Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

πηρα τα αποτελεσματα.για 75 γρ γλυκοζης ειναι:

0-75

30-131

60-168

120-89

Η μικροβιολόγος ειπε οτι μονο στο 60' ειναι λιγο ανεβασμενη, αλλα εντος φυσιολογικων οριων αλλα παρολ'αυτα λογω των διδυμων μπορει ο γιατρος να θελει να με στειλει σε ενδροκρινολογο(αν και αυτη λεει οτι δεν χρειαζεται).Αυριο θα τα παω στο γιατρο να δουμε τι θα πει.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα βρεθούμε την Παρασκευή στις 7 τότε :D

QUOTE]

Εμένα μου είπαν στις 5 και όταν τους ρώτησα αν εχει πιο μετα γιατι εκείνη την ώρα είμαι ακόμη στη δουλειά μου είπαν όχι :mad::mad::mad:

Οπότε θα τα πούμε στην αλλαγή :D


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια..

Ο ύπνος αρχίζει να με δυσκολεύει και εμένα.Οι καούρες ανυπόφορες πια, το μωρό συνέχεια να κλωτσάει και να μη βολεύομαι σε καμμιά στάση ύπνου..Που θα πάει όλο αυτό;;;

Η αδερφή μου για τις μπουμπούκες της τα είχε όλα carters..Μέχρι και πέρυσι λοιπόν όταν έκανες παραγγελία και έφτανες στο καλάθι σου είχε 2 επιλογές:1 με απλή αποστολή και 1, ακριβότερη, με τελωνεία και δασμούς πληρωμένα (γύρω στα 60 ? έβγαινε). Επειδή έχει να ψωνίσει από πέρυσι δεν ξέρει να μου πει αν έχει αλλάξει κάτι.

Πολύ καλά κομμάτια όλα, τέλειες τιμές και για να γλιτώσει τελωνεία τα έστελνε στους συγγενείς μας εκεί και τα μας τα φέρναν εκείνοι Ελλάδα.


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

anchelita πολυ καλη ειναι η μετρηση!

για τα καρτερ διαβασα συντομα την πολιτικη αποστολης για εξωτερικο και αν καταλαβα καλα χρεωνουν το ποσο για φορους προκαταβολικα. ετσι δεν επιβαρυνεσαι επιπλεον με τελωνειο. μια φορα ειχα παραγγειλει με αυτο τον τροπο κατι παπουτσια και πραγματι δεν ειχα πληρωσει κατι.

λεω να το τολμησω και να παραγγειλω... θα σας ενημερωσω!!!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που τα πήρα από τζαμπο πήρα 6 φορμακια το 0-3 και 7 το 3-6. Είναι πιο στενη η γραμμή. Εσώρουχα πηρα 8 το νούμερο 6 και 8 το νούμερο 12. Τώρα εγώ λόγο της ζεστης δεν θα το σκεπαζω το παιδί. Όσο για τα εσωρουχακια επειδή τα πηρα με κοντο μανικακι μπαινουν και το καλοκαιρι (για το 12λεω). Επίσης και λίγο μεγαλο να μας είναι το 6 δεν πειράζει. Κουβερτουλες είναι σύνολο 2 φλις αγκαλιάς (μαζί με αυτή που παρηγγειλα), μια χονρη αγκαλιας, μια πλεκτη μαλλινη (είναι φτιαγμένη στο χερι με την χοντρή την βελον και αυτή την είχε κρατησει η μαμά μου) και πήρα και μια φλις για το κρεβατάκι και μπορει να πάρω άλλη μια.. Εχω πάρει σαλιαρες μια 12καδα (πολλές ο ξερω!) Αντί για λαβετες (που έχουν και το πλαστικό από κάτω) πηρα πετσετακια γύρω στα 6 και αλλα τόσα πιο απλά πετσετακια για τοπικό πλύσιμο και τέτοια. Πήρα 4 πανες αγκαλιάς φανελενιες και ίσως πάρω άλλες 2, τα 4 σετ σεντονια που παρήγγειλα, και θέλω να πάρω και 2-3 σελτεδες για το στρώμα. (αυτούς που το πιάνουν όλο και μπαίνουν κάτω από το σεντονι). Σελτεδες για αλλαγμα πηρα 2 μεγάλους και 4 τεράστιους για να κρατάν μέσα στα όρια τα συντριβανακια μας! Όσο για τα φορμακια από οσο ξέρω πρέπει κάθε μερα να τα αλλάζουμε και τα εσωρουχακια το ίδιο και ας μην εχουν λερωθει. Θεωρώ πως αυτά που πήρα είναι τα βασικά. Από εκεί και περα θα έρθουν και τα δωρα. Ούτε θα ψάχνομαι τελευταία στιγμή ούτε θα εχω παρά πολλα πράγματα. Πλυντηριο υπολογίζω να μπαίνει μερα παρα μέρα.. Τώρα αν χρειαστώ και τίποτα άλλο στέλνω τον αντρουλη μου και μου παίρνει..

Πολυξένη να σου πω για αυτό το βαρος στο στήθος το νιωθω και εγώ και πολλές φορές δεν μπορω να πάρω ανασα. Εμενα ανεβαίνει ψηλά ο μικρός και τεντώνεται με αποτελεσμα να ανασαίνω πολύ βαριά. Καλά τις ζαλαδες που με πιανουν τότε..

μια χαρα σε βλεπω... απο πραγματα εννοω.. !!!

εγω τελικα πηγα σε παθολογο... στις 21.30 το βραδυ.. δεν αντεχα αλλο! μου ειπε πως ειναι μηχανικο το προβλημα.. αυριο παω σε καρδιολογο για μια πιο ολοκληρωμενη γνωμη....!! Θα δυσκολευτω στον υπνο για αρκετο καιρο μαλλον! :cry::( :(


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Πολυξενη και Ellie ελπίζω να είστε καλύτερα σημερα.

Πολυξενη και εμένα μου είχε συστήσει ο γιατρός να πάω σε καρδιολόγο, γιατι ένιωθα την καρδιά μου να χτυπά πολυ δυνατά και με λίγες δουλειές στο σπιτι έφτανα 150 παλμους, αλλα τελικα υποχώρησε το σύμπτωμα και δεν πήγα.

Ελπίζω να στα βρει ολα καλα ο καρδιολόγος...


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε? Πολυξενη περιμενουμε νεα απο το γιατρο σημερα ;)

Χαλια υπνο κανω τα βραδια. κανω 5 λεπτα να γυρισω πλευρο, πιανομαι, ζεσταίνομαι, ξυπναω τουλαχιστον 2 φορες να παω τουαλετα και ξυπναω για τα καλα απο τις 5 - 5.30. και με προσπαθεια πολυ, ξανακοιμαμαι κατα τις 7 -7.30 αλλα στις 8.30 θα πρεπει να σηκωθω να παω στη δουλεια! και μετα απο αυτο τον τραγικο υπνο, πρεπει να δουλεψω και τουλαχιστον 8 ωρες.

πολυ γκρινια με επιασε σημερα!

Ο μπεμπακος μου να ειναι καλα και χαλαλι του ο υπνος! κανουμε προβες για μετα τη γεννα!

τη δευτερα εχω doppler! στις 2 το μεσημερι!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ποσο σας καταλαβαινω.Στα πλαγια δεν μπορω να γυρισω, ενοχλειται μια η μια, μια η αλλη.Ανασκελα δεν μπορω, με πιανει παλινδρομηση, ασχετα ποσες ωρες πριν εχω φαει.Κοιμαμαι υπο γωνια 45 μοιρων(...)βαζοντας μαξιλαρια απο κατω.Δραμα ο υπνος.Και εννοειται 3-4 φορες ξυπνημα για τουαλετα, οπου πλεον παω μηχανικα, με μισοκλειστα ματια!Τι να κανουμε ρε κοριτσια, τα μπεμπακια να ειναι καλα!

Εγω την αλλη Πεμπτη παω για το πρωτο μας ντοπλερ.

Χτες εμαθα για ενα μωρο, φιλη μιας φιλης μας που γεννηθηκε 5600 και 61 ποντους!!!!Μου ελεγε η φιλη μου που πηγε και το ειδε οτι ηταν απιστευτα τεραστιο.Το εβλεπε σε σχεση με τα υπολοιπα και ηταν σαν να ειναι ετοιμο να παει πρωτη δημοτικου!Το παιδακι παντως ειναι υγειεστατο, ουτε ζαχαρο ουτε τιποτα!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

5600;;;; 61 πόντους;;;;; Σε ποια εβδομαδα γεννήθηκε στην 50;;; Χαχαχα

Φυσιολογικα γέννησε η κοπέλα;;; Ε ρε να γίνει κατι τέτοιο να μην εχω ρούχα να της φορέσω χαχαχα

Με τον ύπνο τα καταφέρω ακομα καλα! Μου είχε φέρει η μαμα μου ενα μαξιλάρι εγκυμοσυνης που ειναι μακρόστενο και ετσι κοιμάμαι άνετα στο πλάι με το ενα πόδι πανω στο μαξιλάρι..

Για τουαλέτα σηκώνομαι καμια ως μια το πολυ φορα...

Αλλα οι καουρες εκεί..

Υπομονη αξίζει τον κόπο...

Ανυπομονώ να εχω το μπεμπακι μου κοντά μου , δίπλα εκεί να ξυπναω συνέχεια, να το κοιτάζω... Τον πρωτο μηνα δεν θα κοιμηθώ μόνο και μόνο για να το κοιτάζω...


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τεραστιο μωρο ε? μιας φιλης μου που γεννησε 25 ιουλιου, ειναι τωρα 5.500 κιλα - και γεννηθηκε μια χαρα 3.500! φαντασου ποσο μεγαλο ειναι! σαν τα σιριαλ στη τηλεοραση, που και καλα στο μαιυετηριο μολις γεννησε καποια και κανει ζουμ στο μωρο και ειναι 5 μηνων! χαχα

και εγω μια απο τα ιδια νιωθω! να γεννηθει να θα θελω να το κοιταζω και να το νιωθω ολη την ωρα! κουνιεται στη κοιλια μου και λεω πως να ειναι η φατσουλα του? πως να ειναι το μωρακι μου? ειναι τοσο κοντα μου και δεν μπορω να το παρω αγκαλια! ποσο περιεργο ε?

ξερετε τι ακριβως κοιτανε στο doppler? ο γιατρος μου νομιζω οτι και να μην το εκανα δεν θα τον πειραζε :? τον ρωτησα και μου λεει ψιλοχλιαρα, " ε ναι κλεισε να το κανεις και αυτο". δεν ειναι τοσο σημαντικο?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!

Ο ύπνος-ειδικά ο νυχτερινός- έχει καταντήσει φρικιαστικός!Αφού μόλις νυχτώνει λέω "Ωχ...πάλι πρέπει ν προσπαθήσω να κοιμηθώ". Στριφογυρνάω σαν τη σβούρα, ασφαλώς και όχι κ με την ίδια ταχύτητα! Και μαζί με εμένα έχω κάθε τόσο να μετακινώ κ το έξτρα μαξιλάρι που έχω αγκαλιά. Και εκεί που νομίζεις πως κοιμάσαι...σου χτυπάει την πόρτα η ουροδόχος κύστη! Και μετά ξανά από την αρχή...αφού αναρωτιέμαι τι θα γίνει τους επόμενους μήνες που θα φουσκώσει κι άλλο η κοιλίτσα κ θα βαρύνω! Θα πρέπει να ξυπνάω κ τον αντρούλη μου για να με σπρώχνει κ να με τραβάει να σηκωθώ :tongue: :tongue: :tongue:

Αυτό με την ταχυκαρδία με πιάνει κ εμένα κάποιες φορές και μάλιστα χωρίς να κουραστώ. Έχω και χαμηλή πίεση βέβαια γενικά κ ίσως να οφείλεται εκεί. Θα ρωτήσω κ το γιατρό στις 23/9 που έχουμε ραντεβού.

Ζαχαρούλα εμένα την προηγούμενη φορά ο γιατρός μου μου έκανε doppler. Ελέγχει τη θέση του πλακούντα, την ποσότητα του αμνιακού αγρού, το πως μεταφέρονται όλες οι απαραίτητες ουσίες στο μωράκι. Με απλό υπέρηχο γίνεται.

Επίσης έχω να σας πω ότι ερωτεύτηκα ένα καρότσι... http://www.skroutz.gr/s/268864/Cam-Cortina-X3-Tris-Evolution.html το μαύρο με το λευκό φιόγκο...


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

τεραστιο μωρο ε? μιας φιλης μου που γεννησε 25 ιουλιου, ειναι τωρα 5.500 κιλα - και γεννηθηκε μια χαρα 3.500! φαντασου ποσο μεγαλο ειναι! σαν τα σιριαλ στη τηλεοραση, που και καλα στο μαιυετηριο μολις γεννησε καποια και κανει ζουμ στο μωρο και ειναι 5 μηνων! χαχα

και εγω μια απο τα ιδια νιωθω! να γεννηθει να θα θελω να το κοιταζω και να το νιωθω ολη την ωρα! κουνιεται στη κοιλια μου και λεω πως να ειναι η φατσουλα του? πως να ειναι το μωρακι μου? ειναι τοσο κοντα μου και δεν μπορω να το παρω αγκαλια! ποσο περιεργο ε?

ξερετε τι ακριβως κοιτανε στο doppler? ο γιατρος μου νομιζω οτι και να μην το εκανα δεν θα τον πειραζε :? τον ρωτησα και μου λεει ψιλοχλιαρα, " ε ναι κλεισε να το κανεις και αυτο". δεν ειναι τοσο σημαντικο?

Απ'οτι ξέρω στο doppler κοιτάνε την αιμάτωση του εμβρύου και της μήτρας. Εμένα ο γιατρός στις τελευταίες επισκέψεις μου κάνει doppler στο ιατρείο του και μου είπε οτι δεν χρειάζεται να κάνω και στο ΙΑΣΩ.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πολυξένη μου ελπίζω να μην ειναι τίποτα σοβαρό!!και γω έχω δύσπνοια και ταχυκαρδιες αλλα ολα ελεγχόμενα!!

Ποσα κιλα;;;;ο Χριστός!!!!η Μαμα πως ειναι;;;πως γέννησε;;

Και γω έχω το μάκροστενο μαξιλάρι εγκυμοσύνης αλλιώς δεν θα κοιμομουν!!η κοιλια μου ειναι τεράστια και ολη μπροστα!!

Μονο 2 φορές το βράδυ τουαλέτα;;εγω τις 5 τις έχω σίγουρες!!και τωρα που το μωρο πιέζει καο κλωτσαει με τα πόδια την Κυστη μου και τη μέρα πολλές φορές λέω δεν προλαβαίνω και τελικα απλα ψιχαλαω!!

Ντόπλερ εμένα ο γιατρός μου δε σε στέλνει να κανεις μονο αν δει πως εχει θεμα η καμπύλη ανάπτυξης!με το ντόπλερ απ οσο ξέρω κοιτάνε την οξυγωνωση του μωρού την ανάπτυξη το αμνυακο κά!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα θεση πλακουντα, βαθμο ωριμανσης, αμνιακο υγρο, και εμενα τα κοιταει καθε φορα πηγαινω - ανα 2 εβδομαδες τωρα πια. Για την αιματωση δεν νομιζω οτι εχει κοιταξει κατι.

Δηλαδη κοιταζουν εαν το μωρο τρεφεται σωστα? κατι τετοιο μαλλον. ελπιζω να πανε ολα καλα :-)

Maribell αυτο το καροτσι το εχω δει live, και ειναι πολυ ωραιο. Το μονο μειονέκτημα του ομως, για εμενα ηταν καθοριστικο, ηταν οτι ειναι τεραστιο! και για το αυτοκινητο, και για το σπιτι ( θελω να το κοιμιζω μεσα στο πορτ μπεμπε του καροτσιου κατα τη διαρκεια της ημερας) αλλα και γενικα. εγω ειχα στο μυαλο μου να παρω ενα συμμαζεμενο καροτσι, να το κλεινω και να το ανοιγω ευκολα, και να το βαζω και να το βγαζω ευκολα μονη μου. αλλα παντα εξαρταται απο τις αναγκες σου! παντως ειναι πολυ εντυπωσιακο!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...