Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

εγω πηγα στον ντοκ τελικα δεχτηκε να παμε να με ξεγεννησει στο ιασω!!!!!

και τα αγορια μου καλα!!!! κινητικοτητα καλη χωρο εχουν ακομη!!!!! αλλαξαν θεση πηγαν με το κεφαλι προς τα κατω και τα δυο!!!! και προς δεξια και τα δυο!!!!! πρεπει να εγινε σημερα η αλλαγη θεση γιατι το μεσημερι εφαγα κατι καλες και μετα η κοιλια φουσκωνε πιο πολυ δεξια!!!!!!

τα γρ καλα 1430 και 1460 και λεει οτι ειμαι 30η βδομαδα και 1 ημερας!!!!! μου ξαναεγραψε χολικα..... γεν αιμ... κλπ τα σχετικα για τοξοπλασμα και τετοια και γιατον τραχηλο φωναζε παλι για: οχι ορθοστασια, οχι βαρη, οχι εξω απ'το σπιτι, οχι σκυψιματα, οχι τεντωματα!!!!! ξαααααπλα!!!!! φυσικα μου εγραψε και αλλες 8 ενεσεις προγεστερονης!!!!!! ενω δεν εχω τελειωσει τις πρωτες ακομα!!!!!

και συνεχιζουμε.... να δουμε....

επιτελους πηρα και την κουτα με τα ρουχαλακια απο Χιο!!!!(απο την πεθερα και τις κουνιαδες μου)

τελεια ολα!!!

εξαντληση και υπνηλια φερνουν και οι ενεσεις προγεστερονης!!!!!

αυριο παω για εξετασεις......και θα δουμε και τον αιματοκριτη!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο βραδυ που πηγα στον γιατρο και ο υπερηχος εδειχνε 30η βδομ και μια μερα στις 30/3 προς τα χαραματα τα νεα αλλαξαν!!!!

απο τις 4,10 τα χαραματα ημουν ξυπνια!!!! μαλλον μου ζουλαγαν το διαφραγμα και ειχα δυσφορια!!!!

ετσι τι πιο απλο.... θεωρησα να βαλω δευτερο μαξιλαρι και το στηριξης-θηλασμου και να μεινω καθιστη ωσπου να με παρει ο υπνος.....ματαια ομως ετσι στις 7,30σηκωθηκα εστιψα πορτοκαλαδα για να πιω τον σιδηρο.... ξυπνησα την μαμα μου... μαζεψα τα ουρα..... και αφου ξυπνησε κι ο συζυγος με βοηθησε να ντυθω... αποτην μεση και κατω ειναι βασανο για μονη μου.... και περιμενα την μανα μου κανοντας δουλειες καθιστη!!! εγγραφα, εξετασεις....κατι χαρτια της κορης που πρεπει να καταθεσουμε και τετοια!!!!!

γιατι στα λεω τωρα ολα αυτα!!! χμ!!!!

παω στο ρεα για αιματολογικες..... και πλαρωνοντας στο ταμειο αρχισαν κατι πονοι τρελοι... πριν υπογραψω και μου δωσει αποδειξη και ρεστα.... ασπρισα απο τον πονο και επικρατησε ενας πανικος να φερουν καθισμα... νερο.... να ηρεμησω.... διευκρινηση.... ουρα και κοσμο δεν ειχε.... η ωρα ηταν 10,30το πρωι πια!!!! φτανω στην καρεκλα για αιμα.... και τα κοριτσια δεν με αφηναν να φυγω αν δεν συνερχομουνα!!!!

η μια που ειχε αγορακι 3 ετων μου ειπε: εαν δεν κατσεις ξαπλα οισυσπασεις δεν θα περασουν.... σκεφτηκα ε καλα τι ξαπλα τι ακινητη σε πολυθρονα!!!! και μου συνεχισε οτι η μητρα και η λεκανη πρεπει να ειναι οριζοντια!!!τι κι αν ξεκουραζεσαι εαν η λεκανη ειναι ορθια δημιουργει πιεση και συσπασεις!!!!!

ειπα μεσα μου αρα λαθος μου που απο τις 4 τα χαραματα εως τωρα που πηγε 10 ειμαι καθιστη!!!!!

τα χρειαστηκα λιγο....

τοτε ρωτησα εαν ειναι ο γιατρος μου στον δευτερο οροφο κι αν μπορω να του μιλησω στο τηλ.....μετα ολα τα κανονισε εκεινος!!!! ηρθε αμαξιδιο... με πηγαν για καρδιοτοκογραφημα NST ηρθε ο γιατρος μου ειπε να μου βαλουν ορο και μια ενεση απο αυτες που κανω αλλα ειχε ελλειψη και το νοσοκομειο.... με κρατησαν 2,30ωρες και ηρθε η μαμα μεχρι την πορτα και με πηρε στις 12,45!!!! αυτα!!!!!!!!

ηρθα κατευθεαν και επεσα στο κρεββατι!!!!! σηκωνομαι μονο για τουαλεττα!!!! οι ενεσεις θα γινονται μερα παρα μερα τρεις την βδομαδα!!! και μου διπλασιασε και τα adalat!!!!

η μητρα εχει κινητικοτητα ακομα και περιμενω το βραδυ την κυρια για την ενεση!!!!!

ουφ παει κι αυτο!!!!! το εμαθα καλα το μαθημα μου πιστευω αυτη την φορα!!!!!!

οι συσπασεις μεχρι αυτη την στιγμη συνεχιζονται δυο και τρεις φορες την ημερα αλλοτε εντονες αλλοτε πιο χαλαρες!!!

εχω πιαστει στην κυριολεξια γιατιι δεν μου επιτρεπει να ειμαι καν καθιστη στο κρεββατι και θελει κατα προτιμηση στα πλαγια!!!!

το θετικο ειναι οτι ο ΥΦΕΤ εφερε τις ενεσεις προγεστερονης και με λιγες δυσκολες διαδικασιες και προστριβες μεσω φαρμακαποθηκης μονο θα ερθουν στο φαρμακειο μου και οι οκτω ενεσεις που μου εχει γραψει ο ντοκ!!!!

επλυνε η κορη και στεγνωτηριο ολα τα ρουχα του μωρου δυο μεγαλες σακκουλες εδωσα στην μαμα για σιδερο!!!!! και τις παντες!!!!!

μεσα στο σκ πρεπει να ετοιμασω και την βαλιτσουλα για παν ενδεχομενο!!!!!

επισης αυριο ερχεται και μια εμπιστη γυναικα να αρχισει μπαλκονια... τεντες διαφανες πλαινες για βροχη... πατζουρια....καγκελα... που ειναι σιχαμα... γιτι απο το σεπτεμβρη εχουν να γινουν πριν την ετ!!!! η κορη και ο αντρουλης πλενουν λιγο καπου καπιυ το πατωμα των μπαλκονιων γιαα βγαινουν για ποτισμα και για απλωμα ρουχων... αλλη μερα θα συνεχισει μεσα λιγο λιγο να ειναι ολα ετοιμα για τον ερχομο τους!!!!

σας κουρασα!!! σορρυ!!! μιακαλη νυχτα σεολεςμας και φιλια σε μια προς μια!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μου ξάπλα και παλι ξαπλα καθε μερα που κερδίζεις ειμαι μεγαλο συν στα μωρα!!!εμενα ειχε γεννηθει ο μικρος λιγότερα γραμμαρια απο αυτα που ειναι τωρα τα μωρα σου,μακαρι να μπορουσα να τα κρατούσα ακομα .γι αυτο μη κανεις τιποτα,μην αγχωνεσαι και απόλαυσε τον υπνο!!!μετα θα ψαχνεις λεπτα κενού για να κοιμηθείς!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως Μαρτη εισαι στην τελική ευθεία. Καταλαβαίνω την αγωνία σου και τις δυσκολίες σου αλλα κάτσε ξάπλα και περίμενε υπομονετικά. Τον έφαγες τον γάιδαρο..

Τα αλλα κοριτσια τι κάνετε; Πως ειναι τα μωρακια σας;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρτη μου ξάπλα και παλι ξαπλα καθε μερα που κερδίζεις ειμαι μεγαλο συν στα μωρα!!!εμενα ειχε γεννηθει ο μικρος λιγότερα γραμμαρια απο αυτα που ειναι τωρα τα μωρα σου,μακαρι να μπορουσα να τα κρατούσα ακομα .γι αυτο μη κανεις τιποτα,μην αγχωνεσαι και απόλαυσε τον υπνο!!!μετα θα ψαχνεις λεπτα κενού για να κοιμηθείς!!

χαχα!!! ετσι ειναι!!!! οπως ακριβως τα λες.... απλα δεν μπορω να τον απολαυσω μια πονω... μια καουρα... μια με κλωτσανε... μια εχω δυσφορια!!!!

Οντως Μαρτη εισαι στην τελική ευθεία. Καταλαβαίνω την αγωνία σου και τις δυσκολίες σου αλλα κάτσε ξάπλα και περίμενε υπομονετικά. Τον έφαγες τον γάιδαρο..

Τα αλλα κοριτσια τι κάνετε; Πως ειναι τα μωρακια σας;

μαριλιω μου εχω 6200 γρ μεσα στην μητρα μου !!!! σημερα μπηκα 31η βδομαδα.... και ο γιατρος θελει να φτασω μεχρι πεντε βδομαδες ακομη!!! δλδ 36η βδ!!!!!!!

αναρρηχηση στην ψηλοτερη κορυφη του everest μου φαινεται!!!!!

τελος παντων καθε μερα που περνα τα χαιδευω και τους υπσχομαι οτι τα αγαπω... τα θελω υγιη και δυνατα!!!! και οτι θα κανω οση υπομονη χρειαζεται!!!!ουφ!!!!!

καληνυχτα!!!! ναμου φιληστε τα διδυμακια σας καθε μια ξεχωριστα!!!!

ματς μουτς!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη.... παντως εμενα ηταν λιγο λιγοτερο το βαρος τους απο οσο το εβγαζαν με τον υπερηχο.

QUOTE=17μαρτη2015;2563502]χαχα!!! ετσι ειναι!!!! οπως ακριβως τα λες.... απλα δεν μπορω να τον απολαυσω μια πονω... μια καουρα... μια με κλωτσανε... μια εχω δυσφορια!!!!

μαριλιω μου εχω 6200 γρ μεσα στην μητρα μου !!!! σημερα μπηκα 31η βδομαδα.... και ο γιατρος θελει να φτασω μεχρι πεντε βδομαδες ακομη!!! δλδ 36η βδ!!!!!!!

αναρρηχηση στην ψηλοτερη κορυφη του everest μου φαινεται!!!!!

τελος παντων καθε μερα που περνα τα χαιδευω και τους υπσχομαι οτι τα αγαπω... τα θελω υγιη και δυνατα!!!! και οτι θα κανω οση υπομονη χρειαζεται!!!!ουφ!!!!!

καληνυχτα!!!! ναμου φιληστε τα διδυμακια σας καθε μια ξεχωριστα!!!!

ματς μουτς!!!

Link to comment
Share on other sites

ισις μου τα κιλα των μωρων απο οτι τα βγαζει ο υπερηχος του δικου γιατρου..... μου ειπε οτι θα εχουν μια αποκλιση των 50 περιπου γρ πιο κατω!!!!

εννοειτε οτι τα γραμμαριαπου εγραψα (6200)ειναι μαζι με τους δυο πλακουντες και τους δυο αμνιακους σακκους με τα υγρα τους!!!! εγω προς το παρον δεν εχω παρει δικα μου κιλα!!!!! μαλλον αν αφαιρεσεις ολα τα των μωρων...... αρχιζω και χανω απο τα δικα μου!!!!!

ισις μου εσενα σου εμφυτευσαν δυο και το ενα επαθε μιτωση(διαιρεση)?????

πως τα πας??? πες μας.... να μαθαινω!!!!!

φιλησε μου τα τριδυμακια σου!!!! σε φιλω!!!!

οι αλλες τρεχουν με τις δουλειες του σπιτιου να υποθεσω και με τα διδυμακια τους ε???

μπεστε καλε να μας πειτε κανενα νεο!!!!! εστω καμια φαση απο τα παιδια!!!!!!

εστω μια καλημερα.....

σας φιλω!!!! φιληστε μου τ'αγγελουδια σας!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου εγώ στην εγκυμοσυνη που βαριόμουνα στον καναπέ ελεγα καλά μωρέ δεν προλαβαίνουν να γράψουν κάτι αυτές οι διδυμομάνες ,μετά από όταν γέννησα κατάλαβα τι τρέξιμο ρίχνουμε και όσο μεγαλώνουνε περισσότερο,αθλήματα,παιδικές χαρές.... αστα θα τα δείς σε λίγο.

Χαίρομαι που είσαι καλά,και πολυ σημαντικό που δεν έχεις πάρει κιλά,20 είχα πάρει! Μπράβο βρε θηρίο!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

τί κάνετε? Εμείς καλά, τα παιδιά είναι στη φάση της τρελής σκανταλιάς και εξερεύνησης κι εγώ από πίσω να τρέχω να προλάβω.... Λοιπόν κάνουν τα εξής: σκαρφαλώνουν στο κρεβάτι, σε καρέκλες κι από εκεί στο τραπέζι της κουζίνας (μέχρι που εξαφανίσαμε τις καρέκλες και τις κρύψαμε και τώρα δεν έχουμε να κάτσουμε), ό,τι βιβλίο βρουν θέλουν να το διαβάζουν και καμιά φορά να το σκίζουν κιόλας (μετράμε απώλειες), τους αρέσει επίσης να σκίζουν ό,τι χαρτί βρουν (κουζίνας, υγείας, χαρτομάντηλα) και να γεμίζει το πάτωμα με μικρά μικρά χαρτάκια, αν βρουν σκουπιδοτενεκέ θέλουν να αδειάσουν το περιεχόμενό του στο πάτωμα (μπλιαχ...) και άλλα τέτοια ωραία.. χαχαχα!!! Τί άλλα? Του ένα του αρέσει να καθαρίζει και να σκουπίζει, μη βρει σκούπα, ξεσκονόπανο ακόμα και χαρτομάντηλο, κάθεται στο πάτωμα και σκουπίζει. Επίσης σκουπίζει τοίχους, πόρτες, επιφάνειες χαχαχα. Ο άλλος δεν έχει τόσο την καθαριότητα μέσα του, είναι πιο καλλιτεχνική φύση και του αρέσει να χορεύει και να πηγαίνει δεξιά αριστερά όταν ακούει τραγουδάκια..

Εμείς περιμένουμε να γυρίσουμε Αθήνα, να αρχίσουμε πάλι να ψάχνουμε παιδικούς σταθμούς-σε αυτόν που ήταν να τους πάμε έκαναν μια γερή αύξηση στα δίδακτρα-και λέμε να ψάξουμε για κάτι άλλο.

Μάρτη μου πλησιάζει η γέννα!!! Αισθάνεσαι ωραία? Εγώ αισθανόμουν σε αυτή τη φάση ανυπομονησία, ήθελα να περάσει ο καιρός να γεννήσω να ηρεμήσω ότι τα παιδιά είναι καλά και να μου φύγει αυτό το βάρος από την κοιλιά.

Bougos μου εσένα τί κάνουν τα μικρά σου? Εσένα Isis?

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν? Γράψτε κανένα νέο από τα παιδάκια σας.. Πολλά φιλιά από εμένα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας σουπερδιδυμομανουλες!Να σας ρωτησω...εχει γεννησει καμια τα διδυμακια της με φτ;Ο γιατρος μου ειπε πως αν ολα παν καλα θα το προσπαθησουμε αλλα εγω φοβαμαι για να πω την αληθεια.Οσο για τα πραγματακια των μωρων εχω πελαγωσει λιγο για το τι θα χρειαστω εις διπλουν.Ξεκιναω απο τωρα αγορες γιατι μετα με βλεπω να μετακινουμε δυσκολα.Η κοιλια τουμπανο λες και ειμαι στον μηνα μου αλλα ευτυχως ραγαδες δεν εχω δει ακομα.


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σουπερδιδυμομανουλες!Να σας ρωτησω...εχει γεννησει καμια τα διδυμακια της με φτ;Ο γιατρος μου ειπε πως αν ολα παν καλα θα το προσπαθησουμε αλλα εγω φοβαμαι για να πω την αληθεια.Οσο για τα πραγματακια των μωρων εχω πελαγωσει λιγο για το τι θα χρειαστω εις διπλουν.Ξεκιναω απο τωρα αγορες γιατι μετα με βλεπω να μετακινουμε δυσκολα.Η κοιλια τουμπανο λες και ειμαι στον μηνα μου αλλα ευτυχως ραγαδες δεν εχω δει ακομα.

Αχ αυτή η κοιλιά! Υπήρχαν φορές που ήθελα να την ξεπατώσω, να την ξεκολλησω απο πάνω μου.

Για φτ δεν ξέρω να σου πω.

Καλά κάνεις κ ψαχνεσαι απο τώρα!

Βάζε κρεμουλα για τθς ραγάδες. Εγώ δεν έκανα καμία κ η κοιλιά μου ήταν σαν του βαρελιού.

Καλη δύναμη κορίτσι!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου εγώ στην εγκυμοσυνη που βαριόμουνα στον καναπέ ελεγα καλά μωρέ δεν προλαβαίνουν να γράψουν κάτι αυτές οι διδυμομάνες ,μετά από όταν γέννησα κατάλαβα τι τρέξιμο ρίχνουμε και όσο μεγαλώνουνε περισσότερο,αθλήματα,παιδικές χαρές.... αστα θα τα δείς σε λίγο.

Χαίρομαι που είσαι καλά,και πολυ σημαντικό που δεν έχεις πάρει κιλά,20 είχα πάρει! Μπράβο βρε θηρίο!!!

μπουγκο μου σ'ευχαριστω... που προλαβαινες δεν προλαβαινεις μου γραφεις κατι!!!!! παντα μου δινεις δυναμη!!!!

τι νααρω νομιζω οτι αδυνατιζω.... αφου 7,6 μηνες χωρις ζαχαρη, ζαχαρινη, γλυκαντικο.... χωρις αλατι.... ηρθαν αιτα χολικα που αφαιρεσαν κπ τροφες.... ηρθαν και εδεσαν.... κατι μακαρονια... πατατες.... και ψωμι (σε περιορισμενη ποσοτητα) τρωω και λευκο ψωμι πια.... δεν αντεχω γευστικα!!!!! ονειρευομαι τουρτες... παστες.... προφιτερολ....

Γεια σας κορίτσια!!!!

τί κάνετε? Εμείς καλά, τα παιδιά είναι στη φάση της τρελής σκανταλιάς και εξερεύνησης κι εγώ από πίσω να τρέχω να προλάβω.... Λοιπόν κάνουν τα εξής: σκαρφαλώνουν στο κρεβάτι, σε καρέκλες κι από εκεί στο τραπέζι της κουζίνας (μέχρι που εξαφανίσαμε τις καρέκλες και τις κρύψαμε και τώρα δεν έχουμε να κάτσουμε), ό,τι βιβλίο βρουν θέλουν να το διαβάζουν και καμιά φορά να το σκίζουν κιόλας (μετράμε απώλειες), τους αρέσει επίσης να σκίζουν ό,τι χαρτί βρουν (κουζίνας, υγείας, χαρτομάντηλα) και να γεμίζει το πάτωμα με μικρά μικρά χαρτάκια, αν βρουν σκουπιδοτενεκέ θέλουν να αδειάσουν το περιεχόμενό του στο πάτωμα (μπλιαχ...) και άλλα τέτοια ωραία.. χαχαχα!!! Τί άλλα? Του ένα του αρέσει να καθαρίζει και να σκουπίζει, μη βρει σκούπα, ξεσκονόπανο ακόμα και χαρτομάντηλο, κάθεται στο πάτωμα και σκουπίζει. Επίσης σκουπίζει τοίχους, πόρτες, επιφάνειες χαχαχα. Ο άλλος δεν έχει τόσο την καθαριότητα μέσα του, είναι πιο καλλιτεχνική φύση και του αρέσει να χορεύει και να πηγαίνει δεξιά αριστερά όταν ακούει τραγουδάκια..

Εμείς περιμένουμε να γυρίσουμε Αθήνα, να αρχίσουμε πάλι να ψάχνουμε παιδικούς σταθμούς-σε αυτόν που ήταν να τους πάμε έκαναν μια γερή αύξηση στα δίδακτρα-και λέμε να ψάξουμε για κάτι άλλο.

Μάρτη μου πλησιάζει η γέννα!!! Αισθάνεσαι ωραία? Εγώ αισθανόμουν σε αυτή τη φάση ανυπομονησία, ήθελα να περάσει ο καιρός να γεννήσω να ηρεμήσω ότι τα παιδιά είναι καλά και να μου φύγει αυτό το βάρος από την κοιλιά.

Bougos μου εσένα τί κάνουν τα μικρά σου? Εσένα Isis?

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί κάνουν? Γράψτε κανένα νέο από τα παιδάκια σας.. Πολλά φιλιά από εμένα!!!

βεσι μου... γελασαμε την ψυχη μου..... τα διαβασα και στον αντρουλη.... να προετοιμαζεται.... και αρχισε τα ωχ και αμαν!!!!!

ωραια αισθανομαι!!!! αλλα θελω να κλωσισω να παρουν τα γραμμαρια που πρεπει!!!!! οσο για την κοιλια... δεν με νοιαζει.... μονο οταν εχω πονακια και δυσφορια.... αισθανομαι αβολα!!!!!

ελπιζω να βρειτε... σταθμο στα μετρα σας!!!!!

Γεια σας σουπερδιδυμομανουλες!Να σας ρωτησω...εχει γεννησει καμια τα διδυμακια της με φτ;Ο γιατρος μου ειπε πως αν ολα παν καλα θα το προσπαθησουμε αλλα εγω φοβαμαι για να πω την αληθεια.Οσο για τα πραγματακια των μωρων εχω πελαγωσει λιγο για το τι θα χρειαστω εις διπλουν.Ξεκιναω απο τωρα αγορες γιατι μετα με βλεπω να μετακινουμε δυσκολα.Η κοιλια τουμπανο λες και ειμαι στον μηνα μου αλλα ευτυχως ραγαδες δεν εχω δει ακομα.

γεια σου λινα μου.... καλως ορισες!!!!!!

εχω ακουσει οτι εαν ειναι η πρωτη γεννακαι εχει παρει θεση εμπεδωσης το ενα κπ γιατροι το προσπαθουν..... βεβαια δεν ειναι ευκολο παντα.....να κατεβει μετα το δευτερο..... ιδου η απορια!!!!!

εγω εχω κανει καισαρικη στην κορη μου πριν δεκαεξι μισο χρονια.... και ετσι η μητρα η κομμενη και με διδυμα δεν ειναι οτι καλυτερο!!!!!

κοια βιντεακια και σαιτ... και αποφασισε εσυ τι θες για να το πεις στον γιατρο να εχει στο μυαλο του την επιθυμια σου!!!!!!

οπως εσυ αισθανεσαι... ξεκινα με τα ψωνα αργα αργα γιατι καθε σταδιο εγκυμσυνης κρυβει τους κινδυνους του!!!! υπαρχουν σαιτ που σου προτεινουν και ποσα κομματια, να αγορασεις!!!!!

για τις ραγαδες βαζε κρεμες... η ειδικα λαδακια που απορροφουνται για ραγαδες !!!!

καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη λινα μου!!!!! οπλισου με κουραγιο και δυναμη!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προχωράς Μαρτη μπραβο! Ελπιζω να το βγάλεις ομαλά το Πασχα και να πας για την τελική ευθεία!!! Πως περασε ο καιρός..

Μεγάλη πίκρα με τους ιδιωτικούς παιδικούς! Οι καλοί (αλλα και πολλοί μη καλοί) ειναι συνήθως ακριβοί. Βαλε και το επί δυο στα διδυμα ειναι αστα να πάνε. Κι εμεις εκει που κλείσαμε ακριβούτσικος ειναι αλλα δεν μας κάλυψε κατι άλλο και είπαμε να παμε στα σίγουρα και να μην το ρισκάρουμε. Θα δείξει βέβαια κιόλας.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι. 4 λογω ιστορικου δεν περιμεναμε τοσο υψηλο ποσοστο εμφυτευσης....

QUOTE=17μαρτη2015;2565107]ισις μου τα κιλα των μωρων απο οτι τα βγαζει ο υπερηχος του δικου γιατρου..... μου ειπε οτι θα εχουν μια αποκλιση των 50 περιπου γρ πιο κατω!!!!

εννοειτε οτι τα γραμμαριαπου εγραψα (6200)ειναι μαζι με τους δυο πλακουντες και τους δυο αμνιακους σακκους με τα υγρα τους!!!! εγω προς το παρον δεν εχω παρει δικα μου κιλα!!!!! μαλλον αν αφαιρεσεις ολα τα των μωρων...... αρχιζω και χανω απο τα δικα μου!!!!!

ισις μου εσενα σου εμφυτευσαν δυο και το ενα επαθε μιτωση(διαιρεση)?????

πως τα πας??? πες μας.... να μαθαινω!!!!!

φιλησε μου τα τριδυμακια σου!!!! σε φιλω!!!!

οι αλλες τρεχουν με τις δουλειες του σπιτιου να υποθεσω και με τα διδυμακια τους ε???

μπεστε καλε να μας πειτε κανενα νεο!!!!! εστω καμια φαση απο τα παιδια!!!!!!

εστω μια καλημερα.....

σας φιλω!!!! φιληστε μου τ'αγγελουδια σας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...