Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος γιατί όταν το είδαμε και εμείς πάθαμε σοκ. Κρεβάτι και προγεστερόνη μην κάνεις δουλειές τέλος. Η γυναίκα μου έκατσε κρεβάτι 5 μέρες νομίζω. Θα δεις ότι θα είναι όλα καλά. Πότε έχεις υπέρηχο;;

      Την Δευτέρα έχω αλλά επειδή φοβάμαι λέω να πάω αύριο το πρωί να δω τι γίνετε !!! Προγεστερονη περνώ ήδη 4 χάπια δεν μπορώ να πάρω άλλο μπυ λέει !! Και ένα υποθέτω κάθε βράδυ 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια

και μεις εχουμε μυξες και λιγο βηχα δωρο απο τον αδερφο της

να ειναι καλα τα ρουφηχτηρια (ωραια λεξη βρηκα ) και οι οροι λιγο ανακουφιζετεεμεις παλι εχουμε μια αλλη παραξενη συμπεριφορα οταν θηλαζει τραβαει το κεφαλι πισω η αρχιζει ενα τρελο κλαμα και εκνευρισμος και ανακαλυψα τελετευα ακουσον ακουσον οτι θελει την πιπιλα να ηρεμησει και οχι το στηθος .

επομενως φτανω πολλες φορες να πηγαινω να θηλασω να βλεπω οτιπειναει αλλα να κλαει υστερικα επομενως δινω πιπιλα και η κοιματε ηρεμει και θηλαζει αργοτερα και το πιανει το στηθος ισα ισα αφου της τοπαιρνω και χωρις δαχτθλο που εκανα παλια

ουφ τα πα καπου

μαλια βγαζουμε και πεφτουν μαζι και εχουμε μια τελεια στρογυλλη καραφλα - τρυπα πισω στο κεφαλι

παιχνιδια κατι σαν να πηγε πιασει απο αυτα του ριλαξ αλλα οχι ακομα

οσο για τα θηλασμος συμπληρωμα λεω να ηρεμησουμε και να ειμαστε σιγουρες οτι κανουμε το καλυτερο που μπορουμε (σε εμενα το λεω )

να ρωτησω μια γνωμη στην περιπτωση που της αρεσει περισσοτερο το μητρικο γαλα και δεν πινει το συμπληρωμα εξαιτιας αυτου και εγω δεν εχω γαλα τι γινετε ? λογικα θα εκλαιγε ετσι δεν ειναι??


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχαχαχ και μεις κάνουμε ντροπές!!!!!!!! Δεν είναι τέλειο????????? Ρε κορίτσια εμένα δεν κάνει ακόμη την κίνηση να πιάσει μια δυο φορές μόνο την έκανε και δε νομίζω να ήταν συνειδητό... Ν αγχωθώ?

Όλα καλά θα πάνε Ράνια μου θα δεις.... Το μαμίσιο γαλατάκι θα το ηρεμήσει το μπεμπάκι!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εμένα δεν πιάνει ακόμα... Μόνο την πιπίλα κάνει κίνηση με το χέρι να την βάλει μόνος του αν εχει πεσει πολυ κοντά στο στόμα του... Κατα τ'άλλα μόνο αν του τα βάζω στο χέρι τα παιχνιδια τα κρατάει και τα κουνάει για λίγο...

καλησπέρα!

δεν είμαστε κ πολύ καλά αυτές τις μέρες... βάλαμε μόνο 580γρ. αυτόν τον μήνα κ είμαστε σε επιφυλακή κ μάλλον θα χρειαστεί να αυξήσω το συμπλήρωμα... ο αποκλειστικός είναι πλέον χαμένο όνειρο για μένα...

συν τοις άλλοις έχουμε κ μυξούλες...

τα μαλάκια μας είχαν πέσει σχεδόν όλα μέχρι τους 2 μήνες κ είμασταν φαλακροί, τώρα έχει μεγαλώσει το χνουδάκι μας κ έχουμε φυσικά καρφάκια...

παιχνιδάκια κι εμείς δεν πιάνουμε ακόμα... αρκείται στη μύτη, το πιγούνι, το χέρι κ τη μπλούζα της μαμάς...

Κι εμείς μόνο 600 πήραμε αυτον τον μήνα... Δεν είπε κάτι ο παιδίατρος... Σας είπε οτι είναι λίγο;;;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα αγαπητες μου συνοδοιπόρισσες!!!!παλια μου άρεσε τόσο πολυ η βροχουλα....τώρα ξενερωνω γιατι δεν μπορω να βγάλω βόλτα το νινι μου :-(

τι κάνετε;

Μουντάκι μπορει να ειναι κ ορμονολογικο....ο ντοκ μου είχε πει μονο οταν έρθει όπως παλια κ σε ποσότητα κ σε διάρκεια να το θεώρησα περίοδο....άρα αφου δεν ξαναείδες μάλλον είναι παιχνιδάκι των ορμονών....επίσης κ μένα τώρα εχει αρχίσει να πιάνει κ οχι απόλυτα συνειδητά...νομίζω...μικρουτσικα ειναι ακομη μωρε!!!!

Ρανια μου πως είστε σήμερα;

Ντοριτακι....να σε ρωτήσω...κανονικά πόσο έπαιρνε το μωρούλι σου;στο ρωτάω γιατι υπάρχει μια μικρη πιθανότητα να μην παίρνει το λιπαρό γαλα που με αυτο παχαινουν δεδομένου οτι στο 10λεπτο αλλάζεις στηθος....γιατι δεν δοκιμαζεις θηλασμο κ ενα στηθος καθε φορα;;θα δεις διαφορα!!νομιζω πως η εναλλαγή αυτη εχει πολλη σημασία συην αρχη για να ενεργοποιηθούν κ οι δυο μαστοί....όμως αν έπαιρνε τόσο καιρο ικανοποιητικό βαρος παει να πει οτι σας παει αυτη η μέθοδος κ δεν χρειαζεται να την αλλάξεις!

Μαρίνα.....αυτο που περιγράφεις ειναι σύμπτωμα παλινδρομησης καλη μου....κ δεν φταίει το γαλατακι σου...τουναντιον ειναι το μονο που βοηθάει....το ξένο όμως μπορει να δημιουργεί αυτη τη δυσανεξια συο μωράκι σου...άσχετα αν στο εκδηλώνει συο στηθος....διάβασε λίγο για την παλινδρομηση μήπως αναγνωρίσεις τα σημαδια κ το βοηθήσεις με την κλίση στο κρεβατάκι κ το 20λεπτο κρατημα....σχεδόν όλα τα μωρούλια εχουν παλινδρομηση....διαφέρει ο βαθμός...

Αλοβεσακι που είσαι καλη μου;όλα μπιεν;;;;


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγαπητες μου συνοδοιπόρισσες!!!!παλια μου άρεσε τόσο πολυ η βροχουλα....τώρα ξενερωνω γιατι δεν μπορω να βγάλω βόλτα το νινι μου :-(

τι κάνετε;

Μουντάκι μπορει να ειναι κ ορμονολογικο....ο ντοκ μου είχε πει μονο οταν έρθει όπως παλια κ σε ποσότητα κ σε διάρκεια να το θεώρησα περίοδο....άρα αφου δεν ξαναείδες μάλλον είναι παιχνιδάκι των ορμονών....επίσης κ μένα τώρα εχει αρχίσει να πιάνει κ οχι απόλυτα συνειδητά...νομίζω...μικρουτσικα ειναι ακομη μωρε!!!!

Ρανια μου πως είστε σήμερα;

Ντοριτακι....να σε ρωτήσω...κανονικά πόσο έπαιρνε το μωρούλι σου;στο ρωτάω γιατι υπάρχει μια μικρη πιθανότητα να μην παίρνει το λιπαρό γαλα που με αυτο παχαινουν δεδομένου οτι στο 10λεπτο αλλάζεις στηθος....γιατι δεν δοκιμαζεις θηλασμο κ ενα στηθος καθε φορα;;θα δεις διαφορα!!νομιζω πως η εναλλαγή αυτη εχει πολλη σημασία συην αρχη για να ενεργοποιηθούν κ οι δυο μαστοί....όμως αν έπαιρνε τόσο καιρο ικανοποιητικό βαρος παει να πει οτι σας παει αυτη η μέθοδος κ δεν χρειαζεται να την αλλάξεις!

Μαρίνα.....αυτο που περιγράφεις ειναι σύμπτωμα παλινδρομησης καλη μου....κ δεν φταίει το γαλατακι σου...τουναντιον ειναι το μονο που βοηθάει....το ξένο όμως μπορει να δημιουργεί αυτη τη δυσανεξια συο μωράκι σου...άσχετα αν στο εκδηλώνει συο στηθος....διάβασε λίγο για την παλινδρομηση μήπως αναγνωρίσεις τα σημαδια κ το βοηθήσεις με την κλίση στο κρεβατάκι κ το 20λεπτο κρατημα....σχεδόν όλα τα μωρούλια εχουν παλινδρομηση....διαφέρει ο βαθμός...

Αλοβεσακι που είσαι καλη μου;όλα μπιεν;;;;

Κοίτα, τον πρώτο μήνα του έδινα 15' από το κάθε στήθος, επειδή όμως πήρε πολύ βάρος και ήταν λαίμαργος και έβγαζε και ρουκέτες, μου είπε ο γαιτρός να το μειώσω στο 10-12'... Εγώ τηρώ το 12' από το κάθε στήθος... Και τον προηγούμενο μήνα με αυτό το σύστημα πάλι πήρε αρκετό βάρος και πεινούσε στο 2ωρο μέσα στη μέρα, όπως και πριν δηλαδή... Αυτόν τον μήνα όμως που η παλινδρόμηση χειροτέρεψε και αρνούταν να φάει, μείωσε αρκετά την ποσότητα, με το ζόρι έτρωγε πολλές φορές μαξ 20 λεπτα... όποτε λογικό να μην βάλει τόσο βάρος...Το σκέφτηκα αυτό που λες να του δίνω από ένα στήθος κάθε φορά, αλλά πλέον είναι αργά να εφαρμόσω αυτό το σύστημα, 1ον γιατί έχει μάθει ο οργανισμός μου έτσι και δεύτερον γιατί όταν τον πιάνει η κρίση τον βοηθάει να του αλλάζω στήθος... τι να πω..


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε τι τραβαμε ολο κατι καινουργιο εχψ να σκεφτομαι ευχαριστω για την απαντηση

απο οτι διαβασα γινετε καια γοπ χωρις γουλιες

θα το κοιταξω καλυτερα παντως δεν το κανει ολη μερα απο το μεσημερι και μετα ξεκιναει

ουφ και μολις ειπα οτι ηρεμησα απο τους κολικους και τα παω καλα με τον θηλασμο !!!


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγαπητες μου συνοδοιπόρισσες!!!!παλια μου άρεσε τόσο πολυ η βροχουλα....τώρα ξενερωνω γιατι δεν μπορω να βγάλω βόλτα το νινι μου :-(

τι κάνετε;

Μουντάκι μπορει να ειναι κ ορμονολογικο....ο ντοκ μου είχε πει μονο οταν έρθει όπως παλια κ σε ποσότητα κ σε διάρκεια να το θεώρησα περίοδο....άρα αφου δεν ξαναείδες μάλλον είναι παιχνιδάκι των ορμονών....επίσης κ μένα τώρα εχει αρχίσει να πιάνει κ οχι απόλυτα συνειδητά...νομίζω...μικρουτσικα ειναι ακομη μωρε!!!!

Ρανια μου πως είστε σήμερα;

Ντοριτακι....να σε ρωτήσω...κανονικά πόσο έπαιρνε το μωρούλι σου;στο ρωτάω γιατι υπάρχει μια μικρη πιθανότητα να μην παίρνει το λιπαρό γαλα που με αυτο παχαινουν δεδομένου οτι στο 10λεπτο αλλάζεις στηθος....γιατι δεν δοκιμαζεις θηλασμο κ ενα στηθος καθε φορα;;θα δεις διαφορα!!νομιζω πως η εναλλαγή αυτη εχει πολλη σημασία συην αρχη για να ενεργοποιηθούν κ οι δυο μαστοί....όμως αν έπαιρνε τόσο καιρο ικανοποιητικό βαρος παει να πει οτι σας παει αυτη η μέθοδος κ δεν χρειαζεται να την αλλάξεις!

Μαρίνα.....αυτο που περιγράφεις ειναι σύμπτωμα παλινδρομησης καλη μου....κ δεν φταίει το γαλατακι σου...τουναντιον ειναι το μονο που βοηθάει....το ξένο όμως μπορει να δημιουργεί αυτη τη δυσανεξια συο μωράκι σου...άσχετα αν στο εκδηλώνει συο στηθος....διάβασε λίγο για την παλινδρομηση μήπως αναγνωρίσεις τα σημαδια κ το βοηθήσεις με την κλίση στο κρεβατάκι κ το 20λεπτο κρατημα....σχεδόν όλα τα μωρούλια εχουν παλινδρομηση....διαφέρει ο βαθμός...

Αλοβεσακι που είσαι καλη μου;όλα μπιεν;;;;

θωκακι μου ειμαστε πολυ γκρινιαρηδες σημερα, κλαιμε ακομα και με το παιχνιδι και θελουμε αγκαλια ακομα και για τον υπνο. Καναμε κακα πριν λιγο και φαινεται πως κοιμηθηκε, ελπιζω για αρκετη ωρα αν και δεν το βλεπω.

Δεν μπορεσα να τον βγαλω και βολτα σημερα. Στη βολτα ειναι ηρεμος και κοιμαται στο καροτσι. Και παλι οχι ωρα αλλα τουλαχιστον γλυτωνω το κουνημα στα χερια.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγαπητες μου συνοδοιπόρισσες!!!!παλια μου άρεσε τόσο πολυ η βροχουλα....τώρα ξενερωνω γιατι δεν μπορω να βγάλω βόλτα το νινι μου :-(

τι κάνετε;

Μουντάκι μπορει να ειναι κ ορμονολογικο....ο ντοκ μου είχε πει μονο οταν έρθει όπως παλια κ σε ποσότητα κ σε διάρκεια να το θεώρησα περίοδο....άρα αφου δεν ξαναείδες μάλλον είναι παιχνιδάκι των ορμονών....επίσης κ μένα τώρα εχει αρχίσει να πιάνει κ οχι απόλυτα συνειδητά...νομίζω...μικρουτσικα ειναι ακομη μωρε!!!!

Thokaki μάλλον οι ορμόνες μου είναι έχεις δίκιο.. δεν έχω δει ίχνος αίματος από χτες, πήρα και το ντοκ κ μ πε να το παρακολουθήσω και να μιλήσουμε Δευτέρα Τρίτη... Μου πε μπορεί να ναι και ωορηξία και να ρθουνε σε κάνα 15νθήμερο....

Μωρέ πιάνει την πιπίλα πχ τη βγάζει και την κρατάει και προσπαθεί αν την ξαναβάλει αλλά ν απλώσει χέρι να πιάσει αντικείμενο δεν το κάνει ακόμη.....

Κατά τα άλλα μια από τα ίδια με τον καιρό...τρέμω και με τις ιώσεις........γκρρρρρρρρρρρρ


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μα τι γινεται;

Ειχα γραψει πριν, που ειναι το μηνυμα;

Ελεγα οτι η κορη μαλλον περναει αλμα κ η μαμα κριση...

ψιτ θα σου πω κατι αλλα δεν θα το πεις πουθενα!:rolleyes: Κι εγω περασα κρισαρα σημερα, δεν κοιμηθηκε καθολου ολη μερα, εχω παρει ενα παναντολ και ενα ντεπον και ακομα ακουω τις τσιριδες του στο αφτι μου. τωρα κοιμαται αλλα θελει καποιον διπλα του, τωρα καθεται ο μπαμπας μας! Ο δικος μου παιρνει ντεπον καθε βραδυ για τους κολικους, αλλιως κοιμομαστε και κλαιμε ταυτοχρονα


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σας πω και κατι γιατι εχει αρχισει και μου την δινει στα νευρα! Οπως ξερετε απο βοηθεια με τον μικρο εχω τα σκυλια! Εχω λοιπον την μανα μου απο τοτε που γεννησα (κυριολεκτικα απο την μερα που γεννησα) που το μονο που την απασχολει ειναι τα κιλα μου. Εχει φαγωθει και με ρωταει συνειχεια ποσα κιλα ειμαι και καλο ειναι να τα χασω γρηγορα. 5 κιλα μου εχουν μεινει αλλα εχω κοιλιτσα. Τι σκατα να της απαντησω? Δεν ειχα καν σαραντησει και μου ελεγε, αα εγω οταν γεννησα σε 6 μηνες τα ειχα χασει. Κοιτα να χασεις τα κιλα. Εξακολουθω να ακουω το ιδιο. Εχει αρχισει και μου την δινει στα νευρα! Ειναι θεμα ηλιθιοτητας? ¨η μηπως θελει να αρχισω να της αφηνω το παιδι 2-3 ωρες την ημερα για να πηγαινω γυμναστηριο για να δει την γλυκα. Την προηγουμενη κυριακη της τον αφησα και δεν ηξερε τι να κανει και φωναξε και την αδερφη της για ενισχυσεις!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σας πω και κατι γιατι εχει αρχισει και μου την δινει στα νευρα! Οπως ξερετε απο βοηθεια με τον μικρο εχω τα σκυλια! Εχω λοιπον την μανα μου απο τοτε που γεννησα (κυριολεκτικα απο την μερα που γεννησα) που το μονο που την απασχολει ειναι τα κιλα μου. Εχει φαγωθει και με ρωταει συνειχεια ποσα κιλα ειμαι και καλο ειναι να τα χασω γρηγορα. 5 κιλα μου εχουν μεινει αλλα εχω κοιλιτσα. Τι σκατα να της απαντησω? Δεν ειχα καν σαραντησει και μου ελεγε, αα εγω οταν γεννησα σε 6 μηνες τα ειχα χασει. Κοιτα να χασεις τα κιλα. Εξακολουθω να ακουω το ιδιο. Εχει αρχισει και μου την δινει στα νευρα! Ειναι θεμα ηλιθιοτητας? ¨η μηπως θελει να αρχισω να της αφηνω το παιδι 2-3 ωρες την ημερα για να πηγαινω γυμναστηριο για να δει την γλυκα. Την προηγουμενη κυριακη της τον αφησα και δεν ηξερε τι να κανει και φωναξε και την αδερφη της για ενισχυσεις!

αχαχα,....έλεος....... πες της ότι σ αρέσεις πιο πολύ έτσι..... Εγώ πάντως σε παρόμοιο θέμα την έγραφα τη momy.... και από πείσμα έτρωγα κ πιο πολύ...σε κακό μου βγήκε αλλά δν είναι το ίδιο....:D


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχαχα,....έλεος....... πες της ότι σ αρέσεις πιο πολύ έτσι..... Εγώ πάντως σε παρόμοιο θέμα την έγραφα τη momy.... και από πείσμα έτρωγα κ πιο πολύ...σε κακό μου βγήκε αλλά δν είναι το ίδιο....:D

ρε κοριτσι το θεμα ειναι οτι κι εγω λειτουργω το ιδιο και αν με πιασει πεισμα θα παρω κι αλλα. Δεν μου αρεσει το αγχος, αν με αγχωσεις πεισμωνω! Θα γινω 500 κιλα και η αιτια θα ειναι ο ναρκισισμος της μανας μου. ελεος


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...