Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Ευχαριστουμε πολύ Τσερυ!!!

Δομνινα μου ναι τελικα το γαλατακι μου την μεγαλώνει:):):) Αν και ζοριστικα πολύ τωρα ειναι ωραία:):)

Μαρτζυ μου θα βρητε λυση στο θεμα του νουνου δεν σε φοβαμαι εσενα:):):)

Δομνινα μου εσυ δεν εχεις βαπτηστικο στην Ξανθη???? εκει ειμαι τωρα εαν ερθεις να μου πεις!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Basdeli, ευχομαι να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσύνη, ανέφελη και όμορφη! Προσπαθούσατε για τέταρτο ή ήρθε από μόνο του;

Χαιρετίσματα στη Μαριαέφη!

Ναι, το θέλαμε, φυσικά!...δεν προσπαθήσαμε και πολύ....:tongue: και να φανταστεί κανείς ότι τον Ιούνιο είχα και μια βιοχημική....

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το θέλαμε, φυσικά!...δεν προσπαθήσαμε και πολύ....:tongue: και να φανταστεί κανείς ότι τον Ιούνιο είχα και μια βιοχημική....

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!

Vasdeli μου μην μας τα πετάς έτσι αυτά:D

Μακάρι να ήσουν κοντά να μου έλεγες το μυστικό!:cool:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου εσυ δεν εχεις βαπτηστικο στην Ξανθη???? εκει ειμαι τωρα εαν ερθεις να μου πεις!!!!!

Ναι Μάγδα μου.. το πολυαγαπημένο μου βαφτιστήρι είναι στην Ξάνθη.. Μακάρι να μπορούσα να έρθω τώρα στις γιορτές αλλά δεν το βλέπω :roll:

Μένετε μόνιμα εκεί τώρα;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vasdeli μου μην μας τα πετάς έτσι αυτά:D

Μακάρι να ήσουν κοντά να μου έλεγες το μυστικό!:cool:

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!! Πες το μυστικό τώρα!:tongue:

Μπράβο σας πάντως που συνειδητά πήρατε την απόφαση σε τόσο δύσκολες εποχές να φέρετε ένα ακόμη παιδάκι στον κόσμο! Μπράβο και πάλι μπράβο!

Δόμνα, θύμισε μου λίγο, ρε κορίτσι! Έγκυος δεν ήσουν όταν πήγες να βαφτίσεις το παιδάκι στην Ξάνθη; Πόσο μηνών ήσουν τότε;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Όμορφο και ήρεμο σαββατοκύριακο να έχουμε! Ο μικρός μου αυτή τη στιγμή κάθεται στον καναπέ με τον πατέρα του και παρακολουθεί τα ζουζούνια.. κουνάει χέρια, πόδια, κεφαλάκι και δείχνει να συμμετέχει ενεργά!

Αυτή τη βδομάδα τα έχουμε πάει πολύ καλά με το θέμα του ύπνου! Από τη μέρα που του άναψα aircondition το βράδυ για να κοιμηθεί κοιμάται πολύ καλά με ελάχιστα ξυπνήματα το βράδυ για φαγητό και μετά νάνι κατευθείαν. Τελικά μάλλον κρύωνε ο μικρούλης μου!

Μάρτζι μου καλά θυμάσαι. Έγκυος ήμουν και μόλις είχα μπει στον 7ο μήνα.. Δυο φορές έχω πάει στην Ξάνθη και την έχω λατρέψει. Θα ήθελα να μπορούσα να πηγαίνω συχνότερα αλλά είναι πολύ μακριά και δεν αξίζει όλη αυτή η ταλαιπωρία και τα έξοδα μόνο για σαββατοκύριακο..

Αλήθεια γιορτές που θα κάνετε; Εμείς στο σπίτι μας (Αθήνα) μιας και εγώ δεν έχω καθόλου άδεια.. Ίσως πάμε τα φώτα στο χωριό!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Vasdeli μου μην μας τα πετάς έτσι αυτά:D

Μακάρι να ήσουν κοντά να μου έλεγες το μυστικό!:cool:

Αχαχαχα! Σε καλό σου Δομνίνα μου...

Μυστικό δεν έχει μπρε...:tongue::tongue::tongue::tongue:

Μονιμα οχι λογω της δουλειας του αντρα μου, αλλα τωρα μενουμε εδω:):):)

Αχα! Θράκη! Πατρίδα! <3

Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!! Πες το μυστικό τώρα!:tongue:

Μπράβο σας πάντως που συνειδητά πήρατε την απόφαση σε τόσο δύσκολες εποχές να φέρετε ένα ακόμη παιδάκι στον κόσμο! Μπράβο και πάλι μπράβο!

Ευχαριστούμε margi μου...να σου πω...ποτέ δεν έλεγα ότι θα ήθελα μεγάλη οικογενεια...προέκυψε στην πορεία! Είναι μεγάλη η επιθυμία μας...τώρα προσεύχομαι να έρθουν όλα καλά και να τα καταφέρει και αυτό το παιδάκι να γεννηθεί....γιατί πολλά έχουν δει τα μάτια μου και έχει φάει πολύ χώμα η μούρη μου....:|


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή βδομάδα να έχουμε! Τι μου κάνετε;

Εμείς είμαστε πολύ καλά.. Μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε και κάνουμε νάζια.. έχει βγάλει δοντάκια και κάνει τρελλές γκριμάτσες και σκάμε στα γέλια με το που τον βλέπουμε!

Χθες έκανε και πρώτη φορά κούνια και το καταευχαριστήθηκε το μικρό μου κουρκουμπίνι! Για μας είναι τα πρώτα Χριστούγεννα που έχω το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου αλλά δεν στολίσαμε και ούτε πρόκειται.. Βλέπετε ούτε σε μένα ούτε στο σύζυγο αρέσουν τα Χριστούγεννα και έτσι δεν στολίζαμε γενικότερα. Το μωρό είναι πολύ μικρό για να καταλάβει και έτσι το στόλισμα αναβάλλεται για του χρόνου. Έκανα πάντως υποχώρηση και στρώσαμε χαλιά για να μπορεί το μωράκι μου να κάθεται κάτω και να παίζει!

Σας φιλάμε γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δόμνα μου, δεν σου αρέσουν τα Χριστούγεννα; Εγώ πάλι τρελαίνομαι....Του χρόνου δεν σε βλέπω να μπορείς να αποφύγεις στολισμό! Μάλλον από του χρόνου θα αρχίσουν να σας αρέσουν κι εσάς αυτές οι γιορτές, σαν θα βλέπετε το γιόκα σας να κάνει τρέλες για τον Αι- Βασίλη και το δέντρο!

Εμείς στολίσαμε, αλλά η μικρή δεν ενθουσιάστηκε με το δέντρο. Σημασία δεν του δίνει! Κάνει όμως τόση χαρά μόλις βλέπει τους Αι Βασίληδες που έχουμε! Εχουμε έναν μικρό, έναν μεγάλο κι έναν με μουσική! Σας πληροφορώ πως ξέρει πού είναι ο καθένας! Την ρωτας "πού είναι ο Αι Βασίλης με το ποδηλατο;" και γυρίζει τα ματάκια της, τον κοιτάζει και γελάει!

Σας είπα που φτιάξαμε το δωμάτιο; Εκεί να δείτε χαρές που κάνει!

Δόμνα, τι γεύματα δίνεις τώρα στον μικρός σου; Τραχανά βάλατε; Ζυμαρικά; Εμείς μπορούμε να ξεκινήσουμε και λέω αύριο να της φτιάξω κοτόπουλο με αστράκι, καρότο και σέλινο. Πώς σου φαίνεται;

Τα απογεύματα τι του δίνεις; Εγώ κρέμα και σε καμία εβδομάδα λέω να κάνω εναλλαγές κρέμα- τραχανά. Κι όταν μπει το γιαούρτι μετά τον 8ο προσθέτω κι αυτό! Πες μου κι εσύ τι κάνεις για να παίρνω ιδέες!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου,

Εμείς το μεσημέρι τρώμε είτε κοτόπουλο με λαχανικά (πατάτα, καρότο, κολοκύθα, φασολάκια, κουνουπίδι, μπρόκολο) και ρυζάκι ή πεπονάκι ή φιδέ ή μοσχάρι με όλα αυτά τα λαχανικά σε συνδυασμό με το ρυζάκι, πεπονάκι, φιδέ.. Το απόγευμα του δίνω εναλλακτικά είτε το ίδιο μεσημεριανό χωρίς κρέας όμως, είτε γιαούρτι πρόβειο ή αγελαδινό σκέτο είτε φαρίν λακτέ.. Ακόμη δεν έχουμε ξεκινήσει τραχανά και δεν ξέρω και πότε και αν θα ξεκινήσουμε..

Ψάρι και αυγό θα φάμε σε κανένα μήνα μας είπε η γιατρός.. κοντά στον 10ο δηλαδή!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα στην μπέμπα αστράκι, κοτόπουλο, καρότο και σέλινο! Δεν της άρεσε.......Ενώ τρώει το μεσημεριάνο της πάντα ( μέχρι στιγμής έτρωγε λαχανικά σε διάφορους συνδυασμούς και κοτόπουλο), ε, σήμερα ζήτημα να έφαγε 15 κουταλιές ( και πολύ βάζω).

Εσεις τι κάνετε; πώς είναι τα μωράκια σας;

Εμείς παιδευόμαστε λίγο τα βραδια! Πολύ ανησυχη είναι. Ξυπνά συχνά και τα έχω κυριολεκτικά παίξει! Πολύ κούρασμένη ξυπνάω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου μπορεί να μην της άρεσε το σέλινο! Του δικού μου δεν του άρεσε το κολοκυθάκι ενώ ήθελε το φαγητό χωρίς αλάτι και με λάδι-λεμόνι.. έχουν κι αυτά τα γούστα τους..

15 κουταλιές δεν είναι και λίγες.. μπορεί να βγάζει κανένα δοντάκι και γενικά να μην είναι πολύ ορεξάτη. Το βράδυ μπορεί να ξυπνάει γιατί κρυώνει.. το έχεις ψάξει καθόλου;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domna μου, το σέλινο το τρώει! Γενικώς το μεσημεριανό (κοτόπουλο, πατάτα, κολοκυθάκι, καρότο, σέλινο) το τρώει όλο! Πολλές φορες μαζί με όλα αυτά προσθέτω είτε μπρόκολο, είτε κουνουπίδι, είτε φασολάκι! Επίσης δοκίμασα με παραλλαγές πράσινη πιπεριά, ντομάτα και κρεμμύδι! Όλα της αρέσουν! Το μόνο που δεν της άρεσε ήταν το ζυμαρικό! Θα της το ξαναδώσω, εννοείται!

Σήμερα σκέφτομαι να της δώσω τραχανά το απόγευμα! Για να δούμε πώς θα το δεχτεί!

Για το βράδυ δεν έχω καταλάβει τι την ενοχλεί! Πολλές φορές την παίνρω και στο κρεβάτι και την θηλάζω. Αποκοιμιέται εκεί και την αφήνω και κοιμόμαστε μαζί. Ε, πάλι ξυπνάει και αν δεν την βάλω στο στήθος δεν ησυχάζει! Τα πάνω δοντάκια της πρέπει να είναι γιατί τα περιμένουμε να ξεπεταχτούν καιρό τώρα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...