Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Εγω για 6 μηνες σε καλαθουνες τα ειχα μετα στις κουνιες τους σε ενα δωματιο και μετα τους χώρισα σε ξεχωριστα δωματια τα εκανα με διαστήματα δηλαδη.μαρτη μου ο καιρος με κολικούς θα περασει εμενα με ειχε σώσει το κουνιστο της Φίσερ Πράις,τους εβαζα και με το κουνιες ηρεμουσαν.του χρονου τετοιο καιρο θα βρίσκεσαι σε παραλια με κουβαδάκια φιλεναδα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω για 6 μηνες σε καλαθουνες τα ειχα μετα στις κουνιες τους σε ενα δωματιο και μετα τους χώρισα σε ξεχωριστα δωματια τα εκανα με διαστήματα δηλαδη.μαρτη μου ο καιρος με κολικούς θα περασει εμενα με ειχε σώσει το κουνιστο της Φίσερ Πράις,τους εβαζα και με το κουνιες ηρεμουσαν.του χρονου τετοιο καιρο θα βρίσκεσαι σε παραλια με κουβαδάκια φιλεναδα!!!

επιτελους δευτερη μερα στην κουνια στο κατω μερος του κρεββατιου μας..... εχω και ενα μικρο καναπε παραλληλα με την κουνια και εκει ταθηλαζω..... το ζορι ηταν σημερα κατα τις 3..... που ξυπνησαν με 2-3λεπτα διαφορα!!!!! καμια ιδεα!!! οταν θηλαζεις το ενα και ξυπνα πεινασμενο φωναζοντας το δευτερο τι κανατε??

μου εχουν δωσει και εμενα ενα της φισερ πραιζ που εχει και δονηση......

με ring sling αυτο με τους κρικους!!!!!! εχεις χρησιμοποιησει μπουγκο μου?????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σου συνεβει πρωτη φορα να πεινασουν/ξυπνησουν μαζι εισαι πολυ τυχερη. Εμενα αυτο συνεβαινε συνεχεια.. Εγω ταιζα λιγο το ενα λιγο το αλλο γιατι δεν ηρεμουσαν με κουνημα κτλ... Ακομα κ τωρα εαν ξυπνησει το βραδυ ενα κ κλαψει ξυπνανε κ τα υπολοιπα. Κ αν ηταν δυο θα επαιρνα ενα εγω ενα ο αντρας μου. Το τριτο? Τωρα καθεται ο ενας με τα δυο προσπαθωντας να τα κραταει σχετ ησυχα κ ο αλλος κοιμιζει το τριτο... Οταν εχουν κανει εμβολια.... οταν αρρωστησουν...θελουν τρεις αγκαλιες...Αγωνας δρομου...

[/b]

επιτελους δευτερη μερα στην κουνια στο κατω μερος του κρεββατιου μας..... εχω και ενα μικρο καναπε παραλληλα με την κουνια και εκει ταθηλαζω..... το ζορι ηταν σημερα κατα τις 3..... που ξυπνησαν με 2-3λεπτα διαφορα!!!!! καμια ιδεα!!! οταν θηλαζεις το ενα και ξυπνα πεινασμενο φωναζοντας το δευτερο τι κανατε??

μου εχουν δωσει και εμενα ενα της φισερ πραιζ που εχει και δονηση......

με ring sling αυτο με τους κρικους!!!!!! εχεις χρησιμοποιησει μπουγκο μου?????

Link to comment
Share on other sites

Isis σου βγαζω το καπελο!!!δεν υπαρχει εγω με τα 2 και ζορίστηκα μονη μου στο σπιτι οχι με 3!!

Μαρτη μου εγω ειχα ρυθμίσει να τρωει το ενα και μετα το αλλο,αν έκλαιγαν παραλληλα εβαζα το ενα στο Φίσερ Πράις και ξεχνιόταν λιγο η' εδινα λιγο κιντερτε μεχρι να τελειώσω αλλα επειδη εμενα μου ειχε κοπεί το γαλα σχετικα γρηγορα εμαθα να τα ταΐζω παραλληλα με μπουκαλι και τα 2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στις ομορφες διδυμομανουλες και στην πανεμορφη τριδυμομανουλα!!!

αρχικα καλη βδομαδα και καλο κουραγιο με τονους υπομονης και ψυχραιμιας!!!!!

εμεις εχτες κλεισαμε τους 3 μηνες!!!!!!! η αλλιως μπαινουμε στην 15η βδομαδα!!!!!

καναμε και το εξαπλο εμβολιο πριν 4 μερες χωρις πυρετουλι η γκρινια.... ευτυχως!!!!! ο γιατρος μας βρηκε σουπερ!!!! και μας επετρεψε να παμε στο νησι στα πεθερικα μου αρκει να μην ειμαστε καταστρωμα.... ετσι ευτυχως βρηκαμε εισητηρια με καμπινα αλλα φυσικα μετα την βδομαδα του 15αυγουστου..... περιμενω με αγωνια να παω ναξεκουραστω γιατι εκτος τα πεθερικα εχω και δυο κουνιαδες και δυο ανηψακια... ε τι στο καλο θακαταφερω να κανω απο τις 8-9μερες πεντε βουτιες...ε??????

τα γκαις μου εκει που πανε να στρωσουν και να κοιμουνται πανω αποτριωρο η τουλαχιστον σταθερα τριωρα κυριως την νυχτα... ολο καποια ανησυχια εχουν και κανουν διωρα με κολικους και ενοχλησεις....σαν να εχουν τον αβολευτο!!!!

αισιως ειμαστε στην 15η εβδομαδων και ειμαστε σε αλμα αναπτυξης!!!!!!!!! ο θηλασμος καλα κρατει αν και με εξαντλει μαζι με την ζεστη..... τρωω συνεχεια... νερα, σουπες, μυρες χωρις αλκοολ, και ψητα βραστα.... οι κολικοι καλα κρατανε επισης!!!!

δεν σας κρυβω οτι μου λειπουν πολλα φαγητα και γευσεις αλλα κανω υπομονη!!!!!!!

σας φιλω μιαμια ... να μου φιληστε τα μπουτακια απο τα μωρακια σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρτη πολύ τολμηρό να πατε εκτός σπιτιού και πολύ καλά κάνεις, καλα να περάσετε.

Θα έχεις χέρια βοήθειας εκεί, τα μωρά αρχίζουν και βλέπουν, θα κάνεις τα μπάνια σου να χαλαρώσεις κ θα ανανεωθεις.

Βέβαια το ζόρι της νυχτας με τους κολικούς θα πέφτει πανω σου αλλά οκ θα περάσουν, garantí!

Καλη Παναγιά


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο να περασετε ωραια κ να ξεκουραστεις οσο μπορεις!!! Πολλα φιλια!!!

καλημερα στις ομορφες διδυμομανουλες και στην πανεμορφη τριδυμομανουλα!!!

αρχικα καλη βδομαδα και καλο κουραγιο με τονους υπομονης και ψυχραιμιας!!!!!

εμεις εχτες κλεισαμε τους 3 μηνες!!!!!!! η αλλιως μπαινουμε στην 15η βδομαδα!!!!!

καναμε και το εξαπλο εμβολιο πριν 4 μερες χωρις πυρετουλι η γκρινια.... ευτυχως!!!!! ο γιατρος μας βρηκε σουπερ!!!! και μας επετρεψε να παμε στο νησι στα πεθερικα μου αρκει να μην ειμαστε καταστρωμα.... ετσι ευτυχως βρηκαμε εισητηρια με καμπινα αλλα φυσικα μετα την βδομαδα του 15αυγουστου..... περιμενω με αγωνια να παω ναξεκουραστω γιατι εκτος τα πεθερικα εχω και δυο κουνιαδες και δυο ανηψακια... ε τι στο καλο θακαταφερω να κανω απο τις 8-9μερες πεντε βουτιες...ε??????

τα γκαις μου εκει που πανε να στρωσουν και να κοιμουνται πανω αποτριωρο η τουλαχιστον σταθερα τριωρα κυριως την νυχτα... ολο καποια ανησυχια εχουν και κανουν διωρα με κολικους και ενοχλησεις....σαν να εχουν τον αβολευτο!!!!

αισιως ειμαστε στην 15η εβδομαδων και ειμαστε σε αλμα αναπτυξης!!!!!!!!! ο θηλασμος καλα κρατει αν και με εξαντλει μαζι με την ζεστη..... τρωω συνεχεια... νερα, σουπες, μυρες χωρις αλκοολ, και ψητα βραστα.... οι κολικοι καλα κρατανε επισης!!!!

δεν σας κρυβω οτι μου λειπουν πολλα φαγητα και γευσεις αλλα κανω υπομονη!!!!!!!

σας φιλω μιαμια ... να μου φιληστε τα μπουτακια απο τα μωρακια σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω διαρκώς.. Ελπίζω όλες να περνάτε όμορφα με τα παιδάκια σας το καλοκαίρι.

Λοιπόν εγώ επέστρεψα πριν λίγες μέρες στη δουλειά μου μετά από δύο χρόνια απουσίας. Το φοβόμουνα πολύ και στεναχωριόμουνα αλλά όλα πήγανε καλά. Παραδόξως μου αρέσει που πήγα..Τα παιδιά θα είναι τον Αύγουστο με το σύζυγο και από Σεπτέμβρη παιδικό.

Μάρτη μου καλά να περάσετε στις διακοπές σας. Με την καμπίνα θα κάνετε πολύ άνετο ταξίδι. Ελπίζω να έχετε αυτοκίνητο αλλιώς να πάτε με ταξί να μην ταλαιπωρηθούν τα μικρά. Πολύ ωραία που θα πάτε διακοπές, μπράβο σας!!!! Μπράβο και για το θηλασμό και για όλα..

Σας χαιρετώ όλες κοριτσάκια μου! Πολλά φιλιά από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ vesy κ ργω σκεφτομαι με αγχος την επιστροφη στη δουλεια. Εμενα θα ειναι δυο μιση τα παιδια κ θα λειπω τρια χρονια! Ειχα αδεια κ στην κυηση...κ εγω θα τα παω παιδικο...

QUOTE=Vesy;2586864]Γεια σας κορίτσια!!!

Έχω καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω διαρκώς.. Ελπίζω όλες να περνάτε όμορφα με τα παιδάκια σας το καλοκαίρι.

Λοιπόν εγώ επέστρεψα πριν λίγες μέρες στη δουλειά μου μετά από δύο χρόνια απουσίας. Το φοβόμουνα πολύ και στεναχωριόμουνα αλλά όλα πήγανε καλά. Παραδόξως μου αρέσει που πήγα..Τα παιδιά θα είναι τον Αύγουστο με το σύζυγο και από Σεπτέμβρη παιδικό.

Μάρτη μου καλά να περάσετε στις διακοπές σας. Με την καμπίνα θα κάνετε πολύ άνετο ταξίδι. Ελπίζω να έχετε αυτοκίνητο αλλιώς να πάτε με ταξί να μην ταλαιπωρηθούν τα μικρά. Πολύ ωραία που θα πάτε διακοπές, μπράβο σας!!!! Μπράβο και για το θηλασμό και για όλα..

Σας χαιρετώ όλες κοριτσάκια μου! Πολλά φιλιά από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Isis μου μην το σκέφτεσαι από τώρα έχεις ακόμα πολύ καιρό..Ενάμιση χρόνων δεν είναι περίπου τα παιδάκια σου? Εγώ είχα 17 μήνες με αποδοχές (σωρευτική μειωμένου ωραρίου) και πήρα και τρεις άνευ αποδοχών. Είχα κι εγώ δυόμιση μήνες αναρρωτική περίπου. Τη φετινή μου άδεια την καλοκαιρινή θα την κρατήσω για την προσαρμογή τους στον παιδικό. Θα πάνε τον Σεπτέμβριο, 21 μηνών αγοράκια. Εσένα θα είναι και σε καλύτερη ηλικία, θα δεις όλα καλά θα πάνε..

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω τα πηγα 8 μηνων και ολα πηγαν

Καλα φαντάστηκε τα δικα σας που ειναι μεγαλυτερα.αρκει να ψάχτηκε πολυ καλα σε ποιον παιδικο σταθμο θα τα στείλετε ελέγξτε πολυ,γράψτε απορίες και απαιτήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα πηγα 8 μηνων και ολα πηγαν

Καλα φαντάστηκε τα δικα σας που ειναι μεγαλυτερα.αρκει να ψάχτηκε πολυ καλα σε ποιον παιδικο σταθμο θα τα στείλετε ελέγξτε πολυ,γράψτε απορίες και απαιτήσεις σας...

Δεν σου αρρωσταιναν κοριτσι;

Σκεφτομαι να παω τον Νικολα μου αλλα θα φερνει ολες τις ιωσεις κ η Εμμανουελα λιγω της καταστασης της δεν πρρπει να κολαει.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι το πρωτο χρονο ηταν συνεχεια αρρωστα τον δευτερο χρονο τους εκανα τα αντιγριπικα και αρρώσταιναν μονο 2-3 το πολυ φορες το χρονο.μεσα απο το σταθμο ομως έμαθαν πολλα πολλα πραγματα μίλησαν γρηγορα,λεξιλόγιο μεγαλο και γενικς κοινωνικοποιήθηκαν πολυ γρηγορα σε σχεση με αλλα Τίς ηλικιας τους

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου αρρωσταιναν κοριτσι;

Σκεφτομαι να παω τον Νικολα μου αλλα θα φερνει ολες τις ιωσεις κ η Εμμανουελα λιγω της καταστασης της δεν πρρπει να κολαει.

Πώς είναι το κοριτσάκι σου?

Είναι σπίτι μαζί σας?

Καλη δύναμη


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...