Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Και εγω britax εχω. Ειναι αρκετα ευκολο στο χειρισμο με μεγαλες ροδες(σημαντικο).

Κοριτσια ψαχνω για καροτσι.Τι προτινετε;Νομιζω πως αυτα που ειναι πλαι πλαι δεν βολευουν αν και μου αρεσουν πολυ οπτικα απο οτι τα αλλα.Ποια η γνωμη σας;Πολυ ακριβα παντως...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επιτελους γεννησα!!!!! 15,38 ωρα τον 1ον και 2250 γρ και 15,39 τον 2ον και 2330 γρ ο 2οςειναι στο οξυγονο αυριο πρωτα ο θεος θαμου τον φερουν το πρωι!!!!! ειχαμετατην 1η ωρα ταχυπνια ..... η κατασταση του σταθερη...απο τοτε!!!!

εμενα απο τις 15,20 το μεσημερι που μου κοπανισαν 2 ενεσεις επισκληριδιου... τωρα ξεμουδιασα τελειως!!!!!!

θα πουμε αλλη στιγμη τι εστι επισκληριδιος!!!!!!

λοιπον ηταν να παω στο ιατρειο του γιατρου στις 15,00 εκεινος κατα τις 11,00 το πρωι μου τηλ να δει πως ειμαι!!!!και μου ειπε να παω στο ρεα στις 12,30.....οκ παω να εοιμαστω τουαετα και βλεπω στην λεκανη δυο σταγονες πεντακαθαρο αιμα!!! σκουπιζομαι ειχε παλι... ξανασκούπιζομαι τα ιδια!!!!! βαζω σερβιεττα τηλ στον γιατρο και μου λεει..... προχωρα στο ασω γεννας... κι ερχομαι!!!!!!!

τωρα να σας πω για τα παλληκαρια!!!! μολις βγηκαν βρωμικα τα ακουμπισαν επανω μου!!!!! ειναι παρα πολυ ομορφα!!!!!!!

μετα τα καθαρισαν λιγο και τα πηγαν στον αντρουλη..... στην κορη και στην μαμα μου!!!! μετα τα πηγαν στους γατρους για ελεγχους!!!!! στην κυριολεξια μεχρι τις 17,15 με ραβανε!!!!!!!

μετα πηγα ανανηψη!!!!!!! με ειδαν οι δικοι μου οτι ειμαι καλα!!!!

και μπηκα στο δωματιο στις 18,40...... στις 19,30 μου φεραν τον 1ον που δεν ειχε προβλημα και καθοταν στο στηθοςκαι κοιμοταν μεχρι τις 23,00 το βραδυ.... μετα ανοιξε τις ματαρες του... περιεργαστηκε τον χωρο και τους ηχους..... το δερμαμου και το στηθος και ναι!!!!!!! το βουτηξε και ηπιε 3 γουλιες..... το καταλαβα!!!!! μετα ρεφτηκε!!!!! φταρνιστηκε!!!!! χασμουριθηκε.... κοιμηθηκε κανενα τεταρτο!!!! και μετα τον εβαλα στο αλλο στηθο... ξαναβουτηξες το στηθος... ηπιε τρεις γουλιες.... ενιωσα την αντληση...... ρευτηκε... εκατσε εανω μου εως τις 01,10 και τον πηραν να τον αλλαξουν..... τωρα το θαυματακι ειναι στο κρεβατι του το κοιταω και το χερι μου ειναι κρεμασμενο μεσα!!!!! να παρω μια τζουρα υπνο... ωσπου να ξυπνησει να φαι!!!!! κοριτσια ειμαι ποοοοοοολυ ευτυχισμενη!!!!!!! στην αρχη νομζα οτι τα παιδια ηταν μιας αλλης.... δεν το πιστευα!!!!! ο αντρουλης εχει ενα χαμογελο μεχρι τ'αυτια... και η κορη και η μανα μου!!!!!!

σας γλυκοφιλω ολες!!!!!!

Τι συγκινητική περιγραφή!!! Το πιστεύεις πως μπήκα στα πεταχτά να δω πώς τα πας;;;; Πολύ χάρηκα!!!!!!! Να σας ζήσουν και να σας γεμίζουν με πολλές τέτοιες υπέροχες στιγμές!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

:arrow:

Στείλε μου μην με στοιχεία σου

Ναι ήρωας τι να σου πω εγω κι η Μπουμπουλινα!

Τα δίδυμα είναι με εξωσωματική κι ο μπέμπης 45 ημερων περίπου, ουρανοκατεβατος με φυσιολογική σύλληψη. Κι ευτυχώς που ήρθε.

Αρχισε να προετοιμαζεις τον μεγάλο σου.

Καλέ;;;;;;;;;;; γέννησες και εσύ;;;;;;;;; και είναι κ όλας σαρανταπέντε ημερών;;;!!!!!!!!!! Καλά σε ποιον πλανήτη ζω;;;;;;;;;;;;;;ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙΙΙΙ!!!!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλέ;;;;;;;;;;; γέννησες και εσύ;;;;;;;;; και είναι κ όλας σαρανταπέντε ημερών;;;!!!!!!!!!! Καλά σε ποιον πλανήτη ζω;;;;;;;;;;;;;;ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙΙΙΙ!!!!!!!

Χαχαχα κι εγώ σε σκεφτόμουν χαθηκες.

Τα έχω δει όλα αλλά αξίζει τον κόπο.

Είναι δυο μηνών τωρα .

Εσένα Ιούλιο τα δίδυμα γίνονται 2? ? Πώς περνάει ο καιρός!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

:arrow:

Στείλε μου μην με στοιχεία σου

Ναι ήρωας τι να σου πω εγω κι η Μπουμπουλινα!

Τα δίδυμα είναι με εξωσωματική κι ο μπέμπης 45 ημερων περίπου, ουρανοκατεβατος με φυσιολογική σύλληψη. Κι ευτυχώς που ήρθε.

Αρχισε να προετοιμαζεις τον μεγάλο σου.

Χαχαχα κι εγώ σε σκεφτόμουν χαθηκες.

Τα έχω δει όλα αλλά αξίζει τον κόπο.

Είναι δυο μηνών τωρα .

Εσένα Ιούλιο τα δίδυμα γίνονται 2? ? Πώς περνάει ο καιρός!

Μα ναι είδες!!Απίστευτο! Και εγώ σας σκέφτομαι και μπαίνω στα πεταχτά καμια φορά και σας διαβάζω! Αλλά τώρα είχα καιρό! Πολλές αρρώστιες βρε παιδί μου και τα μωρά και εμείς! Δε μας προλαβαίνω πια! Από 21 Μαρτίου όλο κάτι μας βρίσκει! Τεσπα! Σημασία έχει πως δεν είναι πολύ σοβαρά και περνάνε!! Φιλάκια σε όλα τα μωράκια!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας!!!!!

ναμου επιτρεψετε να σας συστηθω!!!!!

ειμαι ο πρωτος γιος της μαρτη!!!!!! θα ηθελα να σας ευχαριστησω που κρατησατε παρεουλα στην μαμα μας αυτους τους οκτω μηνες που εμεις ειμασταν στην κοιλια της!!!!!! προς το τελος καταλαβαινα οταν σας εγραφε.... ειτε απο το πληκτρολογιο.... ειτε απο το βαρος του ταμπλετ πανω στην κολια!!!!!!!

απο το απογευμα του σαββατου 7/5 που ειδαμε το φως....... περασαμε πολλα μεχρι σημερα.....και εμεις και η μανουλα!!!!!

να σας πω οτι εμεις αγωνιστηκαμε πραγματικα να μαθουμε να αναπνευουμε και ταυτοχρονα να καταπινουμε την ωρα του φαγητου.... αυτο ειχε σαν αποτελεσμα..... αλλοτε να μην μπορει κανεις να μας βαλει το μπιμπερο.... ουτε στο μαιευτηριο ουτε η μαμα στο σπιτι..... πανω που πηγαιναμε να ανακτησουμε τα γραμμαρια γεννησης εκει τα ξαναχαναμε!!! φανταστητε την στεναχωρια της μαμας... που πραγματικα λογω προωροτητα μας ο παιδιατρος της ειπε να μας ταιζει συνεχεια χωρις ωραριο.... ετσι η μαμα μας ξυπναγε καθε μια μιαμισυ ωρα.... μας εβαζε κατω απο τρεχουμενο νερο για την αλλαγη πανας και προσπαθουσε να μας ταισει.... αλλοτε πετυχενε να μας ταισει..... κι αλλοτε κοιμομασταν ξανα αμεσως!!!! πρωτος στοχος.... δυστυχως ξενο γαλα και μπιμπερο και 20ml και πανω την φορα!!!! εκεινη αντλουσε με θηλαστρο γαλα και μετρουσε σε ml επισης ποσο πιναμε την μερα!!!! ο υπνος της ηταν ελαχιστος εως μηδενικος..... εαν σκεφτειτεοτι ειχε και ον αδερφο μου.... και την αποστειρωση.... και να παει μερα παρα μερα για μετρηση ικτέρου τον δευτερο που ειχε βγει απο την εντατικη με το εξιτηριο της μαμας με ευθυνη δικης τηςκαι του παιδιατρου που μας παρακολουθει!!!!!!!

επισης απο την διπλη επισκληριδιο μεγαλου χειρουργειου που της κανανε... τα ποδια της πονανε ακομα..... ειναι πρισμενα στο κουτουπιε, αστραγαλους και λιγο πιο πανω!!!!! ευτυχως περπαταει δυο μερες χωρις δυνατους πονους!!!!!!

η μαμα λεει με την βοηθεια του Θεου και μονο..... καταφερε να ανακτησουμε το βαρος μας και γω και ο αδερφος μου..... και εχτες ειμασταν συν εκατο γραμ ο καθενας απο οτι γεννηθηκαμε!!!!!!

ευτυχως που ο θεος της χαριζε γαλα..... και για τους δυο μας!!!!! και περισσευμα που το φυλαει ηδη!!!!!

ετσι σταδιακα πιναμε μονο μητρικο αντλημενο..... και μας ειχε και στο στηθος της αν και εμεις μεχρι πριν δυο μερες..... ενω πιναμε και απο το στηθος κουραζομασταν να θηλασουμε και εκεινη μας το εδινε με το μπιμπερο!!!!!!

ομως κι εγω και ο αδερφος μου τα καταφεραμε και δυο μερες τωρα...... καταφεραμε να θηλασουμε (με καταποση γουλιων..) απο 5' εως και 20'

ετσι και εκεινη τα βραδια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κοιμαται τρεις με τεσσερεις ωρες σερι!!!!!

για την περιπετεια του αδερφου μου θα σας τα πει ο ιδιος... απο την δικη του πλευρα οπως τα βιωσε!!!!!!

η μανουλα δεν εχει προλαβει να σας διαβασει!!!!!

σας ευχαριστουμε και σας αγαπαμε!!!

να στειλετε τα χαιρετισματα στους νεους μου φιλους!!!!!! να σας ζησουνε!!!!! και να ειμαστε ΟΛΟΙ ΓΕΡΟΙ!!!!!!!!!!

καλως ηρθαμε και σας βρηκαμε στον κοσμο των διδυμων!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μικρούλη μου να ζήσετε και να ευτυχίσετε και να γίνεις και εσύ και ο αδερφός σου άντρες γεροί και δυνατοί! Να έχετε μια ζωή τυχερή και όλες οι δυσκολίες να περνάνε σαν το τρεχούμενο νερό. Και εσείς και η μανούλα σας είστε ήρωες! Να την προσέχετε και να την αγαπάτε!

Μανούλα να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου και ευχομαι οι δυσκολίες σου να περάσουν πολύ σύντομα ώστε να χαρείς την μητρότητα. Αυτές οι δυσκολίες όμως είναι που σε φέρνουν ακόμα πιο κοντά στα δύο ζουζούνια! Τι θα έχεις να λες όταν είναι κοτζάμ άντρες? Να είστε ευτυχισμένοι! Σου εύχομαι πολύ υπομονή, επιμονή και το σίγουρο είναι οτι η ζωή σου θα γεμίσει χαρα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..... και απο μενα..... ναι καλα καταλαβατε..... ειμαι ο δευτερος γιος της μαρτη!!!!!! ο ατακτος στην κοιλια της μαμας μου!!!!! γεννηθηκα ενα μολις λεπτο μετα τον αδερφο μου!!!!! πιο πολλα γραμμαρια 2330!!!!!

εγω μολις ενιωσα το σωμα της μαμας μου και το γλυκο της φιλι...... ενιωσα και την αγκαλια του μπαμπα......αποχωρηστηκα απο ολους για τρεις μερες και δεν τους αφηναν ουτε απο την τρυπα της θερμοκοιτιδας να βαλουν το χερι τους και να με αγγιξουν!!!!! κοιμομουν συνεχεια!!!!!!

ενιωσα τον μπαμπα ποοολυ λυπημενο!!!!! επισης την επομενη μερα ηρθε να με δει και μαλλον ηθελε να τα αναποδογυρισει ολα!!!!!! η μανουλα επειδη ηταν χειρουργημενη ηρθε αργα την νυχτα της δευτερης μερας!!!! εγω.... μεσα στην θερμοκοιτιδα την πρωτη μερα με υποστηριξη οξυγονου και ορου........ η αιτια "ταχυπνοια την πρωτη ωρα μετα την γεννηση" την δευτερη μερα τα καταφερα.... και μου βγαλανε το οξυγονο!!!! μου συνεχισαν ορο και μου διναν ελαχιστα ml γαλα!!!! στον μπαμπα και στην μαμα ειπαν οτι θα με κραταγαν για παρακολουθηση αλλη μια μερα χωρις επαφη... χωρις αγκαλια... χωρις χαδια.... ενω ο αδερφος μου ειχε ο τυχερακιας ολα τα σχετικα!!!!!

ουφ η τεταρτη μερα ηταν η καλυτερη γιατι με αφησαν να με αγκαλιασουν η μαμα και ο μπαμπας μου!!!!! την πεμπτη μερα εκανα ενα δωρακι στην μανουλα μου.... και βουτηξα το στηθος και θηλασα για 4' !!!!!!!!!!!!

αυτο βεβαια δεν συνεχιστηκε γιατι εγω επρεπε να μεγαλωσω..... και επειδη ημουν πρωορος και μικρος νυσταζα...... το ιδιο πληροφορηθηκα οτι ισχυει και για τον αδερφο μου!!!!!!

οι οδηγιες για να βγω απο την εντατικη ηταν στηθος στην αρχη και μπουκαλι με ξενο 20-30ml καθε δυο δυομισυ ωρες το πολυ ωσπου να ανακτησουμε το βρος γεννησης τουλαχιστον!!λ!

ελα μου ντε......που η μαμα μας.... προσπαθουσε καθε δυομισυ ωρες ναμας ξυπνησει με αλλαγη πανας... με πλυσιμο στην βρυση.... με το βυζι εξω.... με το μπουκαλι ετοιμο σε θερμοκρασια σωματος... αλλα εμεις τιποτα!!!! οποτε θελαμε τρωγαμε!!!!! η μαμα στεναχωριοταν πολυ!!!!! εγω ειχα και ικτερο στα υψηλοτερα ορια να μπω να μην μπω θερμοκοιτιδα παλι την τριτη μερα που πηγαμε σπιτι!!!!!!

καθε δυο μερες με πηγαινε στο νοσοκομειο να μου μετραν την χολεριθρινη!!!!! εκεινη ποναγε..... και τα ποδια της ηταν πολυ πρισμενα απο την διπλη επισκληριδιο που της ειχαν κανει για μεγαλη εγχειρηση!!!! στο σπιτι.... εντωμεταξυ συνεχισε οπως στο μαιευτηριο να αντλει γαλα..... και για τους δυο μας..... να το βαζει σε μπιμερο!!!!! να ετοιμαζει και ξενο...... οχι γιατι δεν της εφτανε το γαλα.....αλλα γιατι οι γιατροι ελεγαν "για το καλο μας".... οτι ειχε χρονο μετα αφου περναμε το αρχικο βαρος μας και λιγο ακομα!!!!! ευτυχως η μαμαμας εδινε πιο πολυ δικο της... γατι το ξενο το καναμε και οι δυο εμετο!!!!!!!!!

λοιπον.... σημερα ειμαστε στην 22η μερα της ζωης μας.... τακιλακιαμας ειναι καλα για πρωρα.... 2500 ο αδερφος μου και 2600 εγω με χτεσινο ζυγισμα... και ναι!!!!!!! θηλαζουμε απο τις 23/5 μονο.... χωρις μπιμπερο...χωρις ξενο... χωρις αποστειρωτες..... χωρις ταλαιπωριες για την μαμα μας!!!!!

μας αρεσει παααραπολυ ο θηλασμοςκαι σε μαςκαι στην μανουλα μας!!!!! επισης αντλει και μας φυλαει απο το γαλα της..... γιατι εχει πολυ γαλα και εμας μας καλυπτει...... ισως σε λιγο που θα μας ανοιξει κι αλλο η ορεξη να πιουμε και απο το φυλαγμενο!!!!!!!!

τα ποδαρακια της ξεπριστηκαν κατα 90% αλα γυρω στον αστραγαλο.... ποναει ακομα!!!! τωρα ξεκουραζεται.... και κοιμαται συχνα μαζι με μας και την νυχτα και την μερα πολλες φορες!!!!!

σημερα συγχρονιστηκαμε με τον αδερφο μου και ειμασταν ξυπνιοι για 20' φαγωμενοι... αλλαγμενοι..... και η μαμα και ο μπαμας μας βαλαν μαζι διπλα διπκα να κοιταζομαστε η μαλλον ναμυριζουμε ο ενας τον αλλον.... ακουμπαγαμε τα ποδια μας με τις κλωτσιες μας και πιαναμε τα χερια ο ενας του αλλου..... μας ειχε ξαναβαλει αλλα εγω εβαλα αδεξια το χερι μου στο ματι του αδερφου μου και τον γρατσουνησα... μια αλλη φορα που μςψεβαλεμαζι μου εδωσε οαδερφοςμου μια δυνατη κλωτσια στο στομαχι και αρχισα να κλαιω!!!!! σημερα ηταν κατι διαφορετικο!!!!!!!! μας αρεσε πολυ!!!!!!

φιλακια στα παιδακια σας.... τους συναγωνιστες μας!!!!! και φιλακια και σε σας απο την μανουλα μας!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας..... και απο μενα..... ναι καλα καταλαβατε..... ειμαι ο δευτερος γιος της μαρτη!!!!!! ο ατακτος στην κοιλια της μαμας μου!!!!! γεννηθηκα ενα μολις λεπτο μετα τον αδερφο μου!!!!! πιο πολλα γραμμαρια 2330!!!!!

εγω μολις ενιωσα το σωμα της μαμας μου και το γλυκο της φιλι...... ενιωσα και την αγκαλια του μπαμπα......αποχωρηστηκα απο ολους για τρεις μερες και δεν τους αφηναν ουτε απο την τρυπα της θερμοκοιτιδας να βαλουν το χερι τους και να με αγγιξουν!!!!! κοιμομουν συνεχεια!!!!!!

ενιωσα τον μπαμπα ποοολυ λυπημενο!!!!! επισης την επομενη μερα ηρθε να με δει και μαλλον ηθελε να τα αναποδογυρισει ολα!!!!!! η μανουλα επειδη ηταν χειρουργημενη ηρθε αργα την νυχτα της δευτερης μερας!!!! εγω.... μεσα στην θερμοκοιτιδα την πρωτη μερα με υποστηριξη οξυγονου και ορου........ η αιτια "ταχυπνοια την πρωτη ωρα μετα την γεννηση" την δευτερη μερα τα καταφερα.... και μου βγαλανε το οξυγονο!!!! μου συνεχισαν ορο και μου διναν ελαχιστα ml γαλα!!!! στον μπαμπα και στην μαμα ειπαν οτι θα με κραταγαν για παρακολουθηση αλλη μια μερα χωρις επαφη... χωρις αγκαλια... χωρις χαδια.... ενω ο αδερφος μου ειχε ο τυχερακιας ολα τα σχετικα!!!!!

ουφ η τεταρτη μερα ηταν η καλυτερη γιατι με αφησαν να με αγκαλιασουν η μαμα και ο μπαμπας μου!!!!! την πεμπτη μερα εκανα ενα δωρακι στην μανουλα μου.... και βουτηξα το στηθος και θηλασα για 4' !!!!!!!!!!!!

αυτο βεβαια δεν συνεχιστηκε γιατι εγω επρεπε να μεγαλωσω..... και επειδη ημουν πρωορος και μικρος νυσταζα...... το ιδιο πληροφορηθηκα οτι ισχυει και για τον αδερφο μου!!!!!!

οι οδηγιες για να βγω απο την εντατικη ηταν στηθος στην αρχη και μπουκαλι με ξενο 20-30ml καθε δυο δυομισυ ωρες το πολυ ωσπου να ανακτησουμε το βρος γεννησης τουλαχιστον!!λ!

ελα μου ντε......που η μαμα μας.... προσπαθουσε καθε δυομισυ ωρες ναμας ξυπνησει με αλλαγη πανας... με πλυσιμο στην βρυση.... με το βυζι εξω.... με το μπουκαλι ετοιμο σε θερμοκρασια σωματος... αλλα εμεις τιποτα!!!! οποτε θελαμε τρωγαμε!!!!! η μαμα στεναχωριοταν πολυ!!!!! εγω ειχα και ικτερο στα υψηλοτερα ορια να μπω να μην μπω θερμοκοιτιδα παλι την τριτη μερα που πηγαμε σπιτι!!!!!!

καθε δυο μερες με πηγαινε στο νοσοκομειο να μου μετραν την χολεριθρινη!!!!! εκεινη ποναγε..... και τα ποδια της ηταν πολυ πρισμενα απο την διπλη επισκληριδιο που της ειχαν κανει για μεγαλη εγχειρηση!!!! στο σπιτι.... εντωμεταξυ συνεχισε οπως στο μαιευτηριο να αντλει γαλα..... και για τους δυο μας..... να το βαζει σε μπιμερο!!!!! να ετοιμαζει και ξενο...... οχι γιατι δεν της εφτανε το γαλα.....αλλα γιατι οι γιατροι ελεγαν "για το καλο μας".... οτι ειχε χρονο μετα αφου περναμε το αρχικο βαρος μας και λιγο ακομα!!!!! ευτυχως η μαμαμας εδινε πιο πολυ δικο της... γατι το ξενο το καναμε και οι δυο εμετο!!!!!!!!!

λοιπον.... σημερα ειμαστε στην 22η μερα της ζωης μας.... τακιλακιαμας ειναι καλα για πρωρα.... 2500 ο αδερφος μου και 2600 εγω με χτεσινο ζυγισμα... και ναι!!!!!!! θηλαζουμε απο τις 23/5 μονο.... χωρις μπιμπερο...χωρις ξενο... χωρις αποστειρωτες..... χωρις ταλαιπωριες για την μαμα μας!!!!!

μας αρεσει παααραπολυ ο θηλασμοςκαι σε μαςκαι στην μανουλα μας!!!!! επισης αντλει και μας φυλαει απο το γαλα της..... γιατι εχει πολυ γαλα και εμας μας καλυπτει...... ισως σε λιγο που θα μας ανοιξει κι αλλο η ορεξη να πιουμε και απο το φυλαγμενο!!!!!!!!

τα ποδαρακια της ξεπριστηκαν κατα 90% αλα γυρω στον αστραγαλο.... ποναει ακομα!!!! τωρα ξεκουραζεται.... και κοιμαται συχνα μαζι με μας και την νυχτα και την μερα πολλες φορες!!!!!

σημερα συγχρονιστηκαμε με τον αδερφο μου και ειμασταν ξυπνιοι για 20' φαγωμενοι... αλλαγμενοι..... και η μαμα και ο μπαμας μας βαλαν μαζι διπλα διπκα να κοιταζομαστε η μαλλον ναμυριζουμε ο ενας τον αλλον.... ακουμπαγαμε τα ποδια μας με τις κλωτσιες μας και πιαναμε τα χερια ο ενας του αλλου..... μας ειχε ξαναβαλει αλλα εγω εβαλα αδεξια το χερι μου στο ματι του αδερφου μου και τον γρατσουνησα... μια αλλη φορα που μςψεβαλεμαζι μου εδωσε οαδερφοςμου μια δυνατη κλωτσια στο στομαχι και αρχισα να κλαιω!!!!! σημερα ηταν κατι διαφορετικο!!!!!!!! μας αρεσε πολυ!!!!!!

φιλακια στα παιδακια σας.... τους συναγωνιστες μας!!!!! και φιλακια και σε σας απο την μανουλα μας!!!!!!

Τι ωραίο! Ταλενταρα είσαι Μαρτη στο γραψιμο, το εννοώ! Τα θηλαζεις αποκλειστικά! Ουαουυυυυυυ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ

Μα καλά σου είπε γιατρός οτι καλύτερα ξενο?! ! Μπράβο στα κουράγια σου να μην υπολογίσεις κουραση και να τους αγνοησεις, θα δεις για πότε θα γινουν αφρατα τα μωρα.

Καλή δύναμη να τα χαίρεσαι τα μπουμπουκια σου που τοσα περασες


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς!! Είμαστε τα δίδυμα αγοράκια της Vesy και θέλουμε να σας καλοσωρίσουμε στην παρέα μας!! Εμείς είμαστε μεγαλύτεροι από εσάς, είμαστε 1,5 χρονών, αλλά θα σας περιμένουμε να μεγαλώσετε για να παίζουμε όλοι μαζί. Μας άρεσε που διαβάσαμε πως καθήσατε ο ένας δίπλα στον άλλο και ακουμπάγατε τα χέρια και τα πόδια σας. Κι εμείς αγαπιόμαστε πολύ αν και δε φαίνεται πάντα, γιατί πολλές φορές θέλουμε το ίδιο παιχνίδι και για να το πάρουμε δαγκώνουμε ο ένας τον άλλο.. Αλλά αυτό γίνεται σπάνια.. Τις πιο πολλές φορές μας αρέσει να γελάμε και να φωνάζουμε μαζί, να κάνουμε καλό καλοοοό ή να δίνουμε φιλάκι στο χέρι ή το μάγουλο.

Η μαμά μας δάκρυσε όταν διάβασε τα νέα σας και τις όμορφες περιγραφές σας και στέλνει πολλά φιλιά στη μαμά σας!

Ελπίζουμε να τα ξαναπούμε,

Τα αγοράκια της Vesy

Link to comment
Share on other sites

τωρα πια ξεκλεβω χρονο για μπανιο δικο μου.... και για μικρους υπνους μαζι με τα αγορια μου!!!!

μου λειπετε!!!!!

σας γραφω γρηγορα τα νεα μου!!!!!!

περασα πολυ δυσκολες ωρες στο νοσοκομειο με την εγχειρηση και μεταμε την διπλη επισκληριδιο!!!! πανε ομως..... αν και αισθανθηκα στο κατωτατο σημειο αδυναμιαςκαι εξαντλησης!!!! (δεν νομιζω να ξαναερθω σε τετοιο σημειο)

στο σπιτι απο τους πονους στα πρισμενα ποδια (συνεπεα της διπλης επισκληριδιου επισης) και απο την πληρη αυπνια τιςπρωτες 18-20 μερες επερνα αγκαλια (τα γατακια μου) τα αντρακια μου και προσευχομουν μην παραπατησωαι πεσω!!!!! ευτυχως αντεξα!!!!!

οι πρωτες μερες που δεν ξερανε να τρωνε... ουτε απο μικρα μπιμπερακια... ουτε απο τοστηθοςαν και τα εβαζα ανελλειπως.... ειχα τρομερο αγχος να αρουν το βαρος γεννησης και να αρχισουν να παιρνουν γραμμαρια για να μεγαλωσουν!!!! ο ενας ειδικαο messi που ηταν και ετατικη ειχε θεμα βαρους και ικτερου στα επιτρεπομενα ανωτερα ορια επικινδυνοτητας ανα ημερες που κααμε χολεθρινη.... με αγχος αν χρειαστει να τον ξανα αποχωριστουμε!!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΘΕΟ!!!!!!!! ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΝΟ..... ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!!!!!!!!!!

σημερα ειμαστε 26η μερα της ζωης μας..... εχουμε παρει αρκετα γραμμαρια παραπανω και συνεχειαμαθαινουμε και μεγαλωνουμε!!!!!(αυριο ζυγιζομαστε και θα σας το γραψουμε)

απο την 16η μερα της ζωης μας.... τρωμε μονο μητρικο γαλατακι....... στην αρχη το περισσοτερο απο αντληση με μπιμπερακι..... και στηθος!!!!!!!! τωρα εχουμε απο την 20η μερα περιπου θηλαζουμε αποκλειστικα!!!!! βεβαια το στομα μας ειναι ακομα μικρο για να πιασει ολη την αλω της θηλης!!!!! καταπινουμε πολυ γαλα!!!!! ευτυχως η μανουλα εχει και για τους δυο!!!!!! το στηθος αποσυμφοριζεται (αδειαζει).... αλλα οχι ολο....... μενει μερικως πρισμενο...... και ετσι για να ανακουφιστω αντλω το παραπανισιο και το φυλαω που ειναι επισης παρα πολυ!!!!!!

ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ!!!! ΝΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ....ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙ ΟΛΑΣ!!!!!!!

κοριτσια εχουμε και κολικους αλλαε το βυζι ολα λυνονται!!!! αρκει η μαμα να ειναι παντα διαθεσιμη!!!!!!

σας γλυκοφιλω... πολυ πολυ ολες μια μια. με καλει στο καθηκον η φωνουλα του ενος αγοριου μου!!!!!!

ευχαριστουμε παρα πολυ το ιδιαιτερο καλωσορισμα των φιλων μας της φιλεναδας vesi της μαμας μας!!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα πια ξεκλεβω χρονο για μπανιο δικο μου.... και για μικρους υπνους μαζι με τα αγορια μου!!!!

μου λειπετε!!!!!

σας γραφω γρηγορα τα νεα μου!!!!!!

περασα πολυ δυσκολες ωρες στο νοσοκομειο με την εγχειρηση και μεταμε την διπλη επισκληριδιο!!!! πανε ομως..... αν και αισθανθηκα στο κατωτατο σημειο αδυναμιαςκαι εξαντλησης!!!! (δεν νομιζω να ξαναερθω σε τετοιο σημειο)

στο σπιτι απο τους πονους στα πρισμενα ποδια (συνεπεα της διπλης επισκληριδιου επισης) και απο την πληρη αυπνια τιςπρωτες 18-20 μερες επερνα αγκαλια (τα γατακια μου) τα αντρακια μου και προσευχομουν μην παραπατησωαι πεσω!!!!! ευτυχως αντεξα!!!!!

οι πρωτες μερες που δεν ξερανε να τρωνε... ουτε απο μικρα μπιμπερακια... ουτε απο τοστηθοςαν και τα εβαζα ανελλειπως.... ειχα τρομερο αγχος να αρουν το βαρος γεννησης και να αρχισουν να παιρνουν γραμμαρια για να μεγαλωσουν!!!! ο ενας ειδικαο messi που ηταν και ετατικη ειχε θεμα βαρους και ικτερου στα επιτρεπομενα ανωτερα ορια επικινδυνοτητας ανα ημερες που κααμε χολεθρινη.... με αγχος αν χρειαστει να τον ξανα αποχωριστουμε!!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΘΕΟ!!!!!!!! ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΜΟΝΟ..... ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!!!!!!!!!!

σημερα ειμαστε 26η μερα της ζωης μας..... εχουμε παρει αρκετα γραμμαρια παραπανω και συνεχειαμαθαινουμε και μεγαλωνουμε!!!!!(αυριο ζυγιζομαστε και θα σας το γραψουμε)

απο την 16η μερα της ζωης μας.... τρωμε μονο μητρικο γαλατακι....... στην αρχη το περισσοτερο απο αντληση με μπιμπερακι..... και στηθος!!!!!!!! τωρα εχουμε απο την 20η μερα περιπου θηλαζουμε αποκλειστικα!!!!! βεβαια το στομα μας ειναι ακομα μικρο για να πιασει ολη την αλω της θηλης!!!!! καταπινουμε πολυ γαλα!!!!! ευτυχως η μανουλα εχει και για τους δυο!!!!!! το στηθος αποσυμφοριζεται (αδειαζει).... αλλα οχι ολο....... μενει μερικως πρισμενο...... και ετσι για να ανακουφιστω αντλω το παραπανισιο και το φυλαω που ειναι επισης παρα πολυ!!!!!!

ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ!!!! ΝΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ....ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙ ΟΛΑΣ!!!!!!!

κοριτσια εχουμε και κολικους αλλαε το βυζι ολα λυνονται!!!! αρκει η μαμα να ειναι παντα διαθεσιμη!!!!!!

σας γλυκοφιλω... πολυ πολυ ολες μια μια. με καλει στο καθηκον η φωνουλα του ενος αγοριου μου!!!!!!

ευχαριστουμε παρα πολυ το ιδιαιτερο καλωσορισμα των φιλων μας της φιλεναδας vesi της μαμας μας!!!!!!!!!

συγγραφέας έπρεπε να γίνεις εσύ!

πέρασε κιόλας σχεδόν ένας μήνας ...

το ότι καταφέρνεις και γράφεις τα νέα σου μας δίνει κουράγιο

πολύ χαίρομαι που κατάφερες και τα θηλάζεις και τα δύο(και σε μένα το ίδιο είπε "παιδίατρος"(δεν αξίζουν καν να λέγονται έτσι) στο νοσοκομείο, ότι καλύτερο ξένο γάλα για να πάρει πιο εύκολα βάρος). τώρα ελπίζω να καταφέρω και εγώ να θηλάσω.

έχεις βοήθεια?


zayl.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...