Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Γεια σας φιλενάδες από την "ξενιτεμένη"!

Μάγδα μου, έρχεται επιτέλους ο ζόρικος νεαρός μας. Τελικά, μεγάλο μυστήριο βρε παιδιά αυτές οι επικίνδυνες εγκυμοσύνες. Θυμάμαι και στη δική μου, ενώ πέρασα 6 μήνες καθηλωμένη στο κρεβάτι μέσα στην αγωνία και με ένα σωρό χάπια και εξετάσεις, μόλις μπήκα στο μήνα μου και το μωρό πέρασε τα 2 κιλά, σταμάτησαν ως δια μαγείας οι αιμορραγίες, έκοψα τα φάρμακα κι άρχισα τις βόλτες.

Με το καλό να τον δεχτείτε στην οικογένεια!

Και τώρα οι εντυπώσεις από το ταξίδι του Γκιούλιβερ (κυριολεκτικά). Εφιαλτική εμπειρία, κορίτσια, μέσα σε ένα τριήμερο που είχε: Ταλαιπωρία με το ΚΤΕΛ (8 ώρες διαδρομή με μια μόνο 20λεπτη στάση στο Αντίρριο και διαρκές πιάσιμο λόγω του ότι τα καθίσματα του απαίσιου πούλμαν είναι κατάλληλα για επιβάτες με ύψος κάτω του 1,60), άθλιοι καρόδρομοι, φοβερές στροφές, επική καταιγίδα το βράδυ της Κυριακής με διακοπή ρεύματος που κράτησε περίπου 6 ώρες (μέσα στις οποίες κι ενώ το μπουρίνι λυσσομανούσε, εγώ έπρεπε επειγόντως να βρω σερβιέτες ##@@ την τύχη μου), ψοφόκρυο τη Δευτέρα και επανάληψη του φρικτού ταξιδιού επιστροφής, που έλεγες πως δεν θα τελειώσει ποτέ.

Στα θετικά ήταν οι βόλτες, το άνετο ξενοδοχείο με ωραία θέα από το μπαλκόνι και Goody's από κάτω (με λυπήθηκε ο Θεός!) και, βέβαια, το ότι δεν χρειάστηκε τελικά να αναπληρώσω κάποιον και να πρέπει να κάνω καταμέτρηση, να παραδώσω σάκο κλπ. μέσα στον κακό χαμό και την αντάρα.

Και τώρα μια γεύση από την καθημερινότητά μου: Κατ' αρχήν προσπαθώ να στρώσω τη μικρή στο διάβασμα, γιατί αποδιοργανώθηκε πλήρως με το ταξίδι και να μαζέψω τα καλοκαιρινά ρούχα βάζοντας ατέλειωτες μπουγάδες και ζώντας μέσα σε ένα χαοτικό σπίτι που μοιάζει με καταυλισμό, αφού τα φθινοπωρινά βγήκαν αναγκαστικά στη μέση και περιφέρονται από κρεβάτι σε καναπέ κι από καναπέ σε κρεβάτι (όποιο βρεθεί πρόχειρο - να μην ξεχάσω να γράψω ότι μέσα στο σαλόνι μου έχω φέρει ΚΑΙ 2 απλώστρες).

Στη δουλειά, όσοι είμαστε απλήρωτοι έχουμε μπει στην τελική ευθεία για τη διεκδίκηση των χρημάτων μας, με συνεχείς διαπληκτισμούς και διενέξεις.

Τέλος (σαν "κερασάκι στην τούρτα"), στα ταβάνια του σπιτιού παρουσιάστηκαν τεράστιοι υγροί λεκέδες, η δε υγρασία είχε σαν συνέπεια τη διακοπή του ρεύματος στα μισά δωμάτια λόγω βραχυκυκλώματος. Έτσι, μαζέψαμε προσφορές και κάνουμε απανωτές γενικές συνελεύσεις για τη μόνωση της ταράτσας (άλλοι καυγάδες εκεί-ευτυχώς το μεγαλύτερο μέρος το έχει αναλάβει ο σύζυγος, ως ειδήμων περί τα τεχνικά θέματα). Μια φορά, κανείς δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι λείπει η "περιπέτεια" από τη ζωή μου....

Πιστεύω να μπορέσω να ξαναμπώ γρήγορα. Πολλά φιλιά σε όλες!

Μια μου, τι ταλαιπωρία περασες κι εσύ, βρε κοπέλα μου. Αν θυμάμαι καλά, ήρθες προς τα μέρη μας, σωστά; Θέλω να σε παρακαλέσω κάτι. Αντιμετωπίζουμε ενα σοβαρο θέμα και χρειάζομαι συμβουλή νομικού. Θα μπορουσα να σου στείλω πμ το πρόβλημα να μου δώσεις τα φώτα σου;

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μάγδα μου, πλησιάζει ο καιρός. Έρχεται ο μπεμπης σου. Εύχομαι οσο δύσκολη ήταν η εγκυμοσυνη, τόσο εύκολη να είναι η γεννα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μια μου, τι ταλαιπωρία περασες κι εσύ, βρε κοπέλα μου. Αν θυμάμαι καλά, ήρθες προς τα μέρη μας, σωστά; Θέλω να σε παρακαλέσω κάτι. Αντιμετωπίζουμε ενα σοβαρο θέμα και χρειάζομαι συμβουλή νομικού. Θα μπορουσα να σου στείλω πμ το πρόβλημα να μου δώσεις τα φώτα σου;

Εννοείται Margi μου, ό,τι θέλεις. Περιμένω το πμ σου.


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου, τι μου κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, δόξα το Θεό.. Ο μικρός μου μεγαλώνει, ομορφαίνει και τρελαίνει τη μανούλα κάθε μέρα όλο και περισσότερο..

Το Σάββατο που λέτε πήρα τον μικρό και πήγαμε με το τρόλευ στην Αθήνα για το μάθημα μουσικοκινητικής που σας είπα. Ο μικρός εκστασιάστηκε με το τρόλευ.. τον έβαλα και έκατσε παράθυρο και συνέχεια ακούγες μια γλυκιά φωνούλα να κάνει ερωτήσεις. Σε όλη τη διαδρομή ήταν κύριος και με το που μπήκαμε στην τάξη του ωδείου δήλωσε στη δασκάλα ότι θέλει κιθάρα! Πήγαμε στο ωδείο Νάκα.. εξαιρετική δουλειά έχουν κάνει οι άνθρωποι και με τις αίθουσες και με τους καθηγητές και με την όλη οργάνωση. Απλά τα πιτσιρίκια είναι πολύ μικρά ακόμη για να συγκεντρωθούν και το κάθε ένα τράβαγε και σε διαφορετική κατεύθυνση.. Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν θα συνεχίσουμε.. Του χρόνου ίσως..

Την Κυριακή βρεθήκαμε με τη συμπεθέρα και παίξαμε όλοι μικροί - μεγάλοι στην παιδική χαρά.. θυμήθηκα τα νιάτα μου!

Μία μου ταλαιπωρήθηκες απίστευτα.. Ευκαιρία ήταν τώρα που ήσουν εκεί να βρισκόσουν με τη Μάρτζι μας. Τα Γιάννενα είναι υπέροχη πόλη και το έχω κάτα νου κάποια στιγμή να ξαναπάμε..

Ελπίζω να βρείτε σύντομα λύση στα προβλήματα που σας απασχολούν και να κανονίσουμε να τα πούμε από κοντά!

Μαγδούλα με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπίνο στην αγκαλιά σου.. Ειλικρινά σε ζηλεύω που θα ξανακρατήσεις ένα βρεφάκι στην αγκαλιά σου.. Γερό και τυχερό να είναι.

Μάρτζι μου πως πάνε τα πράγματα στην εξορία;

Φιλιά πολλά σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγα γιατρο η διαστολη ειναι 2, ειδα και την βλενα με αιμα ο γιατρος λεει μεχρι την Παρασκευη αλλιως παμε για προκληση. Αρα υπομονη 2 μερες να μπουμε στην 38 που θελει ο γιατρος.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό, Μάγδα μου!

Δόμνα, καλά το είπες : ΕΞΟΡΙΑ!!!!Από την άλλη λέω μήπως κι ηρεμήσουμε λίγο, γιατί είχα αρχίσει να τα παίζω με παράπονα κι από τις δύο πλευρές ( μάνα για γαμπρό και γαμπρός για όλους.......)


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μία μου, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Όχι, δεν ήρθαμε σε καμία επαφή με κανέναν άλλο από αυτούς που κάναν ένσταση. Ψάξ΄το κι αν βρεις κάτι, μου λες!

Κορίτσια, σόρυ, για την ασάφεια, αλλά δεν μπορώ να γράψω δημόσια τι πάθαμε. Τρέχουμε πάντως......

Μάγδα, μήπως γέννησες;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου και καλή βδομάδα να έχουμε!

Περίεργα τα κέφια μου σήμερα.. Βλέπετε σήμερα συμπληρώνονται 15 ολόκληρα χρόνια από τη μέρα που χάσαμε τον αδερφό μου και όσο να είναι είμαι επηρεασμένη.. Μου λείπει πολύ κορίτσια..

Από την άλλη τα οικονομικά έχουν ζορίσει πολύ και όλο κάτι προκύπτει και ψάχνω τρόπους για να τα καλύψω όλα.. Βλέπετε ο σύζυγος είναι άνεργος 5 μήνες τώρα και ότι υπήρχε στην άκρη απλώς κάλυπτε τις δικές του υποχρεώσεις (δάνεια, ασφάλειες, κλπ).. τώρα όμως με το σχολείο του μικρού καθώς και με τον ΕΝΦΙΑ που όπου να' ναι θα μας χτυπήσει την πόρτα τα πράγματα αρχίζουν και στριμώχνουν επικίνδυνα.. Διατηρώ μέσα μου όμως μια ελπίδα πως κάτι θα βρεθεί σύντομα.. Για να δούμε..

Ο μικρός μου με αυτή την αλλαγή του καιρού μου έχει αρχίσει το βήχα. Τον πλάκωσα όμως στις εισπνοές και πάει καλύτερα. Είχαμε ένα γεμάτο σβκ.. Το σάββατο το βράδυ τον πήγαμε λούνα πάρκ όπου ευχαριστήθηκε τραμπολίνο και αυτοκινητάκια. Χτες το πρωί πήγε παιδότοπο με τον πατέρα του και χθες το απόγευμα πήγαμε σε ένα φιλικό σπίτι να παίξει... Οι όμορφες στιγμές περνάνε σαν νερό..

Ελπίζω όλες σας να είστε καλά και αναμένω σύντομα νέα σας!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, πώς είστε;

Μάθατε τίποτα για την Μάγδα; Πιστεύω πως έχει γεννήσει! Μάγδα μου, περιμένουμε.....

Δόμνα μου, είναι πολύ λογικό να σου λείπε ο αδελφός σου, καλή μου! Δεν έχω λόγια να πω........Τέτοια γεγονότα πραγματικά μας ξεπερνούν και τα λόγια είναι περιττά.

Ο μικρός σου περνάει πολύ όμορφα. Μπράβο, βρε Δόμνα μου! Του προσφέρεις πολλά ερεθίσματα.

Αλλά κι εμείς, μην νομίζετε! Πηγαίνουμε στην παιδική χαρά κάθε μέρα. Προχθές πήγαμε στο ποτάμι της περιοχής και κάτσαμε με τις ώρες. Η μικρή τώρα θέλει καλάμι να ψαρεύει κι αυτή. Ένα ωραιότατο καλαμάκι λοιπόν έγινε καλάμι και κάνει πως ψαρεύει......

Πήγα χθες στο διπλανό χωριό να ρωτήσω αν την παίρνουν στον παιδικό. Μου είπαν πως πρέπει να κλέισει τα δυόμισι και να έχει βγάλει την πάνα. Στα μέσα της χρονιάς, αν την βγάλει, να πάω να ξαναρωτήσω. Πόσο μού άρεσε ο χώρος! Λες κι έμπαινα σε παιδότοπο! Θα την πάω καμία μέρα να δει το σχολείο. Μπορεί να της αρέσει και να θελήσει να κόψει την πάνα πιο γρήγορα, για να πάει! Μα τι όμορφος χώρος, ρε κορίτσια! Μέσα στη φύση, μεγάλοι και καθαροί χώροι, πανέμορφα, σας λέω.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλεναδίτσες μου..

Είμαι πολύ χαρούμενη διότι προχθές την μέρα που ο αδερφός μου έκλεινε 15 χρόνια μακριά μας μια πολύ καλή μου φίλη έφερε στον κόσμο το αγοράκι της, το οποίο περίμενε 10 ολόκληρα χρόνια! Ήταν ότι καλύτερο δώρο μπορούσε να μου κάνει!

Τελικά πήγαμε χθες στην παιδίατρο διότι ο βήχας του μικρού δεν μου άρεσε και ήθελα να δει και το λαιμό του. Περνάει μια ψιλοιωσούλα και απλά αλλάξαμε δοσολογία και συχνότητα στα εισπνεόμενα. Ελπίζω να περάσει το συντομότερο διότι τον λυπάμαι τον κακομοιρούλη που ταλαιπωρείται τόσο πολύ..

Μάρτζι μου μπορεί εδώ στην πρωτεύουσα να έχουμε πολλά ερεθίσματα όπως λες για τα παιδάκια μας αλλά επ' ουδενί δεν έχουμε τόσο ωραίους παιδικούς σταθμούς όπως έχετε εσείς στην επαρχία.. Και το ότι μεγαλώνει η κόρη σου μέσα στη φύση είναι ανεκτίμητο!

Από τη Μάγδα ούτε εγώ έχω νέα.. Λογικά θα έχει γεννήσει και δεν θα μπορεί να μπει να ενημερώσει. Ας ελπίσουμε ότι όλα έχουν πάει καλά!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα, γεννησαμε στης 2 Οκτ και ειμαστε καλα, προσπαθουμε να βολευτουμε, κοριτσια ευχομαι και σε εσας οτι επιθυμητε. Θα μπω να σας πω νεα οταν εχω χρονο. Κοριτσια ο μπεμπης ειναι υπεροχος και η Μαρια τον κοροιδευει ολη την ωρα.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...