Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Μπραβο τα πηγαινεις τελεια. Εχουν πολυ καλο βαρος κ με τη βοηθεια του γιατρου σου τα καταφερατε αψογα!

ναταλακια μου 35-36βδομαδων τα παιρνουν τα διδυμα....

ειναι σε δυο ξεχωριστους σακκους με δυο πλακουντες ο καθενας!!!!

να φανταστεις πως η μητρα αποτο ζουλισμα εχει φτασει κοντα στο στομαχι.... ασε τα αλλα οργανα μου!!!!! ζουλιουνται και τα μωρα!!!!! εχω οκτω κιλα μεσα μου μαζι με τα κιλα των μωρων εχω και τα γραμμαρια απο τους πλακουντες σακκους και αμνιακα υγρα !!!!!! ποσο ν'αντεξει και η μητρα!!!! εξαλλου ειναι ασφαλη βδομαδα ειδικα το κλεισιμο της 36 βδ!!!!! θα μου κανει και κορτιζονη για τα πνευμονακια τους!!!!!

φοβουνται οι γιατροι στα διδυμα γιατι η εγκυμοσυνη θεωρειται υψηλου κινδυνου!!!!!

εχουν α αντιμετωπισουν πιεση -υπερταση που ειναι η αιτια της προεκλαψιας...... εχουν να αντιμετωπισουν ζαχαρο κυησης!!!! εχω δημιουργησει χολικα οξεα απο τα ζουλιγματα στο συκωτι...... ανεβασα και ουρικο οξυ αυτην την βδομαδα και ολα τα δημιουργει η κυηση απο μονη της!!!!!

διπλη η χαρα αλλα διπλα και τα προβληματα!!!!!!!

σου ευχομαι ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ισις μου..... ποσο θαρρος μου δινεις!!!!! θα εχουν μια αποκληση προς τα κατω τα γραμμαρια τους απο τον υπερηχο μου ειπε ο γιατρος!!!!! σημερα τα εχω δει ολα!!!!! πονακια απο κατω δυνατα αλλα οχι τακτικα και αποδυναμωνονται!!!!!

για να δουμε......

να μου φιλησεις τα τριδυμακια σου!!!! σε φιλω καλα να περασετε!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

επιτελους γεννησα!!!!! 15,38 ωρα τον 1ον και 2250 γρ και 15,39 τον 2ον και 2330 γρ ο 2οςειναι στο οξυγονο αυριο πρωτα ο θεος θαμου τον φερουν το πρωι!!!!! ειχαμετατην 1η ωρα ταχυπνια ..... η κατασταση του σταθερη...απο τοτε!!!!

εμενα απο τις 15,20 το μεσημερι που μου κοπανισαν 2 ενεσεις επισκληριδιου... τωρα ξεμουδιασα τελειως!!!!!!

θα πουμε αλλη στιγμη τι εστι επισκληριδιος!!!!!!

λοιπον ηταν να παω στο ιατρειο του γιατρου στις 15,00 εκεινος κατα τις 11,00 το πρωι μου τηλ να δει πως ειμαι!!!!και μου ειπε να παω στο ρεα στις 12,30.....οκ παω να εοιμαστω τουαετα και βλεπω στην λεκανη δυο σταγονες πεντακαθαρο αιμα!!! σκουπιζομαι ειχε παλι... ξανασκούπιζομαι τα ιδια!!!!! βαζω σερβιεττα τηλ στον γιατρο και μου λεει..... προχωρα στο ασω γεννας... κι ερχομαι!!!!!!!

τωρα να σας πω για τα παλληκαρια!!!! μολις βγηκαν βρωμικα τα ακουμπισαν επανω μου!!!!! ειναι παρα πολυ ομορφα!!!!!!!

μετα τα καθαρισαν λιγο και τα πηγαν στον αντρουλη..... στην κορη και στην μαμα μου!!!! μετα τα πηγαν στους γατρους για ελεγχους!!!!! στην κυριολεξια μεχρι τις 17,15 με ραβανε!!!!!!!

μετα πηγα ανανηψη!!!!!!! με ειδαν οι δικοι μου οτι ειμαι καλα!!!!

και μπηκα στο δωματιο στις 18,40...... στις 19,30 μου φεραν τον 1ον που δεν ειχε προβλημα και καθοταν στο στηθοςκαι κοιμοταν μεχρι τις 23,00 το βραδυ.... μετα ανοιξε τις ματαρες του... περιεργαστηκε τον χωρο και τους ηχους..... το δερμαμου και το στηθος και ναι!!!!!!! το βουτηξε και ηπιε 3 γουλιες..... το καταλαβα!!!!! μετα ρεφτηκε!!!!! φταρνιστηκε!!!!! χασμουριθηκε.... κοιμηθηκε κανενα τεταρτο!!!! και μετα τον εβαλα στο αλλο στηθο... ξαναβουτηξες το στηθος... ηπιε τρεις γουλιες.... ενιωσα την αντληση...... ρευτηκε... εκατσε εανω μου εως τις 01,10 και τον πηραν να τον αλλαξουν..... τωρα το θαυματακι ειναι στο κρεβατι του το κοιταω και το χερι μου ειναι κρεμασμενο μεσα!!!!! να παρω μια τζουρα υπνο... ωσπου να ξυπνησει να φαι!!!!! κοριτσια ειμαι ποοοοοοολυ ευτυχισμενη!!!!!!! στην αρχη νομζα οτι τα παιδια ηταν μιας αλλης.... δεν το πιστευα!!!!! ο αντρουλης εχει ενα χαμογελο μεχρι τ'αυτια... και η κορη και η μανα μου!!!!!!

σας γλυκοφιλω ολες!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν κοριτσάρα μου! Να ναι παντα γέροι και τυχεροί!! Θα ζήσεις μεγάλες στιγμές απο δω και μπρος..

Καλη και σύντομη ανάρρωση και σε σενα και συγχαρητήρια για την όμορφη γεννά σου!

Α κι επίσημα πλέον σημερα χρόνια πολλα μανούλα!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τελεια!!! Πολυ ωραια κ η γραμμη που ακολουθουν στο ιασω να βαζουν το μωρο πανω σου κτλ. Τελεια τα βαρη τους. Να ειστε ολοι ευτυχισμενοι παντα!

[/b]

επιτελους γεννησα!!!!! 15,38 ωρα τον 1ον και 2250 γρ και 15,39 τον 2ον και 2330 γρ ο 2οςειναι στο οξυγονο αυριο πρωτα ο θεος θαμου τον φερουν το πρωι!!!!! ειχαμετατην 1η ωρα ταχυπνια ..... η κατασταση του σταθερη...απο τοτε!!!!

εμενα απο τις 15,20 το μεσημερι που μου κοπανισαν 2 ενεσεις επισκληριδιου... τωρα ξεμουδιασα τελειως!!!!!!

θα πουμε αλλη στιγμη τι εστι επισκληριδιος!!!!!!

λοιπον ηταν να παω στο ιατρειο του γιατρου στις 15,00 εκεινος κατα τις 11,00 το πρωι μου τηλ να δει πως ειμαι!!!!και μου ειπε να παω στο ρεα στις 12,30.....οκ παω να εοιμαστω τουαετα και βλεπω στην λεκανη δυο σταγονες πεντακαθαρο αιμα!!! σκουπιζομαι ειχε παλι... ξανασκούπιζομαι τα ιδια!!!!! βαζω σερβιεττα τηλ στον γιατρο και μου λεει..... προχωρα στο ασω γεννας... κι ερχομαι!!!!!!!

τωρα να σας πω για τα παλληκαρια!!!! μολις βγηκαν βρωμικα τα ακουμπισαν επανω μου!!!!! ειναι παρα πολυ ομορφα!!!!!!!

μετα τα καθαρισαν λιγο και τα πηγαν στον αντρουλη..... στην κορη και στην μαμα μου!!!! μετα τα πηγαν στους γατρους για ελεγχους!!!!! στην κυριολεξια μεχρι τις 17,15 με ραβανε!!!!!!!

μετα πηγα ανανηψη!!!!!!! με ειδαν οι δικοι μου οτι ειμαι καλα!!!!

και μπηκα στο δωματιο στις 18,40...... στις 19,30 μου φεραν τον 1ον που δεν ειχε προβλημα και καθοταν στο στηθοςκαι κοιμοταν μεχρι τις 23,00 το βραδυ.... μετα ανοιξε τις ματαρες του... περιεργαστηκε τον χωρο και τους ηχους..... το δερμαμου και το στηθος και ναι!!!!!!! το βουτηξε και ηπιε 3 γουλιες..... το καταλαβα!!!!! μετα ρεφτηκε!!!!! φταρνιστηκε!!!!! χασμουριθηκε.... κοιμηθηκε κανενα τεταρτο!!!! και μετα τον εβαλα στο αλλο στηθο... ξαναβουτηξες το στηθος... ηπιε τρεις γουλιες.... ενιωσα την αντληση...... ρευτηκε... εκατσε εανω μου εως τις 01,10 και τον πηραν να τον αλλαξουν..... τωρα το θαυματακι ειναι στο κρεβατι του το κοιταω και το χερι μου ειναι κρεμασμενο μεσα!!!!! να παρω μια τζουρα υπνο... ωσπου να ξυπνησει να φαι!!!!! κοριτσια ειμαι ποοοοοοολυ ευτυχισμενη!!!!!!! στην αρχη νομζα οτι τα παιδια ηταν μιας αλλης.... δεν το πιστευα!!!!! ο αντρουλης εχει ενα χαμογελο μεχρι τ'αυτια... και η κορη και η μανα μου!!!!!!

σας γλυκοφιλω ολες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάρτη!!!!!!

Ν α σ α ς ζ ή σ ο υ ν ! ! ! Να είναι γερά, τυχερά και πάντα ευτυχισμένα!

Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι που είχες μια τόσο όμορφη γέννα και είσαι τόσο χαρούμενη!!!

Welcome στο club με τις διδυμομανούλες επίσημα (πήρες μεταγραφή από διδυμοεγκυούλα) :D ..

Χρόνια Πολλά για την ημέρα της μητέρας! Σε φιλώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Τα άπειρά μου συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν τα διδυμάκια τους κ σε όσες τα περιμένουμε αμάν κ αμάν :D

Είμαι 5 μηνών πρωτότοκη σε δίδυμα κ όλα μου φαίνονται εξωγήινα. Το μόνο που θέλω είναι να περάσει όλο αυτό το άγχος κ να τα δω, να τα μυρίσω να δω ότι είναι καλά.. Κουράγιο λοιπόν!!!

BTW Μαζεύω την προίκα τους κ ψάχνομαι για μαξιλαρια θηλασμού για δίδυμα. Ξέρει καμία που έχει γιατί στο internet δεν εχω βρει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

επιτελους γεννησα!!!!! 15,38 ωρα τον 1ον και 2250 γρ και 15,39 τον 2ον και 2330 γρ ο 2οςειναι στο οξυγονο αυριο πρωτα ο θεος θαμου τον φερουν το πρωι!!!!! ειχαμετατην 1η ωρα ταχυπνια ..... η κατασταση του σταθερη...απο τοτε!!!!

εμενα απο τις 15,20 το μεσημερι που μου κοπανισαν 2 ενεσεις επισκληριδιου... τωρα ξεμουδιασα τελειως!!!!!!

θα πουμε αλλη στιγμη τι εστι επισκληριδιος!!!!!!

λοιπον ηταν να παω στο ιατρειο του γιατρου στις 15,00 εκεινος κατα τις 11,00 το πρωι μου τηλ να δει πως ειμαι!!!!και μου ειπε να παω στο ρεα στις 12,30.....οκ παω να εοιμαστω τουαετα και βλεπω στην λεκανη δυο σταγονες πεντακαθαρο αιμα!!! σκουπιζομαι ειχε παλι... ξανασκούπιζομαι τα ιδια!!!!! βαζω σερβιεττα τηλ στον γιατρο και μου λεει..... προχωρα στο ασω γεννας... κι ερχομαι!!!!!!!

τωρα να σας πω για τα παλληκαρια!!!! μολις βγηκαν βρωμικα τα ακουμπισαν επανω μου!!!!! ειναι παρα πολυ ομορφα!!!!!!!

μετα τα καθαρισαν λιγο και τα πηγαν στον αντρουλη..... στην κορη και στην μαμα μου!!!! μετα τα πηγαν στους γατρους για ελεγχους!!!!! στην κυριολεξια μεχρι τις 17,15 με ραβανε!!!!!!!

μετα πηγα ανανηψη!!!!!!! με ειδαν οι δικοι μου οτι ειμαι καλα!!!!

και μπηκα στο δωματιο στις 18,40...... στις 19,30 μου φεραν τον 1ον που δεν ειχε προβλημα και καθοταν στο στηθοςκαι κοιμοταν μεχρι τις 23,00 το βραδυ.... μετα ανοιξε τις ματαρες του... περιεργαστηκε τον χωρο και τους ηχους..... το δερμαμου και το στηθος και ναι!!!!!!! το βουτηξε και ηπιε 3 γουλιες..... το καταλαβα!!!!! μετα ρεφτηκε!!!!! φταρνιστηκε!!!!! χασμουριθηκε.... κοιμηθηκε κανενα τεταρτο!!!! και μετα τον εβαλα στο αλλο στηθο... ξαναβουτηξες το στηθος... ηπιε τρεις γουλιες.... ενιωσα την αντληση...... ρευτηκε... εκατσε εανω μου εως τις 01,10 και τον πηραν να τον αλλαξουν..... τωρα το θαυματακι ειναι στο κρεβατι του το κοιταω και το χερι μου ειναι κρεμασμενο μεσα!!!!! να παρω μια τζουρα υπνο... ωσπου να ξυπνησει να φαι!!!!! κοριτσια ειμαι ποοοοοοολυ ευτυχισμενη!!!!!!! στην αρχη νομζα οτι τα παιδια ηταν μιας αλλης.... δεν το πιστευα!!!!! ο αντρουλης εχει ενα χαμογελο μεχρι τ'αυτια... και η κορη και η μανα μου!!!!!!

σας γλυκοφιλω ολες!!!!!!

Να σας ζήσουν!!! Γερά και τυχερά να είναι τα αντράκια σου !


zayl.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Τα άπειρά μου συγχαρητήρια σε όσες γέννησαν τα διδυμάκια τους κ σε όσες τα περιμένουμε αμάν κ αμάν :D

Είμαι 5 μηνών πρωτότοκη σε δίδυμα κ όλα μου φαίνονται εξωγήινα. Το μόνο που θέλω είναι να περάσει όλο αυτό το άγχος κ να τα δω, να τα μυρίσω να δω ότι είναι καλά.. Κουράγιο λοιπόν!!!

BTW Μαζεύω την προίκα τους κ ψάχνομαι για μαξιλαρια θηλασμού για δίδυμα. Ξέρει καμία που έχει γιατί στο internet δεν εχω βρει τίποτα;

Με το καλο τα μικρα σου!δεν ξερω για μαξιλαρια θηλασμου για τα διδυμα αν θες απλα μπορεις να παρεις δωρεάν με τη πρωτη επισκεψη σου στο motherbaby στο περιστερι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επιτελους γεννησα!!!!! 15,38 ωρα τον 1ον και 2250 γρ και 15,39 τον 2ον και 2330 γρ ο 2οςειναι στο οξυγονο αυριο πρωτα ο θεος θαμου τον φερουν το πρωι!!!!! ειχαμετατην 1η ωρα ταχυπνια ..... η κατασταση του σταθερη...απο τοτε!!!!

εμενα απο τις 15,20 το μεσημερι που μου κοπανισαν 2 ενεσεις επισκληριδιου... τωρα ξεμουδιασα τελειως!!!!!!

θα πουμε αλλη στιγμη τι εστι επισκληριδιος!!!!!!

λοιπον ηταν να παω στο ιατρειο του γιατρου στις 15,00 εκεινος κατα τις 11,00 το πρωι μου τηλ να δει πως ειμαι!!!!και μου ειπε να παω στο ρεα στις 12,30.....οκ παω να εοιμαστω τουαετα και βλεπω στην λεκανη δυο σταγονες πεντακαθαρο αιμα!!! σκουπιζομαι ειχε παλι... ξανασκούπιζομαι τα ιδια!!!!! βαζω σερβιεττα τηλ στον γιατρο και μου λεει..... προχωρα στο ασω γεννας... κι ερχομαι!!!!!!!

τωρα να σας πω για τα παλληκαρια!!!! μολις βγηκαν βρωμικα τα ακουμπισαν επανω μου!!!!! ειναι παρα πολυ ομορφα!!!!!!!

μετα τα καθαρισαν λιγο και τα πηγαν στον αντρουλη..... στην κορη και στην μαμα μου!!!! μετα τα πηγαν στους γατρους για ελεγχους!!!!! στην κυριολεξια μεχρι τις 17,15 με ραβανε!!!!!!!

μετα πηγα ανανηψη!!!!!!! με ειδαν οι δικοι μου οτι ειμαι καλα!!!!

και μπηκα στο δωματιο στις 18,40...... στις 19,30 μου φεραν τον 1ον που δεν ειχε προβλημα και καθοταν στο στηθοςκαι κοιμοταν μεχρι τις 23,00 το βραδυ.... μετα ανοιξε τις ματαρες του... περιεργαστηκε τον χωρο και τους ηχους..... το δερμαμου και το στηθος και ναι!!!!!!! το βουτηξε και ηπιε 3 γουλιες..... το καταλαβα!!!!! μετα ρεφτηκε!!!!! φταρνιστηκε!!!!! χασμουριθηκε.... κοιμηθηκε κανενα τεταρτο!!!! και μετα τον εβαλα στο αλλο στηθο... ξαναβουτηξες το στηθος... ηπιε τρεις γουλιες.... ενιωσα την αντληση...... ρευτηκε... εκατσε εανω μου εως τις 01,10 και τον πηραν να τον αλλαξουν..... τωρα το θαυματακι ειναι στο κρεβατι του το κοιταω και το χερι μου ειναι κρεμασμενο μεσα!!!!! να παρω μια τζουρα υπνο... ωσπου να ξυπνησει να φαι!!!!! κοριτσια ειμαι ποοοοοοολυ ευτυχισμενη!!!!!!! στην αρχη νομζα οτι τα παιδια ηταν μιας αλλης.... δεν το πιστευα!!!!! ο αντρουλης εχει ενα χαμογελο μεχρι τ'αυτια... και η κορη και η μανα μου!!!!!!

σας γλυκοφιλω ολες!!!!!!

Να σου ζήσουν! Γερα και καλοτυχα!

Μεγάλη αγωνία πέρασες και κοιτα τωρα που γευεσαι παραδεισο!

Όντως για πολύ καιρό θα νιώθεις οτι κάποια αλλης είναι.

Και μια μέρα πριν την γιορτή της μητέρας σημαδιακη ημέρα.

Μπράβο Μαρτη για την πίστη σου.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαχνω για καροτσι.Τι προτινετε;Νομιζω πως αυτα που ειναι πλαι πλαι δεν βολευουν αν και μου αρεσουν πολυ οπτικα απο οτι τα αλλα.Ποια η γνωμη σας;Πολυ ακριβα παντως...


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαχνω για καροτσι.Τι προτινετε;Νομιζω πως αυτα που ειναι πλαι πλαι δεν βολευουν αν και μου αρεσουν πολυ οπτικα απο οτι τα αλλα.Ποια η γνωμη σας;Πολυ ακριβα παντως...

καλησπερα,εγω εχω το britax b agile κι εμεινα πολυ ευχαριστημενη! Πριν απ αυτο ειχα το aria twin αλλα δν με βολεψε! Το μπρος πισω προσωπικα ουτε θα με βολευε γιατι χωραει δυσκολοτερα σε πορτ μπαγκαζ, ανσασερ ουτε κ μου αρεσει..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...