Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Κροκοδειλος mariliw!! Ενταξει το παιδι ειναι πολυ μπροστα λεμε!!!

Εμενα τελικα αρρωστησαν κ οι 2. Καναμε το mmr κ στο καπακι κολλησαν ιωση, μαλλον απο μενα και ειμαστε οικογενειακως μες στη ευτυχια.Πυρετο, βηχα, μασκες για εισπνεομενα στη μια που τη βρηκε πιο βαρια, γκρινια και κουραγιο στα ταρταραααα.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Anchelita οχι ρε γαμωτο! Δεν τη γλυτωσανε οι μικρές σου! Περαστικά σας ευχομαι κι οχι πως ακούγεται παρήγορο αλλα.. χτίζετε ανοσοποιητικό. Ελπίζω σύντομα να επανέλθετε στη δράση τα παιχνίδια και τις σκανταλιές!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και περαστικα σε ολα τα μικρα!!τι ειναι αυτο βρε παιδι μου ολα τα παιδια αρρωστα ειναι συνηθως με πυρετο.εμεις ευτυχως την εχουμε γλυτώσει μονο με ενα μικρο μπουκωμα μεχρι στιγμης,ισως τα αντιγριπικα ισως τα αντισώματα τοσα χρονια στο παιδικο τι να πω..κουράγιο και υπομονη στις μανουλες !

Link to comment
Share on other sites

Kαλα μου κοριτσια τι κανετε?εμεις εδω στο σπιτι σημερα με τα μικρα μου παρεα και να ειμαι ειλικρινης μου εχουν λειψει αφου τα βλεπω λιγο απο τοτε που ξεκινησα full time στην δουλεια!!Ο μικρος πρεπει να εχω ματια και στον πισινο αφου ανεβαινει στον καναπε και τρεχει αλλα και στο τραπεζακι του σαλονιου αλλα ευτυχως προς το παρον δεν σηκωνεται ορθιος και ξερει να κατεβαινει μονος του.Την μικρη μου την διελυσε η ιωση και το αντιγριπικο στην ουσια δεν εκανε τπτ αφου μεταλλαχθηκε ο ιος....ευτυχως που δεν κολλησαν τα αλλα δυο!!Την zinadol αντιβιωση την εχετε παρει?υποτροπιασε η ωτιτιδα που ειχαμε τα τελη του γεναρη και προφανως η procef δεν την επιασε και ξεκινησαμε την zinadol που εχω ακουσει οτι ειναι δυνατη αντιβιωση,ισχυει κατι τετοιο??

Κουραγιο στις διδυμομανουλες με τα αρρωστα μωρακια τους.....

κουραγιο και σε εκεινες που τα ζουζουνια τους ειναι πολυ ζωηρα....ολα μαλλον ετσι ειναι....

μια πελατισσα μου ειπε το εξης...οποια δεν εχει μεγαλωσει αγορι δεν ξερει τι παει να πει παιδι και εχει δικιο,εγω με τον μικρο τα εχω δει ολα!!!

Αντε καλη εβδομαδα να εχουμε και να ερθει η ανοιξη σιγα-σιγα....βαρεθηκα τον χειμωνα,τις ιωσεις και τα ρουχα μου....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθε η νυφη μου που η μικρη ειχε 40 πυρετο και τις αλλαξε αντιβιωση και της εδωσε αυτη την αντιβιωση που ειναθ καλυτερη και πιανει ευρέως τις ιωσεις και ευτυχως ολς καλα!ευχομαι περαστικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!

Εμείς κάναμε βρογχίτιδα και κάνουμε μασκούλες και στα δύο που ευτυχώς τις δέχονται ευχάριστα! κρατάνε τόσο λίγο βέβαια αλλά θα μπορούσαν να κοπανονχτυπιούνται! Την Τρίτη τελειώνουν και θα μιλήσουμε με την παιδίατρο για το τι μέλει γενέσθαι! Έχουμε και κάτι εμβολιάκα που εκκρεμούν και ώσπου να γίνουν θα έρθουν και τα υπόλοιπα!!

Κατά τα άλλα όλα καλά! Ψες κλείσαμε κ την Εκκλησία για την βάφτιση που θα γίνει 10 Μαίου!! Θα τα βαφτίσουν τα δίδυμα ένας ξάδελφος μου με τη γυναίκα του που κάνουμε πολύ παρέα!! Είμαι πολύ πολύ χαρούμενοι γιατί θα έχουν νονούς που τα αγαπάνε και θα τα νοιάζονται!!

Όσο για τη ζιναντολ η μάνα μου είναι φανατική της οπαδός! Μόνο αυτήν εμπιστεύεται και τη συστήνει σε όλους όταν αρρωστήσουν! Μάλιστα έχει πάντα ένα κουτί στο φαρμακείο του σπιτιού της!! Φέτος λόγω και των διδύμων έκανε το αντιγριπικό οπότε την "πούλησε" τη ζιναντολ!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω προγραμματίζεται βαπτιση αντε με το καλο!!! Εγω τέτοιο αγχος που τραβηξα στη βαπτιση γιατι την εκανα εκτος Αθηνών και ολα τα προγραμμάτισα απο το τηλέφωνο και το ιντερνετ,ασε με 2 μωρα 8 μηνων στην αγκαλια .. δεν θελω να θυμαμαι,καμια σχεση με το γαμο που ημουν υπερανετη και κουλ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε,εμεις κλασσικα με τις ιωσεις μας....αναρρωνει ο ενας πεφτει ο αλλος!!!Την προηγουμενη εβδομαδα εκατσε ο αντρας μου 3 μερες με τον μικρο στο σπιτι και μεχρι στιγμης ολα δειχνουν πως απο αυριο θα πανε και τα τρια παιδικο.Σημερα αφου εχω ρεπο ειπα να τα κρατησω εδω μην εχουμε τπτ απροοπτα!!Εξαλλου πρεπει να παω την μικρη για επανεξεταση στην παιδιατρο για τα αυτακια της,η μεγαλη μου μεχρι στιγμης την εχει γλυτωσει...φτου της!!

Κι εμεις βαφτιζομαστε μετα το Πασχα!!!Ευχαριστο τρεξιμο αλλα φοβαμαι τον καιρο που μπορει να εχει λιακαδουλα αλλα και ψοφοκρυο...ο Μαιος ειναι ο ιδανικος μηνας!!Με το καλο τα παιδακια μας!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό οι βαφτίσεις που έρχονται.. Τη δικιά μας τη θυμάμαι παντα ως μια γλυκιά και τρυφερή στιγμη! Παρόλο που δεν ειμαι και πολυ της εκκλησίας ηταν μαγική μέρα! Να το απολαύσετε!

Ελπίζω τα άρρωστα μωρά μας να έχουν επανέλθει στην καλη τους φάση! Και οι μανούλες τους το ιδιο.

Εγω τολμώ να πω πως σε γενικές γραμμές στρώσαμε στον ύπνο. Τα μωρα (κι εμεις) το πήραν απόφαση να κοιμούνται στις κουνιες τους και τα περισσότερα βράδια πλέον κοιμούνται και σερί. Μιλαμε κορίτσια ξεκουράστηκα. Είχα ξεχάσει πως ειναι να κοιμάσαι το βραδυ. Ελπίζω να κρατήσει.

Με την ευκαιρία του 3ημερου θα φύγουμε στο εξωχικό μας για καμια βδομαδουλα να αλλάξουμε παραστάσεις και να πάρουμε καθαρό αέρα. Το περιμένω πως και πως μιας και το τελευταίο διάστημα δεν έχουμε ξεμυτίσει.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! τι κάνετε? πως είναι τα μπεμπάκια σας?

λοιπόν πηραμε κι εμεις τα ονοματά μας, καλά ήταν με μερικές αναποδιές που με χάλασαν λίγο αλλά οκ το ξεπερασαμε! πολύ τρεξιμο βεβαια κ δεν θυμαμαι κ πολλά θα τα δω στο βιντεο! πάντως δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα ούτε εγώ ούτε τα μωρά μου που ταλαιπωρήθηκαν αρκετα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! τι κάνετε? πως είναι τα μπεμπάκια σας?

λοιπόν πηραμε κι εμεις τα ονοματά μας, καλά ήταν με μερικές αναποδιές που με χάλασαν λίγο αλλά οκ το ξεπερασαμε! πολύ τρεξιμο βεβαια κ δεν θυμαμαι κ πολλά θα τα δω στο βιντεο! πάντως δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα ούτε εγώ ούτε τα μωρά μου που ταλαιπωρήθηκαν αρκετα!

Πόσο μηνών τα βαπτισατε;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλη βδομάδα και καλό μήνα!

Myheart μην απογοητεύεσαι, αυτα δυστυχως ειναι υπέρ άνω προγράμματος και ποτε δεν ξέρεις πως θα σου κάτσει. Πάει πέρασε.. Καλοφωτιστα να ειναι τα αγοράκια σου και εσεις καλα να τα καμαρώνετε να μεγαλώνουν και να γίνονται άντρες μεγάλοι!

Τι γίνεται κορίτσια μου; Εχει πέσει πολυ δουλειά με τα μωρα μου φαίνεται.. Χαθήκαμε!

Να στε όλες καλα!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλη βδομάδα και καλό μήνα!

Myheart μην απογοητεύεσαι, αυτα δυστυχως ειναι υπέρ άνω προγράμματος και ποτε δεν ξέρεις πως θα σου κάτσει. Πάει πέρασε.. Καλοφωτιστα να ειναι τα αγοράκια σου και εσεις καλα να τα καμαρώνετε να μεγαλώνουν και να γίνονται άντρες μεγάλοι!

Τι γίνεται κορίτσια μου; Εχει πέσει πολυ δουλειά με τα μωρα μου φαίνεται.. Χαθήκαμε!

Να στε όλες καλα!

σ'ευχαριστώ mariliw μου!! δυστυχώς δεν ήταν στο χερι μου οπότε το ξεχνώ κ το προσπερνάω :D θα φροντίσω να ευχαριστηθούμε τα γενέθλια :tongue::tongue:

τα μικρά μας πάντως έχουν ξεσαλώσει! μπουσουλάνε σφαίρα,γυρνάνε όλο το σπίτι! πιάνονται από παντου κ σηκώνονται, περνάνε τον αυτοσχέδιο φράχτη μου με μαξιλάρια κ φεύγουν προς διαφορετικές κατευθύνσεις χαχαχχα λέμε πολλές συλλαβές, μαμά εννοείται,μπαμπά όταν θέλουμε κ είμαστε κ πολλοί ναζιάρηδες! απλά με τον ύπνο παιδευόμαστε πολύ..μέσα στη μέρα ζήτημα να κοιμηθούν 2 μισάωρα ο δε μικρός το έχει πάρει κ σερί απ'τις 12 το μεσημέρι μέχρι τις 21.00! το μεσημέρι που τους βάζουμε για νάνι τπτ! μπορεί να κοπανιέται με τις ώρες,κοκκινίζει απ΄το κλάμα κοβεται η αναπνοή του αλλά δεν κοιμάται με τπτ! ενώ φαινεται να νυστάζει! μόνο προχθες 1η φορα κοιμήθηκε 3 ώρες το μεσημέρι κ ανησυχησα! ε μάλλον δν θα το ξανακάνει! σε κανα χρόνο τώρα! ουφ θα με σκάσουν!!:roll:


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...