Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

έχω ανταλλάξει κάποια μνματα με μια κοπέλα που είναι και αυτή έγκυος σε δίδυμα.....και τώρα δεν τα βλέπω στα εισερχόμενα μου καθόλου. μέρες τώρα.... δεν ξέρω τι έγινε μήπως χάθηκε ο λογαριασμός της ή έκανε διαγραφή . αν το δεις στείλε μου μνμ , επειδή εγώ δεν μπορώ


zayl.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

γεια σας γλυκες διδυμομανουλες και γλυκεια μου isis !!!!

εμεις εδω οι πεντε ειμαστε φινα !!!! αν εξαιρεσετε τα ξενυχτια..... κυριως εμενα και του αντρα!!!!! οταν ξυπναει το ενα και πειναει..... και πριν τελειωσει ξυπναει και το αλλο..... δεν εχω λογια να σας περιγραψω..... αλλα θα προσπαθησω να σας δωσω λιγες εικονες!!!!!

ο ενας τρωει αμεριμνος στο βυζακι της μαμας..... αλλοτε κατεβαζοντας γουλιες μεγαλες και αλλοτε μικροτερες για να παρηγορησει τον πονο των κολικων...... ξυπναει ο αλλος.... τον περνει αγκαλια η ο μπαμπας του η η αδερφη του.... στον ωμο η στην αγκαλια.... ψαχνοντας για βυζι μα που δεν βρισκουν.... τωρα τι κανω κοβω τον πρωτο απο το βυζι... γιανα φαει και ο δευτερος λιγο να μην εκνευριστει τελειως....

η κοβω τον πρωτο για να βαλω το μαξιλαρι το διπλο θηλασμου για να τρωνε ταυτοχρονα και οι δυο!!!! ναι αυτο πολυ καλο.... αλλα οταν ο ενας θελει να ρευτει και ο αλλος ειναι στο βυζι οι κινησεις ειναι πολυ περιορισμενες για μενα στο μαξιλαρι τοτε.... κι αν εχει παρει ο υπνος την κορη και τον αντρα μου... τους φωναζω.... και δεν με ακουνε!!!! ετσι γιαναμην ξυπνησω τα μωρα... κανω τον τιραμολα.... και τα βαζω το ενα δεξι... το αλλο αριστερα... στον καναπε τον διθεσιο η τον τριθεσιο!!!!!

ο υπνος μου ο πιο μεγαλος μιαμισυ ωρα.... ο πιο μικρος ενα τεταρτο!!!!

σημερα ειμασταν 45 ημερων.... και πηγαμε παιδιατρο..... ειμαστε 55 cm

υψος και 3370 ο 1ος και 3570 ο 2ος!!!! ο 2ος ειναι βαρυκοκκαλος και εχει μεγαλυτερη περιφερεια στο κεφαλι!!!!! ολα τα αλλα φινα... αντανακλαστικα.... αναπνευστικα... ματια (ελεγχο για καταραχτη!!!!! ειπε ο ντοκ..... επισης ειε οτι βλεπει καθαρα στους δεκα ποντους) αυτια.... πιπι (για φιμωση)... αρθρωσεις ποδαρακια.... προσαγωγους.... αυχενας....βηματισμος......

το καλο σας το κρατησα για το τελος φιλεναδες!!!!!

ο αποκλειστικος μητρικος θηλασμος εχει πετυχει.... το θηλαστρο το γυρισαμε πισω... και μπουκαλι δεν εχουμε παρει ουτε με το μητρικο!!!!!!

σιγα σιγα μαθαινουν να αδειαζουν το στηθος μου.....αρα και εγκατασταθει ο θηλασμος!!!! πρωτοπορος σε ολες τις αλλαγες.... ειναι ο 1ος!!!!!!

τωρα προσπαθουμε να σταθεροποιησουμε τα τριωρα..... ο 2ος εχει ακομα δυσκολιες!!!!

δευτερος στοχος να κοιμομαστε τετραωρο η και πενταωρο την νυχτα!!!!!!

την πεμπτη εχω γυναικολογο!!!!!

απο ορεξη καλα κρατω!!!!!! τα κιλακια μου επανερχονται στα ισα τους!!!!

και λογω κολικων περιορισα την διατροφη μου!!!!! ειμαστε στο ζενιθ των κολικων!!!!!

κοριτσια μου... κλεινουν τα ματια μου!!!

σας γλυκοφιλω και τα μπουμπουκακια σας να μου γλυκοφιλησετε εσεις!!!!!

σου ευχομαι νατααλεξ μου να επιμεινεις και να υπομεινεις για ναθηλασεις ταμωρακια σου!!!! να μην κουραζεσαι.... και να κοιμασαι οταν κοιμουνται οσο μπορεις.... να τρως καλα... υγειινα......και με βιταμινες!!!... και ολα αυτα για να εχεις γαλα!!!!!

επισης πολυ νερο να πινεις!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μου θα δεις ποσο διαφορετικα θα εινσι σε κανενα 2μηνο που θα εχουν μπει σε προγραμμα τα μικρα και εσυ θα εχεις χρονο περισσοτερο για υπνο! Ασε που μετα θα ξεκινήσετε βολτουλες εξω σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Μαρτη, μια χαρά θα τα καταφέρεις και σε όλα τα υπόλοιπα.

Δεν έχω λόγια για τον αποκλειστικο θηλασμό, εύγε και χαρά στην υπομονή σου.

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

μπουγκο μου... ουρανιο τοξο μου... σας ευχαριστω για την ενθαρρυνση και τα καλα σας λογια!!!!!

σας γραφω τα νεοτερα απο το μετωπο!!!!!

εδω καλα κρατουμε.... κουρασμενοι.... αυπνοι... αγκαλιες... φιλια... βιντεο... κλαμα μετα σειρηνων και δακρυων...... ολα μαζι και εναλαξ ετσι για ποικιλια βρε αδερφε... μην εχουμε και παραπανω!!!!!

ο 1ος σχεδον τρωει καθε τριωρο πια... εκτος νυχτας που χτυπαει τετραωρο και καμια φορα και πενταωρο.... ο 2ος... ουφ της εντατικης..... ολο αγκαλιες θελει.... ολο κατι φοβαται..... ολο πειναει.... τρωει λαιμαργα σαν να προκειται να του παρεις το γαλα.... ενω τον διαβεβαιωνω οτι η μανουλα εχει.... εκεινος με αγχος τρωει λαιμαργα και ετσι εχουμε ρεψιματα... γουλιες.... λοξιγκαμε τις ωρες..... για ολα νευριαζει... και κλαιει....

καλα με τους κολικους εχουμε πλακα....ο 1ος κανει κατι γελοιες γκριματσες.... ο 2ος κοκκινιζει σαν παντζαρι... νευριαζει...κλωτσαει... πολεμος γινεται για μια πορδη.... η για λιγα κακα μαζι με πρωοθητικο αερια!!!!!!!

κατα τ'αλλα ειναι γλυκα.... μελι!!!!! εχουν αρχισει στα δεκα εκατοστα που βλεπουν καθαρα οταν τους μιλαμε να κλωτσανε... να γελανε.... να απλωνουν ασυντονιστα χερακι!!!!! ειμαστε κατουρημενοι αι οι τρεις!!!!

με τους κολικους παμε εδω και λιγες μερες καλυτερα.... που εγω περιορισα τι τρωω!!!!

κοριτσια για να αυξηθει η παραγωγη γαλακτος υπαρχει ενα ροφημα για τις θηλαζουσες της medela μου ειπε ο γιατρος!!!!! ακομα δεν το χρειαζομαι!!!!

λετε να μειωθει η παραγωγη??? αφου οσο αδειαζουν το στηθος τοσο κατεβαινει!!!!

καλο κουραγιο σε ολες μας!!!! φιλακια στα γλυκα μωρακια σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρτη μονο δινε στήθος και μην σκέφτεσαι αν μειωθεί και τι, τόσο πολυ που έχεις γιατί ξαφνικά να μειωθεί, σε αγχωσε κανείς οτι δεν αρκεί?! Αν ναι μην τον κάνεις πια παρεα.

Καλο αγώνα και με την νίκη!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! ΔΕ σας ξέχασα απλά δεν προλαβαίνω! Διαβάζω αραιά και που αλλά δεν θυμάμαι και πολλά! Για αυτό να πω τις ευχές μου σε όσες δεν ευχήθηκα! Όσες μανούλες γεννήσατε να σας ζήσουν! Όσες είχατε γεννέθλια να τα εκατοστήσετε! Όσες είχατε αρρωστούλια περαστικά σας!! Εμένα τα διδυμάκια μου είναι σε φάση πετάμε τα πάντα και θέλουμε να είμαστε γυμνούληδες και ειδικά χωρίς πάνα! Ξεκίνησε το κίνημα η μικρή και φυσικά μετά από μερικές μέρες ακολούθησε και ο αδελφός της! Το θέμα είναι πως δεν καταλαβαίνουν να παν και τουαλέτα και έχουμε αρκετά συχνά ατυχήματα παρόλο που τους παω συχνά!!

Μάρτη μπράβο σου που θηλάζεις και τα δύο αποκλειστικά! Γέλασα με την περιγραφή σου για τους κολικούς!! Όσο για το γάλα αποκλείεται να σου μειωθεί αλλά να ξέρεις πως ο μάραθος είναι ότι πρέπει! Φυσικό βότανο το βρίσκεις παντού παίρνεις του σπόρους βράζεις νερό ή καλύτερα πριν βράσει ρίχνεις μέσα ένα κουταλάκι του γλυκού και πίνεις μια ή δυο φορές τη μέρα! Νομίζω όμως πως εσύ δεν το χρειάζεσαι!!

Διακοπές θα πατε;; Εμείς λέμε για Χαλκιδική!

φιλάκια σε όλες!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Μαρτη μονο δινε στήθος και μην σκέφτεσαι αν μειωθεί και τι, τόσο πολυ που έχεις γιατί ξαφνικά να μειωθεί, σε αγχωσε κανείς οτι δεν αρκεί?! Αν ναι μην τον κάνεις πια παρεα.

Καλο αγώνα και με την νίκη!

σ'ευχαριστω ουρανιο νεκταρ.... προσπαθω!!!!! κουτουλαω απο την νυστα!!!!

Καλησπέρα κορίτσια! ΔΕ σας ξέχασα απλά δεν προλαβαίνω! Διαβάζω αραιά και που αλλά δεν θυμάμαι και πολλά! Για αυτό να πω τις ευχές μου σε όσες δεν ευχήθηκα! Όσες μανούλες γεννήσατε να σας ζήσουν! Όσες είχατε γεννέθλια να τα εκατοστήσετε! Όσες είχατε αρρωστούλια περαστικά σας!! Εμένα τα διδυμάκια μου είναι σε φάση πετάμε τα πάντα και θέλουμε να είμαστε γυμνούληδες και ειδικά χωρίς πάνα! Ξεκίνησε το κίνημα η μικρή και φυσικά μετά από μερικές μέρες ακολούθησε και ο αδελφός της! Το θέμα είναι πως δεν καταλαβαίνουν να παν και τουαλέτα και έχουμε αρκετά συχνά ατυχήματα παρόλο που τους παω συχνά!!

Μάρτη μπράβο σου που θηλάζεις και τα δύο αποκλειστικά! Γέλασα με την περιγραφή σου για τους κολικούς!! Όσο για το γάλα αποκλείεται να σου μειωθεί αλλά να ξέρεις πως ο μάραθος είναι ότι πρέπει! Φυσικό βότανο το βρίσκεις παντού παίρνεις του σπόρους βράζεις νερό ή καλύτερα πριν βράσει ρίχνεις μέσα ένα κουταλάκι του γλυκού και πίνεις μια ή δυο φορές τη μέρα! Νομίζω όμως πως εσύ δεν το χρειάζεσαι!!

Διακοπές θα πατε;; Εμείς λέμε για Χαλκιδική!

φιλάκια σε όλες!!

μπραβο σας..... γρηγoρα ευχομαι να πεταξτε τις πανες!!!!!!!!!!!

με το καλο να πατε διακοπουλες!!!!!

εμας ο γιατρος δεν μας αφηνει για διακοπες φετος!!!!

κοντα και αυθημερων !!!!!

εμεις εχουμε προβλημα με τα εμβολια..... ηταν να γινουν γυρω στις 7 με 10 ιουλιου αλλα η κρατικη φαρμακαποθηκη θα φερει το infanrix hexa στο τελος ιουλιου με αρχες αυγουστου... ρωτησαμε περιπου 100 φαρμακεια εντος νομου και εχει ελλειψη..... απ'την αλλη ο γιατρος δεν θελει αλλο... εναλλακτικα..... τι ν πω καθε εμποδιο για καλο!!!!!

τελικα ειχαμε αλμα...... 8η με 9η βδομαδα.... κατακτησαν να μην ξυπνουν πριν τις τρεις ωρες........ εχουμε λιγοτερες αλλαγες πανας.....

και το σπουδαιοτερο..... πηγαμε εχτες την πρωτη μας βολτα!!!! σημερα την δευτερη...... και θηλασα κι ολας.... οκ δεν πηγα και στα φωτα... καπου διακριτικα με το σεντονακι :-P:razz:

σε τρεις μηνες θα εχουμε καινουργιο αυτοκινητο!!!!!!!! επιτελους!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!! κοιμηθηκα yeees το πρωτο μου τετραωρο!!!

τα γιοκαρινια μου απο τις 23,00 ταυτοχρονο θηλασμο ξυπνησαν.. 4,20 ο ενας .... καθυστερησε η κορη μου τον δευτερο...... και 4,30 με την καθυστερηση εφαγε ο αλλος.... αντε να δουμε σημερα!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πολλα φιλια Μαρτη. Χαιρομαι που ειστε ολοι καλα κ περνατε ωραια. Τα καταφερνεις τελεια.

Εμεις περπαταμε κ χουμε εξαντληθει ολοι. Το Σεπτεμβρη θα βαπτιστουμε θα ειμαστε δεκαπεντε μηνων. Να δουμε τι θα γινει. Με τρεις νονους....

[/b]

κοριτσια καλημερα!!!! κοιμηθηκα yeees το πρωτο μου τετραωρο!!!

τα γιοκαρινια μου απο τις 23,00 ταυτοχρονο θηλασμο ξυπνησαν.. 4,20 ο ενας .... καθυστερησε η κορη μου τον δευτερο...... και 4,30 με την καθυστερηση εφαγε ο αλλος.... αντε να δουμε σημερα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φιλεναδες...... που μονο εσεις με καταλαβαινετε!!!!!!!!

αρχικα σας ευχαριστω ολες!!!!! μαολεςγια την ενθαρρυνση και το κουραγιο που μου δινετε!!!!!!

μπουγκο μου φιλησε μου τα μωρα σου!!!! ειχες δικιο με τις βολτες..... σωθηκα.... και ξεκουραζομαι.... και βγαινω και εγω λιγο εξω.... να μιλησω με τον αντρουλη και την κορη... και τις μισες φορες κοιμουνται.... αλλεςθηαζουν κιαλλες κλαινε!!!!!

τα ωραρια υνου οτι κατσει..... ο καθενας αλλιως...... αλλοτε ζητανε φαι καθε δυο δυομισυ ωρες αλλοτε καθε τρεις .... αλλοτε τετραωρο η και πενταωρο!!!!! ειμαστε σε στρωμα κατω στο πατωμα.... και θαθελα σε κανενα μηνα τελος αυγουστου να παμε στο η στα κρεββατακια τους!!!!!

ουρανιο νεκταρ...... καλο καλοκαιρακι!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια! ΔΕ σας ξέχασα απλά δεν προλαβαίνω! Διαβάζω αραιά και που αλλά δεν θυμάμαι και πολλά! Για αυτό να πω τις ευχές μου σε όσες δεν ευχήθηκα! Όσες μανούλες γεννήσατε να σας ζήσουν! Όσες είχατε γεννέθλια να τα εκατοστήσετε! Όσες είχατε αρρωστούλια περαστικά σας!! Εμένα τα διδυμάκια μου είναι σε φάση πετάμε τα πάντα και θέλουμε να είμαστε γυμνούληδες και ειδικά χωρίς πάνα! Ξεκίνησε το κίνημα η μικρή και φυσικά μετά από μερικές μέρες ακολούθησε και ο αδελφός της! Το θέμα είναι πως δεν καταλαβαίνουν να παν και τουαλέτα και έχουμε αρκετά συχνά ατυχήματα παρόλο που τους παω συχνά!!

Μάρτη μπράβο σου που θηλάζεις και τα δύο αποκλειστικά! Γέλασα με την περιγραφή σου για τους κολικούς!! Όσο για το γάλα αποκλείεται να σου μειωθεί αλλά να ξέρεις πως ο μάραθος είναι ότι πρέπει! Φυσικό βότανο το βρίσκεις παντού παίρνεις του σπόρους βράζεις νερό ή καλύτερα πριν βράσει ρίχνεις μέσα ένα κουταλάκι του γλυκού και πίνεις μια ή δυο φορές τη μέρα! Νομίζω όμως πως εσύ δεν το χρειάζεσαι!!

Διακοπές θα πατε;; Εμείς λέμε για Χαλκιδική!

φιλάκια σε όλες!!

καλες διακοπες μαρμιν μου... φιλησεμου τα παιδακια σου!!!!!

πινω σπορους μαραθου... πινω και χαμομηλ.... και γλικανισο.... και μπυρα χωρις αλκοολ!!!!!! απο γαλα δοξα τον θεο!!!!!

να τελειωσουν οι κολικοι!!!!!

Πολλα φιλια Μαρτη. Χαιρομαι που ειστε ολοι καλα κ περνατε ωραια. Τα καταφερνεις τελεια.

Εμεις περπαταμε κ χουμε εξαντληθει ολοι. Το Σεπτεμβρη θα βαπτιστουμε θα ειμαστε δεκαπεντε μηνων. Να δουμε τι θα γινει. Με τρεις νονους....

[/b]

ουαου!!!! φτσσατε δεκατριων μηνων!!!!!! συγχαρητηρια!!!!!! περπατατε ε !!!!! τρεχαααατε.......χιχι και ωχ μαζι!!!!! φιλησε τα μου!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες κοριτσια!!!!!!!νεα διδυμομανουλα στη παρεα σας με χιλιαδες σκεψεις και φοβους!!!για την ιστορια ειμαι just 7 εβδομαδες!!!!!

Συγχαρητηρια ποπη!με το καλο τα δυδιμακια σου!ακουσες καρδουλες;(νομιζω μιλουσαμε στην πρωτη προσπαθεια αν θυμασαι)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε κορίτσια, με το καλό τα βλαστάρια σας.

Μαρτη συνεχισε ακάθεκτη, θα τελειώσουν οι κολικοι και θα πάρεις ανασα μεγαλυτερη,ζόρικα με κολικούς αλλά περνάει, βοηθάει πάντως που θηλαζεις ζορίζονται λιγότερο.

Επίσης καλό καλοκαίρι:D


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες ποπη!!!!!

τα ερωτιματικα οντως πολλα και βασανιστικα!!!!

καλη εγκυμονη να εχεις.....

ουρανιο τοξο σ'ευχαριστω για την ενθαρρυνση!!!!! περιμενω την ωρα που θα γυρισουν στις κουνιες τους.... στο δωματιο τους..... βεβαια προηγειται το βημα να γυρισουμε στο υπνοδωματιο μου που εχουμε μια κουνια και για τους δυο, που θα κοιμηθω κι εγω σαν ανθρωπος απλωμενη... ισια......βρε αδερφε... κι οχι καθετα σε μονο στρωμα με το κεφαλι στο καναπε..... και ν'ακουμπαει καθε χερι μου την κοιλιτσα του καθενος!!!!!!

καλη δυναμη σε ολες!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...