Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!

Δεν ξέρω τι έπαθε πάλι αυτό το @@#!! δίκτυό μου και είμαι συνέχεια "εκτός". Μπήκα γρήγορα για να απαντήσω στη Margi, να σας στείλω την αγάπη μου και - κυρίως - να ευχηθώ κι από το καφέ μας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στον αγαπημένο μας Γεράσιμο!

Πολλά φιλιά


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου να χαιρεσαι το μικρούλη..να.ειναυ

καλοτυχος και να τον δεις οπως επιθυμεις...

Εκανε καταστροφες σε εσας κοριτσια?

Εμας στο μαγαζι περασε ανεμοστροβιλος...

Εσκισε τελείως η μια τεντα, επεσε η καμινάδα του σχολειου

σε ενα αμαξι, έσπασαν δέντρα..

Μην ξεχασετε να αλλάξετε τα ρολόγια την Κυριακή. .

Πολλα φιλια σε ολες...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια ποσά είχα γράψει κ τα έχασα

Απο τη δουλειά δε μπορω να μπω πια κ απο το σπίτι δεν προλαβαίνω

Το κοριτσάκι μου γύρισε ξημερώματα Σάββατο με πολύ άσχημο καιρό πέρασε τέλεια και εγω ξανάερχολαι στα συγκαλα μου γιατι κατι δεν μου πήγαινε καλα όλη την εβδομάδα. Η μικρη την εχει παρει απο πίσω και η μεγαλη δεν παρεδεχετε ποσο της έλειψε μονο που μου ανέφερε ότι της φαινετε ότι μεγάλωσε πολύ την εβδομάδα που έλειψε.

Μηλιτσα μου και μη χειρότερα με τον παλιοκαιρο που ειχαμε.

Τα καλοκαιρινά μαζευτήκαν εκτός του συζύγου και έχουν μείνει τα βαριά χειμωνιάτικα να βγούμε δευτερα μου φέρνουν κ τα χάλια γιατι μου φάνηκε ξαφνικά πολύ κρύο το σπίτι και τα χερια των κοριτσιών χτες ήταν κρύα και πιο πολύ της μικρής μου.

Φιλία δεν έχω κουράγιο να ξαναγράψω όσα είχα γράψει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου, καλή βδομάδα να έχουμε και χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν σήμερα.. Εμένα γιορτάζει ο γαμπρός μου, ο πεθερός μου (:mad:), το πολυαγαπημένο μου βαφτιστήρι και ο πρώτος γιος του άντρα μου, από τους πολύ κοντινούς.. και διάφοροι γνωστοί και φίλοι!

Είχαμε ένα γεμάτο σαββατοκύριακο διότι ήρθε ο αδερφός μου με τις ανηψιές μου, τις οποίες είχα να δω κοντά δυο μήνες και έτσι ο μικρός χάρηκε τις ξαδερφούλες του.. Το σπίτι βέβαια θέλει γλύψιμο από πάνω ως κάτω και να δω πότε θα βρω χρόνο. Μου έκανε και η κουνιάδα μου δώρο ένα ζευγάρι κουρτίνες σε σκούρο μπορντό υπέροχο χρώμα και τις έδωσα σε μια γειτόνισσα και μου τις έφτιαξε.. Πρέπει να τις κρεμάσω και αυτές.. Τα χαλιά σίγουρα δεν θα τα στρώσω ακόμη.. Μάλλον τέλος Νοέμβρη το κόβω.. θέλω να κρυώσει ο καιρός πρώτα..

Την Πέμπτη ο σύζυγος πάει δοκιμαστικά σε μια εταιρεία. Η εταιρεία είναι εξαιρετική και η θέση πολύ κοντά στο αντικείμενό του.. Κάντε μια προσευχή και για μας κορίτσια να πάει καλά..

Σας φιλώ πολύ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, χάθηκα αλλά είχαμε τρεξίματα με δικηγόρους, επιτροπές κτλ.

Μία μου, να σε ευχαριστήσω και δημόσια, για το ενδιαφέρον που έδειξες. Περιμένουμε πλέον απάντηση εντός 2 μηνών και ευχόμαστε να είναι θετική........Όπως μας είπε όμως ο δικηγόρος, όποια κι αν είναι η απόφαση, θα έχουμε ούτως ή άλλως τρεξίματα.........Ας είμαστε καλά εμείς όμως κι όλα θα γίνουν....

Κι εδώ κρύωσε πολύ ο καιρός. Αυριο λεω να στρώσω. Η μικρή μιλάει ακατάπαυστα. Δεν σταματάει, κορίτσια! Εν τω μεταξύ μιμείται διάφορους ήρωες παραμυθιών. Μία κάνει το λύκο, μία τα γουρουνάκια, μία τον παραμυθά, μία τη μάγισσα κτλ. Επίσης δεν μας αφήνει να μιλάμε μεταξύ μας, θέλει να μιλάμε μόνο σε αυτήν, μας υπαγορεύει τι να της λέμε και τι να την ρωτάμε......... " Μαμά, πες μου σαγαπώ μωράκι μου", "Μαμά πες τώρα, τι επαθε η μικρή μου;;;" κι άλλα τέτοια..........Πάνα δεν έχουμε βγάλει. Νόρα εσείς πώς τα πάτε με το θέμα αυτό;

Βγαίνω κορίτσια μου.....Τρέχω και δεν φτάνω. Δεν προλαβαίνω να ετοιμαστώ για τη δουλειά........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Κι εγώ χάθηκα... το ξέρω... απλά είμαι πολύ απογοητευμένη με την όλη κατάσταση... Δεν θέλω να σας μαυρίζω όμως..

Ο μικρός μου είναι καλά και πλέον πηγαίνει σχολείο με χαρά!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Μαρτζυ μου μεταθεση κυνηγατε;

Δομνινα μου τι εγινε; ολα καλα με την δουλεια του συζυγου;

Μαρτζυ εμενα η μικρη δεν μιλαει καθολου καθαρα, μονο εγω την καταλαβαινω.

Ο μπεμπης με εχει τεντωσει τρωει ανα μιαμιση ωρα πρωι βραδυ, και τα ξημερωματα ζοριζετε για να αεριστη- κανει κακα του με αποτελεσμα να κλαιει.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάγδα μου, για άλλα θέματα τρέχουμε στους δικηγόρους........

Δόμνα, τι πάθατε, βρε κορίτσι;

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Εγώ είμαι χάλια σήμερα. Από το πρωί δεν λέω να ζεσταθώ με τίποτα. Κρυώνω απίστευτα. Ποιος ξέρει τι ιός με τριγυρίζει.........Ελπίζω να την βγάλω καθαρή.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου ένα γρήγορο γεια γιατι το καφε μας ερήμωσε μου φαίνεται.

Μαγδα μου τα πρώτα τα εκατό χρονια ειναι δύσκολα υπομονή όλα θα πανε καλα.

Ειμαστε καλα χτες είχα παει στο σχολείο για τη μεγαλη τα χέι κανει μπάχαλο και μετα το ταξίδι θέλει στρώσιμο μεγάλο.

Μάρτζι μου το θεμα της πάνας το εγκαταλείψαμε αν και κανει τσίσα της πρωί βραδυ και οπότε τη βάλεις στο γιογιό γιατι κάναμε μεγάλο πισογυρίσμα με την δυσκοιλιοτητα και βασανίζετε το μικρούλι μου πολύ. Κρύωσε και ο καιρος και δε μπορω να την έχω γυμνή και κατουρημένη.

Εγω τα χω μαζεμένα στο σύζυγο ναι μεν δουλεύει πολλές ώρες αλλα αισθάνομαι ότι έχω ένα φιλοξενούμενο σπίτι μου που περνάει καλα και εχει και παράπονα απο πάνω.

Αυτά τα λίγα φιλάκια πολλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα φιλεναδίτσες μου..

Χάθηκα διότι η διάθεσή μου είναι αρκετά πεσμένη.. Βλέπετε η ανεύρεση δουλειάς για τον σύζυγο έχει εξελιχθεί σε μεγάλο αγκάθι μεταξύ μας.. Τελικά ύστερα από τηλεφώνημα που έκανε στον προηγούμενο διεθυντή του παραδέχθηκε επιτέλους ότι έκανε χοντρή μαλακία αλλά τι να το κάνω; Με την παραδοχή το πρόβλημα δεν λύνεται και ψωμί στο τραπέζι δεν μπαίνει.. Δεν θέλω να το αφήσω να με πάρει από κάτω, μιας και έχω ένα παιδί να μεγαλώσω, το οποίο δεν φταίει σε τίποτε για την ανευθυνότητα του πατέρα του.. Θέλω να ελπίζω πως σύντομα θα βρεθεί κάτι..

Ο μικρός μου κάθε μέρα λέει και κάνει κάτι καινούργιο και πραγματικά μας έχει κάνει εντύπωση το πόσο γρήγορα τα αφομοιώνει όλα όσα ακούει..

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας να είναι ακόμη καλύτερα!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νόρα μου, κι η δική μου, αν την κρατήσεις με το βρακάκι και την πηγαίνεις συχνά τουαλέτα, τα κάνει κανονικά. Προχθές βέβαια που την είχα με το βρακάκι ( και για να είμαι ειλικρινής, ξεχάστηκα κι εγώ) έτρεξε προς το μέρος μου φωνάζοντας πως θέλει τσίσα. Τρέξαμε αλλά τα είχε κάνει ήδη πάνω της και πάνω στον καναπέ!!!!

Τα απογεύματα την αφήνω με την πάνα. Λεω να την πάω σιγά σιγά, για να μην αγχώνεται κιόλας..........

Δόμνα μου, καλώς ήρθες στο κλαμπ των γυναικών που δουλεύουν και οι άντρες τους κάθονται!!!! Οπλίσου με δύναμη, κοπέλα μου, γιατί είναι δύσκολη φάση. Μην σας πάρει από κάτω και προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Ο,τι έγινε, έγινε. Δεν αλλάζει τώρα κάτι........ Ας ελπίσουμε να βρεθεί κάτι σύντομα για να πάρεις κι εσύ μία ανάσα. Ζείτε σε πόλη και τα έξοδα είναι πάρα πολλά. Εμάς μας έχει σώσει το ότι ζούμε σε μικρό χωριό και δεν έχουμε πολλά έξοδα. Να φανταστείς, όταν πάμε στην πόλη για λίγες μέρες, αμέσως βλέπω τη διαφορά. Κάθε μέρα να φεύγουν τα ευρώ και να μην καταλαβαίνω πού τα χαλάω.

Η μικρή έχει γίνει πολύ απαιτητική......Επίσης και αρκετά έξυπνη, θα έλεγα. Σφουγγάρι, ρε παιδιά. Ξέρει όλα τα παραμύθια που της διαβάζω απέξω κι ανακατωτά..........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Για να μαζευόμαστε και πάλι.. Μου φαίνεται ότι μας έχουν αποσυντονίσει ο καθημερινός αγώνας επιβίωσης.. τα παιδάκια μας να είναι καλά και όλα τα άλλα θα γίνουν..

Είμαι πολύ πεσμένη.. Δεν βλέπω διάθεση από το σύζυγο να αρχίσει να δραστηριοποιείται και αυτό με θλίβει.. Δεν μπορώ το ένα και δεν μπορώ το άλλο είναι συνέχεια.. Έτσι όμως δεν οδηγούμαστε πουθενά..

Το σβκ θα πάω στην Πάτρα. Έχει γενέθλια η αδερφούλα μου και θέλω να πάω να ζουλήξω την ανηψιά μου.. Ευκαιρία να ξεσκάσουμε κιόλας λίγο αφού μένει εκτός Πάτρας μέσα στο πράσινο.. Τουλάχιστον τα μικρά θα ξεσαλώσουν.. φτάνει να μας κάνει καλό καιρό!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Στενοχωριέμαι πολύ που έχετε εγκαταλείψει το θεματάκι μας.. Ελπίζω μόνο όλες σας καθώς και τα παιδάκια σας να είναι καλά..

Μου λείπετε πολύ!

Σας φιλώ γλυκά και ελπίζω να επανέλθει το θεματάκι μας το συντομότερο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με λένε νορα και ειμαι εδωωωωω!!!!

Συμπεθέρα μου ούτε να χ... Δεν προλαβαίνω.

Μικρη κρυωμενη στοπ! Μεγαλη στην καρακοσμαρα της στοπ!!! Σύζυγος ΑΠΩΝ!!!

Σας φιλωωωω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...