Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λένε ότι το υποαλλεργικό έχει απαίσια γεύση, ειδικά για τα μωρά που θηλάζουν, λες γι΄ αυτό να μη στο πίνει;

ο μπαμπας μας τα δοκιμασε ολα, εχουν παρομοια γευση


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

απλά το πήρα απόφαση, δε θα χάσω τις ωραιότερες στιγμές του μωρού μου για να μείνω παρέα με ένα θήλαστρο...

χαααχαααα... πολύ μου άρεσε η παρομοίωση της κατσίκας!

ναι βρε μη σκας, ολες τα ιδια περναμε


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

δε μου λέτε, στο ρηλάξ τα δένετε; ή ο δικός μου είναι τόσο ζωηρός;

εδώ κ 10 μέρες κάνει να βγει κ τον δένω αν είναι για ώρα ή κάνω δουλειές,

κ χθες τον είχα δίπλα μου κ έπλενα τα μπουκάλια του κ έβαλε τέτοια δύναμη ώστε με ένα σάλτο βγήκε!!! αν δεν τον έπιανα με τις σαπουνάδες στα χέρια θα μου έπεφτε!!!

σήμερα τον άφησα να κοιμάται στο κρεβάτι μας με μαξιλάρια από τη μία μόνο μεριά κ αυτός όταν ξύπνησε σύρθηκε με την πλάτη προς την άλλη!!! ευτυχώς πήγε λίγο λοξά κ βρήκε εμπόδιο το κεφαλάρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε μου λέτε, στο ρηλάξ τα δένετε; ή ο δικός μου είναι τόσο ζωηρός;

εδώ κ 10 μέρες κάνει να βγει κ τον δένω αν είναι για ώρα ή κάνω δουλειές,

κ χθες τον είχα δίπλα μου κ έπλενα τα μπουκάλια του κ έβαλε τέτοια δύναμη ώστε με ένα σάλτο βγήκε!!! αν δεν τον έπιανα με τις σαπουνάδες στα χέρια θα μου έπεφτε!!!

σήμερα τον άφησα να κοιμάται στο κρεβάτι μας με μαξιλάρια από τη μία μόνο μεριά κ αυτός όταν ξύπνησε σύρθηκε με την πλάτη προς την άλλη!!! ευτυχώς πήγε λίγο λοξά κ βρήκε εμπόδιο το κεφαλάρι!

εγω δεν τον δενω αλλα δεν τον αφηνω και χωρις επιβλεψη ουτε λεπτο. αφου οταν κοιμομαστε το βραδυ ερχεται και κολλαει πανω μου. ακομα δεν ξερω πως το κανει. Οταν του αλλαζω παμπερς πεταγεται προς τα πανω για να μην του το βαλω. μια φορα βγηκε και απο το πορτ πεμπε


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Καποιες εχουν δωσει αντιαναγωγικο γαλα, δε θυμαμαι ποιες.

Πως το πηραν τα μωρα; ειχαν καποιο προβλημα;

καλημέρα! εμείς πίνουμε το σανιλάκ ar κ αναγωγές τέλος!! σωθήκαμε! επίσης δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με τα κακά! κάνει πολλές φορές την μέρα χωρίς ζόρι!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ,εχω και εγω ενα μπεμπη 3 μηνων,ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε βαλει τα μπεμπακια σας στα δωματια τους η αν ακομα τα κοιμιζετε μαζι σας στην κρεβατοκαμαρα;εγω παντως ακομα μαζι μου τον εχω δυσκολευομαι να τον αποχωριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ,εχω και εγω ενα μπεμπη 3 μηνων,ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε βαλει τα μπεμπακια σας στα δωματια τους η αν ακομα τα κοιμιζετε μαζι σας στην κρεβατοκαμαρα;εγω παντως ακομα μαζι μου τον εχω δυσκολευομαι να τον αποχωριστω.

να σου ζήσει... εδώ κ ένα μήνα στο δωμάτιό της..... τσεκάρω συχνά αλλά δεν την κοιμίζω πια αλλού...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και απο εμας εμεις στο λικνο διπλα και στο κρεβατι αμα θηλαζουμε και δεν ηρεμει ..

κοριτσια σημερα ειμαστε στην δευτερη μερα χωρις συμπληρωμα ..

για να δουμε πως θα βγει αυτο εχω λιγο αγχος γιατι οπως σας εχω πει εχουμε θεματα

θα δω πως θα παει απο βαρος και βλεπουμε ...


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Rania, φοβερος ο μπαμπας σας... εμεις δοκιμαζουμε τυχον φαρμακακια αλλα γαλα οχι..

Myheart, τωρα κ εμεις αυτο.θα δοκιμασουμε... φοβομουν μην της κανει δυσκοιλιοτητα μιας κ ειχα διαβασει κατι τετοιο- νομιζω η ρανια το λεγε κ πιο παλια...

Κοριτσια δεν ξερω τι γινεται... μαλλον θα ξαναρχισω να δινω συμπμηρωμα σε πιο σταθερη βαση...δε χορταινει!!! Δεν ξερω γιατι! Τη βαζω στο στηθος ακομη κ μετα απο 20-30 λεπτα αλλα ολο γκρινιαζει κ οσες φορες της εδωσα συμπληρωμα τωρα τελευταια το πινει.... ελπιζω να ναι παροδικη η κατασταση.. δεν καταλαβαινω ρε γμτ, τι σκατα!

Αυτα που λενε οτι ελαχιστες γυναικες δεν εχουν γαλα κ οτι ολες εχουν το ιδανικο γαλα για υο μωρο τους, κ οτι το γαλα παντα φτανει κ ποτε δεν κοβεται οσο υπαρζει το ερευισμα!!! Ποσο ερεθισμα πια; το πολυ στη μια ωρα τρωει συνηθως!!! Σπανιες μερες τρωει στο 2ωρο.... τι να πιστεψω;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Rania, φοβερος ο μπαμπας σας... εμεις δοκιμαζουμε τυχον φαρμακακια αλλα γαλα οχι..

Myheart, τωρα κ εμεις αυτο.θα δοκιμασουμε... φοβομουν μην της κανει δυσκοιλιοτητα μιας κ ειχα διαβασει κατι τετοιο- νομιζω η ρανια το λεγε κ πιο παλια...

Κοριτσια δεν ξερω τι γινεται... μαλλον θα ξαναρχισω να δινω συμπμηρωμα σε πιο σταθερη βαση...δε χορταινει!!! Δεν ξερω γιατι! Τη βαζω στο στηθος ακομη κ μετα απο 20-30 λεπτα αλλα ολο γκρινιαζει κ οσες φορες της εδωσα συμπληρωμα τωρα τελευταια το πινει.... ελπιζω να ναι παροδικη η κατασταση.. δεν καταλαβαινω ρε γμτ, τι σκατα!

Αυτα που λενε οτι ελαχιστες γυναικες δεν εχουν γαλα κ οτι ολες εχουν το ιδανικο γαλα για υο μωρο τους, κ οτι το γαλα παντα φτανει κ ποτε δεν κοβεται οσο υπαρζει το ερευισμα!!! Ποσο ερεθισμα πια; το πολυ στη μια ωρα τρωει συνηθως!!! Σπανιες μερες τρωει στο 2ωρο.... τι να πιστεψω;

χα, έρχεσαι στα λόγια μου! πέτυχα στο πάρεντς μια συζήτηση από κοπέλες που προσπάθησαν πολύ αλλά δεν κατάφεραν αποκλειστικό κ μία είχε την ίδια απορία... τι της απάντησαν; αυτά δεν τα λέμε εμείς που δεν καταφέραμε αποκλειστικό, τα λένε οι άλλες!... πολύ μου άρεσε αυτό κ γενικώς πολύ με ανακούφισε αυτή η συζήτηση...

μήπως κοριτσάκι μου να εφάρμοζες το 3 ώρες από ένα στήθος για να πίνει κ το πιο λιπαρό κ να χορταίνει; λένε ότι στον τρίτο μήνα το γάλα γίνεται πιο πολύ κ πιο αραιό... να σκεφτείς έχω 2 γνωστές με τρίτο παιδί (κ εννοείται πολύ γάλα εξ αρχής) που δώσανε συμπλήρωμα γιατί δεν έπαιρναν βάρος!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

και εμεις χτες τελικα ηπιαμε λιγο μπουκαλι με το ψιλοζορι αλλα ηρεμει τελικα

και εμενα η απορια μου ειναι αυτη με το γαλα

το ειχα γραψει και προηγουμενα

ξερω κοπελα που εδωσε μπουκαλι απο την αρχη και το γαλα ετρεχε ποταμι και προσπαθουσε με χαπια να το κοψει

και και συ να προσπαθεις προσπαθεις

και μετα να σου λενε οτι δν ειναι δυνατο να μην εχεις ολοι εχουνε κλπ κλπ (μερικες φορες οι πολλοι φανατικοι του θηλασμου μου φερνουν σε αιρεση..)

και εσυ κοιτας τα επιθεματα που τα χεις διακοσμητικα

και για να γκρινιαξω τωρα στην φαση ου ειμαι το υδινω και λιγο συμπληρωμα αισθανομαι οτι εχω τα αρνητικα και απο τις δυο περιπτωσεις

ουτε θηλαζω αποκλειστικα να μην εχω το αγχος με μπουκαλια κλπ

ουτε πολυ συμπληρωμα πινει που λογικα θα κοιματε και καλυτερα ειδικα τα βραδυα

αυτα απο εμενα καλημερα


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...