Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Γυρισαμε απο τον γιατρο, μας εκανε το εμβολιο εχουμε μονο συναχακι, πηγαμε και βολτιτσα κοιταξαμε για φωτογραφο!!! Ειμαστε 7 κιλα και μολις 64 ποντους:-):smile::-) ο γιατρος ειπε πως ειναι καλά και θα αρχισουμε κρεμες σε ενα μηνα δηλαδη 10 Φεβρουαριου!!! Εχουμε ακομη, τσαμπα βιαστηκα και αγορασα κουταλακια και μπολακια!!!!

Δεν σκεφτεσε να κανεις πιλάτες??? Εγω θα ηθελα αλλα ακομη δεν ειμαι ετοιμη να αφησω το μωρο(εχω φαει κολλημα μαζι της:))


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Magda μου, μπράβο βρε! Μεγαλώσατε πολύ! Φτου! φτου! Εμείς 5μισι μηνών ήμασταν 6800. Τελικά το μητρικό γάλα, κορίτσια, είναι όλα τα λεφτά! Και θυμάμαι που ΄΄όταν ξεκίνησα αποκλειστικό θηλασμό, πολλοί έσπευδαν να μου επισημαίνουν κάθε τρεις και λίγο πως κακώς δεν δίνω και ξένο και πώς θα μεγαλώσει το παιδί..........

Δόμνα, να ξεκινήσεις πιλάτες! Θα σου κάνει πολύ καλό. Πήγαινε μία φορά την εβδομάδα! Το σκέφτομαι κι εγώ για την μέση μου......Ασε που θα κάνεις και κορμάρα!!!!

Εμείς κάναμε σήμερα την δεύτερη απόπειρα να φάμε τραχανά. Εβαλα κι ανθότυρο μέσα! Βελτιωθήκαμε!Από μία κουταλιά που είχε φάει την προηγούμενη φορά, σήμερα έφαγε 5! Ε, μετά ανέλαβε η φαρίν λακτέ.......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα..

Πολύ θα το ήθελα να κάνω πιλάτες αλλά με το ωράριο της δουλειάς μου δυστυχώς δεν είναι εφικτό.. Προς το παρόν μέχρι τον Ιούνιο σχολάω στις 6 και σπίτι φτάνω κατά τις 7.. Μετά αναλαμβάνω το μωρό.. Από τον Ιούνιο και μετά θα σχολάω στις 7 και κατά συνέπεια θα φτάνω σπίτι κατά τις 8..

Ένα Σάββατο που έχω ελεύθερο δεν έχω διάθεση.. έχω τόσες άλλες δουλειές να κάνω το Σάββατο.. τέλος πάντων.. θα δω..

Σήμερα αποφασίσαμε να τον βάλουμε για πρώτη φορά στη στράτα.. Για να δούμε πως θα αντιδράσει..

Μάρτζι μου εγώ τραχανά δεν του έχω δώσει ακόμη.. Δεν μου αρέσει εμένα προσωπικά καθόλου και δεν ξέρω να τον φτιάχνω αλλά και η παιδίατρος δεν μου τον ανέφερε..

Μάγδα μου έχετε τέλειες αναλογίες.. Πως είναι η Ξάνθη τώρα; κρύο; Σκέφτομαι μήπως έρθω τον Μάρτη καμιά βόλτα στους κουμπάρους..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bre Δόμνα μου, δίκιο έχεις! Πού να βρεις το χρόνο! Εχεις πολύ τρεξιμο, ρε κορίτσι! Ελπίζω τουλάχιστον να μην χειροτερέψει η σκολίωση!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

ΤΣΑΑΑ:D

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ:D:D:D:D

διαβασα λιγο την τελευταια σελιδα

περαστικα στα μαναρακια σασ(και τα δικα μου αρρωστα τα χω δηλαδη)

υγραντιρα για τον βηχα μονο αυτοσ με εσωσε στα παιδια μου ,χωρισ αυτον δεν ξερω τι θα εκανα τα βραδια!!!

καντε το και θα κοπει ο βηχασ μαχαιρι σασ λεω;);)

φιλια σε ολεσ


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Καλως την Θενια:):):) Ο συζυγος μου με εχει φαει να παρουμε υγραντηρα, αλλα δεν ξερουμε ποιον:):)

Ερωτηση: τα παιχνιδακια της τα σαπουνιζω και της τα δινω και τα βαζει στο στομα, εσεις κανετε κατι αλλο??? Μηπως να ριχνω καυτο νερο???

__________________


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλώς την Θένα!!!!! Πού είσαι βρε ψυχη;;Χαθηκες τελείως.........

Μάγδα, κι εγώ έτσι τα κάνω (με σαπουνάκι και νερό). Τώρα τελευταία βέβαια έχω αραιώσει τα πλυσίματα για να παίρνει και αντισώματα (χι! χι!)


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Είδα φως και μπήκα..

Κι εμείς είμαστε καλά.. Βγάζουμε συνεχώς δοντάκια (χθες έκανε την εμφάνισή του το 4ο παρακαλώ).. Μπουσουλάμε και θέλουμε φυσικά να στεκόμαστε όρθιοι και να μας κρατάει ο οποιοσδήποτε για να κάνουμε βηματάκια.. Είμαστε χαμογελαστοί, κοινωνικοί και αγαπησιάρηδες..

Καλώς τη Θένα μας.. περαστικά στα παιδάκια σου.. είμαι σίγουρη ότι τώρα πια έχουν μεγαλώσει πολύ και έτσι είναι πιο συνεργάσιμα!

Μάρτζι μου κι εγώ ελπίζω να μην επιδεινωθεί περισσότερο η σκολίωση γιατί πραγματικά ταλαιπωρούμαι! Όσον αφορά τα παιχνίδια του μωρού.. πλέον μόνο ξέπλυμα με νερό.. Αφού τα ρίχνουμε κάτω 1258 φορές τη μέρα!

Όσον αφορά τα υπόλοιπα κοριτσάκια ελπίζω και εύχομαι να είστε καλά και να περνάτε τέλεια!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domna, τι γιαουρτάκι δίνεις στο μωρό; ΑΠό πότε το ξεκινήσατε; Σου το τρώει;

Εμείς ξεκινήσαμε γιαούρτι πριν μία εβδομάδα περίπου, της δίνω πρόβειο, αλλά δεν το τρώει σκέτο!

Η μικρή μου λέει "μπα - μπά" μόλις βλέπει τον πατέρα της, πράγμα που με κάνει να πιστεύω πως πλέον αντιλαμβάνεται τη σημασία της λέξης.

Εμένα, όταν θέλει να την κοιτάξω, με φωνάζει με κραυγούλες του τύπου "ααααα!" και μόλις γυρίζω να την κοιτάξω τρελαίνεται στην χαρά! Προσποιούμαι μετά πως δεν την βλέπω κι αρχίζει πάλι να με φωνάζει!

Στρώσαμε στο σαλόνι πάνω στο χαλί στρωματάκια και καθόμαστε εκεί! Εχει λίγες μέρες που σηκώνεται και κάνει τη στάση του μπουσουλήματος χωρίς να μπουσπουλάει όμως! Απλά κάθεται στα γονατάκια της και κάνει μπρος πίσω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Domna, τι γιαουρτάκι δίνεις στο μωρό; ΑΠό πότε το ξεκινήσατε; Σου το τρώει;

Εμείς ξεκινήσαμε γιαούρτι πριν μία εβδομάδα περίπου, της δίνω πρόβειο, αλλά δεν το τρώει σκέτο!

Η μικρή μου λέει "μπα - μπά" μόλις βλέπει τον πατέρα της, πράγμα που με κάνει να πιστεύω πως πλέον αντιλαμβάνεται τη σημασία της λέξης.

Εμένα, όταν θέλει να την κοιτάξω, με φωνάζει με κραυγούλες του τύπου "ααααα!" και μόλις γυρίζω να την κοιτάξω τρελαίνεται στην χαρά! Προσποιούμαι μετά πως δεν την βλέπω κι αρχίζει πάλι να με φωνάζει!

Στρώσαμε στο σαλόνι πάνω στο χαλί στρωματάκια και καθόμαστε εκεί! Εχει λίγες μέρες που σηκώνεται και κάνει τη στάση του μπουσουλήματος χωρίς να μπουσπουλάει όμως! Απλά κάθεται στα γονατάκια της και κάνει μπρος πίσω!

Μάρτζι μου εγώ βασικά του έχω δώσει αγελαδινό σκέτο και το τρώει ευχαρίστως καθώς και τα παιδικά γιαουρτάκια της Advance με δημητριακά, φαρίν λακτέ και μήλο αχλάδι.. Τα τρώει όλα πολύ άνετα διότι είναι φαγάνας ο μικρός μου.. Πρόβειο δεν του έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά είμαι σίγουρη πως θα το φάει και αυτό..

Κι εμένα ο δικός μου τρελλαίνεται με τον πατέρα του.. Το μπαμπά το λέμε πλέον 150 φορές τη μέρα είτε είναι ο μπαμπάς μας παρών είτε απών.. δεν μας κάνει καμία διαφορά.. Επίσης λέει συνέχεια τατατατα και τρελλαίνομαι διότι το λέει τόσο ωραία!

Το μαμά νομίζω ότι θα αργήσω να το ακούσω:shock:

Πάντως κάθε μέρα κάνει και κάτι διαφορετικό.. έχω πάθει πλάκα μαζί του, το ομολογώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολυ καλημερα στις γλυκες μανουλες!

Μα ειναι να μην τρελαινεστε με τις ζουζουνιες των μωρων σας;Εδω λιγωνομαι εγω που σας διαβαζω και θυμαμαι τα καλα της κορης μου....κι οσο πλησιαζουν τα γενεθλια της,δεν το πιστευω οτι εφτασε τα 13 της χρονια!!!

Κοριτσια κρατηστε καθε στιγμη απο τα παιδακια της,ειναι τοσες πολλες,και αλλαζουν μερα με τη μερα,και μπορει να ερθουν μερες που θα αναπολειτε τα πρωτα τους χρονια,αλλα πιστεψτε καθε στιμγη μαζι τους ειναι μοναδικη.

Ακομα κι αυτες οι "αχαρες" μερες που ζουμε της εφηβειας.Βεβαια να μην ειμαι αχαριστη,δεν εχω παραπονο,η μικρη ειναι πολυ ΟΚ.Καλα σας ειπα οτι το κοριτσι μου "μεγαλωσε" και αδιαθετησε;Το πρωτο σοκ το περασα η μανουλα,αλλα η μικρη ηταν τελειως cool......αχ αλλο ενα σημαδι,οτι μεταμορφωνεται και μεγαλωνει!!!!!!!!!!

Πολλα φιλακια,καλο Σ/Κ και να περνατε ομορφα!!!:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Manoutita μου γλυκιά.. ορόσημο για την κόρη σου η αδιαθεσία της!!!

Θυμάμαι κι εγώ την πρώτη φορά που αδιαθέτησα! Μόλις είχε γεννηθεί η αδερφή μου (15 Νοέμβρη γεννήθηκε κι εγώ αδιαθέτησα 16)! Βλέπεις έχουμε 12 χρόνια διαφορά.. από το σοκ το έπαθα εγώ.. Δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ την τεράστια ανθοδέσμη που μου έστειλαν οι γονείς μου για να γιορτάσουμε το γεγονός..

Ο μικρός μου έκλεισε τους 10 μήνες ζωής χθες και διανύουμε ήδη τον 11ο.. Ακόμη δεν το πιστεύω ότι αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου.. Κάθε βράδυ που ξυπνάει και τον παίρνω αγκαλιά ακουμπάει το κεφαλάκι του στον ώμο μου και τα χεράκια του τα βάζει γύρω από το λαιμό μου και παραδίδεται στον Μορφέα.. για μένα είναι η ωραιότερη στιγμή.. Μακάρι να μένανε για πάντα μωράκια..

Σήμερα χειρουργήθηκε η μεγάλη ανηψούλα μου για κρεατάκια (7.5 χρονών παιδάκι)! Το μωρό μου.. όλο μου έλεγε, "Μη φύγεις, θέλω να σε δω" και με έπαιρνε αγκαλίτσα.. Ευτυχώς όλα καλά πήγαν..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Manou, τι νέα είναι αυτά; Αντε, καλώς την δεχτήκατε βρε! Εγινε πλέον η κορούλα σου μία ολόκληρη γυναίκα!

Δομνα, η αγκαλιά και τα χεράκια γύρω από το λαιμό με ξετρελαίνουν κι εμένα!

Περαστικά στην ανίψια σου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα δέχεστε νέες στη παρέα σας? έχω 2 κοριτσάκια η μεγαλη μου ειναι 12μιση και το μικρό μας θαύματάκι μόλις 8 μηνών. Διάβασα την τελευταία σελίδα κ θέλω μα σας γράψω πολλά. Πρώτα πρώτα η μεγαλη μου αδιάθετησε ακριβώς πριν ένα χρόνο και ήταν πολύ πολύ ψύχραιμη σε αντίθεση με μένα και βέβαια κ τον πατέρα που τα χάσε τελείως! Ο άντρας μου όμως νομίζω ότι αρνείται πεισματικά να δει ότι το κοριτσάκι μας μεγάλωσε πραγματικά. Θέλω να ρωτήσω κ πολλά τις νέες μανούλες γιατί κ εγώ αισθάνομαι έξω απο τα νερά μου και ειναι σαν να μεγαλώνω το πρώτο μου παιδι. Θα επανέλθω δριμύτερη ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...