Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κοριτσάκια? Εγω ειμαι κομμάτια απο την κούραση αλλα συνεχιζουμε δυναμικά!:tongue: Η μια μου δεν μου τρώει πολύ κ δεν ξέρω τι να την κάνω! Προσπαθουμε να την ξεγελάσουμε αλλα αμα σφραγίσει το στόμα της δεν το ξανανοιγει!

Παντως είναι αποθεώση! Νιωθω πολύ ομορφα κ σκεφτομαι οτι άξιζε όλα οσα πέρασα για να τις αποκτησω!

Τωρα εχει ο αντρούλης μου την μια αγκαλιτσα κ προσπαθουμε να ρευτει! Στο συγκεκριμένο θεμα δεν τα καταφέρνουμε...μάλλον δεν τις κρατάμε σωστα.


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα μην αγχωνεσαι.Θα φάνε όσο θελουν και όποτε θελουν.Και κολοτούμπες να κάνετε:mrgreen:

Όσο για το ρέψιμο μου είπαν στο μαιευτηριο οτι δεν ειναι απαραίτητο να ρευτουν καθε φορα και αμα περασει ενα τεταρτακι ειναι οκ για υπνο.Απλα στο πλάι πάντα


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπεθερα οντως κ τουμπες να κάνουμε οι κυρίες το χαβα τους! Κ εγω γυρω στο 15λεπτο τις κρατάω για ρέψιμο γιατι δεν μας φτάνει κ ο χρόνος.

Πιτερ Παν μου κ μενα απιστευτο μου φαίνεται! Απο την πληρη ακινησια ειμαι πλέον αεικινητη κ με δυο μωρα παραμάσχαλα! Οπου να είναι θα έρθουν κ τα δικά σου τα μπεμπε, θα τα κοιτας κ δεν θα το πιστευεις!:D:D:D


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό. Θα συζητησουμε πιθανόν και για ημερομηνία γεννας. Εχω πολύ αγωνία, άγχος και φοβο. Η "φυση" μου δεν ξυπνησε ακόμα για να με προετοιμάσει για όλο αυτό...!!! Ελπίζω να μην μου ανεβει η πίεση!!

...γιατι τόσος φοβος...?


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πίτερ Παν έχεις φτάσει μία ανάσα πριν το φώτο φίνις. Ασε το άγχος παράμερα γιατί δεν θα βγούν καλές οι φωτογραφίες. Ντύσου, στολίσου και κυρίως ευθυγραμμίσου με την κοιλιά που έχεις αυτή τη στιγμή και όλα θα είναι τέλεια! Και σε λίγες μέρες θα μας λες και εσύ για τα μπεμπάκια σου!!!!!

Μέχρι στιγμής ποιά ημερομηνία σου έχει πει στο περίπου;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πίτερ Παν έχεις φτάσει μία ανάσα πριν το φώτο φίνις. Ασε το άγχος παράμερα γιατί δεν θα βγούν καλές οι φωτογραφίες. Ντύσου, στολίσου και κυρίως ευθυγραμμίσου με την κοιλιά που έχεις αυτή τη στιγμή και όλα θα είναι τέλεια! Και σε λίγες μέρες θα μας λες και εσύ για τα μπεμπάκια σου!!!!!

Μέχρι στιγμής ποιά ημερομηνία σου έχει πει στο περίπου;

:) Μού εχει πει για 36-37 εβδομάδες, (όσο αντέξω) σήμερα θα πάω και ελπίζω να μου πει και πιο συγκεκριμένα πράγματα.

χαχα πώς να ευθυγραμμιστώ με την κοιλιά μου? με σέρνει όπου θελει αυτή!!!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έμειναν περίπου 3 εβδομάδες... οπότε τα κοριτσάκια σου θα είναι πασχαλίτσες... Τέλεια :)

Φαντάζομαι έχεις αγοράσει όλα τα εφόδιά σου μέχρι τώρα και είσαι έτοιμη. Ωραίες που είναι αυτές οι στιγμές.... Για άλλη μιά φορά τέλεια.

Κορτιζόνη σου έδωσε ο ντόκτορ;

Μία χάρη... επειδή είμαι η πρώτη στην οικογένεια με δίδυμα, μπορείς να μου πεις περίμετρο κοιλιάς (στο περίπου); Γιατί όλοι με ρωτάνε "μέχρι που θα φτάσεις και δεν ξέρω τι να πω"... γιατί, όπως λέω συνέχεια είμαι ήδη μία φούσκα!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δηλαδή έμειναν περίπου 3 εβδομάδες... οπότε τα κοριτσάκια σου θα είναι πασχαλίτσες... Τέλεια :)

Φαντάζομαι έχεις αγοράσει όλα τα εφόδιά σου μέχρι τώρα και είσαι έτοιμη. Ωραίες που είναι αυτές οι στιγμές.... Για άλλη μιά φορά τέλεια.

Κορτιζόνη σου έδωσε ο ντόκτορ;

Μία χάρη... επειδή είμαι η πρώτη στην οικογένεια με δίδυμα, μπορείς να μου πεις περίμετρο κοιλιάς (στο περίπου); Γιατί όλοι με ρωτάνε "μέχρι που θα φτάσεις και δεν ξέρω τι να πω"... γιατί, όπως λέω συνέχεια είμαι ήδη μία φούσκα!

Τα.. εφόδια τα έχω πάρει (τα πρώτα, γιατί απο ρουχαλάκια κυρίως, δεν ξερω ακόμα τι θα χρειαστώ). Καρότσια, κούνιες, ριλάξ, αποστειρωτή κλπ, τα πήρα.

Κορτιζόνη δεν μου έδωσε ο γιατρός, γιατί τον προηγούμενο μήνα που πήγα και τις ειδε μούειπε ότι έχουν πλήρως αναπτυγμένη πνευμονική λειτουργία και δεν χρειάζεται να κάνω.

Εγω κοιλίτσα έκανα μετά τον 4ο μήνα, και ακόμα δεν ειναι αρκετά μεγάλη, θα μπορούσες να σκεφτείς ότι έχω ένα μωράκι. Οπότε δεν νομίζω ότι μπορώ να σε διαφωτίσω σε αυτό. Ειναι θέμα σωματότυπου μάλλον, και ίσως και κιλών.

Εσυ, τι κάνεις?


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής νομίζω ότι τώρα περνάω από τις καλύτερες φάσεις της ζωής μου! Συνεχώς ονειρεύομαι. Καλά το άγχος δεν λείπει (έχω καταφοβηθεί με την κορτιζόνη και τα κιλά όπως έχεις καταλάβει... αχ το λέω συνέχεια, βαρετή έχω καταντήσει, συγγνώμη). Προς το παρον έχω μιά φουσκοκοιλιά που κάλλιστα λες ότι είμαι και στον 7ο μήνα, χωρίς να έχω παχύνει σε άλλα σημεία του σώματος. οψόμεθα!

Αρχισα και εγώ να κοιτάζω για τις αγορές σιγά-σιγά (θυμάμαι που τα συζητάγατε με τα άλλα κορίτσια στο parents.gr). Ξεκίνησα με ερευνα αγοράς και window shopping.

Τι ώρα θα πας στο γιατρό; θα μας πεις νεα;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής νομίζω ότι τώρα περνάω από τις καλύτερες φάσεις της ζωής μου! Συνεχώς ονειρεύομαι. Καλά το άγχος δεν λείπει (έχω καταφοβηθεί με την κορτιζόνη και τα κιλά όπως έχεις καταλάβει... αχ το λέω συνέχεια, βαρετή έχω καταντήσει, συγγνώμη). Προς το παρον έχω μιά φουσκοκοιλιά που κάλλιστα λες ότι είμαι και στον 7ο μήνα, χωρίς να έχω παχύνει σε άλλα σημεία του σώματος. οψόμεθα!

Αρχισα και εγώ να κοιτάζω για τις αγορές σιγά-σιγά (θυμάμαι που τα συζητάγατε με τα άλλα κορίτσια στο parents.gr). Ξεκίνησα με ερευνα αγοράς και window shopping.

Τι ώρα θα πας στο γιατρό; θα μας πεις νεα;

Η εβδομαδα που εισαι τωρα ειναι απο τις καλές, τις πιο ξεκούραστες. Να ονειρεύεσαι και να εισαι ευτυχισμένη ό,σο πιο πολύ μπορείς!! Εντάξει, τα κιλά ειναι μέσα στο πρόγραμμα αλλά με το ΘΑΥΜΑ των δυο μωρών, ποιος τα υπολογίζει??? Κανε τις βολτες σου στα διαφορα sites να παίρνεις ιδεες. Και ειναι και πολύ ευχαριστη ασχολία!

Στις 5 θα παω στο γιατρό. Φυσικά και θα σας πω νεα!!!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το καλύτερο site απ' όλα είναι αυτό εδώ, των διδυμομαμάδων (καλά, μαζί με αυτό που μιλάγαμε στο parents)!!!!!!!! Και η καλύτερη παρέα. Τυχαία το ανακάλυψα μετά που έμεινα έγκυος. Ίσως καλύτερα έτσι, γιατί μετά κατάλαβα ότι στα άλλα θέματα έχει πολλές τραγικές ιστορίες τις οποίες αν τις διάβαζα πιο πριν θα με γέμιζαν άγχος.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μία χάρη... επειδή είμαι η πρώτη στην οικογένεια με δίδυμα, μπορείς να μου πεις περίμετρο κοιλιάς (στο περίπου); Γιατί όλοι με ρωτάνε "μέχρι που θα φτάσεις και δεν ξέρω τι να πω"... γιατί, όπως λέω συνέχεια είμαι ήδη μία φούσκα!

twins2010 εγώ λίγο πριν γεννήσω είχα περιφέρεια μέσης 1,40!!!

Βέβαια οι δικοί μου γεννήθηκαν και μεγάλοι 3350γρ και 3190γρ. Κιλά είχα πάρει 14 και έχασα 22 μέσα σε 15 μέρες από το τρέξιμο με τα μωρά.

Πάντως τις τελευταίες μέρες για να σηκωθώ έπιανα την κοιλιά από κάτω και τη σήκωνα με τα χέρια μου γιατί αλλιώς ακόμα στον καναπέ θα ήμουν :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...