Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, το ίδιο και τα παιδάκια σας!

ΔΙάβασα για την αδιαθεσία της κόρης σου manoutita και αμέσως ήρθε στο μυαλό και η δική μου κόρη! Περιμένουμε κι εμείς να συμβεί αργά ή γρήγορα(είναι σχεδόν 11,5) και φυσικά την έχουμε προετοιμάσει και της έχουμε μιλήσει....Το άγχος μου είναι να μην συμβεί τώρα που εγώ είμαι μακριά τους....Θεέ μου, δεν θα ήθελα να συμβεί τώρα που θα λείπω...

Αλλά η Domnina ή μάλλον οι γονείς της μου δώσανε μια υπέροχη ιδέα! Θα της στείλω κι εγώ λουλούδια, αν συμβεί και είμαι μακριά! Ναι, αυτό θα κάνω! Είναι καταπληκτική ιδέα! Και μπράβο στους γονείς σου Δομνίνα μου! Υποκλίνομαι!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nora, καλώς μας ήρθες! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Το μικρό σου θαυματάκι είναι αγόρι ή κορίτσι; Εχω κι εγώ ένα κοριτσάκι 8 μηνών! Πιστεύω πως οι μπαμπάδες δύσκολα αποδέχονται ότι τα κοριτσάκια τους γίνονται γυναίκες. Πού θα πάει.....θα το αποδεχτεί και ο δικός σου!

Βασδέλη, γιατί είσαι μακριά από τα παιδάκια σου; Εχω χάσει επεισόδια ή μπορεί να μην θυμάμαι. Αν θες, πες μου! Πάντως είναι όντως μια πολύ καλή ιδέα αυτή που μας έδωσε η Δόμνα!

Δόμνα, πότε έδωσες αυγό στο παιδάκι σου; Εγώ θα δώσω αύριο!

Πήγα στη δερματολόγο που σας είπα! Δερματίτιδα λέει που οφείλεται σε αλλεργικούς παράγοντες! Θεραπεια; Προς το παρόν καμία λόγω θηλασμού. Αλλά κι εγώ τι να κάνω; Υποφέρω λέμε! Θα πάω και σε άλλη δερματολόγο να ζητήσω μία δεύτερη γνώμη για να σιγουρέψω την δερματίτιδα! Να ξέρω τουλάχιστον πώς να το αντιμετωπίσω.......όταν έρθει η ώρα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Μάρτζι μου ευχαριστώ το μωρό ειναι κοριτσάκι. Έχουμε γυναικοκρατια. Θα δώσω κ εγώ αυγό αυτή την εβδομάδα περιμένω απο μια φίλη που βρήκε φρέσκα, η γιατρός μου είπε σφιχτό καλα βρασμένο μόνο τον κρόκο ένα κάθε μέρα μέχρι να χρονίσει. Σίγουρα θα δίνω γύρω στα 4 με 5 εσένα ποσά σου είπε ο δικός σου? η μεγαλη μου σφιχτό δεν το έφαγε ποτέ όταν χρόνισε τις το έδινε μελάτο κ το ευχαριστιόταν. Μένω Αθήνα αν δε βρίσκω φρέσκο μου είπανε για της γεωργικής σχολής απο το σούπερ η τα βιολογικά του Βλαχάκη.

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή γεννήθηκε 36 εβ.και 3 ημερών την πήραμε γρήγορα λόγω προβλημάτων εγκυμοσύνης ήτανε μικρή έμεινε κ εντατική 12 μέρες κάνοντας κ μεγάλο χειρουργείο το πρώτο 24ωρο λόγω σοβαρού προβλήματος. Τα έχουμε αφήσει όλα πίσω ειναι πια πολύ καλα αλλα μου ειναι λιγο ΜΙΝΙΟΝ και την κυνηγάω στο φαί αλλα ειναι πολύ δυναμική κ Τσαουσα κάνει τα δικά της. Για τα Γιαουρτακια που λέγατε τρώει όλα τα παιδικά ευχάριστα κ έτρωγε και τα κρι κρι που ειναι γύρω στα 4 τις εκατό αλλα η εταιρεια έχει προβλημα στην παραγωγή θα το κοιτάξω για πρόβειο η κατσικίσιο εσείς τι δίνετε?? τις κρέμες του εμπορίου δεν της τρώει ευχάριστα σε αντίθεση με τη μεγαλη που τις τζάκιζει και θυμήθηκε τα νιάτα της χα χα!!! Αυτά τα λίγα πολλά. Ελπίζω με τον καιρό να σας μάθω όλες καλύτερα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,κι απο μενα.

Νορα μου καλως ορισες στο παρεακι σου,να σου ζησουν τα παιδακια σου,να ειναι παντα γερα και καλοτυχα και να τα καμαρωνετε.

Οσον αφορα την περιοδο στα κοριτσια μας,κι εγω της ειχα μιλησει πριν απο κανα 2 χρονια,και ειχε παντοτε ενα τσαντακι με τα απαραιτητα μεσα στη σχολικη της τσαντα,γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα κανει την εμφανιση της...κι οντως της ηρθε στο σχολειο κι ηταν πολυ ψυχραιμη.

Να φανταστειτε οτι γυρισε μου ειπε πρωτα πως τα ειχε παει στα διαγωνισματα που ειχε εκεινη τη μερα,και τον ερχομο της περιοδου,μου τον ειπε μετα....τι να πω αυτο το παιδι μου,τερας ψυχραιμιας,σε αντιθεση με τη μανουλα,χιχιχι.

Εμας ο μπαμπας μας το πηρε μια χαρα,εξακολουθει βεβαια να την αποκαλει "μωρο" :tongue:

Κατα τ'αλλα χαιρομαι να διαβαζω τα νεα για τα μωρακια σας που μεγαλωνουν και αλλαζετε αποψεις για τα διαφορα μωρουδιστικα θεματα,λυπαμαι μονο που εγω δε θυμαμαι τιποτα........εχουν περασει και τοσο χρονια.

Λοιπον ομορφες,καλα να περνατε,φιλια πολλα στα μωρουδελια σας!!!

Νορα μου τωρα διαβασα για την περιπετεια της μπουμπους σου,ευχομαι να ειναι πια περαστικη και να ειναι η πρωτη και η τελευται που θα περασετε,για αυτο και παντα λεμε,μονο υγεια,πανω απο ολα.Παντα γερη να ειναι η μικρουλα σου.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα!!!!

Μανου μου στην ηλικια της κορης σου μου ηρθε και εμενα, ακομη το θυμαμαι!!!

Δομνινα πολύ ωραια κινηση τα λουλουδια θα το εχω υποψη για το πολύ μελλον:)

Νορα καλώς ηρθες!!! Και μενα η μπεμπα μου γεννηθηκε 36 και 3 ημερων!!!Βιαζόταν:)

Εχω 3 ερωτησεις

1) Εχετε ραβδομπλέντερ? μπλέντερ ή το απλό mulinex που χρησιμοποιούμε στην κουζίνα?? Πως ξερετε πως εχουν αλεθει πολύ καλα?

2) Ποτε πρεπει να καταβεσουμε το κρεβατι πιο κατω?? Οταν θα πιανετε και θα σηκωνετε μονο του??

3) Βαζετε ακομα τα ζουζουνια στο ρελαξ, μηπως αρχιζει να γινετε επικυνδυνο για τουμπα?


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το μαμά νομίζω ότι θα αργήσω να το ακούσω:shock:

Κορίτσια μου γλυκά.. Τελικά δεν άργησα καθόλου να το ακούσω! Από χθες το γλυκό μου φιρφιρίκι λέει "ΜΑΜΑ".... και κοιτάζω αυτό το γλυκό στοματάκι να το επαναλαμβάνει συνέχεια και παθαίνω απανωτά πατατράκ...:-P


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και μπράβο στους γονείς σου Δομνίνα μου! Υποκλίνομαι!!!!

Βασδέλη μου τώρα που τους έχω χάσει και τους 2 καταλαβαίνω πόσα πολλά πράγματα κάνανε για μένα και για τα αδέρφια μου εκείνα τα χρόνια.. πόσο μας αγαπούσαν και πως μας δείχνανε την αγάπη τους με κάθε τρόπο.. ασχέτως αν τότε δεν μπορούσα να το δω ή να το καταλάβω..

Έδωσα στο γιο μου το όνομα του πατέρα μου για να τον έχω κατά κάποιο τρόπο κοντά μου συνέχεια.. Και κάθε φορά που σκέφτομαι πως να αντιμετωπίσω κάποια συμπεριφορά του μικρού σκέφτομαι τι θα έκανε η μητέρα μου στη θέση μου.. Και αισθάνομαι γεμάτη! Χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα έστω και λίγο να απαλύνεις την απουσία σου στα μάτια της κόρης σου..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νόρα μου καλώς μας ήρθες στην παρέα μας.. Φαντάζομαι χαρά που έκανε η μεγάλη σου κόρη με τον ερχομό της μικρής.. Και ναι, ύστερα από τόσα χρόνια δικαιωματικά τη φωνάζετε "θαυματάκι".. λυπάμαι που αναγκάστηκε τόσο μικρή να κάνει τόσο σοβαρό χειρουργείο και να ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ αλλά αφού πήγαν όλα καλά και τα αφήσατε όλα πίσω σας είμαι σίγουρη πως θα εξελιχθεί τέλεια!

Μη τη ζορίζεις στο φαγητό.. Όπως πολύ σωστά έλεγε η μητέρα μου "αν το παιδί πεινάσει, θα φάει, χαζό δεν είναι"..

Εγώ προσωπικά δεν έχω δώσει ακόμη αυγό στο γιο μου και ας διανύουμε τον 11ο μήνα.. Η γιατρός μας έχει καθυστερήσει λιγάκι όπως και με το ψάρι αλλά δεν αγχώνομαι καθόλου.. Προς το παρόν ο μικρός μου τρώει τα πάντα και θέλω να ελπίζω πως έτσι θα συνεχίσει και στο μέλλον!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!!

Εχω 3 ερωτησεις

1) Εχετε ραβδομπλέντερ? μπλέντερ ή το απλό mulinex που χρησιμοποιούμε στην κουζίνα?? Πως ξερετε πως εχουν αλεθει πολύ καλα?

2) Ποτε πρεπει να καταβεσουμε το κρεβατι πιο κατω?? Οταν θα πιανετε και θα σηκωνετε μονο του??

3) Βαζετε ακομα τα ζουζουνια στο ρελαξ, μηπως αρχιζει να γινετε επικυνδυνο για τουμπα?

Οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου:

1) Έχω το multi της Kenwood που χρησιμοποιώ στην κουζίνα. Θα βεβαιώνεσαι πως ότι φαγητό ή φρούτο θα αλέσεις να το έχεις κόψει σε πολύ μικρά κομματάκια και να προσθέτεις πάντα λίγο νεράκι με τα φρούτα και λίγο ζουμάκι από το φαγητό με το φαγητό. Αν νομίζεις ότι δεν έχει χτυπηθεί καλά θα προσθέτεις και άλλο νεράκι και θα ξαναλέθεις μέχρι να γίνει κρέμα.

2) Εγώ ακόμη δεν έχω κατεβάσει το κρεβάτι πιο κάτω.. παρόλο που καταφέρνει και σηκώνεται όρθιος στο πάρκο, το κρεβάτι του ΙΚΕΑ που μας έχουν δανείσει έχει τελείως διαφορετικά κάγκελα και ακόμη δεν έχει βρει τον τρόπο να φέρνει το κορμάκι του κοντά στα κάγκελα για να σηκωθεί. Είναι κοντά και δεν τον βολεύουν..

3) Ριλάξ δεν τον έβαλα καθόλου.. δεν το ήθελε με τίποτε.. Πάντως ξέρω ότι η χρήση τους είναι για μέχρι 8 κιλά..

Ελπίζω να σε διαφώτισα κάπως..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα ευχαριστώ για τα καλα σας λόγια. Τι να πρώτο απαντήσω. Δομνινα η μεγαλη μου χάρηκε με το μωρό αν κ την πρώτη μέρα που τη φέραμε σπίτι φοβήθηκε που ήταν τόσο μικρή γιατί όπως μας είπε αργότερα την περίμενε λιγο μεγαλύτερη και γενικά νομίζω ότι περίμενε να δει ένα μωρό γύρω στους 2 η 3 μήνες που ειναι πιο πιανουμενο. Ζηλεύει και λιγο και το δείχνει κάποιες στιγμές αλλα είμαι ευχαριστημένη που δεν το κρατάει μέσα της. Τώρα Μαγδα εμείς το κρεβάτι το έχουμε στο πιο χαμηλο γιατί γενικά φοβάμαι κ όπως γυρνάει η μπεμπα και ειναι πάνω απο τα σκεπασματα της θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εγώ έχω απλό μπλεντερ μικρό της κουζίνας το κάνω όπως η Δομνινα και πατάω και λιγο παραπάνω για να ειμαι σίγουρη. Επειδή κάποιες φορές μου έχει ξεφύγει το Μήλο πλένω πολύ καλα τα χέρια και τσεκάρω κ με τα δάχτυλα μου.το ρηλαξ με βόλεψε πολύ μέχρι τους 6 μήνες και πιο πολύ στο θεμα του φαγητού πάντα με επίβλεψη αν κ όταν την έδενα ήταν Παναγία. Κάποια στιγμή θα σταματήσω να γράφω σεντόνια το υπόσχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Να' μαι κι εγώ!

Νόρα μου, εύχομαι να είναι καλά το μωράκι σου από εδώ και πέρα! Ηταν πολύ δύσκολο αυτό που περάσατε αλλά ευτυχώς πήγαν όλα καλά!

Εμείς δώσαμε σήμερα κρόκο αβγού! Μια μικρή κουταλίτσα της έδωσα. Της άρεσε πάρα πολύ κι είμαι σίγουρη πως αν της έδινα κι άλλο θα το έτρωγε όλο! Το έβρασα γύρω στα 8 λεπτά, έλιωσα τον κρόκο με το πηρούνι κι έριξα λίγο λάδι και λεμόνι (μόνη μου το έκανα αυτό, δεν μου το είπε η γιατρός). Ο άντρας μου επέμενε να βάλουμε και νερό. Εγώ δεν έβαλα, αλλά την επόμενη φορά θα βάλω και λίγο νερό για να γίνει σαν κρέμα!

Νόρα, εμας η γιατρός είπε 3 αβγά την εβδομάδα να της δίνουμε!

Δομνα, είπε μαμά;;;;; μπραβο, βρε! Εμένα η δική μου όταν της λεει ο μπαμπάς της "φώναξε τη μαμά", γυρίζει, με κοιτάει και κάνει "αααααα". Εχει πολλη πλάκα!

Μάγδα, όπως σου τα ειπαν τα κορίτσια!

Κι εγώ απλό μούλτι έχω και μου τα αλέθει τέλεια! Στα φρούτα για αρχή βάλε λίγο ζεστό νεράκι. Μετά που θα είναι περισσότερο, θα αλέθονται τέλεια!

Μανου, όντως πολύ ψύχραιμη η κόρη σου! Μπράβο της!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Α, Νόρα, εγώ παίρνω το γιαούρτι από τη "Δωδώνη", το αγελαδινό! Της βάζω όμως και μπανάνα μέσα, γιατί σκέτο δεν της πολυαρέσει!

Δόμνα, εμάς μας είπε να ξεκινήσουμε και ψάρι αλλά εγώ θα το καθυστερήσω λίγο, γιατί το ψιλοφοβάμαι!

Αλήθεια, φακές έχει φάει ο δικός σου; Εγώ χθες της έφτιαξα φακόρυζο και το τσάκισε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Βασδέλη, γιατί είσαι μακριά από τα παιδάκια σου; Εχω χάσει επεισόδια ή μπορεί να μην θυμάμαι.

Αυτή η εγκυμοσύνη μας βγήκε λίγο ζόρικη margi. Έχω επιπωματικό πλακούντα και πρέπει να προσέχω πάρα πολύ!Επίσης το παιδί έχει πιαστεί χαηλά μέσα στην μήτρα.... Όχι βάρη, όχι κούραση, όχι περπάτημα πολύ....και φυσικά χρειάζομαι 15ήθερη παρακολούθηση...γιαυτό και είμαι στην Αθήνα....

Οσον αφορα την περιοδο στα κοριτσια μας,κι εγω της ειχα μιλησει πριν απο κανα 2 χρονια,και ειχε παντοτε ενα τσαντακι με τα απαραιτητα μεσα στη σχολικη της τσαντα,γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα κανει την εμφανιση της...κι οντως της ηρθε στο σχολειο κι ηταν πολυ ψυχραιμη.

Για το ίδιο ακριβώς την έχω προετοιμάσει κι εγώ εδώ και ένα χρόνο περίπου....Στην τσάντα της έχει σε ειδική εσωτερική θέση τα απαραίτητα μήπως και αδιαθετήσει στο σχολείο....επίσης το καλοκαίρι που είχε πάει κατασκήνωση πάλι κουβαλούσε το ..... kit της περιόδου!!!!:D:D:D:D

Νόρα καλωσήρθες! Να σουμζήσουν οι κόρες σου!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Πο πο πολλά πράγματα που λέτε μου θυμίζουν έμενα. Η κόρη μου κουβαλούσε σερβίετα στη τσάντα της απο την Πέμπτη δημοτικού τους είχε μιλήσει η δασκάλα τους που τη λατρεαυνε, μας πρόλαβε βέβαια η δασκάλα, αν κ κάποιες συμμαθήτριες της είχαν αδιάθετησει ήδη. Εμένα αδιάθετησει πέρυσι στην έκτη τα χριστουγεννα, ήταν σπίτι με τη μητέρα μου γιατί εμείς είχαμε βγει. Vasdeli σ ευχαριστώ το τέταρτο περιμένεις? η δεν καταλαβαίνω καλα. Τέλος πάντων εγώ στη μεγαλη είχα καθίσει ακινησία απο τον πέμπτο αμέσως μετα του β επιπέδου την εξέταση γιατί ήταν προδρομος ο πλακουντας. Ο οποίος όμως ανέβηκε αρκετά μέχρι το τέλος αλλα ο γιατρός δεν με άφησε να βγω απο το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...