Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Vesy μου κ εγω πιστευω οτι θα ειναι σε καλη ηλικια. Οσον αφορα τις ιωσεις κ εμεις πρρασαμε αρκετες τυπου κρυολιγηματος οχι κατι σοβαρο γιατι μας φιλοξενησε η πεθερα μου για λιγους μηνες το χειμωνα που μας περασε κ εκει εμενε κ η αδερφη μου τοτ αντρα μου με το κοριτσακι της που πηγαινε παιδικο.... ημασταν 4-8 μηνων εκει. Mpougo μπραβο που καταφερατε να πατε τοσο νωρις παιδικο. Σιγουρα βοηθα πολυ τα παιδια να αναπτυξουν λεξιλογιο κ γνωσεις κ κοινωνικοτητα.

νικηαντωνια παντα διαβαζωτα μην σου κ ευχομαιτα καλυτερα για την εμμανουελα κ τον νικολα σου φυσικα.

Περαστικα σας και συντομα σπιτι σας ευχομαι!!!
Link to comment
Share on other sites

ουρανιο τοξο μου, βεσουλα, ισις μου....

μπουγκο μου, νικουλα μου.....

σας ευχαριστω πολυ και εσεις καλη δυναμη και καλο υπολοιπο ωσπου να χειμωνιασει!!!!

βεσι μου..... ολα καλα ηρθαν τελικα!!!! σε δεκατρεις μερες θα εχεις και τα μωρα σου με τον αντρα σου!!!!! καλη αρχη στο παιδικο.... ναμην καταλαβαινουν οτι στεναχωριεσαι οταν τα αποχωριζεσαι και ειδικα οταν κλαινε!!!! φιλακια!!!!

μπουγκο μου!!!!!!! 8 μηνων ε???? μπραβο σας!!!!!

νικουλα μου καλως ηρθατε στην ελλαδα και στην κρητη και στο σπιτακι σας!!!! θελει καρδουλαμου η εμμανουελα πολυπροσοχη μετα απο ολα αυτα που τραβηξε!!!! ελπιζω η λοιμωξη να μην την ταλαιπωρησει και να δυναμωσει απο τις αγκαλιες σας!!!!!

αν εχεις κπ να σε βοηθαει..... καλυτερα να μην τον πας παιδικο... γιατι θα φερνει ολα τα μικροβια στην εμμανουελα!!!!

κοριτσια πριν αρχισετε τις τροφες.... δωσατε καθολου να γλειψουν σαλτσα... ζουμι.. φρουτα... χυμο.... μελι.. μαρμελαδα.... η κατι αλλο!!!!!

ειναι μονο τρισιμιση μηνων και ξερογλιφονται οταν τρωμε μπροστα τους και κανουν χαρουλες κοιταζοντας το φαι μας!!!! εχει πολυ πλακσ!!!!

σας γλυκοφιλω ολες!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

Μαρτη κατ αρχην το μελι απαγορευεται εως 18 μηνων.

Εγω δεν ειχα δωσει τιποτα γιατι δεν εδειχνε να θελει.

Δεν ξερω αν επιτρεπεται γενικα. Ο παιδιατρος σας θα σου πει.

Φιλια!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέλι λογω αλλεργιων το ξεκινησα 2 χρονων,εγω τους εδινα να δοκιμάζουν ψιλοπράγματα απο 5,5 μηνων,γενικα μονο

Μπισκοτάκια Μιράντα που λιώνουν τους εδινα μετα ελευθερα

Link to comment
Share on other sites

ουρανιο τοξο μου, βεσουλα, ισις μου....

μπουγκο μου, νικουλα μου.....

σας ευχαριστω πολυ και εσεις καλη δυναμη και καλο υπολοιπο ωσπου να χειμωνιασει!!!!

βεσι μου..... ολα καλα ηρθαν τελικα!!!! σε δεκατρεις μερες θα εχεις και τα μωρα σου με τον αντρα σου!!!!! καλη αρχη στο παιδικο.... ναμην καταλαβαινουν οτι στεναχωριεσαι οταν τα αποχωριζεσαι και ειδικα οταν κλαινε!!!! φιλακια!!!!

μπουγκο μου!!!!!!! 8 μηνων ε???? μπραβο σας!!!!!

νικουλα μου καλως ηρθατε στην ελλαδα και στην κρητη και στο σπιτακι σας!!!! θελει καρδουλαμου η εμμανουελα πολυπροσοχη μετα απο ολα αυτα που τραβηξε!!!! ελπιζω η λοιμωξη να μην την ταλαιπωρησει και να δυναμωσει απο τις αγκαλιες σας!!!!!

αν εχεις κπ να σε βοηθαει..... καλυτερα να μην τον πας παιδικο... γιατι θα φερνει ολα τα μικροβια στην εμμανουελα!!!!

κοριτσια πριν αρχισετε τις τροφες.... δωσατε καθολου να γλειψουν σαλτσα... ζουμι.. φρουτα... χυμο.... μελι.. μαρμελαδα.... η κατι αλλο!!!!!

ειναι μονο τρισιμιση μηνων και ξερογλιφονται οταν τρωμε μπροστα τους και κανουν χαρουλες κοιταζοντας το φαι μας!!!! εχει πολυ πλακσ!!!!

σας γλυκοφιλω ολες!!!!

Μαρτη μου πριν δωσεις το οτιδηποτε καλο ειναι να ρωτησεις τον γιατρο...ειναι πολυ μικρα ακομη κι ας ξερογλειφονται...το μελι απαγορευεται πριν τον χρονο..οπως επισης κ ζαχαρη(μιας που αναφερεις μαρμελαδες κλπ) καλο ειναι οσο μπορεις να την αποφυγεις...οσο αργοτερα τοσο καλυτερα...οταν αρχισετε στερεες θα σου πει ο ντοκ τι μπορεις να δωσεις...ισως καποιο φρουτο,λιγο ψωμακι,μπισκοτακια για μωρα ή κ μιραντα ακπμη...μην βιαζεσαι...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σε όλες ! είμαι νέα μέλλουσα διδυμομανούλα και ανυπομονώ!

Βρίσκομαι στις 6,4 εβδομάδες. Ο γιατρός βρήκε λίγο πιο μεγάλα τα εμβρυάκια οπότε την επόμενη φορά θα μου πεί ακριβώς την εβδομάδα μου.

:D:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
Μαρτη μου πριν δωσεις το οτιδηποτε καλο ειναι να ρωτησεις τον γιατρο...ειναι πολυ μικρα ακομη κι ας ξερογλειφονται...το μελι απαγορευεται πριν τον χρονο..οπως επισης κ ζαχαρη(μιας που αναφερεις μαρμελαδες κλπ) καλο ειναι οσο μπορεις να την αποφυγεις...οσο αργοτερα τοσο καλυτερα...οταν αρχισετε στερεες θα σου πει ο ντοκ τι μπορεις να δωσεις...ισως καποιο φρουτο,λιγο ψωμακι,μπισκοτακια για μωρα ή κ μιραντα ακπμη...μην βιαζεσαι...

ωωωωω ναι.... βλεπω εικονες να τρωνε τα χρυσα μου μαζι μας!!!!!

τι εγινε με την μετακομιση?????? απαντησαν για την αναβολη μεχρι την ανοιξη????

Γειά σε όλες ! είμαι νέα μέλλουσα διδυμομανούλα και ανυπομονώ!

Βρίσκομαι στις 6,4 εβδομάδες. Ο γιατρός βρήκε λίγο πιο μεγάλα τα εμβρυάκια οπότε την επόμενη φορά θα μου πεί ακριβώς την εβδομάδα μου.

:D:D

σε καταλαβαινω πολυ!!!!!!!!! υπομονη και με ψυχραιμια!!!! ολα να πανε καλα!!!!

Με το καλο κοριτσι μου,στην αρχη προσοχη ετσι; Οχι κουραση γενικα..

μπουγκο μου τι κανετε??? πες μας νεα?????

τα αγορια καλα!!!!! πως να μην ειναι..... αφου ειμαι συνεχεια μαζι τους!!!!

αρχιζουν και φενονται οι χαρακτηρες τους!!!! ο ενας ησυχα απαιτητικος ο αλλος καλος και δεν βολευεται ευκολα!!!

στις διακοπες περασαμε σουπερ!!!! τωρα την βγαζουμε ακομα στο μπαλκονι οταν δεν παμε βολτα!!!!

εχτες αφου ετοιμασαμε καθ'ολα το δωματιο τους ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΝ ο καθενας στην δικη του κουνια.... και εφυγαν απ'το δωματιο της μαμας κ του μπαμπα... ειδηση δεν πηρα ακομα... την νυχτα κοιμουνται απο τις 9 το βραδυ εως τις 7 το πρωι και ξυπνανε μια δυο φορες ακομα ο καθενας.... ευτυχως σπανια την ιδια ωρα!!!!!!

βαζουμε ολοκληρο το χερι στο στομα και βρεχουμε την σαλιαρα ε μια δυο ωρες.....κοκ

ειδικα ο ενας εχει και γκρινια..... και βογγιτα.... ποναει το χρυσουλι μου... μακαρι να βγουν δυο δυο οπως και της κορης μου... και της μπεμας της νυμεριας...

εμεις τα φωναζουμε με τα ονοματα τους αλλα δεν ανταποκρινονται ακομα!!!!!

παιζουν πολυ με μουσικα πανινα παιχνιδια..... ακουνε μοτσαρτ....καθονται στο ποπο τους αγκαλια στηριζοντας τελεια το κεφαλι..... τους τραβαμε απαλα σιγα απο τα χερακια απο καθιστους ορθιους και στηριζονται για λιγο.....κοιμουνται μπρουμυτα.....

εξερευνουν τελευταια τα ποδια τους προσπαθωντας να τα βαλουν στο στομα....κοιμουνται μικρους υπνους την διαρκεια της ημερας.... και διωρο τριωρο το μεσημερι που τρωμε... χιχι. και το καλυτερο...... γελανε... γελανε πολυ..... και.... ξεκαρδιζονται στο αλλαγμα και στο μπανιο οταν τα γαργαλαμε..... μαμα...μπαμας και κορη... τα εχουμε ερωτευτει.......!!!!!!!!

εγω φιλεναδες καλα... απο δουλειες λιγες.... και με διακοπες.... εχω την αμεστη συμπαρασταση ολων.... η μαμα συνεχιζει να ψωνιζει και να μαγειρευει.... ευτυχως!!!!!!!! νιωθω κουραση η αληθεια να λεγεται αλλα και παρα πολυ χαρα!!!!!!

καλη συνεχεια σε ολες σας..... να μου φιλησετε τα μωρα σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εμεις μεγαλώσαμε και πηγαμε νήπιο!!!αποφασισα να τα βαλω σε ξεχωριστές τάξεις μετα απο πολυ σκεψη και ευτυχως που αποφασισα το σωστο!!τωρα γυριζουν και μας λεμε γθα τους νέους φιλους ο καθενας που εκανε και το αστείο ειναι που λεει ο ενας στον αλλο τι παιχνιδια παίξανε στη ταξη και τι αστείο εγινε ..ανταλλάσσουν τα νεα τους!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!!!

Καιρό έχουμε να τα πούμε και χάρηκα που γράψατε.. Εμάς τα νέα μας είναι τα εξής: Πήγαμε σχολείο σε ηλικία 21 μηνών και η αλήθεια είναι ότι δεν μας αρέσει και πολύ. Κάθε πρωί κλαίμε κανένα πεντάλεπτο (τις πρώτε ς μέρες πιο πολύ ακόμα) μετά όμως όταν φεύγω μου λένε οι δασκάλες ότι πάνε καλύτερα τα πράγματα. Επίσης δεν πάμε κάθε μέρα, γιατί εδώ και δέκα μέρες έχουμε ίωση και πάνω που συνήλθαν και τους πήγα από Τρίτη ως Παρασκευή ξανακύλησε ο ένας και σήμερα πάλι σπίτι!! Αύριο όμως θα τους πάω!! Ευτυχώς που είχα πάρει την άδεια μου από τη δουλειά (πήρα την καλοκαιρινή μου άδεια τώρα) για να κάνουμε προσαρμογή στον παιδικό γιατί μου χρειάστηκε και για την προσαρμογή και για την ίωση. Την Πέμπτη επιστρέφω στη δουλειά..

Μάρτη μου πολύ χάρηκα που περάσατε ωραία στις διακοπές και περνάτε και τώρα ωραία... Αχ ωραία ηλικία αυτή που είστε!!! Πάτε και βολτούλα σε κάποιο πάρκο? Ή σε κανένα εμπορικό κέντρο?

Bougos μου καλή αρχή με το νήπιο!!! Σκέψου ότι εμάς από τώρα μας είπε μία δασκάλα ότι καλό θα είναι αυτοί να χωριστούν του χρόνου γιατί ο ένας χτυπάει τον άλλο (το ίδιο που κάνει σπίτι το κάνει και εκεί). Πάντως ακόμα και αν τους χωρίσω στον παιδικό, στο δημοτικό θέλω να πάνε μαζί!! Και για αυτούς (να προσέχει ο ένας τον άλλο) και για εμένα..να μην τρέχω συνέχεια μια στο ένα πάρτυ μια στο άλλο και με τα μαθήματα φυσικά.. Για να δούμε.. Ελπίζω μέχρι τότε να έχουν ηρεμήσει τα πράγματα..

Συναδέλφισες διδυμομανούλες σας στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!! (λόγω των δυσκολιών μου με τον παιδικό, τις ιώσεις κτλ κτλ)

Φιλιά πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμεις μεγαλώσαμε και πηγαμε νήπιο!!!αποφασισα να τα βαλω σε ξεχωριστές τάξεις μετα απο πολυ σκεψη και ευτυχως που αποφασισα το σωστο!!τωρα γυριζουν και μας λεμε γθα τους νέους φιλους ο καθενας που εκανε και το αστείο ειναι που λεει ο ενας στον αλλο τι παιχνιδια παίξανε στη ταξη και τι αστείο εγινε ..ανταλλάσσουν τα νεα τους!

Είναι κάτι που με απασχολεί το χωριστές τάξεις, δεν λείπει το ένα στο άλλο?


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες! εΈχω διδυμάκια και εγώ όπως σας έχω γράψει νωρίτερα. Στις 4/10 έχω την αυχενική. Λέτε να δούμε φύλα??? Ανυπομονώ!!!

Σε εμενα το ειχαν δει απο την αυχενικη.το μονο που ευχομαι ειναι να ειναι καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...