Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Ouranio το ειχα σκεφτει καλα,ρωτγσα παιδοψυχολογο και βεβαια καθε περιπτωση ειναι ξεχωριστη.στη δικη μου περιπτωση τσακώνονται πολυ και επειδη δεν εχουμε βοηθεια απο γιαγια κτλ ειναι συνεχεια μαζι.οποτε δεν κανουν ξεχωριστούς φιλους,ασε που ανταγωνίζονται μεταξυ τους.ειδα τεραστια διαφορα τωρα που ειναι ξεχωριστα,ασε που πιστευω πολυ σημαντικο γι αυτους ειναι οτι οι συμμαθητές τους,ξερουν τον καθενα ξεχωριστα και δεν τους μπερδεύουν γιατι οι δικοι μου παρολο που δεν τους ντύνω ιδια μοιαζουν πολυ και τους μπερδεύουν οι φίλοι τους και οι δασκαλες παλια,να τους ρωτάνε συνεχεια ποιος ειναι και φυσικα με αποτελεσμα αυτο να τους εκνευρίζει ..

Φυσικα ξερω τα κατα οπως ξεχωριστα παρτυ,διαφορετικα μαθήματα αργοτερα,αλλη δασκαλα να απεργεί αλλη οχι,αλλα αν τα παιδια μου ειναι καλα δεν με πειραζει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα διδυμομανουλες!!!

χρονια και ζαμανια εχω να μπω..( που λεει ο λογος)

τι κανεται?? δεν σας εχω ξεχασει απλα τωρα ειμασται στο δεν παιζω.....

Μαρτη μου τι καλα!! τα αγορακια σου μεγαλωνουν και ζωηρευουν σιγα σιγα!! μπραβο στα μαναρακια μου!!!

οι αλλες μανουλες που πατε παιδικο τα μωρακια σας..υπομονη με ολα.... ειδικα οι ιωσεις ειναι θεμα τον πρωτο χρονο..υπομονη!!!

να καλοσωρισω τη νεα διδυμομανουλα και με το καλο να τα απρεις στην αγκαλιτσα σου οταν ερθει ο καιρος!!!

εμεις καλα ειμασται! μεγαλωνουμε και ζωηρευουμε.....βαπτιστηκαμε στης 3/9!

τα ονοματακια μας ειναι :Δημητρης και Μαρια-Ελενη!!

θεματακια με το φαι εχουμε,,,,δεν τρωνε και πολυ...βασικα το μεσημεριανο ..μοσχαρι κοτοπουλο ουυτε να το δουνε... με τις κρεμες κατι κανουμε... γαλα ετσι κι ετσι....

ψηλονουμε καθε μηνα απο 2,5-3 ποντους..αλλα απο κιλα τπτ... 200-300γρ και αυτα με το ζορι.... με εχουν σκασει....

ειδικα στο νοσοκομειο που παμε για τα follow up...μας την την λενε πολυ ασχημα.... εεε τι να κανω?? ποσο να τα πιεσω.. αμα τα πιεζω μου τα βγαζουν!!

η Μαριαλενα εχει εδω και 1,5 μηνα μπουσουλα..καθεται και τωρα ετοιμαζεται να σηκωθει... ο μπουνταλακος ο Δμητρακος μου χαλαρουιτα..!! με το ζορι καθεται!!!

γενικα σαν παιδακια ειναι πολυ κααλ και ησυχα.. αλλα με το φαι...χαλια!!!

σας αγαπω και σας σκεφτωμαι.. ασχετα που δεν γραφω ..καθε μερα 'η καθε 2-3-4 μερες μπαινω και σας διαβαζω.. απλα εκει [πυ λεω αντε να ατσω να γραψω ολο και καποιο θα σηκωθει και θα φωναζει...


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μένα! Εχω να μπω πολυ καιρο και χάρηκα που διάβασα νέα σας!! Κι εμεις αρχίσαμε παιδικό. Πανε ηδη 3 βδομαδες και κάθε λιγο ειναι μπουκωμένη. Προβλέπεται δύσκολος χειμώνας. Η αληθεια ειναι οτι κοντεύουν τα 3 αλλα ανάσα δεν εχω προλαβει να πάρω.. Οχι πως δεν ειναι πιο εύκολα απο μωρα εχω ομως πολυ περισσότερες δουλειές και λιγότερη βοήθεια. Στο σχολείο δεν ξέρω αν θα τα χωρίσω. Ειναι μικρα ακόμη αλλα αν εξελιχθούν ανάλογα με τωρα μαλλον δεν θα χρειαστει. Προς το παρόν ειναι αρκετα ανεξάρτητα το καθένα με τα διαδικασία του γούστα. Ίσως που ειναι και διαφορετικό φύλο. Αυτο που ξέρω ειναι πως.. Οι οδηγίες πλέον εχουν αλλάξει σε σχέση με λίγα χρονια πισω που ηταν κάθετες για διαφορετική τάξη. Πλέον πρέπει να συντρέχει λίγος στη μεταξύ τους ισορροπία και σχέση και μετα συζητιέται αλλα και πάλι απο νήπιο και μετα. Ας ειναι οτι το καλύτερο γιαυτά.

Τα μωρακια μας βλέπω μεγαλώνουν ε;! Τι καλα που σας νιώθω χαρούμενες κι ευτυχισμένες τις νέες μανούλες!

Τα φιλια μου και καλη μας σεζόν!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

μανούλες... σήμερα ξύπνησα το πρωί στο αριστερό πλευρό και όταν γύρισα ανάσκελα...είδα την κοιλιά μου να έχει φουσκώσει στην ίδια πλευρά. πάτησα απτην δεξιά κ ήταν μαλακιά,ενώ απτην αριστερή σκληρή. είμαι μόνο 11,5 εβδομάδων.

Ήταν η μήτρα; έχω δίδυμα σε όποια δε θυμάται.

επίσης το επάνω μέρος του κόλπου μου ,που βάζω κάθε βράδυ κολπικά προγεστερόνη είναι πρισμένο,εκεί τι βρίσκεται;

αναρωτιέμαι γιατί η μήτρα μου είναι οπίσθια,ήταν τουλάχιστον.

κ όταν πάω τουαλέτα για τσίσα... :P με ενοχλέι το πρισμένο μέρος όταν είναι φούλ.

χτές ένιωσα γουργουριτές στροφογυριστές ανακατοσούρες....τα μωράκια θα ήταν! πρώτη φορά το ένιωσα.

Άντε να περάσουν οι μέρες να πάω για αυχενική να δώ αν όλα βαίνουν καλώς!

Έχει κάνει κάποια απο σας εξωσωματική με χάπια εως την 12 εβδομάδα;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μανούλες... σήμερα ξύπνησα το πρωί στο αριστερό πλευρό και όταν γύρισα ανάσκελα...είδα την κοιλιά μου να έχει φουσκώσει στην ίδια πλευρά. πάτησα απτην δεξιά κ ήταν μαλακιά,ενώ απτην αριστερή σκληρή. είμαι μόνο 11,5 εβδομάδων.

Ήταν η μήτρα; έχω δίδυμα σε όποια δε θυμάται.

επίσης το επάνω μέρος του κόλπου μου ,που βάζω κάθε βράδυ κολπικά προγεστερόνη είναι πρισμένο,εκεί τι βρίσκεται;

αναρωτιέμαι γιατί η μήτρα μου είναι οπίσθια,ήταν τουλάχιστον.

κ όταν πάω τουαλέτα για τσίσα... :P με ενοχλέι το πρισμένο μέρος όταν είναι φούλ.

χτές ένιωσα γουργουριτές στροφογυριστές ανακατοσούρες....τα μωράκια θα ήταν! πρώτη φορά το ένιωσα.

Άντε να περάσουν οι μέρες να πάω για αυχενική να δώ αν όλα βαίνουν καλώς!

Έχει κάνει κάποια απο σας εξωσωματική με χάπια εως την 12 εβδομάδα;

Τι χαπια εννοεις; outrojestan;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια την καλησπερα μου σε ολες!!!!

Ζοριζομαστε ολες τελικα!!

Δεν πειραζει, χαλαλι!!!

Εμεις ετοιναζομαστε για Γαλλια παλι για εξετασεις αυτη τη φορα αν δεν κατσει καμια στραβη.

Η μικρη ειναι καλα νε τα προβληματα της παντα. Ο νικολας γλυκας μας τρελενει.

Μακια στα μπεμπακια!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

ennow utrogestan pou einai progesteroni, cyclacur,eneseis iparinis,kortizoni k aspirini?

k episis pote ksekinisate sidiro k asvestio? eimai 3 minwn k exw mono magnisio k vitamines me foliko oksi...

telika ta sunexizw...

Τα utro τα επαιρνα μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης.

Τα cyclacur κ την ηπαρινη μεχρι 3 μηνων παρολο που δεν εχω θρομβοφιλια.

Κορτιζονη κ ασπιρινη δεν πηρα ποτε.

Σιδηρο, ασβεστιο νομιζω απο τον 4ο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα utro τα επαιρνα μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης.

Τα cyclacur κ την ηπαρινη μεχρι 3 μηνων παρολο που δεν εχω θρομβοφιλια.

Κορτιζονη κ ασπιρινη δεν πηρα ποτε.

Σιδηρο, ασβεστιο νομιζω απο τον 4ο.

Σε ευχαριστω για την απαντηση. κ εγω σταματησα τα κυκλακουρ κ τις ενεσεις. κ τωρα προβληματιζομαι για τι κο..κορτιζονη.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια την καλησπερα μου σε ολες!!!!

Ζοριζομαστε ολες τελικα!!

Δεν πειραζει, χαλαλι!!!

Εμεις ετοιναζομαστε για Γαλλια παλι για εξετασεις αυτη τη φορα αν δεν κατσει καμια στραβη.

Η μικρη ειναι καλα νε τα προβληματα της παντα. Ο νικολας γλυκας μας τρελενει.

Μακια στα μπεμπακια!!!

καλο ταξιδι!!!! καλα αποτελεσματα να εχετε τονια μου!!!!! φιλακια!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σου συνεβει πρωτη φορα να πεινασουν/ξυπνησουν μαζι εισαι πολυ τυχερη. Εμενα αυτο συνεβαινε συνεχεια.. Εγω ταιζα λιγο το ενα λιγο το αλλο γιατι δεν ηρεμουσαν με κουνημα κτλ... Ακομα κ τωρα εαν ξυπνησει το βραδυ ενα κ κλαψει ξυπνανε κ τα υπολοιπα. Κ αν ηταν δυο θα επαιρνα ενα εγω ενα ο αντρας μου. Το τριτο? Τωρα καθεται ο ενας με τα δυο προσπαθωντας να τα κραταει σχετ ησυχα κ ο αλλος κοιμιζει το τριτο... Οταν εχουν κανει εμβολια.... οταν αρρωστησουν...θελουν τρεις αγκαλιες...Αγωνας δρομου..

[/b]

χα. χα. χα. εχει πολυ πλακα εκτος απο την κουραση ε?????

ποσες φορες σε σκεφτομαι ισις μου και περνω δυναμη....

καλημερα διδυμομανουλες!!!

χρονια και ζαμανια εχω να μπω..( που λεει ο λογος)

τι κανεται?? δεν σας εχω ξεχασει απλα τωρα ειμασται στο δεν παιζω.....

Μαρτη μου τι καλα!! τα αγορακια σου μεγαλωνουν και ζωηρευουν σιγα σιγα!! μπραβο στα μαναρακια μου!!!

οι αλλες μανουλες που πατε παιδικο τα μωρακια σας..υπομονη με ολα.... ειδικα οι ιωσεις ειναι θεμα τον πρωτο χρονο..υπομονη!!!

να καλοσωρισω τη νεα διδυμομανουλα και με το καλο να τα απρεις στην αγκαλιτσα σου οταν ερθει ο καιρος!!

εμεις καλα ειμασται! μεγαλωνουμε και ζωηρευουμε.....βαπτιστηκαμε στης 3/9!

τα ονοματακια μας ειναι :Δημητρης και Μαρια-Ελενη!!

θεματακια με το φαι εχουμε,,,,δεν τρωνε και πολυ...βασικα το μεσημεριανο ..μοσχαρι κοτοπουλο ουυτε να το δουνε... με τις κρεμες κατι κανουμε... γαλα ετσι κι ετσι....

ψηλονουμε καθε μηνα απο 2,5-3 ποντους..αλλα απο κιλα τπτ... 200-300γρ και αυτα με το ζορι.... με εχουν σκασει....

ειδικα στο νοσοκομειο που παμε για τα follow up...μας την την λενε πολυ ασχημα.... εεε τι να κανω?? ποσο να τα πιεσω.. αμα τα πιεζω μου τα βγαζουν!!

η Μαριαλενα εχει εδω και 1,5 μηνα μπουσουλα..καθεται και τωρα ετοιμαζεται να σηκωθει... ο μπουνταλακος ο Δμητρακος μου χαλαρουιτα..!! με το ζορι καθεται!!!

γενικα σαν παιδακια ειναι πολυ κααλ και ησυχα.. αλλα με το φαι...χαλια!!!

σας αγαπω και σας σκεφτωμαι.. ασχετα που δεν γραφω ..καθε μερα 'η καθε 2-3-4 μερες μπαινω και σας διαβαζω.. απλα εκει [πυ λεω αντε να ατσω να γραψω ολο και καποιο θα σηκωθει και θα φωναζει...

τζινακο μου σε φιλω..... κουραγιο!!!!! να σας ζησουν τα μαναρακια σου!!!!!

Γειά σας μανούλες! εΈχω διδυμάκια και εγώ όπως σας έχω γράψει νωρίτερα. Στις 4/10 έχω την αυχενική. Λέτε να δούμε φύλα??? Ανυπομονώ!!!

ανια μου υπομονη!!!!!

Κοριτσια εμεις μεγαλώσαμε και πηγαμε νήπιο!!!αποφασισα να τα βαλω σε ξεχωριστές τάξεις μετα απο πολυ σκεψη και ευτυχως που αποφασισα το σωστο!!τωρα γυριζουν και μας λεμε γθα τους νέους φιλους ο καθενας που εκανε και το αστείο ειναι που λεει ο ενας στον αλλο τι παιχνιδια παίξανε στη ταξη και τι αστείο εγινε ..ανταλλάσσουν τα νεα τους!

πωπω τα ομορφα νηπιακια!!!!!!

καλη αρχη και σε σενα μαριλιω και βεσι για τους παιδικους!!!!

να μου φιληστε τα αγγελουδια σας!!!!

η ψυχολογια μου πολυ ανεβασμενη λογω των αγοριων μου!!!!!

πηγα και αυτη την βδομαδα στην δουλεια για να θεμελιωσω την κανονικη μου αδεια του 2016 επειδη δεν δουλεψα ουτε μια μερα... ευτυχως κανονισαμε την προισταμενη μου και πηγαινα 2-3 ωρες μονο!!!! βεβαια τα αγοριαμου δεν βαζανε το μπιμπερο στο στομα τους κιας ειχε δικο μου γαλα!!!! ετσι οταν γυρναγα ειχαν πλανταξει στο κλαμα!!!!! μετα απο αυτο...... κολλησαν επανω μου και δεν παω παλι ουτε τουαλετα αν δεν κοιμουνται και τα δυο!!!!

την δευτερα παμε παιδιατρο..... για εμβολιο και μετρησεις!!!!

σας γλυκοφιλω... μου εχετε λειψει!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
geia se oles. koritsia? thelw ti voitheia sas. i giatros mou einai eksafanismeni se diakopes k de kserw ti doseis k pws na pairnw to sidiro k to asvestio k to filiko oksi k to magnisio. pws to pernate eseis mias k exoume didimoulia?

Καλημερα κοριτσι μου.με το καλο τα μωρακια σου!δ εχω δυδιμακια αλλα γενικα τα συμπληρωματα τα παιρνουμε με βαση τις εξετασεις κ αν εχουμε ελλειψη.μπορεις να παιρνεις ενα χαπακι φολικο με ενα σιδηρο.να εισαι νηστικη καμια ωριτσα πριν κ μετα κ μακρια απο ασβεστιο κ γαλακτοκομικα.να προτιμας κτ με βιτ c για καλυτερη απορροφηση.κ ενα ακομη σιδηρο το βραδυ.συνηθως 2ειναι οκ εκτος αν εχει πεσει πολυ ο αιματοκριτης κατω απο το 30.σιδηρο τωρα ξεκινησα στον τεταρτο.αν εχεις καλες εξετασεις μπορεις να παρεις μονο ενα.ασβεστιο στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα 1δευτερο τριμηνο 2τριτο.παρε ενα κ να πινεις 2-3ποτηρια γαλα.σε αυτην την εγκυμοσυνη δ πηρα καθολου.γενικα τα μωρακια οτι ειναι να παρουν θα το παρουν απο μας.εμεις θα χουμε ελλειψη.οσο για το μαγνησιο εξαρταται αν εχεις συσπασεις-πετρωματα-κραμπες.παλι τωρα δ πηρα καθολου.στην πρωτη 1δευτερο κ τριτο τριμηνο.αν δ εχεις καποιο συμπτωμα ενα ειναι αρκετο προς το παρον.το ασβεστιο κ το μαγνησιο δ ξερω αν επηρεαζει το ενα το αλλο για το πως να τα παρεις.υποτιθεται το ασβεστιο κανει συσπασεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσι μου.με το καλο τα μωρακια σου!δ εχω δυδιμακια αλλα γενικα τα συμπληρωματα τα παιρνουμε με βαση τις εξετασεις κ αν εχουμε ελλειψη.μπορεις να παιρνεις ενα χαπακι φολικο με ενα σιδηρο.να εισαι νηστικη καμια ωριτσα πριν κ μετα κ μακρια απο ασβεστιο κ γαλακτοκομικα.να προτιμας κτ με βιτ c για καλυτερη απορροφηση.κ ενα ακομη σιδηρο το βραδυ.συνηθως 2ειναι οκ εκτος αν εχει πεσει πολυ ο αιματοκριτης κατω απο το 30.σιδηρο τωρα ξεκινησα στον τεταρτο.αν εχεις καλες εξετασεις μπορεις να παρεις μονο ενα.ασβεστιο στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα 1δευτερο τριμηνο 2τριτο.παρε ενα κ να πινεις 2-3ποτηρια γαλα.σε αυτην την εγκυμοσυνη δ πηρα καθολου.γενικα τα μωρακια οτι ειναι να παρουν θα το παρουν απο μας.εμεις θα χουμε ελλειψη.οσο για το μαγνησιο εξαρταται αν εχεις συσπασεις-πετρωματα-κραμπες.παλι τωρα δ πηρα καθολου.στην πρωτη 1δευτερο κ τριτο τριμηνο.αν δ εχεις καποιο συμπτωμα ενα ειναι αρκετο προς το παρον.το ασβεστιο κ το μαγνησιο δ ξερω αν επηρεαζει το ενα το αλλο για το πως να τα παρεις.υποτιθεται το ασβεστιο κανει συσπασεις

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά με μπερδεύει ο τρόπος χορήγησης.

π.χ αν τα παίρνω πρωι πρωί το φολικό με το σίδηρο κ ενα χυμό πορτοκάλι....κοιμάμαι κ μετά οταν φάω κάτι η με το μεσημεριανό πάρω το ασβέστιο? κ το μαγνήσιο το πάρω το απογευματάκι κ το βράδυ πιο το γάλα μου? ειναι καλός αυτός ο προγραμματισμός?μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα του αίματος μου κ αλλάξουν οι δόσεις? σε υπέρευχαριστώ!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...