Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Domna μου, πολύ χάρηκα για τον άντρα σου! Καλή αρχή εύχομαι και να πάνε όλα καλά.

Βασδέλη, περαστικά στον μικρό σου. Μπράβο και για την μικρή σου.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φιλενάδες μου γλυκές καλησπέρα..

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τις σκέψεις προς τον σύζυγο.. Είμαστε αρκετά ανακουφισμένοι είναι η αλήθεια.. Να αρχίσει να πληρώνεται μόνο για να δούμε και μια διαφορά στην τσέπη μας και τι στον κόσμο..

Το Σαββατοκύριακο είμασταν οικογενειακώς χάλια μιας και μας κόλλησε ο μικρός.. Ευτυχώς εγώ έκανα μόνο πυρετό και αισθανόμουν μια ανακατωσούρα στο στομάχι.. ο σύζυγος υπέκυψε με αναγούλες, πυρετό και διάρροια..

Θα σας τα πω αναλυτικότερα αύριο..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα.

Βικάκι μου περαστικά. Τι μου θύμισες τώρα παίδων Σεπτέμβριος του2007

40 ράμματα στο πόδι παραλίγο να μείνει ανάπηρο το παιδί μου και θυμάμαι παρα πολύ καλα όλη τη διαδρομή μέχρι το νοςοκομειο με αλάρμ αναμμένα και την κόρνα πατημένη και κανένας κερατάς να μη μας αφήνει να περάσουμε. Μπράβο και για το κοριτσάκι σου.

Τέλος πάντων περνάω στα ευχάριστα όχι μονο στολίςαμε αλλα θα μου στείλει και ειδοποίηση η ΔΕΗ σε λιγο για την κατανάλωση του ρεύματος. Χι χι χι!!! Όλα αυτά εσωτερικά βέβαια γιατι οσυζυγος δεν συμμετέχει πουθενα.

Εγω έχω αδεια μέχρι και αύριο και έχω τελειώσει τις περισσότερες δουλειές μου αλλα κουράστηκα παρα πολύ.

Η μικρη μου δεν παίζεται βάλαμε ασφάλειες σε όλα σχεδόν τα ντουλάπια της κουζινας γιατι η νοικοκυροσύνη της δε λεγετε. ΤοΣαββατο μας ζητούσε και τα ρέστα για τις ασφάλειες στα ντουλάπια.

Αυτά για τώρα τα λέμε.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε..

Μακάρι αυτές τις γιορτές να είμαστε όλοι καλά, αγαπημένοι, μονιασμένοι και ο καινούργιος χρόνος να φέρει μόνο χαρές - αν και χλωμό το κόβω είναι η αλήθεια - αλλά ευχή είναι.. κρατήστε τη..

Που λέτε από την προηγούμενη Πέμπτη είχα τον μικρό με εμετούς (περιέργως μόνο το βράδυ) και όπως καταλαβαίνετε λογικό και αναμενόμενο ήταν να κολλήσουμε κι εμείς.. Εγώ ως μανούλα δεν δύναμαι να αρρωστήσω.. τηλεφωνικώς ανακοίνωσα στο σύζυγο ότι δεν αισθανόμουν καλά και αυτός αμέσως κόλλησε ίωση.. πως τα κατάφερε ένα θεός το ξέρει.. έτσι Παρασκευή και Σάββατο γιατροπόρευα τον σύζυγο και είχα να αντιμετωπίσω ένα νήπιο ανεξέλεγκτο..

Ο Γεράσιμος μεγαλώνει και κάνει crash test στα νεύρα μας.. Κάνει το αντίθετο από αυτό που του λέμε, φωνάζει, αρνείται να συνεργαστεί και κάνει και ριψοκίνδυνα πράγματα όπως το να χοροπηδάει στον καναπέ και να προσγειώνεται με το κωλί του στο μαξιλάρι αναπηδώντας.. Έχει κόλλημα με μια συγκεκριμένη κακιά λέξη και την επαναλαμβάνει συνέχεια.. κάνουμε ότι δεν την ακούμε μπας και την ξεχάσει αλλά εις μάτην..

Τέλος πάντων.. αυτά τα ολίγα..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα, βάλε και την μικρή μου στο κλαμπ των ριψοκίνδυνων παιδιών. Κι αυτή χοροπηδάει όπου βρει. Πάνω στο κρεβάτι, στον καναπέ, στις καρέκλες. Τώρα πια ανεβαίνει πάνω στον καναπέ και πηδάει κάτω. Αν της μπει κάτι στο μυαλό, αρχίζει μία κλάψα, κάτι φωνές! Τι να τα κάνουμε όμως; Παιδάκια είναι! Εγώ απλά τρέμω όμως μην πέσει και χτυπήσει.......

Με την πάνα πλέον τα πάμε πάρα πολύ καλά. Τώρα πάμε και κάνει και τα κακάκια της. Το βράδυ μόνο φοράμε πάνα.

Με το σύζυγο δεν ξέρω, ρε κορίτσια, τι να πω. Με εκνευρίζει τόσο πολύ! Θεωρώ ότι έχει έναν παραλογισμό γενικότερα. Μπορεί να φέρει το τέλος του κόσμου για ασήμαντα θέματα, ενώ για σοβαρά να μην τον νοιάζει καθόλου. Κι αν του το πεις αυτό το πράγμα, θα σε βγάλει τρελό και δεν θα το παραδεχτεί......Η εμμονή του με την οικογένειά μου γενικώς έχει γίνει απίστευτη. Μπροστά μου κατηγορεί τους γονείς μου και τους υποτιμά συνεχώς, λέγοντας βαριές κουβέντες. Και χωρίς λόγο, ρε κοπέλες. Επειδή οι γονείς μου θέλουν να φτιάξουν μία σοφίτα πάνω από το σπίτι που μένουμε, για να μετακομίσουν εκεί (τώρα μένουν από κάτω, σε ημιυπόγειο), ε! αυτός φαγώθηκε......."γιατί να το κάνουν; και πού θα γίνει η σκάλα; και τι τους ήρθε; και τι μεγαλομανίες είναι αυτές; και τι σόι είστε;;;και ποιος ξέρει τι βλακείες θα κάνουν πάλι!" Χθες τσακωθήκαμε........Είπαμε βαριές κουβέντες........Αυτός έλεγε για τους γονείς μου. Εγώ έλεγα για εκείνον. Αυτό είναι το θέμα μας πάντα! Επειδή δεν βρίσκει να πει κάτι για μένα (αυτό έλειπε!), για να με τσαντίσει, βρίσκει και λέει για τους δικούς μου. Βαριά και απαίσια πράγματα, που δυστυχώς, δείχνουν πόσο απαίσιος είναι κι εκείνος. Και δεν καταλαβαίνει πως με απομακρύνει με αυτό τον τρόπο........ Και στενοχωριέμαι γιατί δεν αλλάζει και ξέρω πως έτσι θα κυλάει η ζωή μας.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου γλυκές!

Σήμερα είμαι ξύπνια από τις 5 το πρωί όπου το βασανάκι μου ξύπνησε με κλάμματα γιατί προφανώς έβλεπε άσχημο όνειρο και μετά άρχισε τα "δεν θέλω να ξαπλώσω", "δεν θέλω να με σκεπάσεις", "δεν θέλω σεντόνι", "δεν θέλω να ξαπλώσεις μαμά δίπλα μου", "δεν θέλω να κάτσεις στον καναπέ", "θέλω να φύγεις" και διάφορα τέτοια ωραία, με αποτέλεσμα αυτός να κοιμηθεί του καλού καιρού στο διπλό κρεβάτι με τον πατέρα του κι εγώ να ξαγρυπνώ από τις 5 διότι μετά από τόσες φωνές και τσιρίδες ο ύπνος έκανε φτερά!

Εντωμεταξύ τις τελευταίες μέρες έχει μια απίστευτη γκρίνια για όλα τα πράγματα.. Ε σήμερα δεν άντεξα.. Πήγα και είδα την παιδοψυχολόγο που επισκέπτεται τα παιδιά στο σταθμό.. Μου είπε κάποια πράγματα, της είπα κι εγώ την γνώμη μου και μένει να δούμε αν μπορούμε να εφαρμόσουμε αυτά που μου είπε.. εν ολίγοις μου είπε ότι το παιδί δεν κοιμάται αρκετά το βράδυ (πράγμα το οποίο ξέρω και θέλω να διορθώσω), μου είπε ότι τη γκρίνια τη χρησιμοποιεί χειριστικά για να βάζει τα δικά του όρια (και αυτό το καταλαβαίνω και θέλω να το διορθώσω) και πως πρέπει να κοιμάται μόνο στο υπνοδωμάτιό του.. όχι σε καναπέδες και σαλόνια.. Θα δείξει.. γιατί πραγματικά ώρες ώρες δεν την παλεύω άλλο..

Μάρτζι μου είμαι στη θέση σου αλλά από την αντίθετη μεριά.. Εγώ έχω το πρόβλημα με τους γονείς του άνδρα μου που είναι πραγματικά παράσιτα με όλη την έννοια της λέξης.. Ένα θα σας πω.. Κάνανε ολόκληρη φασαρία από τον Απρίλη και μετά για να φύγουν από την Αθήνα, να ξενοικιάσουμε το σπίτι που τους νοικιάζαμε και να τους κάνουμε την μετακόμιση να πάνε στο χωριό διότι και καλά κουραστήκανε και δεν αντέχανε την Αθήνα.. Ε τώρα έρχονται να ξεχειμωνιάσουν στην αδερφή του (φέρνουν και το κρεβάτι τους μαζί)..... Άντε βγάλε άκρη τώρα.. Εγώ είπα μια φορά την άποψή μου στον άντρα μου και τελείωσε.. Απλά δεν ασχολούμαι άλλο... Θα έχουμε τις απολύτως απαραίτητες και τυπικές επαφές και αυτό είναι.. Δεν χαλάω άλλο τη ζαχαρένια μου..

Εσύ πολύ καλά μπορείς να πεις στον άντρα σου ότι οι γονείς σου είναι γονείς σου και ότι σε βοηθάνε και το ξέρει.. Αν δεν του αρέσει μπορεί κάλλιστα να πάει στους γονείς του να μείνει..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά..

Είμαι κομμάτια.. έχω τον μικρό άρρωστο και συνέχεια κολλημένο απάνω μου.. έχει τρομερά ξεσπάσματα, νεύρα και δεν ξέρει τι θέλει.. πήγαμε εσπευσμένα στην παιδίατρο το Σάββατο όπου δεν του βρήκε κάτι ουσιαστικό.. προφανώς στρεσσάρεται με την επιστροφή του πατέρα του στη δουλειά, με τον παιδικό, με την αρρώστια και του βγαίνει σε επιθετικότητα..

Σήμερα με παρακάλαγε να μη φύγω, να μην τον αφήσω και να μην πάω στη δουλειά.. κοιμόμαστε μαζί τα βράδια και όπως καταλαβαίνετε είμαι στενοχωρημένη.. δεν μπορώ να βλέπω το παιδάκι μου να υποφέρει!

Σας φιλώ και ελπίζω να επανέλθω με καλύτερα νέα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλησπερα.

Ειχαμε δύσκολη εβδομάδα και οι δυο ήταν άρρωστες η μικρη έκανε και πυρετό μα μέρα και συνεχίζει με βήχα και υγρό στα αυτάκια.

Έρχεται πιο δύσκολη εβδομάδα όπου την τεταρτη παίρνουμε βαθμούς. Δεν ξέρω τι θα δω γιατι η μεγαλη τα χέι φορτώσει στον κόκορα.

Κάλεεε τι κάνετε ολες για παρουσιάστε!!!! Θα εχει τιμωρία!!!

Φιλία και καλη εβδομάδα να χουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου.. Καλή βδομάδα να έχουμε..

Εμείς είμαστε καλά.. Ευτυχώς ο μικρός στην υγεία του είναι πολύ καλά και στη συμπεριφορά του αρχίζει και στρώνει το πράγμα.. Βοηθάει το γεγονός ότι ο σύζυγος σαν να άκουσε αυτά που του είπα και ασχολείται λίγο περισσότερο καθώς και το ότι όλο το σαββατοκύριακο όλο και κάτι έκανε πότε μαζί μου, πότε με τον πατέρα του...Το λεξιλόγιό του είναι απίστευτο και μου κάνει εντύπωση που χρησιμοποιεί τις εκφράσεις ακριβώς όπως πρέπει.. Παράδειγμα..προχθές το μεσημέρι τον είχα ξαπλώσει στην αλλαξιέρα για να του βάλω μπιτζάμες και όπως καταλαβαίνετε βρήκα ευκαιρία να του γαργαλήσω την κοιλίτσα.. Με κοιτάζει και πολύ σοβαρά μου λέει "Μαμά με ενοχλείς"... Κάγκελο η μάνα.. Και χθες το απόγευμα παίζαμε στο σαλόνι και κάποια στιγμή σηκώνομαι από τον καναπέ για να πάω στην κουζίνα .. Με κοιτάει και μου λέει "Μαμά παλουκώσου">>>>>

Έμεινα παγωτό..

Σας φιλώ γλυκά και εύχομαι να έχουμε μια όμορφη βδομάδα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!

Νόρα, περαστικά! Εύχομαι αύριο που θα πάρετε βαθμούς, να μην πάθεις κανένα εγκεφαλικό!!!!

Δόμνα μου, απίστευτος ο μικρός! Μπράβο. Ο,τι ακούνε πάντως το απομνημονεύουν και πράγματι μας αφήνουν με ανοιχτό το στόμα. Της έλεγα τις προάλλες για ένα παιδάκι στη γειτονιά ότι επειδή είναι άτακτος, ένας μάγος τον έκανε γουρουνάκι. Το είπα και το ξέχασα! Αμ! δε! Μόλις είδε το παιδάκι, άρχισε να γελά και λέει "χα!χα! ξανάγινε άνθρωπος;"


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα, κοριτσια μου περαστικα σας και περαστικα μας, η μικρη κολλησε τον μπεμπη μπουκωμα και μυξοιυλες χαμος, πολυ φυσιολογικος ορος και εχθες ο φαρμακοποιος μου εδωσε ενα σπρει για βρεφη μυ θαλασινο νερο, μια φορα το εβαλα για να δουμε.

Νορα πως τα πηγατε;

Δομνινα φανταστικος ο μικρος, φιλα τον στην κοιλιτσα.

Μαρτζυ μου εξυπνη η μικρη με μνημη ελεφαντα.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδες μου γλυκές καλή σας μέρα..

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω ότι μας ειδοποιήσανε από τον Δημόσιο Παιδικό Σταθμό ότι μας δέχονται! Πήγα χθες και είδα τις εγκαταστάσεις.. Δεν ξετρελλάθηκα κιόλας αλλά σε γενικές γραμμές είναι καλά.. Το καλό είναι ότι θα πληρώνουμε πολύ λιγότερα απ' ότι πληρώνουμε τώρα στον ιδιωτικό και ότι θα μπορώ να τον αφήνω όσες ώρες θέλω.. Τώρα σε αυτόν που πάει τον αφήνω μόνο 4 ώρες! Θα ξεκινήσουμε από αρχές Γενάρη! Κρατάω βέβαια μια επιφύλαξη για το πως θα αντιδράσει ο Γερασιμάκος μου.. Αν δούμε ότι υπάρχει πρόβλημα εννοείται ότι θα ξαναγυρίσουμε στον παλιό παιδικό σταθμό..

Με τα πεθερικά τα έχω πάρει αρκετά διότι δεν είναι διατεθειμένοι να βοηθήσουν καθόλου.. ούτε καν να κρατήσουν το μωρό για 2 μέρες τη βδομάδα που μεσολαβεί μεταξύ των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς γιατί ο σταθμός θα είναι κλειστός.. Έτσι τους έβαλα Χ και αποφάσισα να έχουμε τις απολύτως τυπικές σχέσεις..

Για Πρωτοχρονιά θα πάω στην αδερφή μου στην Πάτρα και ανυπομονώ..

Σας φιλώ γλυκά γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρες.

Αυτο που ζω δε μπορω να πω τοχω ξαναζήσει με τη μεγαλη μου και εξηγώ.

Η μικρη ήταν κρυωμενη δέκα μέρες μια μέρα είμασταν καλα και την επόμενη το μικρό μου ξανά αρρώστησε με μια φοβερη γαστρεντερίτιδα. Αποκορύφωμα χτες τα ξημερώματα που το πουλάκι μου ξύπνησε με φοβερό ρίγος της δίνω σιρόπι με 38,2 πυρετό και σε μισή ώρα κορίτσια μου κανει εμετό και ο πυρετός 41 παρακαλώ. Μπανάκι και ευτυχώς έπεσε ο άτιμος. Αλλα το μικράκι μου εχει εξαντληθεί λιγο φαγητο και διάθεση πεσμένη.

Η μεγαλη ξανά μπουκωμένη με δέκατα.

Τώρα όσον αφορά τους βαθμούς εγκεφαλικά δεν έπαθα ήξερα τι να περιμένω.

Πήγε σχετικά καλα για το μη διάβασμα της αλλα της τόνισα ότι δυο καθηγητές της ήταν πολύ γεναιοδωρία. Ο ένας δε έκανε ο άνθρωπος μεγαλη υπέρβαση.

Προσμένω το δεύτερο τρίμηνο πια μπας και στρωθούμε.

Έχουμε γεμάτο ΣΚ σήμερα η μεγαλη εχει γιορτή στο σχολείο όπου εγω και η μικρη δεν θα πάμε το απόγευμα το γυμναστήριο που πάμε εχει εγκαίνια όπου εγω και η μικρη παλι δεν θα πάμε!!!!!!

Αύριο πρώτα ο θεός αν ειναι το μικρούλη μου καλα λέμε να πάμε για δώρα και παιχνίδια γιατι τα κορίτσια μου έχουν δωροεπιταγή απο τη δουλειά του συζύγου.

Αν το επιτρέψει και ο καιρος έναν καφε ίσως στα γρήγορα.

Γράψτε καλα τα νεα σας έχετε χαθεί

Φιλία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου, καλή βδομάδα να έχουμε και χρόνια πολλά!

Είμαστε καλά, δόξα το Θεό.. ο μικρός μου είναι όλο διάθεση για φιλιά και αγκαλιές και μπορώ να πω ότι τα απολαμβάνω στο έπακρο..

Την Παρασκευή το απόγευμα πήγαμε στο φίλο του τον Μάριο και το καταδιασκεδάσαμε.. Μπορώ να πω ότι το έχουμε καθιερώσει να βρισκόμαστε κάθε Παρασκευή απόγευμα και το περιμένουμε όλοι μας πως και τι!

Το Σάββατο το πρωί πήγε βόλτα με τον μπαμπά του και το απόγευμα πήγαμε στην κουνιάδα μου για να δουν τον μικρό τα πεθερικά μου.. Μόνο ένα καλησπέρα κι ένα καληνύχτα ανταλλάξαμε.. Η πεθερά μου το παίζει "πεθαμένη" και "ανήμπορη" αλλά δεν περνάνε αυτά.. Τους είπα ορθά - κοφτά ότι πρέπει να κρατήσουν τον μικρό δυο μέρες και έτσι θα γίνει. Θα βοηθήσει και η ανηψιά η μεγάλη και έτσι θα πάνε όλα καλά.. Ο Γερασιμάκος μου έχει έρωτα με τον ανηψιό μου και ο ανηψιός μου το ίδιο με τον Γεράσιμο.. Χθες τους πήραμε και τους δυο και πήγαμε στο Santa Claus Kingdom στην Παιανία.. Για τα λεφτά του δεν άξιζε, αλλά τουλάχιστον το κατευχαριστήθηκαν τα πιτσιρίκια..

Άντε να περάσει κι αυτή η βδομάδα να έρθουν τα Χριστούγεννα να ξεκουραστούμε και λιγάκι..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω μια εγκατάλειψη και στενοχωριέμαι..

Χρόνια πολλά, χρόνια καλά, χρόνια ευτυχισμένα.. να είναι όλος ο κόσμος καλά και πρωτίστως τα παιδάκια μας και η οικογένειά μας..

Σας αγαπώ πολύ και σας σκέφτομαι! Να περάσετε υπέροχα!

Καλά Χριστούγεννα πολυαγαπημένες μου φιλενάδες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...