Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

@giota: ( μεταξύ μας, έχω αρκετά μεγάλο πρόβλημα με τα μπαλκόνια και τα φυτά. χαχα )

Όταν λες οτι εχεις προβλημα εννοεις οτι σου αρεσει να ασχολεισαι με τα μπαλκονια κ τα φυτα ή οτι τα απεχθανεσαι.Γιατι ο συζυγος μου ολο με αυτα ασχολειται.Ενταξει με τα φυτα δεν εχω προβλημα αλλα δε θελω να τον βλεπει η γειτονια να καθαριζει μπαλκονι κ πατζουρια!!!!!Ομως τα κανει γιατι το αρεσει!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια...να ρωτήσω κάτι (επειδή πάω γαι εξωσωματική) πόσα από τα ζουζουνοδιδυμάκια σας από εξωσωματική....γαιτι ο γιατρός μου με πειραζει και μου λέει "ωχ σε βλέπω με τρια!!!!"

Kαι γω απο εξωσωματικη ειμαι.

Να ρωτησω ηθελα αν υπαρχει καμια διδυμομανουλα εμπειρη, στο παρκο εχετε και τα δυο μωρα μαζι? Επειδη εγω τις βαζω μαζι αλλα κανουν ακουσιες κινησεις και χτυπιουνται, οποτε εχω μια την μια και μια την αλλη..

Επεξεργάστηκαν by evni

CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έμάς... τις ώρες που μπαίνω πλέον μάλλον δεν είναι για καφέ, για ποτάκι είναι (μη αλοκοολούχο φυσικά :) )

Giota, το που θα γεννήσω είναι ένα θέμα το οποίο εκκρεμεί γιατί ο γιατρός είναι σε δύο νοσοκομεία (Αλεξάνδρα - Μητέρα) και η αλήθεια είναι ότι δεν το έχουμε συζητήσει. Προτιμώ το Αλεξάνδρα και δεν σου κρύβω ότι ένας από τους λόγους είναι και το οικονομικό. Πήρα τηλέφωνο δεν μου άρεσαν οι τιμές... από γνωστούς μου πάντως σε επαρχία, η γέννα κοστίζει διπλάσια εδώ στα ιδιωτικά στην Αθήνα. Έλεος!

Chryssaki και εμείς απο εξωσωματική είμαστε και σου εύχομαι ότι καλύτερο και να μην ανησυχείς για τίποτα. Think positive and only positive! Και κυρίως μην ακούς άτομα που προσπαθούν να σου ρίξουν την ψυχολογία. Μακριά από μας!

Babas: Το ότι έχουμε ένα μπαμπά στην παρέα μας είναι εξαιρετικά θετικό και μπράβο. Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι και μετά τη γέννα (τάισμα κλπ)!

Είναι κανείς μέσα τώρα; Την καλησπέρα μας πάντως!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και που εισαι ακομη για το φουσκωμα!χιχι

ειδες μεγαλωσαμε και δεν το καταλαβαμε.Τιποτα με την πιπιλα.Τον εχω εδω και 2 ωρες και γκρινιαζει για την πιπιλα αλλα δεν του την δινω.Τι να κανω δεν ξερω

Τι ωραια που εχουμε στην παρεα και ενα μελλοντικό διδυμομπαμπά!


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, εγώ μπορώ να τρώω και με τις καούρες... πως τα καταφέρνω αυτό δεν έχω καταλάβει! Πεινάω- καίγομαι - ξαναπεινάω και ουτω καθ' εξής. Και έχω και τον καλό μου να μου λέει "πρεπει να τρως για τρείς" και με ταϊζει όλη την ώρα.

Για την έρευνα για τις καούρες που συζητάγαμε και στο προηγούμενο forum, έχω κάνει προόδους, δηλαδή είμαι στο επιστημονικό στάδιο της δοκιμής των διάφορων προτάσεων. Προς το παρόν τα μήλα και τα simeco δεν μου έκαναν τίποτα, τα ψίχουλα με έκαναν και και αισθανόμουν χειρότερα. Τα σκληρά στραγάλια δεν τα προτίμηση ακόμα, αλλά τα μαλάκα, που ήταν πρόχειρα στο σπίτι δεν έκαναν τίποτα (και έφαγά και πολλά!) Α, και το ζεστό γάλα έκανε τα συμπτώματα χειρότερα. Η έρευνα προχωρά!

Τι κάνεις με το κλάμα; Σε βοηθάει καθόλου ο καλός σου με το τάισμα και τις δουλειές; Και έχεις καταφέρει καθόλου να κοιμηθείς τελικά;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς με βοηθαει πάρα πολύ.Εκτός απο τις ωρες που δουλευει τις υπόλοιπες κανει τα πάντα.Και το βραδυ ξυπναει να τα ταισουμε

απο υπνο 4 ωρες το βραδυ αν ειναι ησυχα και ξεκουραζομαι κατα την διαρκεια της ημερας οταν ταιζουν η μανα μου και ο αντρας μου

Με το κλαμα υπομονή κανω.Τα αφηνω εκτος και αν ουρλιαζουν


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τυχερή είσαι και μπράβο στον άντρα σου. Ελπίζω και ο δικός μου να βοηθάει κάπως. Προς το παρόν έτσι λέει δηλαδή, αλλα στην πράξη θα δούμε! Μόνο στο άλλαγμα έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει να συμμετέχει, αλλά θα του το ξανασυζητήσω όταν θα έρθει η ώρα τον Ιούλιο!

Ερώτηση (σχετική και άσχετη μαζι): Μόλις γέννησες, ήρθαν όλοι οι φίλοι, γνωστοί και γνωστοί από το σπίτι για τα συγχαρητήρια κλπ, κλπ; Γιατί αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου τρόμος... δύο μωρά να κλαίνε ταυτόχρονα, να θηλάζεις και να πρέπει να ψυχαγωγείς και τον κόσμο ταυτόχρονα!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε ολους ξεκαθαρισα οτι θα τους πω εγω ποτε να ερθουν.Και ετσι μεχρι στιγμης μονο οι αναγκαίοι

Μην ντραπείς καθόλου.Και οχι μονο για το ταισμα αλλα δεν κανει και για τα μωράκια

παω για ταισμα


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Σας βρήκα και εδώ. Και εμένα με βοηθάει ο άντρας μου τις ώρες που είναι σπίτι για να τα κάνουμε μπάνιο και να τα ταϊσει. Όλα τα υπόλοιπα τα κάνω εγώ (δουλειές σπιτιού). Είμαι λιγάκι πτώμα για να πω την αλήθεια μου:))

Ολγίτσα και εμείς έχουμε πονάκια και κλαίμε!

Ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες όταν είναι βουλωμένη η μύτη των μωρών πώς την καθαρίζουν? Δυσκολεύονται πολύ και στην αναπνοή, τους έχω βάλει και ορό αλλά τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!!

Μελλουσες και ηδη!!!!

Stellasss μονο με φυσιολογικο ορο καθαριζουν.Αν ακους ομως να εχουν μυξουλες κ δεν μπορουν ναβγουν μονο με τον φυσιολογικο να πας στο φαρμακειο να παρεις αναρροφητηρα μυτης.Θα τις τραβας εσυ γιατι τα φουκαριαρικα δεν ξερουν να φυσηξουν την μυτη τους!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...