Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 4
      • Δύναμη! 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Λοιπόν, σήμερα η κορούλα μου άρχισε να λέει "μπαμπά". Δεν το κανει συνειδητά- εννοείται! Απλά επαναλαμβάνει τη συλλαβή "μπα"! Το πουλάκι μου! Από το πρωί αυτό κάνει συνέχεια! Εννοείται πως κατουρηθήκαμε από τη χαρά μας!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

Μαρτζυ μου αχ τι τελειο φιλακι στο μπαμπακα και να λεει και μπαμπακα!!!!!!:):):)

Δομνινα μου περαστικα!!!

Εγω δεν εκλεισα ματι την νυχτα, η μικρη εβηχε καιειχε μια ανυσηχια, ετρωγε ανα 3 ωρες, τωρα κοιματε!!! Αχ πολύ στεναχωριεμαι που την ακουω να βηχει(δεν βηχει συνεχεια), δεν ξερω ποναει ή κατι την εννοχλει στο λαιμουδακι. Την Παρασκευη εχουμε γιατρο για εμβολιο, μηπως να τον παρω πιονωρις??? Πυρετο δεν εχει ουτε μυξουλες(οσο ειχε παντα) αλλα νομιζω οτι ειναι μπουκωμενη!!!Και ο δικος μου λαιμος ποναει το πρωι που ξυπναω!!! Αχ πολύ αγχωθηκα....


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Magda μου, αφού αγχώθηκες τόσο πολύ, μόνο και μόνο για να σου φύγει η στενοχώρια, πάρε τον γιατρό και κανόνισε να την πας! Μόνο έτσι θα ηρεμήσεις! Αχ, εμείς οι νέες μανούλες! Φοβομαστε με το παραμικρό και καλά κάνουμε! Περαστικούλια στην μικρούλα σου!

Κι εγώ χάλια είμαι! Οι δερματολογικοί ερεθισμοί στο αυτι και στην περιοχή εκεί κάτω βρίσκονται σε έξαρση! Δεν μπορώ να βάλω και κορτιζονούχα αλοιφή και παιδεύομαι με φυτικές που δεν μου κάνουν τίποτα! Αυτό το πρόβλημα με κάνει πλέον να σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κόψω το θηλασμό για να κάνω θεραπεία της προκοπής! Θέλω να πασαλειφτώ με κορτιζόνη λέμε, μπας και ηρεμήσω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζυ μου μετα την γεννα ειχα το ιδιο προβλημμα χαμηλα και ο γιατρος μου ειπε ή canesten υποθετα ή κρεμα dactodor εγω πηρα την κρεμα, μεσα εγραφε πως μονο εαν το κρινει απαραιτητο ο γιατρος αλλα αφου μου την εδωσε ο γυναικολογος την χρεισιμοποιησα κανονικα. Τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Είμαι και γω μανούλα με μια μικρή μπουμπού 6 μηνών. Μου άρεσε το θέμα σας! Να λέμε τα νέα μας κτλ το μόνο οτι δεν εχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες ειναι πολλές!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρτζυ μου μετα την γεννα ειχα το ιδιο προβλημμα χαμηλα και ο γιατρος μου ειπε ή canesten υποθετα ή κρεμα dactodor εγω πηρα την κρεμα, μεσα εγραφε πως μονο εαν το κρινει απαραιτητο ο γιατρος αλλα αφου μου την εδωσε ο γυναικολογος την χρεισιμοποιησα κανονικα. Τον εμπιστευομαι με κλειστα ματια.
Μαγδα μου, εμένα το πρόβλημα είναι πιο σύνθετο! Πρόκειται για κάτι δερματολογικό που συνεχώς είναι σε έξαρση! Αν βάλω αλοιφή, περνάει, αλλά μετά από λίγες μέρες ξαναφουντώνει με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι κάθε τρεις και λίγο να βάζω αλοιφές με κορτιζόνη, πράγμα που δεν είναι καλό αφού θηλάζω! Θα το ψάξω τώρα σε δερματολόγο και ελπίζω να βρω λύση!

Τι εγινε τελικά με τη μικρή; Την πήγες στο γιατρό;

Εμείς καναμε εμβόλιο σήμερα! Όλα καλά! Η μικρή έφτασε στα 7800 και 72 εκ! Δεν ψηλώσαμε πολύ από την τελευταία φορά.

Φάγαμε επίσης για πρώτη φορα γιαουρτάκι προβειο! Εφαγε 4 κουταλίτσες σκέτο γιαούρτι και μετά το ενίσχυσα με μπανάνα και λίγη κρέμα φαρίν λακτέ! Μιλάμε, κορίτσια, το καταβρόχθισε!:P


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Πρωινη πρωινη!!!!!!!!!!

Η μικρη εχει μπουκωμα και την ακουω που ρουθουνιζει από τις μυξουλες και δεν μπορει να κοιμηθει καλά!! Πηρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε καλό καθαρισμο της μυτης και τσαγακι για να χαλαρωνει ο λαιμός!!! Ολη μερα την καθαριζα αλλα το βραδυ δεν ηθελα να την ανυσηχισω!!!! ανα 2-3 ωρες ξυπνουσε και ή την ταιζα ή την εδινα πιπιλα!!! Πυρετο δεν εχουμε, αντε να δουμε πως θα ειναι σημερα!!

Οταν καναμε εμβολιο μας ειπε να παρουμε apotel (ειναι ντεπον) και εαν ειναι ανησυχη να της δωσουμε 10 σταγονες, τοτε δεν εδωσα αλλα τωρα το σκεφτομαι να της δωσω μπας και χαλαρωσει λιγο το πουλάκι μου


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Είμαι και γω μανούλα με μια μικρή μπουμπού 6 μηνών. Μου άρεσε το θέμα σας! Να λέμε τα νέα μας κτλ το μόνο οτι δεν εχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες ειναι πολλές!:D

Kαλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Χρονια Πολλα και καλή χρονιά να εχουμε:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και χρόνια πολλά!

Ξέρω πως χάθηκα τις τελευταίες μέρες αλλά κι εγώ και ο Δομνίνος έχουμε άδεια και έτισ ασχολούμαι όλη μέρα με το μωρό μου, το οποίο είναι μια σκέτη γλύκα.. κάνει φοβερές γκριμάτσες, λέει συνέχεια μπαμπά και τα τα τα και κάνει αγκαλίτσες και στέλνει φιλάκια..

Μαγδούλα μου κι ο δικός μου όταν ήταν περίπου 2 μηνών είχε ρουθουνίσματα και άκουγες τα φλεματάκια στο λαιμουδακι του αλλά δεν μπορούσα να του κάνω τίποτε παραπάνω από καλό καθαρισμό της μυτούλας και εισπνοές πάνω από μια κατσαρόλα με βραστό νερό.. για δοκίμασέ το μήπως σε βοηθήσει..

Μάρτζι μου εγώ τελικά καταλήγω στο συμπέρασμα πως όλοι αυτοί οι ερεθισμοί είναι καθαρά ψυχοσωματικοί και θεωρώ πως τραβάς μεγάλο ζόρι αυτό τον καιρό.. μήπως να το ψάξεις διαφορετικά το θέμα; Όσο μπορείς μη σταματήσεις τον θηλασμό.. είναι το καλύτερο δώρο που μπορούμε να κάνουμε στα παιδάκια μας..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Να καλωσορίσω κι εγώ τη νέα κοπέλα! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου, κοπέλα μου!

Δόμνα μου, μίλησα με παιδίατρο και είπε πως ο αποθηλασμός παίρνει περίπου ένα δίμηνο και γίνεται ως εξης: ανά 10 μέρες κόβω ένα γεύμα από το στήθος, αρχίζοντας από το βραδινο. Μου είπε όμως κι αυτή να το ψάξω πρώτα καλά, πρώτα σε καλό δερματολόγο που θα μου κάνει καλλιέργεια να δούμε αν είναι κάτι μικροβιακό ή κάτι που προκαλει ο οργανισμός μου! Στη συνέχεια αν δεν δω αποτέλεσμα με τη θεραπεία που πολύ πιθανό να μου δοθεί, τότε να το ψάξω και σε ομοιοπαθητικό για να μην παίρνω συνέχεια κορτιζόνη!

Εγώ θα κλείσω ραντεβού στο πανεπιστημιακό σε έναν γιατρό που μου συστησε και από εκεί και πέρα θα δω πώς θα πράξω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα!!! εκτος απο το βηχαλακι που εχουμε την βλεπω πιο ζωηρη!!!:):):) Αυριο θα παμε στον γιατρο γιατι ειχαμε να κανουμε εμβολιο δεν ξερω αν μας το κανει τελικα.

Μαρτζυ ελπιζω να βρεθει λυση στο προβλημμα χωρις φαρμακα και να συνεχισης τον θηλασμο!!! Αληθεια σε ομοιοπαθητικο μηπως θα εβρισκες λυση??? Εχω ακουση καλά λογια για κεραλοιφη με σπαθελαιο.

Δομνινα μου και εγω όλη μερα αγκαλίτσες κανω:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Επιστροφή στη δουλειά σήμερα ύστερα από 2 μέρες άδεια που σε συνδυασμό με την αργία των φώτων ήταν ένα ολόκληρο πενθήμερο καθησιού.. Δεν μας βγήκε σε καλό όμως διότι το Σάββατο το βράδυ αναγκαστήκαμε να πάμε στο νοσοκομείο διότι έπιασε ένας πόνος τον άντρα μου στο ισχύο του τόσο δυνατός που δεν μπορούσε καλά καλά να πατήσει το πόδι του.. Η διάγνωση; φλεγμονή από υπερκόπωση.. Και πράγματι κορίτσια.. Από τις 20 Ιουλίου που είχε πάρει την τελευταία του άδεια, μέχρι και προχθές δούλευε συνεχώς και ασταμάτητα.. και η δουλειά του έχει πολύ περπάτημα καθημερινά.. ευτυχώς όμως με τα αντιφλεγμονώδη και τα lonarid που του έδωσε ο γιατρός είναι πολύ πολύ καλύτερα και έτσι σήμερα πήγε κανονικά στη δουλειά του..

Εγώ πάλι σήμερα έχω ραντεβού με ορθοπεδικό διότι με πονάει πάρα πολύ η πλάτη μου.. ξέρω ότι το πιθανότερο είναι να έχει επιδεινωθεί η σκολίωση που έχω από παιδί ύστερα από την εγκυμοσύνη και με το θηλασμό αλλά θα πάω για να πάρω μια επιστημονική άποψη..

Ο μικρούλης μου ξεκίνησε από χθες βηχαλάκι... μου είπε η παιδίατρος να του βάζω πολύ ορό και πολλά υγρά να του δίνω.. ξεκίνησε το μπουσούλημα, θέλει να σηκώνεται όρθιος και το καλύτερό του είναι να τον κρατάμε από τα χεράκια για να κάνει βηματάκια..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Δομνα μου, περαστικά στον άντρα σου!

Να μας ενημερώσεις για το τι σου είπε ο ορθοπαιδικός, οκ; Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό!

Εγώ έκλεισα ραντεβού στο νοσοκομείο! Μάλιστα για να διασταυρώσω απόψεις έκλεισα σε δύο δερματολόγους!

Προς το παρόν ανακουφίζομαι λίγο με μία αλοιφή καλέντουλας που είχα από την εγκυμοσύνη!

Μάγδα, εγώ πρόσφατα διαβασα για την κηραλοιφή! Μπορεί να πάω να πάρω κι από αυτήν από ένα μαγαζάκι με βιολογικά που ξέρω. Το σπαθόλαδο ( βαλσαμο κοινώς) το έχω, αλλά δεν μου κάνει τίποτα!

Σε ένα άλλο όμως δερματολογικό που είχα βγάλει κάτω από το στήθος παλιά (εκείνο ήταν κόκκινο σαν φωτιά) το σπαθέλαιο με έσωσε! Εβαλα 3 φορές και δεν χρειάστηκαν άλλες! Δεν μου ξαναβγήκε η κοκκινίλα από τοτε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Δομνα μου, περαστικά στον άντρα σου!

Να μας ενημερώσεις για το τι σου είπε ο ορθοπαιδικός, οκ; Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό!

Εγώ έκλεισα ραντεβού στο νοσοκομείο! Μάλιστα για να διασταυρώσω απόψεις έκλεισα σε δύο δερματολόγους!

Προς το παρόν ανακουφίζομαι λίγο με μία αλοιφή καλέντουλας που είχα από την εγκυμοσύνη!

Μάγδα, εγώ πρόσφατα διαβασα για την κηραλοιφή! Μπορεί να πάω να πάρω κι από αυτήν από ένα μαγαζάκι με βιολογικά που ξέρω. Το σπαθόλαδο ( βαλσαμο κοινώς) το έχω, αλλά δεν μου κάνει τίποτα!

Σε ένα άλλο όμως δερματολογικό που είχα βγάλει κάτω από το στήθος παλιά (εκείνο ήταν κόκκινο σαν φωτιά) το σπαθέλαιο με έσωσε! Εβαλα 3 φορές και δεν χρειάστηκαν άλλες! Δεν μου ξαναβγήκε η κοκκινίλα από τοτε!

Ειχα ακουσει καλά λογια για το σπαθολαδο αλλα δεν ηξερα καποιον που το εχει χρησιμοποιησει!!! αρα κανει δουλεια σε καποια, καλεντουλα εχω χρησιμοιησει και εγω για την κολπιτιδα!!

σημερα εχουμε γιατρο για να δουμε τι θα μας πει, δεν ξερω εαν θα κανουμε εμβολιο γιατι ειμαστε ακομη πολυ μπουκωμενη και εχουμε ενα βηχαλακι που και που

Δομνινα περαστικα σας να ειναι!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Τελικά ο δόκτωρ επιβεβαίωσε τη δική μου άποψη.. Η σκολίωση που έχω από παιδί έχει χειροτερέψει αρκετά από την τελευταία φορά που είχα βγάλει ακτινογραφία (7 χρόνια πριν) και δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει στάσιμη εκτός και αν αρχίσω εντατικά πιλάτες.. Βλέπετε η δουλειά μου δεν βοηθάει μιας και είναι δουλειά γραφείου και η στάση του σώματος αναγκαστικά πολύ κακή.. Βάλτε σε όλα αυτά και την εγκυμοσύνη και την ενασχόληση με το παιδί συνεχώς και έδεσε το γλυκό..

Θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω υπομονή.. δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτε..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...