Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Δόμνα, βάζεις αλάτι στο φαγητό του μωρού; Εμάς μας είπε μετά το χρόνο!

Α, πες μου τι κάνετε με το θέμα νερό! Η δική μου ούτε να το βλέπει δεν θέλει! Ετσι μετά από κάθε γεύμα της δίνω στήθος για να ξεδιψά κιόλας! Λέω να της δώσω λίγο χαμομήλι ( δεν έχω δώσει ακόμη).


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Margi μου αλάτι δεν του βάζω ούτε εγώ.. Όσο για το θέμα νερό.. και μένα ο δικός μου στην αρχή δεν το ήθελε καθόλου και επειδή εγώ γύρισα στη δουλειά δεν μπορούσα να τον θηλάζω ενδιάμεσα για να ξεδιψάει.. όμως του είχα ξεκινήσει κιντερτέ το καλοκαίρι και το έπινε ευχαρίστως.. Τώρα του δίνω νερό μετά το φαγητό και το πίνει άνετα.. μήπως δεν της αρέσει το μπιμπερό; αν της το βάλεις σε ποτηράκι εκπαιδευτικό;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρονια πολλα σε ολα τα κοριτσακια του τοπικ.

Να χαιρεστε τα μωρακια σας και τις οικογενειες σας,να ειστε παντα καλα και να περνατε ομορφα.

Σας ευχομαι καλη χρονια,η χρονια που περασε σας εδωσε ενα σημαντικο δωρο,τα μωρακια σας στην αγκαλια σας γερα κι ευτυχισμενα.Ευχομαι η νεα χρονια που θα ερθει να ειναι η καλυτερη για σας,γεματες ομορφες κι ευτυχισμενες στιγμες που ζησετε οικογενειακα.Σας φιλω γλυκα!!!:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανού μου, σου εύχομαι κι εγώ να έχεις μία υπέροχη χρονια!

Χαθηκες! Τι κάνετε; Πώς τα πάει η μικρή στο σχολείο;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά, χρόνια καλά, χρόνια ευτυχισμένα.. Πρώτη χρονιά Χριστούγεννα με το μικρό μου αγκαλίτσα και ήταν ότι καλύτερο έχω ζήσει.. Δεν κάναμε τίποτε σπουδαίο.. ανήμερα βγήκαμε για φαγητό με τους κουμπάρους μας και το απόγευμα πήγαμε για καφέ σε μια φίλη μου που γιόρταζε και χθες προσπαθήσαμε να ξεκουραστούμε..

Οι αγκαλίτσες, τα φιλάκια και τα χαμόγελα που μου έδινε το μικρό μου φιρφιρίκι ήταν το καλύτερο δώρο..

Να είστε όλες γερές, χαρούμενες και ευτυχισμένες!

Χρόνια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μargi μου ολα καλα,ξερω ξερω χαθηκα,αλλα ειχα ολες τις προετοιμασιες για τις γιορτες,με τις χειροτεχνιες και τις κατασκευες μου,και που χρονος....

Η μικρη μου μια χαρα τα πηγε,εβγαλε γενικο 18,3 κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη,γιατι ηταν με πολυ χαλαρο διαβασμα.Κατα τ'αλλα καλα,ημαστε στη φαση της εφηβειας,βγαινει με τις φιλες τις βολτες κι εμεις τη βλεπουμε να μεγαλωνει και χαιρομαστε με τη χαρα της!!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο στη μικρή σου, Μανου! Πώ! πω! Μεγαλώνει.......Βγαίνει με τις φίλες της και πάνε βόλτες.......Μου φαίνεται απίστευτο! Θα έρθει η ώρα που θα βλέπω κι εγώ την μπεμπούλα μου να στολίζεται και να βγαίνει.........

Δόμνα, σας δίνει φιλάκια ο μικρός; Εμάς η δική μας σήμερα από το πρωί έκανε περίεργες κινήσεις με τα χειλάκια της. Να της λέω "καλέ μην κάνεις τέτοιες γκριμάτσες!" κι αυτή εκεί να επιμένει. Μεχρι που πριν από λίγο οι γκριματσούλες αυτές άρχισαν να βγάζουν ήχο.........ΦΙΛΙΟΥ! Προσπαθεί να μας κάνει φιλάκια, το καμάρι μου! Κάνει τόσες χαρές..............Απέραντη ευτυχία.......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!Χρονια Πολλα με υγεια και ευτυχια:):):) Ευχομαι η νεα χρονια να ειναι ακομη καλυτερη απο το υπέροχο 2013!!!!:):):)

Μαρτζυ μου τι κανει η μικρη???? Στελνει φιλάκια????? Δοντακια βγαλατε???? Εμεις κατι εχει εκει μεσα αλλα δεν μπορω να καταλλαβω εαν ειναι δοντακι, θα δειξει!!!!!:):)

Δομνινα τι κανετε??? Πες κανενα κατορθωμα!!! :):) ποτε τα μωρακια δινουν φιλάκια στα μαγουλάκια????

Μανουνιτα μου τι κανεις???? Η μικρη μπηκε εφηβια:):) δυσκολη περιοδος αλλα και ωραία!!!! Τα πρωτα σκιρτηματα, οι πρωτες βολτες!!!!!μετα τα βαριεσαι!!!

Εμεις ειμαστε στην φαση να θελουμε να κατσουμε:rolleyes: μονη της σηκωνετε οταν την εχω πανω μου και εγω την ξαναξαπλωνω γιατι δεν κανει και κλαιει:confused::confused:


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mάγδα μου, εμείς πλέον καθόμαστε άνετα και με τις ώρες! Μόνη της βέβαια δεν μπορεί ακόμη από ξαπλωμένη να σηκωθεί μόνη της να κάτσει, αλλά όταν είναι ξάπλα, της δίνω τα χέρια, τα πιάνει και σηκώνεται μόνη της ( θέλω να πω ότι δεν την τραβάω καθόλου, μόνη της βάζει όλη τη δύναμη). Μόλις λοιπόν κάθεται, της ξαναδίνω τα χέρια και σηκώνεται και όρθια στα ποδαράκια της! Στηρίζεται αλλά την πιάνω! Τι χαρά κάνει να την έβλεπες!

Δοντάκια εμάς ξεπετάχτηκαν και τα είδαμε στους 5μήνες και 10 μέρες!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμείς, κι εμείς καθόμαστε με τις ώρες στον πωπό μας και στο πάρκο και παίζουμε με τα παιχνίδια μας! Όσο για το αν θέλει να στέκεται όρθιος; από 5 μηνών το ήθελε αυτό Μαγδούλα.. Γλυκιά μου Μάγδα αν βλέπεις ότι το παιδί σου προσπαθεί από μόνο του να κάνει κάτι άφησέ το.. πάει να πει ότι μπορεί να το κάνει, ότι είναι έτοιμος ο οργανισμός της..

Ο δικός μου ρίχνει κάτι ακαταμάχητα χαμόγελα, γελάει όλη την ώρα και όταν θυμώνει σφίγγει τις γροθιές του και μας φωνάζει σαν να μας μαλώνει.. Όταν καθόμαστε κάτω στο χαλί και θέλει να σηκωθεί όρθιος με τραβάει, πιάνεται από πάνω μου και σηκώνεται.. Εννοείται ότι τρελλαίνομαι να τον φιλάω, να τον ζουλάω, να τον χαϊδεύω και να τον κάνω να ξεκαρδίζεται στα γέλια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν μας αφήσει το υπέροχο 2013 που μου χάρισε το ομορφότερο δωρο, την κορούλα μου, είπε να μου στείλει και την περίοδο που την είχα ξεχάσει τους τελευταίους 17 μήνες! Χα! χα!

Σας στέλνω πολλές ευχές για μια όμορφη πρωτοχρονιά! Να έχουμε ένα 2014 γεμάτο υγεία και χαρά! Να είναι καλά τα παιδάκια μας!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να εχουμε με υγεια και ευτυχια!!!!

Κι εμείς, κι εμείς καθόμαστε με τις ώρες στον πωπό μας και στο πάρκο και παίζουμε με τα παιχνίδια μας! Όσο για το αν θέλει να στέκεται όρθιος; από 5 μηνών το ήθελε αυτό Μαγδούλα.. Γλυκιά μου Μάγδα αν βλέπεις ότι το παιδί σου προσπαθεί από μόνο του να κάνει κάτι άφησέ το.. πάει να πει ότι μπορεί να το κάνει, ότι είναι έτοιμος ο οργανισμός της..

Ο δικός μου ρίχνει κάτι ακαταμάχητα χαμόγελα, γελάει όλη την ώρα και όταν θυμώνει σφίγγει τις γροθιές του και μας φωνάζει σαν να μας μαλώνει.. Όταν καθόμαστε κάτω στο χαλί και θέλει να σηκωθεί όρθιος με τραβάει, πιάνεται από πάνω μου και σηκώνεται.. Εννοείται ότι τρελλαίνομαι να τον φιλάω, να τον ζουλάω, να τον χαϊδεύω και να τον κάνω να ξεκαρδίζεται στα γέλια!

Αχ ο νευρουλης που μαλωνει την μαμακα:):) Αχ ζουλατο και απο εμενα:):):)

Mάγδα μου, εμείς πλέον καθόμαστε άνετα και με τις ώρες! Μόνη της βέβαια δεν μπορεί ακόμη από ξαπλωμένη να σηκωθεί μόνη της να κάτσει, αλλά όταν είναι ξάπλα, της δίνω τα χέρια, τα πιάνει και σηκώνεται μόνη της ( θέλω να πω ότι δεν την τραβάω καθόλου, μόνη της βάζει όλη τη δύναμη). Μόλις λοιπόν κάθεται, της ξαναδίνω τα χέρια και σηκώνεται και όρθια στα ποδαράκια της! Στηρίζεται αλλά την πιάνω! Τι χαρά κάνει να την έβλεπες!

Δοντάκια εμάς ξεπετάχτηκαν και τα είδαμε στους 5μήνες και 10 μέρες!

Και εγω της δινω τα χερια μου και απλα κραταω κοντρα και σηκωνετε:):) τι χαρα κανει:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Εμείς φέτος τον καινούργιο χρόνο τον υποδεχτήκαμε ο καθένας στο κρεβάτι του.. Ο Γεράσιμος από τις 9.30, ο μπαμπάς μας από τις 22:00 κι εγώ αφού πήγε 12:05 και είπα μόνη μου Καλή χρονιά, πήγα να τους κάνω παρέα..

Ανήμερα πήγαμε στην κουνιάδα μου για φαγητό όπου παραλίγο να πέσει το φλουρί στο μικρούλι μου και το απόγευμα πήγαμε για καφεδάκι σε έναν φίλο μας που είχε γενέθλια..

Ήταν η πρώτη φορά που γιορτάσαμε την έλευση του καινούργιου χρόνου τόσο ήσυχα αλλά ήταν πραγματικά αυτό που θέλαμε..

Να είμαστε καλά και να έχουμε πάντα τέτοια..

Εγώ κοριτσάκια μου είμαι πολύ κουρασμένη και η πλάτη μου πονάει σε τέτοιο βαθμό που έκλεισα την ερχόμενη εβδομάδα ραντεβού να πάω να βγάλω ακτινογραφίες αυχένα και σπονδυλικής στήλης και ραντεβού με ορθοπεδικό γιατί δεν με βλέπω καλά.. Πριν 7 χρόνια είχα ένα ατύχημα με το αυτοκίνητο το οποίο μου έχει αφήσει μια κάκωση στη σπονδυλική στήλη και τώρα με το μωρό σίγουρα έχει επιβαρυνθεί η κατάστασή μου.. Ελπίζω να μπορέσει να μου δώσει κάτι για να ανακουφιστώ διότι σε συνδυασμό με την καθιστική δουλειά που κάνω η κατάσταση σύντομα θα φτάσει στο απροχώρητο!

Μάρτζι μου κι εμένα η ακατανόμαστη με επισκέφθηκε στους 17 μήνες ακριβώς.. ευτυχώς χωρίς πόνους και χωρίς μεγάλες αιμορραγίες..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλή χρονιά να έχουμε! Να είναι καλά τα βλαστάρια μας!

Δόμνα μου, περαστικά σου εύχομαι! Αχ, αυτοί οι πόνοι στην σπονδυλική στήλη είναι ανυπόφοροι! Εμένα η μέση μου μετα τη γέννα με έχει ταράξει! Κάνω κάτι ασκήσεις γυμναστικής και ψιλοσυνέρχομαι, αλλά τώρα έχω καιρό να τις κάνω και με ξανάπιασε, γμτ!

Κι εμένα η περίοδος ήταν σχεδόν αναίμακτη! Ελάχιστο αίμα, τόσο που αναρωτιέμαι αν ήταν τελικά περίοδος!

Μάγδα μου, έτσι ξεκίνησε και η δίκή μου να σηκώνεται! Της τραβούσα τα χεράκια, κρατούσα κόντρα κι αυτή έκανε σαν τρελή!

Που να την βλέπατε σήμερα που έβηχε στα ψέμματα για να γυρίζω να την κοιτώ! Την είχα στο καθισματάκι κι εγώ μαγείρευα. Μόλις γύριζα την πλάτη ή έβηχε ή φώναζε! Γύριζα, την κοίταζα και ξεκαρδιζόταν! Το άλλο; Μόλις γύρισε ο πατέρας της (είχε πάει για ψάρεμα) έσκυψε, τη φίλησε και γύρισε αυτή και τον "φίλησε" στο μάγουλο! Ο άντρας μου χέστηκε από τη χαρά! Χα!χα!

Φιλιά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...