Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Εμεις καλά, αν κ κομμάτια απο την κουραση το απολαμβάνω όσο δεν πάει! Εχει πέσει το πλυντηριο του αιωνα,το τι πλυσιμο και σιδερωμα κάνω δεν λέγεται!

Βρε κοριτσια τα έχετε συγχρονισμένα τα μωράκια σας στο ταισμα κ στον υπνο? Εγω κάπου καπου τα χανω με τον χρόνο, δηλ. μπορει μια να μου ξυπνησει άλλη ώρα κ να πεινάει οποτε το προγραμμα πάει περιπατο. Εγω εχω χάσει 11 κιλά, αλλα τα γλυκάκια μου συνεχιζω να τα τρωω. Το γαλα μου δυστυχως δεν φτάνει για τα μωράκια μου πλέον, είναι σχεδον ανυπαρκτο οποτε θα το κοψω τελειως.:cry:

Παω να ταισω τη μια μπέμπα! Φιλάκια!


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιτερ παν μου ειδες πως περναει ο καιρός?Αντε κοντευεις και συ!Οσο μπορείς κοιμήσου τωρα και στο μαιευτηριο

Συμπεθερα ουτε και γω εχω γαλα.Το πολύ να πινουν απο μενα 100ml την μερα δικο μου.Αλλα εστω και αυτο οσο υπαρχει θα το δινω

Οσο για το προγραμμα μπορει να ξυπνησει καποιος πιο νωρις αλλα λιγό τον καθυστερω,λιγό ξυπναω τον αλλον πιο νωρις τρωνε μαζι πάντως.Το προγραμμα δεν το χαλάω γιατι θα τρελαθώ

Βρε κοριτσια ξαφνικά απο κει που μου επιναν 60-70 ξαφνικα εδω κα λιγες μερες χτυπάνε 140-160


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! :)

Χτες πήγαμε στο γιατρό. Η μια μπέμπα ειναι 1.800γρ και η άλλη 2 κιλά!! Μεγαλώνουνε οι ζουζουνιτσες μου!! Την Πέμπτη θα πάω στο ΛΗΤΩ για dobbler. Μού έδωσε ημερομηνία για προεγχειρητικό έλεγχο 27/3 και για γεννα 29/3 (Μεγάλη Δευτερα). Τοτε θα ειμαι 37 εβδ και 1 ημέρας. Η αλήθεια ειναιπως περίμενα να μου πει για νωρίτερα, και μου την "εδωσε" λιγάκι... Φυσικά τα διδυμακια δεν κλεινουν ραντεβού, έρχονται όποτε θελουν αυτά :) Οι εξετάσεις μου ειναι καλές. Ανεβηκε και ο αιματοκρίτης μου. Νιώθω όμως πολύ εξάντληση. Σερνομαι... Εχτες σηκωθηκα αποτομα απο την καρέκλα (στο γιατρό) και μου ηρθε ζαλάδα και με ξαπλώσανε και μου δώσανε ζαχαρόνερο να πιω!! (το ζάχαρό μου ειναι 67, χαμηλο)

Α! και τελικά έκανα κορτιζονη. Για να ειμαστε σίγουροι μού ειπε!

Αυτα... γενικά ειμαι και λιγο down να το πω.. φορτισμένη να το πώ..?


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Πίτερ Παν και εγώ είχα 60 ζάχαρο και με έπιανε και εμένα αυτή η αδυναμία/ ζαλάδα.

Βρε κορίτσια πόσα pampers την μέρα καταναλώνεται??? Και κάθε πόσο θέλετε κουτάκι με γαλα??:))) Θα τρελλαθώ! Πρέπει να κάνουμε ειδική παραγγελια εμείς οι διδυμομάνες για να μας έρχονται φθηνότερα!!:))

Όλγα και blublu και μένα τα μωρά τρώνε 2-3 φορές από το δικό μου γάλα από 90 ml περίπου. Τους ταΪζω και εγώ τον έναν μετά τον άλλο γιατί αλλιώς θα τρελλαθώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ που χαθήκατε ολες?:cry:

Πιτερ παν μου φτάνει η ωρα!!!!Αντε κοριτσακι μου να δεις πως θα νιωσεις οταν τα παρεις στην αγκαλιά σου!!:mrgreen:Κοιμησου οσο προλαβαινεις γιατί μετα.....

Τα υπολοιπα κοριτσια που εξαφανιστηκαν????

Στελλίτσα εγω χαλάω περιπου 18 πανες την ημερα και το κουτι το γάλα τα 400γρ φτάνουν για 2 μέρες:?:shock:


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (τι καλημέρα με αυτή την κόκκινη σκόνη, ουφ!)

Πως περάσατε το σ/κ σας; Η Blublu και η Όλγα έχουν από 2 πολύ φαγανά παιδάκια... μπράβο, μπράβο, πολύ ευχάριστα!

Πίτερ Παν αυτό που μας είπες για τον αιματοκρίτη είναι πολύ ευχάριστο... και εμένα στις εξετάσεις κάθε φορά βγαίνει σταθερά χάλια, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι θα ανέβει. Πως ήταν η κορτιζόνη; (συγγνώμη που ρωτάω, αλλά καταλαβαίνεις, είναι η αγωνία μου αυτή). Και για να μην αγχώνεσαι: το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να πάρεις τηλ στο Λητώ για να μάθεις εάν υπάρχει νηστίσημο μενού για τη μεγαλοβδομάδα και αβγουλάκια για το Πάσχα! :)

Frosobal, 1,4 περίμετρο; Και εγώ μου φαίνεται ότι θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου!!!! Προς τα εκεί πάω.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο την.....κοκκινιά!!! Βρεχει λασπη, χιονιζει λασπη.... χαμός! Τι μερα κι αυτη!!!

twins2010, η κορτιζόνη ειναι ενεσούλα στον .. πωπω! Λίγο τζούζει στην αρχη το φαρμακάκι, αλλά δεν καταλαβαίνεις τιποτα. Λίγη προσοχη και στο αλάτι. Δεν ξερω αν ήθελες να μαθεις κατι άλλο.

Το μενου στο μαιευτηριο σιγουρα θα ειναι νηστίσιμο!!! ορός και χαμομήλια!!!

Εσυ, τι κάνεις?

Μην ανησυχεις, ο αιματοκριτης ξανανεβαινει!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites

Πίτερ Παν ευχάριστώ για την πληροφορία... θα τον ξεπεράσω τον κορτιζονο-φόβο, που θα μου πάει!

Εχω ακούσει ότι στα ιδ. μαιευτήρια έχει ωραίο μενου για τις μαμάδες... χμ... για να δούμε αν ισχύει!

Προς το παρόν είμαι σε μία φάση διλημμάτων στη ζωή μου, εντελώς θεωρητικών και μάλλον προαποφασισμένων (μπορείς να τα πεις και λίγο άσχετων) π.χ. .... θηλασμός με θήλαστρο ή στήθος; μία κούνια ή δύο; το καρότσι να το πάρω εξ αρχής ή αργότερα; θα κλαίνε πολύ ή λίγο; Και φυσικά τα ερωτηματικά προχωράνε... θα μοιάσουν σε μένα ή στο μπαμπά; θα τσακώνονται μεταξύ τους; θα είναι φρόνιμα παιδιά στο σχολείο;

Όπως βλέπεις, έχω πολύ χρόνο για ερωτηματικά, έχω φτάσει στο σημείο να γελάω με τον εαυτό μου :) Το άσχημο της υπόθεσης είναι ότι συνοδεύω τα ερωτηματικά με παξιμάδια, πορτοκάλια ή ότι άλλο εύκαιρο βρώσιμο!!!!!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

twins2010, να σου πω... εγω πήρα δυο μονά καροτσάκια. Ειναι απο 0-4χρονων. (το βρηκα πιο βολικο και πρακτικο) Πήρα τις δυο κούνιες και εστησα τη μια στην κρεβατοκάμαρά μας, για ό,οσο χωρεσουνε στην ιδια. Μετά, στα δωμάτιά τους. Θα ενοικιάσω θήλαστρο. Θα κανω την προσπάθεια, και βλέπουμε πώς θα πάει. Πήρα μπιμπερό (4+4) και πήρα θηλές και απο καουτσούκ και απο σιλικόνη. Θα δοκιμάσω! Κι εγω στην αρχη ειχα τους ιδιους προβληματισμούς με σενα. Τώρα, αποφασισα να αρχισω να δοκιμαζω λιγο-λιγο (να μην καταξοδευτώ!!). Βλέποντας και κάνοντας. Τα διδυμα εχουν ιδιαίτερο δεσμο, δεν θα τσακώνονται (ετσι νιωθω) Τώρα το σε ποιον θα μοιάζουνε..... το σκέφτομαι κι εγω! Λέω: εγω περνάω το "πακέτο", στον πατερα θα μοιάσουνε??????????????


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβώς το ίδιο (με το πακέτο) σκέφτομαι και εγώ! Πάντως από τα υπερηχογραφήματα προς το παρόν δεν μοιάζουν καθόλου μεταξύ τους... τουλάχιστον στη μύτη που φαίνεται καθαρά. Αλλά και στη συμπεριφόρα... καμία σχέση... ο ένας είναι πανήσυχος και η άλλη άτακτη... αχ όλο κινείται. Λες να μου βγει καμιά κουνίστρο;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ειναι τελείως διαφορετικές!! Η μια πιο κουνιστούλα, η άλλη πιο τσαμπουκάς! Διαφορετικά παιδακια ειναι!!!

Πλάκα θα εχουνε όμως τα ζουζουνακια μας!!!


u1117860.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...