Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Συνεχίζω. Η δεύτερη εγκυμοσύνη μετα απο 12 χρονια ήταν ακριβώς ίδια. Ο πλακουντας χαμηλά απο την 23η εβδομάδα αλλα έχω αλλάξει γιατρό κ αυτός ήταν πιο ψύχραιμος, μεν πρόσεχα σπίτι και λίγα πράγματα. Αλλα στο τέλος ήταν επιπωματικος γιατί όπως καταλαβαίνεις έκανα κ αλλα. Τη μεγαλη αγγλικά μπαλέτο την έπαιρνα απο το σχολείο κ γενικά όλο κ κατι έκανα. Ώσπου το τελευταίο μήνα μου είπε χαρακτηριστικά ΚΑΤ οίκον περιορισμό και τις τελευταίες 15 μέρες πλήρη ακινησία.στην τελευταία επίσκεψη κανόνισαμε τα της γέννας για μετα απο δυο εβδομάδες για να μη με ξανάβγάλει απο το σπιτι. Είχα μαζί μου τη μεγαλη κ όταν μου είπε ο γιατρός ότι θα πάρουμε το παιδί νωρίτερα το παιδάκι μου βούρκωσε κ σοκαρίστηκε γιατί δεν κατάλαβε τη συζήτηση κ νόμιζε ότι κατι έπαθε το μωρό μας. Υπομονή ειναι δύσκολο το ξέρω αλά όλα ειναι για καλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Είμαστε πολύ καλά και κάθε μέρα που ξημερώνει και αντικρίζω τη χαρούμενη φατσούλα του μωρού μου μου φτιάχνει όλη τη διάθεση!

Μάρτζι μου γιατί δεν της κάνεις το αυγό μελάτο; έτσι δεν θα χρειάζεται να βάλεις νερό.. Όσπρια δεν του έχω δώσει ακόμη.. η γιατρός μου είπε νομίζω μετά το χρόνο.. Τραχανά θα του δώσω σήμερα για πρώτη φορά και θέλω να δω αντιδράσεις.. Σε 2 βδομάδες θα πάμε στη γιατρό να μας μετρήσει και να μας εξετάσει γενικότερα και τότε θα τα πούμε πιο αναλυτικά για το θέμα του φαγητού!

Φιλάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νομίζω τελικά ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Εμείς σήμερα με το αυγό είχαμε σόου έπρεπε να τραβήξω βίντεο για τους υπόλοιπους. Αν κ το ανακάτεψα με λιγο λαδακι κ είχα κ τη φρούτοκρέμα έτοιμη αυτή η έκφραση απόλυτης αηδιας ήταν όλα τα λεφτά. Εγώ αφού ολοκληρώσουμε με τον κρόκο μου είπε να δώσω τραχανά κ χυλόπίτες και στον ένατο να τη βάλω κανονικά κ στο φαγητό μας εννοείται χωρίς αλάτι μπαχαρικά πολλά κ λάδια. Αλλα πιστεύω ότι θα μου λύσει λιγο τα χέρια. Κορίτσια για να σας παω κ αλλού για συζήτηση περι ανεμων κ υδάτων οι κουρτίνες του σαλονιού μου έχουν γίνει χάλια κ σκέφτομαι να τις αλλάξω, κινήθηκα σήμερα στην αγορά του Αμαρουσιου και με χτυπήσανε απανωτά εγκεφαλικά. Όσες μένετε Αθήνα έχετε κατι υπόψη δεν με ενοχλεί η περιοχή μπορώ να μετακινηθώ άνετα. Εντωμεταξύ ήμουνα με φόρμα αθλητικό τη μπεμπα κ τη προίκα της και γενικά σαν λετσος !!! Αν ήμουνα χτενισμένη κ ντυμένη τι τιμές θα μου λέγανε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασδέλη μου, δεν ήξερα ότι έχεις θέματα! Σου ευχομαι να πάνε όλα καλά, που θα πάνε, είμαι σίγουρη! Αλήθεια, το φύλο μας το είπες; Αν ναι και δεν το θυμάμαι, μάλλον έχω πάθει άνοια, τι να πω!

Δόμνα μου, απαγορεύεται μελάτο γιατί φοβόμαστε για σαλμονέλα! Είμαι σίγουρη πς θα στο πει και ο παιδίατρος σας αυτό!

Εμένα τον σιχαίνεται τον τραχανά! Αλλά μάλλον δεν της τον φτιάχνω καλό και για αυτό δεν τον τρώει! Να μας πεις αντιδράσεις!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Η αλήθεια είναι πως επειδή εγώ δεν ξέρω να τον μαγειρεύω διότι δεν τον τρώω ούτε εγώ ούτε και ο σύζυγος είπα στην πεθερά μου να τον φτιάξει.. και αυτή τον έκανε νερομπλούμ.. μια αηδία και μισή.. τον άλεσε κιόλας μετά και κάτι έφαγε ο μπέμπης αλλά νομίζω πως τον έκανε τελείως λάθος.. Μάρτζι μου πως τον φτιάχνεις εσύ τον τραχανά;

Νόρα είναι ένα μαγαζί με κουρτίνες γωνία Πέτρου Ράλλη και Εθνικής.. ακριβώς στο φανάρι που στρίβεις για Village.. το βλέπω κάθε φορά που περνάω..

Εμένα ευτυχώς ο μικρός είναι καλόφαγος!

Η Βασδέλη μας αγοράκι περιμένει! το 3ο! Θέλω άλλο ένα κι εγώ κορίτσια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!!

Βασδελη μου περαστικα!!! Ξαπλα και χαλάρωσε!!μετα εχεις τρεξιμο:):) Ευχαριστω τρεξιμο:):)

Νορα δεν ξερω μαγαζι στην Αθηνα αλλα τωρα στις εκπτωσεις όλο και κατι θα εχουν σε προσφορα!

Δομνινα μου εγω για δυο πιατα τραχανα βαζω ενα φλυτζανακι του καφε τραχανα(τον οποιο τον φτιαχνει η μαμα μου και ειναι πολύ καλός) Βαζω λαδακι και στο τελος προσθετω λιγο τυρι(ετσι μου αρεσει εμενα)

Αχ το πραγραμμα του υπνου μας ειναι χαλια, αντι να βγαζουμε γευματα το βραδυ .... βαζουμε!! εαν ξυπνησει και δεν τη ταισω τσιριζει, δεν μπορω να την ξεγελασω με πιπιλα!!! δεν ξερω τι να κανω.... εχθες ξυπνισε απο της 9 στις 12 - 3 - 5 δεν τη ταισα- 7 - 9

ουτε νεογεννητο


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Βασδελη μου περαστικα!!! Ξαπλα και χαλάρωσε!!μετα εχεις τρεξιμο:):) Ευχαριστω τρεξιμο:):)

Νορα δεν ξερω μαγαζι στην Αθηνα αλλα τωρα στις εκπτωσεις όλο και κατι θα εχουν σε προσφορα!

Δομνινα μου εγω για δυο πιατα τραχανα βαζω ενα φλυτζανακι του καφε τραχανα(τον οποιο τον φτιαχνει η μαμα μου και ειναι πολύ καλός) Βαζω λαδακι και στο τελος προσθετω λιγο τυρι(ετσι μου αρεσει εμενα)

Αχ το πραγραμμα του υπνου μας ειναι χαλια, αντι να βγαζουμε γευματα το βραδυ .... βαζουμε!! εαν ξυπνησει και δεν τη ταισω τσιριζει, δεν μπορω να την ξεγελασω με πιπιλα!!! δεν ξερω τι να κανω.... εχθες ξυπνισε απο της 9 στις 12 - 3 - 5 δεν τη ταισα- 7 - 9

ουτε νεογεννητο

Μαγδούλα μου κι εμένα ο δικός μου παρόλο που κοντεύει 11 μηνών ξυπνάει στάνταρ το βράδυ 2 φορές για φαγητό.. Βλέπεις το γάλα της μαμάς χωνεύεται πολύ πιο γρήγορα από του εμπορίου και μεγαλώνοντας τα μωρά μας χρειάζονται περισσότερη ποσότητα διότι όλη μέρα δεν βάζουν κώλο κάτω..:)


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Vasdeli σ ευχαριστώ το τέταρτο περιμένεις? η δεν καταλαβαίνω καλα. Τέλος πάντων εγώ στη μεγαλη είχα καθίσει ακινησία απο τον πέμπτο αμέσως μετα του β επιπέδου την εξέταση γιατί ήταν προδρομος ο πλακουντας. Ο οποίος όμως ανέβηκε αρκετά μέχρι το τέλος αλλα ο γιατρός δεν με άφησε να βγω απο το σπίτι.

Αχ, πόσο κουράγιο μου δίνουν τα λόγια σου να ήξερες!

Συνεχίζω. Η δεύτερη εγκυμοσύνη μετα απο 12 χρονια ήταν ακριβώς ίδια. Ο πλακουντας χαμηλά απο την 23η εβδομάδα αλλα έχω αλλάξει γιατρό κ αυτός ήταν πιο ψύχραιμος, μεν πρόσεχα σπίτι και λίγα πράγματα. Αλλα στο τέλος ήταν επιπωματικος γιατί όπως καταλαβαίνεις έκανα κ αλλα. Τη μεγαλη αγγλικά μπαλέτο την έπαιρνα απο το σχολείο κ γενικά όλο κ κατι έκανα. Ώσπου το τελευταίο μήνα μου είπε χαρακτηριστικά ΚΑΤ οίκον περιορισμό και τις τελευταίες 15 μέρες πλήρη ακινησία.στην τελευταία επίσκεψη κανόνισαμε τα της γέννας για μετα απο δυο εβδομάδες για να μη με ξανάβγάλει απο το σπιτι. Είχα μαζί μου τη μεγαλη κ όταν μου είπε ο γιατρός ότι θα πάρουμε το παιδί νωρίτερα το παιδάκι μου βούρκωσε κ σοκαρίστηκε γιατί δεν κατάλαβε τη συζήτηση κ νόμιζε ότι κατι έπαθε το μωρό μας. Υπομονή ειναι δύσκολο το ξέρω αλά όλα ειναι για καλο.

Εμένα ο γιατρός μου δεν μου είπε ακόμη πλήρη ακινήσία....από τον καναπέ στην πολυθρόνα μου είπε και αν πας κάπου θα σε πάνε και θα σε φέρουνε σαν το έπιπλο! Έτσι μου είπε! Σε ποια βδομάδα γέννησες τελικά την 2η; μπήκε θερμοκοιτίδα;

Κορίτσια για να σας παω κ αλλού για συζήτηση περι ανεμων κ υδάτων οι κουρτίνες του σαλονιού μου έχουν γίνει χάλια κ σκέφτομαι να τις αλλάξω, κινήθηκα σήμερα στην αγορά του Αμαρουσιου και με χτυπήσανε απανωτά εγκεφαλικά. Όσες μένετε Αθήνα έχετε κατι υπόψη δεν με ενοχλεί η περιοχή μπορώ να μετακινηθώ άνετα. Εντωμεταξύ ήμουνα με φόρμα αθλητικό τη μπεμπα κ τη προίκα της και γενικά σαν λετσος !!! Αν ήμουνα χτενισμένη κ ντυμένη τι τιμές θα μου λέγανε!!!!!!

Θυμάμαι, όταν μέναμε στην Αθήνα είχαμε πάρει κουρτίνες από του Χυτήρογλου, στο κέντρο, Μητροπόλεως νομίζω....αλλά αυτό πριν 5 χρόνια περίπου....τότε καλές ήταν οι τιμές....ψάξτο λίγο και μέσω ίντερνετ.....

Η Βασδέλη μας αγοράκι περιμένει! το 3ο! Θέλω άλλο ένα κι εγώ κορίτσια!

ΝΑι, το τρίτο αγοράκι μετά από μια κόρη! Σύνολο τέσσερα!!!!:tongue::tongue::tongue:

Δομνίνα μην το σκέφτεσαι και πολύ...προχώρα! Κάντο το δεύτερο, δεν θα μετανοιώσεις! Στο υπογράφω!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτή την παράθεση για να δείχνεις σε ποιο σημείο της συζήτησης του προηγούμενου αναφερεςτε πως το κάνετε κορίτσια?? διότι εγώ απο τεχνολογία δεν το χω καθόλου λέμε. Λοιπόν basdeli το μωρό το πήραμε 36 και 3 ημερών γιατί φοβοτανε κατα πόσο έχει κάθησει ο πλακουντας πάνω στην προηγούμενη καισαρικη και ας είχανε περάσει τόσο χρονια και γενικά ήθελε να την πάρουμε νωρίς γιατί πήγαμε ανέλπιστα καλα για τόσο δύσκολη εγκυμοσύνη που είχα, μιλάμε για θρίλερ πραγματικό . Τρεις βδομάδες πριν είχα κάνει 2 ενέσεις κορτιζονης για τυχόν απρόοπτο τοκετό. Η μικρή γεννήθηκε 2450 αλλα έχω γράψει παραπάνω ότι είχαμε κάποιο σοβαρό προβλημα που δεν είχε φανεί πουθενά και δεν θα φαινόταν έτσι κ αλλιώς και έκανε χειρουργείο το πρώτο 24ωρο όπου οι ενέσεις κορτιζονης βοήθησαν τελικά γιατί το παιδί ήταν έτοιμο για την νάρκωση, και μετα κάθησε εντατική για 12 μέρες. Όλα πια ειναι καλα δόξα το Θεο. Αλλα εγώ δεν κάνω μεγάλα παιδιά γιατί η μεγαλη μου ενώ ήταν τέλειομηνη βγήκε μονο 2700. Νομίζω ότι με την ξεκούραση θα πας πολύ καλα πραγματικά πιστεύω ότι αν ήμουνα λιγο παραπάνω προσεχτικη θα ήταν και τα δικα μου αποτελέσματα καλύτερα. Άποψη μου ότι όσο και αν έχει προχωρήσει η επιστήμη η ξεκούραση ειναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Για τον χυτηρογλου έμαθα και εγώ απο κανά δυο γνωστούς ότι έχει και μεγαλη ποικιλία. Το βλέπω για κανά Σάββατο να φόρτωσω τα παιδια στον άντρα μου και να κανονίσω και με καμία φίλη μου τέλεια θα ειναι!!! Τον τελευταίο μήνα μου χούν συμβεί τ απίστευτα. Η τιμή για τις κουρτίνες που μου ζητηςανε 1000 ευρώ και Πριν τρεις βδομάδες που μου κάνανε μια επίδειξη μιας σούπερ γουάου σκούπας σαν διαστημική ήταν η οποία έκανε .... Κάθεστε 3000 ευρώ. Εγώ ακόμα να συνερθω. Ο πωλητής προσπαθούσε να με πείσει ότι ειναι μια επένδυση που πολύ γρήγορα θα κάνει απόσβεση της αξίας της. Όχι τίποτε άλλο αλλα όταν με πήρε την επόμενη μέρα απογοητεύτηκε κιόλας που του είπα ότι δεν θα την πάρουμε. Κινούμε σ ένα παράλληλο σύμπαν νομίζω, σας συμβαίνουν και σας τέτοια ΚΟΥΛΑ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νόρα μου, αν θες να κάνεις παράθεση κάθε φορά που διαβάζεις το μήνυμα κάποιας και θες να το παραθέσεις θα πας κάτω από το μήνυμα και θα πατήσεις τις δυο αποστρόφους και μετά απάντηση!!!!

Χαχα! με την σκούπα!!!! Καλά, ειλικρινά υπάρχει στις μέρες μας κάποιος να αγοράζει σκούπα 3000 ευρώ;:shock: Έλεος!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

36 και 3 ημερών; Ουυυυυυ μια χαρά!

Εμενα μου είπε αν φτάσω 32 βδομάδες είμαι άρχοντας!!! Και μετά αν φτάσω μέχρι εκεί με πολύ προσοχη(ίσως και εισαγωγή) πάμε ως τις 34 βδομάδες!!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τις 34 εβδομάδες είχαμε πει και εμείς και μετα βλέποντας. Εγώ βέβαια στις 32 ανάσανα λιγο. Μου είχε πει και μένα για εισαγωγή γιατί ίσως με είδε και λιγο σουρλουλου αφού κάθε φορά που με βλέπε Μονή στο ΙΑΤΡΕΙΟ του γύριζε το μάτι ανάποδα. Την τελευταία φορά που πήγα με τη μεγαλη μου λέει Μονή ειρθες? όχι λέω με το παιδί και πραγματικά αισθανομουνα σίγουρη ότι όλα θα πανε καλα!!! Υπομονή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τώρα μπορώ να γράψω δύο αράδες!

Καταρχήν, Μάγδα μου, κι εμένα ξυπνάει τουλάχιστον 2 φορές τη νύχτα!

Δόμνα μου, ούτε εγώ πετυχαίνω τον τραχανά της μικρής! Οσες φορές έφτιαξα ήταν απαισιότατος! Με το δίκιο της δεν τον τρώει η μικρη! Τον βράζω, λίγο πριν τον κλέισω βάζω τυρί cottage, μετά το αλέθω, ρίχνω λίγο λαδακι και της τον προσφέρω! Μου τον πετάει στα μούτρα (χα!χα!)

Βασδέλη, ευχομαι να φτάσεις πολύ πάνω από τις 32 εβδομάδες!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαγδα εμένα μέχρι τον έκτο ξυπνούσα ανα τετράωρο δηλ. 11-3 η 10-2 και μετα 6 η 7 στάνταρ απο τον τρίτο όμως και μετα αυτο. Κλείνοντας τον έκτο την πήγα στο δωμάτιο της γιατί δεν χώραγε στο λίκνο και η κούνια ειναι μεγαλη για το δωμάτιο μου, αλλιώς θα έφευγε στο πανεπιστήμιο απο δίπλα μου. Χα χα χα!!! Απο τότε κοιμάται απο τις 11 περίπου ως της 7 μπορεί να ξυπνήσει ενδιάμεσα μια με δυο φορές την εβδομάδα αλλα τρώει κ κοιμάται αμέσως. Δομνινα νομίζω έχεις παει για δουλειά πως αντέχεις??? εγώ θα πάω για δουλειά όταν χρονίσει κ το σκέφτομαι το βραδινό γιατί πριν το μωρό κοιμόμουν στις δέκα μη σας πω νωρίτερα κ απο τη μεγαλη. Ξυπνάω όμως στις έξι αν αυτο μπορεί να με δικαιολογήσει. Καλό βράδυ σε όλους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...