσαλονικη, και μας ηρθε το καροτσι 650 ευρω απο 800. στην αρχη μας το εδινε 720 και εκανε παζαρια ο αντρας μου και το πηγε 650 το καροτσακι! και ενα χιλιαρικο περιπου ολα τα υπολοιπα. 1650 συνολο. νομιζω οτι ειναι καλα

Ουυυυ μια χαρα ειναι!!!το συζητας;;;κούνια επειδη δεν θα πάρω τωρα δεν έχω πολυασχοληθει αλλα το λιγο που έχω κοιτάξει θες πολλα λεφτα!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τον καλυτερο υπνο τον κανω τα σκ το πρωι..δεν εχω να παω δουλεια, και απο τις 7.00 και μετα που με ξαναπαιρνει ο υπνος, κοιμαμαι τοσο βαθεια...ισως ειναι που ταλαιπωρουμαι το βραδυ και τα δινω ολα το πρωι!

να ρωτησω, εσεις εχετε φοβιες - ανασφάλειες? εννοω σχετικα με τη γεννα, το μωρακι, το μετα...εγω το πρωτο πρωτο που αγωνιω ειναι να ειναι υγιες...

Ενοείται πως έχω φοβίες/ανασφάλειες. Τα βασικά θεματά μου όμως είναι τα εξής δυο: (α) να είναι υγιές το μωρό, που αυτο φαντάζομαι απασχολεί όλες μας, και (β) πως θα το κάνω μπάνιο τις πρώτες μέρες και ειδικά μέχρι να πέσει ο αφαλός :oops::oops::oops:


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς αυτα που μας έδωσαν ειναι θηλαστρο αποστειρωτη και ενα καθισματακι!ολα τ αλλα καινουρια!!πολλα τα έξοδα!!

Έμεις ήμασταν αρκετά τυχεροί γιατι μας έχουν δώσει τα εξής: καρότσι (2), καθισματάκι αυτοκινήτου, πορτ-μπεμπε, μαξιλάρα θηλασμού (2), αποστειρωτή (2), θήλαστρο, ρηλαξ, ρουχαλάκια (αρκετά αλλά θα πάρουμε και άλλα), θερμαντήρα. Αν θέλαμε μπορούσαμε να πάρουμε και κούνια αλλά προτιμήσαμε να αγοράσουμε καινούρια (ίδια με συρταριέρα).


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ουυυυ μια χαρα ειναι!!!το συζητας;;;κούνια επειδη δεν θα πάρω τωρα δεν έχω πολυασχοληθει αλλα το λιγο που έχω κοιτάξει θες πολλα λεφτα!!

ξεχασα οτι στο πακετο αυτο ηταν και το στρωμα!ναι ηταν πολυ καλη τιμη για ολα αυτα...ικεα να επερνες ηθελες 300-400 ευρω για κρεββατι και συρταριερα μονο. χωρις αλλαξιερα, χωρις στρωμα χωρις προικα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ενοείται πως έχω φοβίες/ανασφάλειες. Τα βασικά θεματά μου όμως είναι τα εξής δυο: (α) να είναι υγιές το μωρό, που αυτο φαντάζομαι απασχολεί όλες μας, και (β) πως θα το κάνω μπάνιο τις πρώτες μέρες και ειδικά μέχρι να πέσει ο αφαλός :oops::oops::oops:

για τον αφαλο δεν εχω ιδεα - δεν το εχω σκεφτει να πω την αληθεια.. αλλα αυτο που με φοβιζει περισσοτερο απο ολα ειναι το θεμα της υγειας του μωρου. Κανουμε τοσα πολλα προγεννετικα ( αυχενικη, β επιπεδου, συνεχης υπερήχους εξετασεις αιματος για ιους τοξοπλασματα, μετρησεις κτλ) που κανονικα θα πρεπει να ειμαστε ησυχες. αλλα οσο να πεις, ποτε δεν μπορεις να προβλεψεις και να προφυλαχτείς απο τα παντα. δεν μπορεις να κοντρολαρεις τη φυση.

τελος παντων, βαριες κουβεντες μεσημεριατικα! μακαρι σε ολες να μας πανε ολα καλα :D


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έμεις ήμασταν αρκετά τυχεροί γιατι μας έχουν δώσει τα εξής: καρότσι (2), καθισματάκι αυτοκινήτου, πορτ-μπεμπε, μαξιλάρα θηλασμού (2), αποστειρωτή (2), θήλαστρο, ρηλαξ, ρουχαλάκια (αρκετά αλλά θα πάρουμε και άλλα), θερμαντήρα. Αν θέλαμε μπορούσαμε να πάρουμε και κούνια αλλά προτιμήσαμε να αγοράσουμε καινούρια (ίδια με συρταριέρα).

Εγώ νομίζω αυτό που θα θελα καινούριο θα ταν το καρότσι!βεβαια δεν ειχε και κανένας να μου δώσει οποτε δεν ξέρω!!ολες οι φίλες μου γέννησαν το πολυ ενα εξάμηνο πριν!!απο σόι είμαι η πρωτη,οποτε μαλλον εμεις θα προμηθευουμε τους άλλους!!το μονο που με βολέψαν ειναι με ρούχα εγκυμοσύνης!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις παραγγειλαμε το καροτσι - 3 σε 1- κουνια αλλαξιερα συρταριερα μπανακι και προικα, απο ενα καταστημα στη θεσσαλονικη, και μας ηρθε το καροτσι 650 ευρω απο 800. στην αρχη μας το εδινε 720 και εκανε παζαρια ο αντρας μου και το πηγε 650 το καροτσακι! και ενα χιλιαρικο περιπου ολα τα υπολοιπα. 1650 συνολο. νομιζω οτι ειναι καλα

Ζαχαρουλα, πες μου αν θες το κατσστημα, ειτε εδω ειτε με π.μ.γιατι εμεις δεν εχουμε κλεισει ακομα εξοπλισμο.Και τα θελουμε και ολα επι 2 και ειναι και τα πρωτα παιδια σε οικογενεια και φιλους οποτε δεν εχει να μας δωσει κανεις τιποτα.Ειναι πολλλλλλλλα τα λεφτα!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα καροτσάκια σας κορίτσια!

Για τις φοβίες, οπως ειπε η λια, ετσι ακριβώς νιώθω και εγω!

Περάσαμε τόση στεναχώρια και αγωνίες μεχρι αν μείνω έγκυος, που τωρα δεν φοβάμαι τιποτα...

Εχω εμπιστοσύνη στους γιατρούς και στον εαυτό μου επισης! Ολα θα πανε τέλεια!

Για το μπάνιο τα βάζεις το μωρο ξαπλωμένο στο χέρι σου και πλενεις ποπουδάκι και κεφάλι, χωρις να βρέχεται αφαλός.

Μισό λεπτό να βρω το αντίστοιχο βίντεο!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας έδωσαν κούνια (αλλά θα πάρω άλλο στρώμα), αλλαξιέρα, κάθισμα αυτοκινήτου, ρηλάξ, καρότσι, θήλαστρο (καινούριο αχρησιμοποίητο), μάρσιπο Chicco ολοκαίνουριο και καλαθούνα.

Το καρότσι είναι ένα τελείως απλό inglesina zippy (μόνο καρότσι, όχι πολυκαρότσι). Μια χαρά μου φάνηκε!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το βίντεακι έδειξε και στον άντρα μου για να μη φοβάται, γιατι και εκείνος είχε την ίδια φοβία..μήπως χρειαστει να κάνει μπάνιο τη μικρη, αν εγω πχ κανω καισαρκη...

http://m.youtube.com/watch?v=qOACsA3SBdk&feature=fvwrel

Εδω θα το δείτε και απο την ειδικό!

Γιατι να φοβηθούμε; Απλά θέλει τροπο :-)


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...