Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Χορτοφάγοι Vegetarians


Recommended Posts

Λοιπόν πονηρό μωράκι το βιβλιάριο που κρατάς εις χείρας αφορά τους δικούς σου εμβολιασμούς! Κρατώ και εγώ το δικό μου και έχεις απόλυτο δίκιο. όπως τα λες είναι. Απλά αν σου έκοβε λίγο ας έψαχνες καλύτερα στο ίντερνετ γιατί απο τότε έχουν αλλάξει πολλά! Πρώτον το ιπατίδιδας β έγινε κύριο εμβόλιο μηχανογραφημένα πλέον. Το χωλέρας δεν αναγράφεται καν στο βιβλιάριο. Περάσαν 30 χρόνια πονηρό μωράκι. Το έξυπνο πουλί απο την μύτη πιάνεται....Άντε στο καλό τώρα...... Α! και πληροφοριακά το ένα απο τα χειρόγραφα είναι ιπατίτιδα Α 2 δόσεις. Έχει και άλλα όμως...δυσκόλεψαν τα πράγματα, ε?

τι έγινε ρε παιδιά , έπεσε επιδημία χολέρας ? να τρέξω για εμβόλιο:P:p:p:p:p:p:p:p:p


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 460
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υλικά:

  • Ένα μπούτι από αρνί
  • 6-7 πατάτες
  • Χυμό από ένα πορτοκάλι
  • 2 πιπεριές πράσινες
  • Κεφαλοτύρι σε κύβους
  • Ελαιόλαδο
  • Αλάτι
  • Πιπέρι

Για τη μαρινάδα:

  • Χυμό από ένα λεμόνι
  • Ελαιόλαδο
  • 4 σκελίδες σκόρδο
  • Ρίγανη
  • Δεντρολίβανο
  • Αλάτι
  • Πιπέρι

Εκτέλεση:

Το κλασσικό κυριακάτικο φαγητό!!!

Στη μαρινάδα μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα και κόκκινο κρασί το οποίο έχω αφαιρέσει πια μιας και θα φάει και ο μικρός.

Ανακατεύουμε τα υλικά της μαρινάδας και τοποθετούμε το μπούτι μέσα σ' αυτή σε ένα μπολ στο ψυγείο για 4 ώρες περίπου. Εγώ το άφησα όλη τη νύχτα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καθόλου ντροπή μου,ντροπή σου και όσων γράφουν τέτοια πράγματα(ελένη κ.α.)σε αυτή δε βλέπω πάλι να λες τίποτα,τι να πω,το χειρότερο φόρουμ που έχω μπει ποτέ,μου φαίνετε θα γράφω μόνο στα φιλοζωικά απο δώ και πέρα,και εγώ που νόμιζα που οι μανάδες ήταν ευαίσθητες σε τέτοια θέματα,και ξαναλέω,όποιος είναι ικανός να φάει κάτι ζωντανό είναι ικανός να φάει ο τ ι δ ή π ο τ ε αν πηνάσει ακόμα και τα παιδιά του και το πηστεύω αυτό!!!

ά και άμα παίρνεις εσύ δόση δεν πάει να πει ότι παίρνουν όλοι,μην τα μπερδεύεις;)

και τα ζωα σου τοτε είναι ικανα να φανε εσένα

και βέβαια οι μαναδες ειναι ευαισθητες σε θεματα που αφορουν τα παιδια τους !!

εσυ εχεις πεταξει τα παιδια σου και εχεις πιο πανω τα ζωα............βρήκε ο γυφτος την γενιά του !!!!!!!


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Ας παρέμβει επιτέλους κάποιος!αυτό το άτομο έγραψε μια συνταγή στο θέμα ''παλίνδρομες'' και χαλάει την αισθητική του φόρουμ με την προβληματική του συμπεριφορά και το σαχλό του χιούμορ -για να μην μιλήσω για τα ορθογραφικά. Έπεσε από τη βιβλιοθήκη το λεξικό κι αναρωτιόμουν τι συνέβη!

και κάποιος εδώ έβαλε πως να σουβλίσεις ένα αρνί αλλά κανείς δεν το σχολείασε,αντηθέτος,και όπως μου εξηγήσανε τα αγόρια/κορίτσια(θα στο παραθέσω)έχω δικαίωμα να γράφω τις διατροφικές μου συνήθειες όπου θέλω,έτσι δεν είναι????:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υλικά:

  • Ένα μπούτι από αρνί
  • 6-7 πατάτες
  • Χυμό από ένα πορτοκάλι
  • 2 πιπεριές πράσινες
  • Κεφαλοτύρι σε κύβους
  • Ελαιόλαδο
  • Αλάτι
  • Πιπέρι

Για τη μαρινάδα:

  • Χυμό από ένα λεμόνι
  • Ελαιόλαδο
  • 4 σκελίδες σκόρδο
  • Ρίγανη
  • Δεντρολίβανο
  • Αλάτι
  • Πιπέρι

Εκτέλεση:

Το κλασσικό κυριακάτικο φαγητό!!!

Στη μαρινάδα μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα και κόκκινο κρασί το οποίο έχω αφαιρέσει πια μιας και θα φάει και ο μικρός.

Ανακατεύουμε τα υλικά της μαρινάδας και τοποθετούμε το μπούτι μέσα σ' αυτή σε ένα μπολ στο ψυγείο για 4 ώρες περίπου. Εγώ το άφησα όλη τη νύχτα

το ιδιο γινεται και με μπουτακια - φτερουγες κοτόπουλου ....είναι μούρλια, τηγανητό ή στο γκριλ


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

κ επειδη μολις πηρα τη δωση μου γραψε κ αυτη τη συνταγη

1 1/2 κιλό αρνάκι

200γρ. γραβιέρα τριμμένη

2 σκελίδες σκόρδο

2 ώριμες ντομάτες

1 κρεμμύδι

αλατοπίπερο

λίγη κανέλα

λίγο ελαιόλαδο

ΕΚΤΕΛΕΣΗ:

Πλένουμε και σκουπίζουμε καλά το κρέας. Το κόβουμε σε κομμάτια και το αλατοπιπερώνουμε, βάζουμε και την κανέλα. Το ανακατεύουμε με τη γραβιέρα, τα λαχανικά ψιλοκομμένα και το ελαιόλαδο. Απλώνουμε δίφυλλλη λαδόκολλα (40χ40) στον πάγκο της κουζίνας και βάζουμε το κρέας. Το τυλίγουμε καλά σε πακέτο και το δένουμε με σπάγγο. Το βάζουμε σε ένα ταψάκι με 2 ποτήρια νερό και ψήνουμε στους 200 βαθμούς για 1 ώρα και 45 λεπτά.


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

THA AKOKLEISTO EGW ALLA THA GLITWSW TIS ALLES KOPELES APO TIN PAROUSIA SOU,,,,,,,,,,,,,,,EFOSON EINAI TO XEIROTERO FORUM TI THELEIS EDW MESA?????????GIA POIO LOGO ANOIKSES THEMA??????GIA XORTOFAGOUS OXI GIA ANTHRWPOFAGOUS,,,,,,,,,,,,,,,,,,GIATI STIN KINA TRWNE MWRA LES EE TOTES PIGAINE SE KINEZIKO SITE KAI MILA ME TOUS TRELOUS SAN ESENA...........,,,,,,,,,,,AI SIKTIR POIA,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,GELA OSO THES APO TON THEO NA TO BREIS MWRI................. DEN NTREPESE

Link to comment
Share on other sites

και κάποιος εδώ έβαλε πως να σουβλίσεις ένα αρνί αλλά κανείς δεν το σχολείασε,αντηθέτος,και όπως μου εξηγήσανε τα αγόρια/κορίτσια(θα στο παραθέσω)έχω δικαίωμα να γράφω τις διατροφικές μου συνήθειες όπου θέλω,έτσι δεν είναι????:D

επισης κ μεις γιατι ταραζεσε τοσο ομως?:D:D:D


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελενιτσα δεν ηρθε εδω ο καθε ανωμαλος να μας διωξει αστην τι θα κανει θα βαλει τα γατακια της να μας δειρουν?


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα δεν είναι έτσι. Δεν είναι τυχαίο που έγραψες μια συνταγή στο άσχετο πάνω σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα.Τα κορίτσια αντέδρασαν έτσι γιατί κατάλαβαν πως κάνεις πλάκα μαζί μας.Αν δεν έκανες την πλάκα σου θα είχες αποσυρθεί και θα έγραφες σε ένα ανάλογο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

ελενιτσα δεν ηρθε εδω ο καθε ανωμαλος να μας διωξει αστην τι θα κανει θα βαλει τα γατακια της να μας δειρουν?

ναι βρε Ελένη , αστην

οχι , οχι ....θα βάλει την γάτα της να κλαίει ................:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...