Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Κι εμένα ο μικρός μου ξεκίνησε μυξούλες και βηχαλάκι οπότε του ξεκίνησα εισπνοές και ορό.. όλο αγκαλίτσες είναι αυτές τις μέρες και το απολαμβάνω διότι το προηγούμενο διάστημα δεν ήθελε καθόλου.. Τώρα τον κρατάω αγκαλιά, γυρίζει και χώνει το κεφαλάκι του στο λαιμό μου.. εκείνη την ώρα νιώθω τόσο ευλογημένη και γεμάτη..

Συμπεθέρα μια από τα ίδια και σε μας.. Ο σύζυγος παρών - απών και δεν θέλω ούτε να τον βλέπω ούτε να τον ακούω..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ είμαι κι εγώ, καλές μου φιλενάδες!

Περαστικά στα νινάκια! Κι εμείς περάσαμε οικογενειακώς τη γνωστή ίωση του αναπνευστικού, η οποία ακόμη μας ταλαιπωρεί.

Ο σύζυγος επίσης απών, εγώ "άνθρωπος-ορχήστρα", η μητέρα μου απαράδεκτη και η κόρη στην ίδια κοσμάρα με της Νόρας.

Κατά τα άλλα, το σπίτι μου κάλλιστα θα μπορούσε να βρίσκεται στη Συρία (βομβαρδισμένο τοπίο), διανύω τον τελευταίο μήνα στη συγκεκριμένη δουλειά, διεκδικώ τα δεδουλευμένα 7+ μηνών και, γενικά, τραβάω μεγάλο ζόρι.

Θα προσπαθήσω να μπω το Σ/Κ. Αν δεν τα καταφέρω, συγχωρέστε με....

Πολλά φιλιά


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εδώ είμαι! Δεν μπαίνω, γιατί εδώ που είμαστε δεν πιάνει πολύ καλό ιντερνετ........Και τώρα ελπίζω να σταλεί το μήνυμα.

Περαστικά στα μικρά σας! Αχ, Δόμνα μου, κι εμένα μου λείπει το ότι πλέον δεν κάθεται για πολύ στην αγκαλιά μου! Γίνονται ανεξάρτητα τα μικρούλια μας πια! Η δική μου έβγαλε την πάνα πια! Δεν την φοράμε καθόλου τη μέρα!!! Σκέφτομαι να την γράψω στον παιδικό μετά τα Χριστούγεννα. Δεν κοιμάται καθόλου, κορίτσια! Ολη μέρα είναι στο πόδι είναι και κοιμάται μετά τις 23:00. Τα έχουμε παίξει τελείως. Φοβερή κούραση.

Κατά τ' άλλα καλά. Δουλειά, σπίτι, σπίτι δουλειά.......Με τον σύζυγο άλλες φορές καλά, άλλες......αφήστε τα. Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται τι του βρήκα και τον παντρεύτηκα, άλλες πάλι φορές, έτσι δίχως λόγο, με πιάνω να θέλω να χωθώ μες στην αγκαλιά του.............Τι να πω;;; Ανίατη περίπτωση...........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε με στο κλαπ με τους συζυγους παρων- απων.

Με τα μικρα τα εχω δει ολα..... η κορη μου ειναι στην φαση που ζηταει προσοχη, εγω ολη μερα με το βυζι εξω να προσπαθω να χορτασω το μοσχαρακι μου, περναμε και κολικους και στεναχωριεμαι, ο γιατρος δεν μας δινει σταγονιτσες,

Να σκεφτητε οτι ο μικρος τρωει ανα 1-1,30 ωρα και την μερα και την νυχτα, βαλε την νυχτα και το ρεψιμο.....νυσταζω.....

Η μεγαλη οταν θηλαζω και θελει παιχνιδι την βαζω ταμπλετ. .....αχ κοριτσια τι τυψεις εχω....αφηστε που ακομα εχει πολυ φτωχο λεξιλογιο και στεναχωριεμαι, μου δειχνει τι θελει, συλλαβιζουμε μαζι λεξουλες αλλα δεν τις λεει, ντρεπετε πολυ ακομη και εμενα.....πολυ ντρεπεται το πουλακι μου.

Υπομονη και καλημερα....


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Μαγδούλα μου, υπομονή! Από όσα έχω ακούσει, είναι ζόρικα με το δεύτερο μωράκι, αλλά κάποια στιγμή τα πράγματα μπαίνουν σε μία σειρά.

Η μικρούλα σου θα τα πει όλα μαζεμένα, μην φοβάσαι. Αφού λέει κουβεντούλες, δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Βάζει 3 λεξούλες στη σειρά; Αν ναι, είναι όλα καλά σε αυτή τη φάση. Αυτό τουλάχιστον μου είχε πει ένας παιδίατρος. Πως πρέπει στους 26 μήνες να λένε 3 λεξούλες μαζί.

Κι εμεις πολλές φορές τη βάζουμε να απασχολείται στο τάμπλετ ή της βάζουμε πέππα στο youtube! Εκείνες τις στιγμές έχω πολλές τύψεις, αλλά ώρες ώρες δεν παλεύεται.........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα,

Μαρτζυ μου βαζει 3 λεξουλες καπως ετσι

Μπαμπα ντιντι γιαγια ακα.......δηλαδη

Μπαμπα παμε με το αυτοκινητο στην γιαγια Αλεκα.

Αλλα εχει στανταρ πραγματακια.....πχ λεμε Μη-λο αλλα δεν το λεμε ολο μαζι....ουτε το ονοματης δεν θελει να πει....ντρεπεται γιατι την ρωταω να το συλλαβισουμε και το λεει σιγανα.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάγδα μου, πιστεύω πως θα λυθεί γλώσσα της σύντομα. Είστε σε καλό δρόμο. Μην ανησυχείς. Της κουμπάρας μου ο μικρός είχε φτάσει 2 χρονών και δεν έλεγε τιποτα. Μονο τη λέξη ¨μπαμπά " μπορούσε να πει. Μία ωραία πρωία και, αφού είχε προ πολλού κλείσει τα 2 και η μαμά του είχε αρχίσει να ανησυχεί, άρχισε να τραγουδάει και να μιλάει........

Εσύ να της μιλάς κανονικά. Να μην κόβεις τις λέξεις και αυτά που σου λέει, εσύ να τα επαναλαμβάνεις σωστά. Δηλαδή στο παράδειγμα που μας είπες, εσύ θα της πεις εκείνη την ώρα "Θες να πας με τον μπαμπά στην γιαγιά Αλέκα; Θα πάτε με το αυτοκίνητο;"

Να της λες πολλά τραγουδάκια, παραμυθάκια και να της διαβάζεις όσο μπορείς. Θα εντυπωσιαστείς από το αποτέλεσμα, να είσαι σίγουρη!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλές μου φιλενάδες απ' ότι βλέπω είμαστε όλες μια ωραία ατμόσφαιρα!!

Τι να πω.. δεν μπορεί.. όλο και κάτι καλό θα έχουν οι συμβίοι μας για να αποφασίσουμε να δέσουμε τη ζωή μας με τη δική τους εκτός αν τη συγκεκριμένη περίοδο που τους γνωρίσαμε είμασταν και κουφές και τυφλές..

Κάποιο φως αρχίζει και φαίνεται στην άκρη του τούνελ. Ο σύζυγος μάλλον βρήκε δουλειά αλλά για πιο σίγουρα πράγματα θα σας πω από την ερχόμενη βδομάδα..

Ο μικρούλης μου πέρασε μια πολύ ελαφριά γαστρεντερίτιδα την προηγούμενη βδομάδα η οποία τον ταλαιπώρησε 2 μερούλες και ένα ελαφρύ βηχαλάκι το οποίο το εξολοθρεύσαμε με εισπνεόμενα.. Σήμερα πήγε σχολείο κανονικότατα!

Μαγδούλα ο δικός μου ακριβώς τη μέρα που έκλεινε τα 2 του χρόνια άρχισε να μιλάει και τώρα μιλάει ακατάπαυστα.. Είμαστε 32 μηνών και τώρα πλάθει ιστορίες και λέει λέξεις που ούτε καν μπορούσα να φανταστώ πως τις γνωρίζει.. Είναι πραγματικά σφουγγάρια σε αυτή την ηλικία.. Εσύ αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να την ενθαρρύνεις συνεχώς και να την εμψυχώνεις..

Μία μου έχουμε καιρό να μιλήσουμε.. Θα σε πάρω κάποια από αυτές τις μέρες..

Μάρτζι εννοείται να την γράψεις παιδικό. Θα της κάνει πολύ καλό να βγαίνει από το σπίτι για λίγες ώρες και να κάνει παρέα με παιδάκια..

Εμείς λέμε πότε κάνουμε κακά και πότε κάνουμε τσίσα αλλά πριν τα κάνουμε όχι οπότε αργούμε ακόμη με το θέμα της πάνας.. Δεν με αγχώνει.. κάθε παιδί θέλει τον χρόνο του..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα mου, εύχομαι καλή αρχή στον αντρούλη σου. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Η μικρή μου κοιμάται (πώς το έπαθε!) κι εγώ είπα να μπω να σας πω τα νέα μου.

Τι να σας λέω τώρα; Πολύ στενοχώρια, κορίτσια. Ξεκινάμε έναν δικαστικό αγώνα για μία υπόθεση που είναι πέρα για πέρα χαμένη. Μεγάλο μπλέξιμο ( Μία μου, εσύ τα ξέρεις). Για την προσφυγή λοιπόν χρειαζόμαστε 350 ευρώ και δεν ξέρω από εκεί και πέρα πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα.... Αφήστε. Πολύ πίκρα........

Με όλη αυτή την άσχημη ατμόσφαιρα, όπως καταλαβαίνετε, η σχέση μας βρίσκεται άλλοτε στα πάνω της, άλλοτε στα κάτω της. Ο άντρας μου είναι εξοργισμένος με τον πατέρα μου, γιατί αυτός μας έφερε σε επαφή με εκείνον που μας έμπλεξε. Έτσι, λοιπόν, κάθε τρεις και λίγο ακούω χίλια δυο για τον πατέρα μου. Ευτυχώς που είμαστε μακριά και δεν έρχεται σε επαφή με τον μπαμπά, γιατί, αν ήμασταν στο πατρικό μου, ποιος ξέρει τι θα γινόταν.

Τέσπα. Η μικρή μου, ενώ άλλες φορές δεν μας αφήνει να μιλάμε μεταξύ μας, σήμερα που μας έβλεπε να μιλάμε σοβαρά και να προβληματιζόμαστε, καθόλου δεν μίλησε το μικρό μου. Αλλά όλα τα άκουγε. Να φανταστείτε πήρα τηλ. το δικηγόρο κι αυτή συγκράτησε το όνομά του και με ρώτησε μετά : "Τι σου είπε ο Απ.........; Είναι πανέξυπνο το καμάρι μου........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Margi μου εύχομαι ειλικρινά καλά ξεμπερδέματα γιατί αφενός η δικαιοσύνη είναι τυφλή και αφετέρου τα ελληνικά δικαστήρια δεν φημίζονται για τον γρήγορο χρόνο ευόδωσης της υπόθεσης.. Αλλά αφού είναι εξαρχής χαμένη υπόθεση γιατί το κυνηγάτε;

Εύχομαι ότι καλύτερο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κόρες καλημερα!!!

Έχω αδεια όλη την εβδομάδα και δεν έχω κάτσει λεπτό.

Στολίζαμε μονο το χριστουγεννιάτικο δεντρο μας και η μικρη εχει τρελαθεί απο τη χαρά της. Με ρώτησε απο που ήρθε το δεντρο μας και ποσο καιρό θα μείνει μαζι μας. Η μπάλες αλλάζουν συνέχεια θέση ειναι χειρότερα και απο περυσι τα πράγματα όσον αφορά το δεντρο και τη μικρη.

Ψάχνω κουρτίνες και έχω τρελαθεί πολύ ωραία σχέδια και πολύ ακριβές. Θέλει πολύ ψάξιμο γιατι το βαλάντιο μας ειναι μικρό!!!!

καναμε εξετάσεις για το θυρεοειδή μέση μεγαλη πήγα και στο γιατρό μου και όλα καλα. Δόξα το Θεο!!!

Μάρτζι μου καλα ξεμπερδέματα.

Μαγδα μου εμένα η μεγαλη περπάτησε δεκαεφτά μηνών και μίλησε μόλις έκλεισε τους είκοσι έξι μήνες. Πριν έλεγε μονο τεσσεριςλεξεις καθαρά. Όλα τα παιδια έχουν τους δικούς τους ρυθμούς.

Συμπεθέρα τι γίνεται??? Η μαρίνα γράφει τα τελευταια διαγωνίσματα απο δευτερα και ΣΚ θα ειμαστε εσώκλειστοι οπότε δε μπορω να σου προτείνω κατι για βόλτα. Θα μιλήσουμε όμως.

Μανου και Βίκη χαθήκατε.

Φιλία πολλα σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου..

Είμαι κομμάτια.. Ο μικρούλης μου ξύπνησε το βράδυ και έκανε εμετό 4 φορές απανωτά.. Την πρώτη φορά δεν προλάβαμε και λερώσαμε κουβέρτες, σεντόνια, πυτζάμες, μαξιλάρια.. οπότε στις 4 το πρωί έβαζα πλυντήριο και έστρωνα κρεβάτια.. Τις επόμενες ευτυχώς τα καταφέραμε! Οπότε συμπεθέρα μου κι εμείς δεν είμαστε για πολλά πολλά το σβκ..

Τα καλά νέα είναι ότι ο σύζυγος βρήκε δουλειά σε μια εταιρεία με ρούχα η οποία έχει 4 καταστήματα στην Αθήνα και 1 στο εξωτερικό. Είναι ευχαριστημένος γιατί είναι ο ίδιος αποκλειστικά υπεύθυνος για την αποθήκη και δεν έχει κανέναν προϊστάμενο να του ζαλίζει τον έρωτα, εκτός από το αφεντικό, το οποίο παρεμπιπτόντως είναι νεότατο, συνεργάσιμο και δείχνει να του έχει εμπιστοσύνη.. Επίσης η δουλειά είναι πολύ κοντά σε σταθμό του ΜΕΤΡΟ κι έτσι γλυτώνουμε και τα έξοδα μετακίνησης, τα οποία στην προηγούμενη δουλειά του έφταναν τα 200 Ευρώ το μήνα.. Μεγάλη ανακούφιση αυτή.. Επίσης το ωράριο είναι πολύ καλό. Για τώρα είναι 9-5 και σε λίγο καιρό θα γίνει 8-4.. Οπότε μας βολεύει αφάνταστα αυτό για το παιδί..

Ευτυχώς έχει προσφερθεί μια φίλη μου και γειτόνισσα να κρατάει τον Γεράσιμο τις ώρες μετά το σταθμό και έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο, μιας και ο Γεράσιμος την αγαπάει πολύ, και αυτή και τα παιδιά της..

Ελπίζω όλες σας να είστε καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Χάθηκα, το ξέρω αλλά πέσανε πολλά και στη δουλειά και στο σπίτι!

Η κόρη μου αδιαθέτησε αυτόν τον μήνα και είμαι συγκινημένη!

Παράλληλα συνεχίζονται διαγωνίσματα και τεστς. Είχαμε ενημέρωση γονέων στο γυμνάσιο της και άκουσα πολύ καλά λόγια, είμαι χαρούμενη!

Χθες πέρασα μεγάλη τρομάρα με τον τρίτο μου...επείγοντα και 4 ράμματα στο κεφάλι...να μην τύχει σε καμιά μαμά...δόξα τω Θεώ όλα καλά! Είναι πολύ καλά τώρα, το αγγελούδι μου...τραγικό κορίτσια...ήμουν και μόνη μου με 3 παιδιά καθώς ο σύζυγος λείπει στο εξωτερικό με τον μεγάλο μας για συνέδριο...φρίκη...αν με ρωτήσετε τώρα δεν θυμάμαι πώς πήγα και πώς γύρισα από το νοσοκομείο....

Στα σχολεία συνεχίζεται το διαφορετικό ωράριο και κάνω υπομονή...ερχονται Χριστούγεννα...

Μίνα μου, πολυ χαίρομαι για την δουλειά του συζύγου!

Νόρα μου, στολίσατε, ε; εμείς όχι ακόμη.

Μάρτζι σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι με την ιστορία της δίκης...γερά νεύρα και στομάχι θέλει...και υπομονή, πολλή υπομονή!

Φιλιά σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...