Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      Δεν πιστεύω πως έπαθαν κάτι τα εμβρυακια,δεν έχεις θρομβοφιλια απ'οσο είπες.Εκανες πολύ καλά που θα πας να μιλήσεις με την αιματολογο,θα δεις που θα σε καθησυχάσει.Παντως το πότε θα ξεκινήσει κάποια έγκυος να κάνει ενέσεις,δεν είναι στάνταρ.Οταν ήμουν έγκυος τις είχα ξεκινήσει εκεί γύρω στην αυχενική,ήμουν και 37.Τωρα είμαι 39 και τις ξεκίνησα από την επόμενη ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Παιζει ρόλο και η ηλικία.Σαλοσπιρ σου έδωσε?

      Ναι έκανα τεστ,είναι θετικό,το έβαλα στο προφίλ ❤️Έχω συγκρατημένη χαρά,θέλω να δω τι θα γίνει με τη χοριακη,ελπίζω να μην έχουμε εκπλήξεις 

ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ-ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια,μετά απο 8 ημέρες καθυστέρησης συν τη σημερινή που δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη,δεν εχω κανένα σύμπτωμα περιόδου μόνο το οτι έχω πρηστεί...έκανα τέστ clearblue κ βγήκε αρνητικό.Όπως καταλαβαίνετε,δεν προχώρησε για μένα,δεν λυπάμαι για το αποτέλεσμα μόνο,κάποια στιγμή θα έρθει και για εμάς ενα μωράκι,λυπάμαι για όλο αυτό το διάστημα την αγωνία κ το άγχος που τραβήξαμε.Εννοείται οτι δεν θα πάω για χοριακή την Δευτέρα.αρκετά εχω υποβάλλει τον εαυτό μου σε αυτη τη διαδικασία,θα πάρω τον γυναικολόγο μου να μου δώσει τα primolut nor για να έρθει η ακατανόμαστη,τουλάχιστον να μην είμαι αδιάθετη στις διακοπές.Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δίνατε αλλα και το κουράγιο.Ελπίζω κάποια στιγμή να επανέλθω με τα ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παράθεση

 

Για να βγει ένα τεστ θετικό σημαίνει ότι ανιχνεύτηκε ορμόνη..η β χοριακη ανιχνεύεται κ σε άντρες όσο περίεργο κ αν ακουστεί με κάποιες παθήσεις δεν ξέρω ποιες στις γυναίκες εάν γίνει αιματολογική εξέταση είναι αλάνθαστη ..σημαίνει ότι ότι δείξει αυτό είναι..αν είναι θετική είναι θετική αν είναι αρνητική αρνητική...

Ανιχνεύει κ μηδέν μονάδες κ ένα δύο κτλ

Τα τεστ ανιχνεύουν συνήθως πάνω από 20

Όντως κ τα τεστ αν βγουν θετικά σημαίνει θετικό όμως1. Δεν πρέπει να υπάρχει αγωγή από φάρμακα υποβοηθούμενης κτλ

Κ υπάρχει περίπτωση να πιάσουν πχ το 20 κ την άλλη μέρα να πέσει η χοριακη στο μηδέν( βιοχημική κύηση) για αυτό ο πλέον ασφαλής έλεγχος είναι η β χοριακη

 

3 ώρες πρίν, Kouleraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια,μετά απο 8 ημέρες καθυστέρησης συν τη σημερινή που δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη,δεν εχω κανένα σύμπτωμα περιόδου μόνο το οτι έχω πρηστεί...έκανα τέστ clearblue κ βγήκε αρνητικό.Όπως καταλαβαίνετε,δεν προχώρησε για μένα,δεν λυπάμαι για το αποτέλεσμα μόνο,κάποια στιγμή θα έρθει και για εμάς ενα μωράκι,λυπάμαι για όλο αυτό το διάστημα την αγωνία κ το άγχος που τραβήξαμε.Εννοείται οτι δεν θα πάω για χοριακή την Δευτέρα.αρκετά εχω υποβάλλει τον εαυτό μου σε αυτη τη διαδικασία,θα πάρω τον γυναικολόγο μου να μου δώσει τα primolut nor για να έρθει η ακατανόμαστη,τουλάχιστον να μην είμαι αδιάθετη στις διακοπές.Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δίνατε αλλα και το κουράγιο.Ελπίζω κάποια στιγμή να επανέλθω με τα ευχάριστα.

2 τεστ αρνητικά χοριακη 96 έγκυος..κ μετά από εξωσωματική...ο γιατρός μου επέμενε για τη χοριακη εγώ σαν εσένα δεν ήθελα κ επειδή ήθελα να κάνω γενική στο σπίτι να ξεχάσω με πήγε σηκωτη ο άντρας μου...απλά στο αναφέρω..επίσης το τεστ πιάνει 20 μονάδες..εάν έχεις 19 δεν την πιανει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kouleraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια,μετά απο 8 ημέρες καθυστέρησης συν τη σημερινή που δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη,δεν εχω κανένα σύμπτωμα περιόδου μόνο το οτι έχω πρηστεί...έκανα τέστ clearblue κ βγήκε αρνητικό.Όπως καταλαβαίνετε,δεν προχώρησε για μένα,δεν λυπάμαι για το αποτέλεσμα μόνο,κάποια στιγμή θα έρθει και για εμάς ενα μωράκι,λυπάμαι για όλο αυτό το διάστημα την αγωνία κ το άγχος που τραβήξαμε.Εννοείται οτι δεν θα πάω για χοριακή την Δευτέρα.αρκετά εχω υποβάλλει τον εαυτό μου σε αυτη τη διαδικασία,θα πάρω τον γυναικολόγο μου να μου δώσει τα primolut nor για να έρθει η ακατανόμαστη,τουλάχιστον να μην είμαι αδιάθετη στις διακοπές.Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δίνατε αλλα και το κουράγιο.Ελπίζω κάποια στιγμή να επανέλθω με τα ευχάριστα.

Καλησπέρα, να πας να κανεις χοριακη οπωσδήποτε την Δευτέρα, να είσαι απόλυτα σίγουρη. Τα τεστ δεν είναι παντα αξιόπιστα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κανε τεστ Αύριο να είσαι 100%  σίγουρη.καταλαβαινω έχεις στεναχωρηθεί,  έχεις περάσει πολλά αυτές ρις μέρες.αλλα καν την Αύριο και μετά παρ ε τα χάπια για να έρθει περίοδος.ισως να είσαι.ποτε δεν ξερει ς.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γειά σας είμαι καινούργια στην ομάδα. Θέλω να με βοηθήσετε. Έχω 10 μέρες καθυστέρηση έκανα το τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό εκανα β χοριακή και μου βγήκε 0,10 αρνητικό μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι τελικά είναι αρνητικό και επειδή δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος μου είπε ότι μπορεί να έχω καμία κύστη ισχύει αυτό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenitsa20 είπε:

Γειά σας είμαι καινούργια στην ομάδα. Θέλω να με βοηθήσετε. Έχω 10 μέρες καθυστέρηση έκανα το τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό εκανα β χοριακή και μου βγήκε 0,10 αρνητικό μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου είπε ότι τελικά είναι αρνητικό και επειδή δεν μου έχει έρθει ακόμα περίοδος μου είπε ότι μπορεί να έχω καμία κύστη ισχύει αυτό? 

ναι ειναι πολυ πιθανο να ειναι κυστη δεν ειναι κατι σπανιο ουτε ανησυχιτικο. παντως επανελαβε για σιγουρια κ την χοριακη γιατι κ.τα μικροβιολογικα κανουν λαθη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα κ από εμένα είμαι νέα στο φόρουμ σας κ ελπίζω ίσως να μπορέσετε να με διαφωτίσετε.. Είχα τελευταία περίοδο 20 Δεκεμβρίου 2019. Κ προσπαθούμε για μωρό με τον άντρα μου. Είχα μια αποβολη πριν δύο μήνες. Σήμερα έχω δύο ημέρες καθυστέρηση έκανα ένα τεστ κ έδειξε θετικό με παααααρα πολύ άχνη γραμμούλα που έπρεπε να βγουν τα μάτια σου για να την δεις.. Πήγα αμέσως έκανα χοριακη κ μου είπαν στο εργαστήριο ότι δεν έδειξε κ ότι να περιμένω κ σε πέντε ημέρες να ξανακάνω. Δεν έδειξε θετική η χοριακή αλλά έκανα δύο τεστ κ έδειξαν θετικά.. Λέτε να μην μπόρεσε να ανιχνευτεί ακόμα επειδή ίσως είναι νωρίς η χοριακή;; συγνώμη για το μεγάλο κείμενο κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ. 

Επεξεργάστηκαν by sofoyka
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofoyka είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα είμαι νέα στο φόρουμ σας κ ελπίζω ίσως να μπορέσετε να με διαφωτίσετε.. Είχα τελευταία περίοδο 20 Δεκεμβρίου 2019. Κ προσπαθούμε για μωρό με τον άντρα μου. Είχα μια αποβολη πριν δύο μήνες. Σήμερα έχω δύο ημέρες καθυστέρηση έκανα ένα τεστ κ έδειξε θετικό με παααααρα πολύ άχνη γραμμούλα που έπρεπε να βγουν τα μάτια σου για να την δεις.. Πήγα αμέσως έκανα χοριακη κ μου είπαν στο εργαστήριο ότι δεν έδειξε κ ότι να περιμένω κ σε πέντε ημέρες να ξανακάνω. Δεν έδειξε θετική η χοριακή αλλά έκανα δύο τεστ κ έδειξαν θετικά.. Λέτε να μην μπόρεσε να ανιχνευτεί ακόμα επειδή ίσως είναι νωρίς η χοριακή;; συγνώμη για το μεγάλο κείμενο κορίτσια μου.. 

Τι κύκλο έχεις? Και πόσο βγήκε η χοριακη? 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τι κύκλο έχεις? Και πόσο βγήκε η χοριακη? 

Τις μετρήσεις της χοριακης θα τις πάρω αύριο μου είπαν θα είναι έτοιμες. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών στάνταρ.. Δεν αλλάζει όμως μου είπε η μικροβιλογος ότι αν σε πέντε ημέρες δεν έχω αδιαθετησει να κάνω ξανά β χοριακη γιατί ίσως να είμαι ημερών κ να μην έχει ανιχνευθεί ακόμα η χοριακή.. Λέτε να είναι έτσι;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofoyka είπε:

Τις μετρήσεις της χοριακης θα τις πάρω αύριο μου είπαν θα είναι έτοιμες. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών στάνταρ.. Δεν αλλάζει όμως μου είπε η μικροβιλογος ότι αν σε πέντε ημέρες δεν έχω αδιαθετησει να κάνω ξανά β χοριακη γιατί ίσως να είμαι ημερών κ να μην έχει ανιχνευθεί ακόμα η χοριακή.. Λέτε να είναι έτσι;;; 

Καλησπερα! Μηπως αυτο που ειδες ηταν η γραμμη εξατμισης και οχι ενα θετικο αποτελεσμα? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sofoyka είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα είμαι νέα στο φόρουμ σας κ ελπίζω ίσως να μπορέσετε να με διαφωτίσετε.. Είχα τελευταία περίοδο 20 Δεκεμβρίου 2019. Κ προσπαθούμε για μωρό με τον άντρα μου. Είχα μια αποβολη πριν δύο μήνες. Σήμερα έχω δύο ημέρες καθυστέρηση έκανα ένα τεστ κ έδειξε θετικό με παααααρα πολύ άχνη γραμμούλα που έπρεπε να βγουν τα μάτια σου για να την δεις.. Πήγα αμέσως έκανα χοριακη κ μου είπαν στο εργαστήριο ότι δεν έδειξε κ ότι να περιμένω κ σε πέντε ημέρες να ξανακάνω. Δεν έδειξε θετική η χοριακή αλλά έκανα δύο τεστ κ έδειξαν θετικά.. Λέτε να μην μπόρεσε να ανιχνευτεί ακόμα επειδή ίσως είναι νωρίς η χοριακή;; συγνώμη για το μεγάλο κείμενο κορίτσια μου.. Σας ευχαριστώ. 

Καλησπέρα! Πόση ώρα αφού έκανες το τεστ εμφανίστηκε η γραμμή που είδες? Αν μου έλεγες ότι η χοριακη ήταν θετική και το τεστ ήταν αρνητικό θα μπορούσα να σου πω ότι ήταν πολύ νωρίς και δεν την ανιχνεύει το τεστ το αντίθετο όμως δεν γίνεται! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sofoyka είπε:

Τις μετρήσεις της χοριακης θα τις πάρω αύριο μου είπαν θα είναι έτοιμες. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών στάνταρ.. Δεν αλλάζει όμως μου είπε η μικροβιλογος ότι αν σε πέντε ημέρες δεν έχω αδιαθετησει να κάνω ξανά β χοριακη γιατί ίσως να είμαι ημερών κ να μην έχει ανιχνευθεί ακόμα η χοριακή.. Λέτε να είναι έτσι;;; 

Κορίτσι μου έχεις σταθερό κύκλο; Ποια τεστ εγκυμοσύνης χρησιμοποίησες; Αν όντως ήταν θετικό πάει να πει ότι ανίχνευσε την ορμόνη ! Μου φαίνεται περίεργο..ξαναεκανες τεστ; Η χοριακη δηλ πόσο ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...