Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ-ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ


Recommended Posts

On 8/7/2018 at 9:59 ΜΜ, loyloy είπε:

Είχες καθυστέρηση οτ αν έκανες τη χοριακη?πάντως περίμενε 2 μέρες ακόμα και ξανακανε άλλη μια.πηγαινε αλλού Όπως είπε και η Νάνσυ παραπάνω.

Οχι δεν είχα καθυστέρηση,την έκανα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.Ακόμη κ τώρα συνεχίζω με καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Kouleraki είπε:

Οχι δεν είχα καθυστέρηση,την έκανα 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο.Ακόμη κ τώρα συνεχίζω με καθυστέρηση.

συμφωνώ κ εγώ αφού τώρα έχεις καθυστέρηση ξανά Κάνε μια χοριακη να δεις.εγώ στην 2η εγκυμοσύνη μου είχα κάνει της hometest Μια μέρα πριν την περίοδο ή την ίδια μέρα..δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν έχω στάνταρ κύκλο...κ είχε βγει παρά πολύ άχνη γραμμή ίσα που φαίνονταν...μετά έκανα άλλο ένα τεστ βγήκε θετικό αλλα αργησε κ φαντάσου το είχα πετάξει,στο καπάκι όμως είχα πάει κ έκανα χοριακη να δω,κ ήταν 76.5 κ όταν γύρισα σπίτι λέω για να δω το τεστ  κ ήταν θετικό..χαχαχαχαχαχα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Και εγω την περασμενη εβδομαδα που αδιαθετησα με ελαχιστη ροη 2 ημερων αντι για 5 εκανα μετα απο καποιες μερες 3 τεστακια της hometest και βγηκαν αχνα θετικα ενω το τεστ του φαρμακειου αρνητικο.Μηπως ειναι ψευδως θετικα?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

συμφωνώ κ εγώ αφού τώρα έχεις καθυστέρηση ξανά Κάνε μια χοριακη να δεις.εγώ στην 2η εγκυμοσύνη μου είχα κάνει της hometest Μια μέρα πριν την περίοδο ή την ίδια μέρα..δεν ξέρω ακριβώς γιατί δεν έχω στάνταρ κύκλο...κ είχε βγει παρά πολύ άχνη γραμμή ίσα που φαίνονταν...μετά έκανα άλλο ένα τεστ βγήκε θετικό αλλα αργησε κ φαντάσου το είχα πετάξει,στο καπάκι όμως είχα πάει κ έκανα χοριακη να δω,κ ήταν 76.5 κ όταν γύρισα σπίτι λέω για να δω το τεστ  κ ήταν θετικό..χαχαχαχαχαχα...

Αχ μακαρι να γινει το ιδιο κ σε μενα...να σου πω την αλήθεια μου,εχω πονους περιοδου οποτε θα μου ερθει λογικα.φοβαμαι να κανω χοριακη κ να παρω ακομη μια αρνητικη απαντηση...εκτος αν εχω 5 μερες καθυστερηση ας πουμε...παντος εχω διαβασει οτι εχει συμβει κ σε αλλες κ ηταν εγκυες τελικα!!

7 ώρες πρίν, Anel85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Και εγω την περασμενη εβδομαδα που αδιαθετησα με ελαχιστη ροη 2 ημερων αντι για 5 εκανα μετα απο καποιες μερες 3 τεστακια της hometest και βγηκαν αχνα θετικα ενω το τεστ του φαρμακειου αρνητικο.Μηπως ειναι ψευδως θετικα?

Τι να σου πω βρε κοριτσι μου,σιγουρα κατι ανιχνευουν παντος,εγω αυτο πιστευω...ισως να μην προχωρησε για εμας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Δεν πας για μια χοριακη Αύριο το πρωί.θα ξερει ς σίγουρα και δεν θα παιδεύεις το μυαλουδακι σου.θα ηρεμήσεις οποίο κι αν είναι το αποτέλεσμα 

Ένα δίκιο το έχεις,λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω...αλλά αν έχω καθυστέρηση μέχρι την Παρασκευή,το επόμενο πρωί θα πάω οπωσδήποτε.Περιττό να σας πω οτι σταμάτησαν οι πόνοι που είχα...αυτό το μήνα θα τρελαθώ μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Kouleraki είπε:

Αχ μακαρι να γινει το ιδιο κ σε μενα...να σου πω την αλήθεια μου,εχω πονους περιοδου οποτε θα μου ερθει λογικα.φοβαμαι να κανω χοριακη κ να παρω ακομη μια αρνητικη απαντηση...εκτος αν εχω 5 μερες καθυστερηση ας πουμε...παντος εχω διαβασει οτι εχει συμβει κ σε αλλες κ ηταν εγκυες τελικα!!

Εγω ειχα πονους περιοδου κ πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος και μεχρι να κλεισω τον 2ο μηνα περιπου! Θετικη σκεψη και ευχομαι να πανε ολα τελεια!!:D


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kouleraki είπε:

Ένα δίκιο το έχεις,λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω...αλλά αν έχω καθυστέρηση μέχρι την Παρασκευή,το επόμενο πρωί θα πάω οπωσδήποτε.Περιττό να σας πω οτι σταμάτησαν οι πόνοι που είχα...αυτό το μήνα θα τρελαθώ μου φαίνεται!

Πόνοι περίοδου υπάρχουν και στην εγκυμοσύνη.ερχονται και φεύγουν..πιθανόν να είσαι.βρες λίγο χρόνο και κάνε άλλη μια χοριακη.ισως βγηκε αρνητική ή πρώτη επειδή την έκανες νωρίς..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Nansy29 είπε:

Πόνοι περίοδου υπάρχουν και στην εγκυμοσύνη.ερχονται και φεύγουν..πιθανόν να είσαι.βρες λίγο χρόνο και κάνε άλλη μια χοριακη.ισως βγηκε αρνητική ή πρώτη επειδή την έκανες νωρίς.. αρκετά κ γύρω απο τα μάτια...να σου πω οτι εχω καθαρό πρόσωπο γενικά.Είναι συμπτωμα αυτο;

Να σε ρωτήσω κάτι;έβγαλα ενα σπυράκι την περασμένη Κυριακή κ λέω λόγω περιόδου θα ναι,αυτό ομως έφυγε.Απο χθες παρατήρησα οτι έχω στο μέτωπο αρκετά κ γύρω απο τα μάτια...να σου πω οτι εχω καθαρό πρόσωπο γενικά.Είναι συμπτωμα αυτο

πρίν από 42 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω ειχα πονους περιοδου κ πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος και μεχρι να κλεισω τον 2ο μηνα περιπου! Θετικη σκεψη και ευχομαι να πανε ολα τελεια!!:D

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Kouleraki είπε:

Αχ μακαρι να γινει το ιδιο κ σε μενα...να σου πω την αλήθεια μου,εχω πονους περιοδου οποτε θα μου ερθει λογικα.φοβαμαι να κανω χοριακη κ να παρω ακομη μια αρνητικη απαντηση...εκτος αν εχω 5 μερες καθυστερηση ας πουμε...παντος εχω διαβασει οτι εχει συμβει κ σε αλλες κ ηταν εγκυες τελικα!!

Τι να σου πω βρε κοριτσι μου,σιγουρα κατι ανιχνευουν παντος,εγω αυτο πιστευω...ισως να μην προχωρησε για εμας.

σε ευχαριστώ πολύ,Ναι πήγαινε για χοριακη την Παρασκευή αν είσαι σε καθυστέρηση μήπως βγουν την ίδια μέρα τα αποτελέσματα γιατί αν πας Σάββατο θα βγουν την Δευτέρα συνήθως έτσι πάει.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Kouleraki είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι;έβγαλα ενα σπυράκι την περασμένη Κυριακή κ λέω λόγω περιόδου θα ναι,αυτό ομως έφυγε.Απο χθες παρατήρησα οτι έχω στο μέτωπο αρκετά κ γύρω απο τα μάτια...να σου πω οτι εχω καθαρό πρόσωπο γενικά.Είναι συμπτωμα αυτο

Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!!!:wub:

Ναι ειναι κι αυτο συμπτωμα!!εχεις πολλα συμπτωματα κατι μου λεει οτι εισαι!!!

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2018 at 11:08 ΜΜ, Anel85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Και εγω την περασμενη εβδομαδα που αδιαθετησα με ελαχιστη ροη 2 ημερων αντι για 5 εκανα μετα απο καποιες μερες 3 τεστακια της hometest και βγηκαν αχνα θετικα ενω το τεστ του φαρμακειου αρνητικο.Μηπως ειναι ψευδως θετικα?

Δεν κάνεις μια χοριακη?Μπορεί να ήταν αίμα εμφυτευσης! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Ναι ειναι κι αυτο συμπτωμα!!εχεις πολλα συμπτωματα κατι μου λεει οτι εισαι!!!

Μακαρι τι να πω!Ας ειμαι εγκυος κ χαλαλι οτι περασα!Απ την πρωτη στιγμη νομιζα οτι ειμαι εγκυος,πηρα μεγαλη απογοητευση!

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Δεν κάνεις μια χοριακη?Μπορεί να ήταν αίμα εμφυτευσης! 

Ετσι νόμιζα κ εγω,αλλα επειτα απο τις αρνητικες χοριακες απογοητευτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,ακομη δεν αδιαθετισα εγω...σκεφτομαι οτι ειναι λογω της αντιβιωσης αν κ ο γυναικολογος μου το αποκλειει κ μου ειπε να κανω χοριακη.Το μονο που έχω να σας αναφερω ειναι οτι σταματησαν οι πονοι περιοδου που ειχα,κανενα συμπτωμα εκτος απο τα σπυρακια που ειχα αναφερει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Kouleraki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,ακομη δεν αδιαθετισα εγω...σκεφτομαι οτι ειναι λογω της αντιβιωσης αν κ ο γυναικολογος μου το αποκλειει κ μου ειπε να κανω χοριακη.Το μονο που έχω να σας αναφερω ειναι οτι σταματησαν οι πονοι περιοδου που ειχα,κανενα συμπτωμα εκτος απο τα σπυρακια που ειχα αναφερει..

Κανε μωρέ μια χοριακη τη Δευτέρα.δεν χάνεις τπτ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...