Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

οσο αφορα θεση πλακουντα, βαθμο ωριμανσης, αμνιακο υγρο, και εμενα τα κοιταει καθε φορα πηγαινω - ανα 2 εβδομαδες τωρα πια. Για την αιματωση δεν νομιζω οτι εχει κοιταξει κατι.

Δηλαδη κοιταζουν εαν το μωρο τρεφεται σωστα? κατι τετοιο μαλλον. ελπιζω να πανε ολα καλα :-)

Maribell αυτο το καροτσι το εχω δει live, και ειναι πολυ ωραιο. Το μονο μειονέκτημα του ομως, για εμενα ηταν καθοριστικο, ηταν οτι ειναι τεραστιο! και για το αυτοκινητο, και για το σπιτι ( θελω να το κοιμιζω μεσα στο πορτ μπεμπε του καροτσιου κατα τη διαρκεια της ημερας) αλλα και γενικα. εγω ειχα στο μυαλο μου να παρω ενα συμμαζεμενο καροτσι, να το κλεινω και να το ανοιγω ευκολα, και να το βαζω και να το βγαζω ευκολα μονη μου. αλλα παντα εξαρταται απο τις αναγκες σου! παντως ειναι πολυ εντυπωσιακο!

Τελικά ζαχαρουλα σε ποιο καρότσι κατεληξες;;


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι, τεραστιος ο μπεμπης ε!!Με καισαρικη γεννησε και επειδη ο υπερηχος δεν τον εβγαζε τοσο μεγαλο (λεπτομεριες δεν ξερω, οτι μου μετεφερε η φιλη μου σας λεω) ειχαν ρουχαλακια μεχρι 4,5 κιλα και τρεχαν τελευταια στιγμη να αγορασουν κατι που να του κανει!Να ναι γερο το παιδακι, και αυτο και ολου του κοσμου τα παιδια!

Εμεις ντοπλερ, λογω διδυμων θα κανουεμ αρκετα.Μετρανε τις αντιστασεις των μητριαιων αρτηριων, βλεπουν την κατασταση του πλακουντα, αμνιακο υγρο και τετοια.Λεπτομεριες θα σας πω απο βδομαδα.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τέλεια λια !! Άδικα σε ανησυχήσαμε! Ολα καλα!

Οι υπνόσακος ειναι τελειοι! Δεν ξεσκεπαζονται, δεν φτάνει η κουβέρτα στο κεφάλι κτλ... Ειναι ιδανικοί απο νεογεννητο!

Πάπλωμα και βαριές κουβέρτες θα χρησιμοποιήσω μετα τον χρόνο.

Γιατι να μη πάρεις έστω ενα;

πω πω!!! κοριτσακια μου δεν σας προλαβαινω!!!! ψωνια πολλα βλεπω!!! μπραβο σας με το καλο να τα φορεσουν τα παιδακια σας!!! εμεις απο ψωνια τιποτα ακομα, μας εδωσαν μερικες κουβερτες φλις πολυ ωραιες οποτε κατι γλιτωσαμε!

με τους υπνοσακους να ρωτησω κατι?? ενταξει θα φοραει το ζιπουνακι του και το πιτζαμακι του απο μεσα αλλα τα μπρατσακια του δεν θα κρυωνουν? η ριχνουμε και κατι απο πανω?

επισης εγω σχεδιαζω να θηλασω αποκλειστικα. που σημαινει οτι το βραδυ θα το παιρνω στο κρεβατι μου και θα ξαπλωνουμε μαζι να θηλαζουμε, θα βολευει ο υπνοσακος?? σκεφτομαι να τον αφησω και αν δω οτι μου κοιμαται το βραδυ αρκετες ωρες να τον παρω τοτε... οχι οτι θα πεσω εξω με 20 ευρω αν τον παρω, αλλα ξερω κι εγω?? μηπως να τον παρω μεγαλυτερο νουμερο για πιο μεγαλο μωρακι με την ελπιδα οτι καποια στιγμη θα σταματησει να ξυπναει το βραδυ???

σεντονακια θα μου φτιαξει μερικα η μαμα μου και πανουλες η γιαγια μου οποτε θα χρειαστει να αγορασω λιγα τετοια. και απο ρουχα γνωμη μου ειναι μην παρετε πολλα, τα δωρα ειναι παρα πολλα!!

γεννησε μια γνωστη χθες 4300 και ο γιατρος της δεν της ειχε πει καθολου οτι προκειται να κανει μεγαλο μωρακι. μονο την εβαζε να περπαταει 2-3 χιλιομετρα τη μερα. της πηγαν ενα σωρο ρουχαλακια χαμενα!! ρωτουσε το κοριτσι ποσο ειναι το μωρακι της βεβαια και η ειχε πεσει τοσο εξω ο γιατρος η της ελεγε ψεμματα γιατι τελικα της το πηρε με καισαρικη.(μεταξυ μας κι εγω παιδακι 4300 δεν θα το εβγαζα απο κει κατω! θα παρακαλουσα για καισαρικη!)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ζαχαρουλα σε ποιο καρότσι κατεληξες;;

σε αυτο:

οπως ακριβως ειναι το χρωμα και ο σκελετος. εχω παραλαβει το πορτ μπεμπε και το καθισμα αυτοκινητου μεχρι στιγμης, τελη σεπτεμβριου θα παραλαβω το καροτσι, το καθισμα και τα υπολοιπα εξαρτηματα


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επισης κι εγω νιωθω να μην μπορω να ανασανω οταν ειμαι ξαπλωμενη και βαζω δευτερο μαξιλαρι. ο υπνος ειναι λιγο εφιαλτικος βεβαια γιατι το βραδυ ειναι πολυ ενεργητικο το μωρακι μου και μολις σταματαει και κοιμαμαι ξυπναω για τουαλετα και παει λεγοντας... ομως ανυπομονω τοσο πολυ... ειναι πολυ ομορφο αυτο που ζουμε ειναι φοβερη εμπειρια η εγκυμοσυνη μπορω να το πω με βεβαιοτητα αλλα το μονο που σκεφτομαι ειναι να περασει ο καιρος και να το κρατησω αγκαλια μου! ολο μου λενε φρεσκιες μανουλες οτι οτυς λειπει η εγκυμοσυνη! ενταξει καλα ειναι δεν λεω αλλα να εχεις το μωρακι σου αγκαλια=αξια ανεκτιμητη...

(ολο τετοιες χαζαμαρες σκεφτομαι συνεχεια και ολο κλαιω!!! φουλ οι ορμονες)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, βρε κορίτσια, δεν ξυπνάω για πίπι ρουμ το βράδυ. Ή αν ξυπνήσω, θα ξυπνήσω στις 6 το πρωί.

Τις μισές μέρες κοιμάμαι σερί 9-10 ώρες, τις άλλες μισές ξυπνάω στο 6ωρο και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Αλλά η κύστη μου δεν ενοχλείται καθόλου από την παρουσία του χταποδίου εντός μου :)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, βρε κορίτσια, δεν ξυπνάω για πίπι ρουμ το βράδυ. Ή αν ξυπνήσω, θα ξυπνήσω στις 6 το πρωί.

Τις μισές μέρες κοιμάμαι σερί 9-10 ώρες, τις άλλες μισές ξυπνάω στο 6ωρο και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Αλλά η κύστη μου δεν ενοχλείται καθόλου από την παρουσία του χταποδίου εντός μου :)

Εισαι τοσο πολυ τυχερη!!!!!:P:p:p Εινα βασανο αυτο το πηγαινε ελα στην τουαλετα!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εισαι τοσο πολυ τυχερη!!!!!:P:p:p Εινα βασανο αυτο το πηγαινε ελα στην τουαλετα!

εγω που πρεπει να κατεβω και σκαλες σκεψου!!! με κλειστα ματια!! αφου αν με παρει χαμπαρι ο αντρας μου οτι εχω σηκωθει μου φωναζει "ανοιξε τα ματια σου" (σκουντουφλαω στις πορτες, η σκαλα ειναι στενη και κρατιεμαι δεν φοβαμαι)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τον καλυτερο υπνο τον κανω τα σκ το πρωι..δεν εχω να παω δουλεια, και απο τις 7.00 και μετα που με ξαναπαιρνει ο υπνος, κοιμαμαι τοσο βαθεια...ισως ειναι που ταλαιπωρουμαι το βραδυ και τα δινω ολα το πρωι!

να ρωτησω, εσεις εχετε φοβιες - ανασφάλειες? εννοω σχετικα με τη γεννα, το μωρακι, το μετα...εγω το πρωτο πρωτο που αγωνιω ειναι να ειναι υγιες...


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε αυτο:

οπως ακριβως ειναι το χρωμα και ο σκελετος. εχω παραλαβει το πορτ μπεμπε και το καθισμα αυτοκινητου μεχρι στιγμης, τελη σεπτεμβριου θα παραλαβω το καροτσι, το καθισμα και τα υπολοιπα εξαρτηματα

Ααα το ίδιο θα εχουμε!βεβαια εγω σε αλλο χρώμα,ήμουν ανάμεσα σ αυτο και στο μπλε και κατεληξα στο μπλε με λευκο σκελετό!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άγχος έχω πριν μείνω έγκυος!!χαχα!!

Ιωαννα η έχεις μεγαλη Κυστη ή απλα είσαι κολοφαρδη!!σε ζηλεύω!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα το ίδιο θα εχουμε!βεβαια εγω σε αλλο χρώμα,ήμουν ανάμεσα σ αυτο και στο μπλε και κατεληξα στο μπλε με λευκο σκελετό!!

με το λευκο σκελετο ειχαμε ενα θεμα, ο αντρας μου επεμενε να παρουμε τον σκουρο σκελετο, γιατι οσα ειχαμε δει σε μαγαζια με λευκο σκελετο, τα σημεια που παταγες για το φρενο και τα ροδακια ειχαν γινει λιγο μαυρα...αλλα εγω δεν ηθελα με τιποτα! καφε καροτσι με σκουρο σκελετο, πολυ μουντο! και ετσι του ειπα θα τα καθαριζω εγω! και ετσι πηραμε και εμεις το λευκο σκελετο!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το λευκο σκελετο ειχαμε ενα θεμα, ο αντρας μου επεμενε να παρουμε τον σκουρο σκελετο, γιατι οσα ειχαμε δει σε μαγαζια με λευκο σκελετο, τα σημεια που παταγες για το φρενο και τα ροδακια ειχαν γινει λιγο μαυρα...αλλα εγω δεν ηθελα με τιποτα! καφε καροτσι με σκουρο σκελετο, πολυ μουντο! και ετσι του ειπα θα τα καθαριζω εγω! και ετσι πηραμε και εμεις το λευκο σκελετο!

Ζαχαρουλα μου αν και καθυστερημενα χρονια σου πολλα!! με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου!!

εμενα εχουν να μου δωσουν καροτσι μια φιλη καινουριο γιατι εδω στην επαρχια δεν το πολυχρησιμοποιησε και ο θειος μου που δεν το χρησιμοποιησε στην αθηνα γιατι παντου πηγαινε με το αμαξι και τον μαρσιπο. οποτε θα περιμενω να τα δω και αν ειναι της προκοπης δεν θα αγορασω καροτσακι. η αληθεια ειναι οτι ηθελα να τα αγορασω ολα σαν καινουρια μανουλα αλλα οτι μπορει να γλιτωσει κανεις καλο ειναι... οχι οτι εμειναν λιγα να αγορασουμε αλλα αφου γλιτωσαμε κουνια και καροτσι... δεν ειναι και ασχημα...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...